Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5151) demagóg válasza audi100td (#5147) üzenetére


demagóg
aktív tag

De azért a WD is leírja, hogy hány g-t bír. Maximum a papír, amire leírta. Meg labor körülmények között.
A tapasztalataid meg sajnos nem vigasztalják a pofára esett embereket.

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#5152) audi100td válasza demagóg (#5151) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ezek a pofára esett emberek nem rendeltetés szerint használták a terméket, mint ahogy azt már korábban te is leírtad, persze van kivétel, mert minden gyártónál ki lehet fogni a selejtet...

(#5153) demagóg válasza audi100td (#5150) üzenetére


demagóg
aktív tag

Tehát aki külső házba meri tenni a HDD-t, azt likvidálni kellene a törvénytelen tette miatt? Nem értem, hogy mire akarsz kilukadni. :F
Szövegértés: ...ha Seagate külső házba kerül...
tehát ott volt a ha, mert az eredeti szövegből nem derült ki a rendeltetési hely. Ezért nem értem, hogy miért akarsz mindenáron kötekedni. Inkább olvasd el még egyszer figyelmesen. Légyszi. :B

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#5154) demagóg válasza audi100td (#5147) üzenetére


demagóg
aktív tag

WD nem sül meg rackban, nem jellemző. Legalábbis ezen a környéken. Szerintem nem egy bolygón lakunk, ezért mások a tapasztalataink. :D

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#5155) audi100td válasza demagóg (#5153) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nem likvidálni kéne, de ha külső házba rakja ez ember a vinyóját, akkor figyeljen már oda egy kicsit, hogy bánik vele...

(#5156) audi100td válasza demagóg (#5154) üzenetére


audi100td
nagyúr

Akkor mitől füstöl el?
Még ilyen problémákat nem jelzett senki, se külföldi fórumokon, viszont Samsungra már nagyon sokan panaszkodtak itt a PH-n is...

[ Szerkesztve ]

(#5157) demagóg válasza audi100td (#5156) üzenetére


demagóg
aktív tag

Az itteni tapasztalat szerint a WD esetében a DSP és a motor driver száll el a leggyakrabban. Nem megsülés, tervezési vagy gyártási probléma. A motor driver különben is egy problémás alkatrész a nagy teljesítménysűrűség miatt. Belül megy tönkre, de hogy miért ez egy hosszú elemzés tárgya lehetne. Függetlenül, hogy desktopban vagy rackban volt eredetileg. Raptort meg normális ember tényleg nem tesz külső házba, az biztos megsülne. De bármit is írok (illetve más is) mindig hozzá kellene tenni, hogy mekkora darabszámból van az a meghibásodási mennyiség (vagyis arány). Ezt viszont nem tudom, ezért nem akarom lehúzni egyik típust, családot sem. Ha már WD-nél vagyunk, volt néhány éve egy időszak, hogy szinte nem volt meghibásodás. Azért, mert az előtte lévő időszakban az országba alig-alig jött be néhány darab. A fórumokon meg csak csorgatták a nyálukat az emberek és nem értették, hogy miért nem lehet kapni, pedig a hírek jöttek sorban az új típusokról is.
Emlékszem, amikor a Samsung (ismételten) keményen beszállt a HDD gyártásba, milyen ováció volt még itt a PH fórumokon is. Vissza lehet nézni. A többség teljesen odavolt a minőségtől. Aztán ahogy kezdett dominánssá válni, úgy lett értelemszerűen emiatt is egyre több a meghibásodott darab. Ekkor szépen átbillent a mérleg és már a fikázók lettek túlsúlyban. Holott nem biztos, hogy a Samsung minősége zuhant hirtelen ekkora nagyot. Lehet, hogy tényleg rosszabb lett a kihozataluk, mert elkurvultak ők is. Minden lehet, de mivel konkrét számok nem ismertek, ezért én nem merek határozottan kijelenteni semmit ezzel a márkával kapcsolatban sem. A tervezési problémák láthatóak, mindegyik gyártónak megvan a maga keresztje, hosszan sorolhatnánk, de az is elég ha végigolvassuk a fórumok panaszáradatait.

