Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) club1 válasza Visormail (#598) üzenetére


club1
veterán

Én most SELTEKA TC-402HD DVB-T vevőt vennék. Mert van rajta PVR, mert tud mkv-t és divx-et lejátszani, és mert van conax modulja. Csak kb. 6-7 ezer Ft-al drágább, mint a Wayteq, igaz, ennyivel többet is tud...

(#602) mukibuci válasza club1 (#601) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Hmm, ráadásul egész kulturáltan néz ki, és még a távirányítója sem az 1Ft-os kínai ;) Ha az USB hátul lenne rajta, tökéletes lenne :)

Egy teszt azért jó lenne róla, de nem találok semmit sem.

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#603) AiRLAC válasza mukibuci (#602) üzenetére


AiRLAC
addikt

Selteka vélemény:
A Selteka nagyon jó, mint alapkészülék.
A tunere valóban szuper érzékeny,
így ehhez antenna erősítőt semmiképpen nem ajánlok.
4GB-os felvételi limitje van,
csak FAT32-őt kezel (pedig linux alapú),
a fizetős adásokról többnyire csapnivaló felvételt készít.
Fogyasztása is nagyobb.
A menüje, távirányítója nagyon jó.
Nincsenek a készüléken kezelőgombok.
Nincs vészhelyreállító funkciója,
rossz firmware frissítés után kampec.

Wayteq HD-90CX DVB-T--Felvevő, Wayteq - Alcor : 1-0

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#604) Dolby


Dolby
senior tag

Sziasztok!

Szüleimnek ajándékba vennék egy szobaantennát. Itt laknak, gondolom a száva utcai adótól kaphatják a jelet, jelenleg egy kb 1,5 m-es kábel az "antenna", bejön az rtl klub és a tv2, de elég zajos a kép. Ha egy ilyen antennát veszek gondolom elég jól fogja venni m1-m2 tv2 rtl-t nem? Esetleg tudtok valami izmos szoba antennát? Külső antennát nem nagyon akarok, mert nem hiszem hogy fúrni akarnák az ablakot hogy bevezessék :-)

[ Szerkesztve ]

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#605) club1 válasza Dolby (#604) üzenetére


club1
veterán

Ha zajos a kép, akkor valószínűleg nem digitális, hanem analóg vételről írsz. Digitális adás ui. vagy van, vagy nincs, ha van, nem lehet zajos, max. időnként kikockásodik/eltűnik.
Ez az antenna szerintem jó lesz.

(#606) Dolby válasza club1 (#605) üzenetére


Dolby
senior tag

igen, tulajdon képpen nem igazán illik ide a kérdés de ezt a topicot találtam csak ahol ilyesmi témával foglalkoznak :-D Köszi szépen

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#607) cigam válasza Dolby (#604) üzenetére


cigam
félisten

Nem kell fúrni, már létezik "ablak" kábel, de ha 1 darab dróttal jön, valószínű mezei (erősítős)szobaantennával is jönni fog.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#608) Visormail válasza AiRLAC (#603) üzenetére


Visormail
addikt

Így van mindkettőt láttam már én is amit ajánlottatok egyértelműen a Wayteq a jobb ezeknél is.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#609) mukibuci


mukibuci
MODERÁTOR

Úgylátszik a waytek STBt kivezették, vagy legalábbis elfogyott, jelenleg a webshopban a Telefunken TTR 280C rendelhető csak. Erről van tapasztalat valakinek? Egyelőre még lusta voltam ráguglizni :P

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#610) Visormail válasza mukibuci (#609) üzenetére


Visormail
addikt

Így van hiánycikk lett több helyen is, gondolom pont azért mert sokan észrevették hogy azt érdemes venni.
A Telefunken TTR 280C röviden egy hulladék.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#611) mukibuci válasza Visormail (#610) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Nah akkor nem is kezdek guglizni ;] csodálatos, még jó, hogy nem kell kapkodnom :)

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#612) betyarr


betyarr
veterán

üdv!

alcor hd 500-asban lehet frissíteni a firmwaret?ha igen,akkor hogyan?

köszönöm!

