Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) mukibuci válasza canniball (#1350) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Amúgy sem lesz sokkal előrébb az ember, ha nem 80 csatornáért fizet 3000ret, hanem 10ért :)

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#1352) club1 válasza mukibuci (#1351) üzenetére


club1
veterán

Nagyjából én is így látom. Ráadásul a műsorszolgáltatók van hogy csomagot olcsóbban adnak, mint egy (húzó)csatornát. Erre példa a Viasat3. Ha csak az ezt nyomja be a kábeltv társaság a csomagba, akkor a csatornáért havonta/előfizető több mint 100 Ft-ot kell adnia, míg a Viasat6-al együtt továbbítva az ár (a két csomagra együttesen) 100 Ft alatt van. A töltelékcsatornáknak ui. több haszna is van a műsorszolgáltatók számára, azok csak nekünk fogyasztóknak szemetek...

(#1353) Watt25 válasza Z0mbi (#1349) üzenetére


Watt25
veterán

Na majd talan a d multiplexre tavaszal

:U Mi lesz akkor?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#1354) djculture válasza Watt25 (#1353) üzenetére


djculture
félisten

az rtl és tv2 analóg adás szerződésének lejárta.Ergó az a frekvencia is felszabadul.
Vettem egy Alcor HD-1200ast a corában egész jó kis készülék.

[ Szerkesztve ]

(#1355) azbest válasza club1 (#1352) üzenetére


azbest
félisten

A töltelékcsatornáknak ui. több haszna is van a műsorszolgáltatók számára, azok csak nekünk fogyasztóknak szemetek...

ja, kiszorítják a konkurenciát... annyival kevesebb csatornával kell versenyezni

(#1356) Watt25 válasza djculture (#1354) üzenetére


Watt25
veterán

Vagyis függetlenül attól, hogy a kormány kitolta már nem is tudom mikorra az analóg lekapcsolást, tavasztól tuti nem lesz RTL és TV2 az analóg földfelszínin? Tulajdonképpen csak m1 lesz tavasztól?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#1357) regvoltrossz válasza Watt25 (#1356) üzenetére


regvoltrossz
tag

Emlékeztem egy hosszabbításra amit annak idején támadt az ellenzék erősen és utánakerestem a neten. Amiket eddig találtam, azok arról szólnak, hogy 2006-ban 5 év hosszabbítást kapott a TV2 és az RTL Klub. Hogy most jogtalanul vagy sem akkor sokat izmoztak akkoriban. Lényeg az, hogy ha jól számolom ez legkésőbb jövőre lejár, és azóta újabb hosszabbítási kérelemről vagy hasonlóról semelyik média sem írt.

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#1358) Watt25 válasza regvoltrossz (#1357) üzenetére


Watt25
veterán

Találtam egy cikket, ami ugyan réginek tűnik, mert még tényként említik a 2012-es leállást, de van benne infó a TV2 és az RTL leállásról, ami viszont talán még érvényes lehet.
De hát ez így vicc. Ha valóban leáll 2012 július 9-én az RTL, meg a TV2, az gyakorlatilag egyenlő lesz azzal, mintha a teljes analóg leállna, hiszen senki nem fog megelégedni csak az m1-gyel, minden néző lépni fog valamilyen irányba.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#1359) regvoltrossz válasza Watt25 (#1358) üzenetére


regvoltrossz
tag

Engem a helyi tévék sorsa izgat. Ha maradnak analógon, akkor épp amiatt, hogy mindenki csak a digitális csatikat keresi elveszíthetik nézőik nagy részét. Ha viszont ők is átkerülnek digitális multiplexre, akkor az eddigieknél szélesebb körhöz juthatna el ezek adása. Feltéve, hogy ugyanarra a toronyra kerülnek, mint ahonnan a mostani adások is foghatók. Környékünkön például Szegeden, Hódmezővásárhelyen, Makón van analóg sugárzású helyi tv. Mindegyik saját műsorokkal és nagy múlttal. Szeretik a népek, ám aki kábeltévéről, vagy kisebb teljesítményű antennával nézi az most is jóformán csak a sajátját látja, pedig mind Szegeden, mind Hódmezővásárhelyen lenne igény például a Szegedi Tv híradójára.
Ha mondjuk a szegedi toronyra felekerülne a Makó TV és a Szegedi Tv a szentesire meg a Hódmezővásárhelyi VTV és a Szegedi TV, esetleg mindkettőre a Telin és a TiszaP'art kulturális televízió amely két utóbbi jelenleg csak a megyei kábelhálózatokon érhető el, azzal mind a kis tv-k, mind a nézők jól járhatnának.
Ezzel szemben ha mindegyik kis tévé majd inkább a nullához konvergáló teljesítményű helyi adókat szerel fel főleg ha ezek nem is lesznek majd irányban a nagy adókkal, akkor sok nézőt veszthetnek.

