Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) vviktor1 válasza spiritex (#748) üzenetére


vviktor1
aktív tag

Ilyen kell neked : [link]
Ha barkácsolnál (inkább ne) : [link]

Ne dudálj, küzdj !

(#752) spiritex válasza vviktor1 (#751) üzenetére


spiritex
veterán

Köszi nektek, megnyugtattatok, akkor a napokban szerintem be fogok nevezni egy ilyen készülékre. :)
Más: Tegnap kipróbáltam az ingyenes homesys felületet, amit itt ajánlott valaki, mert van egy pc-s usb-s dvb-t tunerem (MSI Digivox mini II v3.0 - REALTEK DTV Filter-es), és sajnos folyton lefagyott, úgyhogy letelepítettem. Egyébként azért próbáltam ki, mert az usb-s tunerhez kapott software (ArcSoft Total Media) elég nehézkesen kezelhető. (Ezért is gondolkodom egy normális asztali dvb-t tunerben, a Telefunken TTR 280C-ben.)
Lenne egy kérdésem a homesys-szel kapcsolatban is: Hogyan tudom megszüntetni az account-omat? Mert nincs már rá szükségem... Esetleg, ha tudtok nekem ajánlani egy másik, jól működő pc-s dvb-t tuner kezelő programot, azt is szívesen venném. Köszi előre a segítségeteket!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#753) ludla


ludla
őstag

Megjelent a Telefunken TTR 280 C szoftver frissítés [link]

Igaz nekem nem sikerült fel rakni mert a leírtak alapján nem csinál semmit a készülékem. :((

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#754) ludla


ludla
őstag

Na azért nem jó a hivatalos oldalt a link mert nem is azt tölti le ami kell :(

De én feltöltöttem a data.hu ra :D [force_upgrade_7-6.zip]

A telepítés mente:

Telefunken TTR 280 C

A következő leírás segítséget nyújt a Telefunken TTR 280 C készülékek szoftverének otthoni frissítéséhez. A művelethez egy számítógép és egy pendrive szükséges.

Válassza ki és töltse le a frissítéshez szükséges szoftver verziót ide kattintva.
Csomagolja ki a letöltött fájlt, majd a tartalmát (force_upgrade.bin) másolja a pendrive-ra, a gyökér könyvtárba.
Kapcsolja be a készüléket és csatlakoztassa a pendrive-ot a készülék hátsó paneljén található USB csatlakozóhoz.
A frissítés automatikusan elindul, egy a frissítés státuszát jelző ablak jelenik meg "Visszatérési folyamat" felirattal.
A frissítés alatt ne áramtalanítsa a készüléket!
A frissítés sikeres befejezése után a következő üzenet jelenik meg: "A szoftver visszatérési folyamata sikeresen befejeződött".
Távolítsa el a pendrive-ot, majd nyomja meg az OK gombot a távszabályzón. Ennek hatására a készülék automatikusan újraindul.
Sikeres frissítés után ajánlott a gyári beállítások visszaállítása: Menu -> Beállítás -> Üzembe helyezés -> Első beállítások
(Figyelem, a gyári beállítások visszaállításának hatására a személyre szabott beállítások, valamint a csatornalista törlődik.)

Megjegyzés:
Amennyiben sikertelen volt a frissítés, célszerű leformázni a pendrive-ot, és így újra megpróbálni végrehajtani a műveletet. Kérjük, hogy formázáskor ne NTFS file-rendszert válasszon, hanem FAT32-őt!

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#755) mukibuci válasza ludla (#754) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

mi változott?

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#756) ludla válasza mukibuci (#755) üzenetére


ludla
őstag

Azt még nem tudom, de biztos hogy javítottak valamin. Még nem volt időm átnézni hogy mi változhatott, egy biztos nem lehet még mindig felvételt készíteni a fizetős csatornákról.

