Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) próbakocka válasza club1 (#198) üzenetére


próbakocka
senior tag

tudnád linkelni ?

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#202) eziskamu válasza próbakocka (#201) üzenetére


eziskamu
addikt

Bemész a Teszkóba, oszt megveszed :DDD

Szinte minden nagyobb hypermarketben és nagyobb elektronikai üzletben kapható hasonló.

[ Szerkesztve ]

(#203) canniball válasza eziskamu (#202) üzenetére


canniball
nagyúr

Olcsó modult kérdezett, nem antennát. ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#204) club1 válasza próbakocka (#201) üzenetére


club1
veterán

(#205) M.B


M.B
csendes tag

Sziasztok!
Lassan egy éve van egy digitális adás vételére alkalmas TV-m, de mivel nincs tetőantenna (jó pár éve leszerelték), így nem tudom kihasználni a benne rejlő lehetőségeket.
Szobaantenna lenne a legjobb megoldás, mert a tetőre már nem szívesen szereltetnék fel antennát.
Ha tudnátok ajánlani valamilyen eszközt, ami Nektek is bevált, vagy tudjátok, hogy megfelelő, annak nagyon örülnék!
A kábeltévé adásokat set-top-boxon keresztül nézzük, de értelemszerűen nem HD-ban, és a képminősége annak is elmarad attól a szinttől, ami illene a TV-hez. :)
Viszont nem szeretnék túl sokat rááldozni, de bármilyen ötletet szívesen fogadok!

(#206) canniball válasza M.B (#205) üzenetére


canniball
nagyúr

Jó vétel esetén tudtommal a padlásra is elég felrakni az antennát, nem kell a tetőre mászni.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#207) sittes79 válasza canniball (#206) üzenetére


sittes79
addikt

Sőt nekem a tesco-s 500 Ft-os passzív szoba antennával is tökéletes a kép, nem
kell hozzá power sem. zsír. :DD

nem tudja valaki hol lehet venni Pécsett conax modult samsung tévéhez kéne
ami CI+-os ez nem gáz, kompatibilis a CI-vel??

(#208) próbakocka válasza club1 (#204) üzenetére


próbakocka
senior tag

köszönöm!

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#209) GIJoe válasza próbakocka (#195) üzenetére


GIJoe
addikt

Egyetértek, valóban romlott... felvételkor kevesebb méretű fájl keletkezett...

(#210) baryll


baryll
tag

Sziasztok! Hol kaphatók jó árban set-top-box-ok. HDMI-s kellene LCD TV-hez? Köszi a segítséget!

(#211) club1 válasza canniball (#206) üzenetére


club1
veterán

Jó vétel esetén elég egy szobaantenna is. Kicsit rosszabb vételnél erősítős. 10 km felett kell a tetőantenna.

(#212) club1 válasza M.B (#205) üzenetére


club1
veterán

Képminőség tekintetében túl sokat a mindigtv-től se várj, főleg igaz ez azóta, hogy benyomták a fizetős csatornákat. Ha az adótól csak néhány kilométer távolságra vagy, és nincs nagy tereptárgy köztetek, akkor a topicban már korábban emlegetett szélessávú szobaantennák is megteszik. Nekem egy 20 éves passzív (tehát nem erősítős) lepkeantennám van a padláson úgy, hogy egy adóra sem látok rá Dél-Budán, és simán működik.

(#213) GIJoe válasza baryll (#210) üzenetére


GIJoe
addikt

PL: Extreme Digiatl Alcor 1500...

Egy nem túl régi progival ismerkedtem meg, nagyon bejön!!!
http://www.mirillis.com/splash.html mindenkinek csak ajánlom!

Ha rögzíteni kell az adást továbbra is smartDVB CoreAVC+AC3 filter
és lejátszani viszont csakis a Splash!

DXVAt tud alapból, szuper progi :)

(#214) kopidoo


kopidoo
senior tag

Jól hangzik ez a digis cuuc, de kevés a csatorna.

[ Szerkesztve ]

(#215) solaar1


solaar1
csendes tag

Sziasztok!

