Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) club1 válasza mang0o0 (#300) üzenetére


club1
veterán

A mi újpalotai panelházunkban egyrészt már leszerelték a régi antennát, másrészt pedig amúgy sem szélessávú volt...

(#302) localhost válasza mang0o0 (#300) üzenetére


localhost
Közösségépítő

De igen, illetve:

Antenna és kábelezés

A szolgáltatáshoz a jelenleg az analóg műsorok vételéhez használatos legtöbb tetőantenna megfelelő, melyek alkalmasak az UHF frekvenciatartomány vételére. Ha az analóg műsorok vételéhez szélessávú antennát használtak (ilyenek a széles körben elterjedt lepkeantennák és az ún. logper antennák), akkor ezek minden bizonnyal a digitális vételre is alkalmasak lesznek. Ha az analóg antenna keskenysávú volt (ilyenek például a Yagi antennák), akkor új, szélessávú antenna felszerelésére lehet szükség. Akkor is indokolt lehet új antenna felszerelése, ha a vételi hely a digitális műsort sugárzó adótoronytól távol esik, vagy tereptakarásban (pl. völgyben, épület árnyékában) van. Ilyenkor nagy nyereségű vevőantenna és antennaerősítő használata segíthet. Antennaszerelők, szervizes szakemberek mérőeszközökkel meg tudják mérni, hogy megfelelő-e a jelszint.

A zavartalan vétel jó állapotú tetőantenna és koaxiális kábel esetén biztosítható. Szobaantennás vételre akkor van jó esély, ha elég közel lakunk az adóhoz. Az analóg vételi frekvenciákra hangolt antennaerősítők a digitális vételnél nem alkalmazhatók, át kell hangolni ezeket a digitális adás frekvenciájára. A digitális vételnél szűkebb az átmenet a jó minőségű kép és a teljes vételképtelenség között, mint az analógnál, ezért fontos hogy a kültéri eszközök jó állapotban legyenek. Bizonyos településeken az átmeneti időszakban az analóg tévéjelet és a digitális adást eltérő adótorony sugározza, ilyenkor a tetőantennát el kell forgatni, vagy új antenna felszerelésére van szükség. Az adóhálózat öszes adóantennája vízszintes polarizációra van tervezve, ezért a jó vételhez vevőoldalon is vízszintes polarizációjú vevőantennát kell biztosítani.

További tudnivalók az antennáról

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#303) popecc


popecc
csendes tag

Az a legbiztosabb ha veszel egy új antennát is mert ha meg van sérülve vagy a vezetéke sérül akkor már veszít a jel az erősségéből aztán már probléma van vele.

(#304) localhost válasza popecc (#303) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Kélek használd a " Válasz " -gombot annál a hozzászólásnál, akinek a válaszodat szánod, így nem tudni írásod kinek szól.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#305) Pulsar válasza club1 (#298) üzenetére


Pulsar
veterán

hát nekem a pana rákérdez, hogy tényleg hangolni akarom a digitális tonert, mert akkor elvesznek az eddigi beállításaim
Szóval nem tudom
Az tuti hogy vetem ebay-en egy ilyen antennát :)
Meglátom mit szól hozzá a TV :)

(#306) recoil válasza sittes79 (#132) üzenetére


recoil
csendes tag

Sziasztok!
A szerviz ezt a választ küldte a Sagem ITD91 firmware frissítésével kapcsolatos levelemre:
"Tisztelt Uram!
A készülék vásárlásakor minden bizonnyal elkerülte a doboz oldalán lévő nagybetűs felirat, miszerint ez csak az ingyenesen fogható adókhoz jó. Noha benne van a kártyaolvasó, az nincs a magyarországi jogdíjas használati engedéllyel ellátva, ezért ez nem működik.
Ezt a sw. Frissítés sem oldja fel."

(#307) forrest85 válasza recoil (#306) üzenetére


forrest85
senior tag

Így van. Szükséges hozzá akkor egy Set Top Box nevű eszköz.