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#757) ngabor2


ngabor2
nagyúr

ha minden igaz, én is hamarosan begyűjtök 3k-ért egy dvb-t vevőt. linux alatt akarom használni, remélem összejön. egyelőre csak az ingyenes verziót akarom kipróbálni, az extrát még nem tudom, hogy lehetne kis méretben összehozni (low profile asztali gép).

konkrét kérdések még nincsenek, elvileg van nálam vételi lehetőség, majd kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#758) spiritex


spiritex
veterán

Az én tapasztalataim az MSI Digivox mini II v3.0 USB-s dvb-t tunerrel kapcsolatban:
csak az ingyenes adókat lehet vele fogni, de a saját antennájával a Duna és a Duna A. nem jött be. Ezért vettem egy 0-40 dB változtatható erősítésű Thomson szobaantennát, amivel már minden adónak maximális a jelerőssége, sőt néha vissza is kell vennem, mert a túlerősítés is akadáshoz, kockásodáshoz vezethet (ezt sokan nem tudják).
A szoftver elfogadható lenne, nagyon szép és jól használható az EPG, van 4:3-as, 16:9-es és Auto képarány, a felvételek hibátlanok, csak egy a gond, elég lassan vált csatornát, kb. 3 másodperc, és sokszor le is fagy a program... Ilyenkor csak a jobb egér/Close/End now segít.
Egy szó mint száz, hatalmas élmény az m1, m2, és Duna TV HD adásait nézni, életemben ilyen minőségű tv-adást nem láttam még, szuper és hipermarketekben, és szakboltokban sem (valószínűleg a sok szétosztás miatt), főleg ha a sugárzott műsor is HD-s. A TV2 és RTL Klub is nagyon jó persze, csak hát nem HD-s, hanem 720x576-os a felbonása.
Kiterjesztett asztal beállítással nézem egyébként egy Panasonic PV70-es plazmán, amiben még nincs beépített dvb-t tuner, és hát az is hozzátesz a gyönyörű képhez.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#759) jFox


jFox
őstag

Sziasztok!

Nincs valakinek konkrét tapasztalata, hogy Miskolcon fogható-e digitális adás?
A lefedettségi térképen elvileg rajta van de szeirintem az még csak a tokaji toronyról megy, arra meg én nem látok rá. Tehát ha sikerült valakinek Miskolcon mondjuk Diósgyőrben összehozni a mindigTV-t az jelezze! Előre is köszönöm. :R

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#760) spiritex


spiritex
veterán

Számomra nagyon fontos kérdésem van, mert pillanatokkal a Telefunken TTR-280C megvásárlása előtt állok:
Csak a jelenlegi mindig tv-s extra csomaggal együtt kapható Telefunken TTR-280C dvb-t STB nem képes felvenni a kódolt extra adások műsorát, vagy egyelőre mindegyik piacon kapható STB ilyen korlátba ütközik valami jogi akadály miatt? Ha van olyan, amelyik felveszi az extrákat is, akkor melyik az? Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#761) spiritex válasza spiritex (#760) üzenetére


spiritex
veterán

Az előző kérdésemhez kapcsolódik szervesen az, hogy egyáltalán melyik az a STB, amelyik a legkevesebb bosszantó hiányossággal bír, extra kártya fogadására és azok rögzítésére is képes, kezeli az ntfs partíciókat, és jó a képminősége is, az ára pedig 20-25 ezer körül van? Egyszóval melyiket éri meg megvenni, melyiket ajánljátok?

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#762) ludla válasza spiritex (#761) üzenetére


ludla
őstag

Én ajánlanám neked a WayteQ HD-90CX boxot.
Mindennek van valami nyűgje de legalább ehhez fejlesztik a szoftvert. És akódólt adásokat is felveszi meg kezeli az ntfs-t is.

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#763) spiritex válasza ludla (#762) üzenetére


spiritex
veterán

Köszönöm szépen, utánaolvasgattam a WayteQ-nek, és lehet, hogy akkor mégis inkább ezt veszem, mint a Telefunken-t, mert azt szinte soha nem frissítik... a 2 GB-os felső felvételi korlát ugye már a múlté?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#764) ludla válasza spiritex (#763) üzenetére


ludla
őstag

Nem tudom, nekem telefunken van.

