Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) headhunter


headhunter
addikt

Alap 6 havi feltöltőkártya, aktiválható a családi csomagra? :F (kb.: 3 hónapra lenne elég.)

[link]

(November 20-i megjelenés nem jött össze nekik a Családi kártyánál ezért kellene más megoldás.) :W

[ Szerkesztve ]

(#1502) _Sanci_


_Sanci_
csendes tag

Hi!

Tegnap szereltük be a MinDig TV - nket (alap 7 csatornás) és működik is frankón, csak egy dologgal vagyok elégedetlen. Az RTL Klub és a TV2 hangja az analóg adáséhoz képest valamivel furább, mondhatni rosszabb. A képük az tökéletes, csak a hang valamiért "dobozszerű".
Miért lehet ez, mi a hiba?

(#1503) club1 válasza _Sanci_ (#1502) üzenetére


club1
veterán

A többiek Dolby-znak, a két valóságsó tv nem. Meg a képminőségük is rosszabb az alacsony felbontás miatt.

(#1504) club1 válasza headhunter (#1501) üzenetére


club1
veterán

Szerintem célszerűbb ha megkérdezed az ügyfélszolgálatot. Mi itt mondhatunk neked bármit, de az átváltáshoz úgyis fel kell hívjad őket...

(#1505) samsungnyugg


samsungnyugg
csendes tag

Melyik a legolcsóbb konstrukció családi csomagra?
A 2 éves határozott idejű?

(#1506) headhunter válasza club1 (#1504) üzenetére


headhunter
addikt

Az ügyfélszolgálat egy kalap sz@rt sem ér!

Ott kaptam ezt az infót :

[link]

Feltöltő kártya aktiválásnál van ügyfélszolgálat vagy gépi az egész folyamat?

(#1507) club1 válasza headhunter (#1506) üzenetére


club1
veterán

Ők is csak a kapott anyaggal tudnak dolgozni. Úgy volt, hogy lesz családi feltöltőkártya az adott időponttól. Nem az ÜFSZ tehet róla, hogy nem lett...
Audiotext rendszerrel lehet feltölteni, de lehet ügyintézőn keresztül is, utóbbi legalább mindig működik...

(#1508) kyle_


kyle_
tag

Sziasztok

Egy gyors kérdés:)
Digi tv szokványos beltérije működik mindig tv kártyával?
köszönöm a választ!
Sziasztok

Ha már írok neked, ne legyél már bunkó és tisztelj meg egy válasszal hogy te paraszt, már nem aktuális!!!

(#1509) bb.bocs


bb.bocs
őstag

lenne egy kérdésem sziasztok. adot 1 gép, meg 1 usb tuner,antennával. eddig akár vlc, akár homesys akár mediacenterrel csináltam, behozta az összes mux részt, adókat amik kódolatlanok. most csak vagy a mux a vagy b vagy c jön be, de az nem jön össze akárhogy forgatom az antennát, hogy az összes kódolatlan adás ( tv2 rtl ami nem jön be, ha forgatom az antennát akkor meg csak az jön be... hogy a dunatv m1 m2 stb együtt jöjjön be. mit lehet tenni? mi a tanácsotok.

(#1510) bb.bocs válasza bb.bocs (#1509) üzenetére


bb.bocs
őstag

a másik kérdésem pedig az lenne, hogy mivel gépen vagyok, terveztem hogy megvásárolok egy ilyet.EZ100PU SmartCard reader+Simcard Holder Win7/Mac Taiwan
a gond az, hogy e bayes, és nekem magyarországi vételre lenne szükségem. esetleg tudtok itt Mo gon hol lehet ilyet kapni, vagy tudtok helyette másikat amit kapni nálunk ilyen árban, és működik igy hogy 1 külön dvb tuner, és külön kártya olvasó, amit összelehet szinkronizálni a homesys el?

(#1511) spiritex válasza bb.bocs (#1509) üzenetére


spiritex
veterán

Attól félek ezen csak egy tetőantenna fog segíteni, esetleg a szobaantenna magasabbra helyezése...

