Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) canniball válasza Rick4 (#949) üzenetére


canniball
nagyúr

Ahogy mondod: nincs értelme; ezért én ezt nem is tekintem megoldásnak. ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#952) Killing válasza Rick4 (#949) üzenetére


Killing
addikt

Akkor mindig ugyanaz az adás fog menni mindkét TV-n, ennek semmi értelme. :(

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#953) ludla


ludla
őstag

Ha valakit érdekel van megoldás a Telefunken TTR-280C felvételeinek lejátszására, ehez csak lekell töltenünk a TS-Doctor-t [link] és ezzel átalakítani, után van kép és hang is :D

A program 30-napos próbaverziós!

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#954) darvinya válasza ludla (#953) üzenetére


darvinya
titán

Nekem nincs rajta 30 napos feírat?

Ezt hol írja kí!?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#955) darvinya


darvinya
titán

Én gyargya elfelejtettem, hogy ráeresztettem a CrackLock programot ezért nem írt ki semmit.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#956) azbest


azbest
félisten

A mostani mindigtv kártyák már mind kitörhető sim kártya méretű résszel vannak, vagy külön kell kérni olyat?

(#957) Killing válasza azbest (#956) üzenetére


Killing
addikt

Az enyém májusi, de nem lehet kitörni. Meg minek is kellene, úgy nem megy bele a kártyaolvasóba. :F

Szerk.: Most olvasom, vannak USB-s tunerek, pl.: azokba is sim méretűek mennek. Én még nem találkoztam velük de írj egy e-mailt nekik szerintem. :)

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#958) azbest válasza Killing (#957) üzenetére


azbest
félisten

írtam nekik, volt úgyis több kérdésem :)

(#959) Killing válasza azbest (#958) üzenetére


Killing
addikt

Átnéztem az oldalukat elég alaposan, de nem találtam semmit ilyesmit.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#960) azbest válasza Killing (#959) üzenetére


azbest
félisten

Amikor az alcor dtv conax dongle megjelent, akkor írtak róla valahol ... a weblapjukon a vélemény fül alatt írják is:
"A készülék már elérhető, a mai naptól már perforált MindigTV Extra kártya is kapható hozzá."

Az biztos, hogy a mindigtv honlapra ráférne már egy nagykarbantartás és frissítés. Több helyen is félrevezető és régebbi akció összegét írják, mert a sok kis módosítás után mindig benn ragadt a régi infókból is pár mondat. (pl van ahol még olvasni a 699-es akcióról, pedig már 999-es és az is össze vissza van, hogy 1 hónapra 999 vagy fél évre). A +kártyákról is csak a gyik részen van egy mondat, meg esetleg az afsz-ben.

[ Szerkesztve ]

(#961) azbest


azbest
félisten

Válaszolt az ügyfélszolgálat a kérdéseimre :)

Határozott idejű szerződését csak a lejáratot követően van lehetősége határozatlan idejűre módosítani, mivel az előre kifizetett összeget nem áll módunkban beszámítani a havi díjakba, így elveszne ez az időszak.

Természetesen van lehetőség arra, hogy a havi szolgáltatási díjakat csoportos beszedési megbízással teljesítse. A fogyasztó azonosítójaként szerződésszámát kell megadnia.

USB-s DVB-T stickhez használható SIM kártya méretű MinDig TV Extra kártyát kizárólag az Infopatika Kft. tud biztosítani, ők kaptak egyedüli engedélyt tőlünk, hogy az általunk átadott kártyákat "roncsolják". (www.infopatika.hu)

Az idei évben valóban tervezzük a kínálat bővítését, a szerződéskötések azonban még folyamatban vannak, így a bekerülő csatornákról egyenlőre bővebb információval nem szolgálhatunk.

