Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5851) Blero2 válasza pentium4 (#5845) üzenetére


Blero2
tag

Az F1-es Samuk gyorsak mint állat, szerintem jó választás. Nekem csak 320as van, de halk és hűvös, észre se venni, hogy bent van a gépben. Csak sebességben :)

(#5852) Myers


Myers
senior tag

HD tach-al csak fájlrendszer nélküli winyót lehet tesztelni? Azt írja low level...

http://www.muszaj.hu/

(#5853) pentium4 válasza Blero2 (#5851) üzenetére


pentium4
senior tag

akkor ez lesz a választás!
köszi

P4

(#5854) jetimokus


jetimokus
tag

Milyen Winchestert egyek?

[ Szerkesztve ]

(#5855) KMT válasza Des1gnR (#5850) üzenetére


KMT
addikt

OFF

~11 k újonnan, nem csoda, hogy 9-ért nem vitték.
Használt dolgok fél áron kezdődnek. Alapszabály, ez alól úgy látszik a számítógépes alkatrészek kívételt képeznek. :)

Nem üzletrontás a célom, de mindig meglepődök, hogy milyen drágák a használt pc cuccok.

7ért vinném. 1-2 hó múlva. :DDD

ON

(#5856) amol


amol
addikt

Sziasztok!

Szeretnék egy SATA NAS-t RAID1-ben. A 2x500 gigás WD My Book World Edition II most 39k az iPonnál, vannak valakinek tapasztalatai vele? Azt olvastam hogy elég hangos, lassú és csak speckó vinyókat kezel ezért nézegettem a drágább de még elérhető árú (na ja, Netgear readyNAS NV+ már túlzás) megoldásokat úgymint Linksys NAS200, D-link DNS-323, NetGear SC101T, stb. Ötlet, vélemény?
Ja és hogy beleférjek a topikba ha üreset veszek van jobb választás a WD RE lemezeknél? Gondoltam 2,5" lemezekre is a zaj és a hőtermelés miatt, jelenleg (2x)320 giga is elég lenne - nagyobb még úgysincs :)

Köszönöm!

(#5857) amol


amol
addikt

Esetleg Lacie 2big Network, Raidsonic Icy Box IB-NAS4220-B?
Bocs hogy nem linkelek de aki ért ezekhez úgyis tudja miről van szó ;)

(#5858) Brumi˘


Brumi˘
addikt

Udv all!

Mi a velmenyetek a Samsung F1 320/640gb-os vinyokrol? Hangjuk erdekelne legjobban. A valaszokat elore is koszonom. :R

(#5859) Blero2 válasza Brumi˘ (#5858) üzenetére


Blero2
tag

Hali!

Nekem 320as van egy hete, és nincs semmi hangja. + még gyors és hűvös.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#5860) rollins válasza Brumi˘ (#5858) üzenetére


rollins
őstag

Nálam kettő 320gb -os járt aminek magasfrekvenciás zaja volt, meg is szabadultam tőlük, de lehet csak én jártam így. Van akit nem zavar az a hang, valaki meg érzékenyebb rá és nem bír mellette lenni hosszútávon.

[ Szerkesztve ]

(#5861) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

Üdv!

Szeretnék tanácsot kérni tőletek, mert vinyó vásárlás előtt állok. Mivel az alaplapom csak Sata1-es porttal rendelkezik, abból is 2 darabbal, így létfontosságú, hogy az új vinyó működjön Sata1 módban is. Leginkább a 640 GB és a 750-esek között gondolkozok. Jelenleg egy Samsung 160-as HD160JJ van a gépemben. Ezt 2 év alatt sikerült megtöltenem, szóval a 750-es elég lenne egy ideig :-) Leginkább filmek, zenék tárolására használnám, illetve digitalizálásra.
A tanácsokat előre is köszönöm.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#5862) sagesz93


sagesz93
addikt

Sziasztok!
Milyen programmal lehet megnézni hogy Bad Sectoros a winchesterem!
Bocs hogy rossz helyre irtam de nemtaláltam jobb topicot! :B :B

(#5863) rollins válasza sagesz93 (#5862) üzenetére


rollins
őstag

Hard Disk Sentinel, vagy olyan program ami tudja olvasni a smart értékeket, péld Everest

[ Szerkesztve ]

(#5864) newgamer válasza sagesz93 (#5862) üzenetére


newgamer
aktív tag

HD Tune 2.55 ingyenes
megtudod nézni vele a HDD-d és tesztelni is tudod

(IT Café témák között van topikja a programoknak)

(#5865) Myers válasza Szakbarbár (#5861) üzenetére


Myers
senior tag

Hi!

