Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#73901) tibaimp válasza Graphics (#73896) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Értem, köszi :R
Az akkor a kérdésem, hogy akkor erre a RED-re miért ad a gyártó 5 év gart ill. elég magas TBW-t, szemben a többi felsorolttal?

Márton: Amúgy még RAM tesztet akarok futtatni, lehet valamelyik modul döglött meg :F

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#73902) varmi2 válasza tibaimp (#73901) üzenetére


varmi2
nagyúr

A gyártói TBW érték nem jelent semmit, csak marketing.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#73903) tibaimp válasza varmi2 (#73902) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez így egy kissé erős kijelentés, nem? Komolyan kérdezem!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#73904) varmi2 válasza tibaimp (#73903) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nem az. A TBW nem jelent semmit, csak azt, hogy a gyártó meddig ad rá garanciát, de mindeki hamarabb eléri az évben meghatározott garancia végét, mint a TBW értéket.
Ez kb olyan, mint az autóknál, hogy 5 év vagy 100000km, ha eléri az ember az adott kilométert, akkor nem fog leállni az autó, csak már nincs rajta gyártói gari.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#73905) tibaimp válasza varmi2 (#73904) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez rendben van, ezt értem! Csak azt nem értem akkor, ha egy termékre (SSD, de legyen autó) adnak 350 (TBW/km/kismacska) értéket + 5 év gart, a másikra meg 200 (TBW/km/kismacska) + 3év gart, akkor ez hogy lehet "marketing" és miért nem számít?
Nem tudom érthető-e, amit nem értek? :B
A 350 >> 200 + 5 > 3

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#73906) MadKet


MadKet
tag

Sziasztok,

Végre sikerült eljutnom odáig hogy beszereljem az Apacer AS2280Q4 500GB-ot. A zöldes színű csomagolás ellenére, ugyanúgy volt hozzá hűtőborda, ugyhogy ezt raktam rá az alaplapi helyett. Akit esetleg érdekelnek adatok, ezeket mértem vele így frissen beszerelés után. Hőfok 51 C-ig ment fel a teszt alatt (HWMonitor szerint), de őszintén nem tudom mi az ami jónak számít és mi a max ami még nem problémás. Köszi még1x az ajánlást, reméljük jó szolgálatot tesz majd :)


[ Szerkesztve ]

(#73907) Graphics válasza tibaimp (#73905) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Termékpozicionalas. :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#73908) BB9000 válasza varmi2 (#73902) üzenetére


BB9000
senior tag

A TBW nem légből kapott érték. Tényleges jelentése van! Különösen akkor, ha egy SSD-t komoly igénybevételnek teszel ki pl. napi több TB nagyságrendű írással. Otthoni felhasználáskor ez elképzelhetetlenül soknak tűnik, de a gyakorlatban vannak helyek, ahol sok írás megy az SSD-re. (szervereknél pl.) Ha ide beteszel egy olyan eszközt, ami 300 TBW írásig garos, és úgy döglik meg pár hónap múlva, hogy túl van már a 300-on, akkor buktad az eszközgarit, mert a gyártó által garantált írásmennyiséget elérted, tehát elhasználódott már az SSD. Ide olyan SSD kell, ami bírja a nagyobb mennyiségű írást is. Pl. egy 3600 TBW -os. A nagy TBW szám utal arra, hogy ez bírni fogja a nagyobb terhelést is. A gyártó nem a saját maga ellensége, tehát ezeket a TBW értékeket úgy határozza meg, hogy minél kevesebbet kelljen neki cserélnie meghibásodás miatt. A nagyobb TBW vel rendelkező SSD tehát tényleg több írást visel el.
Csak akkor nincs jelentősége a TBW-nek, ha olyan felhasználása lesz az SSD-nek, amely során nem lesznek kihasználva a maximális írási ciklusok. Ha pl. évente 10-20 TB írás műveletet hajtasz végre az SSD-re, akkor a garancia szempontjából tökmindegy, hogy 300 vagy 3600 TBW érték van megadva hozzá, mivel az ötödik év végére se éred el a 100-at.

(#73909) Addel válasza BB9000 (#73908) üzenetére


Addel
senior tag

Nemrég írtam, hogy egy 850 evo 256GB-ot cserélek le, ezt 2015 december óta napi (otthoni) használatban 38.87 TB-nál jár, erre anno 75TB-ot vállalt a gyártó.

