Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) azbest válasza Zolee11 (#1649) üzenetére


azbest
félisten

Az előző sorozat is 4-5 féle márkanév alatt futott (Alcor 1800, Wayteq HD90CX, Columbia 2500cx, DPS-100HD... ), valószínűleg nincs ez másképp az újabb változatoknál sem. A dobozban volt a legnagyobb különbség, meg esetleg a távirányítóban. Persze azért nem szabad ész nélkül keresztbe flashelni a márkák közt, mert ha mégis van eltérés akkor használhatatlanná válik a készülék (esetleg a soros portost akkor is meg lehet menteni).

[ Szerkesztve ]

(#1652) darvinya


darvinya
titán

Nekem megvan Ali M3602, M3609(chipset) kapcsolási rajza.
És elég sok mindent kivettek M3602-es magyarországi mindigtv-s matricás forgalmazók.
Sőt ha németorszagból származót vennének éreszhetőbb a külömbség.
Ez sajnos Ali M3609-re is igaz.
Egy ilyen chipset-tes készülék sokkal többet tud.

Ami igazán bosszantó, hogy nem lehet kapni conax foglatot csak modul foglalatot.
Hogy miert mondom.
LifeWiev készülék miatt.
Tudása:
fta dvb-t( de a fentemlitettet lehetne kapni akkor...)
Sd/Hd
Epg stb...
A lényeg:
Felvétel rögztés avi vagy ts file-ba
média lejátszó
file formátumok: avi, mpeg, mkv, 3gp, stb...
kodekek: mpg1-4 h.264, divx3.x-5.x, xvid, stb...

Mint média lejátszó nagyon jó 11 ruppoért csak az a fránya kártya.
De lehet hogy nem sokára beruházok rá egy modul foglalatra és egy modulra.
Ezeknek az ára összen kb.40.000Ft(ebben a decoder is benne van meg a többi)

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#1653) WiZARD válasza club1 (#1616) üzenetére


WiZARD
addikt

köszi, de sajnos csak beltéri antenna jöhet szóba, abból is csak valami normális kinézetű...

az a fura, hogy a nappaliban a plazmán egy 1.5 méteres koax van bedugva antennának (utolsó 20 centi árnyékolás nélkül), és tökéletes.
ugyanezzel a kábellel a hálóban az lcd is 70-80%-os jelet ír, és megtalál mindent, csak ugye az mpeg2-es, így nem érek vele semmit.
és szintén ezzel a kábellel egy 7ezres usb-s dongle is jól működött.

ez a külső vacak meg meg se találja az adókat ezzel, gondoltam hátha valami erre a célra gyártott antenna segít...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#1654) azbest válasza darvinya (#1652) üzenetére


azbest
félisten

Megint zavarosan fogalmazol. Jó ha felét értettem annak, amit írtál. Conax modul foglalatot azért nem kapni, mert az a készülékek része. A CAM modul (pl ezek) az ami dekódolja az előfizetői kártyától kapott kulcsokkal az adást.

A gyártók minden centen spórolnak. Hiába ugyanaz a chip az alapja a jó média lejátszós készüléknek és a conax kártyafogadós változatnak, mivel spórolnak a RAM és a ROM méretén, ezért nem fér el bennük egyszerre a conax támogatás a codec-ek táogatása.

Azt is el tudom képzelni, hogy ugyanarra a nyákra épül a média játszós és a conax-os változat, csak a médiajátszósra nincsenek ráforrasztva a conax-hoz szükséges alkatrészek. Ha egy ilyet akarsz átépíteni conax-osra, attól még nem fogja kezelni a szoftvere a conax kódolást. Ha meg a firmware-ét is átcseréled a conax-osra akkor meg a média lejátszó képességét veszted el. :U Ennyi erővel eleve a conax-os változatot veheted, olcsóbban jön ki és biztos működik. Persze azt is el tudom képzelni, hogy a divx/xvid codec támogatásához is külön chip kell rá.