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#5158) audi100td válasza demagóg (#5157) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ebben igazad van, meg persze minden gyártónak van jobb meg rosszabb szériája, de a jelenleg kapható vinyók közül a talán WD, Seagate meg Hitachi a legmegbízhatóbb és ezt egy statisztika is alátámasztja, ami természetesen nagy darabszámból készült, valaki belinkelte pár hónappal ezelőtt...

(#5159) Dzsekó válasza audi100td (#5118) üzenetére


Dzsekó
addikt

Hali!

90MB/s-ről indul.

HDTach teszt piros csík

Nem rezonál, WD6400AAKS jobban rezonál.

(#5160) audi100td válasza Dzsekó (#5159) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ok, köszi, akkor ez lesz a következő vinyóm, egyébként korábban nem te írtad hogy egyik Hitachid erősen rezonált? Vagy az nem P7K500 volt?

(#5161) Dzsekó


Dzsekó
addikt

Megjelent a Hitachi 3 tányéros 1TB-s szériája 7K1000.B néven.
Ez is energiatakarékos, mint a P7K széria.
Ígéretesnek tűnik. :)

(#5162) Dzsekó válasza audi100td (#5160) üzenetére


Dzsekó
addikt

Egy 250-es rezonált baromira, meg tényleg volt egy P7K, ami rezgett, azt Hammon visszavette. De vettünk 5-6 db-ot abból 1 volt ilyen.
Esetleg 500GB-os 7K1000.B-t nézegethetsz. :)
Annak nagyobb az adatsűrűsége.

(#5163) audi100td válasza Dzsekó (#5162) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ok, kösz a segítséget, ilyen 7k1000.B-t hol lehet kapni? Forgalomba van már egyáltalán?
De szerintem maradok a P7K-nál, mert tudok 13,4K-ért.

(#5164) Dzsekó válasza audi100td (#5163) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ez vadi új, sztem majd egy hónap múlva lehet itt kapni.
És van az E7K1000, ez ugyanaz, csak tartósabb, kb. mint WD-nél az RE.

(#5165) priti


priti
addikt

Helo, most szállítottak le nekem egy HITACHI Ultrastar HDD-t, ami 1TB-os és 2008 májusi gyártású. Azt nem vágom, hogy ez most hány tányéros verzió és melyik specifikáció a vonatkozó.
Tud valaki segíteni nekem kinyomozni?
A weblapon nézelődtem, de nem kerek nekem valahogy a dolog, mert a megszokott szisztéma szerint nem találtam rá. Név alapján ugye csak az A7K1000 sorozat lehet a weblap szerint, mert a többi nem lehet 1 TB-os.
A "model" a HDD címkén ez: HUA721010KLA330 Mond ez valakinek valamit?

Hardverlesen

(#5166) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Mint ahogy előbb írta valki, én is it "dsúdózok" :DDD , hogy most végülis mit vegyek. WD 6400AAKS és a Samsung aktuális 750-es, illetve 1 TB-os modelljei között vacilálok. Már majdnem elmentem WD-t venni amikor itt és külföldi fórumokon olvastam némelyik modell vékony süvítő hangjáról :((( Na ez az amit nagyon nem szeretnék hallgatni, pedig a WD nekem a legszimpatikusabb márka. A Samsungtól tartok egy kicsit pedig teszekben nagyon meggyőző és jó az ára is. Teljesen elbizonytalanodtam, pedig nagyon kell a hely SD videók szerkesztésére és vágására, nameg a gyors rendszermeghajtó. Egyrészt nem akarok 2-3 síró WD-t hallgatni egész nap, másrészt meg kicsit tartok a Samsungtól a kimagasló teszteredmények ellenére. :F

6400AKS-nél nincs valami tipusszám ami alapján ki lehetne szűrni a süvítő modelleket?

