Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#73301) Digitalis válasza Graphics (#73300) üzenetére


Digitalis
senior tag

Itt különösebb problémáról nem írnak, ebben az ársávban viszonylag jónak mondják.
Megrendeltem, meglátjuk.

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#73302) b_alazs


b_alazs
tag

Sziasztok!

Két kérdésem lenne:
- milyen SSD-t ajánlanátok a következő géphez? - HP Omen 16-B0385ng (legalább 1 TB érdekelne)
- a bővítés házilag is megoldható garancia vesztés nélkül?

Előre is köszi!
B

(#73303) Pyttawrx válasza b_alazs (#73302) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia! Kérlek olvasd el a Téma összefoglaló-t és annak megfelelően írd be újra! Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#73304) lujo10 válasza Graphics (#73294) üzenetére


lujo10
aktív tag

Köszi, a TBW értékére próbáltam rákeresni, de erről semmi kézzelfoghatót nem találtam.
Lehet rossz helyeket néztem :F

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#73305) tasiadam válasza lujo10 (#73293) üzenetére


tasiadam
veterán

hamarabb fogod a géppel együtt kicserélni az SSD-t, mint teleírni egy nvme-t. Ha csak nem chia-t polotolsz

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#73308) lujo10 válasza tasiadam (#73305) üzenetére


lujo10
aktív tag

Nem, nincs ilyen szándékom :N csupán kíváncsi vagyok a TBW értékkel kapcsolatban.

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#73310) Dozbik


Dozbik
tag

Sziasztok!

[link] A Samsung 980 Pro nvme SSD-ben van valami érdemi különbség a hűtőbordás és anélküli változat között? B550-es alaplapra szeretném rátenni. Mivel a sima hűtőborda nélküli változat elfogyott, ezért kénytelen voltam a hűtőbordás változatot rendelni, csodálkoztam is, hogy az miért nem fogy, a leírásban csak a wattage résznél láttam különbséget meg hogy a hűtőbordás az PS5 kompatibilis, de remélem, teljesen ugyanaz a két modell és menni fog ugyanúgy az asztali gépbe...

(#73311) Graphics válasza Dozbik (#73310) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Tök ugyanaz elvileg. :)

Persze, hogy menni fog. Szabvány.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#73312) Dozbik válasza Graphics (#73311) üzenetére


Dozbik
tag

Köszönöm szépen! Akkor megnyugszom. :) De azért lehet, töltök egy pohár bort, biztos, ami biztos. :D

[ Szerkesztve ]

(#73313) Digitalis válasza Digitalis (#73301) üzenetére


Digitalis
senior tag

Gyorsan megérkezett, mintha valamivel gyorsabb is lenne mint a gyári SK hynix volt. Probléma nélkül indult, megy a vivobook-ban. [kép]

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#73314) varsam


varsam
őstag

sziasztok,

egy régebbi Sony Vaio T13 notiba lenne szükségem SSD-re, mSata csatlakozóval. 128/256GB kapacitással. Sok választás nem nagyon van ahogy nézem, a kettő közül melyiket ajánlanátok?
Kingston KC600 256GB mSATA (SKC600MS/256G)
Transcend 230S 256GB mSATA (TS256GMSA230S)
Vagy bármi más esetleg?
köszi

(#73315) Graphics válasza varsam (#73314) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mindkettő jó, vagy nézz ra hardveraprora , neha kerul fel jó árban.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#73316) Pyttawrx válasza varsam (#73314) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A 230s az tuti melegszik terhelés alatt, de stabil.
2,5” sata nem játszik?

(#73317) varsam válasza Pyttawrx (#73316) üzenetére


varsam
őstag

Van benne hely 2,5-ösnek is, csak kell hozzá egy adapter, amit nem igazán találni már, még új korában se nagyon találtam, vagy horror áron.
Amúgy meg nagymamámnak lesz, facebook meg ilyenek, semmi extra. Bőven elég lenne egy 120as vinyó is bele.

(#73318) Pyttawrx válasza varsam (#73317) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Jobb az sdd, ne tegyél hdd-t bele.

(#73319) varsam válasza Pyttawrx (#73318) üzenetére


varsam
őstag

120as vinyó alatt is SSD-t értettem (bocs), dehogy akarok HDD-t :)

(#73320) szmolkal


szmolkal
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, van egy hp 15s-eq2008nh laptopom.Nemrég vásároltam, de szeretném a memóriát és a háttértárat bővíteni.Ki is néztem magamnak mindkettőt, de főleg az SSD kompatibilitásában nem vagyok biztos - PCIe 4.0, vagy 3.0 a jó választás? A két komponens:
https://www.mysoft.hu/details.aspx?pn=SNV2S/1000G&utm_source=arukereso.hu&utm_campaign=arukereso.hu_komponens&utm_medium=cpc&utm_term=SNV2S/1000G

https://www.mysoft.hu/details.aspx?pn=KCP432SS6%2F8
Árban nem szeretnék nagyon elrugaszkodni.
A memóriánál próbáltam figyelni a késleltetésre is (NEm tudom mennyire fontos).
Csatolok 4 képet a CPUZ programból.
Köszönöm a segítséget!

