Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#55501) Ciccuka válasza Ciccuka (#55500) üzenetére


Ciccuka
veterán

Kiegészítés (.W jelölés nincs):
Phison PS3111-S11 SSD Review
LITE-ON MU3 SSD Datasheet

Lite-On MU3 PH6 120GB Review
Lite-On MU3 PH6 240GB Review
Lite-On MU3 PH6 240GB Review
[link] [link] [link] [link]

A magas hőmérséklet árthat az SSD-knek

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#55502) Thusor válasza Emperor_ (#55489) üzenetére


Thusor
őstag

Koszonom a javaslatokat.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#55503) Ernesto78 válasza dugo_ (#55498) üzenetére


Ernesto78
aktív tag

végül visszaesett 56 fokra, sajnos a laptop egyik szalagkábel csatija felmondta a szolgálatot :W így lehet feleslegesen vettem meg, ha nem javítják meg.

köszi

(#55504) Frawly válasza Ciccuka (#55501) üzenetére


Frawly
veterán

Ez a LiteOn lehet jó, lehet nem. Nincs vele tapasztalat, ha valaki megveszi, és kiderül, hogy nem megbízható széria, akkor kellemetlen lesz, hogy ajánlottad. Persze, bepróbálható saját felelősségre, ahogy bármi. Sok minden függ a konkrét ártól is, hogy mennyivel olcsóbb az ajánlottaknál. Ha csak 1-3 ezressel, azért nem éri meg ismeretlenért kockáztatni, de attól még mondjuk a szakmai kíváncsiság játszhat, az nekünk csak jó, ha több modellel lesz tapasztalat, többféle közül lehet ajánlani később.

Azt senki nem vitatta, hogy a hőmérsékletemelkedés árt. A kérdés az, hogy mekkora az a hőmérséklet, ami egyértelműen már meglátszik az élettartamon. Az tuti baromság, hogy az +5 fok meg az 55 fok az sok lenne, az még teljesen jó. Ez az egész sg.hu-s cikk egy légből kapott valami. Az enterprise SSD-k nem azért tartanak ki kevesebb ideig, mert 55 fokon járnak, hanem állandó írás alatt vannak, míg átlag felhasználó nem ír az SSD-kre annyit. Persze az írásmennyiség távolról korrelál a melegedéssel is, mert amit állandóan írnak, az melegebben is fog járni.

70 foktól egyértelműen káros, a gyártók sem véletlenül itt szokták meghúzni a határt.

Prociknál is szoktak riogatni, hogy 60-85 fokig jó, afelett csökken az élettartama, ehhez képest van olyan 7 éves notim, hogy az i7-es mobilproci rendszeresen 95-98 fokig is elmegy (főleg, ha játék megy, forráskódból forgatás hosszabb kódoknál, vagy 1080p-s filmnézés), és kutya baja. Ja, forró, a venti hangos rajta, de a gépnek semmi baja. A szakértők szerint már rég meg kellett volna döglenie, de még mindig megy. De lehet csak azért, mert ThinkPad, a régi szériák abból még strababíróbbak voltak, pedig ez egy X-es szubnoti, ami kevésbé masszív.

(#55505) dugo_ válasza Frawly (#55504) üzenetére


dugo_
veterán

Nincs vele tapasztalat, ha valaki megveszi, és kiderül, hogy nem megbízható széria, akkor kellemetlen lesz, hogy ajánlottad.

Már egy ideje megfogalmazódott a kósza gondolat a fejemben, hogy akármit is vettem az itt ajánlott SSD-k közül, a modellek jelentős részéről azért kiderültek turpisságok az évek alatt... ;]

Samsung 840 EVO - túl nagy szivárgó feszültség a NAND-okon
HyperX Fury - OK
Adata SP920 - random eltünedezés
Crucial MX500 M.2 - 65°C idle, 70°C üzemi, 80°C terhelés alatti hőmérséklet
Crucial BX500 - egyelőre OK...

