Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) club1 válasza t_ferenc (#350) üzenetére


club1
veterán

Én is csak azt tudom mondani, ami a mindigtv.hu-n le van írva:
1., Az antennának legalább 10-15 dB (inkább 15) nyereséggel kell rendelkeznie a teljes UHF sávban a 21-69-as csatornákon (470-862 MHz).
2., Az alkalmazott koaxiális kábel csillapítása 1.5-2 dB között van 10m kábelhosszra vonatkoztatva.

(#352) t_ferenc válasza club1 (#351) üzenetére


t_ferenc
őstag

Ertem. Kozben rajottem, hogy az az USB-s vevo nem is igen fog mukodni itthon, mert nem MPEG4-es, hanem MPEG2-es szabvanyu. Igy aztan nem vagyok sokkal elorebb. Azt mondod, hogy a mostani antennaval lenne erdemes elobb megprobalkozni?

if you fall seven times, stand up eight

(#353) joecontra válasza club1 (#349) üzenetére


joecontra
addikt

Köszönöm a választ! :R

(#354) hati válasza t_ferenc (#352) üzenetére


hati
addikt

Szgép esetén a szoftver határozza meg az mpeg2/4 képességet, nem a hardver.

(#355) t_ferenc válasza hati (#354) üzenetére


t_ferenc
őstag

Hm, akkor meg az antenna nem jo megsem. Egyebkent [ilyen] az USB-s vevo. Es olyan drajver van hozza, amit a windows update talal maganak. Probaljam esetleg a sajat drajverevel. Mellesleg Angliaban tokeletesen mukodott a win updates meghajto progival. Szerinted?

if you fall seven times, stand up eight

(#356) hati válasza t_ferenc (#355) üzenetére


hati
addikt

A hozzá adott botantennával kevés sikerre számíthatsz. Tetőantenna vagy erősítős szoba antenna kell.

(#357) t_ferenc válasza hati (#356) üzenetére


t_ferenc
őstag

Kekesre allitott tetoantennaval prolakozom, de nincs sikerem. Vagy az USB-s kutyu vagy az antenna nem jo hozza.

if you fall seven times, stand up eight

(#358) Pulsar válasza hati (#354) üzenetére


Pulsar
veterán

ez tuti? nem harveres kódolás van?

(#359) hati válasza Pulsar (#358) üzenetére


hati
addikt

igen

(#360) wwenigma válasza Pulsar (#358) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Az USB stickek, meg igazabol minden DVB-T vevő csak visszaalakitja PC-s adatfolyammá az éterből a jelet. :)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#361) club1 válasza wwenigma (#360) üzenetére


club1
veterán

Nekem ez csak azért furcsa, mert akkor a régi mpeg2-es vevőkön csak microkódot kellene cserélni...

(#362) wwenigma válasza club1 (#361) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

USB stickről beszélek, STB-nél hardveres kicsomi van. Ott be van drotozva az mpeg2 szabvany ucode csere nem megoldas.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#363) t_ferenc


t_ferenc
őstag

segitseg kellene skacok.

belottuk az alcor 1800-as boxot, meg az antennat kekesre jo is volt minden. azonban nehany ora utan elkezdett szetesni a kep nehany masodpercre, a jelerosseg pedig leesik kilencvenvalahany szazalekrol otvenvalahanyra. mit lehet tenni?

mas. az antennatol lejovo jelet osztanank meg a box es egy analog teve kozott. milyen elosztot, erositot ajanlotok?

:R

if you fall seven times, stand up eight

(#364) t_ferenc válasza hati (#359) üzenetére


t_ferenc
őstag

akkor nekem miert nem megy az usb-s stickkel?

if you fall seven times, stand up eight

(#365) t_ferenc válasza t_ferenc (#363) üzenetére


t_ferenc
őstag

kicsit bovebben beleastam magam a kerdeskorbe. a 44-es, kekesi csatornaval van gondunk. otlet, hogy mit lehetne tenni?

if you fall seven times, stand up eight

(#366) club1 válasza t_ferenc (#365) üzenetére


club1
veterán

Alacsony a jelszinted, ezért az egyik MUX-od jelhatáron van. Először megnézni az antennacsatlakozók kontaktját (korrodáltság, érintkezések, stb...). Ha itt minden rendben, akkor antennaerősítő, vagy nagyobb nyereségű antenna.

