Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) club1 válasza Dominic1 (#400) üzenetére


club1
veterán

Azért, mert a digitális adás így működik: Ha eléri a minimum jelszintet (nálam ez 27%<), akkor tökéletes a kép, ha nem, akkor egyáltalán nincs vétel. Itt nincsenek hangyák, vagy ki lehet csomagolni a csatorna tartalmát, vagy nem...

(#402) club1 válasza Pulsar (#399) üzenetére


club1
veterán

Rövid időre azért nem éri meg venni, mert ott az aktiválási díj is... 3 hónapnál ezzel pont duplája lesz az előfizetés ára...

(#403) Dominic1 válasza club1 (#401) üzenetére


Dominic1
csendes tag

Ezt értem én, (a többi csatorna tökéletes képminőséggel fogható volt amíg az rtl, tv2 stb nem működött) de most valamiért már mindegyik csatorna tökéletesen fogható.

(#404) Pulsar válasza club1 (#402) üzenetére


Pulsar
veterán

most akció van, és az árban venne van 6000 forintért. De mivel van kábel TV-m így csak egyenlőre érdeklődés szinten van a dolog, és addig ameddig nem lesz Discovery addig biztos nem váltok.... :DDD ha nem muszáj. Csak ha már van egy ekkora, és ilyen TV-m akkor néha élvezném is egy kicsit az előnyeit. :)

(#405) Komi28


Komi28
senior tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy olyan box-hoz amiben nincs beépített kártyaolvasó, létezik-e olyan kártyaolvasó amit lehetne csatlakoztatni pl. usb-n hozzá?
Ha igen hol-mennyiért?
Köszi

(#406) Pulsar válasza Komi28 (#405) üzenetére


Pulsar
veterán

de nincs is rajta CA csatlakozó? (Olyan mint a laptopokon a PCMCA)
USB-s van, kérdés, hogy kezeli e a box, de egyébként sem hiszem, hogy megéri, mert 38k a cucc, és abba még kell az olvasó ami olyan 12-15k, úgyhogy kb 50k. annyiért meg már olyan boxot kapsz, hogy ihaj :DDD

(#407) c41r0^ válasza Pulsar (#393) üzenetére


c41r0^
őstag

Tehát, Nagy Lajos K. útja 167, 3. emelet, Hama, erősítős belső antenna

eredmény: minden szabad DVB-T adás és rádió tökéletesen bejön

jelenleg az antenna a földre, egy sarokba(!!!) került, úgy, hogy a számítógépasztal leárnyékolja (néha blokkosodás van, kb. 10 perceknént 1-2 mp kihagy, főleg az M2-n), és nincs rálátása az ablakra, de az antenna máshol a rövid táp- és koaxvezetéke miatt nem fér el máshogy, majd veszek másik antennát, ez csak tesztjelleggel került ide

ja, és a kedves, helyi antennaboltos kollégát csókoltatom, aki szerint a vétel itt lehetetlen...

(#408) club1 válasza c41r0^ (#407) üzenetére


club1
veterán

Lehet hogy csak fél évvel ezelőtti információval bírt, amikor a pesti adók teljesítménye még csak negyedekkora volt...

(#409) Pulsar válasza c41r0^ (#407) üzenetére


Pulsar
veterán

zsír :R

hát mindig vannak okos szakik akik jobban tudnak mindent, mint a valós tények :U

(#410) club1


club1
veterán

Kezdenek jelentkezni a digitális műsorszórás hátrányai (ha minden igaz, fogunk mi ezért még sokat fizetni): [link]

(#411) Komi28 válasza Pulsar (#406) üzenetére


Komi28
senior tag

Box nem az enyém (nekem kábeltv-m van). Nincs rajta CA, csak scart, usb, hdmi, antenna.
Akkor nézik ami van :)

