Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Kroni1 válasza club1 (#450) üzenetére


Kroni1
veterán

csak kiváncsi vagyok rá.. Várom, hogy mikortól fognak végre 16:9-ben sugározni...

(#452) hati válasza Kroni1 (#451) üzenetére


hati
addikt

A kettőnek semmi köze egymáshoz. Az RTL Klub fent van a Mindig TV-n, mégis 4:3-ban látható. A digitális kábeleseknél is 4:3 (UPC, DIGI).

(#453) Kroni1 válasza hati (#452) üzenetére


Kroni1
veterán

Tudom, nekem is kábelen jön a Digi adása, és a Digisport szinte mindig, meg az MTV is gyakran ad HD tartalmakat 16:9-ben.. Viszont én ugy hallottam hogy az átállás után már minden adás 16:9-es lesz.

[ Szerkesztve ]

(#454) hati válasza Kroni1 (#453) üzenetére


hati
addikt

A tartalom továbbításának módja (analóg vagy digitális) és az alkalmazott oldalarány független.

(#455) Kroni1 válasza hati (#454) üzenetére


Kroni1
veterán

Tudom hogy igy van. De a digisport is szar képaránnyal jön analogban, amig a digitális Digisport HD tökéletes 16:9-es 1080-as adás, pedig ugyanazt a műsort sugározzák. És én ugy tudom, hogy az átállás után az RTL klub és a többi csatorna is a 16:9-et fogja erőltetni.

[ Szerkesztve ]

(#456) canniball válasza Kroni1 (#455) üzenetére


canniball
nagyúr

Na arra kíváncsi leszek...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#457) Kroni1 válasza canniball (#456) üzenetére


Kroni1
veterán

Mármint pl. a 16:9-es RTL klubra? Nem kell rá sokat várni szerintem, sőt voltak olyan terveik is, hogy 2011-től vagy 12-től fizetős lenne az RTL, cserébe 1080-as HD adást és kétféle hangsávot is adnának.. Mondjuk amint fizetős lesz nálam ki is kerül a csomagomból, anniyra nem fog hiányozni, de vszleg nem lesz az, mert sokan tiltakoztak ellene.. [link]

[ Szerkesztve ]

(#458) canniball válasza Kroni1 (#457) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem pont az RTL Klubra, de a 16:9 adásra. Ha olyan nagyon akarnák már most is sugározhatnának így...
A terveikre meg :DDD

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#459) azbest


azbest
félisten

Állítólag holnap jelenik meg a WayteQ HD-90CX boxhoz olyan firmware, amely mkv lejátszásra is képes. A boxok többsége vagy mkv képes vagy kártyaolvasós, de együtt nem nagyon volt még. Ma jelent meg a pvr-es változatból egy új verzió.

(#460) cigam válasza azbest (#459) üzenetére


cigam
félisten

És valóban. Érdekes, hogy 15-én kiadtak 1 bétát, amiben van lehetőség felvételre. (az fta adások esetén). A ma kiadot fw viszont mediaplayer fejlesztéseket tartalmaz.

Vki feltette? Tapasztalatok?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#461) azbest válasza cigam (#460) üzenetére


azbest
félisten

most próbálgatom... mkv, m2ts, mpeg jónak tűnik. dts hang néma.. a képarányt nem mindig találja el (lehet ezt egyáltalán változtatni videónál?)... avi estén nincs kép... ph tesztvideókal nézem. Kár hogy 1080p-t nem támogat, interlaced miatt kicsit rosszabb a kép mint pc-vel.
Vagy 4 féle gyártónál is ugyanez a készülék van más dizájnnal, így terjedhet a videójátszás képesség.

(#462) szakalistvan


szakalistvan
senior tag

Hali!
Nem igazán mélyedtem még bele a témába de ehhez a cucchoz már csak egy megfelelő antenna kell és tudok fogni 4 csatornát?
Mert médialejátszót amúgy is vennék,ráadásul ebben tuner is van?

(#463) azbest válasza szakalistvan (#462) üzenetére


azbest
félisten

Rendes asztali ingyenes adókhoz való dvb-t vevőnek tűnik, usb csatlakozóval a rögzítéshez és lejátszáshoz... jó hogy mutattad, mert egy olcsó vevőt én is keresek mostanában ingyenes adókhoz (ha már a kereskedelmi adók nem akarnak ingyenesek lenni, nem akarok sokat bele fektetni). Most 7 adó jön ingyenesen.