(#55506) Ciccuka válasza dugo_ (#55505) üzenetére


Ciccuka
veterán

Samsung 840 EVO - bizonyos régebbi AMD chip-setes alaplapokkal is hadilábon áll ("adatkapcsolatban előfordultak problémák"), új FW-től jobban használódik

Eddigi két legstabilabb SSD, amivel találkoztam (olcsóbbak közül):
Lite-On LCS-256L9S-11 (MLC)
Crucial BX100 (MLC)

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#55507) wwenigma válasza Fred23 (#55495) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Amit én olvastam ezekről az alapjan barmelyiket veheted mert alap dolog lett mára, a TRIM pedig a GC-vel (garbage collection) mukodik egyutt és teszi hatékonyabbá. A TRIM szoftveres dolog és az oprendszernek kell tamogatnia, a GC beépített feature.

Én egy Patriot Burst-öt javaslok, olcso es papiron szerepel az XP is, lent vannak a datasheetek. Nekem jo tapasztalatom van vele. 9790ft a 240GB-os verzio.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#55508) Lacitusz


Lacitusz
kezdő

Kingston SUV500 sorozattal kapcsolatban barmi velemeny/tapasztalat volna?

(#55509) Egon válasza dugo_ (#55505) üzenetére


Egon
nagyúr

Már egy ideje megfogalmazódott a kósza gondolat a fejemben, hogy akármit is vettem az itt ajánlott SSD-k közül, a modellek jelentős részéről azért kiderültek turpisságok az évek alatt... ;]

Samsung 840 EVO - túl nagy szivárgó feszültség a NAND-okon
HyperX Fury - OK
Adata SP920 - random eltünedezés
Crucial MX500 M.2 - 65°C idle, 70°C üzemi, 80°C terhelés alatti hőmérséklet
Crucial BX500 - egyelőre OK...

Nos, egyrészt a 840 EVO volt itt egyáltalán valamikor is ajánlott? :F Arról a szériáról eléggé köztudott volt, hogy nem százas. Másrészt ami az Adata-t illeti: a környezetemben annyi romlott el, akár pendrive akár ssd, hogy úgy vagyok vele, mint az Acer-rel: féláron sem kéne... ;]
Ha a fentieket is beilleszted a képletbe, akkor nem olyan rossz a kép.
Egyébként ha problémamentes cuccot akarok, a felsőkategóriából vásárolok (vagy legalább a középkategória tetejéről), és akkor 99% hogy nem ér csalódás - ezzel nem azt akarom mondani, hogy ne lehetne kifogni teljesen jó modellt az alsóbb régiókból, de hogy nagyobb az esély az anomáliákra az biztos (és egy kor felett már nem azt nézi az ember, hogy min tud spórolni pár ezrest, hanem azt, hogy ne legyen szívás).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#55510) dugo_ válasza Egon (#55509) üzenetére


dugo_
veterán

Nos, egyrészt a 840 EVO volt itt egyáltalán valamikor is ajánlott? :F

Igen, megjelenés után 2013 végétől egészen 2014 szeptemberéig. Akkor lett cikkezve a lassulásról, amit végül 2014 októberében orvosoltak egy új firmware-rel.
Én 2014 nyarán vettem, akkor még szó se volt a hibás működésről. Azóta is megvan ~25TB írással és a javítás megoldotta a gondot, de azért na.

Egyébként ha problémamentes cuccot akarok, a felsőkategóriából vásárolok (vagy legalább a középkategória tetejéről)

Ilyen alapon zárható lenne az összes ajánló topik. Amúgy a konzumer cuccok tetejét sem érzem a mérnöki teljesítmény csúcsának, ipari alkatrészek vásárlása meg kicsit ágyúval verébre kategória.

[ Szerkesztve ]

(#55511) Troy. válasza dugo_ (#55491) üzenetére


Troy.
addikt

Köszi!