(#73910) KAMELOT


KAMELOT
titán

Sziasztok!
Crucial MX500 4TB 316€
Kizárólag csak tárolásra lenne minimális írás naponta!
Megfelelő?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#73911) tibaimp válasza Graphics (#73907) üzenetére


tibaimp
nagyúr

OK! És nem killódnak azzal, ill. vállalnak fel plusz költséget, hogy többféle SSD belsőt gyártsanak. Tulajdonképpen, akkor gyártanak "egyfélét", és átcímkézik? Mert akkor így érthető.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#73912) ubyegon2 válasza BB9000 (#73908) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

...de a gyakorlatban vannak helyek, ahol sok írás megy az SSD-re. (szervereknél pl.)

Bizony és nyilván nem véletlen, hogy szerver(DC osztályú/Enterprise) SSD-nél nem is nagyon használják a marketing-értékű TBW-t, hanem DWPD-t látsz helyette. ;)

Pont ilyet vettem, azért is tudom, de nézhetsz más gyártót is.

[ Szerkesztve ]

(#73913) fecaga21


fecaga21
aktív tag

Üdv. Van egy Dell XPS laptopom i7-6700HQ procis. Tárhelyet akarok bővíteni benne, mivel gyárilag csak 120 gb van benne. Milyen tipusú SSD-ét nézzek bele?Gyárilag ez volt benne, nem ilyen dvd írót kivesszük és lesz hely. M2 SSD-t tudok bele tenni, vagy milyet nézzek?Olyan 500 gigára lenne szükségem.

(#73914) ginola


ginola
addikt

Intel D3-S4510 ajánlott darab?

(#73915) NextError


NextError
tag

Sziasztok!
1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá? Amennyit kell a felhasználás függvényében.
2. Mekkora SSD-re van szükség? 2TB ha jól nézem ezek érik meg legjobban TB/Ft arányban de jöhetne 4Tb is akár de az már kicsit drága/annyira nem szükséges.
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó? Asztaliba szeretnék egy Toshiba P300 3TB-os HDD-t leváltani a rendszer most egy Samsung pm 981a 2TB-on mellette van egy SANDISK Ultra 3D 4TB. Ezek mellé kellene vagy m2 amire rátehetném a szűz windowst az új lap miatt, vagy ha jó a jelenlegi 2 terás a rendszernek szerintetek akkor egy m2/sata is jó tárolásra, minden eshetőségre szívesen fogadok ajánlásokat
4. Pontosan milyen (alaplap/laptop) lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán) - [Asrock Z790 PG Riptide]ebben ha jól néztem már gen5 m2 is van de gondolom azzal egyenlőre nem érdemes foglalkozni :D
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? - (irreleváns)
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD? átlagos
7. Csak új vagy használt is szóba jöhet? új, de HApró-ról is szóba jöhet bontatlan termék

Előre is köszi a tanácsokat :R

(#73916) Jakuu válasza tibaimp (#73901) üzenetére


Jakuu
őstag

Azért mert a RED inkább NAS-hoz van kitalálva és ott általánosságban több az írás.

(#73917) Pyttawrx válasza NextError (#73915) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Vennék bele egy Samsung 970 EVO Plus 2TB (MZ-V7S2T0BW), plusz egy bordát rá. Vagy egy Samsung 980 Pro 2TB M.2 (MZ-V8P2T0CW) (bár ez 100k felett van).

Hogy utána melyikre teszed a rendszert vagy marad a régin, szerintem szinte mindegy, A jelen használatod alapján nem lesz kihasználva, illetve most sincs, tehát felesleges a gen5, de még a gen 4 is. De nyilván haladjunk is a korral. :)

(#73918) Graphics válasza NextError (#73915) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Átlagos felhasználás mellett az a csalódás fog érni; hogy nem lesz gyorsabb a rendszer az újabb SSD-k ellenére sem.

Én hagynék mindent így. Költség szempontjából mindenképp, átlagos felhasználásra főleg.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#73919) Pyttawrx válasza KAMELOT (#73910) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Igen meg, tökéletesen.

(#73920) Pyttawrx válasza ginola (#73914) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Brutál drága, de ha nem sajnálod rá, akkor vehető igen szerintem.

(#73921) Graphics válasza fecaga21 (#73913) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ha jól olvastam, ebbe m.2 NVME megy már, tehát én dobnék bele egy jó áras Apacer AS2280 P4/Q4-et.

Abból ki lehet fogni jó árban.

Avagy Samsung 980.

@ginola: Szokásos enterprise-datacenter cucc, sok baja nem lehet. Újan felesleges, használtan megfontolható. Ha kell, de ha nem, akkor nincs értelme.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#73922) NextError válasza Graphics (#73918) üzenetére


NextError
tag

Nem igazán cél, hogy gyorsabb legyen a rendszerem legalábbis nem az ssd által.(i5-8600K -t vált most egy i5-13600K)
Leginkább a hdd lassúsága/zajának kizárása a cél és esetleg hogy ne kelljen lementeni olyan gyorsan a jelenlegi 2 terrásról mindent.