(#613) feco88


feco88
tag

Sziasztok. Érdeklődni szeretnék, hogy tapasztalta-e már valaki, hogy néhanap esténként el-el dobálja a digitális adást a Tv-je. Nekem a C650-es 3005-ös fw vel mostanában megcsinálta párszor, hogy egyszer csak kiírta, hogy nincs jel vagy gyenge. Meg is lestem info gombbal és tényleg a 94%-os jelből 0-a lett de pár másodperc múlva visszajött. Ez eddig kb 7x fordult elő karácsony óta és mindig BK vagy VV alatt. A Debreceni adótól kapom a jelet, gondoltam már arra is, hogy ott lehet vmi gond de az új fw felrakása előtt nem tapasztaltam ilyet, meg tényleg néha nap fél óra alatt megcsinálja 3x-4x utána napokig semmi.
Itt egy kép, hogy kb. milyen irányba áll az antennám: [link]
Ilyen az antenna:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#614) pH03N1xM válasza feco88 (#613) üzenetére


pH03N1xM
tag

Hasonlo antennam van (Dipol Tri Digit), de soha nem tapasztaltam ilyet. Vasvari (hegyhatsali) adora van allitva, ill. az osztrak adok nemtudom honnet jonnek, de azokkal se volt baj. Tuner: avermedia (2 tipus, egyik laptopban, masik pci-e kartyan), ill. tv (philips 37pfl5604).

SETVLC MACRO bfins \2,(a0){d0:\1} add.w \1,d0 move.l d0,\3 lsr.l #3,\3 add.l \3,a0 and.b #7,d0 ENDM

(#615) #10949376


#10949376
törölt tag

hali
tud valaki olyan usb dvb-t vevőt ajánlani laptophoz amin kifogástalanul megy a mindigtv?

[ Szerkesztve ]

(#616) pH03N1xM válasza #10949376 (#615) üzenetére


pH03N1xM
tag

GIGABYTE U8000 Hybrid TV cuccom van (tobbek kozott), ezzel megy, de eros gep kell hozza, es NAGYON jo antenna. Amig a TVn tokeletes a jel, ezzel neha kockasodik. A laptopomban levo avermedia minipci dvb-t kartya merfoldekkel jobb, mint ez az USBs egyebkent, szoval ha van minipci lehetoseg, akkor inkabb azt ajanlom.

SETVLC MACRO bfins \2,(a0){d0:\1} add.w \1,d0 move.l d0,\3 lsr.l #3,\3 add.l \3,a0 and.b #7,d0 ENDM

(#617) aeroxr


aeroxr
tag

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, h a mindig tv extra csatornái közül melyek rendelkeznek 16:9-es képaránnyal, persze ha van ilyen?

The truth is out there.

(#618) ludla válasza mukibuci (#609) üzenetére


ludla
őstag

Itt van teszt a Telefunken-ről [link]
Én most vettem és szerintem jobb mint a Wayteq, az is van így össze tudom hasonlítani. :K

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#619) feco88 válasza pH03N1xM (#614) üzenetére


feco88
tag

Az teljesen jó ha még pár oszrták adó is bejön. Tegnap megint megcsinálta de most egy debreceni kollégámnál is előjött úgyhogy mondjuk megnyugodtam, hogy nem nálam van a gond. Köszönöm a válaszod.

(#620) #10949376 válasza pH03N1xM (#616) üzenetére


#10949376
törölt tag

kösz
mini pci nincs ,de usb között is van jobb rosszabb sztem,szóval akkor nagy antenna legyen az a lényeg nem?

(#621) Visormail válasza ludla (#618) üzenetére


Visormail
addikt

Hát ez elég nevetségesen hangzik, de akkor írd le hogy szerinted miben jobb. Amit én találtam róluk:

Wayteq/Telefunken
2 scart/1scart
pc-re köthető(soros port)/nem köthető (ha rosszul sül el a firmware frissítés akkor kampó)
full pwr-es firmware van a gyártó oldalán/csak az ingyenes adókat tudja felvenni (innentől kezdve nálam pl szóba se jöhet, 1ft-ot nem adnék ilyen korlátozott használatért szememben az értéke már ettől 0)
szép/undorító
elöl van az usb/hátul van az usb (ez felhasználás módjától függ hogy kinek melyik jobb)
koax digitális hang/optikai digitális hang kimenet
a beltérin is megtalálható kb minden gomb/csak 3 gomb a beltérin
médialejátszó funkciók MP3,JPEG,BMP,OGG,MPG,MKV(abból nem mindet)/Képek, mp3, ogg-ot nem tudom, videók közül semmit nem ismer
van timeshift/nincs timeshift(ha digitális adást reklámoznak az elsőszámú előnyeként szokták említeni)
felvétel közben lehet csatornát váltani az adott frekvencián belül/egyáltalán nem lehet csatornát váltani felvétel közben(számomra ez is olyan szintű hiba ami eleve kizárja a megvásárlását ártól függetlenül)