Lenne pár alap kérdésem (itt a vb, és jó lenne hd-ben nézni...). :)

A paraméterek: mpeg4 tuneres lcd tv, XIII. ker, Szent István park, dunapart, szemben a hegyek.

Mit kell tennem? Elvileg ha jó a vétel, elég hozzá az, ha egy olyan, erősítős szobaantennát kötök a tévére, amivel korábban a 3 analóg adót lehetett nézni? (vagyis ez még nem dvb-t antennaként lett eladva)

Ha igen, akkor közvetlenül rákötöm a tévére (oda ahova most a upc analóg koax megy be), és elindítom a hangolást uhf-en?

Túl egyszerűnek tűnik :), a tv használati utasításából viszont semmi nem derül ki, jól jönne a segítség.

Előre is köszi!

(#216) club1 válasza solaar1 (#215) üzenetére


club1
veterán

Mivel te legalább két adóra (beindult a Hármashatár-hegy is!) is rálátsz, egy közönséges szobaantenna is akár elég lehet, de az erősítőssel garantáltan működni fog a vétel. Az én tv-men a hangolás a digitális csatornák esetében külön történik, az automatikus hangolás pl. előszőr a digiális adókat (DTV) sorolja be, majd utána lát neki az analógoknak.

(#217) solaar1 válasza club1 (#216) üzenetére


solaar1
csendes tag

Köszi a választ!

Korábban már próbáltam egy sima antennával, de akkor a 3 analógon kívül semmi nem jött be...

Most hogy beindult az új adó is, meg előkeresem az erősítős antennát is (valahogy úgy néz ki, mint a 202-es hsz.-ban látható kép), talán lesz rá esély.

(A másik lehetőség, hogy én nem csináltam valamit jól a hangolásnál...
LG tv-m van, elég egyszerű menüvel, én a kézi hangolást választottam uhf-nél, de mindig csak a régi 3 adó jött...)

(#218) club1 válasza solaar1 (#217) üzenetére


club1
veterán

Nekem is LG-m van, de a kézi hangolásnál is külön kell hangolni a DTV és a TV adásokat.

(#219) minas


minas
aktív tag

Tudna-e valaki nekem segíteni az alábbi problémában:

Kb. 3 hete használom a földi digitális adást (dvb-t tunerral rendelkező tv és erősítős "lepke" antenna a tetőn). Eddig kifogástalanul ment, végig maxon a ljelerősség és a jelminőség (elég jól "rálátok" a Széchenyi-hegyi adóra). Tegnap óta rendszertelen időközönként napközben, olykor 5-10 másodpercenként is)elmegy az adás "nincs jel" felirat kíséretében. Megnéztem, a jelerősség maxon, a jelminőség meg le-fel ingadozik ilyenkor. Néha csak bekockásodik, de az ritka. Estefelé ritkul a jelenség, későn pedig "elmúlik", vagyis megint ok a kép. Mi lehet a probléma?

(#220) minas


minas
aktív tag

Pontosabban nem tegnap, hanem 11.-e óta. Köze lehet az új adó bp-i üzembehelyezéséhez?

(#221) zhagyma válasza minas (#220) üzenetére


zhagyma
őstag

Amennyiben budapesti vagy igen.Mivel három írányból is kaphatsz együttesen jelet az eddigi kettő helyett, ezért sok helyen megváltozik a térerő. Err írták a közlemény-ben:

" ... A vételi minőség javításához lehetséges, hogy változtatni kell a vevőantenna irányán. ... ".

(#222) harry válasza zhagyma (#221) üzenetére


harry
veterán

Az itcafe-n is van egy hír: [link]

Használ valaki MindigTV-t Budapesten, V.ker, Duna-parton? Jászai-Kossuth tér környéke (a lakás a parton lévő házblokkban van, de nem a Dunára néz). Mennyi esélyem lenne egy USB-s dvb-t tunerral és szobai (tunerhez adott) kis antennával? Főleg, hogy elvileg javult a helyzet? Valahogy ki kéne próbálni... Elég lenne egy ilyen ~8Ft-os USB-s mpeg4 dvb-t HD tuner, mint pl. egy Alcor? Nem lenne rossz.

