Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#55101) orosziem81 válasza borix (#55099) üzenetére


orosziem81
tag

Köszönöm!

(#55102) King Unique válasza orosziem81 (#55098) üzenetére


King Unique
titán

Windows 7/8/10 SSD-vel! Hogyan is?

Egyébként a defragot eleve nem kell piszkálni, mivel Windows 8 óta meghajtóoptimalizálás van, ami SSD-knél a TRIM-et futtatja. A lapozófájlt teljesen kikapcsolni szintén nem javasolt, max. célszerű beállítani egy kisebb méretet, ha a kisebb tárhelyfoglalás a cél. A hibernálást letiltani ugyancsak nem szükséges, max. akkor akkor ha egyáltalán nem használod (hibrid alvást sem), meg szintén csak tárhelyspórolás végett. A recovery letiltásán nem világos mit értesz, de ha a rendszer-visszaállításra célzol, akkor azt szintén nem kell és egyben felesleges is az SSD agyonkímélése miatt. Meg szintén csak X GB tárhelyspórolás miatt lehet értelme, más miatt nem nagyon és szükség esetén jól jöhet, ha van visszaállítási pont. De amúgy eleve %-os limitet lehet megadni a lefoglalt területnél és szükség esetén automatikusan törli a Windows a régi visszaállítási pontokat és egyúttal tárhelyet szabadít fel.

Legközelebb pedig inkább a másik SSD topikban kellene feltenni az ilyen kérdéseket, ami az itteni összefoglaló legelején világosan le van írva.
Amennyiben már túl is vagy a vásárláson és kérdésed, észrevételed lenne, az alábbi topik a legmegfelelőbb ehhez: Flash SSD topik!

[ Szerkesztve ]

(#55103) orosziem81 válasza King Unique (#55102) üzenetére


orosziem81
tag

köszönöm és bocsánat.

(#55104) poci76 válasza Apollyon (#55079) üzenetére


poci76
aktív tag

Ha interneten rendeled, de személyes átvétellel a boltban, akkor is él a 14 napos elállási határidő.

(#55105) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Egy Kingston A400 2.5 480GB SATA3 SA400S37480G mennyire jó vétel, ha szempont a költséghatékonyság?
Felhasználás : xbox one-hoz, külső házban. Az aktuális játékok futnának róla. Írás minimális, de telepitesnél amúgy is a 100-as netet se tudja sokszor kihasználni server oldali szűk keresztmetszet miatt a box. Valójában gyirsan kellene olvasni róla az adatot.
Így bevállalható? Vagy van jobb alternatíva?

[ Szerkesztve ]

(#55106) Vakegérke válasza Frawly (#55090) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nyertél. Itt van az asztalomon a 860 EVO 500GB-os SSD, beszerelésre vár.
No, elég is belőlem, köszönöm a türelmeteket. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#55107) R3nts


R3nts
senior tag

Szép napot Mindenkinek!Szabad/érdemes/ajánlott -e particionálni egy vadonat új gépben egy NvMe Western Digital 500GB M.2 Blue Series WDS500G1B0Cl SSD-t ? Az oprendszer menne rá a programokkal,de érdemes-e ezért külön particionálni?

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#55108) gprspeter


gprspeter
senior tag

Vettem egy Samsung 970 EVO Plus SSD-t, hogyan tudnám a jelenlegi rendszert átteni a gépemről ami egy ASUS VivoBook S15?

[ Szerkesztve ]

(#55109) Frankie50 válasza R3nts (#55107) üzenetére


Frankie50
tag

Üdv!
Én tegnap raktam össze a gépemet, új ssd, meg minden. Tiszta win 10 telepítés, nem csináltam semmit, a winre bíztam mindent. Nem osztottam meg a ssd-t, egyben maradt a 256 gb, egyenlőre rendszer van csak rajta ma kezdem el belakni. Szóval szerintem felesleges, ha nem akarod több részre osztani.

[ Szerkesztve ]

(#55110) King Unique válasza gprspeter (#55108) üzenetére


King Unique
titán

Sokadjára (...):
Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el!
Amennyiben már túl is vagy a vásárláson és kérdésed, észrevételed lenne, az alábbi topik a legmegfelelőbb ehhez: Flash SSD topik!