(#412) c41r0^ válasza club1 (#408) üzenetére


c41r0^
őstag

nem, abban képben volt, hogy nemrég történt a jeladók erősítése, viszont azt nem értettem, hogy szerinte nem a Száva utcai adóra kéne rálátnom, hanem a Széchenyi hegyre, ebből is látszik, hogy nem igazán életképes az, amit mondott, miszerint az adótorony nem rádiuszban sugároz, hanem egyirányban, egy sávban... vagy valóban így van, csak én a Széchenyi adó vert jelét fogom...

abban nem kételkedett, hogy kültérivel menne, ő szobaantennára mondta, hogy tutira nem menne

a lényeg, hogy működik :K

[ Szerkesztve ]

(#413) Pulsar válasza club1 (#410) üzenetére


Pulsar
veterán

"és a digitális dvb-t rendszeren is ingyen fogható."

hát én a három szolgáltató helyébe összefognék, és beintenék az RTL klubnak (amúgy sem nézem szinte soha) és akkor mehetne a pi***ba az ilyen ötleteivel

(#414) Runne


Runne
csendes tag

Sziasztok,

a hétvégén vettem egy ilyen készüléket:

http://www.aldi-hungary.hu/hu/html/offers/2867_21294.htm

valamint egy ilyen szobaantennát:

http://www.photohall.hu/3732_thomson_antd_237_dvbt_antenna/

A 7 szabad program kitűnő minőségben fogható, gondoltam benevezek a fizetős részre is.

Vettem egy CA Modult ( http://www.photohall.hu/dvbt/3825_alcor_cam_modul/ ) és egy 6 hónapos MindigTV kártyát. Amint behelyezem ezeket a TV-be, abban a pillanatban a kép kifagy, darabos lesz, a hang normális marad.

Szerintetek mi lehet a baj?

Köszönöm a válaszokat

(#415) Pulsar válasza Runne (#414) üzenetére


Pulsar
veterán

a hiba csak a kódolt vagy a kódolatlan csatornákra is kiterjed?
mi van akkor ha csak a modult dugod be a TV-be kártya nélkül?

(#416) Lala6 válasza Runne (#414) üzenetére


Lala6
őstag

Szerintem itt a TV-vel lesz a probléma, nem tudja kezelni rendesen a modult.
TV kikapcs, bekapcs nem segített?

(#417) Runne válasza Pulsar (#415) üzenetére


Runne
csendes tag

Helló,

kártya nélkül, csak modullal is ezt produkálja, akadozik a kép... :(

(#418) Runne válasza Runne (#417) üzenetére


Runne
csendes tag

Sajna nem segített.

Megoldás? Külső box?

(Írtam egyébként a TV gyártójának, hátha jön onnan vmi infó)

(#419) Lala6 válasza Runne (#418) üzenetére


Lala6
őstag

A TV honlapján nincs esetleg új firmware hozzá?
Mondjuk, ezt az Alcor modult nem ismerem, én a Technisat-ot szoktam ajánlani, azzal soha semmi gond nem volt. Lehet éppen modul is.
Esetleg nincs valaki ismerősöd akinek van modulfogadós tévéje, azzal kilehetne próbálni a modult?
Vagy ha tudnál kölcsönkérni egy Technisat modult, akkor a tévéd tudnád vele kipróbálni.

A TV sajnos nem egy nagy márka, ezért gondolom, hogy ott lesz a hiba.
Külső box-al drágábban jössz ki, meg plusz lesz még egy áram fogyasztó a lakásban.

Ha külső box mellett döntesz, akkor ajánlom a Wayteq dobozát, elég jól sikerült darab: [link]

(#420) Pulsar válasza Runne (#417) üzenetére


Pulsar
veterán

hm, érdekes. ahogy Lala6 is írta jó lenne egy másik kártya olvasóval kipróbálni.
merre laksz?

(#421) Lala6 válasza Runne (#418) üzenetére


Lala6
őstag

Nézd mit találtam: [link]
Kell egy gyors reg hozzá. A TV típusát sajna nem tudtam kideríteni, de nézd meg, hátha találsz hozzá itt valamit.