(#464) szakalistvan válasza azbest (#463) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Most láttam egy újabb PH-s cikkben és nekem is megtetszett.Egy antennát tudnál ajánlani hozzá? Kiváncsi vagyok mennyiből jönnék ki,bár ha az RTL és a TV2 fizetős lesz akkor nem sok értelme van,lehet megvárom mi lesz ebből.
Attól függetlenül megveszem :)

(#465) azbest válasza szakalistvan (#464) üzenetére


azbest
félisten

hát az antenna nagyon függ az adott helytől... itt most nekem egy pár centis botantennával is tökéletes a vétel, de ahova az asztali készüléket szánom, ott lehet hogy a meglévő tetőantenna sem elég jó.

itt egy tájékoztató füzet, ahol van frissebb lefedettségi ábra [link]

(#466) azbest válasza szakalistvan (#464) üzenetére


azbest
félisten

azt írja a forgalmazó, hogy ugyanarra a chipsetre épül mint a hd1500 modelljük [link]

(#467) szakalistvan válasza azbest (#465) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Van egy használaton kívüli erősítős lepkeantennám,megpróbálom,Zalaegerszeg pont Vasvár és Nagykanizsa közt van úgyhogy csak jóra számítok:)

Lehet hülye kérdés de nem tudom értelmezni a leírást hogy a készülék DVD formátumoit lejátszik e...

(#468) cigam válasza szakalistvan (#467) üzenetére


cigam
félisten

Tippem szerint pongyolán arra utalnak, hogy megbírkózik a vob/iso fájlokkal is.
Itt utca szintre lebontva ellenőrizheted, hogy van-e lehetőség a vételre.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#469) szakalistvan válasza cigam (#468) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Tetőantennás vételi lehetőség...De azért jobbra számítok:)
Ma megrendelem a kütyüt,mjad beszámolok róla ha valakit érdekel.

(#470) cigam válasza szakalistvan (#469) üzenetére


cigam
félisten

naná, hogy érdekel.
Viszont a vételt mindég egy 0dB-es (de lehet hogy pár dB nyereség megengedett?) tetőantennával számolják. Persze ez jó esetben azt jelenti, hogy az ablakba tett "játék"antennával is beröffen a cucc.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#471) joecontra


joecontra
addikt

Miért olyan szaggatós az RTL ha digitálisról veszem? Progresszívbe adják az adást?
Vagy csak nálam ilyen?

(#472) cigam válasza joecontra (#471) üzenetére


cigam
félisten

Jelerrősség/minőség rendben?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#473) joecontra válasza cigam (#472) üzenetére


joecontra
addikt

A képpel amúgy nincs baj, csak a gyorsabb mozgásoknál mintha szaggatós lenne. Analóghoz képest vettem észre, és hát kicsit zavar.

(#474) cigam válasza joecontra (#473) üzenetére


cigam
félisten

Hát lehet, hogy pont határon van és azért. Milyen box-al nézed?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#475) joecontra válasza cigam (#474) üzenetére


joecontra
addikt

Analóg kábeltv-n jön a digitális jel.

(#476) cigam válasza joecontra (#475) üzenetére


cigam
félisten

??

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#477) hati válasza joecontra (#475) üzenetére


hati
addikt

Vmit nem értek. Írsz egy DVB-T-vel foglalkozó fórumba, hogy gondod van a kábeltvddel? :W

(#478) katona.t


katona.t
tag

Üdv,

Mindigtv-hez szeretnék STB-t vásárolni. Tudnátok ajánlani pár olcsóbb típust?
Elvárások: Legyen rajta mindigtvextrával kompatibilis kártyaolvasó, lehessen vele felvenni (usb-re vagy bármire), ha lejátszana usbről pár ismertebb formátumú filmet/zenét az nem feltétel, de előny, és szeretném ha a csatorna váltás/menüben szaladgálás nem lenne csigalassú.
Egy sima CRT tv-re lenne kötve, nem kell fullHD, elég egy scart csati.

Köszönöm.

(#479) cigam válasza hati (#477) üzenetére


cigam
félisten

csak tipp: A szolgáltatója továbbítja kábelen a dvb-t adást.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#480) joecontra válasza cigam (#479) üzenetére


joecontra
addikt

Pontosan. A kábeltv szolgáltató a digitális jelet veszi le, és analóg módon adja tovább. Azt hittem, ezt nem kell külön kiemelni.

