Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37801) Reggie0 válasza KisBundi (#37767) üzenetére


Reggie0
félisten

Attol fugg mi a par terved. Sztem vmi olcso nyomtato(ender 3) es ha nincs idod kitanulni akkor melle bernyomtatas. Nincs az a prusa vagy akarmi ami hozna az MJF nyomtatok szinvonalat, azt meg ugysem veszel 60 millaert :) Viszont az MJF bernyomtatas eleg olcso dolog.

[ Szerkesztve ]

(#37802) Bende1996


Bende1996
friss újonc

Üdv!
Valaki tapasztalt-e már olyant az Ender 3 as nyomtatónál,hogy a nyomtatás közepén gondol egyet és elkezdi lefelé nyomni a félkész darabot. Cura 4.13.1használok. Próbáltam már alaplapot is cserélni , meg újra telepíteni a szeletelő szoftver , de egyik sem oldotta meg a problémát. Valaki esetleg tudja mi lehet a baj?

(#37803) Reggie0 válasza Bende1996 (#37802) üzenetére


Reggie0
félisten

Meg nem, de probanak rakd vissza a gyari szoftvert es manualisan ellenorizd a generald gcode-ot, hogy jo-e benne minden Z mozgatas. Ha igy sem megy, akkor lehet elkezdeni fejet vakargatni, de ha tippelnem kene, akkor azt mondanam, hogy a Z motor egyik fazisa kontakthibas (vagy lehal a vezerlo IC menet kozben pl. tulmelegedestol) es a gravitacio elkezdi lefele huzni.

[ Szerkesztve ]

(#37804) Bende1996 válasza Reggie0 (#37803) üzenetére


Bende1996
friss újonc

Köszi a tippeket.
A kontakt hibát és a gravitációt kizárnám mert teljes erejéből tolja lefelé a darabot(amit tud,azt el is töri). Szerintem inkább a Gcode-ban lehet a hiba mert ezt csak a Cura-val csinálja. Sem a Prusa slicer-el sem a simplify3D-vel...
Igazából nem vagyok egy szaki ebben...Tudnál tippet adni ,hogy mit keressek a Gcodban?

(#37805) Mr.Csizmás válasza Bende1996 (#37804) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ha sd kártyáról megy, csak tipp próbáld meg egy másikkal.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#37806) Vesa válasza fabula (#37763) üzenetére


Vesa
veterán

fabula és JulianSinulf

Köszönöm a tanácsokat! :R
Ezek közül nézek akkor valamit. 3D tervezésben jártas vagyok de nem direkt CAD vonalon, hanem modelezésben és animációban (3DS MAx és Maya), de gondolom a nyomtatáshoz vannak célszoftverek. A 3D nyomtatásról viszont nem tudok sokat, gondolom lesz mit tanulni.

A tudomány a valóság költészete!

(#37807) Bende1996 válasza Mr.Csizmás (#37805) üzenetére


Bende1996
friss újonc

Az is megoldás lehet. Köszi a tippet!
És ha úgy is ugyanazt produkálja , csatlakoztatom USB-vel. Hátha jó lesz

(#37808) raymi16


raymi16
tag

Üdv!
Egy kis segítségért szeretnék kuncsorogni! :U
Ezidáig egész jól haladtam a nyomtató különböző beállításait illetően, viszont most a következő a jelenség: goprohoz szerettem volna nyomtatni adaptert, viszont méretbeli problémák vannak, nem tudom összerakni az eredetit illetve a nyomtatott alkatrészt!
Viszont érdekes módon ha egy 100*100*100-as kis tesztet nyomtatok, a méretek jók! :W
És kezdem elveszíteni lassan a fonalat hogy mi is az oka ennek a jelenséghez, kutakodtam de konkrétan erre nem találtam megoldást (még) szóval úgy gondoltam, előről elkezdeném beállítgatni az egészet, és szeretnék ehhez kérni valami útmutatót ha valaki ismer ilyet, hogy az elejétől a végéig miképp is kell ezt csinálni, hátha az én módszereim nem jók! :(
Hálás köszönet minden segítségért! :R

Senki se nem csinál semmit se nem, senkinek se nem!

