Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#36501) Csorbi válasza ló úr (#36500) üzenetére


Csorbi
addikt

Egész pontosan mi is az 5,5GB?
Szerintem az 50 TB-ot (51200 GB) 3 évvel (1095 nappal) elosztva, véletlenül nem napi 46,75 GB jön ki? ;)

(#36502) #95590400 válasza ló úr (#36500) üzenetére


#95590400
törölt tag

továbbra sem értem, hogy jön ki neked 5,5 gb és mire? a 120-asra több, mint 45 gb mehet rá naponta. de nem 55, hogy benézzél egy tizedesjegyet.
esetleg, ha megtanulnád használni a számológépedet mielőtt teljes blődségeket írsz? másodjára is...

[ Szerkesztve ]

(#36503) ló úr válasza #95590400 (#36502) üzenetére


ló úr
őstag

Igaz. Benéztem. Melóból írkáltam telefonról. :B

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#36504) Vigneau válasza KisApám (#36499) üzenetére


Vigneau
félisten

Én Kingston HyperX Fury-t, valamint Samsung 850 EVO-t használok, kellemes SSD-k. Ezen kívül még az ADATA termékei közül tudsz szemezgetni, de azt más fogja majd ajánlani. SX300 óta nincs velük tapasztalatom.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#36505) radi8tor válasza konikan (#36498) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Crystal Disk Mark kell hozzá.

⭐ Stella

(#36506) kalozhun100


kalozhun100
őstag

[link] Ez éri 23kért?

Samsung Galaxy S7 Edge

(#36507) jeni válasza kalozhun100 (#36506) üzenetére


jeni
félisten

Ez sem lenne rossz ami MLC-s tutira a nevedre veheted meg.

(#36508) kalozhun100 válasza jeni (#36507) üzenetére


kalozhun100
őstag

Hát, ez szállítással 30k, ami nekem már sok:(

Samsung Galaxy S7 Edge

(#36509) }{3@Đ$}{0ot


}{3@Đ$}{0ot
addikt

Hali!

Érdekelne hogy érdemes lenne egy Samsung 850 Pro 1TB-ra beruházni?

™MØИ$T€R-EИEЯGY™® || ИVIĐIA® || ᴺᴵѕѕᴀᴺ ᴳᴛЯ The Best ||

(#36510) }{3@Đ$}{0ot válasza }{3@Đ$}{0ot (#36509) üzenetére


}{3@Đ$}{0ot
addikt

Bocsi,az elmaradt hogy ha igen akkor az AQUA.hu-ról érdemes venni?
Jah és nem rendszer SSD lenne hanem játékos részleg D meghajtónak + zene/filmek/játékok.

[ Szerkesztve ]

™MØИ$T€R-EИEЯGY™® || ИVIĐIA® || ᴺᴵѕѕᴀᴺ ᴳᴛЯ The Best ||

(#36511) jeni válasza }{3@Đ$}{0ot (#36509) üzenetére


jeni
félisten

Hali!

Szerinted érdemes megrendelnem ebédre a Marhabélszín-t + körítéssel vagy megteszi a Csirkemell hússal helyettesíteni a drága húst?
Mindkettővel kellemesen el lehet fogyasztani az ebédet. Mégis az első majdnem 3x drágább étel.

Ez érvényes az SSD-re is. Mi a keret és mi az elvárásom,mennyire tudnám kihasználni?

[ Szerkesztve ]

(#36512) }{3@Đ$}{0ot válasza jeni (#36511) üzenetére


}{3@Đ$}{0ot
addikt

D meghajtónak akarom,játékok/filmek/zene. Az anyagi rész nem gond. Rendszer SSD-nek már van egy 840 EVO. Ez mellé szeretném használni.

™MØИ$T€R-EИEЯGY™® || ИVIĐIA® || ᴺᴵѕѕᴀᴺ ᴳᴛЯ The Best ||

(#36513) radi8tor válasza }{3@Đ$}{0ot (#36509) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha van rá keret, akkor persze hogy érdemes. Fürgébb sokkal, mint egy HDD, és 1 TB már elég nagyon sok mindenre.

⭐ Stella

(#36514) jeni válasza }{3@Đ$}{0ot (#36512) üzenetére


jeni
félisten

Szerintem 3/4 áron esetleg fele annyiért is megkapod az 1TB SSD-t.