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#5167) priti válasza priti (#5165) üzenetére


priti
addikt

megvilágosodtam közben, köszi

How to read the Ultrastar model number

HUA721010KLA330 = 1.0 TB, 3 Gb/s SATA
H = Hitachi
U = Ultrastar
A = ATA
72= 7200 RPM
10 = Full capacity — 1.0 TB
10 = Capacity this model 10 =1.0 TB (75 = 750 GB, 50 = 500 GB)
K = Generation code
L = 26.1mm z-height
A3 = Interface, 3 Gb/s SATA
0 = Reserved
0 = Reserved

[ Szerkesztve ]

Hardverlesen

(#5168) Dzsekó válasza M@trixfan (#5166) üzenetére


Dzsekó
addikt

Nyugodtan megveheted a WD6400AAKS-t, nem fog süvíteni, nekem sem süvít és szerintem ezt senki nem is írta. Én írtam annyit, hogy van egy kis magasfrekis seek hangja, de ez AAM-el ez teljesen el is tűnt, és így is piszok gyors a vinyó.
És ezt a hangot is csak úgy hallani, ha tök csöndes géped van, alig lehet megállapítani, hogy be van-e kapcsolva a gépem.
Samsungot megbízhatóság szempontjából nem ajánlom!

[ Szerkesztve ]

(#5169) demagóg válasza audi100td (#5158) üzenetére


demagóg
aktív tag

Komolyan érdekelne, hogy ki és hogyan tudja ezt ellenőrizni. A legyártott darabszám talán publikus. De, hogy abból mennyi hibásodik meg az hogyan ellenőrizhető? A gyárak bemondják? Honnan tudnák? Vagy egy ország összes bejövő darabszámát ismerve (amit szintén kétlek) minden létező szerviz és kereskedő listát készít a garos eszközökről? Plusz minden rendszergazda is összesíti a kikukázott darabokat? Az adatmentés, megsemmisítés során leselejtezett-megsemmisített darabokat is leltárba veszik? Nagy cégeknél helyben semmisítik meg az adathordozót, bizalmas adat nem hagyhatja el a kaput. Azokat is nyilvántartják? És mindezt ki hiszi el? Kinek lenne érdeke a pontos nyilvántartás? A gyárból kikerülés után az egzakt ellenőrzés lehetetlenné válik. 5%-on belüli pontossággal már kiegyezne mindenki.

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#5170) Geza26


Geza26
senior tag

Hello!

Melyik a jobb választás?

WD5000AACS
WD5000AAKS

Köszönöm!

Géza

(#5171) M@trixfan válasza Dzsekó (#5168) üzenetére


M@trixfan
addikt

No itt figyel mellettem két 6400AAKS. Életemben ilyen bizonytalan döntést még nem hoztam. Nagyon húztam a Samsung felé, de nem mertem beleugrani. Newegg statisztikái nem tetszettek, mert 100 bejegyzésből 31 negatív hangvételű. Ha sípolni kezd itt nekem a kettő akkor ledzsúdózlak! :DDD Komlyra fordítva köszönöm a tanácsot mindjárt be is pattintom őket. Nagy a csábítás a halál raid 0 kipróbálására! ;]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#5172) LGLuke


LGLuke
őstag

Sziasztok!

Most látom a WD oldalán, hogy kijött a WD RE3. Ebből a WD RE3 5002ABYS-es 500 GB-os változat hány tányéros?

Tapasztalatok?
Hőmérséklet, zajszint, sebesség, megbízhatóság?

Előre is köszi!
Üdv!

(#5173) audi100td válasza demagóg (#5169) üzenetére


audi100td
nagyúr

Úgy tudom hogy valami kereskedő csinált egy statisztikát hogy egy bizonyos darab eladott vinyóból mennyit vittek vissza, az összes gyártó szerepelt köztük, de ha pl. felmész a newegg.com-ra vagy a Geizhals.at-ra, esetleg Alternate.at-ra, el lehet olvasni a vásárlói véleményeket szintén mérvadó lehet, ha legalább pl. 50-en nyílvánítottak véleményt egy termékről.