(#55492) kali : Neked is.

.

(#55512) bari012


bari012
tag

Sziasztok,
Hynix PC300 1TB M2 NVME-ről van bárkinek tapasztalata? Gondolom OEM lehet, mert a neten nem nagyon találok róla infót.

(#55513) Ciccuka válasza bari012 (#55512) üzenetére


Ciccuka
veterán

Sk Hynix PC300 (Dell Oem)
Sk Hynix a vezérlő, DRAM és a NAND is rajta.

Technical Specs:
Model: PC300
Interface: PCIe Gen3.0 x4
Form Factor: M.2 2280
Capacity: 1TB
Sequential Read/Write: Up to 2100 MB/s / Up to 1100 MB/s
Random Read/Write: Up to 200k IOPS / Up to 160k IOPS

Minőségre, megbízhatóságra valószínűleg nem lesz panasz.
Régebbi modell, PC400 és PC401 az utódja.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#55514) bari012 válasza Ciccuka (#55513) üzenetére


bari012
tag

Köszi a választ.
Akkor lehet, hogy a PC401 lesz helyette, 30 környékén lehet kapni használtan az 1 TB-sat. Egy viszonylag új gépbe, Dell Inspiron 13 7373-ba szeretném. Jó választás lehet? Persze tudom, felhasználs függő, de I7 8gen és 16GB ramos konfighoz illik ez vajon?

[ Szerkesztve ]

(#55515) Ciccuka válasza bari012 (#55514) üzenetére


Ciccuka
veterán

Sk Hynix PC401 sebességben különböző

Technical Specs:
Model: PC401
Interface: PCIe Gen3.0 x4
Form Factor: M.2 2280
Capacity: 1TB
Sequential Read/Write: Up to 2700 MB/s / Up to 1450 MB/s
Random Read/Write: Up to 255k IOPS / Up to 270k IOPS

Sok tapasztalat itt egyébként nincs róluk, de akinek van (PC300), az úgy tűnik elégedett vele.

Ha használt, akkor az példány lehet a jó, amelyik kevésbé volt terhelve.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#55516) Frawly válasza dugo_ (#55505) üzenetére


Frawly
veterán

Ebben igazad van, de mégis csak kisebb a kockázat egy olyan modellel, ami már sok embernek van. Ettől még bármi vehető, de ha valamit ajánlunk, az azért legyen, mert olyan jó ár/érték/teljesítmény arányú, vagy van vele némi tapasztalat, pl. nekünk van már belőle egy használatban.

Én a topik ajánlására eddig MX300-akat vettem, meg egy 860 EVO-t, és jól szuperálnak. Illetve egy SU650-et, amiről valóban kiderült, hogy gáz széria, de nálam eddig az is hibátlanul működik, igaz elég hézagosan van használgatva csak.

(#55517) Frawly válasza Lacitusz (#55508) üzenetére


Frawly
veterán

Vehető, de attól is függ, hogy mennyiért veszed. Egy panasz érkezett rá, hogy nagy fájlmásolásoknál belassul 100 MB/sec környékére, igaz ez csak egy visszajelzés volt, és a legkisebb, leglassabb (120 gigás) modellt érintette. De inkább töltsd ki az összefoglalóban lévő kérdőívet, hogy alternatívákat ajánljunk.

(#55518) Ciccuka válasza Frawly (#55516) üzenetére


Ciccuka
veterán

Megbízhatóság, stabilitás, tartósság, kompatibilitás, értéktartás ezek a szempontok éppoly fontosak lehetnek

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#55519) ZiD


ZiD
tag

Sziasztok,
960GB/1TB-os SSD-ét vásárolnék, 1 célból: game-ek mennének rá. Elviekben az M.2 is jöhetne, de költséghatékonyság miatt a sima SATA is teljesen ok.

