Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70301) tibaimp válasza ricsip (#70300) üzenetére


tibaimp
nagyúr

De 2,5 colos kivitelben szinte csak szerver szintre van nvme-s SSD, az U2-es csatis, az meg tuti nem jó az Xbox-ba ;)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#70302) ricsip válasza tibaimp (#70301) üzenetére


ricsip
addikt

Csak azért írtqm, h. sata ssd is tud lenni forró jdőnként. Az nvme ssd meg szinte mindig az :)

-

(#70303) tibaimp válasza ricsip (#70302) üzenetére


tibaimp
nagyúr

SATA SSD-t én még nem tapasztaltam, hogy nagyon fel tudna melegedni, de OK.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#70304) Jahno válasza ricsip (#70302) üzenetére


Jahno
őstag

Annak azért nagy csoda kell, hogy számottevően melegedjen.

(#70305) Memora válasza ricsip (#70237) üzenetére


Memora
senior tag

Hát ezt elég sajnálattal hallom...Baromi gáz szerintem, hogy a HDD semmilyen módon nem jelzi a felhasználó felé, ha éppen írási műveleteket végez :(((
Én külső dokkolóba teszem ezt a vinyót, és le szoktam választani. Most ez akkor megszakíthatja a folyamatot, vagy az eszköz valahogy megjegyzi az aktuális folyamatot, és folytatja a következő bekapcsolásnál? Nekem mostanában amúgy is vannak gondjaim a lemez leválasztásával (bár nem elsősorban ennél a HDD-nél), gyanítom a mappa megosztás lehet a probléma, egyszerűen nem hajlandó leválasztani, mindig használja valami "program" (Unlocker persze ilyenkor nem lát semmit)... Ha már nagyon elegem van, elkezdem kilőni a feladatkezelőben az svchost-okat meg dllhost-okat, ami sokszor hamarabb vezet "balesetekhez", minthogy megoldódna a probléma....

Fancy quote placeholder

(#70306) King Unique válasza Memora (#70305) üzenetére


King Unique
titán

Miért, egy SSHD, SSD vagy más adattároló talán jelzi a felhasználó felé hogy éppen írási műveletet végez, ha nem akkor meg miről is beszélünk? :))

USB-n a leválasztási probléma meg ugye nem ennek a topiknak a témája és nem is feltétlen SMR specifikus, az OS topikjában le lett írva arra vonatkozóan a lényeg.

[ Szerkesztve ]

(#70307) King Unique válasza silver-pda (#70294) üzenetére


King Unique
titán

Mindhárom kb. egykutya, 2,5", SATA3, SMR, 2 év gyártói garancia, stb. Ha nem opció a 2,5" SAT3 SSD, akkor a 3 közül akármelyik megfelelhet a célra, meg talán gyárilag is hasonló HDD van / volt a játékkonzolban.

(#70308) Memora válasza King Unique (#70306) üzenetére


Memora
senior tag

Köszi, ezt kipróbálom, csak jobb lehet, mint az én megoldásom :R

Fancy quote placeholder

(#70309) Jahno válasza Memora (#70305) üzenetére


Jahno
őstag

Lehet rajt nyitott állomány úgy is, ha nem ír, akkor mi van és miért a HDDnek lenne a dolga? Külső dokkolón szokott lenni LED, de ez esetben ezzel sem leszel előbbre. Ezt azért át kellene gondolni...

(#70310) Jahno válasza King Unique (#70306) üzenetére


Jahno
őstag

És ha nem ír, hanem olvas?

(#70311) Memora válasza Jahno (#70309) üzenetére


Memora
senior tag

Ezt nem értem pontosan, de a "nyitott állomány" némileg rezonál arra, amire én is gyanakszok, azaz a megosztott mappára, csak az a baj, hogy az után is fogja a HDD-t, amikor már ki van kapcsolva a másik gép, amin a megosztott mappát olvastam.

Fancy quote placeholder

(#70312) ricsip válasza Memora (#70311) üzenetére


ricsip
addikt

Számítógép kezelés --> File sharing --> Nyitott fajlok és vagy aktív munkamenetek listáját nézd meg.

-

(#70313) Jahno válasza Memora (#70311) üzenetére


Jahno
őstag

Eleve maga a megosztás egy szerverszolgáltatás és nyitva is tartja.