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#1512) bb.bocs válasza spiritex (#1511) üzenetére


bb.bocs
őstag

igy is a plafont súrolja lassan. eddig működött, mi változhatott?...(bp 5 kerület! :D )

(#1513) spiritex válasza bb.bocs (#1512) üzenetére


spiritex
veterán

Én nem tudom miért csinálják ezt, csak azt, hogy egyre gyengébben sugároznak; itt Szegeden is meggyűlt a bajunk a jellel, mire visszahoztuk nagyjából ugyanazt a stabilitást ami korábban volt...

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#1514) bb.bocs válasza spiritex (#1513) üzenetére


bb.bocs
őstag

lehet vlmi átmeneti...

(#1515) club1 válasza kyle_ (#1508) üzenetére


club1
veterán

Kizártnak tartom...

(#1516) kyle_ válasza club1 (#1515) üzenetére


kyle_
tag

:R köszi

Ha már írok neked, ne legyél már bunkó és tisztelj meg egy válasszal hogy te paraszt, már nem aktuális!!!

(#1517) samsungnyugg


samsungnyugg
csendes tag

Ha most előfizetek a mindigtv családira (vagy feltöltő - még nem tudom), akkor az ajándékba kapott 1 havi extra előfizetéssel kitörölhetem? Azzal mit tudok ilyenkor csinálni?

(#1518) Kernel válasza _Sanci_ (#1502) üzenetére


Kernel
nagyúr

Valóban gramofon-szerű az RTL Klub hangja, erősítőn és hangfalon keresztül is, annyira túl van tömörítve. Egy idő után kimondottan idegesítő.

Ha közben átváltok az analóg adás NICAM-sztereó hangjára, nem is kell ecsetelni... tragikusan életszerűbb.

Annyit tudtam a MinDig-en segíteni, hogy equalizeren mély- és magasemelés, ami persze nem pótolja a tömörítési veszteségeket, de legalább elviselhetőbb.

Duna HD-n viszont láttam komolyzenei koncerteket is, hangot Dolby-ra állítva, ott már legalább valami élményszerű is volt. Még a térérzet is megjelent, ami ugyebár az RTL-nél értelmezhetetlen fogalom.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#1519) bb.bocs


bb.bocs
őstag

iigazán választ még nem kaptam :)

(#1520) bb.bocs


bb.bocs
őstag

hihetetlen de 1 mm is számit... bejött minden...

(#1521) spiritex válasza Kernel (#1518) üzenetére


spiritex
veterán

A párom nagy X-Faktor rajongó. Szerinted erre a műsorra érdemesebb átkapcsolnom a t-homos iptv-re, mert annak jobb a hangja, vagy teljesen mindegy, mert ugyanolyan rossz, esetleg még rosszabb?
A hangot sajnos nem tudom az analógon nyomni, a képet meg a mindig-en, mert nincsenek szinkronban..
Az milyen lenne, ha a képet a dps hd80-on box-on keresztül néznénk a tv-n hang nélkül, a hangot pedig a számítógépről venném le a másik usb-s dvb-t tunerről, mert a hangkártyának azért elég sok hangszínbeállítása van win7 alatt. Gondolok itt a hangszínszabályzón túl a Sonic Focus beállításaira: Dinamika, Szóló tisztaság, Brilliance, Mélybasszus.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#1522) Kernel válasza spiritex (#1521) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nincs T-Home IPTV-m, de a MinDigTV-nél állítólag bármelyik jobb, ilyen szempontból.

A digitális adás valóban késik, a realtime kódolás miatt, hiszen kell egy kis idő adóoldalon a kódolást végző számítógépnek.