minas: "A vételi minőség javításához lehetséges, hogy változtatni kell a vevőantenna irányán". Lehet csak játszani kell vele egy kicsit, és ment jó lesz.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#223) zhagyma válasza harry (#222) üzenetére


zhagyma
őstag

A kinézett tuner természetesen megfelelő. A lényeg a megfelelő térerősség megléte a vételi helyen. Szerintem jobbak lennének az esélyeid, ha a Dunára nézne az ablakod. Akkor nagy valószínűséggel a botantenna is működne az ablakba helyezve. Ahogy leírtad Széchenyi-hegy / HHH takarásban van, maximum a Száva utcai adóra láthatsz rá, az meg alig pislákol a többihez képest. Szóval még mindíg "próba cseresznye" eset van ...

Budapest északi részén van akinél akkora a térerő, hogy a lakáson belül bárhol kíváló a vétel egy erősítős szoba antennával a HHH indulása után. Legalábbis ezt írta. :)

(#224) harry válasza zhagyma (#223) üzenetére


harry
veterán

"Szerintem jobbak lennének az esélyeid, ha a Dunára nézne az ablakod. "
Hát szerintem is, de ezt nem épp egyszerű kivitelezni :D

Amúgy egy tömb szerintem nem árnyékol annyit... a ház körül két oldalra park, harmadik oldalról Duna, negyedik felől meg igen, házak, amik azért gondolom vissza is verik a jeleket némileg. Jó persze, biztosat így senki sem fog mondani. Esetleg ha a házban van valakinek, de ezt kideríteni megint nem a legegyszerűbb.
Utánajárok haveroknál, hátha van valakinek egy kölcsönbe. Vagy megveszem webshopból, és ha nem megy, 8 napon belül visszaviszem :-P Bár akkor még ott a lehetőség, hogy esetleg megnézzem egy komolyabb beltéri antennával - ez mennyit segíthet a helyzeten? Tehát ténylegesen ugyanott lenne az antenna a szobában, csak egy "komolyabb", bár nem tudom, milyen paraméterek vannak.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#225) gabo89


gabo89
senior tag

Sziasztok!
Most, hogy már a Hármashatárhegyi toronyról is sugároznak, lemértem a gmap-pedometer.com oldalon mennyi a távolság a házunktól a toronyig. A Hármashatárhegyi ~3,1 km, a Széchenyi–hegyi ~8 km -re van tőlünk(Pesthidegkút). Jelenleg mi szobaantennával vesszük a földi analóg sugárzást, mindhárom csatorna nagyon jó minőségben jelenik meg. Gondolkodom egy usb-s tv-tuneren. Szerintetek a digitálist is tudnám fogni?

[ Szerkesztve ]

indul a sörös aludni

(#226) harry válasza harry (#224) üzenetére


harry
veterán

No csináltam 3 térképet: [link], [link], [link]. Hmm, szerintem esélyes.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#227) Dexar007


Dexar007
veterán

Hi,
átolvastam a topikot,és arra jutottam hogy nekem akkor esetleg elég lenne egy sima szoba antenna is?+ erősítővel ha egyáltalán szükséges.
Gyöngyösön lakom,és bőven rálátok a kékesi adótoronyra.Délután még ki is próbáltam a plazmán egy 1méteres kábellel és még így is bejött 3 csatorna ( m1,rtl,tv2).
A lényeg hogy az M1 menjen gond nélkül HD-ban..foci vb miatt de ez gondolom már leesett. :B
Milyen dekódert ajánlanátok?Még ma délután elmennék érte.

Give me your cum,bull!

(#228) minas válasza harry (#222) üzenetére


minas
aktív tag

Egyrészt ez egy szélessávú lepkeantenna, ami sztem nem fog jobban venni, ha néhány centivel bármerre (balra-jobbra) fordítom (most irányban van kb), másrészt eddig tökéletesen vett és nem is fordult el. Így van már évek óta.
Viszont mára már a hűvös sem segít rajta, egyre rosszabb a helyzet, szinte alig villan fel néha az adás, egyébként "nincs jel". Folyamatosan romló állapot tehát. Érdekes, hogy a Duna és az Autonómia viszont aránylag jól, elég "biztosan" jön. Az MTV1, Retek és TV2 a teljesen használhatatlan.
Lehet ebből esetleg valamire következtetni?