Olvastam a tesztet amit linkeltél, abból származnak az infóim róla (a cikkírónak az ntfs vinyóját se ismerte fel). Szóval ha szerinted valami nem igaz abból ami a tesztben van vagy egyéb dolgokat tudsz hozzátenni akkor mondd, mondjuk ahogy írtam engem biztos nem győzöl meg arról hogy bármennyit is ér.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#622) ludla válasza Visormail (#621) üzenetére


ludla
őstag

Én nem akarlak meg győzni :N eszem ágában nincs :DDD
2 scart felesleges analóg csatlakozás számomra.
USB-n is tökéletes a frissítés nem kell soros port.
Igen jelenleg ez a típus korlátozott PVR funkcióval bír, habár gyárilag ez nincs korlátozva, igaz még nincs firmware frissítése de biztos lesz.
A dizájn szerintem semmi kivetnivaló nincs benne.
Usb hátul praktikus mert ha már média tárnak használom ne lógjon elől semmi kábel.
Optikai digitális hang a legtökéletesebb az 5.1 házimozimhoz.
Soha nem használok semmilyen készüléken elhelyezett extra kezelési funkciót csak is távirányítóról.
Média lejátszó funkciója számomra megfelel, AVI-t tökéletesen viszi meg az MP3- zenéimet, képeket is.
Igen a TimeShift funkció nagy hiányosság.
Igen felvétel közben nem enged csatornát váltani.
Viszont nekem ennek ellenére jobban tetszik az egész menüje, és a távirányító is kézre állóbb.
De amúgy minden készüléknek, meg vannak az előnyei, és hátrányai is.

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#623) pH03N1xM válasza #10949376 (#620) üzenetére


pH03N1xM
tag

Antenna es a gep erossege fontos, ha a laptopban a videokartya tud DXVA-t, az hasznos. Regebbi gepek nem birjak procival az 1080-as videokat kitomni.

SETVLC MACRO bfins \2,(a0){d0:\1} add.w \1,d0 move.l d0,\3 lsr.l #3,\3 add.l \3,a0 and.b #7,d0 ENDM

(#624) #10949376 válasza pH03N1xM (#623) üzenetére


#10949376
törölt tag

meg hogy tudja az mpg4 dekódolni nem mert mpg2 tunerral nem tudom fogni a mindigtv-t?

(#625) ludla


ludla
őstag

Ha valakit érdekel ez szinte ugyan az mint a WayteQ HD-90 CX Alcor HD-1800 DVB-T vevő, 12 hónapos MindigTV extra előfizetéssel 24.338 Ft

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#626) pH03N1xM válasza #10949376 (#624) üzenetére


pH03N1xM
tag

MPEG2 tuner eleg, ha a proci/videokartya kepes kitomni a videot, pontosan. (a laptopomban nekem is csak mpeg2-t tud a dvb-t kartya hwbol, de a videokartya siman kitomi az mpeg4-es mindigtv videot)

SETVLC MACRO bfins \2,(a0){d0:\1} add.w \1,d0 move.l d0,\3 lsr.l #3,\3 add.l \3,a0 and.b #7,d0 ENDM

(#627) #10949376 válasza pH03N1xM (#626) üzenetére


#10949376
törölt tag

erről mi a véleményed?[link]

(#628) pH03N1xM válasza #10949376 (#627) üzenetére


pH03N1xM
tag

Ismerve az atlagos pinnacle szinvonalat (draga, de jo) valoszinuleg oke lesz, ha a gep parameterei megfeleloek hozza.

SETVLC MACRO bfins \2,(a0){d0:\1} add.w \1,d0 move.l d0,\3 lsr.l #3,\3 add.l \3,a0 and.b #7,d0 ENDM

(#629) betyarr


betyarr
veterán

olyan létezik hogy a mindigtv alapcsatornái közül néhány adó mindig tökéletesen megy de van pár amelyik szaggat?alcor hd 500-assal.kettőt vettem,mind a kettő ugyanezt csinálja.