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#765) spiritex


spiritex
veterán

Segítséget kértek tőlem, én pedig tőletek:
dps HD-60, HD-80 VAGY Alcor HD-500? Melyik a jobb?
Ingyenes tv adások és azok rögzítése a lényeg, a multimédiás képességek lényegtelenek.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#766) ludla válasza spiritex (#765) üzenetére


ludla
őstag

Az Alcor HD-500 teszt

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#767) vviktor1 válasza spiritex (#765) üzenetére


vviktor1
aktív tag

dps-ről nem sok infó van kollegámé ilyen de nem panaszkodott még rá, multimádiában nem rossz (divx és ntfs nem gond neki), felvétel is ok, támogatás nincs túlzásba véve
Ha választani kell a kettőből talán inkább Alcor a firmware támogatás miatt
Nekem Telefunken ttr300 van ez nem vesz fel, de lejátszik mindent, viszont sajnos csak fat32-ről
Van itt egy tuner összehasonlító teszt, nézelődj, hátha találsz ezeknél jobb vételt is.

Ne dudálj, küzdj !

(#768) spiritex válasza vviktor1 (#767) üzenetére


spiritex
veterán

Köszi szépen nektek! Segítettek a linkek, úgyhogy már előrébb vagyok. :)

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#769) Jamby18


Jamby18
senior tag

Wayteq HD-90CX VS. Alcor HD-1800
Melyiket érdemesebb megvenni mindkettő 15.990ft
Tudásban szerintem egyformák, én inkább az összeszerelésre lennék kíváncsi.
Tartósság, tápegység, fagyás ilyenek..
:R

(#770) vviktor1 válasza Jamby18 (#769) üzenetére


vviktor1
aktív tag

A Wayteqről nemrég ment eszmecsere itt : [link]

Bocs a cxs volt téma most, de nézz visszább hátha...

[ Szerkesztve ]

Ne dudálj, küzdj !

(#771) spiritex válasza Jamby18 (#769) üzenetére


spiritex
veterán

Ami biztos, hogy nekem elment a kedvem az Alcortól az alcordigital honlap HD-1800-as fórumját olvasgatva..

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#772) Killing


Killing
addikt

Hello!
Vettem egy DPS HD 100 dekódert. Hozzákötöttem egy hama szobaantennát amivel az RTL klub, TV2, Duna Autonómia, az info csatorna és az összes rádióadó tökéletesen, kristálytisztán bejön, nem akad, ha viszont rákapcsolok az m1-re és az m2-re akkor kristálytisztán, hanggal bejön, aztán 2 mp múlva csak hangyákat látok, semmi adás. A sima Duna tv egyáltalán nem jön be. Azon gondolkoztam hogy ha vennék egy normális tető antennát akkor más lenne a helyzet? Vagy nem ez a baj? Amúgy szegeden van a probléma ha érdekes e szempontból.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#773) Cöletibi


Cöletibi
tag

Szia!
Neked a Telefunken ttr 280c típusú készüléked van?
Egyik ismerősöm ilyent rendelt és azt szeretném
kérdezni,hogy usb-n mit játszik?Remélem nem
csak mp3-at meg jpeg-et!Köszi!

(#774) ludla válasza Cöletibi (#773) üzenetére


ludla
őstag

Nekem Telefunken ttr 280c van és USB-n avi filmet még lehet nézni ha 700MB alatt van a mérete, nekem az e felettieket nem játssza le.

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#775) forrest85


forrest85
senior tag

Egy ajánlott DVB-T vevő. ALCOR HD-1500

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#776) club1 válasza forrest85 (#775) üzenetére


club1
veterán

Kódolt csatornákat viszont nem lehet vele fogni, mivel nincs Conax modulja.

(#777) forrest85 válasza club1 (#776) üzenetére


forrest85
senior tag

:Y Köszönöm!