(#73321) Lauda


Lauda
félisten

Hello!

Általános felhasználás esetén (netezés, kis torrent, ilyesmik, (videóvágás, játék nincs)), vennék észre különbséget egy Samsung 850pro és egy nvme ssd között? Lett egy újabb gépem (dell 7060sff), amiben már található nvme ssd foglalat. Jelenleg egy sata 850pro ssd-re telepítettem a rendszert. Gondolkodom rajt, hogy kipróbálok egy nvme ssd-t, viszont ha csak kidobott pénz, akkor sok értelmét nem látom.

Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

(#73322) Pyttawrx válasza Lauda (#73321) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Max a videóvágásnál igenm a többinél nem igazán.

(#73323) Graphics válasza szmolkal (#73320) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ha azt az SSD-t teszed bele, akkor mindegy hogy gen3 vagy 4.

Az az SSD alapvetően a gen4-esek között képes egy gen3 tempóra.

Azt meg nem talaltam meg a laptopod mit tudna.

De alap dolgokra eleg a tempó.

C

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#73324) nyunyu válasza szmolkal (#73320) üzenetére


nyunyu
félisten

AMD Ryzen™ 5 5500U

Az PCI-E Gen3-at tud.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#73325) szmolkal válasza nyunyu (#73324) üzenetére


szmolkal
csendes tag

Nem lesz baj belőle, ha 4.0 kártyát teszek bele?
Tíz másodperccel ezelőtt nyomtam le a megrendelés gombot.
Valahol olvastam, hogy a gen3 foglalatban is működik a gen4 kártya, persze a megfelelő korlátozással.

[ Szerkesztve ]

(#73326) hibavissza


hibavissza
veterán

Üdv! Egy Acer Nitro 5 gémer laposba bővítenék SSD-t. Ryzen 5 + 3060. Szerencsére van egy plusz m2 80 mm slot bővíteni, így a rendszer nem kerül rá csak játékok. Sajnos a gépben nincs hűtés installálva ehhez a slothoz. 1 TB-os kiszerelésben melyik típus ajánlható ide?
Sebesség nem igazán számít, de cserébe legyen hűvösebb, olcsóbb és viszonylag megbízható. Samsung 980-at néztem, de van árszintben alatta élet. Viszont az ottani Team Group, Apacher 710, WD Blue, Kingston, stb szériák nem tudom mennyire vehetők.

(#73327) hibavissza válasza szmolkal (#73325) üzenetére


hibavissza
veterán

Hivatalosan visszafelé kompatibilis. PC hardvernél sajnos nem lehet mérget venni semmire.

(#73328) Pyttawrx válasza hibavissza (#73326) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Pl WD Sn570 vehető, azt ha jól tudom nem melegedős, de most nem monodm 100%-ra

(#73329) hibavissza válasza Pyttawrx (#73328) üzenetére


hibavissza
veterán

Köszi! Öt ezerel olcsóbb és ugyan azt tudja. Érdekes, hogy a könyvtárat ez is a RAM-ba tölti. Egy hibaforrással kevesebb. Remélhetőleg valami univerzális, globális szabvány szerint és nem az lesz, hogy 3 év múlva a Windows nem támogatja a buffert és leesik a sebesség sata 3-ra. Erről van valami info? Nem mintha a sata 3 nem lenne elég mindenre is. :) A gond, hogy a gémer 14 éves fiam gépébe lesz... :D
Videót vágok FinalCuttal az asztali M1 Mac-en. Nem érzem a különbséget a beépített pci4 vs. Thuderbolt vs. USB 3 közt. Leteszteltem.

[ Szerkesztve ]

(#73330) hibavissza


hibavissza
veterán

Nah, megrendeltem a 980-at :B . Rákeresve a WD Sn570-re bedobta a Tom's hardware tesztjét. [link] Azt átnyálazva a 980 jobb energia hatékonysága volt jelentős különbség. Mivel nincs a laposban dedikált hűtés erre a slotra, így marad a 980. Érdekes, hogy a 980-ra keresve nekem a gugli nem dobta ki ezt a tesztoldalt....még egyszer köszi! Biztos, hogy nem vettünk volna észre különbséget, de legalább papíron tisztább-szárazabb érzés. :R

[ Szerkesztve ]

(#73331) Lauda válasza Pyttawrx (#73322) üzenetére


Lauda
félisten

Köszönöm szépen! :R

(#73332) #31600896


#31600896
törölt tag

Üdv!

Új SSD-t tervezek az ITX gépembe. Kipróbálnám az M.2-es szabványt, de túl hosszúnak látom, lehet nem fér az alaplapra.
Az alaplapom: Asus Prime H310I-PLUS R2.0
A kinézett SSD: Kingston NV1 500GB M.2 PCIe

Működhetnek együtt?

(#73333) Graphics válasza #31600896 (#73332) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Erre a lapra nem is fog.

Az vagy Wifinek van, vagy kisméretű SSD-nek. 2230-as.