(#36515) pc-csiga1 válasza Bodor (#36484) üzenetére


pc-csiga1
csendes tag

Szia!

Nem is azt linkeltem, hanem ezt, csak még nem lehet kapni.
Sejtettem, a paraméterei (no és persze a márka) magáért beszélne. Azért ha volna info/d arról, hogy hogyan/hol/mikortól, akkor lehet, hogy várnék még a dologgal, és az ssd-t elhalasztanám, néznék addig egy áthidaló megoldást.
Az az igazság, hogy ez a plextor, felkeltette az érdeklősésemet. (várnék rá)

Ezzel együtt, addig is elteszem tarsolyba a samsung 950 pro-t, (bár nem vagyok vérpistike tesztsasolgató/mutogató. Valószínű nem is leszek) bár a 4K-s paraméterei nem fűtöttek nagyon fel. A sequentialistól nem esek hasra, ha ez lapos.

Az intelnél csábít az írási limitmentesség.

A plextor M6Pro-ja viszont jó árérték arányú. nem egy intel, vagy egy951-es, de az ár/érték. (No erre még aludnom kell)

Szóval itt van négy különböző is (ha az újat is beleveszem) és azt hiszem innetől már magamnak kell majd döntenem.

Köszönöm az eddigi segítséget :R , alszom/gondokodom még majd ezen (időm akad) és ha van/volna infod a plextor M8Pe-ről, akkor azt még megvárnám.

Köszönettel: :R
Pc-Cs

(#36516) pc-csiga1 válasza Viktor81 (#36418) üzenetére


pc-csiga1
csendes tag

Szia!

A #36479-ben ez :P nem szándékos volt.
Csak alá akartam írni kettőspont Pc Cs. Aztán most látom, hogy az egy nyelvnyújtogatós kombináció. :Y
Bocsánat!

Pc Cs

(#36517) Szaboocs


Szaboocs
csendes tag

Sziasztok,

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?

20-25 ezer

2. Mekkora SSD-re van szükség?

240-256GB

3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?

Asztali gép, Sata3

4. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)

[link]

5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!)

3 év elég, de szeretném az SSD-t kb 5 évig használni, nem tudom ez kivitelezhető-e, bírják-e addig.

6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?

Rendszermeghajtónak kéne, netezés, world etc etc. Ileltve viszonylag sokat játszom ezért 1-2 játéknak szeretnék rá helyet, főleg MMO-k mint pl Warframe vagy WoW, Diablo. Nem tudom ezek mennyivel csökkenthetik az élettartamot.

első körben kinéztem egy kingston V400-ast elég jó árban kapható, csakhogy nem sok fellelhető információ van róla.

Előre is köszönöm.

(#36518) konikan válasza radi8tor (#36505) üzenetére


konikan
aktív tag

Megtörtént a mérés az említett programmal. Az eredményeket kinek, hova? :R

"-De engem szeretnek!" ..."-Az nem feltétel"

(#36519) jeni válasza konikan (#36518) üzenetére


jeni
félisten

(#36520) kisbalazs83


kisbalazs83
aktív tag

Sziasztok!
Ezt a gépet rendeltem irodába:
Alaplap: ASROCK B150M Pro4 24.000Ft
CPU: INTEL Core i3-6100 3.70GHz 1151 BOX
Memória: HyperX 16GB FURY DDR4 2133MHz CL14 KIT HX421C14FBK2/16
SSD: HyperX 120GB Savage SATA3 2,5" SHSS37A/120G 18.000Ft (520 MB/s/350 MB/s)
Ház: ZALMAN Z3 fekete
Táp: FSP Hexa+ 400W
Most láttam, hogy már vannak olyan M.2 SSD-k amik akár 3x gyorsabbak a SATA3-asokhoz képest. pl.:
Samsung SM951 128GB M.2 MZVPV128HDGM 26.000Ft (2000 MB/s/650 MB/s)
Ha ezt előbb tudom, és hogy az
ASROCK H170M Pro4S 26.000Ft, amin van M2 csak 2.000Ft-al drágább, akkor azt veszem. Elvileg holnap jön a gép. A kérdésem, hogy lenne-e értelme kicserélteti az alaplapot és az SSD-t, ami plusz 10.000Ft lenne.