(#70314) Memora válasza ricsip (#70312) üzenetére


Memora
senior tag

A másik módszerrel (225 eseménynapló) már megnéztem, a "system" tiltotta le a kiadást, úgyhogy ez nem sokat segített egyenlőre. A fenti módon viszont úgy látom, egyszerűen meg lehet szüntetni az adott megosztást is, vagy leállítani a munkamenetet, stb, úgyhogy ha legközelebb rakoncátlankodik, akkor ki fogom próbálni :R

Fancy quote placeholder

(#70315) Hawk1979


Hawk1979
őstag

Sziasztok. Milyen csendes,1-max 2TB-os winyót ajánlanátok ami csendes. Lehet 5400rpm-es. A feleségem sorozatait stremelném csak róla a gépről. 3,5 colos. Az ár fontos szempont :)
Tele a mostani a sok szar torrenttel....

1TB WD AV-GP WD10EURX ???

[ Szerkesztve ]

(#70316) tibaimp válasza Hawk1979 (#70315) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Én WD Purple-t vennék. Halk(abb), 3 év gar, CMR, nem túl gyors, mert 5400-as, olcsó.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#70317) #12516608 válasza Hawk1979 (#70315) üzenetére


#12516608
törölt tag

Ha elég 1TB akkor én simán ajánlom a SATA3 1TB WD Blue WD10EZEX-et. Kussol, nem parkol, 7200 rpm, csak sok kisméretű fájl írásánál hallatszik a fejpozícionálás hangja. Előző verziója a SATA2-es WD10EALS-ból 2 db megy nálam 11 éve 100/100%-os kondícióval.

2TB-nál már a tibaimp kolléga által ajánlott WD Purple a nyerő. Gyakorlati használatban csak egy bolhatökényivel lesz lassabb az EZEX-nél. :B

(#70318) gabor128


gabor128
aktív tag

Üdv!
Van egy 5k500 b-250 winyóm egy minipc-ben.
Hogy tudom megnézni hogy milyen sebességgel működik?
sata2 vagy 3?

(#70319) Dzsekó válasza gabor128 (#70318) üzenetére


Dzsekó
addikt

Teljesen mindegy, mert az a HDD nem éri el sebességben a Sata 2 sebességhatárát. Csak SSD-nél számít.

(#70320) tibaimp válasza gabor128 (#70318) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ha jól gondolom az AIDA 64-el meg tudod nézni. Háttértár -->ATA ott ki kell választani a HDD-t.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#70321) gabor128 válasza Dzsekó (#70319) üzenetére


gabor128
aktív tag

Érdemes SSD-re váltani hogy gyorsuljon a rendszer? bár nem tudom az alaplap mire képes.

(#70322) tibaimp válasza gabor128 (#70321) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Sokkal gyorsabb lesz akkor is az SSD-vel, szóval mindenképpen!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#70323) Dzsekó válasza gabor128 (#70321) üzenetére


Dzsekó
addikt

Az SSD elérési ideje egy nagyságrenddel jobb (ms <-> ns), emiatt - is - lesz gyorsabb, ehhez jön a nagyobb sebesség, de igazából inkább az elérési idővel veri meg az SSD a HDD-t.
Mindenképp érdemes váltani. Samsung EVO-tól felfelé ajánlott. Gyors, nem melegszik, elég sok írást képes elviselni.

[ Szerkesztve ]

(#70324) ricsip válasza Dzsekó (#70323) üzenetére


ricsip
addikt

A millisec és a nanosec között 6(!) nagyságrendnyi (=milliószoros) a különbség.
Amúgy a tipikus HDD access time az 5-10 millisec nagyságrendben van. Az SSD access time pedig tipikusan 20-100 mikrosec (azaz nem nanosec). Szóval a százszoros-ezerszeres között helyezkedik el az eltérés reálisan, a milliószoros helyett.

-

(#70325) Dzsekó válasza ricsip (#70324) üzenetére


Dzsekó
addikt

Igaz, a mikrot kihagytam. A memóriákra ns-et írogatnak rá, igaz az SSD-t nem néztem. Abból indultam ki, hogy az is memória. A nagyságrendet meg a mikro és nano illetve milli és mikro között értettem, de ha a számértékeket nézzük, akkor az ezres szorzó miatt mindegyik között 3 nagyságrendnyi a különbség valóban. A HDD-knek inkább 15-25ms a véletlen elérési ideje tesztek szerint.