(#367) HXY válasza Panthera (#100) üzenetére


HXY
addikt

Most vettünk a Nagymamámnak egy Seltronic HT-307 -t.
Tökéletesen megy egy noname erősítős szobaantennával is.
Gyönyörű a kép, tudja a 4:3-at és a 16:9-et is.
Az ára pedig olyan 15-16e Ft.

(#368) club1 válasza HXY (#367) üzenetére


club1
veterán

A lényeget lehagytad: Hol (melyik településen) veszitek vele a jelet? (Gondolom nem Rajkán...)

(#369) PuMbA válasza joecontra (#339) üzenetére


PuMbA
titán

"Miért van az, hogy a HD szabvány csak 16:9-es képaránnyal dolgozik?"

A szemeddel sem kockába (4:3-ba) látsz. Én azt nem értem, hogy hogy terjedhetett el a 4:3 a TV-knél, mert az OK, hogy weboldalak nézésére jó, de filmekhez és sorozatokhoz nem. Szerintem sokkal kellemesebb nézni egy wide képet.

[ Szerkesztve ]

(#370) t_ferenc válasza club1 (#366) üzenetére


t_ferenc
őstag

Nekem a MUX erthetetlen kifejezes, a jelhatar viszont mar nem. Megprobaljuk meg egy kicsit finomhangolni az antennat - Alcor Carant DVB-T LP 15 Antenna -, hatha sikerul elerni valamit. Atnezem a csatlakozokat is. Erositobol milyet erdemes venni?

if you fall seven times, stand up eight

(#371) HXY válasza club1 (#368) üzenetére


HXY
addikt

Egészen pontosan itt: [link]

(#372) club1 válasza HXY (#371) üzenetére


club1
veterán

2 km-re van a legközelebbi adótorony. Így könnyű. :)

(#373) HXY válasza club1 (#372) üzenetére


HXY
addikt

Ja tényleg, a Száva utca.
Egyébként van az 5-re is :)

De a pl. a Blahán még mindig nincs semmi. :(
(Egy Samsung P2270HD-vel, és egy Hama erősítős szobaantennával próbáltam pár hete.)

(#374) Pulsar válasza t_ferenc (#370) üzenetére


Pulsar
veterán

tényleg, mi az a MUX A meg MUX C? azon kívül, hogy a C-ben vannak a kódolt adások?! :)

[ Szerkesztve ]

(#375) t_ferenc válasza Pulsar (#374) üzenetére


t_ferenc
őstag

Tolem kerded? :) En is szeretnem tudni. Meg azt is, hogy mit kell tennem azert, hogy a jelszintjeim stabilak maradjanak foleg a Kekes 44-es csatornan. Bar lehet ma probabol atforgatjuk az antennat Tokajra.

if you fall seven times, stand up eight

(#376) club1 válasza Pulsar (#374) üzenetére


club1
veterán

A MUX -> multiplex. A multiplex pedig jelen esetben egy csatornában sok csatornát jelent. Az analóg adásnál egy csatornán/frekvencián egy adót találsz, a multiplex-en pedig egy csatornán/frekvencián x-et. Ezért is jó a digitális sugárzás, mert egy nagyságrenddel kevesebb frekvenciát igényel (1 analóg adó helyére betolható tíz digitális) .

(#377) Pulsar válasza club1 (#376) üzenetére


Pulsar
veterán

köszi, így már világos... :R

(#375) t_ferenc hááát.... gondoltam hátha... :DDD

(#378) Pulsar


Pulsar
veterán

Még egy hülye kérdés :)

ha USB-s TV tunerrel fogom a mindig TV-t hogyha tudom a kódolt csatornákat nézni?
létezik USB-s kártya olvasó ezekhez? :) Vagy van olyan progi, ami áthidalja ezt a problémát? :D

(#379) wwenigma válasza Pulsar (#378) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Tudtommal nincs megoldas, talan egy ProgDVB+plugin+kártyaolvasó+kártya kombóval át lehetne hidalni de passz.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#380) t_ferenc válasza t_ferenc (#375) üzenetére


t_ferenc
őstag

Belottuk az antennat Kekesre, viszont:

- a 44-es csatornan meg mindig elofordul, hogy megfagy a kep nehany pillanatra; a 69-es csatornan minden szepen akadasmentesen jon.

- ha megosztom az antennatol jovo jelet, hogy a masik teven is lehessen nezni legalabb az analog adasokat, akkor - ismet csak a 44-es csatornan - a jelminoseg leesik 30% koruli ertekre es ingadozik 30-90% kozott; a 69-es csatorna tokeletes.