Eléggé el vagyok veszve, 35K-ig(ezt a keretet csak nagyon indokolt esetben emelném) elég sok fajta van. Kaphatnék néhány tippet, ami a fenti felhasználásra jó?

Nagyon köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#55520) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Sajnos az 1terás hamar eltűnt a készletből, de a 860 EVO 250GB igen jó áron van 13299-ért!

(#55521) Egon válasza ubyegon2 (#55520) üzenetére


Egon
nagyúr

970 is jó árban volt, de sajnos elfogyott...:(

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#55522) ubyegon2 válasza Egon (#55521) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Sajna, pont láttam én is a BB topikban, amikor ajánlották, nem csoda, hogy pillanatok alatt elfogyott azon az áron. 38 492 Ft + ingyen szállítással simán vettem volna egy 860 EVO-t:Y Ahogy nézem elég sok Samsung SSD-t leáraztak, de lehet az is, hogy a Samu 30 éves most, azért.......talán lesznek még máshol is akciók emiatt.

[ Szerkesztve ]

(#55523) Raymond válasza Egon (#55521) üzenetére


Raymond
félisten

Keveredtek az arak az utobbi hetekben picit igy az 1TB kategoriaban is ujra korul kell nezni. Ami jol nez ki meg mindig az a 105EUR-os Intel 660p 1TB, ezek kivul a gyorsabbak kozul a 128EUR-os Corsair MP510 960GB jo ajanlat, ennek szepen lement az ara. Meg mindig 150EUR alatt viszont a nemreg linkelt 137EUR-os PNY XLR8 CS3030 1TB is jol nez ki.

(#55522) ubyegon2

Vagy mert valnak meg a regi 970 EVO-tol mert mar a 970 EVO Plus az aktualis termek. Pedig lenyeges difi nincs koztuk, igy ha jo aron van a sima EVO akkor erdemes lecsapni ra. Igaz a fentebb linkelt termekek mar azert nem elhanyagolhato konkurencia az arakat figyemebe veve. Nem mindegy hogy kb. 130EUR-t vagy 200EUR-t ad ki az ember a nagyon hasonlo teljesitmenyu 1TB-ert SSD-ert.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#55524) tipuka válasza ubyegon2 (#55522) üzenetére


tipuka
addikt

Jó is lenne, ha lehetne majd még kapni, mert mostanában vennék amúgy is 1tb-s ssd-t. Ilyen ez, ha nem tudok 24/7 a gép előtt ülni. :) MM még közel is lenne helyileg...

[ Szerkesztve ]

(#55525) ubyegon2 válasza tipuka (#55524) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Tuti lesz még valahol valami Samu akció.<br/>MM-ben a QVO 1tera van még 30-ért.....

Még ha Q sorozat is, ennyiért talán megérné ez is.

[ Szerkesztve ]

(#55526) tipuka válasza ubyegon2 (#55525) üzenetére


tipuka
addikt

Azt láttam köszi, de qlc-s ssd-t nem akarok venni. :D Amit mutatott Raymond Corsair ssd-t 128€-rt, az már eléggé jöhetne. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#55527) Raymond válasza tipuka (#55526) üzenetére


Raymond
félisten

Most neztem hogy mindketto (Corsair es PNY) is az uj Phison E12-re epul es hogy mindkettore 5 ev a gari ugyanugy ahogy a klasszikus Adata SX8200Pro / Gammix S11 pro parosra is. Azert felmelegedett picit a helyzet igy az 1TB 3GB/s+ NVMe kategoriaban, mar nem csak az ennel joval dragabb 970 EVO a tuti ajanlat :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#55528) tipuka válasza Raymond (#55527) üzenetére


tipuka
addikt

Ha itthon is elérhető lesz ennyiért, én megveszem az tuti, úgy is 5 évig megmaradna, 1tb sok mindenre elég. :))

[ Szerkesztve ]

(#55529) Samanbacsii


Samanbacsii
őstag

Sziasztok!