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#308) Pulsar válasza forrest85 (#307) üzenetére


Pulsar
veterán

az én TV-nek (panasonic 42x10y) az oldalán van egy bővítő hely ahova ha jól tudom be lehet dugni egy izét, amibe a kártya megy, és akkor már jó a nem ingyenesekre is.. Ez igaz?

(#309) forrest85 válasza Pulsar (#308) üzenetére


forrest85
senior tag

Igaz. Ha kompatibilis azzal a kártyával. Ha most elgondolkodom ezen, akkor tényleg érdekes dolog ez. Hogy az olvasó nem kompatibilis a kártyával.

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#310) popecc válasza forrest85 (#309) üzenetére


popecc
csendes tag

Én még nem hallottam ilyet hogy a tv-be lehet extra csatornás kártyát tenni.De lehet hogy van már ilyen, technika olyan rohamosan fejlődik hogy el tudom képzelni hogy tegnap még nem volt ma már van a boltokban:)

(#311) Axion1 válasza Pulsar (#308) üzenetére


Axion1
csendes tag

én úgy tudom,hogy igen!
A mindigTv-nek van egy extra szolgáltatása ami pontosan ilyen elven működik. Kapsz egy kártyát és abba a slotba kell behelyezni és máris a fizetős csatornákat láthatod. Okos dolog ez mert eléggé alányestek/nek a kábel tv árainak és a program kínálat év végéig még bővülni fog.

(#312) popecc válasza Axion1 (#311) üzenetére


popecc
csendes tag

Az árával tényleg nincs semmi gond, azokat a csatornákat amiket eddig lehetett venni sima földi antennával ingyen azokat a jövőben is ingyen lehet, ha meg valaki akar egy kis extrát akkor fizet egy kicsit. Korrekt.

(#313) Lala6 válasza popecc (#310) üzenetére


Lala6
őstag

(#314) Pulsar válasza Axion1 (#311) üzenetére


Pulsar
veterán

hopp... szóval nekem egy bővítő kártya helyem van. ahova egy Conax CAS7 kártyád dugok be, és ebbe kell a mindig TV nagra kártyáját bedugnom.. legalábbis én így értelmezem... és ha jól tudom ez kb egy PCMCA csati.

(#315) Pulsar


Pulsar
veterán

Sziasztok!
megjött az antennám, és sikerült is behangolni vele az adásokat, és minden kafa, csak egy kérdésem lenne... nektek van channel guide-otok? Nekem pana TV-m van, és nincs ilyenem. műsor infóm van ami szintén nincs analog adáson.

(#316) Pulsar válasza Pulsar (#315) üzenetére


Pulsar
veterán

Ja, műsorújság magyarul... :D (EPG)

Azt már megtudtam, hogy a TV-m tud ilyet.. kérdés, hogy a MindigTV ezt sugározza?

[ Szerkesztve ]

(#317) club1 válasza Pulsar (#316) üzenetére


club1
veterán

Persze hogy van. Nekem az LG tv-men van guide gomb, ha megnyomom, jön elő a műsorújság... Na, most éppen semmilyen info nem nyerhető ki belőle, az összes csatornára azt írja, hogy nincs információ... Akkor inkább így írom: Egy héttel ezelőttig biztosan működött a műsorújság a mindigtv-n. (Lehet, hogy most szabin van a frissítéssel megbízott ember :((( )

(#318) hati válasza club1 (#317) üzenetére


hati
addikt

(#319) Pulsar válasza club1 (#317) üzenetére


Pulsar
veterán

pf, jókor próbálkozom akkor :DDD
na mind1... :d közbe olvastam a TV leírásában, hogy idő is kell neki első alkalommal amíg befrissül.. de így akkor kicsit tovább tart :DDD
DE hogy az M1 Dolby D-ben jön... ezen kész vagyok :DDD

Ezen a ServeiceData_A-n mi jön?