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#1360) djculture válasza regvoltrossz (#1359) üzenetére


djculture
félisten

Eu megköveteli az analóg tv frekvenciák kiürítését .Kb ez várható a helyi tv vel mint az ittenivel.Analóg adó off jövőre,upc digitális csomagjának 153 csatiján on.

(#1361) club1 válasza regvoltrossz (#1359) üzenetére


club1
veterán

A feladás(tömörítés/kódolás) jelen pillanatban egy ponton történik. Csak igen jelentős beruházással (több 100 milliós) lehetne megoldani azt, hogy a helyi tv-k csatornái bekerülhessenek a földfelszíni digitális csatornák közé egy-egy adótornyon. Ezt ugye a helyi tv-k nem tudják megfizetni és azt is kétlem, hogy állam bácsi ezt felvállalja. Azaz számukra a helyi kábeltv rendszerek maradnak.

(#1362) darvinya válasza club1 (#1361) üzenetére


darvinya
titán

A meglévő analog adtornyon leadott digitális jel folyik most is.
A demodulator pedig nem olyan drága.( 40-80eFt)
Szerintem egy helyi adok ennyit már kitudnának gazdálkodni.
Az más kérdés, hogy miért nem lehet hozzá tenni a heyi adok mellé.
Pl.: Bp-en ez elég nehéz lenne mert úgy kb. +22 csatornát jelentene.
De a most leszerelés alat álló gsm 900-as tornyok egyrészével kilehetne váltani ez a problémát.
Mert a torony münködtetését a tv adó alná és gsm cégenek nem kéne annyit költeniük a leszerelésre.
Erre viszont rákéne jönniűk, csak még mindig bigottok vezetnek és csak a pénzt, hatalmat hajtják. :( :)

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#1363) club1 válasza darvinya (#1362) üzenetére


club1
veterán

Te érted amit írsz? Mert én nem. Főleg hogy szétszedik a gsm tornyokat (ezt hol olvastad?). :F

(#1364) azbest válasza regvoltrossz (#1359) üzenetére


azbest
félisten

Ha lesz külön dedikált mux, amin helyi és egyéb szolgáltatások mennek, akkor el tudom képzelni, hogy lesz digitális helyi tv. Egy okot máris tudok mondani, hogy miért nem lehet betenni a jelenlegi 3 mux bármelyikére helyi tévét: sfn sugárzás. Azaz ugyanazon a frekvencián megy több adótorony is. Ezzel ugyanazt is kell adniuk.
Bár lehet eleve nem olyan nagy régiókra vonatkozik egy sfn, hogy oda ne lehetne szórni azt a néhány helyi tévét.

[ Szerkesztve ]

(#1365) darvinya válasza club1 (#1363) üzenetére


darvinya
titán

Gondolom sosem hallottál a gsm szolgáltatok lecserélik a rendszerűket.(Pl.: Hipernet zte cellán)

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#1366) club1 válasza darvinya (#1365) üzenetére


club1
veterán

És számodra abból, hogy lecserélik a rendszert az jött le, hogy szétszedik a tornyaikat? Arra nem is gondoltál, hogy ha egy nagyobb hatósugarú rendszert (900 MHz) egy kisebb hatósugarúra (1800/2100 MHz) cserélnek, akkor éppen hogy több toronyra van szükség?

[ Szerkesztve ]

(#1367) djculture válasza darvinya (#1362) üzenetére


djculture
félisten

A probléma abszolút nem a megvalósításon van most se mint eddig se azon volt.Hanem a frakvenciákra pályázni kell,azokat meg most totálisan elnyerte az antenna hungária.Innentöl csak ő adhat digitális tv adást,más senki.Nem lehet külön pályázni digit frekvenciára a Nemzeti Hírközlési Hatóságnál,ennyi a történet.Maximum az antenna hungáriával lehet megegyezni hogy vegye át a tv adást.Az meg százmilliós tétel minimum.

