Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70351) tibaimp válasza Memora (#70350) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Köszi, hogy megosztottad :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#70352) LeadR


LeadR
csendes tag

Sziasztok!
Kicsit rendet szeretnék vágni a gépemben, mert van egy kisebb katyvasz tárolók terén.
Ezt egy 2-3TB-os 7200-as "olcsó" lemezzel váltanám le, természetesen SSD van mellette. Általános használat (adat, film, játék, programok, stb).
Jól látom, hogy a HDWD1xxUZSVA lenne kb. az optimális megoldás? A 2 és 3TB-os verzió között meg olyan kicsi az árkülönbség, hogy vétek nem megvenni a 3TB-osat. Ez így jó megoldás, vagy van más ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#70353) Diák66


Diák66
őstag

Mi az érdemi különbség közöttük? Ajánlottak? Még mindig adattárolás a cél, de most kerülném az olcsó barracuda sorozatot. Köszönöm szépen.

(#70354) Lauda válasza Diák66 (#70353) üzenetére


Lauda
félisten

A 013 végű smr, a 007 végű cmr, utóbbi ajánlott.

(#70355) Lauda válasza LeadR (#70352) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Igen, jó megoldás az említett toshiba.

(#70356) tibaimp válasza LeadR (#70352) üzenetére


tibaimp
nagyúr

A HDWD130UZSVA CMR-es, azt nyugodtan veheted, ahogy Lauda kolléga is írta!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#70357) atus72


atus72
senior tag

Itt mi lehet a "turpisság"? :) jó 10-e olcsóbb mint bárhol
6TB WD RED PLUS 50e ...
https://www.konzolvilag.hu/pc/western-digital-red-plus-nas-6tb-5400rpm-128mb-sata-wd60efzx
[link]

(#70358) tibaimp válasza atus72 (#70357) üzenetére


tibaimp
nagyúr

A 2 év garit furcsállom, mert a gyártói 3 év, amúgy, nem látok semmi buktatót, de nézzen rá más is!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#70359) atus72 válasza tibaimp (#70358) üzenetére


atus72
senior tag

sok helyen 2 év jótállás van csak, NAS vásárlás előtt vagyok és ott is "szivatják" az embert ezzel.

(#70360) tibaimp válasza atus72 (#70359) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Sajnos veszem észre, pedig a nagyker is 3 évet ad, legalábbis, amit én látok. Te tudod, a Te pénzed, nem ismerem a linkelt boltot.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#70361) #06969344


#06969344
törölt tag

Sziasztok! Gyakran előfordul a WD Blue wincsesztereknél, hogy használat közben egyszer csak megállnak, és utánna a rendszer se látja őket, csak újraindítás után?

(#70362) tibaimp válasza #06969344 (#70361) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nem! Ez nem normális működés. Ha garis, póbáld meg gariztatni, illetve előtte én megnézném a helyedben másik gépben (másik táp, SATA/táp kábel, stb)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#70363) #06969344 válasza tibaimp (#70362) üzenetére


#06969344
törölt tag

Értem. Garis ma jött az Alza-tól. Egy hdd dokkolóban még kipróbálom hátha..

(#70364) tibaimp válasza #06969344 (#70363) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Az se rossz! Ha ott se megy, akkor próbáld meg gariztatni.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#70365) #06969344 válasza tibaimp (#70364) üzenetére


#06969344
törölt tag

Asszem gari marad, elég érdekes fémes hang kíséretében áll le...

(#70366) tibaimp válasza #06969344 (#70365) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Azt ellenőrizd le, hogy nincs-e rajta külsérelmi nyom, bármi, nagyon alaposan nézd meg, mert ezzel szoktak szívózni, ha van rajta bármilyen külsérelmi nyom, ráfogják, hogy elejtetted, így ugrik a garancia, mivel nem megfelelő használatra fognak hivatkozni.

szerk: akár telefonnal körbe is videózhatod a biztonság kedvéért. Max nem lesz rá szükség, de ha meg kell, akkor nagyon kellene...

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#70367) #06969344 válasza tibaimp (#70366) üzenetére


#06969344
törölt tag

Köszi, így teszek. Nem láttam rajta semmi külsérelmi nyomot.