[ Szerkesztve ]

(#70326) ot93


ot93
senior tag

Üdv, van a régi pc-ben 2db wd 1tb ezex és egy 500gb-os aakx. Most viszont van pár hónapja egy új pc-m amiben egyelőre csak egy 500gb-os m.2 ssd van. Viszont kellene hdd is, hogy a régi gépen lévő adatokat az új gépre átvigyem. Viszont most csak 2db hdd-nek van a gépházban hely, így arra gondoltam, hogy egy 2tb-ossal kiváltanám a 2 1tb-osat...
Főként adatokat tárolok rajta, mint pl. filmek, zenék, képek, sokféle egyéb fájl (word excel pdf stb.), illetve néhány játék, de azok (legalábbis egy részük) ssd-re kerülnek rá alighanem.
Néztem a wd blue WD20EZBX típust, ez okés? :)

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#70327) tibaimp válasza ot93 (#70326) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Én nem azt venném, mivel SMR-es, nagyon be tud lassulni, konkrétan pár 10MB/sec-ra! [link]

WD Purple 2TB, 3 év gar, CMR, halk, olcsó.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#70328) ot93 válasza tibaimp (#70327) üzenetére


ot93
senior tag

Köszi. A purple csak 5400-asban van? Az nem hátrány?

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#70329) tibaimp válasza ot93 (#70328) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Igen, és nem! :B

szerk: igen, ebben a méretben 5400-as ezért is a halkabbak közé tartozik. Annyira nem hátrány. Az igazi hátrány az SMR-es HDD lenne. [link]

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#70330) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Toshiba 4TB S300 /HDWT840UZSVA/
Pc-be filmek tárolására, napi átlag 3-4 óra használattal, van valami hátránya? (cmr-smr, nem szempont) Ahol venném ott ez a legolcsóbb, 3-év garival, ennyi a választás miértje. [itt]

[ Szerkesztve ]

Wasabi...

(#70331) tibaimp válasza Kronos3000 (#70330) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Miért kérdezed, mert már eldöntötted!

Amúgy SMR-es [link] [link] , így itt nem javasolt, de a Te pénzed, Te döntsed.
Én tuti nem vennék SMR-es HDD-t, főleg nem ekkora méretben (4TB), mert türelmetlen vagyok ilyen téren, de ez én vagyok.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#70332) Kronos3000 válasza tibaimp (#70331) üzenetére


Kronos3000
senior tag

Nem, még nem döntöttem, ezért kérdeztem hogy az smr-en kívül van-e bármi más ismert hátránya. Amúgy itthon van smr-es hdd-m 3db, és én semmi hátrányt nem tapasztaltam.

Wasabi...

(#70333) tibaimp válasza Kronos3000 (#70332) üzenetére


tibaimp
nagyúr

OK! :R
Nekem 3db WD Black van itthon a gépben, ezek meg a hangosabb példányok közé tartoznak, (viszont cserébe gyorsak :K ), és engem meg az nem zavar, ezért írom mindig a hangossága illetve a Te esetedben a lassabb másolásra is, hogy erősen szubjektív. Mondjuk ezt az SMR esetében én nem gondoltam volna, de persze kinek mi, mert például engem kifejezetten zavar, mikor a gép csak szarakodik a file műveletek közben.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#70334) Memora válasza ricsip (#70312) üzenetére


Memora
senior tag

Közben ismét előjött a HDD leválasztási problémám, így most kipróbálhattam az oda mutató file sharing lekapcsolását, ami végre megoldotta a gondot!
Köszi szépen a tanácsot ricsip és Jahno-nak is a tippeket/megerősítést!
:C

Fancy quote placeholder

(#70335) tibaimp válasza Memora (#70334) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Mi fogta a HDD-t, ha szabad megkérdezni?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#70336) #68216320


#68216320
törölt tag

Sziasztok.
Segítséget szeretnék kérni HDD vásárlással kapcsolatban.
Jelenleg egy 4TB WD PURX és egy 4TB WD PURZ van RAID1 tömbben.
Eredetileg 2db PURX volt csak pár éve tönkrement az egyik és helyette lett a PURZ.
Most a másik PURX is megadta magát és úgy döntöttem vásárolnék 2db egyforma 4TB HDD-t, ezeket pedig kiveszem használatból.

Szeretnék segítséget kérni, hogy milyen 4TB HDD-t javasolnátok NAS használatra ami 5400-5900RPM körüli fordulattal bír?
Fontos lenne, hogy ne olyan legyen, mint a Seagate 4TB HDD-m, ami ha jól tudom SMR technikával írja az adatokat és számomra nem megfelelő.
Gyorsan meg is venném az ajánlott darabot, mert jelenleg áll a szerverem és éjjelre jó lenne már elindítani a raid sync-et.