[ Szerkesztve ]

(#1368) darvinya válasza djculture (#1367) üzenetére


darvinya
titán

Én ezt nagyon jól tudom.
És pont ezért írtam azokat jelzőket.

Club1:
Szerinted az átállás után nem szünik meg 900-as jel.
A jel ledot ott hagyják majd?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#1369) club1 válasza darvinya (#1368) üzenetére


club1
veterán

A kis népsűrűségű és/vagy dombos/hegyes helyeken nem lehet 900-ról 1800 MHz-re átállni a lefedettség csökkenése nélkül. Ha meg elveszik a szolgáltatóktól a 900 MHz-et, akkor pont hogy több toronyra lesz szükségük ezeken a helyeken. Városokban eddig is 1800 MHz-et használtak, ott meg pont annyi torony kell mint eddig (vagy kicsivel több, ha nő a kihasználtság).

(#1370) darvinya válasza club1 (#1369) üzenetére


darvinya
titán

De én magárol a jel leadoról beszéltem, mely alkalmas dvb-t jel sugárzásra.
Persze úgy értem a 900-as jel leadó szerkezet.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#1371) nigtfall


nigtfall
csendes tag

Hello!
Most itt nálunk esik az eső, és a jelminőség 30% és a csatornáknál fekete képernyő jelenik meg . A jelminőség tegnap még 97 % volt és akkor még ment minden normálisan. Mit csináljak ? Újra kalibráltam mindent , de akkor sem lehet nézni semmit sem mert még a kép sem jön be, hang van de akadozva :D A jel 50 % + on van mindig. A felhősödés és az eső miatt lenne ?

Búúú - Mondta a boci

(#1372) djculture válasza nigtfall (#1371) üzenetére


djculture
félisten

Antennával van baj.Nemtudom hogy tetőantennáról jön ajel neked vagy szobairól.Nekem a tetőantennával volt ugyanez esőbe a c mux eltünt.Aztán nekiestem és kicsavaroztam az antennát és beállitottam azóta oké.

(#1373) nigtfall


nigtfall
csendes tag

Tetőantennáról jön a jel. A duna ,duna 2 , m1 ,m2 bejön de a többi nem . Az antenna jól van beállítva(Szentes felé)

[ Szerkesztve ]

Búúú - Mondta a boci

(#1374) djculture válasza nigtfall (#1373) üzenetére


djculture
félisten

Akkor nállad is az van mint nállam /csak az a mux megy/rosszul áll az antenna,emelni kell rajta hogy jobban "rálásson" az adótoronyra.

[ Szerkesztve ]

(#1375) djculture


djculture
félisten

update: Valami karbantartás lehetett mert nállunk meg A mux nem volt egy darabig.Én a kékesről fogom.

[ Szerkesztve ]

(#1376) galiba1 válasza amadeus11 (#1328) üzenetére


galiba1
csendes tag

Hát lecseréltem nagylepke antennámat egy Alcad(18dB) antennával. Aki kínlódik a 60 fölötti csatornákkal annak nagyon ajánlom. A lepke teljesen meghal a 60-as csatorna fölött, az Alcad itt szuperál. Karancsot (44km) veszem Ózd mellett, köztem és az adó közt van egy 2km-es takarás egy domb miatt és még rengeteg fa. A 38-as csati 84%-os jelerőséggel és 99%-os minőséggel a 62-es 82%-os jelerő-vel és 99%-os minőséggel jön. Megjegyzem még hogy stabil a jel, pedig 100m koaxon jön végig, az antennánál egy Terra (27db) erősítővel. Sajna nagyon rossz helyen lakok (mindenhol hegy és domb), csak a szőlőm legvégén találtam jelet, ezért a hosszú kábel. Az erősítést pedig kizárólag csak a hosszú kábel miatt használom. Természetesen közeli adótorony esetén (10-15km) használható a lepeke is. Én eddig Ózdot fogtam vele (6,6km), de a 69-es csatinál meg se nyakkant. Bár az ózdi 69-es csati 82W-al elég nevetséges. Az Alcad is csak 22%-os jelerőt és 40%-os minőséget tudott belőle produkálni. Egyébként egy Technika lcd tv-m van, ami 30%-os minőség alatt kezd kockázni, úgyhogy még ez is nézhető, de egy kis szél v. eső hatására elhal a vétel. Úgyhogy maradtam Karancsnál. Szóval nem bántam meg a drágább antennát. Összeszerelése kb. 1 perc.