(#37809) fabula válasza KisBundi (#37649) üzenetére


fabula
őstag

Ha még nem választottál, ezt is megnézheted [link] .
Artillery GeniusPro $245-ért (99.244.- Ft) CZ raktárból itt van vám ás Áfa mentesen ingyen szállítással január 5-re.
Erről a típusról is vannak elég jó vélemények, de nyilván ez sem egy Prusa (mielőtt megint elindulna a prusások kommetáradata) :DD .

Továbbra is fenntartom, hogy akár az Anycubic Cobra akár ez a nyomtató jó kezdésnek, tanulni, eldönteni, hogy akarsz-e foglalkozni ezzel a hobbival, anélkül is, hogy sokat költenél rá. Azért ezek már nem az Ender 3 V1 szintje, főleg nem az emlegettett Anet 8 meg favázas társai.

Ami pedig a Prusát illeti, igen kiforrott és megbízható konstrukció, ez tény, csak már jócskán elavult és lassú nyomtató, ez is tény. Akkor már inkább egy Bambu Lab P1P-t vennék, illetve ha lenne rá még több pénzem (most a P1P-re sincs :) ), akkor az X1 Carbon és hozzá egy több színű adagoló is ráadásnak, azzal szerintem ellennék egy darabig mindenféle tuning nélkül. Ja és Bambu Lab gépeknél nincs nozzle összeszerelési hibából eredő dugulás meg szivárgás, nert egybe van építve gyárilag az egész hotend, ami egyszerűen cserélhető és a minőségéhez képest nem drága, kb. 15 E Ft jelenleg. Egy CHT nozzle magában 10-11 E Ft ugye.

[ Szerkesztve ]

(#37810) KisBundi válasza fabula (#37809) üzenetére


KisBundi
őstag

Köszönöm, ez tényleg jó ár érte, de talán a Kobráról jobbak vélemények nyomtatás minősége terén és most az is akciós. :R

(#37811) Joshi


Joshi
titán

Sziasztok. Elveszett a Simplefy3D beállításai,. Abba kérnék segítséget, hogy a Start és az Endnél hozzunk létre pozíciókat. Nekem Anycubic Kossel Delta nyomtatóm van. Startnál az kellene, hogy ne középre menjen a Nozzle, hanem X-ben 70-re, illetve nyomtatás végén menjen fel a végállásra.

(#37812) Joshi válasza Joshi (#37811) üzenetére


Joshi
titán

Valami olyasmi volt a strat script, hogy Z-be középen lement 100-ig, majd X-be kiment 70-re és utána ment le az asztal szintjére. A végén meg felment a végállásra.

[ Szerkesztve ]

(#37813) daninet válasza raymi16 (#37808) üzenetére


daninet
veterán

Gondolom 10x10x10 kockára gondoltál nem 100x100x100 :)
Két dolog okozhatja:
1. nem annyit mozdul a géped mint amennyi a Gcode-ban van, ez esetben a steps/mm beállítás helytelen
2. a nyomtatód nem olyan széles vonalakat nyomtat mint ami be van állítva

1. Attól függően hogy milyen precíz műszered van az elmozdulás mérésére 10mm vagy 100mm elmozdulást kellene mérned az x y z tengelyen. Vannak online steps/mm kalkulátorok és ezt kellene finomhangolni

2. nyomtatsz váza módban bármilyen négyszögű (egyenes falú) tárgyat és megméred tolómérővel a tényleges falvastagságot.

