Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Bala888 válasza nagygabor519 (#249) üzenetére


Bala888
csendes tag

Na, az előbbi jellemezés elég sokatmondó volt.
Nem egy minőségi szolgáltatás, szerintem, arra való, hogy legyen. De akinek nincsenek nagy igényei, annak tökéletesen megfelelő választás lehet.

Bala

(#252) club1 válasza Bala888 (#251) üzenetére


club1
veterán

Ha a minőségit a minőségre értetted: Akkor szerintem meg pont minőségi a szolgáltatás, csak nincs benne választék. A minőségéről: A kábelszolgáltatók többsége már átállt erre (MTV1, MTV2, Duna TV vonatkozásában szinte mindenki, de Retekklub és BioponTV tekintetében is), és ezt a jelet továbbítja az előfizetői felé.

(#253) kenguroo válasza Bala888 (#251) üzenetére


kenguroo
tag

Amit kínálnak 700 ft-ért szerintem teljesen oké.
Gondolom, ha több csatornát lenne benne, drágábban lehetne csak adni, de mondjuk nekem - aki nem néz annyi TV-t - bőven elég lenne. A viasat 3-at szerintem életemben ha eddig összesen 10 percet néztem, a magyar zenei csatornákról szerintem meg mindannyiunknak meg van a véleménye... :)

(#254) kosarob8 válasza Lala6 (#248) üzenetére


kosarob8
aktív tag

Köszönöm a válaszod :) :C

(#255) galacskov


galacskov
csendes tag

Sziasztok! Én is váltani szeretnék. Jobb előbb mint később. Nem várom meg a határidőt. Szimatolgatok, hogy melyik szolgáltatót válasszam, eddig a mindigtv extra a nyerő a maga 700 forintjával és az állítólagos jó minőségével. a csatoronaválaszték is megfelelő nekem. mert nem nézek sok tvt, abból is a natgeot a legtöbbször. Nektek mi a véleményetek a kép minőségről? Üdv és előre is köszönöm a segítségeteket!

(#256) Bala888 válasza club1 (#252) üzenetére


Bala888
csendes tag

Nem konkrétan az adás minőségére gondoltam, hanem a szolgáltatás minőségére, hogy mennyire szolgálja ki a felhasználó igényeit, felel meg az elvárásainak. Manapság azért úgy vettem észre van igény arra, hogy minél több csatorna legyen, külföldi is, magyar is, egyszerű legyen a használat, jó a szervízlehetőség ilyenek..

Bala

(#257) Agyalapi válasza kenguroo (#253) üzenetére


Agyalapi
csendes tag

A csatornák még kb rendben lennének, bár azért van, ami hiányzik viszont ennek a 700Ft-nak még utánanézek. Kíváncsi vagyok a részletekre.

(#258) kenguroo


kenguroo
tag

jónak tűnik:)

(#259) romeomalac válasza Bala888 (#256) üzenetére


romeomalac
tag

de minek egy rakat csatornáért fizetni ha egyáltalán nem nézed ők? mármint komolyan minden csomagnak nagyjából a fele olyan az összes szolgáltatónál hogy az ember csak akkor nézi ha rohadtul unatkozik és össze-vissza kapcsolgat. Mondjuk ha ilyen pár száz forintos áron van akkor még nem zavaró de amikor sok ezreket elkérnek akkor már dühítő...

(#260) club1 válasza Agyalapi (#257) üzenetére


club1
veterán

Persze vannak az előfizetési díjon felül egyéb költségek is: Dekóder-kódkártya ára/bérleti díja és a kártya aktíválási díja.

(#261) galacskov válasza club1 (#260) üzenetére


galacskov
csendes tag

Ez a díj a többinél is megvan ugye?

(#262) club1 válasza galacskov (#261) üzenetére


club1
veterán

Szolgáltatótól függ: Van ahol egy dekóder bérleti díja benne van az előfizetési díjban és aktíválási díj sincsen. Van ahol pedig utóbbi ugyan nincs, de van belépési díj. És van ahol belépési díj és dekóder bérleti díj is van.

(#263) Forchalad válasza kenguroo (#253) üzenetére


Forchalad
tag

Szerintem is teljesen jó de azért egy külföldi zenecsatornát még belerakhatnának,bár lehet hogy idővel erre is sor kerül. Amúgy ami tetszik még hogy nincs hűségnyilatkozat...azaz van de kb lehet választani több lehetőség közül.