[ Szerkesztve ]

(#1655) darvinya válasza azbest (#1654) üzenetére


darvinya
titán

Ha nem érhető.
Magában a decorderben kivan építve a csatlakozása és a helye.
Pontosabban chipek is megvannak modul foglatnak( ez nem CAM modul).
Conax kártya csatlakoztató.
Firmware meg tartalmazza ezekkel való komunikációt.
Van a cégnek olyan ami tartalmazza ezeket csak mivel európában nem forgalmazzák és más honnét rendelve nagyon drága.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#1656) ludla


ludla
őstag

Ha valakit érdekel Mindig TV EXTRA 12 hónapos kártya 8.662Ft -ért ma ingyenes kiszállítással! :DD
Én vetem sokkal olcsóbb mintha hosszabbítottam volna 14.000Ft ért.

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#1657) headhunter válasza darvinya (#1623) üzenetére


headhunter
addikt

Melyiket érdemesebb megvásárolni? (ár/érték arány)

WayteQ HD95CX
Alcor HD2800

1. Jelszint érzékenység
2. Média lejátszás (avi, xvid, mkv, stb...)
3. Felirat támogatás

(#1658) club1 válasza headhunter (#1657) üzenetére


club1
veterán

Az említett tulajdonságok szinte ugyanazok, a Wayteq olcsóbb mert újabb.

(#1659) darvinya válasza club1 (#1658) üzenetére


darvinya
titán

Igaz a WayteQ olcsó Extrém Digitalnál
-link WayteQ HD95CX-

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#1660) ludla válasza headhunter (#1657) üzenetére


ludla
őstag

Talán a média lejátszás egy kicsit jobb a Alcor HD2800 -nál.
wayteq hd95cx teszt
alcor hd2800 teszt

Wayteq HD95CX Armacomp-nál 9.100Ft
Wayteq HD95CX IT Futar-nál 9253Ft

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#1661) Tamás88 válasza azbest (#1654) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Akkor már csak ezért is jól jártam a Tesco-s Technika tv-mel (amit pc monitornak használok), mivel benne van a Conax modul (Common Interface), és még médiát is le tud játszani (mp3, wma, wmw, avi, flac, mp4, 3gp, mkv. És csak 64E Ft-ba került. + Mpeg2-ben tud felvételt készíteni.

(#1662) azbest válasza Tamás88 (#1661) üzenetére


azbest
félisten

A CI-be megy a CA modul, azt külön kell megvenni hozzá (olyat ami az adott kódolást támogatja, pl conax)

Analóg adásból tud felvételt készíteni? Digitális adásból olyan tömörítéssel rögzít, amilyen az adás, mert nem változtat rajta, hanem lementi pont úgy ahogyan kapja. Legfeljebb azért írtak mpeg2 -t mert a legtöbb országban mpeg2-es tömörítéssel adják a műsort, míg nálunk mpeg4/avc

[ Szerkesztve ]

(#1663) headhunter válasza darvinya (#1659) üzenetére


headhunter
addikt

Egy ilyen kártyaolvasó működhet, DVB-T vevővel vagy kizárólag PC-hez jó?

Conax Kártyaolvasó...

Van egy DVB-T-s készülékem és USB-s kártyaolvasóval szeretném párosítani, Mindig TV Extrahoz.

A.C.Ryan Playon!DVRHD ACR-PV76120...

(#1664) vviktor1 válasza headhunter (#1663) üzenetére


vviktor1
aktív tag

Szvsz esélytelen. Olvasd el a beltéri manualját, hogy mire szolgál az usb aljzat rajta.

Ne dudálj, küzdj !

(#1665) darvinya válasza headhunter (#1663) üzenetére


darvinya
titán

Elvileg lehet mert ezek a készülekek is számitógépek.
USB Conrollert tartalmaz csak a hardware-hez való komunikáció hiányzik és az amit elvégzi funcióját.
Ez csak egy új firmware orvosolná, de ezt sajna pont ilyet nem írna.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#1666) Zolee11 válasza darvinya (#1665) üzenetére


Zolee11
senior tag

...ezek a készülekek is számitógépek.
Ez így nem teljesen igaz. Ezek a készülékek inkább célhardverek, azaz nem lehet akármilyen feladatra rábírni. Míg egy valódi számítógép egy szoftverrel szinte bármire képes, addig egy célhardver, a nevéből adódóan, csak bizonyos feladatok ellátására tervezett eszköz, nincs olyan számító egysége, mely szinte bármilyen feladatot le tud futtatni!
Nem valószínű, hogy egy firmware segítene ezen.