Ha ez a kettő rendben van akkor jó lesz a méret is.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#37814) Saccco válasza raymi16 (#37808) üzenetére


Saccco
nagyúr

Saját terv? Simán bele lehet futni olyan esetbe, amikor csak az adott emberke gépén lesz jó, mert nem úgy tervezi az alkatrészt, ahogyan kellene.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#37815) fabula válasza raymi16 (#37808) üzenetére


fabula
őstag

Itt egy komplett kalibrációs útmutató lépésről lépésre és kalkulátorokkal: [link]
Véleményem szerint ez a legjobb komplex útmutató.
Ezen menj végig - hidd el megéri - és ne 10x10-es kockát, hanem legalább 30x30-as kockát nyomtass tesztnek 10% kitöltéssel. Annak mérd meg mindhárom méretét tolómérővel és ha 0,05-0,1 mm-en belül pontos, akkor már jó.
Amúgy az általános tzeszt kockák 20x20-asok, a 10x10-es túl kicsi mérni.

[ Szerkesztve ]

(#37816) Reggie0 válasza fabula (#37809) üzenetére


Reggie0
félisten

Bambunal miert titkoljak, hogy mekkora a nyomtatasi terfogat?

(#37817) Saccco válasza Reggie0 (#37816) üzenetére


Saccco
nagyúr

Titkolják? Konkrétan rá van írva az asztalra.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#37818) Reggie0 válasza Saccco (#37817) üzenetére


Reggie0
félisten

Csak eppen a termek honlapjan nem sikerult: https://bambulab.com/en/x1
Amugy kar, hogy ilyen kicsi, 350x350x400-at tudna mar rendelnem is.

[ Szerkesztve ]

(#37819) Saccco válasza Reggie0 (#37818) üzenetére


Saccco
nagyúr

Legalul learn more:

Az egyéb feature-ök adják az eladási faktort. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#37820) Reggie0 válasza Saccco (#37819) üzenetére


Reggie0
félisten

Gyikert kell igy elrejteniuk...

(#37821) shiraz1210


shiraz1210
csendes újonc

Nozzle rendelés előtt állok. Honnan és milyet és a 0,4-es méreten kívül mekkorát érdemes rendelni ?

Ender 3 S1

(#37822) Reggie0 válasza shiraz1210 (#37821) üzenetére


Reggie0
félisten

Attol fugg milyen celra es milyen nozzlerol van szo. Ha vmi olcso, pl. creality, akkor keszletben is lehet venni es 0.2-tol 1.0-ig mindenbol van 10 darab. Ha draga nozzlet szeretnel, akkor tudni kene mit nyomtatnal vele es ahhoz megfelelot tudunk mondani.

Ugy altalanossagban:
- nagy atmero a gyorsabb vagy nagyobb meretu vagy nagyobb erossegu nyomtatashoz celszeru,
- kis atmero a reszletgazdagsaghoz, viszont a toltott filamentekhez nem jo, mert konnyen dugul,
- a wolfram vagy acel nozzle az erosen koptato filamentekhez celszeru(pl. femmel toltott), mert jobban allja a kopast, viszont a hot rosszabbul vezeti, igy jobban ingadozni fog a csucsnal,
- a keresztben femrudakat tartalmazo a nagy terfogataramlashoz valo, mert gyorsabban tudja olvasztani az anyagot

[ Szerkesztve ]

(#37823) fabula válasza Reggie0 (#37818) üzenetére


fabula
őstag

Kicsi? Miért, az "isteni" Prusa mekkora ? :DD Mert ugye én pl. Prusa helyett javasoltam volna :D . Szerintem ez is egy ugyan olyan hobbi nyomtató mint az MK3s+.

[ Szerkesztve ]

(#37824) Reggie0 válasza fabula (#37823) üzenetére


Reggie0
félisten

Az is kicsi. Legalabbis szamomra, mert en funkcionalis vackokat nyomok nem diszfigurakat :)

Meg a 35x35 is hatareset nekem, mert epphogy atloban ki lehet nyomni egy eurorack sin-t 400mm koruli hosszal, stb...

