Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#54501) borix válasza joysefke (#54498) üzenetére


borix
őstag

Drágább, melegszik, de legalább semmi előnye sincsen egy M.2 SATA-hoz képest,

600E gamer laptopról van szó.
Ha a i7 és a 150E videó karit lehűti talán az NVMe SSD sem dögleszti meg. Azért lehet még olyan felhasználási terület, hogy nem csak játszik és másolgat néha rajta amiért megérheti ha már így kiköltekezett nem?

[ Szerkesztve ]

(#54502) wwenigma válasza joysefke (#54500) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

SU800 512GB-om 80-85k iops körül tud, egy ugyanekkora NVMe samu meg 400k...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#54503) jamez válasza Emperor_ (#54482) üzenetére


jamez
senior tag

Végül m2 wd lett, de nem megy a lapban. A másik forumba belinkeltem. :F :F

[ Szerkesztve ]

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#54504) Frawly válasza joysefke (#54498) üzenetére


Frawly
veterán

Amit írsz, abban igazad van, de vedd figyelembe, hogy vannak olyan laptopok, főleg ultrabookok, amelyekben csak M.2 foglalat van, és abból is csak ráadásul olyan, ami mögé nincs bedrótozva SATA vezérlő. Ezekbe csak NVMe-t tudsz tenni, hiába nem indokolná a felhasználás jellege. Azt nem tudom, hogy az illető gép is ilyen-e, nem ellenőriztem. Gondoltam, hogy a kolléga már ellenőrizte, ha eleve tudta, hogy M.2 NVMe kell neki.

(#54505) MM válasza jamez (#54503) üzenetére


MM
őstag

Sanszos hogy a lapodon lévő M.2 foglalat nem tud SATA-t...
BIOS-ban tudsz választani a kettő közül?

(#54506) jamez válasza MM (#54505) üzenetére


jamez
senior tag

A BIOS leírsa szerint tudnia kéne. De bármit állítok nem látja, pontosabban látja, de nincs sata adatforgalom.

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#54507) jamez


jamez
senior tag

*3 : Az M.2 Socket 3 osztozik a sávszélességen a SATAExpress_1 csatlakozóval

*5 : Ezek a SATA csatlakozók csak merevlemezekhez használhatók. Az ATAPI eszközök nem támogatottak.

SATAExpress_1 -t nem használok.

csak 1 db m2 socket van a lapon vagy nagyon el lett dugva. :U [kép]

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#54508) joysefke válasza Frawly (#54504) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Rákattintottam a laptop adatlapjára, ott azt írták mindkettőt tudja. így írják: 1x M.2 SSD Combo (NVMe PCIe Gen3 / SATA )

54501
A költekezett szón van a hangsúly. Ha továbbra is költekezni akar, vagy jó magas benchmark számokat szeretne látni, akkor vesz egy 512GB-os NVMe SSD-t. Ha értelmesen szeretne pénzt költeni, akkor vesz egy 1TB-s M.2 SATA SSD-t kb ugyanennyiért

54502
A 80K is bőségesen elég ha csak közönséges igényei vannak azon belül, hogy "VM-ek et akar futtatni".

[ Szerkesztve ]

(#54509) zeus_2k14


zeus_2k14
senior tag

Sziasztok

Kb 2 hete írtam már ide, de akkor én Laptomot miatt, viszont az teljesen jó lett, köszönöm mindenkinek a segítséget . A bekapcsolási idő az kb 2 perc helyett 15 másodperc lett maximum , teljesen tökéletes, még egyszer köszönöm ! :)

Viszont , van itthon még egy Laptop, évek óta használatlan. Tegnap bekapcsoltam, hát lassú mint a ménkü , hajamat befonom mikor tölt :Y
Olyan kérdésem lenne, hogy ha abba is raknák SSD-t, akkor az is gyorsabb lenne? Leírom a paramétereket , milyen Laptop, stb.

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
Jó lenne egy 10.000 Ft-s minimum SSD is, de ha max akkor 20.000 Ft ( Csak internetezéshez kell )
2. Mekkora SSD-re van szükség?
Legkisebb is elég, csak internetezéshez kell
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
Laptop , csatlakozot nem tudom
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!)
5 minimum
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
Átlagos, internetezés maximum ! :)

Töltöttem fel képet, ide le van írva, hogy milyen Laptop ! :) Íme : [kép]

Köszönöm ! :)

(#54510) borix válasza joysefke (#54508) üzenetére


borix
őstag

Nem a költekezés van a hangsúly hanem az össz felhasználáson és az adott gép kategóriáján és az ember hozzáállásán.

pl Emberünknek van egy 35-40E i3 asztali gépe vett egy MX500 120GB 6E SSD-t majd variál, hogy nem másol gyakran de ha igen akkor neki gyors legyen és venni akar egy 250GB 860 Evo-t 18E.