X-Faktort én is néztem, tulajdonképpen épp arra gondolva írtam, hogy korrigálva a hangszínt, legalább nagyjából elviselhető.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#1523) darvinya


darvinya
titán

Annak idején foglalkoztam hangtechnikával.
Következtésem, hogy a fejlődés során az érzékszerv csaloka.
Kik még a magnokatzettán nőttünk fel már a cd hang is tré.
Dynamkai szempontból erősebből a gyengébb felé.(itt nem a db-ről van szó).
hanglemez>mester magnoszalag>kazetta>cd>mp3...stb digitális tömörítés
Nem tudjuk a fejlődéssel teljes visszaadni az élő részvétett.(Itt arra gondolok, hogy a 3D-s tv-t a feljettebb orszagokban elbuktak. Most már feladták és a ECO SuperHD iránt nagyobb az erdeklődés.)

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#1524) vviktor1


vviktor1
aktív tag

A héten 8 új telephelyről indult el a MinDig TV ingyenes programjainak sugárzása
[link]

[ Szerkesztve ]

Ne dudálj, küzdj !

(#1525) samsungnyugg válasza vviktor1 (#1524) üzenetére


samsungnyugg
csendes tag

Akkor ezért jön be már az összes Mux szobaantennán minálunk:) Gondolom újra erősebb is az adás.
A lefedettségi térkép is más már.

(#1526) djculture


djculture
félisten

Hétvégén horror volt hol az egyik hol a másik mux tünt el itt szolnok környékén.

(#1527) sushika válasza djculture (#1526) üzenetére


sushika
tag

Nem csak Szolnokon, Pesten is. Mint a hullámvasút, olyan volt.

(#1528) djculture válasza sushika (#1527) üzenetére


djculture
félisten

Nemtudom mit hülyéskednek vele.Azthittem hogy az antennát megrángatta a szél vagy valami.De mondom ilyen nincs hogy reggel rtl tv2 marhul aztán meg délutántól a közszolgálati mux nincs.Föleg mindezt hétvégén mikor mindenki nézné a tv-t.

[ Szerkesztve ]

(#1529) NGA


NGA
addikt

Egy kis segítség kellene:

Létezik olyan Mindig TV-re alkalmas DVB-T vevő ami:

- tudja a kártyát kezelni a mindigtv-hez
- mkv, avi, stb fájlokat visz
. van net csatlakozása, és lehet vele youtube videókat nézni.

Azaz mint a média centerek, csak kibővitve mindigtv-s tunerrel

(#1530) club1 válasza NGA (#1529) üzenetére


club1
veterán

Nincs, csak az első kettőt tudják egyelőre. A TV-k között van több olyan, ami mind a három funkciót tudja.

(#1531) #51736960


#51736960
törölt tag

gyerekek, idén tényleg megszűnik a hagyományos földfelszíni sugárzás?
igazából csak a híradót szoktam nézni az m1-en, akkor most dvb-t-re kell váltanom?

(#1532) club1 válasza #51736960 (#1531) üzenetére


club1
veterán

Ha így lenne, az összes tv-ből ez folyna. Eredetileg tényleg volt egy ilyen időpont, de utoljára a jövő év közepére tervezett megszüntetést halasztották el...

(#1533) spiritex válasza #51736960 (#1531) üzenetére


spiritex
veterán

Én úgy tudom, hogy a kábeltelevíziók analóg jele menni fog továbbra is, azt nem tudom hogy meddig, és csak az antennával fogható analóg jel szűnik meg, és az se biztos még hogy mikor.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#1534) #51736960


#51736960
törölt tag

köszönöm a válaszokat :R

(#1535) ludla válasza NGA (#1529) üzenetére


ludla
őstag

Égen létezik ilyen Box Dreambox DM-7020 HD
De nem olcsó :)

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#1536) club1 válasza ludla (#1535) üzenetére


club1
veterán

És ez a médialejátszó tudja a MindigTV kártyáját kezelni?

(#1537) djculture válasza club1 (#1532) üzenetére


djculture
félisten

viszont az rtl és tv2 analóg földfelszini sugárzásra szóló szerződése lejár nyáron...Úgyhogy szerintem marad az m1 analógon meg a helyi tv-k.