[ Szerkesztve ]

(#37825) fabula válasza Reggie0 (#37824) üzenetére


fabula
őstag

Hát funkcionális "vackokhoz" is ajánlgatják it a fórumon :) .
Persze értem én, hogy neked nagyobb kellene. Nézd meg Nagy Attila vlogját, ő most építget egy igen nag nyomtatót és időnként tesz fel videókat a haladásról.
[link]

(#37826) Reggie0 válasza fabula (#37825) üzenetére


Reggie0
félisten

Ahhoz is jo, ha kicsik a vackok, bar eleg elavult dizajn mar. Majd meglatjuk az XL milyen lesz, a cserelheto toolhead azert nem lenne rossz dolog.

(#37827) laskr99 válasza Reggie0 (#37822) üzenetére


laskr99
addikt

Na én is ez előtt állok.

Mert van 3 felé ami közt vacilálok.
Hardened steel/hardened steel DLC->fluor cuccokhoz
Brass helyett 0.4-ben vennék plated coppert ami elvileg jobban vezeti a hőt+nem tapad rá úgy.

De nem tudom megéri e :D többi kevésbé használt marad brass.

(#37828) Reggie0 válasza laskr99 (#37827) üzenetére


Reggie0
félisten

Ha mindenre jo is kell, akkor viszont lehet erdemes zsebbe nyulni es rubin vegut venni. Az nem kopik annyira es jol is vezeti a hot. De azzal vigyazni is kell, mert tori az uveget rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#37829) Saccco válasza shiraz1210 (#37821) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nekem a 0,6mm-es a favorit. Phaetus nagyon jó minőség. De nem elvetendő a kínai CHT sem.

Ha csak egy kell, akkor Bozzle.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#37830) Reggie0


Reggie0
félisten

(#37831) laskr99 válasza Reggie0 (#37828) üzenetére


laskr99
addikt

Annyira nem szeretnék :DD abból 1 V6 annyi mint a fizum negyede :DD

Csak ezek között vacilálok, nem tudok dönteni.
Nikkelesre nem tapadna semmi a hardened még jójó, de milyen a DLC :DDD

(#37832) Reggie0 válasza laskr99 (#37831) üzenetére


Reggie0
félisten

Kerdes ez, hogy mennyire szamit es mit szeretnel mennyire pontosan nyomtatni. Creality-s kis primko bronz nozzle kb. 200ft/darab, meg az is belefer, ha nyomtatasonkent kidobod es ujat raksz bele :)

A DLC-re visszaterve, jo lenne azt tudni, hogy az a 0.002mm bevont reteg mennyi ideig tart. Mert ha az lejon, akkor ugyanott tartasz, mint egy sima edzett nozzlevel lennel.

[ Szerkesztve ]

(#37833) laskr99 válasza Reggie0 (#37832) üzenetére


laskr99
addikt

Passzolom, elvileg hasonló mint a nozzle x, csak olcsóbb, nozzle x meg elég kemény cucc.

V6, 1400/nózi a sárgaréz, sima bevont réz lenne 3500 körül, de arra nem tapadna az anyag úgy

(#37834) tsilver válasza KisBundi (#37810) üzenetére


tsilver
aktív tag

és ebből melyiket kellene? sima, plus, , go, neo.....venni ?

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#37835) tsilver


tsilver
aktív tag

Minit lehet/szabad venni használtam ?

Hol érdemes újat vagy használtat keresni, magyar oldalak vagy ebay, amazon vagy a gyári oldal a legjobb vagy merre?
köszi

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#37836) KisBundi válasza tsilver (#37834) üzenetére


KisBundi
őstag

Úgy tudom kezdőknek a sima a legjobb vétel. :)

(#37837) imibogyo válasza KisBundi (#37810) üzenetére


imibogyo
veterán

Azért Prusa alatt is van élet... Már egy Ender 5, vagy egy Sidewinder X1, X2 is "tökéletes" nyomtató lehet egy átlag felhasználónak a mindennapokban. Nagyon szépen be lehet ezeket is lőni és nagyon sokáig nem kell hozzájuk nyúlni ezután. Hogy van-e ezektől feljebb, van-e ezektől jobb gép (akár egy Prusa), hát persze hogy igen a válasz, de hogy ez alatt a Prusa (ár)szint alatt csak gagyi, használhatatlan gépek lennének, amikkel csak a szívás van, az nem kicsit csúsztatás. Mondom ezt könyvtárosként a hatodik gépemet használva, és nem, egyik sem volt Prusa, mégis tökéletesen kiszolgálnak/kiszolgáltak...