(#73923) NextError válasza Pyttawrx (#73917) üzenetére


NextError
tag

Szia. Köszi a választ.
Ennél esetleg olcsóbban van amit érdemes venni?
Miben tud többet a 970 EVO mint egy Apacer 2TB AP2TBAS2280Q4-1?
Csak laikusként kérdezem nem kötekedésből. Jobb a rendszer alá a samsung valamilyen paramétere alapján?

(#73924) BB9000 válasza ubyegon2 (#73912) üzenetére


BB9000
senior tag

A TBW és a DWPD egymásba átszámolható. Mindkettő utal az SSD várható élettartamára. Az tény, hogy az enterprise SSD-k várható élettartamát DWPD-ben adják meg, és a consumer SSD-két pedig TBW ben. Ezt jól tudod, viszont a következtetésed, miszerint a TBW csak marketing értékű, az téves. Hasznos olvasnivaló a témában: Link

(#73925) KAMELOT válasza Pyttawrx (#73919) üzenetére


KAMELOT
titán

Köszi! :R

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#73926) Pyttawrx válasza NextError (#73923) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Megbízhatóbb mindenképp szerintem.

(#73927) fanci


fanci
tag

Sziasztok!
Van egy tv boxom aminek az usb csatlakozóján lóg egy 240Gb Adata portable ssd, ez bonyolítja a "virágbolt" forgalmát és innen játszom le a tartalmakat. Ezt kellene lecserélnem egy legalább 1TB ssd-re, amiket néztem portable ssd-k (sandisk portable, samsung t7, wd my passport) sajnos horror áron vannak. Ezek helyett tudnátok ajánlani valami olcsóbb de megbízható portable ssd-t?
Másik megoldás lehetne egy 2,5" ssd egy külső meghajtó házzal de ezekkel semmi tapasztalatom nincs. Ezek usb csatlakozósak, kell nekik külső tápegygység, milyen meghajtó ház - ssd páros lenne megfelelő??? Segítségeteket előre is köszönöm.

(#73928) Graphics válasza fanci (#73927) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Veszel egy ilyen Axagon házat, meg dobsz bele egy 1TB-os SATA SSD-t.

Ha nincs extra igény, akkor egy WD Green is elegendő, ha nagyobb állományok is mennének rá, akkor viszont egy Crucial MX500-as.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#73929) tibaimp válasza Jakuu (#73916) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Igen! Köszi! :R

Maradt a WD RED! Hiába, engem meggyőzött az 5 év gar és a magasabb TBW.
Remélem beválik! :K

szerk:
#73924 BB9000: erre gondoltam én is! Elég sokat utána olvastam a témának, és például pont ginola által kérdezett Intel S4510-ről találtam eléggé döbbenetes adatokat, de valóban DWPD-ben megadva, amit én magam is átszámoltam a TBW-re, mert máshol meg azt találtam meg.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#73930) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Ezt Samsung 2.5 870 EVO 250GB SATA3 (MZ-77E250B) az ssd-t érdemes megvásárolni?Fent az összefoglalóban még nem teszteltnek írták.Gondoltam esetleg ugyan ekkora kapacitásút olcsóbban mert ez 13EFt az olcsóbb meg 8000-10000Ft között van de ez annyival lehet jobb is nem?
Vagy még ezt Crucial MX500 250GB SSD néztem de erre kisebb élettartamot írtak

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#73931) Graphics válasza Pityu. (#73930) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem javasult egyelőre a 870 Evo, FW gondok miatt.
Vedd az MX500-at

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#73932) Pityu. válasza Graphics (#73931) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Akkor mit lenne érdemes,most az alzán nézelődök ennél vagy olcsóbbak vagy drágábbak vannak.Amit linkeltem curcialról se mindenki írt jót meg kisebb élettartam.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#73933) Graphics válasza Pityu. (#73932) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Vedd azt.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#73934) Pityu. válasza Graphics (#73933) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Akkor a curcial lesz

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#73935) Graphics válasza Pityu. (#73934) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Még mindig Crucial. Nem Curcial

Nem nehéz pedig. :DDD bánccsa' a szemem.

Szerk.: nekem mindegy mekkora a gond, engem se Tipsának hívnak, hanem Pityunak. ;]

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#73936) Pityu. válasza Graphics (#73935) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Oké bocsi de most ez volt a legkisebb gondom a lényeg,hogy megrendeltem.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#73937) rolee9309


rolee9309
csendes tag

Üdv srácok!

