Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) forrest85 válasza powerwade (#850) üzenetére


forrest85
senior tag

Vegyél egy Triax kültéri antennát, szerintem jobb lesz.

Néztem Neked egyet. [link]

[ Szerkesztve ]

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#852) powerwade válasza forrest85 (#851) üzenetére


powerwade
senior tag

Ezt max. a szekreny tetejere tudom tenni :) Remelem ugy is jo lesz a vetel. Tehat gyakorlatilag barmilyen kulteri antennat vehetek ami minimum 16dB?

(#853) forrest85 válasza powerwade (#852) üzenetére


forrest85
senior tag

Szerintem igen, de a Triax nagyon jó márka. Valahol van itt a fórumon egy vele egyenértékű antenna.

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#854) Lala6 válasza powerwade (#850) üzenetére


Lala6
őstag

Ablak mellé sem tudsz kitenni semmit? Mondjuk egy ilyet: [link] ?

(#855) Lala6 válasza forrest85 (#853) üzenetére


Lala6
őstag

Synaps a neve, ua. mint a Triax.

(#856) olta


olta
aktív tag

Sziasztok!

Teljesen analfabeta vagyok antenna ugyben. Nemregiben mamameknak beszereztem egy DPS HD80-as DVB-T vevoeszkozt az osregi kepcsoves tevejukhoz, es egy "nagy" lepkeantennat, az erositovel ellatott kivitelt. ~6m magasan kivulre felszerelve, tokaji torony belove (legvonalban 65-70km). Adasokat meg is talalja, tokeletes a minoseg, azonban olyan 10-15 perc elkezd szines kockakat jelennek meg, szetesik a kep, egy ido utan mar csak a szines kockak vannak, nezhetetlen, hang is akadozik. :( Kabelt nem csereltem(~6 eves, de lehet oregebb, de a kor nem latszik rajta, mivel eddig padlasterben volt elhelyezve)nem lattam rajta kulserelmi nyomot. Kerdesem, ez a kockasodas problemat ki lehet kuszobolni kabelcserevel, ha igen akkor milyen az ajanlott? Ha keves az antenna, akkor a ketto kozul melyik lenne jobb vetel? 1. avagy 2. Egyaltalan lenne annyival jobb ez az antenna, hogy megoldja a problemat? Laikusan annyit tudok, hogy a lepke ~13dB erositessel bir, az elobb emlitett 2 peldany pedig ~15,5dB-es. Vagy ez a kis elteres valojaban nem is olyan kicsi, mint ahogyan azt csak a nyers szamok mutatjak?

Valaszokat elore is koszonom :R

[ Szerkesztve ]

(#857) Müszi válasza olta (#856) üzenetére


Müszi
senior tag

Hát az a lepke tuti nem jó digit vételre. Magasabb frekin lévő muxokon már szinte nulla a nyeresége. A két linkelt antenna tulajdonlépp egyforma, bármelyik jó a célra.

(#858) powerwade válasza Lala6 (#854) üzenetére


powerwade
senior tag

De valószínűleg oda tudnám tenni az ablak mellé, viszont nem tudom, hogy egy ekkora tenyérnyi erősítős lapos antenna mennyire jobb mint a jelenleg használt erősítős szobaantennámtól (kb ugyanekkora).

(#859) olta válasza Müszi (#857) üzenetére


olta
aktív tag

Magasabb Mux mit jelent? A vevokeszuleken a 63-on talalhato a Duna, a 68-on a maradek. Ezt erted magasabb frekvencian? De meg mindig nem ertem, miert nezheto ~ 15 percig tokeletesen :F

(#860) Müszi válasza olta (#859) üzenetére


Müszi
senior tag

A készülék pufferel, tehát valamennyi adatot a memoban tárol és onnan dekódol. Nálad a memória tartalom nem képes időben frissülni azért mert kevés a jel, hogy ezt mért 15 perc után teszi passz , készülékfüggő lehet. Jelenleg az adók 2 frekit használnak és ez helyileg változó. A 63-ra és a 68-ra van ott szétosztva az össz19 digit műsor /Muxonként 10 max./.
Az antennád az alsó freki tartományban még elég nyereséggel rendelkezik, a felsőkön viszont már nem/Kb750Mhz-ig vesz elegendő jelet/ A Db érték önmagában kevés, ha nem konstans nagyjából a teljes frekitartományban. Lényeg hogy kell egy szélessávú jó nyereségű UHF antenna.