Én ma vettem 640-es WD-t hirtelen felindulásból, 15,8-ért. :) WD6400AAKS

Sokat nem tudok róla mondani egyelőre, csak hogy halk. De itt a hsz-ekben sokan ajánlják és dícsérik én is ezért bátrokodtam megvenni.

Este feldobom a sebességeredményeket.

http://www.muszaj.hu/

(#5866) amol válasza Myers (#5865) üzenetére


amol
addikt

Hol vetted?

(#5867) Myers válasza amol (#5866) üzenetére


Myers
senior tag

Nem tudom szabad-e reklámozni. Mindegy, majd kitörlik, ha nem szabad. :B

RedTower. De meg kellett rendelni. Tegnap rendeltem, mára hozták.
Ha hívod őket sokáig csörgesd. De van hogy 4 kicsengés után faxra vált. Akkor meg újra kell próbálni, sokszor. :)

Este eredmények! :)

[ Szerkesztve ]

http://www.muszaj.hu/

(#5868) Forza_JUVE


Forza_JUVE
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék 1 kis segítséget kérni vinyó-vásár ügyben. Kinéztem 2-t és érdekelne 1 kis technikai magyarázat, hogy melyiket lenne érdemes:

1.) SAMSUNG 400GB 7200RPM 8MB .... 15.300 HUF
2.) SEAGATE 500GB 7200RPM 16MB .... 16.700 HUF

Az árbeli difi nem érdekel, no meg a pufferbeli sem annyira (vagy ez utóbbi kéne hogy érdekeljen??)
Szivem sz. Maxtort vennék, de ebben a boltban "csak" 320GB-s a legnagyobb.
Per pill. van egy Maxtor és egy Samsung vinyóm, mindkettő 320 GB-s ... mindkettővel elégedett vagyok!!
A Seagate-t nem annyira ismerem, nem tudom érdemes-e venni, főleg 500GB-st??
Vmikor régen hallottam a Seagate-ekről hogy hajlamosak túlmelegedni.
Ebben kérnék 1 kis segítséget!

Köszi előre is!

Ciao

(#5869) KMT válasza Forza_JUVE (#5868) üzenetére


KMT
addikt

Maxtor-t, Samsung-ot felejtsd el. Seagate jó, de ilyen árban inkább WD6400AAKS.

(#5870) rollins válasza Forza_JUVE (#5868) üzenetére


rollins
őstag

Ebből nem lehet tudni pontosan milyenek, de az biztos hogy régebbi széria a mind a kettő!
Az újabb Seagate 500GB -ban már 32MB cache van, de van újabb is: 320GB 16MB cache vagy 640 GB 32MB cache, ez a Seagate Barracuda 7200.11. Az újabb 500GB -os Seagate -tel előfordult probléma állítólag, most nem tudom mi a helyzet.
Samsung SpinPoint F1 sorozat szintén újabb sorozat. péld a 640GB HD642JJ
Ezeket már mind leírták itt szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#5871) Myers


Myers
senior tag

Megvannak az eredmények:
HD Tune 2.55 - Benchmark default
HD Tach 3.0.4.0 - 32M blocks

Seagate ST33206020AS - 2 lemezes
HD Tune
HD Tach

WD4000AAKS - talán 3 lemezes?
HD Tune
HD Tach

WD6400AAKS - 2 lemezes
HD Tune
HD Tach

Bocs, hogy képfeltöltés.hu, de a netbagra nem rakja fel. Vagyis miután feltöltötte, nem adja meg a linkeket. :(

[ Szerkesztve ]

http://www.muszaj.hu/

(#5872) Haart válasza Myers (#5871) üzenetére


Haart
addikt

Ezek szerint a 640es piszokgyors :D

(#5873) dni


dni
őstag

Sziasztok!

Jelenlegi 250-es egytányéros vinyómat szeretném 640-esre lecserélni melyiket ajánljátok (WD, Seagate, Samu)?

Előre is köszi.

(#5874) lazydog válasza dni (#5873) üzenetére


lazydog
addikt

Samu HD642JJ a nyerő.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#5875) audi100td válasza dni (#5873) üzenetére


audi100td
nagyúr

WD vagy Samu, Seagate-et inkább egyelőre ne, mert a 320-as változata nagyon rosszra sikeredett.

Nekem Samsung van és eddig nagyon bejön, a WD-nél viszont 1-2 ms-el jobb az acces time, szerintem azt vedd amelyiket olcsóbban be tudod szerezni.