Akinek már ott van egy komolyabb proci,alaplap, gyors ramok és használna egy fél évet egy 970 Evo Plus-t és később váltana egy 860 Evo-ra azt mondaná mi ez a lassú sz@r.
Spórol 10-20E meg a benchmark... Én használom vagy ti mi van veletek? 10-20E ki nem sz@rja le.

Szóval értitek mire akarok célozni?

[ Szerkesztve ]

(#54511) MM válasza jamez (#54507) üzenetére


MM
őstag

Akkor viszont BIOS-ban az M.2-nél be kell állítanod, hogy SATA legyen (ezzel azt a csatlakozót "lekapcsolod", amelyiken osztozik), mert alapból biztos hogy NVMe-re van állítva, és a "normás" SATA portok engedélyezettek.

[ Szerkesztve ]

(#54512) Imi1981 válasza borix (#54510) üzenetére


Imi1981
veterán

Ez pont én voltam de nem variáltam ! Nem értem mire írod ezt?? Megvettem használom de nem jön be úgy igazán de nem variáltam és nem reklamáltam! Olvass vissza mielőtt ilyet írsz! Nem tudtam, hogy az olcsó ssd-k ilyenek ennyi.

(#54513) Vikitorony válasza joysefke (#54508) üzenetére


Vikitorony
tag

Egyáltalán nem a benchmark a lényeg - számomra nem okoz kielégülést, ha mindenkiénél jobb eredményt kapok.
Hosszútávú megoldást szeretnék, és ezért hajlandó vagyok többet fizetni.

#54512 Imi1981:
Ez sokkal inkább nekem szólt, mint neked - bár lehet a tiedhez hasonló példát vett elő borix.

---

Netet böngészve feltűnt még egy különbség, ami nem tudom mit és milyen mértékben befolyásol elméletben.
SX8200 Pro: 64-rétegű 3D TLC NAND
970 EVO Plus: 96-rétegű 3D TLC NAND

Egységnyi területen (NAND chip) nagyobb adatsűrűség érhető el?
Ebben tudnátok segíteni, hogy mit jelent, melyik miért jó(/jobb)?

Köszönöm.

(#54514) ubyegon2 válasza zeus_2k14 (#54509) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szia!

E szerint az oldal szerint mehetne bele 2.5" SSD, de a csatlakozója csak Sata 1-es, viszont még az is jobb, mint a benne lévő 5400-as HDD, de ha valóban netezni is akarsz azon a gépen, kell bele raknod még 1GB memóriát, a linken azt is láthatod, milyen kell bele. Ez utóbbi filléres tétel itt az Aprón is, de hogy abba a gépbe megéri-e még SSD-t venni.....egy 6-7000 ft-ost még esetleg, de nem várható csoda attól sem. Ja és max egy nagyon lightos desktop Linux-szal lenne érdemes használni max. Itt kapsz erre vonatkozóan is segítséget. ;)

[ Szerkesztve ]

(#54515) borix válasza Imi1981 (#54512) üzenetére


borix
őstag

Akkor, hogy értsed nem rossz szándékkal írtam csak rámutatni dolgokra.
Nem lehet így összecsapni, mint itt sokan hogy nincs semmi előnye az NVMe SSD-nek csak ha sokat másol meg videót szerkeszt vág stb + felesleges 10-20E többlet költség.
Van az a színt ahol már nem tétel az gép kategóriáját nézve és vétek nem azt tenni bele mert nincs az az árkülönbség a SATA javára.
Persze van olyan, hogy procira és videó karira még tellett majd a tápon meg az SSD-n akar spórolni azt is megértem.
Nem variálok meg reklamálok csak egóból visszajársz burkoltan azt teszed.

(#54516) zeus_2k14 válasza ubyegon2 (#54514) üzenetére


zeus_2k14
senior tag

ajaj , szerintem akkor inkább felejtős, nézek valami gépet inkább 40-50-ért, SSD-vel .

(#54517) borix válasza Vikitorony (#54513) üzenetére


borix
őstag

Meg kellene inkább nézni, hogy van elhelyezve az M.2 foglalat hűtés szempontjából hűtőbordának van e hely ilyesmi ha gázos akkor a hűvösebbel NVMe SSD-vel jobban jársz mint egy 970 EVO Plus raknál bele.