[ Szerkesztve ]

(#1538) ludla válasza club1 (#1536) üzenetére


ludla
őstag

Jogos a kérdés! :B Igen sajnos csak Mpeg2-ig kompatibilis, amúgy van benne kártyaolvasó CI.
De már valahol olvastam ehhez hasonlóról ami már Mpeg4 -et is tudta, de nem ez.

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#1539) vviktor1


vviktor1
aktív tag

Újonnan elindult telephelyek:

Bonyhád (A, B, C)
Eger (A, B, C)
Fony (A, C)

[ Szerkesztve ]

Ne dudálj, küzdj !

(#1541) Katumoto712


Katumoto712
tag

Hello.
Van egy Samsung D6100-as tévém amiben van dvb-t tuner.
Kábel előfizetésem nincs.
A kérdésem,hogy az alapcsatornák miért nem jönnek be automatikus hangolással?
Mit állítsak be digitális,analóg,teljes,hálózat?

(#1542) canniball válasza vviktor1 (#1540) üzenetére


canniball
nagyúr

A lefedettségi térkép mennyire megbízható? Mert ez alapján bár a szüleim Szigetvár és Barcs között laknak (a hír szerint ezeken a településeken is bekapcsoltak új adókat) a három mux közül mégis csak kettő érhető el náluk, tetőantennával. Valamint mi a vízfejtől kb. 20 km-re lakunk, 4-5 napja még azt mutatta a térkép hogy semmit sem tudnánk fogni most meg azt mondja mindhárom mux vétele lehetséges, ráadásul kettő beltéri antennával is...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1543) Kernel válasza canniball (#1542) üzenetére


Kernel
nagyúr

Bármennyire is profi programmal tervezik, ami számításba veszi az adóteljesítményt, terepprofilt, mérőkocsi adatait, attól még fizikai képtelenség lenne pontos ábrát felállítani.

Antennát pedig sokféleképpen lehet szerelni, jobbat, rosszabbat, szakszerűen, vagy szakszerűtlenül, így erre távolról nehéz mit mondani, hogy vannak-e kiaknázatlan lehetőségek.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#1544) canniball válasza Kernel (#1543) üzenetére


canniball
nagyúr

De ez nem magyarázat arra hogy nálunk pár nap alatt a "semmi"-ből "minden" lett...

Btw arra gondoltam hogy aki már mindigtévézik (netán pont az említett két körzet valamelyikében) az rákeres a térképen a lakcímére és összehasonlítja a valós állapottal.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1545) Kernel válasza canniball (#1544) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem ismerem a helyszínt, de van egy szakmai fórum, ahol az AH szakemberei is szoktak válaszolni ilyen kérdésekre:

http://www.netboard.hu/viewtopic.php?topic=16208

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#1546) domager2 válasza Katumoto712 (#1541) üzenetére


domager2
tag

Kell antenna is!

Más:
a mindig tv most nyomja nagyon a STB-t.
Az STB-be való kártya és kártyafoglalat kompatibilis a TV-vel?
Mert akkor meg tudnám spórolni a CA modul árát, a STB-ot magát meg kidobnám a picsóba.

(#1547) Katumoto712 válasza domager2 (#1546) üzenetére


Katumoto712
tag

Milyen antenna kell?
Azt hittem elég,ha csak bedugom a koax kábelt és így is be kellene jönnie pár db alapcsatornának.

(#1548) club1 válasza domager2 (#1546) üzenetére


club1
veterán

Az STB-be csak előfizetői kártya helyezhető. A modern tv-kbe meg kell egy CA modul, mert abba helyezed az előfizetői kártyát. Az STB-ben tehát nincs kivehető CA modul, ott a foglalat a kártyához került kialakításra.

(#1549) club1 válasza Katumoto712 (#1547) üzenetére


club1
veterán

A koax kábel végén azért kell legyen egy valódi (21-69-es csatornákat vevő) szélessávú antenna.

(#1550) Katumoto712 válasza club1 (#1549) üzenetére


Katumoto712
tag

Értem,köszi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.