(#962) canniball válasza azbest (#961) üzenetére


canniball
nagyúr

"Az idei évben valóban tervezzük a kínálat bővítését..."
Kíváncsi vagyok ebből mikor és mi lesz...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#963) azbest válasza canniball (#962) üzenetére


azbest
félisten

Karácsony környékére lehet esélyes, ha jól emlékszem október körül indulnak a tesztsugárzások a B muxon. Az pedig, hogy alap csomagnak hívják az eddigit, valsz azt jelenti, hogy +pénzért lesz bővebb csomag. Remélem azért a jelenlegiket nem teszik át másik drágább csomagba.

A kártya nem perforáltsága meg gondolom azt jelenti, hogy ha lemondja valaki az előfizetést és vissza kell adni a kártyát, akkor szerintem ki kell fizetni a kötbért (2900?) ha sim méretűre faragjuk.

[ Szerkesztve ]

(#964) Killing


Killing
addikt

Sziasztok!
Szegeden, alig 8 km-re az adótoronytól, tetőantennával, az összes 'A' muxon lévő adó bejön.
De egyetlen adó sem jön be a 'C' muxon, kivéve a sportklubot.
Azok az adók amik bejönnek, nagyon tiszták, akadásmentesek.
A boxom DPS-HD100 típusú. Miért nem szereti a C muxos adókat? Pedig ezelőtt mentek nagyon faszán. Miért van ez? :F

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#965) forrest85 válasza Killing (#964) üzenetére


forrest85
senior tag

Előfordulhat, hogy valamit variáltak. Nem? :F

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#966) Killing válasza forrest85 (#965) üzenetére


Killing
addikt

Újra kerestettem vele a csatornákat, de így sem megy. :F

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#967) Killing válasza forrest85 (#965) üzenetére


Killing
addikt

Újra kerestettem vele a csatornákat, de így sem megy. :F

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#968) Killing


Killing
addikt

Volt még egy újrakeresés, most már meg sem találta a problémás csatornákat. A többi viszont meglett, és megy faszául. :W

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#969) Killing


Killing
addikt

Volt még egy újrakeresés, most már meg sem találta a problémás csatornákat. A többi viszont meglett, és megy faszául. :W

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#970) azbest válasza Killing (#967) üzenetére


azbest
félisten

Kipróbáltam.
786MHz és 826MHz is megy. Pc-vel, usb-s tuner botantennával próbáltam, bár itt ahol vagyok vacak a térerő, így kézzel kellett irányba állítanom :)

[ Szerkesztve ]

(#971) Killing válasza azbest (#970) üzenetére


Killing
addikt

Akkor megpróbálom még egyszer betájolni az antennát. Az adótorony újszegeden a füvészkert fele van, ugye?

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#972) azbest válasza Killing (#971) üzenetére


azbest
félisten

Igen, ott. Bár a helyi adottságoktól is függhet, mert lehet valami útban van vagy egy visszaverődésről jön be jobban.

(#973) club1 válasza Killing (#971) üzenetére


club1
veterán

Bizonyos régebbi szélessávú (vagy nem az) antennáknál előfordul, hogy - jellemzően a C mux - elég gyengus. Főleg ha még gagyi erősítővel rá is erősítenek. De lehet kábel- csatlakozó hiba is. Egyszóval az antennarendszerre gyanakodnék első sorban.

(#974) Killing válasza club1 (#973) üzenetére


Killing
addikt

Az antenna vadi új, kifejezetten DVB-T-hez van tervezve. Csatlakozókat átnéztem, azok is jók (én szereltem össze, vadi új csatlakozók vannak rajta). Erősítő nincs. De mondom, a sportklub gyönyörűen bejön, pedig az is a 'C' muxon van. :F

mod.: A kábel pedig rg6 trishield koax.

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#975) club1 válasza Killing (#974) üzenetére


club1
veterán

Gondolom tudsz kinyerni az mpeg4 vevőnél/dekódernél jelminőség és jelerősség (esetleg bithiba arány) értékeket. Na ezekre szükség lenne a további tippekhez...