[ Szerkesztve ]

no brain, no problem

(#1667) darvinya válasza Zolee11 (#1666) üzenetére


darvinya
titán

Csak egy kérdés nincs benne cpu?
Vagy mit hiányolsz belőle!

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#1668) Zolee11 válasza darvinya (#1667) üzenetére


Zolee11
senior tag

Általános CPU nincs!

no brain, no problem

(#1669) darvinya válasza Zolee11 (#1668) üzenetére


darvinya
titán

Ezekben a készülékekben nem 4bites eprom van.
Szerinted mi az általános cpu?
Ha már arra gondolsz mint a pc cpu-ja, ott sem tudsz egy p4-es megajtoval i3 cpu-t münködtetni teljes egészében.
Probálj i3-as cpu-s gépre xp-t felrakni.
Kiváncsi lennék alapból tud-e mindent!

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#1670) Zolee11 válasza darvinya (#1669) üzenetére


Zolee11
senior tag

Az általános CPU egy programozható lapka is lehet. Azaz adott keretek közt, szinte bármit tud vezérelni, vagy rengeteg feladatot végrehajtani, de a lényeg a programozhatóság.
Egy ilyen készülékben egy célprocesszor van, ami már rendelkezik az összes képességgel, melyre élete során "szüksége" lesz, azt, hogy ezt kihasználjuk-e az a firmware-en múlik. De olyan lehetőséget nem tudunk se firmware-el se semmivel teremteni, melyet a célprocesszor nem tartalmaz. Tehát ha nincs a támogatott eszközök listáján valami, akkor igen valószínű, hogy nem fog működni. Azért nem fog működni, mert nem létezik a lekezeléséhez szükséges utasítások és folyamatok sora. (És bevinni sem lehetséges.)
Rossz irányból közelíted meg a dolgot és rossz a példád. i3-as gépen is tökéletes fut az XP (is), nem értem mit akarsz ezzel mondani. Tudtommal célprocesszoros berendezések esetében a nincs driver használva a hétköznapi értelemben (mint pc-n). Az adott program csak azon a hardveren fut, de azon driver nélkül.

no brain, no problem

(#1671) darvinya válasza Zolee11 (#1670) üzenetére


darvinya
titán

"Tudtommal célprocesszoros berendezések esetében a nincs driver használva a hétköznapi értelemben (mint pc-n)."
Csak hogy amit javasolt decoder és média lejátszó kezeli a kártya olvasokat.
Ami köztudott nem egyformák és kell egy olyan driver ami kezeli.
Egy célzott decodernél ki is írják, hogy kártya olvasot nem kezel.

Amúgy nem megy teljes mértékben egy alap xp-vel a i3-as cpu.
Ja az én p4-m sem kezeli teljes mértékben az xp.
Előlapi usb-hez külön meghajtó kell hozzá.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#1672) Zolee11 válasza darvinya (#1671) üzenetére


Zolee11
senior tag

Látom, nagyon nem vagy képben a dolgokkal.
Láttál már olyat, hogy mikor indítod a gépet (pc), akkor az alaplap is felismeri a pendrive-ot, kiírja a nevét méretét, mindent, sőt ugye bootolni is tud róla... ergo mint tudjuk, az alaplapon nincsenek driverek, mégis működik, nemde? Hogy hogyan? A pendrive-ok működése és kommunikációja szabványos, így nem minden szinten kell driver!
Ez esetben is ez történik, szabványos felületű kommunikáció.
A kártyaolvasó egy más hardver, ezért nem kezeli. (Szerintem egy pc-s alaplap sem tud bootolni kártyaolvasóról. Mondjuk sose próbáltam, szembe se jutott, ilyennel próbálkozni.)

Amúgy nem megy teljes mértékben egy alap xp-vel a i3-as cpu.
Ja az én p4-m sem kezeli teljes mértékben az xp.
Előlapi usb-hez külön meghajtó kell hozzá.

És ennek mi köze a processzorhoz? Az XP nem kezeli az adott usb eszközt vagy magát az usb felületet (nincs beépített drivere), semmi köze ezen a szinten a processzorhoz!

no brain, no problem

(#1673) darvinya válasza Zolee11 (#1672) üzenetére


darvinya
titán

Na teljes félre értés van.
És ez a topik nem erről szól.
De...

Csak olyan pendriveról tud bootolni gép amin van alaplapi kommunikáció ilyen pl:HP w125 4G-ás fat/ntfs.
Egyrégi tipusú pendriverot nem látja az alaplap!