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#778) Cöletibi válasza ludla (#774) üzenetére


Cöletibi
tag

Szia!
Akkor mást nem is játszik le csak avi-t,azt is 700 mb alatt?
Semmi MPG, DAT, VOB, DIV, MOV, MKV, MJPEG, TS, TRP videófájlok lejátszása?
Azért meg vagy vele elégedve?Köszi!

(#779) Killing válasza Killing (#772) üzenetére


Killing
addikt

Valaki? :F

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#780) club1 válasza Killing (#779) üzenetére


club1
veterán

Mivel mind a két mux-on probémád van, de csakis a HD adásokkal, arra kell gondoljak, hogy rossz/gyenge a dekóder (STB). Milyen jelerősséget és jelminőséget jelez a dekóder a működő csatornáknál?

(#781) róland


róland
veterán

up

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#782) Killing válasza club1 (#780) üzenetére


Killing
addikt

A dekódert a mindigtv oldalán kifejezetten ajánlják, egy Alcor DPS HD-100ról van szó. A működő csatornáknál 95-98%-os jelet mutat, alig vagyok 5 km-re a bázisállomástól. Arra gondoltam hogy a szobaantennának nincs elég nyeresége a HD adásokhoz, ezért egy tetőantennával aminek 15db nyeresége van, mennie kellene. Én erre gondoltam.

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#783) club1 válasza Killing (#782) üzenetére


club1
veterán

Azt azért még megpróbálnám (ha szabályozható erősítős a szobaantennád), hogy lentebb veszed rajta az erősítést (40-50% jelerősség az már szépen működő csatornákat jelent). Mert esetleg még az lehet, hogy sok szemetet erősít, és ezért nem kódolható ki a HD adás. A szobaantenna tájolására ilyenkor jobban kell ügyelni.

(#784) Killing válasza club1 (#783) üzenetére


Killing
addikt

Igen, szabályozható erősségű, majd megpróbálom és beszámolok a fejleményekről, köszi! :)

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#785) ludla válasza Cöletibi (#778) üzenetére


ludla
őstag

Nem nagyon :DDD
Ez nem kimondottan média-box, egy WayteQ HD-90 CX jobban jársz.

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#786) ludla válasza Jamby18 (#769) üzenetére


ludla
őstag

Én is a Wayteq HD-90CX vevőt ajánlom :)

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#787) Cobra73


Cobra73
csendes tag

Sziasztok!
Van-e vkinek Televes antennája?! Érdekelne a saját tapasztalata vele kapcsolatban. :)

domyzilah

(#788) Jamby18 válasza ludla (#786) üzenetére


Jamby18
senior tag

Meg is vettem csütörtökön ;)

Eddig egyszer ha megállt a kép 2mp-re az is a TV2 volt, az összes szabadon fogható TV és rádió jön.
Fagyást eddig nem tapasztaltam.

(#789) Killing válasza club1 (#783) üzenetére


Killing
addikt

Na, megpróbáltam és nem segített, variáltam az elhelyezkedését is, de úgyse.
Akkor már csak a tetőantenna segíthet?

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#790) club1 válasza Killing (#789) üzenetére


club1
veterán

Én azért kipróbálnám másutt is ezt a boxot, mert egyre gyanúsabb nekem, hogy csak a HD (számításigényesebb) csatornákkal van gondja.

(#791) Killing válasza club1 (#790) üzenetére


Killing
addikt

A boxal nincs probléma, tudja a full HD-t is:

"Paraméterek, termékleírás - DPS HD-100
Gyártó: DPS
Modell: HD-100

Tulajdonságok:

Szabadon fogható digitális földi TV/Rádiók (FULL HD) FULL High Definicion minőségben/ Multimédia lejátszó
HD MPEG-4 / MPEG-2 (H. 264)
CONAX Kártyaolvasó
MinDig TV Extra kompatibilis
FULL HD felbontás: 1920x1080i
PVR Funkció (Időzített kép felvételi lehetőség)
Elektronikus Program Újság (EPG)
Magyar nyelvű menü
Teletext and subtitles
HDMI kimenet
USB port felvételre és lejátszásra
Külső HDD (500GB)/Pendrive csatlakoztatási lehetőség
Dupla (2) Scart Kimenet
SPDIF coaxial optikai kimenet
Alacsony energia fogyasztás
Távirányító

A készülék alkalmas a magyarországi földfelszíni, szabad hozzáférésű digitális televíziós műsorszórás vételére."