Köszönöm.

(#70337) #68216320 válasza #68216320 (#70336) üzenetére


#68216320
törölt tag

Közben megrendeltem 2db WD40EFZX-t. Ezek úgy láttam CMR-es HDD-k.

(#70338) Dzsekó válasza #68216320 (#70337) üzenetére


Dzsekó
addikt

Az is jó, de vehettél volna 1db WD40PURZ-t is a másik mellé, mert kapható, és az is CMR-es.

[ Szerkesztve ]

(#70339) #68216320 válasza Dzsekó (#70338) üzenetére


#68216320
törölt tag

1db nem kellett, mert a PURZ-ben is 32000+ üzemóra van már.
[link]
Inkább 2db újat vettem. Már fut a sync.

[ Szerkesztve ]

(#70340) A Mágus


A Mágus
csendes tag

Üdv!

Van jónéhány biztonsági másolatom (főként képfájlok vagy csomagolt fájlok) mára már törölt/elromlott/stb HDDkről, DVDkről egy erre szentelt CMRes merevlemezen. Biztonság kedvéért tartanék erről is egy biztonsági másolatot. Mivel az erre a célra fenntartott HDDre ritkán írnék, szóval nagyjából "statikus biztonsági másolat" lenne, és mivel nem igazán használnám, csak akkor, ha az előbbi, CMRes lemez tönkremenne, vagy nagyritkán egy új biztonsági másolatot készítenék, ezért arra gondoltam, hogy beszerzek egy SMR-es HDDt.

WD BLUE mennyire megbízható ilyen szempontból?

(#70341) Dzsekó válasza A Mágus (#70340) üzenetére


Dzsekó
addikt

Erre a célra bármelyik HDD jó, akár a legolcsóbb. Én egy keveset használt 100%-os CMR HDD-t vennék jóárasítva.

(#70342) os!


os!
tag

Helló

TB/ár alapon nézek CMReket, és feltűnt hogy a WD Gold jóval olcsóbb mint bármelyik WD, pedig a goldnak talán a legmagasabb az MTBFje és tele van védelemmel, stb.. nem értem. :(((

hál'istennek pogány vagyok

(#70343) tibaimp válasza os! (#70342) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ne kérdezd. A nagyker ára is alacsony. A WD Gold amúgy igen hangos, így otthonra gépbe tenni, nem rossz, ha nem zavar a hangossága!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#70344) os!


os!
tag

Akkor ennyi, hogy hangos?
Arra gondoltam nem-e a kereslet/kínálat hozta így, vagy lehet a REDnek túl jóra sikerült a portfóliója/reklámja...

hál'istennek pogány vagyok

(#70345) tibaimp válasza os! (#70344) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ilyen szinten nem tudom, nem a WD-nél dolgozom :B .

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#70346) tasiadam


tasiadam
veterán

Udv

2.5 HDD-t milyet ajanlatok pi4 NAS/plex szerverbe?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#70347) tibaimp válasza tasiadam (#70346) üzenetére


tibaimp
nagyúr

SSD? Támogatja a pi4? Csak mert az összes 2,5 colos HDD már SMR-es, innentől kezdve, tulajdonképp, mindegy melyiket veszed, egy kutyaszar [link]

szerk: esetleg 3,5 col HDD nem fér el?

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#70348) tasiadam válasza tibaimp (#70347) üzenetére


tasiadam
veterán

Nem. 3d nyomtatott a haz es 9mm megy be. Van egy 1tb toshibam, max melle teszek egy masikat es software raid.

De amugy 2x500gb ssd se lenne rossz

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#70349) tibaimp válasza tasiadam (#70348) üzenetére


tibaimp
nagyúr

OK, értem. Én nagyon javaslom, ugyan kicsit drágább, de kb. fénysebességgel gyorsabb SSD-ket, de Te tudod.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#70350) Memora válasza tibaimp (#70335) üzenetére


Memora
senior tag

A file sharing, simán intézőből, tulajdonságoknál megosztok mappákat a megosztás fülön "vendég" felhasználókkal (az asztali gépemről a laptopommal). Ez néha használat után is fenntartva marad, néha meg nem...
Persze gondolom eleve nem ilyen "vendég" felhasználói megosztást kellene csinálnom, de ez működik, és lusta voltam utána nézni, hogy kellene professzionálisan és biztonságosan beállítani ezt.

Fancy quote placeholder

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.