(#5174) audi100td válasza LGLuke (#5172) üzenetére


audi100td
nagyúr

Olvass vissza pár oldalt, valaki nem rég belinkelt egy HD Tune tesztet, úgy emlékszem olyan 92MB/s az átlag olvasási sebessége, 12ms acces mellett. Egyébként 2 tányéros, és mint ahogy a többi jelenleg kapható WD valószínüleg ez is megbízható darab.

(#5175) demagóg válasza audi100td (#5173) üzenetére


demagóg
aktív tag

OK, értem amit írsz. Csak az a szolgáltató cégek tapasztalata, hogy a pozitív visszajelzésekre nem lehet rávenni az ügyfeleket (a visszacsatolás eredménye irreleváns). A meghibásodott eszközök sokszor nem jelennek meg az eladónál. Máskor meg megjelenik akkor is ha nem kellene. Pl több típusnál is rendszeres hiba a táp bemeneten lévő dióda elégése. Rendszeres hiba a motormeghajtó IC elégése. Mivel az égésnyom a kereskedő szerint nem garanciális hiba, ezért ezek nem is jelennek meg a garos eszközök nyilvántartásában (ami egy hihetetlenül igazságtalan hozzáállás de lehet, hogy a rossz tapasztalat miatt alakult ez ki). Tehát a gyártó elégedetten konstatálja, hogy az elektronikával minden a legnagyobb rendben van. A nagy cégeknél (MOL, bankok, stb) több ezer számítógép van melyek esetében az adat értékesebb mint a garos eszköz, ezért helyben vagy dedikált helyen lemágnesezik és/vagy megsemmisítik. Az meg megint hamis statisztikai adat, hogy gipsz jakab leejtette és gariztatta mert nem volt külsérelmi nyom. pistike vacak tápja végigszántja az összes alkatrészt, de ha nincs külsérelmi nyom, gariztatja. Kezd lejárni a gari ideje, jó lenne váltani, sanyika piezo gázgyújtóval kinyírja a procit, nyoma nincs, gariztatja. Jönnek sorban a bad sectorok (mert pl. leesett), gyurika gariztatná, szerviz leformázza, visszadobja. Erre be a mikróba, na most már tényleg garis. Itt a PH-n is rengeteg ilyen ötlet volt már. Van aki ezt szolgáltatásként üzletszerűen végzi. Nálam majdnem minden napra jut egy csapágyas Seagate. Külső házzal felborultak. Ha nem az adat a fontosabb, ezek nagy része megy garba. Holott esetleg a nem megfelelő kezelés és/vagy vacak, de csicsás ház (rezgéscsillapító nélkül) volt a meghibásodás oka. A véleménynyilvánítás meg nem mindig egzakt. Pl. a Samsungot mekkora divat most már folyamatosan lehúzni. Holott ha netán romlott is volna (?) a minősége, nem jobban mint bármely más gyártóé. A rezonancia egyes daraboknál meg kezdettől fogva megvolt, de akkor valahogy nem nagyon beszéltek róla. Ha valaki elkezdi a fikázást, pillanatok alatt jönnek a többiek is. Ellenben, mekkora divat most a WD-t dicsérni. Holott tervezési problémától szenved, időzített bomba ami miatt bárkinek végleg elszállhatnak az adatai. Százból vagy ezerből vagy tízezerből egy? Nem tudom, nálam már csak az "egyekből" jelennek meg azok amelyeken fontos adatok voltak. Akkor most jó vagy nem a WD? Ha az én adataimmal száll el menthetetlenül, akkor a legrosszabb típus. Ha a Samsungom száll el de legalább menthető akkor az is egy vacak, de mégsem annyira. A fórumokon megjelenik ugyan néha egy-egy bátortalan ellenvélemény de az arányokból nem lehet messzemenő következtetéseket levonni. Ugyanez érvényes viszont is. Ha per pill óriási hype van egy típus esetén, a kételkedőt pillanatok alatt elhajtják. Kialakul egy belterjes vélemény amely nem biztos, hogy a teljes valóságot fedi. Ha az MTBF értékre gondolok, az meg egy vicc.