"Az első pohár után olyannak látod a dolgokat,amilyenek. A második pohár után olyannak látod őket, amilyennek szeretnéd őket. A harmadik pohár után olyannak látod őket, amilyenek valójában." Oscar Wilde

(#264) galacskov válasza club1 (#262) üzenetére


galacskov
csendes tag

Képminőségben is van különbség? Vagy azért az nagyjából azonos?
Valamint: Gondolom ahol be van építve mindenbe minden, ott azért nem nagy szabadságod van arról hogy mivel akarod használni a szolgáltatásokat. A mindigtv ebből a szempontból egy jobb szolgáltatónak tűnik, ott ugy látom nincsenek meg ezek. Választhatsz több beltéri közül, az antenna meg teljesen rád van bízva.

(#265) laccy88


laccy88
senior tag

üdv!
elnézést, ha már volt róla szó.
A szitu a következő.
Ugyebár a MinDig TV szolgáltatás vételéhez szükséges egy "dekóder másnéven jelátalakító készülék"(régi tv esetén). Ez alatt a műholdvevőt(beltéri egységet) érti a leírás ?
Na most nekem van egy ilyen műholdvevőm, ami nem tudja az MPEG-4 HD-t(csak MPEG-2-t).
Van arra valami mód, hogy ezzel az eszközzel mégis tudjam a mindig tv-t lesni? :D

(#266) club1 válasza laccy88 (#265) üzenetére


club1
veterán

Ezzel nem fogod tudni sehogy sem dekódolni a földfelszíni digitális adást.

(#267) predator24 válasza laccy88 (#265) üzenetére


predator24
tag

Tisztázzunk azért 1-2 dolgot. Ez földfelszíni sugárzás, semmi köze sincs a műholdakhoz! Ennek a vételéhez van szükséged egy antennára, és egy tuner egységre, ami a fogott jelet alakítja át a TV számára értelmezhetővé. Ha ezek nincsenek meg, akkor nem tudsz DVB-T jelet fogni!

PEACE

(#268) ezeregy válasza laccy88 (#265) üzenetére


ezeregy
csendes tag

Nem mert a DVB-T mpeg4 szabványú csak én úgy tudom. El kell adnod és venni helyette egy másikat sajnos.

(#269) localhost válasza galacskov (#261) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Milyen többinél? Egyetelenegy földfelszini sugárzó szolgáltató van csak!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#270) predator24 válasza localhost (#269) üzenetére


predator24
tag

Úgy látom határozottan sok félreértés és tudatlanság van még ebben a témában az emberknél...

PEACE

(#271) Bala888 válasza predator24 (#270) üzenetére


Bala888
csendes tag

Akkor magyarázd el, kérlek, amit még nem tudunk ;)

Bala

(#272) erekero


erekero
csendes tag

Én is szívesen fogadnék egy komplett információhalmazt:) Ezekszerint magyarországon az EGYETLEN digitális földfelszíni tévészolgáltató a MinDigTV? Mert akkor túl sok választás nincs:)

(#273) localhost válasza erekero (#272) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Valójában az Antenna Hungária. De az analóg adóhálózaton sincs több szolgáltató, most sem :)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#274) predator24 válasza localhost (#273) üzenetére


predator24
tag

Így van, ez eddig sem volt máshogy :) A kábeltévé hálózat elterjedése után (értsük most ide a műholdas megoldásokat is) az emberek nem nagyon foglalkoznak ezzel. Régen felraktad az antennát és jött a tévé. Ez azóta sincs máshogy, csak másfajta antenna kell, és másfajta tévé :K

PEACE

(#275) Gallopper válasza predator24 (#274) üzenetére


Gallopper
csendes tag

Vagy egy kábel, és már meg is van oldva az antenna probléma :))

(#276) localhost válasza predator24 (#274) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Kábelhálózat elterjedése? Tudnátok, hány de hány faluban, kisebb városban (vagy éppenséggel tanyán!) városok külterületein, nincs kábeltv? Marad az [egyelőre még analóg] földfelszini vagy "tányéros" :) Most is egyszerűbb felrakni egy tükröt és kész!

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#277) predator24 válasza localhost (#276) üzenetére


predator24
tag

De a lakósságra vonatkoztatott értékeket azért nem befolyásolja a néhány kis falu, mivel főleg városokban élnek sokan... De tény, hogy azokat az analóg antennákat kell lecserélni most digitálisra. Tetszik, vagy nem tetszik, de ez az EU-s rendelet. Viszont az jó, hogy emellé még vannak plusz kódolt csatornák is, nem csak az alapok! Régen azért nem így volt. Most mit sugároznak az analógon amúgy? Megvannak ezek a plusz csatornák, amik így elérhetők?