(#54518) ubyegon2 válasza zeus_2k14 (#54516) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ezt érdemes tenni ilyenkor valóban, már két hasonlóan régi laptopot is turbóztunk fel kollégáknak, de akkor is halál lassú volt már az úgy. Saját Toshiba core2-es laptopom 4GB memóval még bírta valahogy nagyon erőlködve, de felüdülés volt kipurcanása után egy használt üzletit venni SSD-vel 4GB alapmemóval is hasít még a rendszererőforrás igényesebb Linux Mint Cinnamon is rajta. HP 8470p volt innen apróról, 50-ből kijött még múlt évi SSD árakkal is.

(#54519) borix válasza zeus_2k14 (#54516) üzenetére


borix
őstag

Az a gond ott már a proci a gyenge keresztmetszet az 1GB rammal én ilyen géppel már nem vesződnék persze pénztárca és felhasználás függő de a lényeg már erősen díszkomfortos az egész szerintem a felhasználó élmény rendesen fapados.

(#54520) joysefke válasza borix (#54510) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Nem, nem értem mire akarsz célozni.

Akinek már ott van egy komolyabb proci,alaplap, gyors ramok és használna egy fél évet egy 970 Evo Plus-t és később váltana egy 860 Evo-ra azt mondaná mi ez a lassú sz@r.

Ez a felhasználáson múlik. Játék, netezés, pár VM-mel játszadozás nem fogja egy 860 EVO "gyengeségét" kihozni. Főleg nem egy alapabb gépben. Egy BX500 vagy valami hasonlóan gagyi teljesítményű cucc az már más tészta, de az ugye szóba sem került.

Egy halom teszt bizonyítja, hogy programok nem települnek és nem indulnak érezhetően gyorsabban
egy NVMe SSD-n mint egy M.2 SSD-n. És addig amíg csak kicsit játszadozol alkalomszerűen pár VM-mel, ott sem fogsz különbséget észrevenni.

Akinek már ott van egy komolyabb proci,alaplap, gyors ramok és

Az a gémer laptop lehet hogy 600E volt és hogy nagyon jól futnak rajta az aktuális gémek, de a munkaállomások és desktop PC-k között az up to 4c8t 35-45W-os procijával, nem túl sok memóriájával belépő kategória. Ettől függetlenül szívesen elfogadnám, de a tényeken ez nem változtat.

Bele lehet rakni egy gyors NVMe SSD-t, akár WD blacket /ez mondjuk extrém példa/ is, de amíg nincsen a gépben másik gyors lemez amiről vagy amire másolgatna, nem fél tucat IO-intenzív virtuális gépet futtat egyszerre, addig nem fog nagy különbséget érezni egy jobb fajta M.2 SATA-hoz képest.

Szóval én azt mondom:
Ha az azonos méretű M.2 NVMe-nek kicsi a felára (és nem fog megsülni a gépben) az azonos méretű SATA-hoz képest addig vegye azt. De annak, hogy veszek egy 256 vagy 512GB-os NVMe SSD-t mert az gyorsabb egy dupla akkora SATA helyett az 50GB-os játékok és 30-40GB-os BDRip-ek meg 50-100GB-os Windows partíciók korában, annak szerintem nincsen értelme.

Egy játékosnak / multimédia konzumernek szerintem a méret fontosabb mint a szintetikus nem kiaknázható sebességek.

És igen, alacsony felár mellett én is NVMe SSD-t vennék, de nem a méret rovására. Tárkapacitásból, ha csupán egyetlen helyed van, szerintem sosem elég...

[ Szerkesztve ]

(#54521) joysefke válasza Vikitorony (#54513) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Netet böngészve feltűnt még egy különbség, ami nem tudom mit és milyen mértékben befolyásol elméletben.
SX8200 Pro: 64-rétegű 3D TLC NAND
970 EVO Plus: 96-rétegű 3D TLC NAND

Egységnyi területen (NAND chip) nagyobb adatsűrűség érhető el?
Ebben tudnátok segíteni, hogy mit jelent, melyik miért jó(/jobb)?

Semmit hasznosat nem jelent.
Neked csak az kell fontos legyen, mennyire gyors-nagy-strapabíró-drága.

