Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) Matthew


Matthew
senior tag

Sziasztok!

Szerintetek ez a tévé fogad Conax kártyát?
Az oldalon a CI bemenet jelentené ezt? A tévén egyébként van egy kártyanyílás de oda PCMCIA van írva. A kettő netán egy és ugyanaz?

Bocs a láma kérdésért...

(#1702) club1 válasza Matthew (#1701) üzenetére


club1
veterán

A tv-ken általában CI slot van, amibe egy PCMCIA foglalatos Conax modult kell bedugni, abba pedig előtte egy előfizetői kártyát...

(#1703) azbest válasza Matthew (#1701) üzenetére


azbest
félisten

kell hozzá conax cam modul, abba megy a kártya és az megy a CI foglalatba: [link]. a mindigtv is árul ilyeneket új előfizetés mellé akciósan (ca modul): [link]

(#1704) darvinya


darvinya
titán

Kellemes karácsonyt kivanok mindenkinek.

Ne rontsa el az ünnepet a felháborító dolgok, hísz ők is emeber.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#1705) Matthew


Matthew
senior tag

Sziasztok,

lehet rosszul fogalmaztam. Azt tudom, hogy kell egy conax modul meg a dekóder kártya a vételhez csak abban nem vagyok biztos, hogy ez a tévé fogadja-e ezt. A tévén a pcmcia felirat zavar engem...

(#1706) club1 válasza Matthew (#1705) üzenetére


club1
veterán

Miért? Mint írtam, a Conax modul PCMCIA foglalatos.

(#1707) Matthew válasza club1 (#1706) üzenetére


Matthew
senior tag

Tényleg, bocsi az elkerülte a figyelmemet. :B

Akkor köszi a segítséget mindkettőtöknek! :R

(#1708) balogh


balogh
csendes tag

Üdvözlöm a Fórum olvasóit! Tegnap délután és ma eddig az időpontig kisérleteztem a " Karácsonyi akció " -ban birtokomba került 1 hónapig ingyenes Mindig TV Extra demó kártya aktíválásával. Kezdtem a mindigtextra.hu oldalán a " Kártyaaktíválás " menűpont alatt, de itt hibaüzenet utasította el a kártyaaktíválást: " A kártyaaktiválás folytatása nem lehetséges a következő okok miatt:
• Ez a típusú kártya jelenleg nem aktiválható az ügyfélkapun keresztül. Kérjük hívja Call Centerünket. " Mondom semmi probléma adott 2 db telefonszám 1211 és a 0640900999... Sajnos nem jártam sikerrel, eddig az időpontig nem sikerült diszpécser közelébe kerülnöm, pedig nem csak egyszer próbáltam. Természetesen vezetékes és mobil telefonról is, de egyikről sem sikerült elérnem. Kérem ha valami információval egy illetékes tudna szolgálni, hogy esetleg valami műszaki probléma miatt nem érek el egy kezelőt sem, kérem jelezze itt a fórumon! Segítségét előre köszönöm! Üdv B. András

(#1709) Kernel válasza balogh (#1708) üzenetére


Kernel
nagyúr

Gondolom, ilyenkor túlterhelt az ügyfélszolgálat, célszerű más napszakokban is próbálkozni. Addig is esetleg egy topikot tudok, ahol illetékesek is meg szoktak jelenni:

http://www.netboard.hu/viewtopic.php?topic=16208

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#1710) balogh válasza Kernel (#1709) üzenetére


balogh
csendes tag

Üdv! Kösz a tippet. Természetesen több időszakban próbáltam, délelőtt, délután és még este is... sajnos nem jött össze. Próbáltam más menüpontot is ( szerződéskötés ) hátha nagyobb esély lenne kezelővel konzultálni, de sajna itt sem értem el élő emberi hangot, ezért gondoltam valami műszaki problémára, program fejlesztésre.
A másik fórumra ma regisztráltam, de oda még szükséges egy moderátori megerősítés is, ott is jelezni fogom a problémámat, hátha ott illetékes konkrét választ ad a kérdésemre.
Kösz még egyszer a segítséget! B.András

[ Szerkesztve ]

(#1711) nigtfall válasza balogh (#1710) üzenetére


nigtfall
csendes tag

Hello!