(#422) club1 válasza Lala6 (#419) üzenetére


club1
veterán

Én azért nem javaslom ezt a Wayteq box-ot, mert sem avi-t, sem mkv-t nem lehet vele lejátszani. Mivel utóbbit a mai usb-s tv-k többsége sem támogatja (még), ezért ezt az eszközt használva a saját hd minőségű felvételek lejátszásához külön médialejátszó eszköz kell.

(#423) Pulsar válasza club1 (#422) üzenetére


Pulsar
veterán

és melyik tud? tudnál egyet mondain nekem?

(#424) club1 válasza Pulsar (#423) üzenetére


club1
veterán

Konkrét típust nem tudok, set top box-okkal nem foglalkozom. Csak tudom, hogy több ilyen típus is van...

(#425) Pulsar válasza club1 (#424) üzenetére


Pulsar
veterán

áh, köszi, nekem mr a tény, hogy van ilyen is új infó volt :D Majd utána nézek. :)

[ Szerkesztve ]

(#426) Runne válasza Pulsar (#420) üzenetére


Runne
csendes tag

Nem akarok mindenkinek külön-külön válaszolni, nehogy csak az én hozzászólásaimmal legyen tele az oldal... :-)

Szóval köszönöm mindenkinek a segítséget.

Másik modullal még nem próbáltam, de lehet, hogy érdemes lenne. Egyébként Budafokon vagyok.

A medion honlapján nem találtam ehhez a típushoz firmware frissítést.

A fórum linkjét köszönöm, reggelek és rákérdezek. A Tv pontos típusát tudom (1. a papírokból, 2. az osztrák medion oldalon (www.medion.at) külön oldalt szenteltek ennek a típusnak)

(#427) Lala6 válasza club1 (#422) üzenetére


Lala6
őstag

Az a baj, hogy amelyik tud mkv-t lejátszani az meg más miatt nem tökéletes (pl. nincs benne kártyaolvasó). A Wayteq sem tökéletes, pl. van hogy hajnalban bekapcsol, és csak reggel kapcsol ki. De a Wayteq-hez úton van egy új sw, amiben elvileg a hibák javítva lesznek.
mkv lejátszásra pl. nagyon ajánlom ezt a készüléket, de ebben meg nincs kártya olvasó.

Tudnék mondani egy pár olyan készüléket is, amit messziről el kell kerülni, de nem írom ide le(nehogy a kobakomra koppintsanak), aki kíváncsi rá, az keressen privátban.

[ Szerkesztve ]

(#428) Pulsar válasza Runne (#426) üzenetére


Pulsar
veterán

csak mert gondoltam kipróbálhatnád az enyémmel. Én csepeli vagyok, nem is olyan messze akkor :)

(#429) Runne válasza Pulsar (#428) üzenetére


Runne
csendes tag

Köszi szépen, de egy haveromnak is ilyen volt, kipróbáltuk és működik!

Még egyszer köszi a segítséget.

(#430) amadeus11


amadeus11
senior tag

Elindultak a tesztadások Csávolyon ! ( 45 és 68 -as csatorna )

There is a star

(#431) holinorby


holinorby
tag

Sziasztok!
Lenne egy technikai kérdésem!
Nekem van már egy digi tv-m, a parabolától jön le egy koax kábel a tvhez.
Meg lehet azt oldani, hogy ha felteszek egy digitális földi vevőt vagy hogy hívják, akkor azt ugyanarra a kábelre kötöm rá? A 2 különböző megoldás zavarná egymást?
Alul van egy fali aljzat, így rá tudom dugni a tv-re és a digi beltérire is...

(#432) club1 válasza holinorby (#431) üzenetére


club1
veterán

A digitális földfelszíni vételhez szélessávú antenna kell. Azt hova teszed a rendszerben? A második gond pedig az lehet, hogy a digitális szolgáltatód esetleg használja az egyik olyan csatornát, amin a földfelszíni jel jönne.