Az hogy a gyártó hogyan éri el a fenti tulajdonságokat, az technikai részletkérdés aminek egy tesztben vagy elemzésben van helye, de nem vásárlási döntésben. A vásárlási döntést a fenti négy paraméter kell befolyásolja.

(#54522) borix válasza joysefke (#54520) üzenetére


borix
őstag

Azért mikor a laptopba belepakolnak egy i7 8750h ami az asztali i7-7700 szintjét hozza azzal már el lehet pötyörészni nem? ;]

Óvatosan azokkal a tesztekkel.
Érdekes ezek a teszt dolgok pl egy 120GB SSD-t váltottam egy 500GB WD Blue-ra néztem teszteket és a két SSD között nem volt jelentős különbség de használva mégis valahogy könnyedebbnek folyamatosabbnak tűnik felhasználás során.
A régi SSD-re is nem egyszer újraraktam a rendszert ahhoz viszonyítom mint az eladás előtt is nem egy lelakott rendszerhez nézve.

Ahogyan a végén írod így korrekt.
Méret rovására nem menve és nem jelentős plusz költség esetén én is mindenképp NVMe SSD-ben gondolkodnék ha komolyabb rendszerem lenne.

[ Szerkesztve ]

(#54523) Imi1981 válasza borix (#54515) üzenetére


Imi1981
veterán

Egyetértek veled kivéve az utolsó mondatot. De mindegy nem vitatkozok ilyenen.

(#54524) kungzi


kungzi
veterán

Üdv

Kellene egy kis segítség. Ebben a notebook-ban (ASUS TUF Gaming FX504GE-DM364) működne rendesen ez az SSD?

Köszönöm

(#54525) jamez válasza MM (#54511) üzenetére


jamez
senior tag

elengedtem a kínlódást. jó pár óra után inkább egy normál SATA SSD-re cseréltem.

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#54526) jamez válasza MM (#54511) üzenetére


jamez
senior tag

próbáltam úgy is hogy az összes vinyót lehúztam, úgy sem látta.

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#54527) borix válasza kungzi (#54524) üzenetére


borix
őstag

FX504GE használati útmutatóban azt írják, hogy támogatja az NVMe SSD-t azt nem írták, hogy bootol is róla. [úgy néz ki igen]

[ Szerkesztve ]

(#54528) spileraaa


spileraaa
senior tag


a fenti géphez ajánlották hogy ne vegyek külön hdd es sdd hanem ezt vegyem

WD 500GB Blue SATA 3 2.5" WDS500G2B0A [link]

de elég sokat szoktam torrentezni az sdd-nek ez nem árt?
mert mintha valahol olvastam volna vagy halottam hogy HDD re jobb a videókat / képeket/ zeneket stb meg mindent rakni ami nem program
és SDD csakis a programokat

mert ha ez igaz akkor marad a HDD és külön az SDD

[ Szerkesztve ]

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#54529) ubyegon2 válasza borix (#54527) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha a specifikációban így le fel vannak sorolva a meghajtó fajták, az nem azt jelenti, hogy ezekkel szerelve jelennek meg az altipusok? Mert ha igen(nem értek ehhez), akkor jó lesz bele, amit a kolléga linkelt.

(#54530) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Most egy kicsit visszaolvasva kicsit elbizonytalanodtam.
Adott egy Asrock H310M-ITX/ac lap (adatlap), ezen van egy M.2 csati. A kézikönyv és leírás szerint mehet bele NVME és sata is. Na de bootolni is fog tudni a win 10 róla? Erről nem találtam semmit.
Még nincs megvéve, ezért is kérdezem. Jah és feltétlen olyan kell, ami a listában van, vagy lehet eltérő is?

(#54531) UberMutant válasza spileraaa (#54528) üzenetére


UberMutant
őstag

azért monják , mert a hdd egységára tizede az ssdnek és a filmek zenék nem profitálnak a sebességéből.
ha a tárhely mérete neked elég haszálhatsz ssd t is, nem hímestojás ez. monjek sztem nem mindegy hogy 3x akkora a hely, vagy sem, de ezt neked kell megítélned.

[ Szerkesztve ]

(#54532) borix válasza hegegabi80 (#54530) üzenetére


borix
őstag

Pedig nincs elrejtve. ;] [link]

ubyegon2
Csak majd a boot is menjen az altípusoknál ami nem hátrány.

(#54533) wwenigma válasza spileraaa (#54528) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Legyen benne mindketto. Egy nagyobb SSD a rendszernek es par jateknak illetve pl. egy Toshiba P300 3TB tárolásra.