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#5176) audi100td válasza demagóg (#5175) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ok, értem amit mondasz, ezeket a dolgokat nem lehet készpénznek venni, mint ahogy szerintem dobálgatott Rackben meghalt vinyókat sem. Pontos adatokban nem lehet meghatározni, hogy mi mennyire megbízható, de úgy vélem azért megközelíteni lehet és segíthet a döntésben, mielőtt az ember új merevlemezt vásárol, mert tényleg vannak nagyon gyengére sikeredett sorozatok, pl. a T166-os Samura nagyon sok volt a panasz, volt akinek 4-ből 4 megadta magát 1 éven belül, de az is lehet hogy sokkal többet adtak el ebből a tipusból, mint pl. Seagateből vagy WD-ből és ezért könnyebben kifogott egy ember akár több selejtet is, de most már szerintem hagyjuk az offolgatást, nekem akkor is az marad a véleményem hogy Maxtort meg Samut többet nem.
Samut főleg a rezonancia miatt, ami nekem a megbízhatóság mellett a legfőbb szempont és ezen a téren a Samsung nagyon le van maradva, elviselhetetlen amikor rezeg az egész házam.

Ja és nekem "többet" ér egy jó vinyó mint az adataim, mert a fontos cuccaim próbálom biztonságban tárolni 3 különböző vinyón, nem hiszem hogy így elszállna valami.

(#5177) coww válasza demagóg (#5175) üzenetére


coww
csendes tag

Egyetértek!!! Most vettem egy HD642JJ-t és megvagyok vele elégedve.Korrekt áron vettem .Olvasgatva a fórumot majdnem 6400AAKS-lett belőle, mindenki isteníti hogy ennyivel-meg-annyival gyorsabb...lehet ha Samsungot veszek 90MB/s helyett csak 89 lesz vagy akár 95...de maradt a Samsung, mert WD6400-et alig lehet(ett) kapni)
Én nem álligatok semmit, meg kínzom hülye tesztekkel, meg ha a kondíció 99%-ra csökken megy vissza gariba...Nem, békén kell hagyni, szellőzni és eléldegélnek ezek. Sztem.

(#5178) audi100td válasza coww (#5177) üzenetére


audi100td
nagyúr

Senki nem mondta soha hogy gyorsabb a 6400AAKS, mint a HD642JJ!!! Ha mégis mutasd meg azt a hsz-t, mert nem hiszem el, köztudottan ugyanolyan gyors mind a 2 :U

[ Szerkesztve ]

(#5179) hatol


hatol
csendes tag

Sziasztok,

Az itteni és a netes vélemények alapján már-már megvettem a WD6400AAKS-t. A szívem a seagate felé húzott volna, de az új 7200.11-es széria (500 Gb) első gyerekbetegségei, amiket a fórumokban olvastam (nehéz indulás, furcsa kerregés, többszöri FW csere) nem nagyon győztek meg. Meghát az a 140Gb plusz is szimpatikus volt. :)

Ezek viszont orvosolódni látszanak, és már itthon is kapható a Seagate 7200.11 640 Gb-os 32M cache ST3640323AS modellje.

Szerintetek melyiket lenne érdemes venni? :F

''Különös kapcsolat van a nehéz és az értékes között...''