Egyébként meg nyilván klónozással, amihez Windowson ott van a Macrium Reflect program, illetve az innen is letölthető (ISO), pendrive-ra kiírható és onnan bootolható WinPE változata. De számos egyéb szoftver van még ilyen célra, sőt az SSD gyártója is szokott mellékelni, jelen esetben a Samsung (Data Migration) is. Plusz annak sem árt utánajárni, hogy támogatja-e egyáltalán a hardver NVMe SSD-ről a bootolást. Ha igen, akkor oké, ha nem, akkor felesleges nekiállni OS-t telepíteni rá, sőt akkor megvenni is ilyen célra.

(#55107) R3nts:
Nyilván particionálni kell ahhoz, hogy használni lehessen. Ha a külön adatpartíció létrehozására célzol, akkor az opcionális, meg alapvetően neked kell tudnod, hogy mit és mekkora tárhelyszükséglettel szándékozol a rendszerpartíción tárolni. De egyébként ha Windows (?) lesz rá telepítve, akkor magának a rendszernek nyilván nem kell bruttó 500 GB. Max. akkor, ha tele lesz a C pakolva egy rakás, nagy tárhelyet igénylő programmal, játékkal, oda mennek a letöltése stb. Ha nem, akkor lehet külön partíciót létrehozni az egyéb tartalmaknak és úgy egy esetleges újratelepítés is egyszerűbb lehet, mivel nem kell törölni a teljes lemezt. Meg ha pl. biztonsági mentést kell készíteni a rendszerről, akkor egyszerűbb csak azt lementeni a hasznos tartalommal (pl. programok), mint a rendszer működése szempontjából haszontalan tartalmakat (pl. letöltött multimédia fájlok) is belevenni és ezáltal jelentősen megnövelve a lemezképfájlt méretét.

[ Szerkesztve ]

(#55111) ftamas0201


ftamas0201
senior tag

Sziasztok.

A segítségeteket szeretném kérni SSD választással kapcsolatosan.
Van egy Asrock Fatal1ty X470 Gaming K4 alaplapom Amibe szeretnék M2 ssd-t venni. Nos van rajta két foglalat, a fölső ha jól látom egy aluminium fedéllel van ellátva, gondolom ez a hűtés segítésére, jól gondolom? Illetve abba a foglalatba is szeretném beletenni az ssd-t.
Lehetőleg nagysebességűt szeretnék ileltve 500 (512) Gb méretűt.
Meg tudnátok mondani esetleg hogy oda mi fér be esetleg egy ajánlást hogy mik jelenleg a legjobb ár érték arányúak? Árat nem jelölnék meg mert igazából nem is tudom hogy mennek ezek az M2-esek illetve hogy oda konkrétan mi mehet. (Persze nem 100ezerért szeretnék :D )

Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket! :)

(#55112) R3nts válasza King Unique (#55110) üzenetére


R3nts
senior tag

Köszönöm szépen!Én arra gondoltam,hogy esetleg "lassabb" lesz e a szóbanforgó NvMe SSD, ha pl. kb. 200/300 GB -os két partíciót hozok létre rajta, 200GB a rendszernek (W10),és a programoknak, esetleg 1-2 játéknak, és 300GB-on tárolni filmeket,zenét, ilyesmit... Szóval,valahol olvastam,hogy "lassabban" dologozik az SSD, ha particiókra van osztva,ezért,ezt elkerülendő kérdeztem,plusz,egy esetleges rendszertelepítésnél/újrarakásnál valóban kényelmesebb,ha nem kell legyalulni az egész 500GB-os SSD-t.

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#55113) Ciccuka


Ciccuka
veterán

(#55114) Laccoss válasza Ciccuka (#55113) üzenetére


Laccoss
addikt

Így akkor fellendül a piac, és hiány lesz, tehát drága lesz újra.

(#55115) Emperor_ válasza ftamas0201 (#55111) üzenetére


Emperor_
addikt

Samsung 970 EVO.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#55116) Frawly válasza R3nts (#55112) üzenetére


Frawly
veterán

Nem lesz lassabb több partíciótól. Az SSD vezérlője nem is lát partíciókat, csak LBA szektorokat, meg NAND lapokban NAND cellákat.