26,5e Gigabyte B450 Aorus M (AM4) lapba ismerosnek ezt a felallast javasoltam.
19,5e WD Blue 500GB 3D NAND [M.2/2280]
22,5e Toshiba P300 High-Perfomance 3TB [3.5"/64MB/7200/SATA3]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#54534) hegegabi80 válasza borix (#54532) üzenetére


hegegabi80
addikt

:W :W
Basszus én meg a részletes leírások között kerestem. Azt megtaláltam, hogy az egyik sata portot kikapcsolja M.2 használat esetén, de a boot-ot nem. Köszi, akkor mehet bele ez is az is.

(#54535) ubyegon2 válasza borix (#54532) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Az altipusoknál az alaplap nem változik, a különböző betűjelekkel kiadott notebookok más kijelzőt vagy meghajtót, VGA-t etc. jelölnek, az alaplap nem más bennük. ASUS TUF Gaming FX504 az alap, mindegy, hogy GE vagy GD vagy más az azt követő betűkombináció. Nem jól tudom?
Érteni nagyon nem értek hozzá, de az a kb ezer különböző laptop, aminek a paramétereit eddig felvittem, nagyon erre enged következtetni.

[ Szerkesztve ]

(#54536) borix válasza hegegabi80 (#54534) üzenetére


borix
őstag

Csak Gen 2 20Gb/s az alaplapod ami 2500MB/s. Ha nem jól írom majd kijavítanak.

(#54537) borix válasza ubyegon2 (#54535) üzenetére


borix
őstag

A lényeget nem vágod.
A bios sem változik?
Az adott típuson belül pl a felszereltebb fullos változatában 500E megy a boot akkor az olcsóbb változatában 200E is menni fog?

(#54538) hegegabi80 válasza borix (#54536) üzenetére


hegegabi80
addikt

Igen valóban ez szerepel benne: Gen2 x4 (20 Gb/s). Sata-hoz képest azért még ez is gyorsabb, na nem mintha általános használatnál sokat számítana. Oprendszer és 1-2 játék megy majd rá.
Akkor ezek szerint a NVME-ből is van több gen-es, tehát gen3? És ha netán olyat veszek, az is müxik majd benne, csak nem tud maximális sebességen?

(#54539) ubyegon2 válasza borix (#54537) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem tudom, de hogy a FX504 sorozatnál nincs két ennyire különböző változat, azt a vakmarha is látja, ha megnézi a weblapjukat. Kizártnak tartom, hogy ebből van 200eft-s verzió. Mi a halálnak lenne más biosa azért, mert több memória vagy más meghajtó van az egyikben?

Ettől persze nem tudok semmit, csak látom magát az eszközt és amit mondasz, az most nagyon értelmetlen volt.

Amúgy meg ez már notebookos topik témája.

[ Szerkesztve ]

(#54540) borix válasza hegegabi80 (#54538) üzenetére


borix
őstag

Én nem erőltetném ebbe a lapba az NVMe SSD-t talán a Intel 660p majd megmondják megéri e egy 860 EVO-hoz képest nagyjából egy árban vannak.

(#54541) borix válasza ubyegon2 (#54539) üzenetére


borix
őstag

Kit érdekel, hogy van e vagy nincs ennél a típusnál ennyire különböző változat példának írtam értetlenkedsz itt nekem.
Az pont elég, hogy ha marketing miatt az olcsóbb változatban nem fog a boot menni nem?
Lehetséges válaszaid.
Mért ne menne?
Miért tennének ilyet?
Biztos menni fog. :W

(#54542) hegegabi80 válasza borix (#54540) üzenetére


hegegabi80
addikt

És akkor milyet érdemes venni bele?
Mondjuk apróról nézegettem most pl. ez a kettő akadt jó áron.
Hynix PC300 256GB M2 NVMe PCIe SSD Gen3 X4
Toshiba 256GB PCIe SSD NVMe M.2
Borda mindenképp lesz rajta. Vagy csak sata-sat nézzek? Az nem melegszik annyira, meg az tutira fog működni?

(#54543) borix válasza hegegabi80 (#54542) üzenetére


borix
őstag

Fentebb már beszéltük, hogy 500GB változat alatt nem nagyon éri meg NVMe -ben gondolkodni.
Mennyi a keret?
Dobálj be típusokat miket nézegettél árakat és majd válaszolnak rá én SATA3 tennék bele.

(#54544) hegegabi80 válasza borix (#54543) üzenetére


hegegabi80
addikt

Igazándiból nem lényeg nekem sem az NVME, csak ez a két típus van most jó áron aprón. Mindenképp használt és jó áron lévő 256-os érdekel.