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#36521) jeni válasza kisbalazs83 (#36520) üzenetére


jeni
félisten

A ASROCK H170M Pro4S nagyobb kategória ahogy írtad m.2 is van a másikon is ki van építve a helye de csak előkészítve van,amúgy utólagosan sem tudnál mit kezdeni vele mert nem lehet kiépíteni,feltehetőleg egyforma lapok csak arra nem lett ráforrasztva.
Viszont azon jobb a hűtése a B150M-nek.
Az előny a H170M esetén,hogy 1 sata csatlakozód felszabadul,mivel van rajta m.2 kiépítés. lehetséges,hogy annak még a tápvezérlése is jobb lehet.

Egyesek írták,hogy az m.2 SSD-k amolyan melegedősek,persze van olyan amin van hűtés borda rátéve.
Az a +2000Ft itt nem szoroz/oszt semmit.
Az m.2. picit drágább is. Viszont az m.2. picit specifikusabb,mivel még nem minden alaplapon van kiépítve,ha elromlik a lapod akkor ugyan olyant vagy olyan lapot kell venned amelyiken van m.2 csatlakozás,vagy egy m.2 adaptert kell használnod majd.
Azt is nézd meg melyikre adnak 3év garit a lapra.

A D-Sub csati ma már elavult, de még minden monitorra rátehető,ellenben kevesebb USB 3.0 csati van a a B150M lapon,azon inkább a hangra gyúrtak rá mert ott több kivezetés van hátul.

[ Szerkesztve ]

(#36522) pietrrr


pietrrr
aktív tag

Ez vagy ez?

Mindkettő ajánlott, de mivel egy árban vannak, az Inteles 5 év gari vonzóbb (bár ugye elvileg Adata regnél is jön +2év). Sebesség és egyéb tulajdonságok alapján melyik a "jobb", ajánlottabb?

Köszi! :R

(#36523) kisbalazs83 válasza jeni (#36521) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Szia!
Köszönöm! Azt olvastam, hogy az M.2es nem nyújtana átlag felhasználás szempontjából többet és még melegednek is. Nem variálok a rendelésen már :)

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#36524) Emperor_ válasza Szaboocs (#36517) üzenetére


Emperor_
addikt

5 év garival ezt ajánlom: 24,8 e Ft

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#36525) pietrrr válasza Emperor_ (#36524) üzenetére


pietrrr
aktív tag

De miért fizetnék 1500-zal többet ugyanazért? Vagy amit én linkeltem, az az üzlet megbízhatatlan? :F

(#36526) jeni válasza kisbalazs83 (#36523) üzenetére


jeni
félisten

attól függetlenül nálam a H170M Pro4S (ez butított lap bizonyos értelemben a sima pro4-hez képest) a befutó alaplap-viszont abból van S nélküli H170M Pro4 ami még jobb is.
H170M Pro4
az USB 3.0 terén több csati és a DisplayPort 1.2 lehet,hogy nálam többet jelentene,arról nem is szólva 6db SATA csatiból meg marad 6db csati lévén m.2 helyére lehet,a H170M pro4 sima verziónak azonos hang chipek és azonos bordák vannak rajta mint a kisebbik B150M Pro4 lapon.

Írsz nekik és akkor nem a B150M lapot hanem a H170M Pro4 lapot hozzák meg neked holnapra,ez lemondható mivel érvényes a 14 napos elállás!

pietrrr

Ipon nagyobb bolt,nagyobb forgalmat generál,de semmivel sem megbízhatóbb a Compker bolthoz mérten. Az is igaz,kisebb az esélye,hogy holnap bezárna,ellenben a Compker esetén nagyobb az esély rá.
Én már többször vásároltam a Compker boltból,ezidáig nincs gondom,lévén még nem romlottak el az ott vásárolt cuccaim.

[ Szerkesztve ]

(#36527) Emperor_ válasza pietrrr (#36525) üzenetére


Emperor_
addikt

Én nem írtam Neked, hogy az iponban vedd :) . Általában a ipon, aqua, rufusz boltokat szoktam linkelni. Tudtommal a compkerrel sincsen gond.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#36528) jeni válasza kisbalazs83 (#36523) üzenetére


jeni
félisten

ASRock H170M Pro4 mondjuk épen +2000Ft-al drágább az ASRock H170M Pro4S mérten. A lapot 3 vagy 5évre veszed meg.
Inkább kiadnék 2+2000Ft a jobbat,többet tudó lapért még ha nem is használnám ki holnap a képességét. Sőt 2 VGA kártya is betehető.Ki tudja mi lesz 2,5 év múlva?