(#5876) dni válasza audi100td (#5875) üzenetére


dni
őstag

Még az lenne a kérdésem, h érdemes-e -általános felhasználás mellett- a jelenlegi 250 Gb (Seagate 1 tányér, rendszer) +320Gb-os (Hita 2 tányér tároló) lemezeimet egyre cserélni, vagy használjam továbbra is rendszernek a 250-est a jövendőbeli 640-es mellett (adatmennyiség szempontjából nincs feltétlenül szükségem rá).

Adatbiztonság és hang szempontjából is a Samu nyerő?

(#5877) audi100td válasza dni (#5876) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szerintem a 640-es vinyóra rakd a rendszert, de végülis az 1 tányéros 250-es Seagate is gyors, csak magasabb az acces-e.

Samu hangban nyerő, megbízhatóságban szerintem jobb a WD, de az F1 széria is elég megbízhatónak tűnik.

(#5878) audi100td


audi100td
nagyúr

Megjelent a 640-es WD Green Power :C

(#5879) dni válasza audi100td (#5877) üzenetére


dni
őstag

:R

(#5880) diegho


diegho
nagyúr

sziasztok

érdemes szerintetek a wd320 aaks-emet lecserélni samu hd322hj-re? Már adtam el ilyen samukat, mindenki azt mondja eszméletlen gyorsak. Kicseréljem, vagy ne?

(#5881) KMT válasza diegho (#5880) üzenetére


KMT
addikt

Megbízhatóság vs sebesség. Your choice. :)

Ráadásul, ha egy tányéros az a wd, akkor kétlem, hogy "eszméletlenül" gyorsabb lenne a samsunggal.

(#5882) diegho válasza KMT (#5881) üzenetére


diegho
nagyúr

na igen, fene se tudja milyen megbízható ez az F1, bár ha abból indulok ki, hogy talán az első WD RE ami itthon meghalt az az enyém volt :)) egyszerű... hazaviszem kipróbálom :D

[ Szerkesztve ]

(#5883) audi100td válasza diegho (#5880) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ha 2 tányéros WD-d van akkor szerintem megéri, mert tényleg jóval gyorsabb.

(#5884) diegho válasza audi100td (#5883) üzenetére


diegho
nagyúr

hdtach average read:
wd 67mb/s
f1 96mb/s

[ Szerkesztve ]

(#5885) diegho


diegho
nagyúr

még tesztelgettem pár dolgot. 300 megás file másolása adott merevlemez 2 partíciója között:
WD 20mb/s
F1 36mb/s

Két merevlemez közti másolás 55mb/s úgy hogy az F1-re írok. Eddig tetszik a dolog, bár samsung és a régi szériából nagyon sokat kellett visszaküldenem gariba. Meg merjek bízni az F1-ben?

(#5886) diegho


diegho
nagyúr

még pár teszt (a WD egyik partíciója erősen töredezett, azért volt az a ritka alacsony másolási sebesség)
700mb zip file kitömörítés:
WD 9.7sec
F1 7.7sec

igazából nem érzek a napi használatban akkora különbséget amekkorát a hdtach hozott ki, viszont ami nagyon szembetűnő az a hőmérséklet:
WD 36fok
F1 26fok
kézzel megfogva is elmondhatom, hogy bizony van különbség, pedig a WD-t egy 12-es venti fújja, a Samu csak a gép mellé van rakva. Marad tesztelésre hétvégére, aztán lehet cserélem.

(#5887) noncsika


noncsika
tag

500gigas vinyok kozul miket ajanlanatok? a megbizhatosag es a halk mukodes a lenyeg. samsungot es maxtort nemcsipem. seagate, wd okes, de pl hitachival mik a tapasztalatok? melyik tipus erdemes venni melyikbol? koszonom

(#5888) KMT válasza noncsika (#5887) üzenetére


KMT
addikt

Heló-szia! (:

500asok közül WD5000AAKS, de picit drágábban már van 6400AAKS, ami jóval gyorsabb.

(#5889) rollins válasza noncsika (#5887) üzenetére


rollins
őstag

Erre rögtön rávágom hogy: Hitachi P7K500 500GB :) Az elérési ideje elég nagy, de eddig meg vagyok vele elégedve és ami nekem fontos: halk, szinte nem is hallom.

(#5890) _ak_ válasza rollins (#5889) üzenetére


_ak_
addikt

ráadásul én nem vagyok vájtfülü, de a WD5000AAKS-om minden csak nem csendes, amúgy semmi gond nincs vele

Let's begin, de gozaimasu!