Samsung 850 PRO 128Gb, Samsung Magician a Power on Hours 47539 órát ír ami 5,4 évnek felel meg. Hogyan lehetséges ez mikor a vásárlás (és beszerelés) óta 3év 5hónap telt el? HD Sentinel ugyanezen adatok. Bontatlan csomagolás volt, bolti vétel, nem Szuterén Bt... :R

Közben válasz a forgalmazótól:
A lehetőségek a következőek, valószínűség szerint:

- hibásan írás történt a SMART táblázatban
- a számítógép órája állítgatva lett használat alatt (Nem történt)
- hibás adatokkal építette be a statisztikát tartalmazó chipet a SAMSUNG
- SpeedHack szerű alkalmazás volt használva amely kihagyja a processzor ütemező várakozásait hogy maximális sebességet biztosítson bizonyos folyamatokhoz. (Nem történt -azt sem tudom mi ez :) )
- az SSD használt volt (de mivel feltételezem bontatlan terméket vett át, esélye elenyésző) maximum a SAMSUNG újrahasznosított elemeket. (?)

Ilyenek lehetnek?... :F :R

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#55530) Egon válasza Raymond (#55523) üzenetére


Egon
nagyúr

Ezek nagy része nem, vagy nem ennyiért kapható nálunk.
Én a HP EX900-at néztem: ár/sebességben szerintem most az a legjobb kompromisszum az 1 TB-os meghajtók közül (43K). Ha nem 3 év garival lenne, jó eséllyel venném is.
Ezek az MM-es akciók viszont arra jók voltak, hogy kivárjak: van egy olyan érzésem, hogy lesz még máshol is akciós a Samsung, illetve szerintem pár héten belül lesz még nagyobb áresés, illetve átrendeződés.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#55531) hellan


hellan
csendes tag

Sziasztok!

Acer laptopomban szeretném HDD-t SSD-re cserélni és ehhez kérnék tanácsot tőletek.
Laptop specifikáció: https://www.cnet.com/products/acer-aspire-e1-531-4461-15-6-pentium-2020m-4-gb-ram-500-gb-hdd-us-international/
Max 25k-t szánnék a dologra
500 GB méretre gondoltam
Garancia: 5 év
Átlagos felhasználásra kellene

(#55532) Ribi válasza hellan (#55531) üzenetére


Ribi
nagyúr

5 év hari eléggé behatárol. Nem tudom pontosan melyiknek lehet, de talán samu evo 860-asra egyes boltok megadják, de az valahol 25k+ lesz. 3 év garival többet találsz 20k körül is. Hasonló sebességgel.

(#55533) Raymond válasza Egon (#55530) üzenetére


Raymond
félisten

Ja, ezek aranylag uj fejlemeny, gondolom nemsokara Mo-ra is eler az arazas.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#55534) Egon válasza Raymond (#55533) üzenetére


Egon
nagyúr

Úgy legyen, bár szkeptikus vagyok.
Az általad említett Corsair-t pl. egyetlen cégnél listázza mindössze az Árukereső, így sajnos valószínűnek tűnik, hogy kevéssé fognak érvényesülni az áresés hatásai.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#55535) Ribi válasza Raymond (#55533) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ahogy nézem azokat az árakat, valami áfátlan cuccok lehetnek, mert egy sima 860 evo 1T is 10k-val drágább ott. Illetve az említettek között van QLC is ami sebességben lesz kérdéses.
Szóval ott szerintem valami más miatt ócóak a cuccok, nem azért mert még nem ért ide az az ár.