Csak egyet sajnálok az új lapoknál. Az,hogy az IDE csatlakozás megszűnt RENDBEN van,

de....

A PCI csatlakozás-t is megszüntetik,na ennek nem örülök.

[ Szerkesztve ]

(#36529) pietrrr válasza Emperor_ (#36527) üzenetére


pietrrr
aktív tag

Ne haragudj, nem néztem, hogy nem az enyémre volt válasz, figyelmetlen voltam.
Mindazonáltal azt hiszem, én is az Intel mellett döntök, szóval köszi! :))

[ Szerkesztve ]

(#36530) Viktor81 válasza }{3@Đ$}{0ot (#36512) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szia !

Szerintem olcsóbban is kapsz 1TB-os SSD-t, amit írási limit sem terhel (bár ezé 300 TB, amit úgy 15 év alatt ér el egy átlagos user). Természetesen megveheted a 950 PRO-t, hiszen kategóriájában nagyjából a legjobb, de amennyiben csak a méret a lényeg, olcsóbban is megoldható...

V.

(#36531) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Melyik a legolcsóbb még kapható MLC-s 240GB-os SSD?

Próbálom kikutatni, de még nem találtam meg.

Igaz , hogy a 840 EVO-ba se tettem 3 év alatt 7TB-nál többet, de azért inkább MLC-t vennék újra

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#36532) rocket válasza Graphics (#36531) üzenetére


rocket
nagyúr

Sandisk

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#36533) Viktor81 válasza pc-csiga1 (#36516) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szia !

Semmi gond, ezeket én nem is figyelem...

Nos, visszatérve a korábbi párbeszédünkre:
Nem tarozik rám (és persze másra sem), mire mennyit költesz, nem is ezért kérdeztem. Hasonló lehetsz, mint én. Nem iszom, nem dohányzom, nem szórom a pénzt én az autóra költök,cipőre és szórakoztatásra. (így vehettem 800-ért 65"-os plazmát...) Ettől függetlenül, nem adnék annyit azért az Intelért.
Szerintem én nem néztem el a lapodon semmit, Te írtad rosszul: az M.2 nem az alján van, max a szélén. Az ASUS-nak vannak lapjai, ahol az M.2 a lap alján, hátulján, tehát a lap alatt van. Én erre értettem. Azt nem lehet hűteni.
A 950-hez egy kis érdekesség: [link]

Üdv.: Viktor

[ Szerkesztve ]

(#36534) Graphics válasza Viktor81 (#36533) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jó ég... Ezt nem gondoltam azért, hogy ennyire felhevülnek ezek az SSD-k.

Notiba nem is mernék tenni...

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#36535) Emperor_ válasza Graphics (#36531) üzenetére


Emperor_
addikt

Az ajánlott típusok közül az MLC-s HyperX Fury szokott a legolcsóbb lenni.
Amennyiben jól értelmezem a kérdésed 😄.

pietrrr
Semmi gond. Jó választás az Intel.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#36536) Graphics válasza Emperor_ (#36535) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igen-igen, ajánlott típusok között keresek.

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#36537) dvtkfan


dvtkfan
senior tag

Ez az SSD egy laptopba ajánlott?

Vagy van amit jobban érdemes megvenni?
Egy kis játék, torrent valamint egyéb itthoni irodai felhasználásra kellene... :F :F

Samsung Galaxy S23 Ultra -- Xbox Series X -- Asus ROG G551

(#36538) ló úr válasza dvtkfan (#36537) üzenetére


ló úr
őstag

Nekem a 120-as verziója van notiban. 40 foknál nem volt még melegebb dolgozás közben :) Egy HP Probook 6460b ben van i5 proci meg egy optibay mellett amiben fűt egy wd scorpion black is. Anoti az alvázat kivéve fém.