Samsung 980 pro-val szemezgetek, rendszer azon futna, ezért elég lenne a 250 gigás is, de SEHOL nem találok, még amazon-on sem. Mindenhol "unavailable", "out of stock", bla bla bla.
Nem tud valaki olyan helyet, ahol van egy elfekvőben (új, of course)? :DDD

(#73938) jeni válasza rolee9309 (#73937) üzenetére


jeni
félisten

hello
500Gb és elég lesz hosszú időkre.
980
970 EVO Plus
Samsung 980 MZ-V8V500BW
minél nagyobb a tárhely annál jobban kíméled.
használtan ha kell a 980 Pro 256Gb

[ Szerkesztve ]

(#73939) Graphics válasza rolee9309 (#73937) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mire kell ilyen csekély, de gyors ssd? :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#73940) Pyttawrx válasza rolee9309 (#73937) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Az 500gb verziója 6-10-el drágább csak és ami fő, hogy kapható is.

(#73941) ubyegon2 válasza BB9000 (#73924) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

...a következtetésed, miszerint a TBW csak marketing értékű, az téves

Lehet fel sem tűnt neked, de ez nem az én következtetésem!

Viszont tényleg működik a marketing, mert tibaimp fórumtárs két kb azonos és 5 év garis WD közül azt vette jóval drágábban, amit a marketingesek szántak neki(bár ez esetben nem kifejezetten így van, mert le van írva, hogy NAS-ba* szánják, de kb ugyanaz belül a kettő) :D

*itt még az is fura, hogy hiába spéci célokra készült elméletileg, mégis inkább azt választja valaki, mert egy marketing-értéke jobb

No de egye fene, ha valaki szereti, ha hihet valamiben...de itt a hitéleti tevékenység off nagyon. Feladom. :R

Annyit majd nézz meg léci, hogy a 850 EVO 500GB - 150TBW és a 860 EVO 500GB - 300 TBW esetén hogan alakul a TBW érték! Tényleg duplaannyit bírna az utóbbi vagy esetleg.....? Direkt nyitva hagyom a kérdést a kedvedért. ;)

[ Szerkesztve ]

(#73942) rolee9309 válasza Graphics (#73939) üzenetére


rolee9309
csendes tag

Long story short: költözök, viszem a gépem, ezért faternak kell egy otthonra. Gondoltam összerakok neki egyet, részben az enyémből, részben pót cuccokból. Alaplap van egy, RAM-ot is nézek magamnak, meg SSD-t is, így ezeket odaadom neki, procit meg még nem választottam, milyen legyen, annyi a fix, hogy AM4-es igpu-s :B
Méret pedig azért, mert az eddigi is 250-es, és összvissz 80 giga foglalt belőle, feleslegesnek érzem a nagyobbat (ez válasz pyttawrx-nek is, és jeni-nek is, köszi az ajánlásokat!).

[ Szerkesztve ]

(#73943) Graphics válasza rolee9309 (#73942) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ertem, csak kihasználod egyáltalán?

Mert ha nem, akkor tök felesleges.

Vegyel egy Apacer AS2280Q4-et es kesz. 17 ezer korul van hardverapron is. 500GB

Olcsóbb, gyors is.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#73944) Angie™ válasza rolee9309 (#73937) üzenetére


Angie™
addikt

Hét elején én is kerestem mindenhol, aztán elfogadtam, hogy nem kapható sajnos :(
Nekem is elég lett volna a kisebb tárhely, mindegy most már, az 500GB-os legalább kapható :U

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#73945) Barell


Barell
senior tag

Sziasztok. Játékra keresek 1TB m2 ssd-t. Az érdekelne hogy egyáltalán jó választás e hdd helyett. Le fel lennének róla törölve/telepítve a játékok illetve modolás is menne, ez is ugye sok letöltéssel jár és töltéssel, másolással, stb. de alapvetően keveset megy a gép. Maximum heti 30 órát. Mi lenne az ideális? Köszönöm. :R

(#73946) Graphics válasza Barell (#73945) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem tudjuk milyen gépbe megy.

De ha az adatlapon lévő, akkor

Ha SATA is jó, akkor MX500

Amúgy meg Apacer AS2280P4 / Q4 most a bestbuy, ha van jó árban.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#73947) Barell


Barell
senior tag

Asus TUF B550M-Plus
Ryzen 5 5600
Hyperx 16GB CL16 3600mhz
Radeon 6600XT Nitro+

(#73948) Angie™ válasza Barell (#73947) üzenetére


Angie™
addikt

Persze, hogy jó választás. Gyorsabban tudod fel/le installálni, gyorsabban fog indulni és betölteni végig játék alatt.
Egy normális SSD TBW -je, vagyis írástűrése 300TB.

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#73949) tibaimp válasza Angie™ (#73948) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Az 500GB-é, 1TB SSD-nél inkább 600TBW a "normális".

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#73950) Angie™ válasza tibaimp (#73949) üzenetére


Angie™
addikt

Jogos, elírtam :R

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.