A partíció logikai felosztás szoftveres oldalról. Minden SSD-met több partícióval használom és hozzák a gyári sebességet. Akkor lassul be egy SSD, ha tele van adattal.

(#55117) lacibacsi


lacibacsi
addikt

Sziasztok!

Acer Aspire A515-52G (M2 2280 csatlakozós) laptopot szeretnék bővíteni 256GB SSD-vel.

A gép játékra is használva lenne, de semmi nagy erőforrás igényű mai játék nem futna rajta, csak olyanok mint Old Republic, Minecraft, LEGO játékok... Emellett csak netezés, youtube, FB...

Nézegettem az ajánlatokat, de nem jutottam dűlőre a típust illetően. Szerintetek mit érdemes venni az alábbi kikötésekkel:
- Kingstone-t nem szeretnék
- Csak új jöhet szóba
- 16k HUF a maximum, amit adni szeretnék érte

Szerintetek?

Köszönöm!

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#55118) Laccoss válasza R3nts (#55112) üzenetére


Laccoss
addikt

A technológiából adódóan nem lesz lassabb, hisz itt nincs mozgó alkatrész, minden bitet ugyanolyan gyorsan ér el.

A partíciómegosztás..... nos, valószínűleg nem épp a legjobb ötlet. Először is, ha meghal az ssd, akkor meghal mindkét partíció, ezáltal elvesznek az adatok. Ha játékot telepítesz, és a második partícióra teszed, akkor azt rakhatod az elsőre is, hisz egy esetleges windows újratelepítéskor úgyis újra kell azt is telepíteni. Adattárolásra viszont teljesen felesleges egy ssd. A felosztás miatt még lehet nehezebben is tudod követni, hogy mennyi a szabad hely, és ha mondjuk a rendszerpartíciónak kevesebb területet adsz meg, utána meg majd pakolgatni kell a fájlokat stb.

Persze, ez csak az én véleményem.

[ Szerkesztve ]

(#55119) Shaza


Shaza
senior tag

Hello!

Csak SSD ,HDD nélkül használható ?
Azon lenne a windows-tól a játékokig minden.

Köszi!

(#55120) Lauda válasza Shaza (#55119) üzenetére


Lauda
félisten

Igen.

(#55121) dugo_ válasza Laccoss (#55118) üzenetére


dugo_
veterán

Ha játékot telepítesz, és a második partícióra teszed, akkor azt rakhatod az elsőre is, hisz egy esetleges windows újratelepítéskor úgyis újra kell azt is telepíteni.

Nem feltétlenül kell. Egy több száz gigás Steam könyvtárnak elég csak újra megadni az elérési útját, így külön partícióra letöltve független lesz az OS újratelepítésektől.

(#55122) Shaza válasza Lauda (#55120) üzenetére


Shaza
senior tag

Tudnátok ajánlani 1 TB -os verziót ,Németország is lehetőség.

(#55123) Raymond válasza Shaza (#55122) üzenetére


Raymond
félisten

Tudnank ha leirod milyen gepbe kell es mennyi a keret kb.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#55124) Shaza válasza Raymond (#55123) üzenetére


Shaza
senior tag

A gép a leírásba és kb 40k,ha ennyiért lehet kapni.

(#55125) Raymond válasza Shaza (#55124) üzenetére


Raymond
félisten

Sima SATA 2.5" kivitelben:

WD Blue 3D
Crucial MX500
Samsung 860 EVO

Ezek kozul vagy a WD mert a legjobb aron van vagy a Samsung mert azzal nemigen lehet mellenyulni es nem kell ragodni azon hogy jot vettel vagy nem kesobb.

Ha esetleg beprobalkoznal M.2 NVMe-vel akkor az Intel 660p csak 105EUR.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#55126) Shaza válasza Raymond (#55125) üzenetére


Shaza
senior tag

Köszönöm!

(#55127) noezmegmi válasza noezmegmi (#55100) üzenetére


noezmegmi
tag

Köszönöm a semmit és már nem kell válaszolni, mert UV500 lett.

