Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#37301) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

Egy SOS kerdes: vettem egy intel 535 ssdt, a biosomban nincs achi mod igy idekent telepitem a windows 10et, szuksegem lenne meg a winyom c meghajtojara kb par hetig hogy kossem majd vissza hogy ne kavarjon be egymasnak a ket rendszer? Eleg csak annyit beallitani hogy az ssd legyen az elsodleges boot vagy van egyeb teendo?

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#37302) Mi a Manó?! válasza Poiro7 (#37296) üzenetére


Mi a Manó?!
tag

:Y :C
Én is lefuttattam ezt a tesztet a nemrég vett Samsung 850 EVO (250Gb) SSD-n, de inkább nem csatolom, mert szégyenben maradnék! :(

(#37303) Zufo


Zufo
tag

Sziasztok !
Egy 128gb -os M.2 csatlakozású ssd-t keresek 15e - 20e Ft között. Egy Asrock Z170 Extreme4 lapba raknám [Asrock]. Átlagos felhasználásra használnám, op rendszer lenne rajta, illetve programok (cad, solid, illetve alapvető progik). 3 év gari legyen rajta, de ha kijön annyi pénzből akkor az 5 évnek jobban örülnék :)

Válaszokat előre köszönöm, szép napot !

[ Szerkesztve ]

(#37304) Bull Boss


Bull Boss
senior tag

Sziasztok! Alig fél éves Kingstone HyperX 240GB os SSD-m Sentinel szerint 100/99es. Azt irja nincs problémás vagy gyenge szektor, de mégis csak 99% Mi lehet a baj? tud valaki megoldást esetleg?

(#37305) dugo_ válasza Bull Boss (#37304) üzenetére


dugo_
veterán

Semmi baja. Folyamatosan fog csökkenni a kondíciója a ráírt adat mennyiségének függvényében. Hogy milyen gyorsan, az adott típustól és a rajta lévő firmware-től függ.

(#37306) Bull Boss válasza dugo_ (#37305) üzenetére


Bull Boss
senior tag

:O akkor ne is foglalkozzak vele? Szinte csak rendszer "lemez"nek van használva :U

(#37307) olle válasza Bull Boss (#37306) üzenetére


olle
senior tag

Ne foglalkozz vele. :) Ezzel a csökkenéssel még 40+ évet kibír :D Problem?

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#37308) Poiro7 válasza Bull Boss (#37306) üzenetére


Poiro7
aktív tag

De ha a torrent oda ment és a letöltések is azt irányítsd át merevlemezre. Hány terrát ír összes írásra?

(#37309) Bull Boss válasza Poiro7 (#37308) üzenetére


Bull Boss
senior tag

azt hol tudom megnézni? :U

(#37310) Bodor válasza Zufo (#37303) üzenetére


Bodor
veterán

5 év garival ennél nem nagyon van jobb ajánlat jelenleg.

(#37304) Bull Boss: Topik jobb oldalán lévő kondíciós cikk neked is készült...

(#37311) Poiro7 válasza Bull Boss (#37309) üzenetére


Poiro7
aktív tag

Azon a lapon van ez az infó is lent ahol a 100/98-as értéket mutatja.

Működési idő
Becsült hátralévő élettartam
Összes írt adatmennyiség

[ Szerkesztve ]

(#37312) KisApám


KisApám
addikt

60 GB-os SSD-t alacsony áron, az R/W akár 300/100 is lehet, de megbízható kellene, mit ajánlanátok?
Csak játékra kell: betölti gyorsan, írni meg amúgy is ritkán kellene, max telepítéskor, meg néha játékállás mentésekor.

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#37313) -PLevi-


-PLevi-
senior tag

Sziasztok!

Dell 7559-es notebook-ba keresek SSD-t általános felhasználásra 240-256 GB méretben. SATA alapú M.2-es 2280-as megy bele.
MLC-set szeretnék és a TBW limites garancia sem túl vonzó, hiába nehéz túllépni a limitet.

Ezeket összevetve az összefoglalóban lévő ajánlott típusokkal a következők maradnak:
Adata SP900 Premier Pro 256GB
Plextor M6G Plus 256GB
Intel 535 Series 240GB

Az Adata és Plextor 256 GB-os, a Plextorra és az Intel-re 5 év garancia van, ezek és ez alapján a Plextort választanám, kérdés hogy ti mit ajánlatok. :)
Van köztük különbség sebességérzetben? Esetleg vannak más ajánlott típusok ebben a ~30 ezres árkategóriában?