(#229) club1 válasza minas (#228) üzenetére


club1
veterán

Nekem Dél-Budán pont fordítva van: Az 55-ös az erősebb (MTV1-2, Retek, stb.), és én is erősítő nélküli lepkével nyomom. Ebből tehát következik, hogy a lepkénél sem mindegy, hogyan van elhelyezve... Arra is gondolok, hogy az elmúlt hetek (hónap) időjárása biztosan nem segített az antennakábel csatlakozóinak.

(#230) zhagyma válasza harry (#224) üzenetére


zhagyma
őstag

" ... Amúgy egy tömb szerintem nem árnyékol annyit ..."

Magasabb frekvenciák felé haladva az elektromágneses hullám terjedése közelít az optikai törvényszerűségekhez és az átviteli közeg csillapítása is rohamosan növekszik. Az UHF sáv tetején ezek a hatások igencsak "domborítanak". Szerintem a Széchenyi-hegy / HHH adóktól a leírásod szerint csak reflektált jelet vehetsz, míg a Száva utcáról direkt (ha nincs takarásban). Minden esetre így vagy úgy, de a három forrásból származó jelek "összegét" fogja az antennád venni az antenna tulajdonságainak megfelelő "jelmix" ként. Az antenna legkedvezőbb pozíciójának megtalálásával maximalizálhatod a vevő bemeneti jelszintjét, a többi a DVB-T vevő dolga ...

(#231) Lala6 válasza Dexar007 (#227) üzenetére


Lala6
őstag

Kártyafogadós kell, vagy nem akarsz később sem előfizetni?

(#232) Dexar007 válasza Lala6 (#231) üzenetére


Dexar007
veterán

Nem,van itthon upc.Csak hiányzik belőle a HD adás.

Give me your cum,bull!

(#233) Lala6 válasza Dexar007 (#232) üzenetére


Lala6
őstag

Ez a legolcsóbb, amit most hirtelen találtam: [link]

(#234) Dexar007 válasza Lala6 (#233) üzenetére


Dexar007
veterán

Ez jó lesz arra amire kell?Azaz M1 HD-ban és kész...
Szal akkor ez kell hozzá meg egy sima szoba antenna erősítővel?

Give me your cum,bull!

(#235) Lala6 válasza Dexar007 (#234) üzenetére


Lala6
őstag

Itt egy még olcsóbb: [link]

Jó lesz hozzá, de lehet, hogy a szobaantenna kevés lesz.

(#236) Dexar007 válasza Lala6 (#235) üzenetére


Dexar007
veterán

Akkor elég lenne egy komolyabb cucc a teraszra mondjuk?
Mert a padlás nálunk egy kicsit messzebb van,konkrétan van közte egy emelet és vagy 20-30méter vezeték kéne hozzá.

Give me your cum,bull!

(#237) harry válasza zhagyma (#230) üzenetére


harry
veterán

Elképzelni nem tudom, hogy ha egyszer a Száva utca és köztem több kilométernyi épület van, hogy tudnám mégis jobban fogni azt, mint ami ugyan mögöttem van, de a háztömb sarkáról akár láthatom is a HHH-et :F Mondjuk nehezít, hogy félemeleten van... Hát, nem tudom.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#238) zhagyma válasza harry (#237) üzenetére


zhagyma
őstag

" ... Szerintem a Széchenyi-hegy / HHH adóktól a leírásod szerint csak reflektált jelet vehetsz, míg a Száva utcáról direkt (ha nincs takarásban). ..."

Mint láthatod feltételesen írtam a Száva utcát, hiszen nem ismerem a vételi körülményeidet. Ha az is takarásban van, akkor mindhárom adótól visszavert jeled lesz. Azaz bármerről "jöhet". Mondjuk az adók helyét és az optikai terjedést figyelkembe véve a lehetséges akadályokról való visszaverődés "megjósolható". A visszavert jeleknél számítani kell a vízszintes polarizáció megváltozására is ...