(#976) Killing válasza club1 (#975) üzenetére


Killing
addikt

A jelerősség stabil 57 %, a jelminőség 85-99% körül alakul a működő csatornáknál. De a többit egyszerűen nem találja. :F

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#977) darvinya válasza Killing (#976) üzenetére


darvinya
titán

Itt bővebb ismertető Szeged Dvb-t fogható adokról és készülékekről

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#978) azbest válasza Killing (#976) üzenetére


azbest
félisten

Ha korábban jó volt, akkor lehet beázott a kábel vagy sérül valahol valami, mert komoly antennával hibátlanul kell mennie itt.
Újszegeden, 8adik emeleten egy darab dróttal bejön, úgy hogy még antennára sincs dugva (konkrátan az mcx -> koax átalakítót próbáltam, és még nem dugtam rá az antennát de már jó volt :D ).
Alsóbb szinten meg egy cd-rom oldalára cuppantott mágneses botantennáról megy, de itt azért már jobban be kellett állítani - keresni kellett a jó pozíciót.
Földszinten a belváros környékén is bizonytalan, 0-90% közt ugrál folyamatosan a vétel, de ez még mindig csak a 10 centis botantenna.

(#979) club1 válasza Killing (#976) üzenetére


club1
veterán

A Sportklub az A mux-on van. Tehát vagy antenna probléma, vagy dekóder probléma van.

(#980) Killing válasza club1 (#979) üzenetére


Killing
addikt

A mindigtv oldalán az 'A' muxra írják, de kaptam a dekóderhez egy papírt, ott azt írják hogy az 'C' muxon van. :B

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#981) azbest válasza Killing (#980) üzenetére


azbest
félisten

régen ott volt, de amikor a hbo bekerült, akkor átpakolták

(#982) nigtfall


nigtfall
csendes tag

hello!

Gondolkoztam azon, hogy veszek egy set top boxot , amivel lehet fogni a Mindíg tv-s adásokat, csak az a baj , hogy azt írják hogy tetőantennával megy , de nekem csak szoba antennám van. Szerintetek menni fog szobaantennával? Szentestől 40 km re lakok, (szentes ha jól tudom 100kW al megy). A mostani analóg adások mennek kicsi 'hangyákkal' :D de csak az rtl . HA veszek set top boxot akkor az COLUMBIA T - HD 2500 CX lesz.

Választ előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Búúú - Mondta a boci

(#983) canniball válasza azbest (#963) üzenetére


canniball
nagyúr

Ígértek már ezen a téren sok mindent, én úgy vagyok vele hogy hiszem ha látom...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#984) Biga123 válasza Killing (#964) üzenetére


Biga123
addikt

Nincs wifi router a z stb körül ?
Mert nekem akkor szórakozott a Cmux ha ment a wifi.. :DDD

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#985) mukibuci válasza Biga123 (#984) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Nekem is :DDD

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#986) Killing válasza Biga123 (#984) üzenetére


Killing
addikt

Nincs. De megbuzeráltam az antennát, úgy hogy még véletlenül se az adótoronyra néz, így tökéletes. :DDD

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#987) ArGab


ArGab
őstag

Nem mintha olyan sokat nézném, de ez a 4:3 letterboxban adott szélesvásznú RTL Klub csak valami baki lesz, ugye? ;]

(#988) mukibuci válasza ArGab (#987) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

mintha azt reklámozták volna, hogy a közeljövőben átállnak 16:9re :U

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#989) canniball válasza ArGab (#987) üzenetére


canniball
nagyúr

Valamit olvastam olyan témában hogy átállnak 16:9-re. Már épp ideje volt...ha viszont letterbox akkor az csak félsiker...

Itt is van egy hír róla.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#990) ArGab válasza mukibuci (#988) üzenetére


ArGab
őstag

A tartalom szélesvásznú mától, az nem vitás, de ezt jelenleg DVB-T-n 4:3 letterboxban adják, ami annyira már nem jó. :(
Mondjuk legközelebb a következő F1 fog érdekelni, addig csak kezdenek vele valamit.