Duliee. Hyperx Fury (ez nyúzva van nálam rendesen. 12 nap alatt több mint 400 gb van benne. Viseli szépen) Én ezt venném. Olcsó gyors jó. Vagy esetleg 1-2Kval többért Adata SP 920. Volt az is. Leheletnyivel gyorsabb mint a Fury és frankó szintén :)

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#36539) broko43


broko43
újonc

sziasztok.nos vettem az ebay-röl egy ultrabookot de nincs benne ssd kártya mivel csak az megy bele,elmentem a helyi egyik pc-üzletbe és akartam venni bele.de ott azt mondta nekem az illetekes elado,hogy az nem ilyen egyszerü.mondtam neki hogy szedje szet es nezze meg milyen ssd kártya megy bele.azt mondta hogy azt pontosan kell tudni mert egyszerüen a méret nem elég hozzá.tudni kell mindent mivel sokfele tipus van pl.:micro sata,mini sata m1-es vagy m2-es vagy mit tudom én.szoval nem tudott segiteni.ezért kérlek titeket. az ultrabookom:
Hasee UT47 10-point touch Ultrabook Intel Core i7 3517U 4GB DDR3 128GB SSD Intel GMA HD 4000 14-inch multi-touch display. http://www.dhgate.com/product/hasee-ut47-10-point-touch-ultrabook-intel/213284097.html.segitsetek kérlek mivel én nem értek hozzá

(#36540) pc-csiga1 válasza Viktor81 (#36533) üzenetére


pc-csiga1
csendes tag

Szia!

Köszi a linket. Komoly az a 110C°. Tojást azért nem a pc-n akarom főzni. Szóval ez az sm951 (no meg a 950pro is csak alig maradva el a 95C° al) szerintem ennek tudatában eladhatatlan. Nem tudom mióta van a piacon, vagy, hogy mennyire bírja ezt tartósan, de a tervezők hogy még nem alakították át hűtőbordásra, vagy, hogy nem lehet rá kapni külön bordát/ventit... Így már értem miért olyan kedvező az ára.

Az asus deszkát pedig bocs, akkor én értettem félre. De én még nem hallottam olyanról, hogy az alaplap hátuljára tesznek ilyesmit. Az aztán tényleg K. O. (Kíváncsi lennék a konstruktőrre, aki azt oda megálmodta.)

Azt a plextort kersetem volna, amit Bodor ajánlott. Plextor M8Pe, de azt is hozzátette, hogy még nem lehet kapni. Én pedig most azt hiszem halasztom az ssd- vásárlást addig míg piacra kerül. :U Egyszerűen látni óhajtom, hogy mennyiért fogják vesztegetni, mert azt hiszem egyre kevésbé érdekel az intel 750-ese.
...szóval ezt még megvárnám, aztán ha rossz ár/érték/C° arányú darab lesz, akkor tovább gondolom. Lehet, hogy Plextor, csak M6Pro lesz/marad. Addig pedig összerakom a gépet ssd- nélkül, és használom a meglevő darabjaimat. :K

(#36541) dugo_ válasza broko43 (#36539) üzenetére


dugo_
veterán

Amit linkeltél abban egy 128-as SSD van, valamint minden konfigurációban ezt látom. Akkor most van benne, vagy nincs?

Mivel se dokumentáció, se semmi nem elérhető a gépről, ezért vagy felveszed a kontaktot a gyártóval, vagy nekiállsz szétszedni és megnézed magad, hogy mi van benne. Kétlem, hogy találsz még egy embert, aki pont ilyet vett.

Vagy ráeresztesz egy Aida64-et például, megnézed mi a mostani meghajtónak a típusszáma és rákeresve megtudod milyen típusú csatlakozása van.

(#36542) broko43 válasza dugo_ (#36541) üzenetére


broko43
újonc

a link csak egy kis tájékoztato hogy milyen notebookrol is van szo.én már szétszedtem és nincs benne semilyen ssd.most jelenleg egyik haverom tett ra a pendrivemre egy indito kis linux progit amivel beinditottam ssd nélkül is hogy müködik e egyaltalan.szerencsere müködik mar csak az ssd-ét szeretném megvenni es ezt a valaszt kaptam a pc-üzletben.