PEACE

(#278) erekero válasza predator24 (#277) üzenetére


erekero
csendes tag

Jelenleg van 3 ingyenesen fogható analóg csatorna. Sim aantennával bárhol foghatóak. Digitálisból van jelenleg 7 ingyenes. Ez ez marha jó tendencia. De nem az igazi. Szerintetek várható hogy az ingyenes csatornákat még bővítik? Meg mitől függ hogy mi kerül be ingyenesbe? Attól hogy a csatornák mennyit fizetnek ezért? Vagy ez egy politikai döntés?

(#279) localhost válasza predator24 (#277) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Én nem úgy tudom, hogy az analóg antennát le kéne cserélni! A vevőt, azt igen!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#280) erekero válasza localhost (#279) üzenetére


erekero
csendes tag

Ennek utánanézek. Végülis ha a csatlakozó ugyanaz, akkor az hogy milyen az antenna "drótszerkezete" az mát tökimindegy.

(#281) erekero


erekero
csendes tag

Hát, konkrétan választ nem találtam. De azt már tudjuk hogy létezik spediaálisan dvb-t antenna. [link]
Amúgy az antenna formán biztos azért változtattak mert ezzel jobban be lehet fogni a jeleket. Gondolom ezen a fronton is zajlottak a fejlesztések.

(#282) predator24 válasza localhost (#279) üzenetére


predator24
tag

Ez attól függ, hogy milyen antennád van. Eleinte én is gondoltam, hogy a régi Yagi antennámat használnám, de nem jók ezek, mert kis sávszélességet bírnak csak el. Nagysávszélességű antennákra van szükség a DVB-T vételhez.

Az viszont tényleg jvauló tendencia, hogy ennyi ingyenesen fogható csatorna van, nem csak három. Egyébként tudtommal a közszolgálatik minden esetben ingyenesek, a többi két nagy kereskedelmi meg gondolom megegyezett az AH-val.

PEACE

(#283) erekero válasza predator24 (#282) üzenetére


erekero
csendes tag

Sávszélességű? Ez a gyakorlatban azt jelenti hogy az alumíniumhalmaznak mekkora az ellenállása, ill hány watt képes áthaladni rajta? Egy iylen antennában amugy van valamiféle elektronika sima kábeleken kívül?

(#284) club1 válasza erekero (#283) üzenetére


club1
veterán

Én egy 20 évvel ezelőtt vásárolt, és a padláson elhelyezett szélessávú lepkeantennával fogom (erősítő nélkül) Dél-Budán (és takarásban, azaz közvetlen rálátás nélkül a toronyra) a földfelszíni digitális csatornákat.

(#285) flash-


flash-
veterán

sziasztok!

focivb-t nézném hd-ben projektoron ÉLŐBEN!

(mindig tv)

az lenne a kérdésem,hogy úgy meg lehet e oldani hogy veszek egy ilyet:
http://www.infopatika.hu/alcor-dtv-hs.html

rácsatlakoztatom az antenna kábelét,ezt pedig a laptopra.
a laptop hdmi kimenetét pedig a projektorra.

ilyen módon szeretném projektoron nézni,hallgatni a vb-t hd ben.
megoldható?ha igen akkor pontosan hogy?
Bár gondolom vmi progi is kell.

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#286) club1 válasza flash- (#285) üzenetére


club1
veterán

Bika egy laptopod lehet:
"HD adások vételéhez minimálisan az alábbi DXVA-képes videókártyák szükségesek
- AMD (ATI) Radeon 9600Pro vagy jobb (AMD (ATI) Radeon X700 256Mb vagy jobb ajánlott)
- NVidia GeForce FX 5200 vagy jobb (NVidia GeForce FX 6200 256Mb vagy jobb ajánlott)"

Ha az van, akkor már csak egy olyan projektor kell, aminek van hdmi bemenete, és tud HD-t.

De ebből az árból egy elég jó FULL HD-s LED TV-t lehet venni, és nem kell lesötétíteni a helyiséget, ahol néni akarod a meccseket. Apropó, lassan már itt a vége a világbajnokságnak...

(#287) flash- válasza club1 (#286) üzenetére


flash-
veterán

a mostani kétmagos hdmi-vel felszerelt laptopok szerintem már viszik a hd-t
egy Mobile Intel® GMA 4500M videókártya már jobb mint az általad fentebb emített videókártyák.