[ Szerkesztve ]

(#320) Dízeles


Dízeles
aktív tag

Üdv totyik lakók.
Tudna valaki linkelni saját képet MinDig TV képéről?

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#321) Lala6 válasza Dízeles (#320) üzenetére


Lala6
őstag

Nézd meg a fenti linkemen a teszteket, sok kép van róla.

(#322) Pulsar


Pulsar
veterán

Szólna valaki, ha megy az EPG? :D Mert addig nem nyomkodom feleslegesen miden 10 percben :DDD

(#323) club1 válasza Pulsar (#322) üzenetére


club1
veterán

m1, m2, TV2, RTL, ATV, HírTV és a 3 hazai rádióadásra van most, a többire (Duna1-2, és az extra csatornák) írja csak nekem, hogy nincs információ.

(#324) Dízeles válasza Lala6 (#321) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Hy
Kösz megnéztem .Ha lehetne 1920X1080 fotó (k) kellenének.

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#325) JetiRulez válasza Pulsar (#322) üzenetére


JetiRulez
őstag

Most ellenőriztem. Nálam nincs Info a rádiócsatornáknál, az M1-2, az RTL, a TV2, a Hír, az ATV és az Euronewsnél sem.

(#319) Pulsar
Kell a Dolby! Különben hogy lehet 100%-osan élvezni a Szomszédokat. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#326) Pulsar válasza JetiRulez (#325) üzenetére


Pulsar
veterán

:DDD

nálam műsor infó van, vagyis azt, hogy éppen mi megy a csatornán azt kiírja, csak a műsorújság nincs.

(#327) club1 válasza Pulsar (#326) üzenetére


club1
veterán

Nálam a Programguide sorolja fel a műsorokat (itt lehet pl. preferált műsorokra időzített átváltásokat beállítani), és a kiválasztott műsorra nyomva egy Info-t kapom meg az adott műsor leírását.

(#328) Lala6


Lala6
őstag

Nálam is működik rendesen az EPG, van infó és tartalom is.

(#329) Pulsar válasza club1 (#327) üzenetére


Pulsar
veterán

na, nálam az nem működik.. mondjuk mindig dugdosom a kábel tv-t meg az antennát... lehet hagyni kéne az antennát bedugva egy ideig (pár óra) hogy tudjon frissülni?

(#330) JetiRulez válasza Pulsar (#329) üzenetére


JetiRulez
őstag

Elvileg annak hamar kéne frissülnie. Vagy rosszul sejtem?
Minden esetre nálam már csak az Euronewsnak és a Duna tévéknek nincs infója és újságja.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#331) Pulsar válasza JetiRulez (#330) üzenetére


Pulsar
veterán

érdekes, mert infója nekem még a kódolt csatornának is van...Szóval nem értem. Írtam most a Panasonic Magyarországnak egy emailt, hátha én lámultam be valamit, és nem aktiváltam valami menüt, vagy nemtudom :)

Infósáv érdekesség:
Private Spice: "18 éven felüli gyermekek részére ajánlott" :DDD :DDD most akkor mivan? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#332) forrest85 válasza Pulsar (#331) üzenetére


forrest85
senior tag

Private Spice: "18 éven felüli gyermekek részére ajánlott" :DDD :DDD most akkor mivan?

Számodra nézhető csatorna. :)) ez nagyon jó :DD

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#333) Pulsar válasza forrest85 (#332) üzenetére


Pulsar
veterán

azaz :B :P ;]

(#334) Lala6


Lala6
őstag

Sziasztok!

Van egy ilyen eladó antennám: [link]
Teljesen új, garancia 1 év a fenti üzletbe rajtam keresztül. 5500-Ft

(#335) Mike1223 válasza Pulsar (#331) üzenetére


Mike1223
csendes tag

Halihó!

Az EPG sajnos nem egyszerű a Pana TV-knél. De működik.
Így:
Állítsd vissza a gyári beállításokat, majd országnak válaszd ki Svédországot. Ezek után hangold be ismét a csatornáid és szép kis EPG menüd lesz (mint nekem is )

Természetesen a gyári beállítások visszaállításánál mindent az alpoktól kell kezdeni, de egyszer kell eljátszani.