Samsung Galaxy S Advance GT-I9070 \ Sony Xperia SP C5303 \ Honor 4x

(#55128) Adi07


Adi07
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Lenovo M5400 laptopom amit szeretnék SSD-vel bővíteni. M2 2242 megy bele elvileg, de ahogy néztem ebből a típusból nem túl bő a választék, ráadásul 500Gb körülit szeretnék, az 60k fölött van, annyit meg nem szánnék a dologra. A kérdés, hogy esetleg a hdd helyére be tudok tenni másféle ssd-t és ha igen, mit ajánlanátok? Sebességben van különbség az M2-eshez képest?

Köszönöm a válaszokat!

(#55129) gerner1 válasza Adi07 (#55128) üzenetére


gerner1
veterán

Abban a notiban (nekem is van egy azonos..) a 2242 -es SSD sata protokollos, sebesség ugyan az, mint amikor a HDD helyére teszel 2,5" -os SATA3 -ast. Nekem, most egy 256 -os Transcend (MLC) van benne (november óta) + 2db HDD. Eddig semmi gondom nem volt vele.

(#55130) erahurka


erahurka
félisten

Sziasztok!

Dell 7577 notiba keresek M.2-es SSD meghajtót. Az MX500 az ajánlottak közt volt, vajon ez megfelelő lenne? Esetleg más, notiba ajánlott modell?

Samu esetleg? Az 5 év garancia csábító.

Rendszer menne rá meg fontosabb programok, esetleg pár játék.

:R

[ Szerkesztve ]

(#55131) borix válasza erahurka (#55130) üzenetére


borix
őstag

MX500 m.2 melegszik notiba nem tenném a 860EVO meg drága 28-29E.

WD BLUE 500GB M.2, Intel 545S 512GB M.2 garira figyelni legalább a 3 évet adják meg ezekre is 5 év lenne.

(#55132) erahurka válasza borix (#55131) üzenetére


erahurka
félisten

WD-ből erre gondoltál? Hosszú távon megbízhatóak? Elég újak még az SSD piacon.

(#55133) Feriboy2 válasza erahurka (#55132) üzenetére


Feriboy2
aktív tag

a WD megvette a sandiskot, ők meg már régi szereplők a memória piacon. a WD blue 3D és a Sandisk Ultra 3D ugyanaz az sdd, csak a matrica más rajtuk.
veheted nyugodtan.

(#55134) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Üdv!

Gépfejlesztésben gondolkozom, hogy gyorsabban bootoljon a gép. A cél, hogy a Windows kényelmesen megférjen. Melyik ajánlott? Minimum 64 GB kellene.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#55135) Mr Dini válasza Mr Dini (#55134) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Egyébként a gép nincs játékra használva, csak és kizárólag fejlesztésre, böngészésre. Viszont sok a boot alatt induló szerverkomponens, így az IO számítana.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#55136) Emperor_ válasza Mr Dini (#55134) üzenetére


Emperor_
addikt

Minden típus ajánlott, ami a fenti Összefoglalóban van. Azok nem felelnek meg?

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#55137) Mr Dini válasza Emperor_ (#55136) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Eredetileg Kingstonban gondkoztam, mert RAMok kapcsán sosem csalódtam bennük, de pont az összefoglalót elnézve ingott meg bennem ez a gondolat. A Samsung diszkek is szimpatikusak. A kérdés tehát, hogy általános célra Samu vagy Kingston a hosszabb élettartamú?

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#55138) Emperor_ válasza Mr Dini (#55137) üzenetére


Emperor_
addikt

Megbízhatósági probléma nem merült fel a Kingston.okkal szemben, kivéve a nem ajánlott modelleket. A V300-al pont nem az volt s gond.
Samsung EVO 860 jó választás általános célra, ha nem Am2, Am3 lapba lesz.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#55139) Emperor_ válasza Emperor_ (#55138) üzenetére


Emperor_
addikt

Ja és 500 GB alatt szerintem nem érdemes foglalkozni SSD.vel. Szabad tudni milyen fejlesztőkörnyezeteket használsz? sql server, PHP ilyesmi?
Milyen server komponensnek kell betöltődnie?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#55140) lacibacsi


lacibacsi
addikt

Acer Aspire A515-52G-58WM laptopba szeretnémk SSD-t építeni. Az alábbi kettő közül melyik az ajánlott és/vagy a szükséges?