(#991) szabogabor10 válasza ArGab (#990) üzenetére


szabogabor10
veterán

Egyelőre nem várható, hogy DVB-T platformon 16:9-re váltana az RTL Klub. Marad a 4:3 letterbox és a csík alul-felül.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#992) canniball válasza szabogabor10 (#991) üzenetére


canniball
nagyúr

DVB-C-n viszont tényleg 16:9! :))

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#994) darvinya válasza canniball (#993) üzenetére


darvinya
titán

Én nem akarom védeni a két csatornát, de nem rajta mulik a lesugárzott jel.
Az meg hazuság, hogy kevés sáv szélességet vettek.
A Mindig Tv szolgáltatója még most is küszködik a normális műnködéssel.
Én tiszta légvonalban lakom( a szobából látom a Széchényi tornyot) kb. max.10Km-re, de jun. 11-e óta egyre rosszabbak az adások.
Hirtlen erős fény váltásoknál a műsorban tuti kocka lesz és ez nem a sáv szélességa ludas, hanem a demodulátoruk.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#995) ArGab válasza canniball (#993) üzenetére


ArGab
őstag

Mert az aztán sokkal gazdaságosabb és szebb eredményt jelent, ha a 720*576-ba még a két fekete sávot is belekódoljuk azzal a kemény 1-1.5 Mbittel, ezzel kb 400 sorra redukálva a hasznos függőleges felbontást.
Nem tudom ezen most sírjak-e vagy nevessek. :D

darvinya: DVB-T esetén kizárólag rajtuk múlik, mekkora sávszélességért fizetnek. Ez jelen pillanatban a legkisebb elérhető, amit az AH ad, azaz kb. 1-1.5 Mbit-es MPEG4 kép és 60-70 kbit-es AAC hang, ami úgy nagyjából Youtube minőségű képet jelent.

[ Szerkesztve ]

(#996) azbest válasza darvinya (#994) üzenetére


azbest
félisten

Ne haragudj, de légy szíves picit nézz már utána a dolgoknak mielőtt valótlanságokat terjesztel, ugyanis nagyon nem értesz a dvb-t technikai részéhez.
Az AH azt sugározhatja ki, amit kap. Nem változtathat rajta. Csakis az RTL Klub az akin múlik, hogy milyen az adás. De ők a fizető ügyfeleknek biztosítanak elsősorban normális jelet. A mindig tv ingyenesen fogható adásaiért maguk a csatornák fizetnek és éppen ezért a csatornák diktálnak abban is, hogy milyen legyen az adás.

[ Szerkesztve ]

(#997) zhagyma válasza darvinya (#994) üzenetére


zhagyma
őstag

" ... Hirtlen erős fény váltásoknál a műsorban tuti kocka lesz és ez nem a sáv szélességa ludas, hanem a demodulátoruk. ..."

Ehhez semi köze nincs a COFDM demodulátornak, annál inkább az encodernek és a rendelkezésre álló sávszélességnek.

(#998) darvinya


darvinya
titán

Emlészem júl-ban nekem kellett besétálnom Petzvali kirendelségükre, hogy az extra csatrnák hangját rakják már rendbe.
Ott pedig készülékemmel együtt probalgattuk mi a hiba, s lám kiderűlt a demodulátor volt a sz@r és kb. 5p-re kilötték az egészet(re-start).
Erről ennyit.
Az a fekete csik alul felül csak 1-1.5Mb, igen önmagában, amúgy meg az egész kép amit kap a szolgáltató az egyszerre kapja 4:3, 16:9 formátumot és nem tudják lekezelni.
Felnagyítva nincs kép romlás, mint azelőtti képhez viszonyitva.
A pixeleledés és a freezz a bevillanó képekkel csak anyi, hogy két különböző keszüléken és a Petzváli irodában is fellépet.
Akkor hol a hiba?

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#999) zhagyma válasza darvinya (#998) üzenetére


zhagyma
őstag

Mégegyszer: sem az adó oldali modulátor, sem a vevő oldali demodulátor nem okozhat tartalomtól függő hibát külön - külön sem a képben, sem hangban. Ha viszont minden egyszerre egységesen rossz, akkor lehet hibaforrás ...

(#1000) kangool


kangool
tag

Panelban mennyire jó a vétel? Vagy szobaantenna függő?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.