(#37838) fabula válasza imibogyo (#37837) üzenetére


fabula
őstag

Így igaz :C !

(#37839) shiraz1210 válasza Reggie0 (#37822) üzenetére


shiraz1210
csendes újonc

Igen, egy "vacak" Crealityhez keresnék második ( és további ) nozzle-kat.
Szóval réz, bevont réz vagy acél ?
Mert nem mindegy hogy 600, 6k vagy 25k darabja.

Ender 3 S1

(#37840) shiraz1210 válasza Saccco (#37829) üzenetére


shiraz1210
csendes újonc

Köszönöm, megnézem őket.

Ender 3 S1

(#37841) Reggie0 válasza shiraz1210 (#37839) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat, mint irtam en vettem egy marek bronzot, aztan cserelgetem. Igy meg pucolni sem kell, ha esetleg eldugul, megy a kukaba azt kesz.

(#37842) MrAlex válasza imibogyo (#37837) üzenetére


MrAlex
tag

Mindenféle rosszindulat nélkül, azon a fúrógép akku adapteren elég erősen látszanak a vízszintes csíkok. A többi a képek alapján nagyjából rendben van. Használtam Endert sokáig, mindig meg tudtam "javítani", de nem tudott több száz órát lehúzni hiba nélkül. A Prusán, ha elvégezed az alap karbantartásokat kb 200 óránként, amiket egyébként bármelyik másik gépen is elvégeznél, akkor hiba nélkül nyomtat szinte a végtelenségig.

3D NYOMTATÁS - LEGJOBB ÁR-ÉRTÉK ARÁNY - PLA, ABS, PETG, TPU, PC, NYLON

(#37843) Reggie0 válasza MrAlex (#37842) üzenetére


Reggie0
félisten

Erdekes, nekem le tud, legalabbis az ender 3. Az 5 plus meg nem stabil.

(#37844) dugesz77 válasza MrAlex (#37842) üzenetére


dugesz77
őstag

Én kb. 4 hónap használat alatt (néha hetekig nem ment) ennyit nyomtattam vele:
Két hiba volt eddig. Kétszer is elakadt a filament a szárítóban ezért elakadt a nyomtatás. Soha nem volt dugulás, sohasem jött még fel a nyomtatás. Olyat nyomtat mint mikor összeraktam. Nincs elefántláb, túl extrudálás, alul extrudálás, rétegszétválás, blob ,hézag rétegek között, szálazás.
Enderen 3-al nevelkedtem. Ott azért nem volt ennyire minden egyértelmű . Nem rosszak azok sem de foglalkozósak. Kicsit furcsa visszagondolni, hogy bár mennyire szerettem bütykölgetni/tuningolgatni ez most mennyire háttérbe szorult a prusa mellett.
Még egyszer. Én is csak azért merem kezdőgépnek a prusa mini-t ajánlgatni, hogy a kezdő ne menjen végig a néha rögös úton a 3d nyomtatásban. Bár az az út sem rossz ,mert közben sokat tanulhat belőle az ember azért elég sokaknak elveheti a kedvét ettől a hobbitól az elején .

(#37845) rokapet válasza fabula (#37763) üzenetére


rokapet
tag

Hali!

"most egy Sapphire Plus SP-5 van, amit szintén gőzerővel tuningolok, de ez már Core XY mechanikás és kisebb tételekben ráköltve valamint az eredeti helyett klipperrel futtatva egy egész jó kis nyomtatót lehet belőle kihozni, nem túl drágán."