(#481) azbest válasza joecontra (#480) üzenetére


azbest
félisten

na akkor valamit nagyon összekevertél...
az meglehet, hogy a kábelszolgáltató digitális adást használ forrásként és azt analógra alakítva küldi ki a hálózatán, de az akkor már nem digitális adás... ekkor bármi baj van a képpel, az a szolgáltatód sara.

Milyen készülékkel nézed az adást? Ha normál analóg készülékkel és nem dvb-t (mindigtv antennás adás) vagy dvb-c (kábeles digitális adás) vevő készülékkel, akkor a problémád nem digitális probléma.

(#482) club1 válasza azbest (#481) üzenetére


club1
veterán

Miért, valami technikai akadálya van, hogy a két digitális MUX-ot kábelen továbbítsák?

(#483) cigam válasza club1 (#482) üzenetére


cigam
félisten

Nem, csak nem jellemző. A hozzászólásából pedig 1re kétértelműbb a történet.
Magyarul nem írta le a problémát egy töbszörösen bővített mondatban, ahol közli a
-szolgáltató nevét
-a vevő típusát (és a vétel módját, analóg,dvb-t,dvb-c)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#484) joecontra válasza cigam (#483) üzenetére


joecontra
addikt

Szerintem egyértelmű voltam, de akkor újra:

A szolgáltató leszedi a digitális jelet (DVB-T, ha már ezt is külön ki kell emelni), és azt továbbítja az analóg hálózatán.
Éppen úgy, mint ahogy a digitális műholdról leveszik a jelet és azt teszik az analóg hálóra. Ennél egyszerűbben már nem tudom leírni (vagy rajzoljam is le?).

A probléma, illetve hátrányok az analóggal (tetőantenna) szemben:
-néha bekockásodik, zöld foltok lesznek a képen
-a gyorsabb mozgásoknál szaggatósabb (nem folyamatos) a kép, nagyon látszik, hogy kockák maradnak ki.

Üdv,
J

[ Szerkesztve ]

(#485) azbest válasza joecontra (#484) üzenetére


azbest
félisten

Arra, hogy külön ki kell emelni a DVB-T formát azért van szügség, mert a Digital Video Broadcasting-nak van Satellite, Cable és Terrestrial változata is, amelyekhez más és más eszköz kell és nem kompatibilisek egymással. A DVB-S a műholdas, a DVB-C a kábeles, a DVB-T pedig a földfelszíni adás.

Néhány kábeles szolgáltató partizánkodik azzal, hogy a földfelszíni adás jelét ráteszi a kábelére dvb-t formátumban átalakítás nélkül. Ez működhet, csak nem biztos hogy teljesen szabályos. De ekkor nálad dvb-t vevő kell, hogy ezt az adást nézhesd.

Az hogy analóg hálózat számomra azt jelenti, hogy a régi tévék is tudják mutatni az adást, mert még analóg módon sugároznak rajta. Manapság a kábelen digitális adást is szoktak sugározni, akár az analóggal párhuzamosan (más frekvenciákon). Például hd adás csak digitális sugárzás mellett lehetséges (és egy adás nem attól hd, hogy ott a logó a sarokban, hanem hogy nagy felbontású digitális sugárzással továbbítják a készülékedig). Ez pedig általában dvb-c formátumú.

Na most, hogy pár alapfogalmat tisztáztunk, kérlek pótold a hiányzó információkat, amelyeket többször kértünk:
- milyen eszközzel nézed az adást
- digitális adást nézel-e vagy hozzád már csak az analóg formátumú adást juttatják el

Nem az a baj, ha nem értel valamihez és ezért kérdezel... az a baj, ha nem tudod miről van szó, de mégis jobban akarod tudni azoknál akik segíteni próbálnak.

Ha te analóg adást nézel, aminek csak annyi köze van a digitálishoz, hogy a szolgáltató azt használta forrásnak, de azt ő átalakította analógra. Ezesetben neked nem közvetlenül digitális átvitellel kapcsolatos problémád van, mert te már csak analóg adást kapsz. Reklamálj a szolgáltatódnál, ha az nem képes nézhető minőségű műsort sugározni.