- amennyiben a belteri loopjara kotom a masik tevet, akkor minden rendben; viszont csak akkor jon at a koaxon a jel, ha a belteri is be van kapcsolva.

- valamiert nem foghato az m1 az analog teven; a tv2 es az rtlklub tokeletes.

- a mindigteven a kovetkezo ertekek olvashatok: 44-es csatorna jelerosseg ~54%, 69-es csatorna jelerosseg ~59%, a jelminoseg mindket csatornan 97%, amennyiben nem osztom meg a jelet a box elott. Ezek jo, elfogadhato ertekek?

:R

if you fall seven times, stand up eight

(#381) club1 válasza t_ferenc (#380) üzenetére


club1
veterán

Én Dél-Budán 32-35% jelerősséggel (nem látok rá egyik totonyra sem, mert hegy aljában vagyok) tökéletesen tudom fogni mind a két mux-ot. Persze ha jön a vihar/jégeső/hóesés, akkor kockásodik, fagyogat, stb. Na ez a digitális tv-zés egyik hátránya (időjárásérzékenyebb, mint az analóg adás).

(#382) t_ferenc válasza club1 (#381) üzenetére


t_ferenc
őstag

Koszi a valaszt. Akkor elmeletileg a jelerosseg miatt nem kell aggodnom.

A tobbi felvetesemre van esetleg otleted?

if you fall seven times, stand up eight

(#383) Pulsar válasza wwenigma (#379) üzenetére


Pulsar
veterán

áh, köszi, akkor hagyom a fenébe :D

(#384) Pulsar


Pulsar
veterán

egy kis idő után (kb 1 hónap) bedugtam megint az antennát, és kiírta, hogy új csatornát talált. Mert be van kapcsolva az új csatorna észlelés. Át scenneltettem vele, de semmi újat nem vettem észre. Másnál is volt ilyen?

(#385) Pulsar válasza Pulsar (#384) üzenetére


Pulsar
veterán

megvan.. valszeg a NEO FM volt az amit talált :)

(#386) Pulsar


Pulsar
veterán

Valaki nézi a kódolt csatornákat a Conax CAS7 kártyaolvasó + kártyával?
Próbálta már valaki?

(#387) amadeus11


amadeus11
senior tag

Sziasztok !
Lassan nálam is esedékes lesz az átállás. Jelenleg egy erősítős Hirschmann antennával fogom az analóg adásokat . Keveset nézek tv-t és nekem bőven elég ez a pár csatorna . Van digitális műholdvevőm , de azt se nézem . Szerintetek megéri várni még egy évet ? Várható -e a beltérik árának további csökkenése ? Egy éve harmincezer volt a legolcsóbb Conax modulos vevő , most nézem van 20000 -ért is ( Alcor ) . Az adótornyoktól 30 km-re vagyok ( Csávoly , Kiskőrös , Úzd ) . Szerintetek jó lesz hozzá az erősítős Hirschmann antenna ( kristálytiszta az analóg adás ) , vagy kell majd új antennát vennem ? Ha veszek antennát esetleg elég lenne az erősítő nélküli is ?
Kössz a válaszokat !

[ Szerkesztve ]

There is a star

(#388) club1 válasza amadeus11 (#387) üzenetére


club1
veterán

Határeset. De gondolom ráérsz akkor agyalni rajta, ha lesz DVB-T vevőd, és ráakasztva a Hirschmann-t a két digitális csatornából csak egyet, vagy egyet sem fogsz látni... Ezen a távolságon - még az Alföldön is - javallt a tetőantenna, mert a digitális vétel ilyenkor már érzékenyebb a terjedést zavaró tényezőkre (eső-hó-viharfelhő-villám, stb.).

(#389) amadeus11 válasza club1 (#388) üzenetére


amadeus11
senior tag

Köszi . Egyenlőre kivárok . Lehet hogy inkább új Tv-t veszek ( ha összejön a lóvé ) , akkor nem kell dekóder sem .