Én éppen az Ender 5 Pro tuningolásán töprengek (DD, linear rail legalább az X tengelyen, ilyenek..), és a hozzászólásod olvsása után utánanéztem ennek a printer-nek. Az árához képest nem rossz, 300x300 asztal, CoreXY, mindhárom tengelyen lineáris sín, a review-k alapján masszív váz, a V1.1-ben már mind az 5 stepper driver TMC2225. Gyárilag ugyan bowden-es, de a BMG klón extruder belét fel lehet használni ha mondjuk Sherpa Mini extrudert építene hozzá az ember, valamint van hozzá a "The Diamond Mount" hotend ( [link] ), ami egészen pofásnak néz ki, össze lehet legózni bele a dolgokat.

Amik kevésbé tetszettek:
- TMC2225 helyett lehetne benne TMC2209. Spóroltak kemény 10$-t!
- Az alaplap elvileg MKS Robin Nano V1.3. A gyártói leírása ( [link] ) alapján ebben forrasztani kell a driver-eken, ha UART módot szeretnél. A lap V2-es verzióján már nem. Újabb 10$ spórolás.
- Video review-k alapján bár 2 darab Z motorja van, de endstop kapcsoló csak 1 van rajta, az egyik motorhoz. Spórolás 2$.
- Illetve a bed esetében a klipszelős üveg, nekem valami mágneses-felxibilis lap jobban tetszene, de ez egyéni preferencia. Lehet hogy az üveggel kevesebb baj lesz a simaság terén, de azokat a csavarozható klipszeket nehezen veszi be a gyomrom... Tudom, létezik rugós klipsz a papírboltban.
- Klipper-el nem megy rajta az LCD, legalábbis egyelőre. Túlélhető, csak kellemetlen.

Szóval most vakarom a fejem (főleg DeniL tuningról és átépítésről szóló hozzászólásai után :)) ). Az Ender 5 Pro megvan, csak átépíteni kellene, de távolabbról is jól látható összeg, legalább a gép árának fele kellene hozzá, ha mindent meg szeretnék csinálni rajta (plusz a klipperesítés), és azután is csak egy konzolos 220x220 méretű asztallal rendelkező printer marad, ami egyszer-kétszer már kicsinek bizonyult. Avagy jöjjön egy SP-5 , az Ender-hez képest talán némileg kevesebb összegből a DD-sítés, és lenne egy 300x300 méretű CoreXY printerem klipperesíthetően, az Ender meg mehetne az apróra úgy, ahogy most van.

Te miket terveztél átalakítani vagy alakítottál/cseréltél rajta?

[ Szerkesztve ]

(#37846) Tikakukac válasza fabula (#37823) üzenetére


Tikakukac
titán

Mutasd meg, hol bántott az a csúnya, rossz RAMBo alaplap?!

:DDD

MrAlex: Az b@szna be ha 200 óránként kellene a géphez nyúlni, ki is vágnám a francba. Enderen valóban mindig kellett valami mókolni ennyi időnként, ez kicsit más liga. De amíg nincs mindegyikből valakinek addig tényleg csak dobálózunk itt számokkal :N

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#37847) fabula válasza rokapet (#37845) üzenetére