[ Szerkesztve ]

(#55536) Raymond válasza Ribi (#55535) üzenetére


Raymond
félisten

"valami áfátlan cuccok lehetnek"

A MIndfactory-nal vagy az Alternate-nel valoszinutlen :D

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#55537) Frawly válasza Ciccuka (#55518) üzenetére


Frawly
veterán

Nem, az értéktartás nem szempont, az SSD-k világa túl gyorsan fejlődik, folyton mennek le az árak, az értékét nem tartja semmi, talán egy-két csúcs NVMe és MLC Pro meghajtó. Ezért nem érdemes az 5-10 év garit is erőltetni SSD-nél.

Az elavulás viszont szempont, de ez főleg a tárhely méretétől függ. Kompatibilitással sem szokott lenni baj alapvetően, csak akkor jön elő, ha valaki nagyon régi gépbe (főleg nem jó SATA vezérlőjű régi AMD-s lapba) akar túl friss modellt tenni, vagy régi gépbe erőltet NVMe-t.

Amit meg itt ajánlunk, az elvileg mind tartós és megbízható. Az az 1-2 problémás széria, ami nem, az kifejezetten meg is van jelölve kerülendőnek az összefoglalóban.

[ Szerkesztve ]

(#55538) Tyrel


Tyrel
őstag

Sziasztok,

elnézést nem tudom mi lenne a megfelelő topic erre, de kevés az M.2 foglalatom és egy ilyen Axagon kártyában gondolkodtam...

Erről tud valaki okosat, jó vezérlője van, megbízható? Esetleg van másik, jobb?

Vagy esetleg némi útbaigazítás, hogy melyik topicba illik ez?

Köszi! :R

Turenkarn

(#55539) Ciccuka válasza Tyrel (#55538) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ezeknek nincs külön vezérlője. Van rajta feszültség szabályozó áramkör, némi ellenállás és kondenzátor,plusz a csatlakozók első ránézésre.

Ezeknek az a rákfenéje, hogy jellemzően lefele építed be és ha alul nincs ventilátor (ami ott a levegőt áramoltatja), akkor nehezen szabadul alóla a meleg levegő és az SSD-ből, így a hő nehezen távozik.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#55540) ubyegon2 válasza Tyrel (#55538) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szia!

Szerintem nézd vissza az itteni hasonló kérdésekre kapott választ, ha nem kielégítő, akkor ott célszerű kérdezned ilyeneket.

részlet....
További tulajdonságok:
Teljes Plug and Play támogatás.
Minden méretű - 2230, 2242, 2260, 2280, 22110 mm - M.2 lemez támogatás.
Bármilyen kapacitású M.2 lemezek támogatása.
Mindkét lemez egyidejű üzeme.
Egyoldalú és kétoldalú M.2 lemezek támogatása.
A rézzel borított nyílásoknak köszönhetően jobb hőelvezetés az M.2 SSD lemezektől.
SSD kártyás bootolás támogatása.
Eszközvezérlő telepítésre nincs szükség
Megj.: FIGYELEM! Az adapter esetében a B+M-key lemezek mindkét M.2 slotba beilleszthetők. Fontos leellenőrizni a lemez paramétereit - azaz hogy SATA vagy NVMe (PCI-Express) interfészhez használható a lemez, és a megfelelő slotba csatlakoztatni. Az esetek túlnyomó részében a B+M-key lemezek kizárólag SATA interfésszel működnek. Így tehát a B-key (SATA) slotba kell őket csatlakoztatni.

forrás

[ Szerkesztve ]

(#55541) Emperor_ válasza ZiD (#55519) üzenetére


Emperor_
addikt

A költséghatékony megoldás: Kingston A400.

Ami ajánlott az túl van a kereteden.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#55542) #10034944 válasza Tyrel (#55538) üzenetére


#10034944
törölt tag

1 sata, és 1 nvme ssd -t tud fogadni, sata ssd-nél kell 1 sata kábel is az alaplap, és a kártya között.