(#70368) Hardstyler01


Hardstyler01
tag

Ajánljatok kérlek nekem egy megbízhat belsős sata HDD-t Torrentre és fontos videók fényképek egyéb adatok megbízható tárolására! A fő szempont a hosszútávú megbízhatóság 1TB körül

"A létező legnagyobb ámítás az ember saját véleménye!" - Leonardo da Vinci

(#70369) Jahno válasza Hardstyler01 (#70368) üzenetére


Jahno
őstag

Hosszú táv mindenben lutri lehet, mentés legyen. 1 terás ráadásul ár-értékben elég vacak, bár én csak irigykedni bírok arra akinél kiférnek rá a cuccok.

(#70370) VVoid válasza Hardstyler01 (#70368) üzenetére


VVoid
aktív tag

A legmegbízhatóbbnak tartott vinyó is meghalhat bármikor, akár előjel nélkül. Fontos adatok tárolása legalább 3 példányban...

(#70371) Lauda válasza Hardstyler01 (#70368) üzenetére


Lauda
félisten

A wd10ezex megfelelne a céljaidra.

(#70372) Sz.L.


Sz.L.
aktív tag

Fájlok tárolása céljából vásároltam egy Toshiba S300 Surveillance 4TB (HDWT840UZSVA) HDD-t. Aki ilyet szeretne az készüljön rá, hogy relatív hangos.

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#70373) tibaimp válasza #06969344 (#70367) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Majd írd meg, hogy mi lett a vége! Hátha tanulhatunk belőle. :B

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#70374) tibaimp válasza Sz.L. (#70372) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Köszi az infót :R . Ráadásul SMR-es is.
Írás közben hangos, vagy simán, működés közben is?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#70375) Diák66 válasza Lauda (#70354) üzenetére


Diák66
őstag

A ST3000VX009 is CMR, ha jól nézem?

(#70376) Lauda válasza Diák66 (#70375) üzenetére


Lauda
félisten

:K

(#70377) darthdenes


darthdenes
tag

Sziasztok.
Vettem egy ilyet:
[link]

Ennek az egyetlen feladata, hogy leszedi a torrentet és seedeli...illetve ez küldi lanon a filmet a tvnek. Amit a tv saját média playere lejátsza.

Jelenleg egy 60gb ssd van benne 4gb ram.
Szükségem lenne egy merevlemezre kb 2tb méretben.
Ez kb 50 torrentet kezelne de nem 7\24ben hanem kb fele időben menne +- ha éppen van még mit vissza seedelni.
Nem tudom mi lenne a költséghatékony megoldás:
1. 2.5hdd külső. Ezek lehetőségeit nem ismerem
2. 3.5hdd külső.....szintén.
3. Belső helyre az ssd helyett teszek egy 2.5hdd 2tb méretben. Ezen lesz a Windows és a filmek.

Mi lenne a jó?
Milyen egyébb lehetőségek vannak?
Köszi

(#70378) tasiadam válasza darthdenes (#70377) üzenetére


tasiadam
veterán

Pendrive, ra TrueNAS vagy valami alap OS. Aztan bele 2tb

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#70379) tibaimp válasza darthdenes (#70377) üzenetére


tibaimp
nagyúr

2,5 colos HDD-t nem vennék erre a célra, mert lassú, mivel kb. az összes SMR-es már, aztán csak a szívás lesz! [link]

Én két dolgot látok, aztán majd a többiek kiegészítenek:
1. Veszel egy 1TB-os SSD-t a lejátszóba, ami még megfizethető áron van. Torrentre én valami nagyobb írástűrésű SSD-t vennék, pl.: Samsung 870 EVO 600TBW-vel, az nem rossz, ebben a méretben. Esetleg 2TB SSD, de az drága, ha kell a hely, vagy

2. 3,5 colos belső HDD + külső ház: A HDD-t egy WD Purple, CMR, halk, 3 év gar, olcsó. Külső ház ügyben itt nézz szét: [link] Van itt az Összefoglalóban egy nagyon jó táblázat a külső házakról, ott megtalálsz mindent is.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#70380) Sz.L. válasza tibaimp (#70374) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

Igen, SMR. Részemről nem probléma, mert nem fogom gyakran használni. 2-3 évente vásárolok az előzőnél nagyobb HDD-t és a teljes tartalmat átmásolom rá, majd a régit biztonságos helyre teszem. (Kvázi duplikált adatmentés.) 2-3 év alatt max 1TB adat fog rákerülni és aztán ez is le lesz cserélve.

Normál működés közben hangos.

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#70381) Sz.L. válasza darthdenes (#70377) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

Én a 3. opciót választanám.
(Az általad leírt feladatra erős a vásárolt géped, nem lesz vele probléma.)