fabula
őstag

Igen, 2 db Z motorja van és azért van 1 db végálláskapcsoló, mivel a két motor alul a házban egy szíjjal szinkronizálva van a legújabb verzóban (az előzőben még két független motor és két végálláskapcsoló volt, ezt újították szíjas szinkronra, ami jobb). Amúgy az egy végálláskapcsolót sem használom, mert rögtön tettem rá egy 3DTouch-ot a Trianglelabs-tól, ez a Z stop is egyben meg szintez is.
A TMC2225 helyett TMC 2226 kellett volna, ez a 2209 újabb, nagyobb terhelést bíró verziója, én is tervezem majd cserélni.
Általában MKS Robin Nano 1.2 vagy 1.3 alaplappal szereloik, mikor melyiket tudják beszerezni. Az UART bekötés ezeken a lapokon nem olyan bonyolult, a driverre forrasztasz egy tüskét, a masik vége bedugós, mert van aljzat a lapon, igaz eredetileg más célra (WiFi modul). Ezeket sima apa-anya bekötőkábelle össze lehet dugni, úgy sem fogod sokat piszkálni, főleg klipper alatt.
Én mindenképp teszek bele egy RPi 3B+ lapot és egyenlőre Marlin - Octoprint ketőssel fogom használni, majd ha sikerül beszereznem egy MKS Pi-TS35-ös kijelzőt, akkor mehet rá a klipper is. Egyébként sokan használják saját kijelző nélkül klipperrel PC-ről, telefonról vezérelve, valamint klipperscrennek lehet használni régebbi érintőkijelzős telefont is, meg van aki 7"-os PI kijelzőt akasztott rá egy nyomtatott tartóval, szóval van variációs lehetőség.
Senki nem javasolja az MKS Robin Nani 1.2 vagy 1.3 cseréjét, a klipperhez úgy is kell egy PI, utána meg az eredeti alaplap már nem játszik sok szerepet.
Én is a Diamond Hotendet fogom megcsinálni, már meg van hozzá minden, csak még idő kellene, amúgy egy Mellow NF Crazy ST hotend megy bele (szúnyog klón) és Sherpa Mini extruder lesz rajta a gyári BMG klónból építve.
Az üveg elvileg klipszelős, de én nem tettem rá, mivel a hátoldala ragasztós és igen jól tapad az alu hotbedhez. Egyik SP-5 tulaj megpróbálta leszedni, de nem nagyon sikerült neki :) .
Az üveggel eddig semmi bajom nem volt, ha az első réteg jó, akkor tapad rá minden rendesen.
Még plexiből készítek rá zárt házat (lehet készen is kapni rá gyárit, csak horror áron) és azt gondolom, ezután már csak a rendszeres karbantartás, kopó alkatrészek cseréje marad.

Gondolkodom még egy Biqu SSS mágnese lapon hozzá, de majd ha elkopik az üveg teteje, amin tapadásjavító van felvíve gyárilag.

Szerintem ár-érték arányban és a fenti nagyrészben házilag nyomtatott tuninggal egész jó kis nyomtató.

Én most még a gyári alap nyomtatóval nyomtatok és így is szépen nyomtat 100 mm/s sebességig a gyári hotenddel (amit sokab szidnak), amihez én még az összeszereléskor megcsinltam a Chap féle tuningot a hotend belsejében egy Capricord csődarabbal, így nem dugul, és nyomtat rendesen.
Ja és még a gyári MKS Marlin firmwaret cseréltem le szinte azonnal sima Marlinra, mert a gyári tényleg elég bugos.

[ Szerkesztve ]

(#37848) fabula válasza Tikakukac (#37846) üzenetére


fabula
őstag

Nem igazán értem, amit a RAMBo alaplapról írtál, engem nem bántott és nem is volt eredeti Prusám, tehát nem tudom, milyen :D . A Prusának maga a mechanikája elavult, szerintem, de kiforrott és stabil, mint azt írtam már fentettb, ezt nem vitatom.

(#37849) Tikakukac válasza fabula (#37848) üzenetére


Tikakukac
titán

Bármikor felmerül a név, abban a pillanatban neki kell állni ekézni, pedig bevallottan tényleg nem volt ilyened. Erre próbáltam némi cinizmussal átszőtt "mutasd meg, hol bántott" tematikára felfűzi a mondanivalómat. Lehet akkor bonyolult lett.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#37850) rokapet válasza fabula (#37847) üzenetére


rokapet
tag

Köszi az infókat. Hasonlókon gondolkodunk... :)

A Mellow hotend, illetve maga a printer honnan van? Ali? Az asztal alapjára amúgy ragad a mágnes? Illetve a Diamond Hotend-et kell még megolvasnom, hogy PETG-ből lehet-e, mert akkor sokat egyszerűsödne az építése (i.e.: itthon is ki tudom nyomtatni).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.