A zöld kockák vételi zavarokra utalnak. A gyors mozgás kockásodása pedig főleg azért lehet, mert a csatornák a lehető legkisebb/legolcsóbb minőséget választották az adásuk sugárzásához. Ha esetleg számítógéppel nézed és digitális az adás, akkor előfordulhat hogy nem elég erős a gép a videó dekódolásához...ilyen esetben is megjelenhetnek kockák és akadozások. Esetleg a videó vagy hang codec nem megfelelő.

[ Szerkesztve ]

(#486) joecontra válasza azbest (#485) üzenetére


joecontra
addikt

Hali!

Nem akartam senkit sem becsületében megsérteni. Ha így tűnt fel, akkor megkövetek mindenkit. :R

De, tudom, hogy miről van szó, a DVB fogalmakat nem kell nekem elmagyarázni, mert nem szükséges.

Szóval:
A szolgáltató leveszi a DVB-T jelet, átalakítja analóggá és úgy jön el az analóg tv-ig mindenféle STB nélkül, teljesen analóg formátumban.
TV-vel nézem az adást, és kipróbáltam analóg tetőantennával is, meg a szolgáltató által analóggá alakított DVB-T forrású jellel is.
Oda akartam kilyukadni, hogy a DVB-T forrású adás nem annyira folyamatos mint az analóg forrású, amit a tetőantennával leveszek és ezt én egy minőségbeli visszalépésnek élem meg.

Így már remélem, hogy közérthetően fejeztem ki magam és még egyszer elnézést kérek azoktól, akiket esetleg megbántottam. :R

Üdv,
J

(#487) azbest válasza joecontra (#486) üzenetére


azbest
félisten

így már tiszta sor :)

Ezesetben az rtl klub és tv2 1megabitnél alig több sávszélességet használó adása a gyors mozgásos kockásodás oka. A zöld kockák és kép szétesés viszont azt jelzi, hogy a szolgáltató antennája nem a legjobban van beállítva, mert nem stabil a vételük.

Egyébként rátapintottál egy fontos dologra: ha a szolgáltató digitális forrásból tolja át az analógra alakított képet, akkor szerencsétlen ügyfél mind a két módszer hátrányait is megkapja... digitális kockásodást és analóg hangyásodást.

Dvb-t boxot full-hd monitorra kötve tapasztaltam olyat, hogy sokkal jobb az 1080i adás gépről nézve, mint boxról. Ez azért volt, mert a gépen lévő program progresszívra alakította a képet, így teljes részletességében láttam. Ellenben a váltottsoros képet közvetlenül rákötve a függőleges felbontás mintha felére esett volna (darabos a logó széle). A box-szala monitor sokkal jobb képet adott 720p módban, mint 1080i-ben. Ezt valószínűleg azért tapasztaltam, mert a monitor progresszív megjelenítésre van opimalizálva, míg egy TV-nek készített lcd kijelzőnél a váltott sorosság szép kezelése alapkövetelmény lehet (vagy ügyesebben elfedi trükkökkel a képminőségromlást).

(#488) pH03N1xM válasza azbest (#487) üzenetére


pH03N1xM
tag

Plane nezhetetlen a kep a nagyobb fenyvaltozaskor ami gyors mozgassal parosul (villogo zoomrotator az mpeg tomorites halala :). Sajnalom, hogy. a ket kereskedelmi ado ilyen tragya minosegben szolgaltat. (mondjuk en nem nezek tv-t, csak szuloknel neha rafanyalodok, de szamomra ez a digitalis szemet kritikan aluli...)

SETVLC MACRO bfins \2,(a0){d0:\1} add.w \1,d0 move.l d0,\3 lsr.l #3,\3 add.l \3,a0 and.b #7,d0 ENDM

(#489) ludla


ludla
őstag

Sziasztok! Valaki tudna nekem egy bekötési rajzot hogyan kell egy lepke antennát két tévére szét osztani? Az antennának van egy kis 230V-s erősítője is. Köszönöm :R

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#490) cigam válasza ludla (#489) üzenetére


cigam
félisten

Ami a TV-be megy koax csati, abba beledugsz egy 2-es elosztót és kész.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#491) ludla


ludla
őstag

Hát én nagyon csalódtam most a Mindig tv Digitális szolgáltatásába :(( Analógon kb:70% minőségbe jönnek az adások, digitálisan meg egyet sem talál a lepke antennával :(
Most a 24000ft még költhetek 10.000ft antennára is, bezzeg azt mondták hogy ha van analóg vételem akkor lesz digitális, de nincs nagyon felhúztak a mellébeszélésükkel :(((