(#37314) Bodor válasza KisApám (#37312) üzenetére


Bodor
veterán

60 GB-os SSD-t még az apróról sem érdemes venni, egyrészt mert drágák, és többnyire olyan típusokat láttam amik szériahibások. 10 K körül viszont lehet kapni 120 GB-osokat, olyanokat is, amelyeket az összefoglalóban ajánlunk is, de a garanciával itt is gond lehet.
13-14K-ért viszont egy új, 3 év garis , a célnak megfelelő SSD-t is vehetsz.
Azért privátban küldtem egy aprós linket is, ha mégis a használt érdekelne.

(#37313) -PLevi-: Én már leadtam a szavazatomat a Plextorra... :)

(#37315) Poiro7 válasza Bodor (#37314) üzenetére


Poiro7
aktív tag

Csak olyant amire van gari ;) Én is küldtem pü-t egyről :D

(#37316) atus72


atus72
senior tag

Próbálom megérteni hogy az SSD-knél az IOPS adatok miért ilyen görbét írnak le?
Tudja valaki a magyarázatot?

Van pár kivétel ami nem így néz ki, de nagy általánosságban igen, az elején hozza a gyári értékeket
utána pedig extrém módon belassul.

[ Szerkesztve ]

(#37317) radi8tor válasza atus72 (#37316) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez nem a milyen ssd-t vegyek topik témája. A fő topikban kérdezz rá!

⭐ Stella

(#37318) rasurosenpai


rasurosenpai
tag

Sziasztok!

256 GB ssd-t szeretnék venni egy 3 éves laptopba. A Kingston uv400 szerintetek jó választás? A nyitó kommentben nem látom, csak a v300-ast, az pedig nem ajánlott :(.

(#37319) Redneck válasza rasurosenpai (#37318) üzenetére


Redneck
veterán

Én is a 240-es UV400-ast néztem, de végül 3 rugóval drágábban az ajánlott 256-os Adata SP920-at választottam. Ez MLC-s és nagyobb, szerintem ennyit megért.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#37320) djnice


djnice
veterán

Toshiba Q300 480GB:

(#37321) betyarr


betyarr
veterán

[link] vs. [link] melyik a jobb választás?általános felhasználás során az m.2 érezhetően jobb/gyorsabb?

(#37322) glaci válasza betyarr (#37321) üzenetére


glaci
őstag

Szia!

Nem néztem a konkrét linkjeidet, de ha visszaolvasol láthatod, hogy mindenki azt írja, hogy átlagos / általános használat mellett nem érzel különbséget. (Csak ha 2 SSD között másolgatsz oda - vissza nagy fájlokat.)

Szerk.:
Na, megnéztem a linkjeidet.
Az az m.2 SATA -s, így semmi előnye egy "nagy" SATA SSD -hez képest. Legfeljebb akkor, ha laposba kell és így benne maradhat a merevlemez is.

[ Szerkesztve ]

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#37323) Potyka03


Potyka03
senior tag

Sziasztok.Olcsó de megbízható SSD-t keresek.Max 120 GB-osat és max 16 000 Ft-ig.
Amit kinéztem az az Intel 540s 120 GB-s mert arról sok jót hallottam,de ez 15 280 Ft-ba kerül.Van ennél olcsóbb megbízhatóbb SSD winchester esetleg?

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#37324) Bodor válasza Potyka03 (#37323) üzenetére


Bodor
veterán

INTEL 120GB 535 és 5 év garival.

(#37325) atus72


atus72
senior tag

Ahogy olvasgatom jönnek a SM961-es Samsung SSD-k elég kellemes értékekkel/árral :)
Azt lehet tudni hogy kb mikor lesz elérhető ez nálunk (256GB-os modell)?
Köszi.

(#37326) Uzi74


Uzi74
senior tag

Szeretném szülők netezős notebookját feltrubózni egy 250 GB-os ssd-vel, az alábbi a dilemmám

- vegyek egy alap Samsung 750/850-et nekik

vagy aggódjak a notebookomban levő 840 evo-m (2014-es, 500GB-os) miatt, ami elég rendesen van használja (VM-ek, stb) és
- vegyek helyette a notebookba egy 850 EVO-t esetleg PRO-t
- a 840 menne a ritkábban használt desktopomba,
- a desktopból a 2012-es 250GB-os 830-as menne a szülők gépébe.

A 2. opció többe kerülne, de friss ssd lenne a notimban, a desktopomban meg nagyobb, szülők gépében meg a 830 is eléldegélhetne

(#37327) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Kingston esetében a SSD Manager program működik-e úgy is, ha az alaplap nem támogatja az AHCI-t?

(#37328) concware


concware
tag

Sziasztok!