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#70382) darthdenes válasza Sz.L. (#70381) üzenetére


darthdenes
tag

Köszönöm a választ a kollégáknak és neked is.

tasiadam: Sajna elég basic felhasználó vagyok, nekem nagy falat lenne egy ilyen művelet.
tibaimp: Az 1tb ssd árából már igen jó 3,5hdd+ház kombót lehetne összerakni. Így az szimpatikusabb.
SZ.L. :
Tudnál konkrét 2,5hdd ajánlani?
Nem vágja haza a rendszer sebességét, ha kikerül az ssd?

(#70383) King Unique válasza darthdenes (#70382) üzenetére


King Unique
titán

"Nem vágja haza a rendszer sebességét, ha kikerül az ssd?"

De, valamelyest hazavágná és éppen ezért normál esetben nem kellene a rendszermeghajtóként használt gyors SSD-t egy lassú HDD-re cserélni, tárhelybővítés céljából értelemszerűen nagyobb tárolókapacitású SSD-t kellene venni és tenni abba a mini PC-be. Ha az SSD nem opció, akkor marad OS + torrent célra a lassú 2,5"-os HDD - ott a téma összefoglaló a milyet kérdésre - és azáltal a valamivel lassabb működés, vagy USB-n csatlakoztatva 2,5" / 3,5" külső HDD - CMR és stabil tápellátás miatt a 3.5"-os előnyösebb lehet - , ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#70384) tibaimp válasza darthdenes (#70382) üzenetére


tibaimp
nagyúr

OK, Te döntesz! Mint fentebb írtam, 2,5 colos HDD-t nem javasolt, ott a link is miért nem, de ez is a Te döntésed lesz, mi itt, max tanácsot/tippet tudunk adni :K

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#70385) Sz.L. válasza darthdenes (#70382) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

Az általad leírt célt tökéletesen teljesíti egy Asrock D1800M, 2*2 GB DDR3 mATX konfig is. A leírtak tekintetében a sebesség miatt ne aggódj a gépeddel, a legolcsóbb 2,5" HDD-t válaszd és 3-5 év múlva cseréld le. (Mivel nem égetően fontos az adatbiztonság, így én nem támasztanék extra igényeket a felár rovására. ;) ) pl.: Western Digital 2TB 128MB WD20SPZX

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#70386) Sz.L. válasza King Unique (#70383) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

A célnak tökéletesen megfelel a 2,5" HDD. Véleményem szerint, a torrentezéshez semmi nem indokolja az SSD által nyújtott sebességet.

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#70387) tibaimp válasza Sz.L. (#70386) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Szerintem meg nem! Van egy Gigabit-es NET-je, elkezd letölteni 100-110MB/sec-el és kb. meghalt az egész gépe a szar 2,5 colos HDD miatt, ha egyáltalán ki tudja használni a NET sebességét, mert az se biztos. Pont, hogy ilyen írás intenzív feladatokra kell a gyors HDD vagy SSD.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#70388) tasiadam válasza Sz.L. (#70386) üzenetére


tasiadam
veterán

A random eleres es a konstans iras/olvasas miatt talan, de erre az esetrefolos

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#70389) King Unique válasza Sz.L. (#70386) üzenetére


King Unique
titán

Ha kevés torrent és letöltés fut egyszerre, meg nem túl nagy letöltési sebességgel, akkor lehet. Ellenkező esetben - itt ugye kb. 50 torrent futna egyszerre a leírtak alapján - viszont nem feltétlen, meg az SMR miatti belassulás potenciális lehetősége okán, az itteni Bittorrent topikban is nem véletlenül emlegetik egyre gyakrabban az SSD-t a HDD ellenében, + OS alá sem teljesen mindegy és gyárilag is nem véletlenül van SSD abban a mini PC-ben. ;)

(#70390) Sz.L. válasza King Unique (#70389) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

Re: #70387, #70389

Értelmezésem szerint, kb. 50 torrent lejön és 1/1 arányban visszatöltődik. Jelen pillanatban a ~45W fogyasztással. Ehhez elegendő a HDD még Tkom 1000/1000 nethez is. Természetesen a letöltési és a feltöltési idő hosszabb, de normál felhasználó esetén nem probléma. Átlag felhasználó fogja és beállítja letöltésre a megnézni kívánt filmeket és alatta fut a torrent. Személy szerint ezt így értelmezem.

Nyilván, ha sarkalatos pont az idő tényező, illetve nem átlag felhasználásról van szó, hanem pl.: arról, hogy folyamatosan 50 torrentnyi anyagot kell fellökni x időn belül, akkor nem ajánlott a HDD.