(#36543) jeni válasza broko43 (#36539) üzenetére


jeni
félisten

Hasee fórum itt érdeklődj! Kínai oldal
Hasee UT47
Nevében benne van,hogy 128GB van benne. amúgy garanciális? Ugyanis vannak olyan ULTRAbook gépek amikből nem lehet kivenni vagyis rá van integrálva!!! Használati útmutatóban benne van,hogy mit lehet bővíteni sőt DDR3 memóriát sem nagyon lehet ezekben bővíteni. Persze lehet a tied kivétel! A bolt azért nem meri szétszedni mert hiába csavarosak azon belül még pattintósak,így akár egy rossz leszedés miatt meg is pattanhat a burkolat. Az,hogy nincs benne SSD akkor cserélhető és bővíthető benne. AMÚGY KÖTELEZŐEN JÁR HOZZÁ A 128GB SSD! A BIOS mit mutat?
Olvasva ezt már megoldottad. Tehát a csatlakozóról mutassál képet!!
feltehetőleg msata foglalatú lesz ami kell neked,mivel nem a legújabb típus a másik megy egy m.2. verziós de ezt csak akkor lehetne erre biztosat mondani ha látjuk a nyákon a csatlakozó típusát. Az előttem szóló is jól írta,hogy az AIDA a segítség neked.

Mivel feltehetőleg NEM GARIS a tied! Csavarhúzó és gitárpengetőt használj a burkolat levételéhez. Ha sikerült akkor már látni fogod mit lehet benne bővíteni,cserélni,pótolni! Ha pedig becsaptak téged akkor küld vissza a cuccot az ELADÓNAK!

Annak a helyét mutasd amiből ki lett véve az SSD! Ha nincs benne és a BIOS sem mutatja vagyis hiányzik akkor meg van a helye neki!!

Mutassál erről fotót ahogy megbontottad! "szakinak" megtudnám mutatni a képet és hátha tud segíteni neked!

[ Szerkesztve ]

(#36544) jeni válasza broko43 (#36542) üzenetére


jeni
félisten

ha ilyet látsz rajta akkor az msata csatis SSD kell bele. Pirossal jelölve as helye.

(#36545) broko43 válasza jeni (#36543) üzenetére


broko43
újonc

igazad van, mert ahogy en is latom az enyem kivetel,ugyanis a mellekelt foton/ahol a pénzdarab is van/ latszik,hogy hianyzik belöle az ssd és a ddr3-as ramot is lehet böviteni mert jelenleg egy 1gb-os van benne es eredetileg 4gb-os-nak kellene.annyi hogy en nem ertek ezekhez a csatlakozokhoz,mivel elöször van ilyenem amibe ssd van.idáig egy asztali pc-ém volt.ezt az ebay-röl vettem mert olcson adták.a ficko azt hitte hogy nem megy a display de csak egy kabel volt leesve.azt visszatettem es beindult.es szerintem ö kivette az ssd-ét.

[ Szerkesztve ]

(#36546) jeni válasza broko43 (#36545) üzenetére


jeni
félisten

mSATA SSD-t kell venned
m.2 nem lehet mert annak középen van egy csavar felfogatás.
A memória DDR3 a a kérdés,hogy sima vagy L verziós
Az L verziós az 1,35V működésű új keletű. Ami benne van az 1GB abból kiderül,hogy 1,5V akkor olyant kell venned. Az aprón rengeteg van belőle és az msata SSD-ből is.

(#36547) broko43 válasza jeni (#36546) üzenetére


broko43
újonc

köszi szépen.sokat segitettél

(#36548) szoszo1973


szoszo1973
aktív tag

Sziasztok!

Melyik programot ajánljátok klónozásra? egy 320-as winyót szeretnék átklónozni egy 120-as ssd-re, illetve csak a c partíciót.

Kösz előre is.

Üdv: Ákos

Az a fázis amelyik ráz is!

(#36549) broko43 válasza jeni (#36546) üzenetére


broko43
újonc

amugy az msata ssd-böl mindegy hogy sata2 vagy sata3?

(#36550) jeni válasza broko43 (#36549) üzenetére


jeni
félisten

teljesen mindegy,rosszabb,lassabb nem lesz a géped tőle. tudtommal már mindegyik Sata 3 kivitelű.

msata
érdemes minél nagyobbat venni,mert nem tudsz másképpen bővíteni utólagosan sehogy sem. csak msata SSD cserével tudod megoldani a nagyobb tárhelyet.

szoszo1973

ez nem lesz könnyű,főleg,hogy klónozni kell egy 320GB HDD-t. ahhoz,hogy tudjad egy az egyben áttenni,ahhoz a 320GB HDD-t le kell venned 120Gb-ra (elvileg ez a módja a dolognak)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.