(#5180) demagóg válasza audi100td (#5176) üzenetére


demagóg
aktív tag

:R Pedig az elején még azt hittem, hogy elbeszélünk egymás mellett. :B

Ja és nekem "többet" ér egy jó vinyó mint az adataim, mert a fontos cuccaim próbálom biztonságban tárolni 3 különböző vinyón, nem hiszem hogy így elszállna valami.
Vagy mások adatait mented, vagy már szálltak el fontos adataid vagy kisebbségben vagy. Mert erre csak utólag jön rá a többség. De ne nagyon terjeszd, mert még munka nélküli leszek. :U

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#5181) audi100td válasza demagóg (#5180) üzenetére


audi100td
nagyúr

Igen, az elején félreértettelek kicsit, na de mind1.
Nem mentem én senki adatait és még nem szállt el cuccom (mondjuk egyszer majdnem), csak fontosak számomra és probálom biztonságosan tárolni, egyik vinyó nincs is a gépbe soha, csak a polcomon csücsül, backup vinyóként haszálom (Samu HD200HJ, a gépembe el se viselném mert szétrázza a házam), ha esetleg táphiba miatt leégne az összes vinyó a gépbe.

Egyébként nem hiszem hogy munka nélkül leszel, van elég felelőtlen ember :U

[ Szerkesztve ]

(#5182) audi100td válasza hatol (#5179) üzenetére


audi100td
nagyúr

Egyelőre még várnék a 640-es Seagate-el, mert a 320-as 7200.11 nagyon rosszra sikeredett, nagyon megbízhatatlanok, valakinek már a 8. halt meg (olvasgass kicsit Newegg.com-on), pedig nem rég jött ki és a 640-esbe is 320-as tányérok vannak.
Szerintem vedd meg inkább az 500-ast, nekem az van és szerintem nagyon jó és ez is nyom 90MB/s-t átlagba 12,5ms mellett, meg ez már egy kiforrott széria.

Egyébként mi a bajod a 6400AAKS-el?

[ Szerkesztve ]

(#5183) swoody


swoody
senior tag

Sziasztok.
Szeretnék vinyot venni.A samsung 500gb sata2 vinyó mennnyire jo,megbizhato?
Mit kell figyelni vásárláskor.Olvastam a forumot hogy egy,két tányér van benne ez rá van irva vagy valami?

[ Szerkesztve ]

(#5184) hatol válasza audi100td (#5182) üzenetére


hatol
csendes tag

Hagyományosan Seagate párti vagyok a megbízhatóság miatt. Tehát feltételeztem, hogy márkahűség mellett, hátha halkabbat/biztonságosabbat/gyorsabbat kapok, meg a 32M cache.

De ha a 320-as Seagatek is gyíkosak, akkor valsz marad a WD.

''Különös kapcsolat van a nehéz és az értékes között...''

(#5185) audi100td válasza hatol (#5184) üzenetére


audi100td
nagyúr

A WD legalább olyan megbízható mint a Seagate, ha nem jobban, de előbb pont arról volt szó hogy ezek csak irányelvek, nem mindig mérvadóak.

(#5186) audi100td válasza swoody (#5183) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ha T166 akkor nem olyan megbízható, ha mindenképp Samut szeretnél akkor inkább az F1 szériát válaszd, de szerintem Seagate 7200.11-el jobban jársz ha gépbe veszed, ha esetleg külső Rackbe, akkor inkább a Samu F1.

(#5187) swoody válasza audi100td (#5186) üzenetére


swoody
senior tag

Nem mindenkép szeretnék.Csak ezt tudom hogy van készleten.Gépbe lesz.Foggalmam sincshogy F1 -e van nem.
Seagate 7200.11 ez a pár szám rá van irva a vinyora? Ebböl a tipusbol az 500gb megbizható?

(#5188) audi100td válasza swoody (#5187) üzenetére


audi100td
nagyúr

Seagate Barracuda 7200.11, ez a pontos tipus, de ha 32MB chache-es 500-as Seagate-et látsz, az tuti az. Egyébként egy megbízható, gyors és halk széria.