Előszőr az Ügyfélszolgálatnál kell regisztrálni(Telefonon is lehet ), ahol be kell mondani az adataidat(szerződésszerű ) és akkor aktiválják a kártyát a sorszáma alapján.Legalábbis nekem így volt (12 hónapos kártyánál)

[ Szerkesztve ]

Búúú - Mondta a boci

(#1712) balogh válasza nigtfall (#1711) üzenetére


balogh
csendes tag

Üdv! Ma délelőtt felhívtak az ügyfélszolgálattól, tegnap este a mindigtvextra.hu oldalon az " Érdeklődöm " menüpontnál jeleztem a kérésemet és adataimat, aktíválták a kártyámat, jelenleg működik. Egy pici üröm az örömben, az aktíválás után a TV készülék menüjében ellenőrizve az aktiválás idejét, az 1 hónap ajándék előfizetést 2011 december 01-től 2011 december 31-ig aktíválták...

(#1713) djculture válasza balogh (#1712) üzenetére


djculture
félisten

Az kemény 1 hónapból hogy lett 9 nap?

(#1714) balogh válasza djculture (#1713) üzenetére


balogh
csendes tag

Pontosan! Ha levonom az egy hónapból az aktiválás elötti 7 nap minden csatornára kiterjedő ingyenes időszakot, szerintem akkor is minimum 2012 január 16-ig illett volna...

(#1715) azbest válasza balogh (#1712) üzenetére


azbest
félisten

Mindig csak kerek hónapra aktiválják a kártyát, de ez nem jelenti azt, hogy januárban ne működne. Majd kiküldik, hogy 2012 jan 01-31 között is aktiválódjon... aztán meg jan 23-adikától azt, hogy váljon inaktívvá :)

[ Szerkesztve ]

(#1716) balogh válasza azbest (#1715) üzenetére


balogh
csendes tag

Üdv! Köszönöm az infót! Így válik kerek egésszé a történet :) ! Kellemes ünnepeket kívánok mindenkinek! B. András

[ Szerkesztve ]

(#1717) domager2


domager2
tag

Conax kártyák közül mindegy milyet veszek? Wayteq vagy alcor, tökmindegy?

(#1718) club1 válasza domager2 (#1717) üzenetére


club1
veterán

Tökmindegy.

(#1719) Ist


Ist
tag

Hello,

Adott egy SAMSUNG CRT TV. Ezen TV-n szeretnem majd fogni az analog halozat lekapcsolasa utan a MinDig TV-t.

Elso korben ezen TV-hez legyszinves javasoljatok olyan szobaantennat (jobb minosegut), melyet most ra tudok kotni a TV-re es amig van analog sugarzas (talan jovo nyar) addig tudom hasznalni, utana ezen antennat fel tudjam hasznalni egy beszerzett dekoderhez (DVB-T MPEG-4 HD) is.

Remelem erthetoen fogalmaztam! :DD

Elore is koszonom az antenna tipus (jobb minosegu) javaslatokat!

Hitted Te is! :)

(#1720) club1 válasza Ist (#1719) üzenetére


club1
veterán

Csak a lényeget nem írtad meg: Hol működik (település neve) az a CRT tv?
Egyébként én biztosan nem fogok szobaantennát javasolni digitális vételhez, ahhoz tetőantenna való, mivel a szobaantennák használata mellett még az adó 5 km-es körzetében sem lesz zavartalan a vétel (a szobában összeszedett elektromos zaj miatt).