[ Szerkesztve ]

(#861) Lala6 válasza powerwade (#858) üzenetére


Lala6
őstag

Valószínűleg jó lesz neked, ez sokkal jobb, mint egy szoba antenna. Nagyon sokat számít már az is, ha kintre van felszerelve.

A Signal antennád is jobban működne kívül, de az sajnos nem kültérre való.

Vagy nézd meg még ezt esetleg: Signal HDA-5000 kültéri

[ Szerkesztve ]

(#862) Müszi válasza olta (#859) üzenetére


Müszi
senior tag

Itt a kiosztás: http://www.mindigtv.hu/Elerheto_musorok.aspx
Láthatod hogy nagy része az adóknak az egyik multiplex-re 800Mhz feletti freqit használ.

[ Szerkesztve ]

(#863) Müszi válasza olta (#859) üzenetére


Müszi
senior tag

Általában ezek az antennák a 62-es csatornáig, tehát kb 800Mhz-ig elégségesek:
http://www.technikashop.hu/termek.php?product=502_erositosnagylepke-antenna
Sokszor megjelenik az adatlapjukon, hogy 21-69-es csatornákra, de ez nemigazán valós.

(#864) powerwade válasza Lala6 (#861) üzenetére


powerwade
senior tag

Igazabol nem ertek valamit. A jelerosseg minden esetben 100% viszont amikor hibas a kep akkor a bithibaarany nagyon magas. Ezt javitja egy ilyen kulteri antenna? Valoszinuleg a kepzetlensegebol fakadoan azt hittem, hgoy a jelerosseg es a kephibak osszefuggnek.

(#865) club1 válasza powerwade (#864) üzenetére


club1
veterán

Erősítős szobaantennánál már nem egyszer találkoztam túlerősített jellel. Ezt a dekóder szintén nem vagy kockásan tudja csak kikódolni. Ha állítható az erősítő, célszerű lenne kipróbálni egy kicsit kisebb erősítéssel...

(#866) Müszi válasza powerwade (#864) üzenetére


Müszi
senior tag

Bocsi hogy beleszólok, de nem véletlen, hogy a dekóderek menüjében külön van jelerősség és jelminőség skála. Mig az előbbi 50% felett már elégséges lehet, addig az utóbbi nem árt ha 95% felett van. Persze függ a készüléktipustól is.

(#867) olta válasza Müszi (#860) üzenetére


olta
aktív tag

Koszonom a segitseged. Akkor antenna cserevel ezekszerint megoldodik a problema. Legalabb hamarabb ratalaltam volna erre a topikra, akkor nem lenne egy felesleges antenna mamameknak

(#868) powerwade válasza Müszi (#866) üzenetére


powerwade
senior tag

Orulok, hogy beleszolsz :) Most igazabol megfogtal, mert nem tudom, hogy van -e jelminoseg skala a TV-ben (beepitett tuner). Azt tudom, hogy letudom kerni egy csatorna jel informaciot ahol latom hogy a jelerosseg 100% es ennyi meg annyi a hiba illetve a csatorna frekvencia stb. De atnezem meg1x van -e valami a jelminoseggel kapcsolatban.

(#869) powerwade válasza club1 (#865) üzenetére


powerwade
senior tag

Sajnos nincs lehetoseg az erosites csokkentesere. Hacsak nem huzom ki a tapjat :) Bar akkor szerintem semmit nem fog fogni, de egy probat meger.

(#870) powerwade válasza powerwade (#869) üzenetére


powerwade
senior tag

Megprobaltam es a jelerosseg lement 0-ra azonnal :)

(#871) Lala6 válasza powerwade (#868) üzenetére


Lala6
őstag

A beépített tuneres tévékben nem mindig van jelerősség és minőség skála.

Az antennával kapcsolatban, ha nem akarsz nekem hinni, akkor a mostani antennád tedd ki az ablakon kívülre, már így is jelentős lesz a változás, megfognak szűnni a kockák.

Itt van egy téma, igaz kicsit hosszú, de nagyon sok tapasztalatot olvashatsz benne.

[ Szerkesztve ]

(#872) Jamby18


Jamby18
senior tag

Várható bővülés a szabadon fogható csatornák terén?
Nem extra csomag csatornáira gondolok hanem akár külföldi, pl. mint az euronews teszt.
Ezt is elég régóta sugározzák, hogy hogy még mindíg teszt?