256 GB-os vagy 512 GB-os SSD-t szeretnék vásárolni a közeljövőben 4-5 éves laptopba és operációs rendszernek.

Kérem, ajánljatok mind a két méretben megbízható SSD-t.

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#37329) atus72 válasza concware (#37328) üzenetére


atus72
senior tag

M.2-t fogad a laptop?

(#37330) concware válasza atus72 (#37329) üzenetére


concware
tag

HP Compaq 6730b laptopról van szó. Ahogy néztem nem támogatja.

(#37331) bizi990


bizi990
senior tag

Dell Latitude E6430 notiban (proci: Intel® Core™ i5-3340M CPU @ 2.70GHz × 4) szeretném cserélni az SSD-t nagyobbra.
Jelenleg ATA Micron C400 van benne. Igazából azt nem tudom milyen csatolóval keressek SATA3, m.2? Sajnos láma vagyok hozzá és mivel nagyobbat szeretnék (~500GB), így az esetleges noticsere utáni felhasználhatóság is szempont.
Az ajánlottak közül ezeket néztem:
- Samsung SSD 850 EVO 500GB (45e vs 49e Ft s3 vs m.2)
- Kingston HyperX Savage 2.5" 480GB SATA3 (42e)
- Kingston HyperX Fury 2.5" 480GB SATA 3 (41e)
Tudnátok ajánlani vmit?
OS: Linux Felhasználás: fejlesztés, de elég minimális IO művelet, elhasználódástól nem félek, ráadásul 120GB-ot épp kinőttem, lesz szabad hely bőven.

(#37333) Redneck válasza ANDROID??? (#37332) üzenetére


Redneck
veterán

20 fölött csak 240 vagy 256-os SSD-t vennék a helyedben.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#37334) poci76 válasza ANDROID??? (#37332) üzenetére


poci76
aktív tag

Hát ezek az adatlapok elég mókásak, mivel valójában mind TLC-s. Nem biztos, hogy érdemes ragaszkodnod a Samsung márkához, sokkal jobb ár/teljesítményű darabok is vannak. 20 alatt már értelmes 240-es SSD-k is vannak, nem hogy 120-asok. Pl. a Samsung 650-hez vagy 750-hez hasonló képességű Kingston UV400-as., vagy a valamivel drágább MLC-sek, pl. ADATA 920-as 5 év garival, Intel 535-ös ugyancsak 5 ével, Hyperx Fury 3 évvel.

(#37335) funk648


funk648
aktív tag

Sziasztok!

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
13k
2. Mekkora SSD-re van szükség?
120GB
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
Asztali gép.
4. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
ASRock G31M-GS
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!)
Az ár miatt 3 elég lesz.
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
Teljesen átlagos felhasználás, egy olyan asztali gépbe lesz, ami a böngészésen kívül szinte semmire sincs használva, csak a HDD elromlott, és mivel ez egy régebbi gép az SSD sokat dobna a sebességen.

Erre gondoltam, igazából csak az érdekelne, hogy megbízhatósági hibák ismertek -e ennél a típusnál.
Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#37336) ANDROID??? válasza poci76 (#37334) üzenetére


ANDROID???
addikt

+ Redneck: Köszi :K

(#37337) Laraxior


Laraxior
titán

Latok az apron samsung_pm951_m2_nvme 512GB-os SSDt. Boltban 70, itt 35-40-ert van.
Valamilyen szerverbol lopjak ki? Vagy honnan van vajon?
Azt honnan tudom hogy az en alaplapom tudja-e ezt a sebesseget? [link] Ez lenne az. Gigabyte Z97X Gaming 3.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#37338) radi8tor válasza Laraxior (#37337) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem ne találgassunk itt, ami az SSD-k forrását érinti. Kérdezd meg az eladót.

⭐ Stella

(#37339) Laraxior válasza radi8tor (#37338) üzenetére


Laraxior
titán

Ezzel a hszel akár a második reszere is valaszolhattal volna mert az a része nekem sötét :))

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#37340) deicide válasza Laraxior (#37337) üzenetére


deicide
veterán

A Z97 csak 2 pci-e sávot tud allokálni az m.2-nek, azaz kb fele lesz a sebesség. Az én 950-em 850mb/s körül ment a Z97-ben, pont ezért is váltottam Z170-re, ott már 2db m.2 is elérhető, mindkettő 4 lane-el, azaz megy a 2500/1500.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#37341) Laraxior válasza deicide (#37340) üzenetére


Laraxior
titán

Ejj, ezért szeretem ezt a számtechet... Venne valamit az ember, csak egy dolgot, de az mindig magával ránt még pluszba egy táska cuccot :W :DDD