(#433) pH03N1xM válasza holinorby (#431) üzenetére


pH03N1xM
tag

Gondolom a digitv az dvb-s v. analog? (nem ismerem a digit, kabelen tudom h. van dvb-s naluk). Ha dvb-s, akkor az a tv-ben ugyis spec decodert/antennacsatlakozot igenyelne, szoval valszeg nem. Az analog jelre siman ra tudod rakni a dvb-t uhf antenna jelet, utana a tv kezelni fogja a digitalis reszt is. En a helyi szolgaltato kabeles analog jelere raktam ra az uhf antennam dvb-t jelet (nincs utkozes, mivel a helyi szolgaltato csak vhf tartomanyban ad) - tokeletesen mukodik, osszesen 23 digitalis adasom van (nyugati hatar mellett jonnek az osztrak adok is)

SETVLC MACRO bfins \2,(a0){d0:\1} add.w \1,d0 move.l d0,\3 lsr.l #3,\3 add.l \3,a0 and.b #7,d0 ENDM

(#434) club1 válasza pH03N1xM (#433) üzenetére


club1
veterán

Nálunk sajnos az egyik csatornát használja a Fibernet, így nem tudom a digitális adásokat együtt nézni a kábelesekkel.

(#435) pH03N1xM válasza pH03N1xM (#433) üzenetére


pH03N1xM
tag

Oh, elnezest, termeszetesen a kabelen dvb-c van, nem dvb-s.

SETVLC MACRO bfins \2,(a0){d0:\1} add.w \1,d0 move.l d0,\3 lsr.l #3,\3 add.l \3,a0 and.b #7,d0 ENDM

(#436) holinorby válasza pH03N1xM (#433) üzenetére


holinorby
tag

Egy kicsit összezavarodtam, naszóval a digi beltérién fel van tüntetve hogy dvb, de alá az van írva hogy mpeg2, az meg itthon ugye nem jó, viszont a tv-ben van mpedg4 dekóder...
Úgy gondoltam, hogy felmászok a tetőre, felrakom a lavor alá vagy fölé a földi antennát és a kettőt 1 db kábelen lehozom a szobába, ott pedig 2 dugós aljazatom van, tehát akkor rá tudom kötni egyszerre a tv-re és a digi beltérire is....
Egy új kérdésem, hogy ha a digi beltéri képes esetleg továbbküldeni ezeket a földi digitális adásokat a tv-nek, hogy az utána dekódolni tudja azt?

(#437) club1 válasza holinorby (#436) üzenetére


club1
veterán

Ha a digi beltérinek van antenna kimenete, akkor igen.

(#438) pH03N1xM válasza holinorby (#436) üzenetére


pH03N1xM
tag

Kerdes h. a digi belteri mifele. Ha adsz tipust es pontos leirast h. mi hova megy az segit. (abszolut nem ismerem a digi cuccait).

SETVLC MACRO bfins \2,(a0){d0:\1} add.w \1,d0 move.l d0,\3 lsr.l #3,\3 add.l \3,a0 and.b #7,d0 ENDM

(#439) holinorby válasza club1 (#437) üzenetére


holinorby
tag

Nos digi beltériéből antenna kimenet tv-be be, nem talált semmit, aztán kipróbáltam, hogy az aljaztból egyből a tv-re, de úgysem, lehet a lavor nem is tudja begyűjteni a földi adásokat?

(#440) pH03N1xM válasza holinorby (#439) üzenetére


pH03N1xM
tag

Termeszetesen nem. UHF antenna kell hozza, errol irtam lent.

SETVLC MACRO bfins \2,(a0){d0:\1} add.w \1,d0 move.l d0,\3 lsr.l #3,\3 add.l \3,a0 and.b #7,d0 ENDM

(#441) holinorby válasza pH03N1xM (#440) üzenetére


holinorby
tag

:D akkor már ezt is tudom....
most akkor már csak be kell szerezzek egy antennát

(#442) suste


suste
veterán

Sziasztok!
Jól értem, ha ezt megveszem, akkor bedugom a Samu Mpeg4-es tuneres tv-be, akkor foghatom az analóg és a digitális adásokat is?
[link]

(#443) club1 válasza suste (#442) üzenetére


club1
veterán

Jól érted. Feltéve, ha a tetőantenna és a tv közé beteszel néhány méter koax kábelt, és olyan helyen laksz, ahol van földfelszíni digitális sugárzás. De mi szükséged van az analóg adásokra?