(#1377) amadeus11 válasza galiba1 (#1376) üzenetére


amadeus11
senior tag

Kössz az infót . Én is úgy vettem észre hogy kb az ötvenes csatornáig ugyanolyan jelszintet produkál a lepke és az újabb típusú antennám . 50 felett viszont már az új a nyerő .

There is a star

(#1379) horky


horky
csendes tag

Most akarok mindigtv családi csomagot,csak kártya kellene,jól nézem a honlapot,hogy 1 évre előre fizetve 500 forinttal fizetnék kevesebbet,mint havi előfizuban ? És max 1 kártyát igényelhetek ?

(#1380) azbest válasza horky (#1379) üzenetére


azbest
félisten

Ha jól látom 29 790 Ft az éves előre fizetett kártya, a hűséges havidíjas 1 év alatt pedig 31 279 Ft (a különbség 1490ft). És tényleg csak havidíjashoz kérhető 1 vagy 2 társkártya (első +299 második +399). [link]

ja igen és kb +550 forint a kártya kipostázása (tértivevényes).
---

Egy hasznos infó azoknak, akik csoportos beszedési megbízással fizetnék a mindigtv extra havidíjat:
fogyasztó azonosítónak a szerződésszámot kell megadni, de ki kell egészíteni az elején 0-ákkal 7 jegyűre, pl: 0123456

[ Szerkesztve ]

(#1381) Killing


Killing
addikt

Kaptam egy SMS-t hogy 10 napig ingyér' nézhetem a családi csomagot! :D :))

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#1382) mukibuci válasza Killing (#1381) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

akkor hamarosan hívni fognak rejtett számmal, hogy mekkora királyok, hogy ezt adták neked és most azonnal válts át családiba és akkor neked milyen jó lesz :DDD

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#1383) azbest válasza mukibuci (#1382) üzenetére


azbest
félisten

ja múltkor én is kaptam sms-t és hívtak is :) nem zavarta őket, hogy már van családi csomagom :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1384) Killing


Killing
addikt

Na akkor készülök valami frappáns szöveggel hogy elhajtsam őket a picsába. ;]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#1385) Mathias-2120


Mathias-2120
tag

Sziasztok,

Ma vettem egy Sencor sda-200 típusú szobaantennát (pontosan ezt [link] , de sajnos gyengének bizonyul. Az antenna erősítése 10 db. A XI. kerben lenne használva 7. emeletről, elvileg szabad kilátás van az adótoronyra, ezért is mertem megvenni. DVB-T tuneres a TV, tehát nem kell külön box. Csak az m1, m2 és a Duna jön be, de az is gyengén. Azt vettem észre, hogy nem sokkal rosszabb a vétel úgysem hogy ha a koax kábelről leveszem az antennát, ergo sz@rt sem ér az egész.

Erősebb erősítésű antennát kell vennem? Ha igen minimum hány db? Vagy eleve nem jók ezek a "dizájn" szobaantennák? A kábeltévé számomra felejtős.

Köszi a segítséget,

Üdv!!

Segíts magadon, Isten is megsegít!

(#1386) club1 válasza Mathias-2120 (#1385) üzenetére


club1
veterán

Gondolom panelben laksz. Azok egy részénél nem szedték le a régi szélessávú antennákat a tetőről, így esetleg a régi fali csatlakozóból is jöhet a jel...
Ha a régi antennákat már leszedték vagy a közös képviselő hagyta magát korrumpálni a kábelszolgáltatótól, akkor olyan antennát válassz, ami beállítható erősítésű (ilyet az Edigitalnél most nem látok), mert a te esetedben a túlerősítés is gondot (jelminőség romlást) okozhat.