(#873) club1 válasza Jamby18 (#872) üzenetére


club1
veterán

Nem várható bővülés, mert nincs több közszolgálati csatorna, plusz a kereskedelmi tv-k (retek és biopon) egyre kisebb reklámbevétele is abba az irányba mutat, hogy előbb-utóbb ők is menekülni fognak az ingyenes csatornákról.

(#874) powerwade válasza club1 (#873) üzenetére


powerwade
senior tag

És vajon várható-e bővülés a fizetős (HD) csatornák terén?

(#875) club1 válasza powerwade (#874) üzenetére


club1
veterán

A MTVExtra csomagban nagyobb változás akkor lesz, ha megszűnik a földfelszíni analóg sugárzás. Hogy ez pontosan mikor következik be, még csak sejteni lehet. Az akkor felszabaduló frekvenciák egy részére az AH fog majd új digitális csatornát feltenni. Addig max. egy-egy csatorna megszűnésére-átalakulására (másikká) lehet számítani. Új HD tartalmakhoz HD-ban adó (és lehetőleg magyar nyelven is kommunikáló) műsorszolgáltatókra van szükség, ebből egyelőre nem sok van.

(#876) powerwade


powerwade
senior tag

Miért van az, hogy néhanapján (mondjuk éppen most) némely csatorna pl. AXN, Cool tiszta zizi, kockás míg a TV2, RTLKlub kristálytiszta? 100% jelerősség mellett. Igen, tudom, cseréljem le a szobaantennát... folyamatban van :)

(#877) club1 válasza powerwade (#876) üzenetére


club1
veterán

Amiket említettél hogy jól jönnek, azok az A mux-on vannak, amik meg kockásak voltak, az meg a C mux-on (másik csatornán). Ebből következik, hogy az egyik csatornát nem jól veszed (már ami a jelminőséget illeti). Ez keményen lehet antenna probléma, de akár átviteli probléma is. Utóbbi azért nem valószínű, mert akkor többen is balhéztak volna már mivel szinte az összes fizetős csatorna (kivéve ATV, Sportklub és Hírtv) a C mux-on van.

(#878) powerwade válasza club1 (#877) üzenetére


powerwade
senior tag

Ertem. Mindenesetre megvettem az ajanlott A6040 kulteri antennat, megprobalom kiszerelni az erkelyre + ablak alatt atvezetni a koax kabelt, meglatjuk mennyire javul a helyzet C mux-os csatik eseten.

(#879) Killing


Killing
addikt

Sziasztok!
Mindig TV extrára elő lehet fizetni 3 hónapra is? Feltöltő kártyásban (előre fizetett) gondolkodom, mivel csak egy nyaralóban kéne évente 3 hónapra.

A feltöltőkártyáknál olvastam hogy:

"MinDig TV Extra feltöltő kártya
Amennyiben meglevő 3, 6, 12 havi előre kifizetett határozott idejű szolgáltatása lejárt, vagy hamarosan lejár akkor egy MinDig TV Extra feltöltő kártya megvásárlásával meghosszabbíthatja szolgáltatásunkat az Ön által választott időtartammal."

Előre kifizetett csomagoknál csak 6 hónaposat találtam, de a feltöltő kártyáknál sincs 3 hónapos, ott is 6 a legkisebb. :(

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#880) club1 válasza Killing (#879) üzenetére


club1
veterán

Valamikor volt 3 hónapos kártya, de ma már nem igazán kapható, mivel az árából nagyjából nettó 2400 Ft maradt az AH-nál, amiből nem lehetett kigazdálkodni a kártya és a szolgáltatások bekerülési árát erre a 3 hónapra... Az ára ráadásul talán egy-két ezerrel volt olcsóbb, mint a 6 havié, így meg az ügyfelek sem igazán vitték...

(#881) Killing válasza club1 (#880) üzenetére


Killing
addikt

köszi!

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#882) Killing


Killing
addikt

A webshopos vásárlás hogy működik?
Ha ezt megveszem a webshopban, akkor a futár hozza ki a kártyát amit a boxba kell belerakni? Ha futár hozza ki akkor kell érte fizetni külön, vagy már előre kifizettem a webshopban?