(#54545) Frawly válasza zeus_2k14 (#54509) üzenetére


Frawly
veterán

A 10k keretbe sok minden beleférne, de az 5 év garis megszorítás miatt csak a 128 gigás Plextor M8VC vagy M8C vagy M8G, 120 gigás Kingston UV500 játszik. Ez egyben ajánlási sorrend is, de árban csökkenő.

Igazából ha elég a 3 év gari, akkor egy 240 gigás Crucial BX500 is beleférne a 10k-ba. Vagy még 120 gigás Sandisk Plus. Vagy akármit vehetsz ilyen régi laptopba, egyedül a Kingspec, Kingfast, ilyesmi kínai és noname SSD-ket nem ajánlom. De ilyen gépbe olyasmiket sem kockázat kipróbálni, mint pl. Patriot Burst, Verbatim Vi500 vagy Vi550, Apacer AS330 vagy AS340, HP M700 vagy S600, Gigabyte. Online rendelnéd, vagy konkrét bolt kínálatát nézed?

Betöltési és bootidőknél HDD-re még a leggyengébb SSD is köröket ver nagyon durván. Az olcsó SSD-knek az egyetlen hátránya, hogy nagyobb fájlmásolásokkor kb. 100 MB/sec-re lassulnak be, de ha nem másolsz, írsz sokat azon a gépen nagy fájlokat, tényleg csak nagyon alap felhasználásra és netezésre lesz, akkor nem jelent problémát, a betöltési időket ez nem érinti.

(#54546) Frawly válasza borix (#54543) üzenetére


Frawly
veterán

480-500 GB alatt nem érdemes gondolkodni SATA, mSATA, M.2 SATA esetén sem. Nem csak a sebesség, de a tárhely, jövőtállóság miatt sem. Legalábbis normális asztali gépnél vagy újabb laptopnál. Régi gépbe van csak értelme kisebbet venni, ahol csak az a lényeg, hogy menjen a gép és ne legyen lassú.

Ár/GB arányban is a 480-500 gigás mérethatár éri meg legjobban.

(#54547) belassos


belassos
csendes tag

Üdv.Van egy gépem, főleg játékra használom, de szoktam torrentezni is. Úgy heti 20 gb-ot töltök le.Egy darab ssd van a gépben, gondoltam, hogy veszek mellé még egyet, direkt a letöltött dolgoknak. Csak mondta egy ismerősöm, hogy nem igazán jó az ssd-nek a torrentezés. Jobban teszem, ha inkább hdd-t veszek mellé?A válaszokat előre is ködzönöm.

(#54548) Frawly válasza belassos (#54547) üzenetére


Frawly
veterán

20 GB torrent nem sok, az még nagyon lájtos kategória. Azt nem hogy hetente, annyit naponta bír akármilyen SSD, talán még a dupláját is. Torrentezésre viszont HDD jobb lehet, nem az írásterhelhetőség miatt, hanem olcsóbban ad sokkal több tárhelyet.

Én hetente 25 giga körül töltök le az SSD-re, torrent és webes letöltés is, 2 éve, és kutya baja, 99-100%-os kondíción állnak az SSD-im. Pedig csak egy középkategóriás 3D TLC SSD-k. Nem ilyen prémium MLC-s modellek.

[ Szerkesztve ]

(#54549) ubyegon2 válasza borix (#54541) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ja, hogy téged nem a jelenlegi széria érdekel, csak osztod az észt, értem. Inkább ez lenne a kitérdekel kategória normál esetben! Valami higgasztó teakeverék nem ártana neked, mert utóbbi időben mindenkinek elég idegbetegen válaszolsz! ;)

Az külön zseniális volt, hogy egy 500 és egy 200ezres példányon vezeted le, hogy lehetnek különbségek! :R Szerintem ezt a tudásszintet én tuti nem vagyok képes überelni!

Aki veszi a fáradtságot, hogy megnézze a FX504 sorozatot, elég tisztán látja majd, miről beszéltem. Kár, hogy te nem ezzel foglalkoztál......

[ Szerkesztve ]

(#54550) kungzi


kungzi
veterán

ASUS TUF Gaming FX504

Expansion Options
PCI Support
NO

PCI Express Revision
3.0

PCI Express Configurations ‡
x1, x2, x4

Max # of PCI Express Lanes
16

Ezt írja a chipsetről az Intel.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.