Van valami gyakorlati haszna is ennek a magas írás olvasásnak?
Már úgy értem, oké, hogyha valamit másolni, vagy kitömöríteni kell, de ha egy ilyen 500GB-osra ráteszem 2-3 játékot, akkor gondolom nem igazán vehető észre. :F
Anno amikor bejöttek az SSDk valami 32GB-os Samsunggal kezdtünk 100/80-as értékkel. Hatalmas ugrás volt a winyokhoz képest. De azóta nincs olyan különösebb ugrás egy mostani mondjuk 850 EVO és a régi között.
Hétköznapi használatban persze. SSD-ről SSD-re másolgatás az oké, csak a rendszer bootolás, játék indulás, stb. :R

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#37342) Bodor válasza funk648 (#37335) üzenetére


Bodor
veterán

UV400 elég új típus még, ezért egyelőre nem ajánlott. Tegyél még hozzá 2000-et, és vegyél 5 év garival egy bevált, tartósabb ilyet.

(#37343) tudi13


tudi13
aktív tag

Sziasztok.

SSD-t vennék.

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá? - ~40 ezer forint!
2. Mekkora SSD-re van szükség? - 480-512GB
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó? - M.2 vagy Sata3
4. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? - Asrock Z170M-Pro4s [link]
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? - 3-5 év
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD? - Átlagos

Nézegettem Samsung PM951-et itt hardveraprón. (gari nélkül) És a Hyperx Savage-t. (új, 3 év gari) Mit ajánlotok?

Köszönöm a válaszokat.

(#37344) deicide válasza Laraxior (#37341) üzenetére


deicide
veterán

A rendszer használata nem lesz pattogósabb, a játékok valamelyest gyorsabban fognak indulni, de ennyi a gyakorlati haszna általános felhasználás mellett.
Nekem pont a nagy sebesség miatt kellett, sok tömörített torrentet csomagolok ki és másolgatok ide-oda. Ott azért súlyos perceket tud jelenteni az 500MB/s vs 1500MB/s 40+ gigánál.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#37345) Bodor válasza tudi13 (#37343) üzenetére


Bodor
veterán

Inkább Savage újonnan biztos garival.

(#37346) radi8tor válasza Laraxior (#37339) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Válaszoltam volna szívesen, de akkora kavar van ezek az M.2 foglalatok körül, hogy inkább nem navigállak be az erdőbe. deicide meg tapasztalatból beszél. :K

⭐ Stella

(#37347) TestamentDNR


TestamentDNR
aktív tag

Sziasztok!

Életemben először vásárolnék egy SSD-t.
A tápláléklánc aljáról szemezgetek, méretben pedig a 120/128gb-ot céloztam be, mivel Win 8.1 (esetleg a jövőben 10) lesz rajta, valamint Adobe pack.

Gyakorlatilag a rendszer alá szánom.

A gép nem megy minden nap, úgyhogy nem félek a TLC/MLC (hamarabb elhasználódik) problémától. Elég lesz a 10 év is. :)

Jelen pillanatban az alaplapom csak SATAII kontrollerrel van megáldva, de idén fogok fejleszteni SATAIII lapra, tehát gondolnom kell a jövőre is. :)
Kiszemeltjeim:
AMD Radeon R3
Silicon Power S55
Adata Premier SP550

Mindegyikre 3 év garanciát adnak, ettől függetlenül megkímélném magam felesleges garanciális ügyintézésektől, stb., így ha esetleg valamelyikőtöknek van tapasztalata valamelyikkel, nagyon megköszönöm, ha megosztja velem. :)

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá? - 13.000Ft
2. Mekkora SSD-re van szükség? - 120-128gb
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó? - Asztali, SATAII (később SATAIII)
4. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? - Asrock FM2A55M-DGS jelenleg
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? - 3év
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD? - Átlagos

[ Szerkesztve ]

(#37348) tudi13 válasza Bodor (#37345) üzenetére


tudi13
aktív tag

Én is azt érzem biztosabbnak. Esetleg a keretembe még mit ajánlanál? :)

(#37349) Bodor válasza TestamentDNR (#37347) üzenetére


Bodor
veterán

Összefoglalóban van konkrét ajánlás, azokból kéne választani. Pl. HyperX Fury nálunk a tápláléklánc legalja.

(#37348) tudi13: max Fury-t neked is, de az sem jobb,mint a Savage

[ Szerkesztve ]

(#37350) tudi13 válasza Bodor (#37349) üzenetére


tudi13
aktív tag

Akkor ezek nem valami jók? Úgy veszem ki a szavaidból.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.