(#1721) bostone


bostone
addikt

Remélem jó helyen járok a kérdésemmel.
A problémám a következő:
Egy földfelszíni digitális csatornákat is kezelni tudó tv készülékre ruházott be a család a szeretet jegyében.
Az első nap kipróbálásra került és minden fantasztikusan működött, tűéles képek, csodálatos minőség.
Második nap, antenna problémára, jelhiányra hivatkozott az új varázsdoboz a tv2 és az rtl klub csatornahelyén.
Nosza, újra ráálltam az automatikus hangolásra és ezúttal sajnos eltűnt a kínálatból az info, az euronews és a neo fm is. Tehát a lehetőségek közt sem szerepelnek az említett csatornák.
Külső antennáról jön a jel, a kékesi adótorony szabad szemmel látható szép időben.
Azt hittem, hogy a probléma nem nálunk keletkezik, tehát a műsorszórással lehet gond. Ennek már három napja.
Hol lehet a gond?

(#1722) club1 válasza bostone (#1721) üzenetére


club1
veterán

A probléma valószínűleg az, hogy a külső antennátok nem valódi szélessávú antenna, így már nincs akkora nyeresége a magasabb frekvenciákon (ahol az rtl és a tv2 is van) amennyi szükséges lenne a minimális jelszinthez. Digitális tv-nél ui. minimális jelerősség-különbség választja el a tűéles képet a nincs jel szövegtől. A kettő közötti ingadozást pedig akár időjárási jelenségek (jegesedés, hó, eső, köd, szél, stb.) is okozhatják.

(#1723) azbest válasza club1 (#1720) üzenetére


azbest
félisten

Kellemes meglepetésként ért, hogy a szentesi torony adását egy ablakba tett erősítős szobaantennával sikerül stabilan fognom légvonalban 35km távolságról kínai usb-s tunerrel :) Persze sokkal biztosabb a normális antennás vétel, de így nem csoda, hogy az ezer éves szakadt padlásantennával is jön. Azért kicsit hiányzik a B mux, bár főleg csak a history és spektrum, amit arról szoktam nézni.

Ugyanez a szobaantenna sokkal bizonytalanabb volt közvetlen az adótorony közelében, valsz túlvezérelte.

[ Szerkesztve ]

(#1724) bostone válasza club1 (#1722) üzenetére


bostone
addikt

Köszönöm a tájékoztatást.

(#1725) Kernel válasza bostone (#1721) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ezeknél a vevőknél, ha egyszer már tárolva vannak a frekvenciák, programok, azt már nem felejti el. Ezért soha nem szabad újrahangolni, amikor "csak" annyi a gond, hogy nincs antennajel, mert ezen az újrahangolás biztosan nem segít, viszont rögtön törlődnek a beállítások (önszívatás).

Úgyhogy ilyenkor előbb mindig az antennát kell csesztetni, csatlakozásokat ellenőrizni stb. Az automatikus keresőhöz pedig csak akkor nyúlni, amikor van jel.

Tárolt adók hiányában egyébként a jelszintet úgy is lehet ellenőrizni, hogy a manuális keresésnél beállsz egy fix frekvenciára, ami nálatok üzemel (vagyis kinézed a Kékest az adótáblázatból), utána addig variálsz az antennával, míg beáll a maximum. Ha ilyen módon bejön minden multiplex, utána már lehet futtatni az automatikus keresést, és akkor nem marad ki egy adó sem.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#1726) Ist válasza club1 (#1720) üzenetére


Ist
tag

Bocsanat,

A CRT TV Budapesten a III. keruletben van. A MinDig TV az alabbi lefedettseget mondja a pontos cimre:

MUX A: beltéri antennás vétel
MUX B: kültéri antennás vétel
MUX C: kültéri antennás vétel

Nekem majd a digitalis atallaskor eleg lesz a MUX A csomag is, erre viszont ezek szerint eleg a belteri antenna is.

Az ado itt van a Harmashatar hegyen, tenyleg csak par km-re.

Ezen okok miatt keresek egy jo minosegu belteri antennat.