(#630) club1 válasza betyarr (#629) üzenetére


club1
veterán

Igen létezik, mert az alapcsatornákat is két különböző csatornán (mux-on) nyomják, és az egyik csatorna jelerőssége mindig gyengébb. Azaz a gyengébb csatornád határértéken mozog, tehát erősítened kell a vételt (nagyobb nyereségű antenna/jobb-rövidebb kábelek/kevesebb jelosztó használata/antennaerősítő/stb...)

(#631) betyarr válasza club1 (#630) üzenetére


betyarr
veterán

pillangó van a padláson és légvonalban cca. 2 km tokaj.így is lehet problémás?esetleg fw frissítés után jobb lenne?

(#632) club1 válasza betyarr (#631) üzenetére


club1
veterán

Ha domb/hegy mögött vagy akkor előfordulhat, közvetlen rálátással szinte kizárt. Az STB modulnak nincs diagnosztika módja, ahol a jelerősség a két csatorna tekintetében megnézhető, az esetleges ingadozás nyomon követhető? (Az összes mpeg4-es modulos tv-ben van ilyesmi.)
Egyébként a hagyományos UHF-en nyomott analóg csatornák hangyamentesen jönnek azon a lepkén?

(#633) betyarr válasza club1 (#632) üzenetére


betyarr
veterán

teljesen sík,nincs akadály az adó és az antenna között.analóg uhf-en tökéletesen jönnek a csatornák,semmi zaj nincs.
egyébként a duna tv játssza azt hogy megy,majd megakad,elfeketedik a képernyő,aztán megint megindul.fél percig jó,aztán megint semmi.és mindkét alcor ezt csinálja (kb 2 kilométeres távolság van a két dekóder között,mert az egyik jóanyámnál,a másik meg az egyik rokonunknál van).

(#634) club1 válasza betyarr (#633) üzenetére


club1
veterán

A Duna TV mux-ában van benne a Duna Autonómia is. Ha az Autonómiával is jelentkezik a hiba, akkor a mux-c -t valamiért nem fogja elég erősen/vagy nem tudja kikódolni az stb. Ha az Autonómiával nem jelentkezik a hiba, akkor viszont arra kell gondoljak, hogy a Duna TV HD adását nem tudja kellő sebességgel az adott stb kikódolni, ami enyhén szólva is gáz. Viszont akkor ebben az esetben az M1-M2 HD adásainál is jelentkeznie kell a problémának...

(#635) betyarr válasza club1 (#634) üzenetére


betyarr
veterán

na akkor egy kis update a dologhoz...mind a két duna ugyanúgy csinálja,ahogy elmondtam.viszont most mondja jóanyám,hogy a többi csatorna is csinálja,csak nem ilyen sűrűn.megoldás erre mi lehet?kuka?mert így élvezhetetlen a tvzés.jóanyám ki is húzta a dekóderből a madzagot és inkább nézi az analóg adásokat.

(#636) Peter Kiss


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Mamának most lett ilyen mutatványa, ma van először nagyobb gond vele.
A jelerősség 66% körül van, a minősége 90+%-os, de néha (egész gyakran ma) leesik nullára, vagy legalábbis annyira, hogy élvezhetetlen legyen.

Másnál milyen a jel? Most konkréten Bárándról van szó, szóval főként ez a környék érdekelne (Püspökladány, Kaba, Sáp, Sárrétudvari). Antenna elfordításával lehetne vajon rajta segíteni?

Köszi!

(#637) Jamby18


Jamby18
senior tag

Hali!
A Wayteq HD-90CX DVB-T-al lehet rádióadásokat is fogni, mert sehol nem találtam róla ilyen infót, vagy esetleg melyik Alcor tudna ilyet hasonló paraméterekkel?

(#638) ludla válasza Jamby18 (#637) üzenetére


ludla
őstag

A DVB-T sugárzott rádiót fogja jelenleg 4-et, talán. Van Alcor HD-1800 DVB-T vevő, 12 hónapos MindigTV extra előfizetéssel 24.338Ft

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#639) cigam válasza betyarr (#633) üzenetére


cigam
félisten

LCD?
Esetleg földelési probléma is lehet, esetleg próbálj az antenna, és a box közé egy isolator-t tenni.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#640) betyarr válasza cigam (#639) üzenetére


betyarr
veterán

mármint hogy a tv lcd-e?nem,sima katódsugárcsöves régi kiadás.mi az az izolátor?