"A kártyaolvasó egy más hardver, ezért nem kezeli. (Szerintem egy pc-s alaplap sem tud bootolni kártyaolvasóról."
A szóbanforgó eszköz kezeli a kártya olvasót!!!
Ami ezekben a készülékekben nem szabványos, hogy kezeli.
De ha márkezeli akkor nincs messze a szóbanforgó eszköz münködtetésére.
Mivel van USB CONTROLLER amit már bevan instalálva.
"Az XP nem kezeli az adott usb eszközt vagy magát az usb felületet (nincs beépített drivere), semmi köze ezen a szinten a processzorhoz!"
Ha semmi köze a processzorhoz akkor minek a driver?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#1674) Zolee11 válasza darvinya (#1673) üzenetére


Zolee11
senior tag

Nem igazán értem mit akarsz mondani, próbálj már egy picit érthetőbben fogalmazni, mert nem tudom kibogozni a mondataidat. Ugyanakkor teljes sötétben tapogatózol, és a valóságtól elég messze áll az elképzelésed/tudásod a valódi működési folyamatokról.
Részemről az "offolás" befejezve.

no brain, no problem

(#1675) Kernel válasza darvinya (#1667) üzenetére


Kernel
nagyúr

Csak egy kérdés nincs benne cpu?

Jó vicc. Processzor volt már a 25 éves Videoton TV-ben is. Tényleg úgy tűnik, nem sok fogalmad lehet a szabványos PC-architektúra, és egy berendezésorientált célprocesszor közötti különbségekről.

Utóbbinál ennél sokkal egyszerűbb kívánságok, módosítások, aprónak tűnő beállítások sem valósíthatók meg utólag, szoftveresen. Nemhogy az USB-csatlakozó használata valami teljesen másra, ami a tervezettől eltérő.

Nézd meg az Alcor felhasználói fórumát, hány válaszban szerepel a support részéről, hogy bocsi, ilyen kívánságot a chipset nem támogat. Ennél egyszerűbb dolgokat sem.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#1676) darvinya válasza Kernel (#1675) üzenetére


darvinya
titán

A voki-toki az a cél hardware maga a set-top-box ebben az esetben media-center-box szó nincs cél hardwarerről.
De ha seki nem érti amit mondok minek magyarázzam.
Azt végkép ne mondják, hogy a videoton tv-ben lcd tv cpu van.
Mert a régi tv is tudna mindent és ugyan annyi utasítás készletett lehet létrehozni benne.

OFF

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#1677) Tamás88 válasza azbest (#1662) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Analógból sajnos nem tud (és HDMI-ből sem, pedig jó lett volna), és mpeg4-es dekóder van, de a felvételt mpeg2-ben készíti.

(#1678) Z0mbi


Z0mbi
senior tag

Sziasztok

Ket honapja van mindigtv extram. csaladi csomaggal. egy honapja kb nincs elektonikus ujsag. csak az m1m2 duna duna2 nek. az osszes tobbire azt mondja nincs info.
REgen mikor rossz volt a jelerosseg akkor volt ez. most szinte minden csatornam 85-90% os jelerossegnek orvend.

Ottlet hogy mi lehet a gebasz?
Koszi

(#1679) m3ss


m3ss
veterán

udv
mindig tv alapcsomagot szeretnek nezni. mi fog nekem ehhez kelleni kecskemeti panelban? optoma hd20 vetito, mi a legolcsobb megoldas ehhez? pc-be vmi tunerkartya, vagy vmi box?
antenna kell mindenkeppen? masik forumban vki azt irta, hogy sima koax-on is jon neki a mindigtv. van meg egy 40m86 lcdtvm is, de abban sem vagyok biztos, hogy box nelkul fogna.
koszi

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#1680) Tamás88 válasza m3ss (#1679) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Koax az a kábel, azaz az antenna kábel, és jól is mondta. Ha modern lcd tv-d van, akkor nagy valószínüleg egy beépített mpeg4 dekódere is van, és akkor tényleg csak egy antenna kell hozzá, amit a koax-al kötöd össze. Ha nincsen, akkor az antenna és a tv közé kell a box. Pc-hez meg veszel egy usb-s dvb-t vevőt és azon keresztül fogod be a digitális adókat.