Hitted Te is! :)

(#1727) darvinya válasza Ist (#1726) üzenetére


darvinya
titán

A Széchényi adó torontól kb. max.10Km-re a Rákoczi(Lágymányos) híd déli lábához közel lakom.
Egy régen kapható volt T hipermarketes anterna és egy mégrégebben kapható volt hama beltéri anterna van összekötve.
A beltéri nincs bekapcsolva csak in-ant-on van T anterna és ez van rákötve a decoderre és a lcd tévére.
Az összes mux bejönn.
A decoderen a jelerősség 65% a jelmínőség 97%.
A lcd tv-én jelerősség 90% bithibaarány 0%.
Az időjárás nem igen befolyásolt rajta.
Kipróbálam tető anttal is, de ugyannyit produkált így visszavittem az antot.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#1728) domager2


domager2
tag

Nos, jól gondoltam, a mindigTV akciója nem is akció...
Ingyen küldtek egy kártyát az LED tv mellé. Örültem is neki, míg utána nem néztem.
A mindigTV-nél e mellé nem lehet külön conax kártyát kapni. Tehát alsó hangon 8ezer forint, plusz az egy hónap után kb. 2900 ft kártyaaktiválási díjat is le kell róni.

Úgyhogy hagytam a csába, 10800-ért megkötöttem a szerződést, conax modulostul, aktiválásostul, egy hónapig ingyenes családi csomagostul.

Csak azt nem értem, hogy akkor ki tud az ingyen kártyával bárki is bármit csinálni ráfizetés nélkül?

A common interface adaptert meg úgy elraktam otthon, hogy még nem tudtam kipróbálni a családi csomagot :W

(#1729) azbest válasza domager2 (#1728) üzenetére


azbest
félisten

Akkor ezt úgy hívják, hogy beetetés. Úgy emlékszem az év végére el akarják érni az 50 ezer előfizetőszámot. Gondolom ebbe az "ajándék" 1 hónapos kártyák is beleszámítanak. Szép dolog a statisztika.

Arra vagyok kíváncsi ezzel kapcsolatban, hogy az egy hónapos kártyát amit adtak, ugyanúgy vissza kell-e szolgáltatni egy éven belül, mint a normál úton kapott kártyákat lejárat/előfizetés megszüntetése után.

[ Szerkesztve ]

(#1730) domager2 válasza azbest (#1729) üzenetére


domager2
tag

Igen, jött egy válaszboríték, hogy ha 1 hónap után nem használom, akkor vissza kell küldeni, mert különben irgum-burgum.

Mondjuk most van két kártyám, és csak egyet tudok használni. Vicc.

(#1731) azbest válasza domager2 (#1730) üzenetére


azbest
félisten

nézd a jó oldalát, mindkét kártyával 7 nap ingyenes családi + hbo :D Ha egyik héten az egyiket, a másik héten a másikat teszed be, akkor két hétig mindent nézhetsz ;) már ha az egy hónaposnál is mindent nyit aktiválás előtt.

Az aktiválást érdemes a 7edik napra hagyni, mert lehet felülírja az ingyenes 7et és lezárja amire nincs előfizetés.

[ Szerkesztve ]

(#1732) domager2 válasza azbest (#1731) üzenetére


domager2
tag

Előfizetést kötöttem, nem feltöltőkártyás a szerződésem.
Viszont akkor majd figyelem a HBO műsorát és a másik kártyát majd akkor rakom be, ha lesz valami érdekes odaát.

(#1733) Ist válasza darvinya (#1727) üzenetére


Ist
tag

Ok, ezzel egyben az is akarod mondani, hogy vegulis tokmind1 milyen belteri antennat teszek most CRT TV-re analog adas fogasra, siman fog menni vele kesobb a MinDigTV dekodere is ?

