Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60713) malibu


malibu
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
Napok óta szenvedek egy Toshiba p300 3TB merevlemezzel.
Ami fontos lehet:
Alaplap: asrock n68c-gs fx
Win 7 64 bit

Csak 746 GB-osnak ismeri fel a windows. Nem 2048+746, csak simán 746 és ennyi.
MBR és GPT lemezként is ugyanez a helyzet. HDDSentinel látja és figyelmeztet, hogy valamit csináljak, mert 27xx giga helyett csak 746-ra van formázva a lemez és bajok lehetnek belőle.
A Bios felismeri a 3 tb-ot. Nvidia chipsetes alaplap. Szóval már nagyon rég jelent meg hozzá bármilyen frissítés. Ha jól tudom már 2010 környéke óta nem is foglalkoznak ilyesmivel.

Amit próbáltam eddig:
Az alaplaphoz van a 3tb+ unlocker utility. Ezt felraktam. Nem találtam biosban semmit ennek a beállításával kapcsolatban. Elvileg csak RAID-et nem támogatja 3tb-osnál és felette. Illetve ez van zárójelben az alaplap specifikációjában (This mainboard does not support RAID with HDDs of 3TB and above.) De honnan tudhatnám meg pontosan, hogy az kezeli-e?

Próbáltam windows telepítőt indítani és ott formázni aztán kilépni a telepítőből, de ott is csak 746-nak látta. Ebből gondolom, hogy nem a windowsban van a hiba. Telepítőlemezről bootoltam a jelenlegi windows kikerülésével.

Lemezkezelőben konvertáltam GPT-re, de semmi változás.

Frissítettem az alaplap sata driverét

Bios is a legfrissebb ami megjelent hozzá (2012)

Mit tudok még megpróbálni?

[ Szerkesztve ]

(#60714) Lauda válasza malibu (#60713) üzenetére


Lauda
félisten

Pedig elvileg az a baja, hogy nem gpt-re incializáltad.

(#60715) malibu válasza Lauda (#60714) üzenetére


malibu
tag

Eredetileg nem. Nyomtam automatikusan ami megjelent. Utána olvastam, hogy gpt-nek kellene lennie és konvertáltam.

(#60716) Lauda válasza malibu (#60715) üzenetére


Lauda
félisten

Próbáld ki ezeket is: [link]

(#60717) malibu válasza Lauda (#60716) üzenetére


malibu
tag

Próbáltam parancssorban és windowsban is. Most gpt lemez, de nem változik semmi.
Hiába húzom ki, újraindítom lemez nélkül aztán vissza, nem akarja újból inicializálni. Át is dugtam másik satába.
Eltávolítottam lemezkezelőben. Teljesen kötetmentes, formázatlan.
Hogy tudom teljesen törölni, hogy új hardverként ismerje fel és elsőre gpt-re inicializálni? Hátha az segít...
Vagy mit érdemes még megpróbálni?

(#60718) Marci112233 válasza malibu (#60717) üzenetére


Marci112233
őstag

Én átlépnék egy haverhoz és annak gépébe betenném, hogy ott mit csinál. Ha beveszi gond nélkül akkor nálad az alaplappal lesz gond. Ha csak ott is azt a kevés részt ismeri fel és ott sem lehet életre kelteni a fennmaradó részt akkor garancia lesz belőle, mert maga a merevlemez lesz a ludas.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#60719) King Unique válasza malibu (#60713) üzenetére


King Unique
titán

Arról legutóbb a másik topikban már volt szó, hogy itt nem szimplán az MBR / GPT a gond, mert ha MBR-re is van inicializálva, attól még a Windowsnak a lemezkezelőben a fizikai HDD valós tárolókapacitását kellene mutatnia. Ha esetedben csak 746 GB-ot, akkor az eleve abnormális és ezért volt említve a többi opció. Ha a Windowsnál a megfelelő driverek biztosan telepítve vannak, plusz a gyári unlock program, de továbbra is változatlan a helyzet, akkor ez inkább hardverspecifikus probléma lesz. Vagyis kérdéses, hogy az az alaplap tudja-e egyáltalán kezelni a 3 TB-os merevlemezeket... Ez ügyben pedig eleve a megfelelő alaplapos topikban kellene inkább érdeklődni, sőt kellett volna már a legelején. Ezzel kapcsolatban amúgy át lehetne nézni a BIOS beállításait, esetleg frissíteni a BIOS-t, ha van újabb verzió. Továbbá az eredeti gépben másik SATA-porton kipróbálni a HDD-t, valamint lehetőség szerint másik gépben is, hogy magának a merevlemeznek a hibáját ki lehessen zárni.

[ Szerkesztve ]

(#60721) malibu válasza King Unique (#60719) üzenetére


malibu
tag

Megoldódott :)
Sokkal egyszerűbb volt mint gondoltam volna. Már pont kinéztem egy új alaplapot a neten.
Feltűnt, hogy a windows update többször sikertelenül frissített satával kapcsolatos dolgokat.
Eszközkezelőben ata channel vezérlőből dupla annyi volt mint kellett volna, de megfelelően működik-nek jelezte.
Eltávolítottam, frissítettem a drivert és jó lett. Utána egyből 2,72 tb-nak ismerte fel egyben.
Köszi a segítséget!

(#60724) King Unique válasza malibu (#60721) üzenetére


King Unique
titán

Korábban még azt írtad, hogy rendszeresen frissíted a Windowst, a szükséges driverek telepítve vannak és szintén naprakészek, minden rendben stb. Aztán utólag kiderült, hogy mégsem stimmel minden ezzel kapcsolatban... :B Vagyis akkor a hardver is rendesen kezeli a 2 TB+ merevlemezeket és pl. a korábban javasolt módon Live Linux alatt is működött volna ez. De mindegy, az a lényeg, hogy végül sikerült megoldani. Szívesen!

[ Szerkesztve ]

(#60725) malibu válasza King Unique (#60724) üzenetére


malibu
tag

Jónak jelzett mindent a legújabb driverekkel amikor egyenként végignéztem. Visszanéztem a windowsupdate előzményeket és többször volt sikertelen sata driver telepítés. Aztán feltűnt, hogy duplán szerepel az eszközkezelőben(de mind a 2 elvileg tökéletesen működött a legújabb illesztővel...) Teljesen eltávolítottam, felismerte 1 eszközként és egyből jó lett minden.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.