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#792) club1 válasza Killing (#791) üzenetére


club1
veterán

Azzal tökéletesen tisztában vagyok, hogy egy ilyen típusú box tudja interlaced-ben a HD-t. A felvetésem az, hogy az adott box tényleg tudja-e, nincs-e vele valami hardveres probléma (mielőtt beruháznál új eszközökbe). Milyen konkrét típusú tv-t kötöttél konkrétan utána, illetve az antennabemenete nincs 5V-ra kapcsolva?

(#793) Killing válasza club1 (#792) üzenetére


Killing
addikt

Ez egy régi noname samsung tv, csak egy weekend házba kell.
Az antennabemenetet nem lehet rajta kapcsolni.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#794) Killing válasza Killing (#793) üzenetére


Killing
addikt

Amúgy nem koax-al van összekötve, hanem scart-tal.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#795) ludla válasza Jamby18 (#788) üzenetére


ludla
őstag

Gratula a készülékhez, ha netán érdekel van hozzá friss szoftver [Firmware v4.0 (PVR funkcióval) 2011.március 28]

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#796) Cöletibi válasza ludla (#786) üzenetére


Cöletibi
tag

Helo!
A teszt alapján ez sem játsza le a divx-et!

(#797) Cöletibi válasza Killing (#794) üzenetére


Cöletibi
tag

Helo!
Bocs,hogy nem a te problémáddal foglalkozok
de én nem nagyon értek hozzá.Csak azt szeretném kérdezni
hogy ez játsza e a divx-es filmeket?Köszi!

(#798) Lala6 válasza Killing (#794) üzenetére


Lala6
őstag

A Box-al minden rendben van, biztos, hogy az antennád kevés hozzá. A DPS HD-100 teljesen megegyezik a Wayteq HD90CX-el és az Alcor-1800-al, csak a köntös más.
Az a hama szobaantennát tessék nagyon gyorsan kidobni, kb semmire sem jó, max az analóg adók vételére.
Ha megoldható, akkor kültéri antennát kellene feltenni, pl egy ilyennel már bátran próbálkozhatsz: [link] Ettől nagyobb szerintem neked nem fog kelleni.
Ha nem tudod az előző antennát feltenni, akkor egy ilyet ajánlok: [link] Ezt is kívülre kellene tenni, pl. az ablak mellé. Ennél a típusnál figyelni kell arra is, hogy aktív tápellátást igényel (az adapter benne van a dobozban), ezt tudja neki a beltéri is biztosítani, csak aktiválni kell a menüben.
Én leginkább az első antennát javaslom, annak nem kell külső táp és elég jó a nyeresége a felső sávokon is. Bármelyiket is választ, pont az adó felé kell beállítani.

A Hama antennád azért nem működött, mert nagyon kicsi a nyeresége, a HD csatornák azért szaggattak, mert azok nagyobb sávszélességet igényelnek, míg egy SD csatorna sokkal kevesebbel is beéri. Szerintem az SD-nél is nagyon sokat javított menetközbe a beltéri, de ott még összetudta rakni a képet.

(#799) Killing válasza Cöletibi (#797) üzenetére


Killing
addikt

Én nem állítom tutira, ugyanis nem próbáltam és nem is ezért vettem, de ezek szerint igen.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#800) Killing válasza Lala6 (#798) üzenetére


Killing
addikt

Köszi a segítséget! Én erre az antennára gondoltam.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.