Hitted Te is! :)

(#1734) azbest válasza domager2 (#1732) üzenetére


azbest
félisten

Az előfizushoz kért társkártyám is nyitotta 7 napig az összes műsort, bár pont rácsúsztam az hbo ingyenes hétvégére is vele :)

(#1735) darvinya válasza Ist (#1733) üzenetére


darvinya
titán

Evvel én csak annyit mondtam, hogy nem kell mindig bp-en tetőanterna.
Bár anyám a 22-ben bg telepen lakik és nála is csak beltéri T hiperm. vett hama anterna van.
Nála 53% jelerősséget produkál, teljesen jó.
Igazából, hogy később mi lesz az a jővő zenéje.
Ezt azért mondom, mert 2011.07.11-e óta eset a jelerősségem.
Az előtt 77-80%(muxA-C) között volt, most 66%(muxA-B-C) jelerősség.
Valójában akkor lehet pontos választ adni, mikor már vettél decodert.
Az én Hama Beltéri ant. 2004/2003-as gyártmányú és akkor még szó sem volt a digitális adásokról.
Késöbbiekben a T hiperm. ant-ra rászereltem egy iskra szürő erősitőt, ha megint leviszik a telesítményt.
Vele igaz vissza megy a jelerősség 79%-ra.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#1736) domager2 válasza darvinya (#1735) üzenetére


domager2
tag

TV-ben hol lehet megnézni a jelerősséget?

(#1737) darvinya válasza domager2 (#1736) üzenetére


darvinya
titán

Ez lcd tv függő.
Pl: samsung b530-nál menü-terméktámogatás-öndiagnosztika-jelinformáció
Általában a használati útmutatóban levan írva.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#1738) balogh válasza darvinya (#1737) üzenetére


balogh
csendes tag

+ Egy másik lehetőség szintén Samsung készülékeknél, az " Info " gomb 3 mp-nél tovább folyamatosan nyomva tartva, egyből a jel információ válik láthatóvá. Tehát ennél a módszernél csak ezt az 1 gombot kell nyomva tartani, nem kell a menüben bojongani.

(#1739) Watt25 válasza domager2 (#1736) üzenetére


Watt25
veterán

[link]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#1740) darvinya válasza balogh (#1738) üzenetére


darvinya
titán

Bocsi de ez a b530-as készülékemnél nem műnködik.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#1741) balogh válasza darvinya (#1740) üzenetére


balogh
csendes tag

Én kérek elnézést az álltalános kijelentés miatt. Nálam a D sorozatú készüléken működik, ezek szerint a korábbi sorozathoz tartozó készülékek nem támogatják ezt a módszert.

(#1742) domager2 válasza balogh (#1741) üzenetére


domager2
tag

Köszi nektek, működik.

Más:
CI adaptert/modulfogadót vennék.
Az a műanyag dolog, amibe a conax modult kell tenni.
Sajnos nekem nincs ilyenem, enélkül meg nem tudom használni a mindigTV-t.
Samsung D6100-as a készülékem, de szerintem más készüléknél is ugyanez a fogadó rész.
Köszönöm. PÜ-ben jelentkezzetek.

(#1743) darvinya válasza domager2 (#1742) üzenetére


darvinya
titán

A mindigtv-t szabadon fogható csak a lcd tv-n mpeg4-t tudja.
A conax modul csak az mindigtv extrákhoz kell.
A conax modulba kell mindigtv extra kártya azaz műanyag kártya.

A kártya cserebere nem fog mindig műnködni, mert a nyított időszak bevan korlátozva.
Pl: dec. 15-én vett kártya nyitott időszaka(proba időszak)2011.dec. 12-2012.jan.12-ig érvényes.
Hiába van másik kártyám és kicserélem nem fogg műnködni, ha az érvényeségi idő lejár.
Utánna csak akkor műnkődik, ha megkapja a érvényeségi idő kulcsot amit az éteren(OTA-n) leküldenek.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#1744) domager2 válasza darvinya (#1743) üzenetére


domager2
tag

http://prohardver.hu/dl/cnt/2011-08/76090/pic/csat_hat_n.jpg
Nekem nem becsúsztatható a conax modulom, hanem ilyen műanyag izé is kell a TV-hez (mivel túl lapos a TV, kívül és nem benne van a modul).
Az előfizetést már megkötöttem, él a szerződés, a másik kártyát akkor aktiválom, amikor akarom (írja is a mellékelt levél, hogy behelyezést követő 7 napon belül kell aktiválni).