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#492) cigam válasza ludla (#491) üzenetére


cigam
félisten

Attól függ hol laksz. Még nem épült ki az országos hálózat, és azután sem lesz 100%-os lefedettség. +Mindenhol tetőanttennás vétellel van számolva a vételkörzet. Az hogy bejön, a házon belül is 1 darab dróttal, a szerencse/adó közelségének a műve. Az is lehet, hogy olyan magas frekin van a környékbeli dvb-t adó, hogy addig "nem megy el" a lepke antennád. Nomeg ha 100%-os lenne az analóg vételed, akkor lehet a digitális adót is egyből elkapná a vevő/antenna. Az is lehet picit el kellene forgatni jobbra/balra/fel/le. Néha 10-20cm-en, pár fokos eltérésen múlik, hogy van-e vétel.
(Tuti jó a vevő, nem lehet, hogy "gyárilag rossz"?)

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#493) ludla válasza cigam (#492) üzenetére


ludla
őstag

Hát nem tudjuk hogy jó e, mert tegnap hozta a futár és ma raktam volna össze anyáméknak, az ügyfélszolgálatnál azt mondták hogyha van analóg vételem akkor digitálisnak is lennie kellene, mert van lefedettség itt, és tetőantenna van. Hétfőn megyek Miskolcra egy antenna szaküzletbe hogy vegyek egy erősebb antennát. Mást nem tudok tenni.

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#494) mukibuci válasza ludla (#493) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Én is ezzel küzdök, a meglévő tetőantennával meg se találja a digitális csatornákat, rákötött szobaantennával néha megleli, de be nem jönnek :( Ezt néztem ki, ennél erősebbet nem találtam még, remélem jó lesz :)

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#495) ludla válasza mukibuci (#494) üzenetére


ludla
őstag

Én is ezt néztem ki, de nekünk amúgy is van egy ilyen csak vagy 20 éves, az elektronikát kellene benne cserélni hátha jó lenne.

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#496) mukibuci válasza ludla (#495) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Szerintem holnap megyek és megveszem, feltéve ha lesz az üzletben. Utána már csak 1 conax kártya kell a tévébe és hálidéj ;)

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#497) szakalistvan válasza cigam (#470) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Üdv!
Szóval Alcor HD 500.
Mivel a lepkeantennát elfelejtettem ,így a vevő részről nem tudok beszámolni de a héten meglesz:)
A multimédia rész egész jó,bár iso-val nem bírkózik meg a vob fájlokat lejátssza de csak egyesével,vagyis DVD lejátszásra nem tudtam rávenni.1080p-t nem játssza le,ez alatti felbontásban mindent,tehát 1080i-ig.Kicsit gagyinak néz ki de be van rakva füstüveges vitrinbe úgyhogy nem látszik.

(#498) cigam válasza ludla (#495) üzenetére


cigam
félisten

A legjobb erősítő maga az antenna. Ha nincs nagyon leamortizálva, érdemes átnézni a kábelcsatlakozást, és levezető kábelt. (fémes érintkezés, esetleg a balluntrafó cseréje). Az erősítő csak a levezetőkábel veszteségét kompenzálja. Az is lehet, hogy az erősítő miatt bukik meg a mutatvány, mert +lehet, hogy olyan magas frekin már inkább szűr mint erősít. Ha a levezető kábel is 20éves (pláne, ha repedezett/leamortizálódott), akkor megfontolandó a cseréje egy korszerübb kivitelre, aminek a nagyfrekis csillapítása kissebb.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#499) cigam válasza szakalistvan (#497) üzenetére


cigam
félisten

Hm... Baki, hogy nem tud ISO-t, ill. a VOB-ot csak 1enként játsza. Bár az is igaz, hogy én nem szoktam se ISO-ban, se VOB-ként tárloni fílmeket.
A gép egyébként stabil/gyorsan reagál a gombokra? Távírányitó mennyire esik kézre? Nem melegszik?
Várjuk a dvb-t vevő tesztelését.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#500) szakalistvan válasza cigam (#499) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Gyors,stabil,nem nagyon melegszik,az olcsóság mindenen meglátszik,a távirányítón is,olyan Suzuki-s műanyag:) Valamint standby-ba rakva a készenléti led bevilágítja az egész készülék belsejét,szóval nem fogom nagyon mutogatni:) Könnyen kezelhető,egyszerű menüje van.A felirat színét is meg lehet változtatni,gondoltak a részletekre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.