(#1681) m3ss


m3ss
veterán

az amit linkeltem, 3000 huf-ert akkor jo is lehet? :) eleg olcso...
van egy tv-m is (samsung 40m86) de most keresgeltem, es ugy latom csak mpeg2-ot tud. projektorba meg nincs tuner. pc mar igy is ra van kotve a projektorra, egyszerubb megoldas lenne egy pc-s tuner katya mint egy box es azt megint kabelezni...
ha ennek az antennajaval nem lesz jo vetelem panelban, mennyiert es milyen antennat lehet beszerezni?

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#1682) m3ss


m3ss
veterán

jah itt nem is linkeltem semmit, csak osszekeveredett bennem a 2 topic, amiben ugyanerrol kerdezgetek :)

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#1683) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! A következő lenne a kérdésem. Balatonalmádiban lakom, kb. 15 km-re Siófoktól, a partnál magasabban, és egy Dell U2311H 23 colos full hd monitoron keresztül szeretném nézni a mindig TV adását. A monitoron nincs hdmi kimenet. Szerintetek milyen tv tunerre érdemes beruháznom kb 15000 Ft-ig? Esetleg érdemes külső antennát is vennem? Siófokon van egy kis teljesítményű mindig Tv adó Üdv

(#1684) club1 válasza Tappancs2001 (#1683) üzenetére


club1
veterán

A siófoki adó nálatok csak tetőantennával játszik. Nézd meg a lefedettségi adatbázist (utcaszinten).
A monitorod monitor és nem tv. Sem scart, sem hdmi, az stb felől meg kellene valamelyik.

(#1685) azbest válasza Tappancs2001 (#1683) üzenetére


azbest
félisten

Jóféle IPS kijelzős monitor. Tetszőleges hdmi kimenetes stb-t használhatsz vele, például alcor hd2800 (conax kártya kezeléssel) egészen jó áron van.

Ha most még csak ingyenes adást néznél, akkor is megéri szerintem azt a néhány ezer pluszt a conax kártya kezelése, hátha később előfizetnél.12e körül van több féle kártyaolvasós doboz, míg az olvasó nélküliek is 8-10 körül vannak, de azokat nem lehet kódolt adásokhoz használni később.

Kell még hozzá egy HDMI-DVI vagy HDMI-DisplayPort kábel hogy a dobozt a monitorhoz tudd kötni, valamit a hangot is máshogy kell megoldanod, mert ahogy látom a monitornak nincs hangszórója.

A hangot le tudod venni a scart kimenetről, hifit vagy megfelelő hangszórót rákötve (ehhez is találni átalakító kábelt).

[ Szerkesztve ]

(#1686) darvinya válasza Tappancs2001 (#1683) üzenetére


darvinya
titán

Javasolnám, hogy ne scart-ról vedd le a hangot, mert van HDMI<>DVI+AUDIO átalakító.
Mert különben mindig lesz hang csúszás.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#1687) nyxor


nyxor
aktív tag

Sziasztok! Conax modult lehet kapni pl. tescoban is? mennyi egy ilyen? ha a tv-ben dvb-c tuner is van, akkor a kódolt kábeles adások is menni fognak vele?

LG G2

(#1688) club1 válasza nyxor (#1687) üzenetére


club1
veterán

Ált. igen. 9-12e Ft. A kábeltv szolgáltatótól függ, digi esetében igen, a többiek viszont nagy átlagban ragaszkodnak az előfizetői kártyához, amit a saját stb-jük tud használni.

(#1689) darvinya válasza darvinya (#1686) üzenetére


darvinya
titán

Előzőkben bocs Tappancs2001
Amit régebben vett átalakitó már nincs és másik horror árban lehet kapni

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#1690) domager1


domager1
csendes tag

a jelerősséget hol lehet megnézni?

(#1691) club1 válasza domager1 (#1690) üzenetére


club1
veterán

Minél?

(#1692) Hellas


Hellas
senior tag

Sziasztok!

Barátnőmnek van egy hagyományos tv-je, ami nem rendelkezik digitális tunerrel. Jelenleg szobaantennával használja. Januártól mire lesz szüksége?

Pl ez? [link]

És emellé kell még egy ilyen is [link], vagy az első linken lévő tunerhez jó a meglévő sima szobaantennája? Vagy pedig elég csak a második linkemen szereplő antenna, dekóder nélkül?