Nyelvnek meg továbbra is válaszd a magyart. Mármint a menük nyelvének.

Jó tévézést!

(#336) Pulsar válasza Mike1223 (#335) üzenetére


Pulsar
veterán

Hát Te vagy a napisten! :R Köszi, reggel kipróbálom ha haza megyek...

ja, országot gondolom így utólag már nem lehet állítani, azért kell a gyári visszaállítás?
Hogy örülök... 1 hétig pakoltam csatornákat, hogy sorrendbe legyenek :DDD

(#337) Pulsar válasza Mike1223 (#335) üzenetére


Pulsar
veterán

ÁÁÁÁ... műűködik :R
köszi... hát erre sosem gondoltam volna :D
köszi még egyszer :R

(#338) t_ferenc


t_ferenc
őstag

sziasztok!

most szeretnek venni mindig tv vetelere alkalmas belterit - lehetoleg olyat, amivel az elofizeteses csatornak is foghatok -.

az a kerdesem, hogy szerintetek melyik egyseg a legjobb vetel es honnan? illetve antennat kell-e vennem?

:R

if you fall seven times, stand up eight

(#339) joecontra


joecontra
addikt

Üdv!

Miért van az, hogy a HD szabvány csak 16:9-es képaránnyal dolgozik?
Szerintem lehetnének 4:3 arányú HD felbontások mint pl.: 1024x768, 1280x960, 1920x1440, stb.
A HD szabvánnyal miért kell kidobni a 4:3-as képarányt? Ez miért törvényszerű?

Üdv,
J

(#340) club1 válasza joecontra (#339) üzenetére


club1
veterán

Mert a legtöbb mostani megjelenítő 16:9-es, és azért mert így kisebb gyártási hulladékkal, azaz olcsóbban tudnak a TFT gyártók dolgozni. Ezeken pedig mindegyik módban hülyén néz ki a 4:3.

(#341) joecontra válasza club1 (#340) üzenetére


joecontra
addikt

Mert a legtöbb mostani megjelenítő 16:9
Ez most a tyúk és tojás esete. A szabvány miatt születtek az új képarányú megjelenítők, vagy a megjelenítők miatt lett a szabvány?

Ezeken pedig mindegyik módban hülyén néz ki a 4:3.
Egy 4:3-as adás 4:3-as megjelenítőn rendben van.

Szerintem.

Üdv,
J

(#342) t_ferenc válasza t_ferenc (#338) üzenetére


t_ferenc
őstag

senki? :(

if you fall seven times, stand up eight

(#343) club1 válasza t_ferenc (#342) üzenetére


club1
veterán

Nem tudjuk milyen távolságra laksz a toronytól, azt sem, hogy rálátsz-e, meg hogy milyen tv-d van, most milyen antennarendszert használsz. Hirtelen csak ennyi kérdés merül fel bennem a kérdéseddel kapcsolatban...

(#344) der_


der_
tag

sziasztok

meg tuná nekem mondani valaki azt hogy ha a mindig tv 1440x1080i-ben sugároz akkor az hogy szélesvásznú? Most analóg kábel tv-m van és az m1 szinte mindig szélesvásznú. De akkor nem 1920x1080i? Vagy úgy megy mint a kábelen hogy adnak egy 4:3 arányú képben egy 16:9-est és azt nekem kell felnagyítanom a tv-men ha teljes képernyőt akarok?

(#345) t_ferenc válasza club1 (#343) üzenetére


t_ferenc
őstag

Ez is valami, a semminel minden esetre joval tobb :)

Mi mindig Kekesre allitottuk be az antennankat, gondolom ez most is igy lenne a legjobb - Jaszapatin lakunk. Teve hagyomanyos, kepcsoves, semmi extra.