(#1387) Mathias-2120 válasza club1 (#1386) üzenetére


Mathias-2120
tag

Szia,

nem panelban lakom, egy tégla építésű ház legfelső, 7. emeletén. Extreme digitalnál ezt az állítható erősítésű antennát találtam [link] Ez segíthetne a helyzetemen? Vagy ezek felejtősek? Nehéz megértenem, hogy ismerősöm Tokajból fogja be 30 km-re az adótoronytól az adást, nekem meg egyelőre nem műxik. Tényleg gyenge volna az a 10db vagy valóban az erősítő teljesítmény állításának a hiánya is baj lehet?

Üdv

Segíts magadon, Isten is megsegít!

(#1388) club1 válasza Mathias-2120 (#1387) üzenetére


club1
veterán

A designantennák az esetek igen nagy többségében gagyik, bár a te esetedben akár még működhetnek is. A 10dbm OK az adó közelében, ha az antenna ezt tényleg tudja. Szerintem a te esetedben csak ráírták. A barátod gondolom tetőantennával dolgozik, vagy egy jobb minőségű szobaantennája van.

(#1389) regvoltrossz válasza Mathias-2120 (#1385) üzenetére


regvoltrossz
tag

Az erősítős szobaantennákkal az a baj, hogy olyan helyen mint ahol Te is laksz (közel az adótorony) nem szabad használni. Az ezzel foglalkozó fórumok is óva intenek általában ettől. Olyat írnak, hogy az erősítő túl azon, hogy összeszedi az összes elektromos zavart, közeli nagy teljesítményű vételnél még úgymond "túl is szabályozhat", ami szintén minőségromláshoz vezet. Én Szegeden szintén közel lakom az adótoronyhoz. Korábbról volt egy erősítős antennám, amit kipróbáltam és persze lefagyott a mosoly az arcomról egyből. Olyan 50-53% körüli jelerősséget és jobb esetben max 60%-os jelminőséget mutatott a beltéri erre szolgáló menűje. Sima koaxvéggel magában is mutatott ennyit. Nosza megkerestem a lakásban azt a pontot, ahol a legerősebbnek mutatkozott a jel, majd lecsupaszítottam a koax kábel végét és láss csodát: mindenféle plusz áramfelhasználás nélkül 72-75%-os jelerősséget és 90%-os jelminőséget értem el a legfelső sávban adó "c" muxon. Az "a" és a "b" muxon (amik alacsonyabb frekin üzemelnek) pedig még jobbakat. Pedig amúgy földszinti lakás, emeleten valószínűleg még jobb a vétel.
Ha minden jól sikerül akkor látszik is a mellékelt képen, hogy hogy néz ki az én "antennám". Telefonnal készült, de remélem a lényeg azért látható. Olyan 14 centi körül van a lecsupaszított hossza a koax kábelnek, és fontos, hogy úgy álljon, aakár az enyém, tehát ne függőlegesen, hanem vizszintesen!
Szerintem szerezz be egy hosszabb kábelt, és járdd körül a lakást vele. Lehet, hogy beletelik egy-két órába mire megtalálod a legideálisabb helyet, de az eredmény kárpótolni fog! :)

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#1390) Mathias-2120 válasza regvoltrossz (#1389) üzenetére


Mathias-2120
tag

Szia, köszi a kreatív ötletet, de sajnos elég nehezen tudnám kivitelezni itthon a tiédhez hasonló megoldást. Viszont biztosan létezik olyan antenna, ami passzívan használva is elég erős jelet ad és adott esetben lehet állítani az erősítés teljesítményét. Tudsz/tudtok esetleg ilyet tanácsolni? Hol keressem, milyen fajtát/típust érdemes néznem.

Holnap visszaviszem az e-digitalba ezt a műanyag vackot, ez RTL-t és a tv2-t még "halványan" sem hozza be.

Segíts magadon, Isten is megsegít!

(#1391) regvoltrossz válasza Mathias-2120 (#1390) üzenetére


regvoltrossz
tag

Azt írtad: "elvileg szabad kilátás van az adótoronyra" és hogy a hetediken laksz. Ha ez így van, akkor szerintem mindenképpen próbáld ki, hogy a lakáson kívül a falon milyen egy ilyennel például Ez nem egy nagy darab észre sem lehet venni, de még ennél kisebbek is léteznek. Erősítős verzióban pedig erről[link] szoktak ódákat zengeni a fórumokon.