(#444) ajani


ajani
aktív tag

Sziasztok! Lehet, hogy nagyon láma lesz a kérdésem, de összeszedve minden bátorságomat felteszem :)

Kis bevezető, hogy tiszta legyen mit akarok. Pár hónapja egy kósza ötlettől vezérelve beszereztem a vaterán egy asztali HDMI kimenetes DVD felvevőt és egy 19"-os DVI-s monitort. Ez a szett egy 3000Ft-os hangszóróval kiegészítve kitűnően működik a hálószobában TV és DVD funkcióban. És az egész megállt 26000Ft-ban.

Egy dolgot hiányolok a rendszerből, nevezetesen, hogy nincs usb bemenetem, tehát nem tudok pendrive-ról filmeket lejátszani, az újraírható lemezekkel meg már tele van a t...

Az Auchanban nézelődve láttam több usb-s, mkv képes DVB-T vevőt, és azon gonodlkozom, hogy alkalmasak lennének-e leválatni a DVD felvevőt a fenti remdszerben.

Magyarul az a kérdés, hogy tudom-e tunerként használni valamelyik DVB-T vevőt digitális UPC rendszeren (Szfvár)? Amennyire értek hozzá (inkébb nem mint igen) a kébeles adás DVB-C. Olyan vevőt kellene keresnem, ami tud DVB-C-t is?

Előre is köszönöm a válaszokat!

''Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme.'' - Rejtő Jenő

(#445) hati válasza ajani (#444) üzenetére


hati
addikt

A kábeles digital UPC-t csak a saját médiaboxával használhatod.

(#446) ajani válasza hati (#445) üzenetére


ajani
aktív tag

Igaz ez az alapcsomagra is? Most sem használok semmilyen boxot, mégis van adás.

''Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme.'' - Rejtő Jenő

(#447) hati válasza ajani (#446) üzenetére


hati
addikt

itt a digitálisról beszélünk

(#448) cigam válasza ajani (#446) üzenetére


cigam
félisten

Te kérdezted a digitális csomagot. Analógban persze hogy megy a TV, de ahoz nem dvb-t vevő kell, hanem analóg.
Plusz a UPC rendszerén semmit nem tudsz kezdeni a dvb-t vevővel, merthogy az a földi sugárzású tv adók szabványa. Kábeles digitális adát dvb-c-nek hívják. Mezei dvb-c vevővel sem érsz semmit a UPC rendszerében, mert ahoz spéci kártyával társított box- kell. Viszont a digiTV nél már van értelme, merthogy aott nincs lekódólva, és bármelyik dvb-c vevővel nézheted a digitális csomagot (az HBO kivételével, mert ahoz megintcsak egyedileg kártyával társított box-ot adnak.)

Viszont ha jó helyen lax, akkor egy szobai antennával befoghatod a mindígtv adását, és alapból 7 mindígtv extra előfizetéssel +10 csatornát tudsz fogni a kábelszolgáltatótól függettlenül. Ez alternatív megoldás lehet a problémádra, ha azokat a TVadókat szoktátok nézni ami szerepel a kínálatban.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#449) Kroni1


Kroni1
veterán

Sziasztok! Mikor lesz a digitális átállás itthon? Lehet tudni pontos dátumot? Biztos volt már itt, de nem találtam infot.. Köszi

(#450) club1 válasza Kroni1 (#449) üzenetére


club1
veterán

2011. június 30.-áig vállalta Magyarország az analóg TV adások leállítását. Pillanatnyilag mégis a legvalószínűbb 2011. december 31. Miért kérdezed?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.