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#883) ludla


ludla
őstag

Ha valaki netán foglalkozik a Telefunken felvételei konvertálásával, meg írhatná mivel csinálja mert már vagy 10-15 programot kipróbáltam de idáig ne jártam szerencsével.
A TS fájl információi:

General
Complete name : G:\DVR\RECS\1522_1.ts
Format : MPEG-TS
Format profile : No PAT/PMT
File size : 511 MiB
Duration : 44mn 4s
Overall bit rate : 1 619 Kbps

Video
ID : 1071 (0x42F)
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : High@L3.0
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 4 frames
Duration : 44mn 4s
Bit rate : 1 363 Kbps
Width : 720 pixels
Height : 576 pixels
Display aspect ratio : 4:3
Frame rate : 25.000 fps
Standard : PAL
Resolution : 24 bits
Colorimetry : 4:2:0
Scan type : MBAFF
Bits/(Pixel*Frame) : 0.131
Stream size : 430 MiB (84%)
colour_primaries : BT.470-6 System B, BT.470-6 System G, BT.601-6 625, BT.1358 625, BT.1700 625 PAL, BT.1700 625 SECAM
transfer_characteristics : BT.470-6 System B, BT.470-6 System G
matrix_coefficients : BT.470-6 System B, BT.470-6 System G, BT.601-6 625, BT.1358 625, BT.1700 625 PAL, BT.1700 625 SECAM, IEC 61966-2-4 601

Audio
ID : 1072 (0x430)
Format : MPEG Audio
Format version : Version 2.5
Format profile : Layer 1
Duration : 44mn 3s
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 144 Kbps
Channel(s) : 1 channel
Sampling rate : 8 000 Hz
Resolution : 16 bits
Video delay : -25ms
Stream size : 45.4 MiB (9%)

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#884) zhagyma válasza ludla (#883) üzenetére


zhagyma
őstag

A Telefunken által gyártott felvétel nem szabványos. A ts file-ból hiányzik a PMT tábla ( például a DVBViewer PMT tábla nélkül is lejátssza atelefunken által gyártott ts-t). A megoldás az, hogy fogsz egy normális xxx.ts file-t. Hexeditorral kimásolsz az elejéről 188 Byte-t (PMT Tábla). A PMT táblában át kell írni a video / hang PID értékeket a Te ts-ben található videó / hang PID azonosítókra. Ezután oda kell "ragasztani" a Te ts-d elejére. A gond az, hogy eddig nem találtam ilyen feladatot ellátó programot ...

(#885) ludla válasza zhagyma (#884) üzenetére


ludla
őstag

De nagy kópék az Antenna Hungáriánál, mert mivel még a szabadon fogható adásokat lehet rögzíteni de azokat már PC nézni vagy szerkeszteni nem, ennyi erővel a fizetős csatornákra is engedélyezhetné a PVR funkciót, nem nagyon lehet mit kezdeni a felvételekkel egy átlag felhasználónak :)

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#886) canniball válasza ludla (#885) üzenetére


canniball
nagyúr

A rögzítés lehetősége és annak formátuma nem set-top-box függő?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#887) zhagyma válasza ludla (#885) üzenetére


zhagyma
őstag

Az AH rendes stream-t ad. Ha azt egy az egyben felveszed akkor bármilyen ts konténert ismerő szoftver lejátssza. A telefunken firmware-ben van a fent említett hiba ugyanis a firmware fejlesztők szándékosan vagy véletlenül "elfelejtettek" PMT táblákat generálni a felvétel fájlba. Ezt később a telefunken elegánsan "másolásvédelemnek" kommunikálta ... :D

(#888) zhagyma válasza canniball (#886) üzenetére


zhagyma
őstag

Ebben az esetben nem egyedi formátumról van szó. Egy teljesen átlagos 188 byte-s csomagokat tartalmazó mpeg stream (ts). Gyakorlatilag kiválogatják a bejövő stream-ből a kiválasztott csatornához tartozó videó és hang csomagokat és beletolják egy ts file-ba. A lejátszó programok első dolga a ts-ben PMT táblát keresni. Az meg nincs benne ... :)

[ Szerkesztve ]

(#889) ludla válasza zhagyma (#887) üzenetére


ludla
őstag

Eléggé szomorú hogy ennyire féltik a felvételeiket :((
A videomagnók gond nélkül rögzítenek bármit :DDD

