Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17791) Paserák Gőcs


Paserák Gőcs
csendes tag

Az este sikerült felraknom a bootloadert és frissíteni a Marlint az Ender5-re. :DD

A Tom által mutatott USBTinyISP-vel dolgoztam.

Az első akadály az volt, hogy a kínaiak kispórolták a helyet az alaplapról az ISP pin-ek és az LCD foglalat között, így nem lehetett simán csatlakoztatni a programozót. :W
Én az LCD foglalat szélét csíptem le a cél érdekében.

A második gond, hogy az általam vásárolt TinyISP valószínűleg csak 64kb-ig működik, így a visszaellenőrzés hibát dob. Végül is ennek ellenére a bootloader sikeresen felment.
Ki kellett húzni a programozót, hogy lássam az LCD-n, hogy tényleg üres a gép. (Utólag visszanézve a fórumon is írták ezt a lépést.)

Az Ender kapcsolathoz az USB drivert frissíteni kellett az eszközkezelőben (win10).

Ezután USB-n keresztül a Marlin már ripsz-ropsz felment.
Annyi változást máris látok, hogy a nyomtatott darabok nem háttal állnak a Cura szeleteléshez képest, hanem szemben. A nyomtatási minőségről még nem tudok beszámolni.

A legijesztőbb/mókásabb pillanat az volt, amikor a szerelés/upload kellős közepén - áram alatt levő nyomtatónál - elkezdtem erős füst+égett műanyag szagot érezni. :Y
Hál'Istennek kiderült, hogy csak a szomszéd gyújtott be a kályhába, és ilyenkor mindig akad nála valami műanyag, amivel fűszerezheti az illatot. ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.