[ Szerkesztve ]

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#1392) Mathias-2120 válasza regvoltrossz (#1391) üzenetére


Mathias-2120
tag

Tehát akkor elképzelhetőnek tartod, hogy az általad ajánlottak közül az erősítő nélküli is elegendő lehet tökéletes vételre? Ha kint az erkélyen rögzítem, akkor milyen módon tudnám bevezetni a lakásba a kábelt? Erkélyajtó rácsukás? :)

Segíts magadon, Isten is megsegít!

(#1393) regvoltrossz válasza Mathias-2120 (#1392) üzenetére


regvoltrossz
tag

Igen szerintem minden további nélkül jó lesz erősítő nélkül is.
Az ablakon egy ilyennel lehet veszteség nélkül átvezetni. Láttam már Tescoban is, tehát elég sok helyen kapható.

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#1394) galiba1 válasza Mathias-2120 (#1392) üzenetére


galiba1
csendes tag

A XI. ker-ben melyik adótoronyra látsz rá? A legközelebbi a Széchenyi hegyi (kb. 4km). Regvoltrossz által ajánlott antenna elvileg elég, de lehet hogy a csupaszolt koax is elég volna, az erkélyen lehetne vele mozogni, találni egy jó helyet (Széchenyi adó dönget rendesen).

(#1395) draws80


draws80
csendes tag

Sziasztok! Miért van az hogy az én tv-men( Samsung 32c450 Lcd ) hiba nélkül bejön digitálisan, az : M1, M2, Duna1, Duna2 ,de az RTL Klub és a TV2 nem ? Előre is köszi!

(#1396) spiritex válasza draws80 (#1395) üzenetére


spiritex
veterán

Mert míg a korábbiak az A multiplexen vannak [link], addig az utóbbiak a C-n [link]. Más csatorna, más frekvencia, más kW. Lehet, hogy csak az antenna irányával, helyzetével van baj (pl. nincs elég magasan), de az is lehet, hogy levágja a felsőbb frekvenciákat. Milyen antennával próbálkozol?

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#1397) Watt25 válasza draws80 (#1395) üzenetére


Watt25
veterán

Mert az RTL, TV2 másik multiplexben van, vagyis más (ráadásul magasabb) frekvencián jön és ezek szerint nálad nem elég jó a vétel. Szokásos tanács: új, jobb antenna, illetve jobb helyet kell neki keresni. (Magasabbra helyezni, jobban rálásson a toronyra, stb.)

Mint látod, ketten is ugyanazt mondtuk, úgyhogy igazunk van. :))

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#1398) #16695808 válasza draws80 (#1395) üzenetére


#16695808
törölt tag

az rtl, tv2 másik multiplexen van, de nem ez a fő gond, nekem már napok óta kockásodik megáll... szóval sz*r mind a kettő adó, ez azt jelenti hogy kevesebb adóteljesítménnyel adják erről a multiplexről az adókat. a közszolgálat (m1, m2, duna1-2,) adókkal semmi gond. ez nagyon gáz főleg annak aki előfizet valamilyen csomagra és pl. szegeden a torony mellett képtelen az egyik (fizetős) multiplexen lévő adókat normálisan fogni. ezért nem fizetek elő eme "fantasztikus" francia szolgáltatónál!

(#1399) club1 válasza draws80 (#1395) üzenetére


club1
veterán

Sőt harmadik hozzászólóként is azt mondom, hogy a szélessávú (tető)antennád nem teljesen szélessávú, és a felső frekiket vacakul/sehogy veszi...

(#1400) club1 válasza #16695808 (#1398) üzenetére


club1
veterán

Az A/C-t azonos teljesítménnyel nyomják. A B-t jellemzően kevesebbel, de ha van egy jó (és itt fontos a jó) tetőantennád, nem rossz ez a szolgáltatás. Legalábbis az alternatíváihoz képest. Én nem látok rá egyik adótoronyra sem Dél-Budán egy völgyből, mégis jó minőségben jönnek a mux-ok. Az kellett hozzá, hogy a régi lepkémet lecseréljem egy normális (aktuálisan nem erősített, de akár erősíthető, és így több tíz kilométerről is használható) tetőantennára. Nekem a szolgáltatással csak az a gondom, hogy még mindig kicsi a csatornaválaszték, igaz nem sokkal több használható/értelmes/nem töltelék magyar nyelvű csatorna elérhető még az országban...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.