(#239) Lala6 válasza Dexar007 (#236) üzenetére


Lala6
őstag

Elég, de csak a próbával fog kiderülni. Ha van, próbáld ki egy meglévő antennával, csak utána költs újra, ha azzal nem megy.

(#240) minas


minas
aktív tag

A fentiekben írt dvb-t vétellel összefüggő probléma a tegnapi nap folyamán spontán megszűnt. Ismét kiválóan jön a jel, hibátlan az adás. Tehát valószínüsítem, hogy nem nálam volt a probléma.

(#241) club1 válasza minas (#240) üzenetére


club1
veterán

Nálam semmit nem változott a jelerősség, viszont az idő lehűlt. Nem lehet, hogy csatlakozó kontakt problémád van (lesz ha meleg lesz)?

(#242) minas válasza club1 (#241) üzenetére


minas
aktív tag

A meleggel/hőséggel való összefüggést cáfolni látszik az a tapasztalat, hogy a "megjavulás" előtti este, éjszaka és kora reggel is fennállt már a probléma, viszont délután - amikoris melegebb volt, mint az említett időszakokban - meg megszűnt. Kíváncsi vagyok, hogy előjön-e megint és köthető lesz-e valamihez. Azóta remekül működik. Rejtély...:F

[ Szerkesztve ]

(#243) fokukac


fokukac
nagyúr

Szasztok!

A hozzáértőket kérdezem, hogyha szereztem egy USB-s DVB-T adó-vevőt, botantennával,
akkor vajon milyen esélyeim lehetnek arra, hogy a munkahelyen a notimon meccset nézzünk rajta? (Belbuda, MArgit-híd környéke)

Két éve már próbáltam ezt, de akkor siralmas volt (csak akkor volt kép, ha fogtam az antennát, pedig otthonról látszik az ablakból a Széchenyi hegy /BP. XIII. ker/).

Igaz, azóta állítólag többszörösére emelték a Széchenyi-hegyi adó teljesítményét, és beindult a Hármashatár-hegyi sugárzás is.

Esetleg van valakinek valami ilyen irányú tapasztalata? :U

Thx

@ :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#244) Lala6 válasza fokukac (#243) üzenetére


Lala6
őstag

Jó eséllyel fog menni.

(#245) joecontra


joecontra
addikt

Üdv!

Milyen FPS-ben sugároznak? 50 FPS megvan?

Üdv,
J

(#246) club1 válasza joecontra (#245) üzenetére


club1
veterán

50-60 között kell legyen (talán interlaced 60).

(#247) kosarob8


kosarob8
aktív tag

Estét!

Lenne egy kérdésem a szakikhoz. Most lehet hogy lecserélem a tv-met, egy újabb típusra amiben már van mpeg4 tuner is. Kérdés hogy mivel lehet megoldani hogy a kábel tv adása és a szabadon fogható digitális adás is jöjjön rajta egyidőben? keresgéltem itt a fórumban, vki vmilyen átkapcsolót írt, de nem tudom milyen... olyan megoldás van ahol kapcsolgatás nélkül működik? vagy csak ilyen kütyüvel? esetleg arra tud vki adni egy linket?
Előre is köszönöm a segítségeteket :) :C :R

(#248) Lala6 válasza kosarob8 (#247) üzenetére


Lala6
őstag

Ha TV tud kiadni 5V-os kapcsoló feszültséget, akkor működik automatikusan is, ha nem akkor csak kézi kapcsoló.

Automata: [link]

Kézi: [link]

(#249) nagygabor519


nagygabor519
tag

Most tervezek TV szolgáltatót váltani.
Milyen tapasztalataitok vannak a MinDigTv-ről?

Nagy Gábor

(#250) club1 válasza nagygabor519 (#249) üzenetére


club1
veterán

Előnye: Működik, olcsó. Hátránya: Kevés csatorna, nekem a Viasat3 hiányzik a legjobban, de zenei adók hiányoznak, egy-egy természet-, rajzfilm és sportadó van. Ez nudli.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.