Vagy adapterrel a PCIe slotba.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#73334) nyunyu válasza #31600896 (#73332) üzenetére


nyunyu
félisten

Manual szerint 2 M2 foglalat van az alaplapodon:
- 2260/2280: SSDnek
- 2230: WiFi+Btnek

9. oldalon ábrán 9-cel jelölt hely az SSDé.
De nézd meg az alaplapodon, hogy tényleg ott van-e, mert az ábrán szaggatott vonallal jelölik. (opcionális?)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#73335) Graphics válasza nyunyu (#73334) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Akkor az hátul lesz rajta.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#73336) Sidorovich


Sidorovich
senior tag

Sziasztok!

Otthoni kis háziszerver beüzemelését terveztem egy ASUS PN41 barebone géppel. Milyen SSD-t (típus, márka, széria) ajánlanátok ami megbízhatóan bírja a 24/7 üzemelést?
Teljesítmény másodlagos, inkább a megbízhatóság és a mérsékelt melegedés számít, mert kicsi passzív hűtésű háza van a gépnek.

2.5-es SATA 6G formátummal tervezek, 120-250GB tárhely bőven elég.

Előre is köszi a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#73337) Graphics válasza Sidorovich (#73336) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szinte bármi jó, WD Blue 3D, vagy SA510

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#73338) Lizard0828


Lizard0828
tag

Sziasztok!
Egy b550 Tomahawk ès egy 5700x mellè rendszernek illetve játèkoknak egy 1tb Samsung 980 megfelelő lenne vagy van ennèl jobb alternatíva? 40-45 ezret szánnèk rá ès ne legyen túl forró fejű!

[ Szerkesztve ]

"All The Best And Fuck The Rest"

(#73339) Graphics válasza Lizard0828 (#73338) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Teljesen jó lehet.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#73340) Lizard0828 válasza Graphics (#73339) üzenetére


Lizard0828
tag

Köszönöm ;)

"All The Best And Fuck The Rest"

(#73341) -mugen-


-mugen-
tag

Üdv!

Gondolkodom,hogy a döglődő 500-as hDD helyet nem az eddig tervezett 1TB-os HDD-t hanem ssd-t veszek .
Nem tudom,hogy m2 vagy 2.5 érdemes-e néznem...

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
15-25k(függően a mérettől)
2. Mekkora SSD-re van szükség?
480GB(de inkább 500gb)-tól felfelé.
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
Macbook Air M1-hez/TV-hez külső ssd
4. Pontosan milyen (alaplap/laptop) lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
[link]

5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD?
0-3
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
Letöltött tartalmat másolnék rá(vagy közvetlen rá letöltenék)esetenként konvertálva lenne a tartalom illetve feliratozva.Ezek után pedig TV-n megnézem(vagy gépen).
7. Csak új vagy használt is szóba jöhet?
Új.

"nankurunaisa"

(#73342) májkimiki


májkimiki
őstag

Sziasztok!
A Samsung 870 EVO széria a várólistából átkerült az ajánlottak közé vagy nem váltotta be a reményeket?

(#73343) Pyttawrx válasza májkimiki (#73342) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Sok "panasz" van rá, így nem került át. Elvileg sok esetben fw frissítés megoldotta a problémát, de ez sajnos akkor sem olyan jó mint a 860 vagy a 850-es széria

(#73344) májkimiki válasza Pyttawrx (#73343) üzenetére


májkimiki
őstag

Akkor inkább Sandisk SSD Plus vagy Ultra? Most másból nem tudok választani.

(#73345) Sidorovich válasza Pyttawrx (#73343) üzenetére


Sidorovich
senior tag

Na basszus, pont most rendeltem egy 250GB-os változatot a kis hobbi szerver projektemhez. (#73336) :D
Akkor firmware frissítéssel kezdem, aztán meglátjuk.

(#73346) Lalesz


Lalesz
csendes tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani 1tb-os SSD-t 30-35k körül? Lap MSI z490-A pro, proci 10700.
Előre is köszi.

(#73347) Graphics válasza Lalesz (#73346) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ha kitöltöd a temaosszefoglalo alapján a kerdeseket semmi akadálya.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#73348) Lalesz


Lalesz
csendes tag

Javítom! :)


1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
Max 40k huf.
2. Mekkora SSD-re van szükség?
min 500, de jobb lenne az 1tb
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
asztali gép, M.2
4. Pontosan milyen (alaplap/laptop) lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
https://www.msi.com/Motherboard/Z490-A-PRO/Specification
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!)
legalább 3
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
átlagos, többnyire munkára, 3D grafika, modellezés, unreal engine.
7. Csak új vagy használt is szóba jöhet?
lehetőleg új

Köszi!

(#73349) ricsip


ricsip
addikt

Samsung Magician & SSD Tools & Software Update | Samsung Semiconductor Global

The 870 EVO model will be manufactured with a revised V6 process starting November 2022

Na, csak nem kiderült h. a V5 process miatt voltak a badsectorosodó tömeges hibák? :Y

-

(#73350) Graphics válasza ricsip (#73349) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az nem V5 process , csak simán V5. :)

Ez sima revízió, pl alacsonyabb gyártástechnológián készülő alkatrészek, vagy újabb NAND.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.