(#641) cigam válasza betyarr (#640) üzenetére


cigam
félisten

"földfüggetlenítő"
n+1 verzióban létezik, a lényege az, hogy a készülék testjét függetleníti az antenna földelésétől. Így megszűnik a földhurok, ami a hang búgásától kezdve a kép vibrálásáig bármit okozhat, adott esetben a digitális elektronikát is megbolondíthatja.

Gyanús, hogy mind2 ugyanazt a hibát produkálja egymástól több km-re, ergo lehet adóoldali probléma, de szériahiba is.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#642) betyarr válasza cigam (#641) üzenetére


betyarr
veterán

hoppá-hoppá,nekem van ilyenem :-) na egy próbát megér.köszi!

adóoldali hiba?mármint a tv adóra gondolsz?dehát már csak észrevették volna többen is,nem?

(#643) cigam válasza betyarr (#642) üzenetére


cigam
félisten

Nem valószínű, hogy az AH-sok egész nap ezt nézik. Szóval lehet ha nem jelented be hibára, egy darabig nem is figyelnek fel rá, hogy ennél az adónál vmi gubanc van.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#644) betyarr válasza cigam (#643) üzenetére


betyarr
veterán

nehéz elképzelni egy tokaji adónál,dehát sose tudni.ha más nem segít akkor beszólok nekik.ha valahogy egyik sem a fentebb említettekből,akkor küldjem vissza gariba?

(#645) cigam válasza betyarr (#644) üzenetére


cigam
félisten

Ezexerint az isolator nem jött be?

Hát egy levelet tuti megér mind az AH-nak, mind az alcor-nak, hogy mi a véleményük róla.
Kellene keresni olyan ismerőst akinek más gyártótól származó eszköze van, és azzal kipróbálni.

Esetleg vedd fel, és a felvételt számítógépen megnézve/kielemzve továbbléphetünk a hibakeresésben. Most fejből nem ugrik be a neve, de van olyan analizátor progi, ami nem csak a valós adást, hanem a felvett fájlt is képes elemezni.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#646) betyarr válasza cigam (#645) üzenetére


betyarr
veterán

ha minden jól megy akkor ezen a 7végén megyek jóanyámhoz és kipróbálom az izolátort.aztán ha nem faja,akkor jöhetnek a következő lépések.
mit gondolsz egy fw frissítés szóba jöhet,vagy köze nincs ehhez a hibához?vagy az már garóvesztés?

(#647) cigam válasza betyarr (#646) üzenetére


cigam
félisten

FW frissítés nem okoz garivesztést.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#648) harsanyiz válasza AiRLAC (#603) üzenetére


harsanyiz
aktív tag

A selteka már kezeli az ntfs fájlrendszert is...

(#649) aeroxr


aeroxr
tag

Sziasztok!

Wayteq stb-t szeretnék vásárolni mindigtv extraval, azt szeretném megkérdezni, hogy ha usb-n rákötök egy külső házban lévő 300gb-os hdd-t akkor ezt tudja-e kezelni ill. hogy erre bármelyik csatornáról tud felvételt készíteni vagy csak a szabadon foghatókról?

Kb 1 óra felvétel, mondjuk legyen HD, mennyi helyet foglal?

The truth is out there.

(#650) djyuri


djyuri
őstag

Sziasztok

Nekem fogalmam sincs erről a dologról még,de egyik haverom érdeklődik,de én a kérdését is alig értem,bár sejtem.
Ha van egy kis időtök segítsetek :) Köszönöm :R

cső
[link]

[link]

[link]

[link]

cső a következő lenne ezzel a feladat 7 csatorna ingyenes a mindig tv n és dekódert keresek hozzá viszont a bonyolítás annyit takar hogy a tányér ami fent van a gödi ház tetején elvileg azt kötném be rá és nem tudom hogy az így működne e vele vagy sem vagy más antenna kell hozzá vagy sem a lényeg hogy ingyenes legyen és abból induljunk ki hogy van egy tányérom ami saját ...
próbálj meg te is ennek utána nézni légy szí köszi

gabi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.