(#55543) jeni


jeni
félisten

Hello!
Van valami hír arra nézve,hogy egy SSD jelen szerint a Samsung 850 Pro 256Gb ami bontatlan meddig tartja fenn az állapotát?
Alapból ennél a típusnál 10 év gyártói garancia van rá.
Tudom nem egy váza vagy arany ékszer de mégis meddig tartós a termék bontatlanul?
Gondolom ha magától "elromlik" akkor az adott boltban ha valaki ragaszkodik az adott típushoz akkor már nem adhatnak helyette egy újabb más jelzésű SSD-t pl.:860 EVO vagy a 860 Pro esetleg 970 pro szériát.

(#55544) Tyrel válasza #10034944 (#55542) üzenetére


Tyrel
őstag

Köszi, leesett közben hogy az a verziója tök felesleges és inkább ez lesz majd...

De végül is a lényeg kiderült, összességében nincs ezekkel gond, csak nem kell erőltetni a 2 slotos verziót. :K

Turenkarn

(#55545) jeni válasza Tyrel (#55538) üzenetére


jeni
félisten

Nekem ez van és bevált

(#55546) Ciccuka válasza jeni (#55543) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ha nem használod és megfelelő körülmények között tárolod (hőmérséklet, páratartalom, stb.), akkor igazából alig öregszik szerintem.

Nincs hőingadozás, cellaelhasználódás, ütögetés, kontakthiba, stb.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#55547) ZiD válasza Emperor_ (#55541) üzenetére


ZiD
tag

Szia,
Köszi. Ha esetleg 1-2 ajánlottat is tudnál írni, hálás lennék :R

(#55548) Zwiebi válasza ZiD (#55547) üzenetére


Zwiebi
tag

Crucial MX500 1TB m.2 37.300.- Ez olcsobb, mint a 2.5"-os valtozat, de hajlamos melegedni.

Crucial MX500 1TB 2.5" 37.890.- Ugyanaz mint elobb, de a melegedes kevesbe problema, cserebe +500Ft.

BX500 2000 Ft-al olcsobb es 960GB - nem eri meg.

Media Markt-ban voltak akciosan Samsung 860-asok, de mar nincsenek keszleten: 30k - 860QVO, 38k - 860 EVO. Ennyiert az EVO nagyon jo, kategoriajaban ez a legjobb. A QVO az QLC, szoval elegge lutri egyelore, de ha tenyleg csak jatekra kell, akkor esetleg meg lehet probalni. Eleg sokat dolgoztak azon, hogy ne lehessen eszlelni a limitacioit es Samsung-nal meg nem igazan lattam komolyan problemas szeriat, ennyiert (es olcsobban) meg lehet gondolni, ha nagyon szamit az ar.

Nekem van m.2 MX500-am, nalam a legmagasabb homerseklete 65C volt, de a videokartyamon 2db 120-as venti van, szoval jut oda egy keves levego. Ha rossz a szellozes, akkor jobb valasztas a 2.5"-os.

Patriot Burst es Team Group lutri. Patriot-nal lattam panaszokat arrol, hogy szeret elhalalozni. Team Group csinal hasznalhato SSD-ket, de errol a konkret tipusrol semmit sem tudok.

(#55549) wwenigma válasza Zwiebi (#55548) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Patriotnal hol láttál ilyeneket? 1-2 eset irreleváns, láttam már halott samut is

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#55550) Zwiebi válasza wwenigma (#55549) üzenetére


Zwiebi
tag

Kulfoldi forumokon, ahol nezelodni szoktam, bele lehet futni. Mondjuk nem gyakori, mert nem ez a legnepszerubb marka, de nem csak 1-2 esetet lattam. Ezen felul amikor legutobb felmerult itt, akkor nezelodtem amazon / newegg ertekeleseknel. Ertelemszeruen ott sokkal tobben fognak visszajelezni azok kozul akiknek elromlott, de ha csak az egy csillagos ertekelesek (leszamitva az eladot minositoeket) reszaranyat hasonlitod ossze a kulonbozo ssd-k kozott, az tud hasznalhatobb adatot adni.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.