Antennat kellene venni szerintem, mert van egy USB-s DVB-T vevom, de nem talalt egyetlen csatornat sem. A mostani antenna egyebkent nagyon hasonlit a mindigtv oldalan talalhato harom antenna - kepek - kozul a legalsora; de nem ugyanolyan.

Eddig az alapjan amit talaltam, az Alcor 1800-as tunik a legjobb valasztasnak hat honap elofizetessel.

if you fall seven times, stand up eight

(#346) club1 válasza der_ (#344) üzenetére


club1
veterán

Nekem akkor teljes a kép, ha 1920x1080i-ben sugároznak (merthogy ennyi képpont van a tv-men). Ha jobban belegondolok, természetesen szélesvásznú filmet is ennyiben kell adjanak... Honnan vetted a 1440x-t?

(#347) club1 válasza t_ferenc (#345) üzenetére


club1
veterán

Szerintem nálatok csak a tetőantenna a biztos (Kékes stimmel). A Carant (harmadik) antennát csak erősebben lefedett helyeken ajánlják. A ti településetek nem az, mivel a kékesi adó bár jól látható, de kis erővel sugároz. Ennek ellenére megpróbálnám a régi antennát, ha nem jön össze, akkor veszel egy jobbat, ha az sem, akkor veszel egy erősítőt a jobbhoz.
Én biztos, hogy olyan dekódert vennék, amivel rögzíteni is lehet az adást. Ebből a szempontból az 1800-as nem jó. Viszont előbb-utóbb le fogod cserélni a képcsöves tv-t, így nagyon sok pénzt nem áldoznék a dobozra. Ebből a szempontból meg az jó választás.

(#348) joecontra válasza club1 (#347) üzenetére


joecontra
addikt

Én biztos, hogy olyan dekódert vennék, amivel rögzíteni is lehet az adást. Ebből a szempontból az 1800-as nem jó. Viszont előbb-utóbb le fogod cserélni a képcsöves tv-t

STB-vel lehet műsort rögzíteni.

Egy Full HD TV-n vagy bármely újabb TV-n futó adást (DVB-T) hogyan lehet rögzíteni STB nélkül például DVD felvevőre?

J

[ Szerkesztve ]

(#349) club1 válasza joecontra (#348) üzenetére


club1
veterán

Nekem a 60 e Ft-os LG monitor-tv-m EPG-jében van felvétel lehetőség. Ez azt jelenti, hogy ami műsort(okat) felvételre ott kijelölök, azt a kikapcsolt tv kinyomja arra felvevő készülékre, ami a DTV-OUT(AV2-SCART) kimenetre van csatlakoztatva.
Egyébként eredetileg meg arra céloztam, hogy ha új tv-t fog venni, akkor ahhoz már nem kell a box, mehet a dvd felvevőhöz.

(#350) t_ferenc válasza club1 (#347) üzenetére


t_ferenc
őstag

Koszonom a valaszt. Sokat segitettel mar eddig is. :R A Kekes, meg a tetoantenna mindenkeppen a megfelelo valasztas szamunkra. Eddig is tetoantennasok voltunk am. Probaltam befogni a csatornakat a mostani antennaval meg egy Compro Videomate U80-as USB-s vevovel, de nem jartam sikerrel. Ezert gondolom, hogy vennunk kellene egy antennat. Bar most olvasom, hogy az U80-as lehet nem is mukodik itthon. - En Angliaban vettem, ugyanis en ott elek, dolgozok. -
A doboz tekinteteben: szuleimnek lenne ez a megoldas itthon, ok nem rogzitenek, csak megnezik, ha megnezik. A teve(k) egyszer le lesz(nek) cserelve, de nem sietos a dolog egy csoppet sem. Az 1800-as azert tunik jo valasztasnak, mert kepes a mindigtv extra vetelere es ezt talaltam legolcsobban a piacon.
Te melyik antennat javasolnad erre a kornyekre, amely erosito nelkul is megfelelo vetelt biztosit?

if you fall seven times, stand up eight

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.