(#5891) noncsika


noncsika
tag

hát nekem a hang nagyon fontos lenne, mivel este is szokott menni a gép, elalváskor egy kis mp3 mindig jóljön és nemárt ha nem hangosabb a vinyó a hangfalnál :) a hitachi nem melegszik nagyon?
most épp döglődik egy külső 500as wd-m, ha valaki esetleg átnézne oda és van valami ötlete megköszönném

(#5892) rollins válasza noncsika (#5891) üzenetére


rollins
őstag

De, egy kicsit melegszik, ha nincs valami hűtés, vagy szellőzés a házban, akkor elérheti a 40 fokot a nyári melegben. Nekem a ház elején van egy 12cm ventilátor ami hűti, így átlag 34 fok.
Azért várd meg a többiek válaszát, hátha tudnak valami jobbat. Jön majd az új Hitachi 7K1000.B, ami gyorsabb lesz, de még semmit nem lehet tudni mikor fog ideérni, még külföldön sem lehet kapni sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#5893) .mf válasza noncsika (#5887) üzenetére


.mf
veterán

Ha a halkság és megbízhatóság többet számít, mint a gyorsaság, akkor WD 5000AACS, azaz a GP széria. 5400-as fordulatszám, sokkal halkabb és hűvösebb; halk géphez, adattároláshoz kiváló. Nálam még csak pár hete van, de azóta 24/7 ment, hűtés nélkül is csak kézmeleg, és noti-winyókhoz van közelebb hangban, mint asztaliakhoz.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#5894) .mf


.mf
veterán

Ja igen, amiért idejöttem :DDD
Nem találtam külön notiwinyó témát, ezért kénytelen vagyok itt kérdezni: Samu notiwinyókról mi a vélemény? Ez a leggyakoribb a boltokban, majd néhány WD, de a többi viszonylag ritka. 3 év garanciát ígérnek rá, tehát elég magabiztosak; azonban a tényleges megbízhatóság, fogyasztás, hang már más kérdés.
A hétvégén össze kéne kapnom a notim, holnap már rohannék is el érte -- azaz kéne néhány gyors vélemény.
Kösz:
.mf

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#5895) noncsika válasza .mf (#5893) üzenetére


noncsika
tag

ez se hangzik rosszul, koszonom a valaszokat
rakerestem erre a WD 5000AACS vinyora, de mindenhol azt irjak a specifikacioba, hogy 7200rpm :F ez annyira _is_ kepes, de leszabalyozza magat dinamikusan, vagy tobb verzio is van ezen a tipusneven, avagy az eladok a hulyek, akik ezt irjak? :)

(#5896) noncsika válasza .mf (#5894) üzenetére


noncsika
tag

az en notimban egy 160as wd dorombol, szo szerint :) kozel 8 honapos hasznalat utan, ez a vinyo dobbentett ra, hogy mennyire hangos az asztali gepem :DDD egeszen pontosan megnezem neked wd1600BEVS a tipusa. lehet, hogy ez egy atlagos vinyo, de nekem a notimban jol teljesit, pedig sokat megy..van hogy napokig kis se kapcsolom

(#5897) .mf válasza noncsika (#5895) üzenetére


.mf
veterán

Nem, nem ;)
Ha megnézed a WD marketing-anyagát, ügyelnek arra, hogy úgy írják, hogy "olyan sebesség, mint 7200-asok", de nem írják konkrétan le a fordulatszámot. Amit állítanak amúgy igaz is, mert a pmr miatti nagyobb adatsűrűségnek köszönhetően még így is közel olyan gyorsak mint a nem-pmr-es régebbi 7200-asok. Néhány review-oldal (silentpcreview, storagereview, talán anandtech is - ha gondolod, olvasd el őket) a rezgésekből szépen ki is mérte, hogy ez bizony végig 5400-on pörög. A boltok viszont a WD kétértelmű marketing-anyagai miatt 7200-at írnak; valamint ha jól emlékszem a WD még ki is kérte magának, hogy egyszerűen 5400-asnak minősítsék.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#5898) Zadia


Zadia
senior tag

Sziasztok!

E két vinyó közül melyiket ajánlanátok?
[link]
[link]

(#5899) dni válasza Zadia (#5898) üzenetére


dni
őstag

Az 1 tányéros Seagate a nyerő választás, de ha rákeresel a topicban még találsz róla véleményeket.

(#5900) Zadia válasza dni (#5899) üzenetére


Zadia
senior tag

Oké felkeresem a totyikot. :)

Én az Ipontól szeretném mrgrendelni.Honnan tudom,hogy olyan amit belinkeltél?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.