(#1745) darvinya válasza domager2 (#1744) üzenetére


darvinya
titán

Szerződés kötéskor a kártyaszámot megvan adva és abban a pillanatban aktiválodik az előfizetés szerint.
Mint írtam a próba időszak alapból rajtavan a kártyán és ezt amikor kiadták íják fel.
A tv nem néztem meg pontosan de mindjárt....
Evileg ezt a műanyag ci/conax modul fogadot a készüléktartozéka.
Mert ennékül nem teljes.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#1746) azbest válasza darvinya (#1745) üzenetére


azbest
félisten

A kártya alapból tartalmazza a preview hetet, ami az első készülékbe helyezéstől számít. Tehát nem vásárláskor állítják be rajta. Maga az aktiválás azt jelenti, hogy attól kezdve a tévé adással együtt küldenek ennek a kártyának is információkat, hogy milyen csatornákat nyithat fel.

Már két kártyám is van, az elsőt eredetileg prepaid-esként vettem, az még 10 napos próbaidőt tartalmazott. Utána havidíjasra váltva idén vett társkártya 7 napig ment, és valóban nem kellett külön aktiválás neki. A postázás után két héttel kezdtem használni és attól 7 napig ment a hbo is vele. :)

(#1747) domager2 válasza darvinya (#1745) üzenetére


domager2
tag

Tartozék, tartozék, még láttam is, de a karácsonyi csomagoláskor eltűnt, vagy hozzá lett valamihez fogva. Már három napja keresem, a guta ütött meg, hogy már van CA modul és szerződés, én meg sz*pok :W :DD
Úgy látszik, sikerül szereznem egyet, remélem a samunál ugyanilyen ez a fogadó dolog az eltérő képernyő-átmérőjű és típusú készülékeknél. Az enyém 32" d6100, a segítőé meg 40" d6500.

(#1748) darvinya válasza azbest (#1746) üzenetére


darvinya
titán

Én nem azt írtam, hogy vásárláskor írják fel a próba időt.
Olvas rendesen.
Én azt mondom, hogy ha berakot kártyát kicseréled a másikra és egy pár hónap múlva visszateszed a elsőt és lám nem műnkődik.
Viszont ezek kártyák előre felírt időszakosak.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#1749) tendetiti


tendetiti
tag

Sziasztok!
Teljesen láma vagyok mindig tv kérdésben ezért a kérdés is az lesz.
Ha simán rádugok a tévére (Panasonic G30) egy antennát akkor tudom fogni az ingyenes adókat mindenféle conax modul stb. nélkül?
Kellhet kültéri antenna vagy elég lehet egy beltéri is? Az adótól (Misina) kb. 15 km-re lakom, de tökéletes a rálátás.

(#1750) club1 válasza tendetiti (#1749) üzenetére


club1
veterán

Ha van benne mpeg4-es tuner (szerintem van), akkor egy rádugott szélessávú antennával fogod tudni venni az ingyenes adókat minden külön modul/kártya nélkül. A lényeg tehát nálad az antennában van, mert szobaantennát soha nem szoktunk javasolni, mivel a lakáson belüli elektromos ricsajokat összeszedi (pl. megszólaló mobiltelefon, WLAN, mikrohullámú sütő, stb.) így aztán a képminőség nem lesz tökéletes, ráadásul adótól x km-re már erősíteni is kellhet őket, amivel a belső ricsajokra még érzékenyebbekké válnak. Persze próbához elég lehet egy szobaantenna, csak tartós használatra nem javasolt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.