There is a star

(#390) Pulsar válasza amadeus11 (#389) üzenetére


Pulsar
veterán

ja, a tető antennát javasolnám énis...

más:
Tudtok ajánlani olyan betérit, amibe nincs CI modul? A lényeg, hogy ne legyen túl drága, de gagyi sem :) Anyóségnak kéne, vidéken laknak, nem akarnak előfizetést, mert nagyon ritkán nézik, az analógot akarnánk náluk lecserélni.
Köszi

(#391) amadeus11 válasza amadeus11 (#389) üzenetére


amadeus11
senior tag

A szomszéd ma vett dekódert ( Technisat ) . Áthoztuk , azon nyomban megtalálta a csatornákat , semmi probléma nem volt a vétellel , úgyhogy az antenna valószínű jó lesz. Akkor már csak a dekóder hiányzik :)

[ Szerkesztve ]

There is a star

(#392) c41r0^ válasza HXY (#373) üzenetére


c41r0^
őstag

Hát ez hihetetlen, nekem meg a címhez közeli szakboltban azt mondták, Nagy Lajos Király útja 167-ben 3. emeletről esélytelen a DVB-T vétele szobaantennával, merthogy a Száva utcai adótorony úgy, mint minden digitális adótorony csak egy sávba sugároz, nem pedig rádiuszba. Látom, a beírt cím tőlem légvonalban kb. 1500 m-re van. Sztem mégis megpróbálom vmi kölcsönkért erősítős szobaantennával a dolgot... a TV az adott.

[ Szerkesztve ]

(#393) Pulsar válasza c41r0^ (#392) üzenetére


Pulsar
veterán

szerintem mennie kéne. Én 6km-re lakom légvonalba a toronytól, igaz, én rálátok tisztán, nem takar semmi. Ha arrébb rakom az ablakból az antennát, úgy, hogy már nem látszik a torony, igen csak vissza esik a jelerősség.

(#394) c41r0^ válasza Pulsar (#393) üzenetére


c41r0^
őstag

én állítólag nem látnék rá, és ráadásul a környéken mindenhol 4-8 emeletes házak vannak, elméletileg csak vert jelet kapnék, ami nem elég egy szobaantennához

most UPC analóg kábelTV van, de a lakásban valami ősrégi fekete koax is megy és van egy kivezetése dugalj formájában a szobában - ez gondolom a ház tetőantennájára való csatlakozás - a CRT tv-nkre rákötöttem és az analóg m1/rtlklub/tv2 is nagyon rossz minőségben jött be rajta... erről ennyit, ezen a DVB-T biztosan esélytelen

még mindig nem mertem 3-5K-t egy jobb DVB-T szobai antennára bevállalni, de lehet lesz kölcsön erősítős, ilyesmi, és azzal megnézem

(#395) Dominic1


Dominic1
csendes tag

Sziasztok, Hatvani vagyok, a Kékes felé néz az antennám, eddig tökéletesen ment az M1, Tv2, RTL, de kb 1 hete nézhetetlen, nagyjábol akkor kezdte amikor voltak az esőzések, nem is foglalkoztam vele mert biztos az eső... de mostmár kicsit zavaró. A tv folyamatosan azt írja hogy gyenge vagy nincs jel, a 44es csatornán nem talál adót, a 69es jó, tökéletes a kép. Nem tudom mi lehet a gond :((

(#396) Pulsar válasza c41r0^ (#394) üzenetére


Pulsar
veterán

hát arra a koax kábelre megpróbálhatnád rádugni. elvileg jó hozzá a sima analóg tetőtéri antenna is.

(#397) amadeus11


amadeus11
senior tag

Nah , nem bírtam magammal , csak vettem inboxot . az Alcor HD-1800 -ra esett a választásom . Interneten rendeltem , 24 óra alatt kézhez kaptam :) A szolgáltatásokkal és magával a géppel elégedett vok , remélem nem lesz egyéb gond vele .

There is a star

(#398) club1 válasza Dominic1 (#395) üzenetére


club1
veterán

A digitális vételnél gyakorlatilag vagy van vétel, vagy nincs. Neked az antennarendszered határértéken adja le a jelet, így az erősebb csatornát veszed, a gyengébbet nem. Vagy erősítesz a tetőantennád közelében, és/vagy kicseréled a beázott/kontakthibás csatlakozókat/kábeleket.

(#399) Pulsar


Pulsar
veterán

Na, ma megvettm a Conax kártya olvasót! jee... már csak a kártya kell... szerintem veszek próbából egy 3 hónaposat! :R

Egyébként van arról valami info, hogy esetleg lesz-e még az extra csomagba további csatorna? És ha igen, mikorra várható, és mik azok?

[ Szerkesztve ]

(#400) Dominic1 válasza club1 (#398) üzenetére


Dominic1
csendes tag

Igen, ezzel tisztában vagyok, a probléma az hog a 44es csatornán nem talál adót, míg a 69esen megtalálja, és tökéletes minőségben veszi a csatornát/jelet. azt nem értem hogy a 44-en miért nem talál semmit :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.