(#5189) swoody válasza audi100td (#5188) üzenetére


swoody
senior tag

Xp látja az 500gb-ot vagy vista kell hozzá?

(#5190) audi100td válasza swoody (#5189) üzenetére


audi100td
nagyúr

Persze, nem kell vista.

(#5191) Játékos válasza swoody (#5187) üzenetére


Játékos
addikt

Simán F1-et vennék! Nekem 320-as van (egytányéros), de van 640-es (kéttányéros) is belőle. Nagyon gyors, nagyon halk, és nem melegszik semennyire! A 320-as 12k-ért simán vihető 3 év garral... :K

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#5192) audi100td válasza Játékos (#5191) üzenetére


audi100td
nagyúr

Van 500-as 2 tányéros is, gondolom neki 500-as kell....

(#5193) swoody válasza Játékos (#5191) üzenetére


swoody
senior tag

Nekem 500-ast mondtak 14ért csak nem tudom hogy akko az F1-e vagy a sima.
Itt egy link ahol van pár vinyo de nicns mellé irva hogy F1 , 7200.11 stb.
Nem innen veszem. :)

[link]

(#5194) Játékos válasza audi100td (#5192) üzenetére


Játékos
addikt

Miért jó az 500-as kéttányéros? :U Mert 250MB-osak a korongok? :F Jobb az F1, de olyat vesz amilyet szeterne... :K

swoody
500-as nem F1, mert azokban 320MB-os korongok vannak. :K
Én nagyon meg vagyok vele elégedve, gyors, nagyon-nagyon halk, és hűvös. :K

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#5195) audi100td válasza swoody (#5193) üzenetére


audi100td
nagyúr

Seagate 500GB 7200rpm SATA 2 32MB, ez egy 7200.11 és ugyanolyan gyors mint az F1.

(#5196) audi100td válasza Játékos (#5194) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nem mondtam hogy jobb csak, hogy ahogy kivettem, neki 500-asra van szüksége.

És az 500-as is lehet F1, csak ugye van még T166 is.

Látom nagyon képbe vagy, van 250-es F1, 500-as F1 és 750-es F1 is és mindegyikben 250-es lemezek vannak. A 160-as, 320, 640 és 1TB-os F1-ben van csak 320-as lemez.

[ Szerkesztve ]

(#5197) Játékos válasza audi100td (#5196) üzenetére


Játékos
addikt

Azt nem olvastam, hogy kifejezetten 500-as kell neki, bocs. 3db. 166MB-os tányér? hangosabb, melegebb, lassabb??? :U

Látom nagyon képbe vagy, van 250-es F1, 500-as F1 és 750-es F1 is és mindegyikben 250-es lemezek vannak. A 160-as, 320, 640 és 1TB-os F1-ben van csak 320-as lemez.

Látod, éppen ezért nem mondtam, hogy 500-as F1...éppen az új 320-as lemezek miatt tudott gyorsulni egy picit... :K
Nyílván nem egyetrengető különbségekről van szó, de ha már lehet...
Innentől kezdve kiszállnék a "vitából"! :K
Szebb jövőt! :R

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#5198) audi100td válasza Játékos (#5197) üzenetére


audi100td
nagyúr

Te nagyon nem vágod miről van szó, olvass már értelmesen könyorgöm :W :W :W

500-as F1 is létezik csak nem vagy képes felfogni.....

[ Szerkesztve ]

(#5199) audi100td válasza Játékos (#5197) üzenetére


audi100td
nagyúr

250-es lemezek de mind1, tanulj meg előbb olvasni...

(#5200) Játékos válasza audi100td (#5198) üzenetére


Játékos
addikt

Ha te ezért a falba vered a fejed, akkor baj van veled, nem kicsi! Értem, hogy van 500-as F1 250MB-os tányérokkal! Fel tudom fogni! Komolyan! De mondd meg, miért jobb, mint a 320-as? És nem verd a fejed a falba, butaság! :DDD

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.