Gyakorlati példa: Adott egy Asrock D1800M, 2*2 GB DDR3 mATX konfig. (A gép fogyasztása ~25W). Hónap elején elindítják a letöltéseket az összes megnézni kívánt filmre 1080p-ben (kb.30 db), ami az előző hónapban felkerült. A gép letölti 1-2 napon belül. A hónap többi részében pedig seed van. Ez esetben pl. minek az SSD?!

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#70391) King Unique válasza Sz.L. (#70390) üzenetére


King Unique
titán

Minek egy lassú HDD rendszermeghajtónak, ha gyárilag is SSD van a mini PC-ben, újabb Windowsok esetén talán nem számít hogy HDD-ről vagy SSD-ről futnak + pláne ha ugyanarra a meghajtóra közben még a torrent is megy aktívan, ha nagy sávszélességű internetkapcsolat van akkor azért vegyen lassú HDD-t a user hogy ne tudja kihasználni a le- és feltöltési sebességet, hanem + órákat / napokat szöszöljön az X db torrenttel?

Aztán nekem 8, ha valaki annyira HDD-t akar használni OS alá + torrent célra, akkor használjon azt, de azt azért ne akarjuk már bemesélni, hogy az SSD-nek nem lehet semmi előnye ilyen célra.

[ Szerkesztve ]

(#70392) tasiadam válasza King Unique (#70391) üzenetére


tasiadam
veterán

Egy HDD olvasasa tobb mb/s, mint a gigabites net feltoltesi sebessege.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#70393) King Unique válasza tasiadam (#70392) üzenetére


King Unique
titán

A szekvenciális lehet, de a random már nem, + ha párhuzamosan egyszerre több műveletet kell kiszolgálni, akkor megint elvérzik egy SSD ellenében...

(#70394) Sz.L. válasza King Unique (#70391) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

Nem mondtam, hogy nincs előnye az SSD-nek, csupán felesleges az általam leírt példa/felhasználási mód alapján. ;)

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#70395) Sz.L. válasza King Unique (#70393) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

Az igény szerint, nincs több művelet.
"Ennek az egyetlen feladata, hogy leszedi a torrentet és seedeli"

[ Szerkesztve ]

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#70396) King Unique válasza Sz.L. (#70395) üzenetére


King Unique
titán

Ezzel most mire is akarunk célozni, hogy 50 db torrent esetén mindig egyszerre csak 1 fut, csak annál van letöltés / feltöltés és tökéletesen megfelel olyan célra + Windows 10 alá a lassú SMR HDD és teljesen felesleges az SSD vagy külön a torrenthez pl. egy USB-s 3,5" CMR külső HDD? :))

(#70397) Sz.L. válasza King Unique (#70396) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

A kérdező igénye alapján, nekem úgy tűnik, hogy az első változat a helytálló. :K

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#70398) King Unique válasza Sz.L. (#70397) üzenetére


King Unique
titán

Nem teljesen világos melyik első változat az eddig felvázoltak közül, de biztos. :D

(#70399) tibaimp válasza Sz.L. (#70390) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez OK: "Ehhez elegendő a HDD még Tkom 1000/1000 nethez is." , erre példa az én esetem is, mivel én 4TB-os WD Black-re torrentezek, de ez a HDD alapesetben tud 180-250MB/sec-et és nem lassul be annyira, mint egy mostani 2,5 colos SMR-es HDD, aminek az írási sebessége akár pár 10MB/sec-re is beeshet, itt egy gyakorlati teszt is: [link] .

Tehát itt a kérdés nem az, hogy HDD-re lehet-e 50 torrent esetén torrentezni, mert lehet, de egy CMR-es 3,5 colos HDD-re, nem egy SMR-es, egyébként is lassú 2,5 colosra.
Csak példa, egy WD Black-el másolok a másik WD Black-re, miközben fut a torrent a háttérben 6,8MB/sec-es feltöltéssel:

Nem azt mondom, hogy WD Balck HDD-t vegyen, én kicsit túllihegtem a dolgot, ezért javasoltam egy WD Purple-t, ami olcsó, CMR, 3 év garos + egy külső házat.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#70400) bambano


bambano
titán

Üdv!
Enterprise kategóriában keresek 2T 3.5 collos belső sata diszket.
gyakorlatilag csak a megbízhatóság és a beszerezhetőség számít, az ár minimális tényező.
lécci súgjatok márkát, típust.
kösz.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.