Projektor az van,bár mondjuk a natív felbontása 1024x768, de van rajta hdmi,
meg a leírása azt írja hogy HDTV(720p, 1080i)szabvány támogatása.
Gondolom ez aszt jelenti hogy a hd-t szépen lekonvertálja 1024x768 ba vagy valami hasonlóba?

és tudom,mindjár vége a vbnek,a fennmaradó meccsekre szeretnék vmit..:)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#288) sittes79 válasza club1 (#286) üzenetére


sittes79
addikt

Olyan nincs hogy LED TV :W

LCD tévé van led technológiával...

bocs az off-ért, de a reklámokban is ez van, ami elég megtévesztő

[ Szerkesztve ]

(#289) localhost válasza sittes79 (#288) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ahhoz képest, hogy nincsen, az a buta Samsung például ezt a képtelen nevet adta a tévéiknek : [link]

:W

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#290) Pulsar


Pulsar
veterán

hi!
csepelen lakom, és kont rálátok a határúti toronyra. Elképzelhető, hogy a sima erősítős antenna jó lesz a vételre?

(#291) forrest85 válasza Pulsar (#290) üzenetére


forrest85
senior tag

Igen. De ha ilyen jól rálátsz, lehet hogy egy darab drót is elég. Hallottam már ilyenről. :DD

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#292) predator24 válasza forrest85 (#291) üzenetére


predator24
tag

Így van! Vannak sima teleszkópos antennák is, amivel simán lehet fogni a jelet. Egy próbát megér szerintem. Nem tudsz kölcsön antennát szerezni? Egyébként nem hiszem, hogy egy szobaantennánál nagyobb dologra lenne szükséged a vételhez.

PEACE

(#293) forrest85 válasza predator24 (#292) üzenetére


forrest85
senior tag

Predator válaszát is megtudom erősíteni. Made in Tesco(Lecsó) antennával is menni fog szerintem. :F

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#294) saszabaa


saszabaa
csendes tag

Hú, de szerencsés vagy, szerintem is meglehet oldani. Én meg itt szenvedek a betondzsungelben, hogy működjön minden normálisan :(((

(#295) forrest85 válasza saszabaa (#294) üzenetére


forrest85
senior tag

Oda meg próbálj egy kültéri lepkeantennát kiszerelni. Zalaegerszegen egy ház tetején láttam ilyen lepke antennát Vasvár felé fordítva, mert Zalaegerszegen nincs sugárzás. Nem értem megyeszékhely és Vasvárról jön a jel. :C

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#296) predator24 válasza saszabaa (#294) üzenetére


predator24
tag

Igen, valahogy meg kéne oldani a kültérit. Nem tudom, hogy milyen jogviszonyod van a lakásodra, vagy szerelhetsz-e kültérre, de talán az is elég lenne, ha lenne az adótorony irányába rálátásod. Ha nem is rálátás, de legalább abba az irányba kéne irányítani egy antennát.

PEACE

(#297) Pulsar


Pulsar
veterán

köszi skacok :R a héten megpróbálom.. google earth ( :D ) szerint légvonalba 6km az antenna. Igazából csak azért vaciláltam vacilálok) mert a Tv akkor elálítódik, és utána ha akarom a kábelt nézni megint be kell hangolni. Van arra lehetőség, hogy egyszerre két helyről kapjam a jelet?

[ Szerkesztve ]

(#298) club1 válasza Pulsar (#297) üzenetére


club1
veterán

Az mpeg4-es tunerrel rendelkező TV-k általában máshol tárolják az analóg adásokat, mint a digitálisakat (nekem legalábbis az LG és a GRUNDIG TV-mnél is így van). Azaz a beállítások nem keverednek, külön vannak a digitális csatornák...

(#299) Bala888 válasza forrest85 (#295) üzenetére


Bala888
csendes tag

Szerintem nem a helység státusa vagy nagysága a döntő az adótornyok telepítésekor, hanem inkább a domborzati viszonyok. Lehet hogy Vasvárról többen elérik az adást, mintha az adó Zalaegerszegen lenne.

Bala

(#300) mang0o0


mang0o0
tag

Sziasztok
Haveromnak van egy olyan problémája, hogy most vett LCD TV-t beépített DVB-T tunerral és a 3. kerületben nem tud digitális adást fogni. Panelban lakik, de van neki régi tetőantennája. Azt mondják, hogy régi antennával is belehet fog a digitális adásokat, vagy mégsem?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.