250GB Western Digital Blue M.2 SSD
256GB Samsung PM981 M.2 SSD meghajtó OEM

A Samsung 2400 forinttal drágább ugyan, de írási/olvasási sebességben világbajnok a WD-hez képest. Viszont "csak" OEM... Azonban ha egy kicsivel is megbízhatóbb és kicsivel is kevésbé melegszik, akkor a Samut választom...

A gépen semmi különösen nagy erőforrás igényű program nem lenne. A legtöbbet talán az Old Republic igényli, de az sem egetverő.

Szerintetek?

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#55141) jeni válasza lacibacsi (#55140) üzenetére


jeni
félisten

kettő nem ugyanaz.
nézd meg a csatoló felületet. az alapján válasz,utána a többi paramétereit vedd figyelembe.

(#55142) lacibacsi válasza jeni (#55141) üzenetére


lacibacsi
addikt

Ez tök jó! Nem is néztem a képeket, csak a leírást. Márpedig annak alapján egyformáknak kellene lenniük... :W

Tudom, hogy butaság rutin nélkül válogatni, de egyszer már feltettem a kérdésem, csak nem kaptam rá választ... :(

[ Szerkesztve ]

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#55143) tPedro_


tPedro_
őstag

Sziasztok!

SSD váltáson gondolkodom. Már évek óta egy 120GB-os Kingston V300-at használok.
Helyette szeretnék egy 250GB körüli SSD-t. Win10 kerülne rá, a mostanira meg menne pár játék.

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá? 14.000,-
2. Mekkora SSD-re van szükség? 240-256GB
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó? Asztali, SATA3
4. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? GA-MA770T-UD3P
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? 3
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD? Win10 és a mellé telepített alkalmazások

Jól sejtem ebbe a régi alaplapba nem tudnék adapterrel m.2 csatlakozós SSD-t használni? Hol tudom ezt biztosra megnézni?

Emiket eddig kinéztem magamnak. Látom nem mindegyik ajánlott, de ahogy előbb néztem a jelenleg használt V300-as sem az és ahhoz képest itt a leggyengébb is előrelépés lenne.

Adata SU800
WD Green
WD Blue
Kingston A400
Kingston UV500

Szóval ezek közül melyiket ajánlanátok?

Köszi.
Üdv.

(#55144) Mr Dini válasza Emperor_ (#55139) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Postgresql van, igen, de nem prod szerver, alig pár queryvel. Eddig HDD-n volt, csak az idegesít, hogy 5 perceket kell várni, mire rendesen elindul minden.

C++, Python és java amit Win alatt használok.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#55145) Emperor_ válasza lacibacsi (#55140) üzenetére


Emperor_
addikt

A wd.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#55146) Emperor_ válasza tPedro_ (#55143) üzenetére


Emperor_
addikt

WD Blue 3D vagy az SU800.

Megoldható az adapterezés, de nem sok értelmét látom, csak a szívás van vele. Meg plusz költség.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#55147) Emperor_ válasza Mr Dini (#55144) üzenetére


Emperor_
addikt

Értem. Vegyél egy Samsung 860 EVO.t 256 vagy 500 gb méretben és le van a gond. Tetszeni fog 😉.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#55148) hentes555


hentes555
senior tag

Sziasztok!

SSD-t szeretnék venni a napokban, 120-240 GB méretben, laptopba, mindenes tárolóként, tehát rendszer és a képek, zenék, ilyesmik is ezen lennének. A keret 9-10k, csak új jöhet szóba. Miket ajánlotok ennyi pénzért?
Ilyeneket néztem pl.: Adata SU800, Kingston A400, WD Green.

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#55149) Emperor_ válasza hentes555 (#55148) üzenetére


Emperor_
addikt

Ezek közül az SU800-at.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#55150) Zwiebi válasza hentes555 (#55148) üzenetére


Zwiebi
tag

Ha semmikeppen nem akarsz 10k fole menni akkor Crucial BX500 240GB. A 120-asokat felejtsd el mindenkeppen ha altalanos felhasznalasra kell. Ha par ezerrel tudsz feljebb menni, akkor mar vannak jobb vetelek is, mint a BX500.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.