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#890) canniball válasza zhagyma (#888) üzenetére


canniball
nagyúr

Pongyolán fogalmaztam mert annyira értek hozzá. :B A lényeg hogy jelen esetben nem az AH a ludas, hanem a Telefunken.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#891) ludla válasza canniball (#890) üzenetére


ludla
őstag

Az AH a ludas, én már beszéltem velük ez ügyben :K A telefunken az ő termékük amit nekünk gyártanak, nincs is hozzá hivatalos Telefunken támogatás.
A szolgáltatók nem járulnak a műsoraik rögzítéséhez :(

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#892) zhagyma válasza ludla (#891) üzenetére


zhagyma
őstag

Hümm: [link]. Hát a másolásvédelmet még egy kicsit fejleszteni kell. Mezis kolléga végül is végigcsinálta a fenntebb említett módszert. Neki működött ...

(#893) ludla válasza zhagyma (#884) üzenetére


ludla
őstag

Esetleg tudsz adni egy normális xxx.ts file-t? Nekem nincs :D

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#894) zhagyma válasza ludla (#893) üzenetére


zhagyma
őstag

Itt találhatsz minta file-t, ahol régebben kísérletezetünk a telefunken által "generált" file-kal.:
[link]
user: test@zhagyma
password: aaa123

A "sample_simple.ts" egy normalis mpeg transport stream file. Például a DVBViewer, VLC ilyeneket vesz fel. íebből az első 188 byte-t kell kimásolni / módosítani (pmt.ts = 188 byte) és összefüzni a telefunken által gyártott ts file-l. Egy PAT/PMT packet beszúrással 400-500 MByte körüli file-kat sikerült közvetlenül lejátszhatóvá tenni. Sajnos a valóságban elég gyakran be kellene szúrni egy ilyen PAT/PMT csomagot a stream-be, ezért ez a trükk csak olvashatóvá teszi a ts-t (például: tsMuxer számára). A módosítás után az olvashatóvá tett file-t érdemes átkonvetálni más konténerformátumba újratömörítés nélkül. :)

[ Szerkesztve ]

(#895) canniball válasza ludla (#891) üzenetére


canniball
nagyúr

"A telefunken az ő termékük..."
Azt nem tudtam. :R

"A szolgáltatók nem járulnak a műsoraik rögzítéséhez"
Ennél nagyobb parasztságot...! Ahogy írtad is 20 éve videomagnóval lehetett, most STB-szal nem...?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#896) Killing


Killing
addikt

Sziasztok!
Előfizettem a mindigtv extrára, tegnap még nem aktiváltam be a kártyát, és az HBO-n nem volt hang.
Ma beaktiváltam, és még mindig volt HBO, most is hang nélkül.

Előre fizetett 6 havi szolgáltatásom van, HBO nélkül, tudom hogy ez nem illet meg, de amíg nem véglegesítik az aktiválást jó lenne nézni. :D

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#897) azbest válasza Killing (#896) üzenetére


azbest
félisten

Nem írtad, hogy mivel szeretnéd nézni :) Számítógéppel vagy valami tv-vel esetleg dobozzal?
--

Van arról tapasztalat, hogy mennyire bonyolult előre fizetett kártyát átváltani havidíjasra második kártyával amikor lejár? A 300 forintos társkártya miatt ez a megoldás szimpatikusabbnak tűnik hosszabb távon. Még odább van, csak novemberben jár le a mostani, csak igyekszem felmérni a terepet. Azt már láttam hogy a cib netbank közüzemi számlás céglistáján ott az AH.

(#898) Killing válasza azbest (#897) üzenetére


Killing
addikt

Van egy DPS HD-100 dekóderem, amiben benne van a kártya, és ez van rákötve a tv-re.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#899) azbest válasza Killing (#898) üzenetére


azbest
félisten

Úgy emlékszem, hogy a hbo alatt 3 hangsáv van, egyik az eredeti és két magyar különböző codec-cel (talán aac+ és ac3). Esetleg próbáld meg a hangsáv váltását, hátha pont olyanon az alapértelmezett amit nem ismer a doboz.

Ugyanúgy lehet hangsávot váltani, mint az axn vagy euronews alatt. Valószínűleg külön gomb is van erre a távirányítón.. de nézd meg a leírását hátha benne van.

[ Szerkesztve ]

(#900) Killing válasza azbest (#899) üzenetére


Killing
addikt

Köszi, majd megpróbálom! :)

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.