(#1693) azbest válasza Hellas (#1692) üzenetére


azbest
félisten

Ha ugyanazokat az adókat akarja nézni a januárban is ugyanúgy működő analóg vétellel, akkor semmi változtatásra nem lesz szüksége.

Talán majd a nyár közepén lehet leghamarabb az, hogy a tv2 és rtl klub leáll az analóg sugárzással, de még ez sem biztos.

Ha digitális földfelszíni (dvb-t) vételre szeretne váltani, akkor érdemes megnézni, hogy milyen a lefedettség ott ahol lakik: [link]

Ha jó a lefedettség, talán elég lesz a mostani antenna is. Ezt nem tudjuk megjósolni más részletek ismerete nélkül (pl melyik település melyik részéről van szó).

Ha csak ingyenes adásokat nézne, akkor 8-10eFt között sokféle vevőt találni, de szerintem érdemes elgondolkodni a kártyaolvasós készülék vásárlásán, ugyanis azok is 12eFt körül kaphatóak (pl.: Alchor hd2800, Wayteq HD-95CX). A kártyaolvasó nélküli készülékekkel nem oldható meg utólag az előfizetős adások vétele.

Olyan, hogy digitális antenna, csak a marketingesek szájából hangzik el, a linkelt antenna képessége nem hiszem hogy jobb lenne bármelyik klasszikus antennánál.

(#1694) Hellas válasza azbest (#1693) üzenetére


Hellas
senior tag

Szia!

Köszönöm a választ!
Megnéztem a lefedettséget, elvileg van, MUX A, MUX B, és MUX C is. Jelenleg az analóg adások közül a TV2 nagyon rosszul jön be neki, az m1 jobb, de hangyás, az RTL a legjobb, de még az is picit hangyás. Ebből kiindulva digitálisan is ilyesmi lesz majd a vétel minősége, vagy nincs összhangban a kettő?

(#1695) club1 válasza Hellas (#1694) üzenetére


club1
veterán

Digitális adásnál vagy tökéletes a kép, vagy szétesik (kockásodik) majd elmegy a jel. Köztes állapot nincs.
Ezeket a csoda design-os szobaantennákat nem javaslom, eleve kevés a nyereségük, összeszednek mellé minden sz.rt, és még azt fel is erősítik...

[ Szerkesztve ]

(#1696) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! Egy Funke DSC 250 beltéri antennával lenne esélyem a Mindig TV nézésére a lakóhelyemen (Balatonalmádi), ahol tetőantennát javasol a mindig tv honlapja? Kb. 15 km-re lakom a siófoki adótól. Előre is köszi a választ.

(#1697) darvinya


darvinya
titán

WayteQ HD90CX
Ha valaki szeretné felírattal nézni filmet a decoderen.
Akkor javaslom Aviaddsub progit. A progiban beállítani ixd/sub file készítes *.avi,*.mp4 mellé. Ezek a file-kat ismeri a decoder és kezeli. Ha pontosabb beállítások kell majd akkor leírom.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#1698) club1 válasza Tappancs2001 (#1696) üzenetére


club1
veterán

Garantáltan nem lesz vele problémamentes nálatok a vétel.

(#1699) domager2 válasza Tappancs2001 (#1696) üzenetére


domager2
tag

Én is hasonló helyen lakok. Piros a lefedettség.
Simán jön szobaantennával. DE: mobiltelefon-hívásnál olykor szétesik a kép.
Engem nem zavar (kevésszer hívnak), de ha pl. fel akarok venni valamit, akkor bosszantana.

(#1700) Tamás88 válasza domager2 (#1699) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Vagy telefonálsz, vagy tv-zel, ez a te döntésed.
Csak vicceltem, Itt Gyálon is vicces, hogy azt mondja, hogy beltéri antennával lehet fogni, de ez nem igaz, max akkor, ha kirakom az ablakhoz, és maximumra felerősítem az antennát, de még akkor sem mindent lehet befogni (muxok). Akkor jön be tökéletesen, ha szó szerint kidobom az antennát, vagy felrakom a fára. Kocsiból menet közben pedig lehetetlen, hacsak nem a tornyok közelében megyünk, pedig az lenne az igazi, ha utazás közben lehetne nézni a F1-et, vagy éjszaka sem unatkoznánk. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.