Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#37901) Laraxior válasza Bodor (#37899) üzenetére


Laraxior
titán

Azért normális hétköznapi felhasználás során, legyen az mondjuk egy kis torrentezéssel sem megy 2-3 év alatt 10 TB fölé.
Nekem a 840EVOm már két éves a laptopomba vettem, ott csak egy hely volt, tehát ezen volt a rendszer, játékok, töltögetés, stb. Most is ezen maradt a rendszer, nem az NVMe-s SSDken, de még mindig 4TB írás van csak rajta, holott elmúlt 2 éves. :K
Mindenki tisztába kell hogy legyen a saját szokásaival, aztán úgy vásárolni. :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#37902) Raymond válasza Bodor (#37899) üzenetére


Raymond
félisten

Jatekoknal nem lesz annyi torles/ujrairas mert a legtobb adat egyszeri iras. A regi 512GB m4-esem ami csak jatekok tarolasara hasznalt mutat 13905 Power on Hours mellett 5TB irast. Vagy 2.5TB-t attol fuggoen hogy az erase block size 1MB vagy 2MB mert nincs kulon counter igy szamolni kell SMART ertekek alapjan.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#37903) Bodor válasza .LnB (#37900) üzenetére


Bodor
veterán

Ez így van, de én ebben a topikban, ha hasonló áron és hasonló 3 vagy 5 év garival rendelkezik pár SSD, akkor az írási limit menteset, vagy minél nagyobb írási limittel rendelkezőt ajánlom.
Ha kicsi az írási limit de ezt az ár ellensúlyozza, akkor rendben van a dolog, ezért írtam azt, amit. Tehát ha biztosan nem lesz sok írás, mert olyan a felhasználás, mint ahogy (#37902) Raymond is írja, akkor az ár miatt jó vétel lehet az Kingston UV400 ( bár az ingadozó teljesítmény nem jó pont), vagy a Crucial MX300 is.

(#37901) Laraxior: Igen , igazad van, de én általában ezeket a szempontokat szoktam figyelembe venni az ajánlásnál.

(#37904) .LnB válasza Bodor (#37903) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Egyébként igazad van, mert aprón vannak ilyen árban Samsung-ok is. Szóval jogos. De most már nem mondom vissza. Ha megjárom vele akkor így jártam. De szerintem nem lesz gond. Csak játékoknak lesz. Még torrentet se küldök rá sose SSD-re.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#37905) Raymond


Raymond
félisten

Aktualis:

Best SSDs: Q3 2016

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#37906) .LnB válasza Raymond (#37905) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Örömmel olvasom, hogy a Crucial is ott szerepel.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#37907) Mate


Mate
nagyúr

Sziasztok!

Most egy 500 gigás Samsung 850 EVO van a gépben.

Csak sebesség szemszögéből vizsgálva a dolgot, érdemes lecserélni egy 512-es 950 PRO-ra?

Papíron jóval gyorsabb, de nem tudom, hogy használat közben bármire is mennék vele.

(#37908) Bodor válasza Mate (#37907) üzenetére


Bodor
veterán

Ha rendszer alá lesz, akkor szerintem csak minimális lesz az érezhető sebesség különbség, bár 4K olvasásban jó, viszont írásban nem remekel. Ha játékra is használnád, akkor jó választás lehet, hiszen gyorsabbak lesznek a pályabetöltések, de a magas szekvenciális olvasást és írást csak egy másik ilyen gyors típussal együtt tudod kihasználni, hiszen kell egy ugyanilyen gyors forrás is.

Teszt

(#37909) Bodor válasza Mate (#37907) üzenetére


Bodor
veterán

Találtam egy oldalt, ahol életszerű tesztek vannak, szerintem magukért beszélnek. Benne van a 850 EVO és a 950 Pro is.

(#37910) Mate válasza Bodor (#37909) üzenetére


Mate
nagyúr

Köszönöm!

(#37911) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Elkezdtem nézegetni az alaplapom manual-ját, (Estleg ha valaki megnézné itt található: [link]) hogy ha beteszem majd az M.2 Sata SSD-t akkor melyik Sata foglalat fog kiesni. Mert mondtak nekem olyat, hogy lehet nem lesz használható a többi Sata port. Ír is valami ilyesmit a manual, de az ábrák teljesen összezavarnak (a táblázat az érthetőnek tűnik). Remélem nem lesz gond, mert az M.2 mellett lesz a gépemben még 3 HDD és egy sima SSD is. Ránézne valaki ha megkérem szépen? Én teljesen összezavarodtam.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#37912) Raymond válasza .LnB (#37911) üzenetére


Raymond
félisten

A 33. oldalon van a tablazat. Ha SATA van az M.2-ben akkor a SATA1 es SATA2 esik ki, ha NVMe akkor a SATA3 es SATA4:

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#37913) .LnB válasza Raymond (#37912) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Akkor ez a fix? Mert lent felsorolt példáknál, ábrákkal. És én abból baromira nem ezt olvastam ki. De ok, ez lesz a jó értem. Köszi

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#37914) Raymond válasza .LnB (#37913) üzenetére


Raymond
félisten

A kepekbol a tied hasonlo mint lent baloldalt van - 1x M.2, 4x SATA (3x HDD + 1x SSD), csak SATA az M.2 is tehat az ott felsorolt standard portokbol nem az 1, 2, 5, 6 hasznalhato, hanem a 3,4,5,6 majd.

Az a negy kep csak peldak, mas kombinaciok is lehetnek mint peldaul a tied is mas.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#37915) Kowi84


Kowi84
aktív tag

Sziasztok. A Sandisk X400 256GB az jó vétel azért a huszonpárezer forintért amennyiért hozzá lehet jutni? Egy régi OCZ vertex 2-őt cserélnék le vele...

[ Szerkesztve ]

(#37916) Orgi válasza Kowi84 (#37915) üzenetére


Orgi
őstag

Bár itt nem szokott felmerülni, de olvasgatom ilyen nagyobb oldalak tesztjeit, több típussal és value kategóriában ajánlott volt az Anandtechnél régebben, most meg a Crucial MX300 lett az. Mondjuk 5 év garit ír a Sandiskre a 3-al szemben és nekem nagyon jó garanciális tapasztalatom van a céggel személy szerint.

cikk

[ Szerkesztve ]

(#37917) Bodor válasza Kowi84 (#37915) üzenetére


Bodor
veterán

Nem. Inkább a tartósabb MLC-s ADATA 256GB Premier Pro SP920-at vedd, a gyártó 5 év garit ígér rá.

(#37916) Orgi : Rossz link. Mi a kérdés?

(#37918) Kowi84 válasza Bodor (#37917) üzenetére


Kowi84
aktív tag

Köszi.

A beszerzését honnan javaslod? Van valamilyen ajánlott oldal?

És az SX930 az nem lenne jobb? Ha már ADATA...

2000 a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#37919) Bodor válasza Kowi84 (#37918) üzenetére


Bodor
veterán

De jobb, mert arra élből megkapod az 5 év garanciát itt.

(#37920) Orgi válasza Bodor (#37917) üzenetére


Orgi
őstag

Ez volt a cikk. Milyen kérdésre gondolsz?

(#37921) mekker válasza mclaren777 (#37850) üzenetére


mekker
őstag

Egy jól belakott Win 10 64bit nálam ~15-18GB mindenféle tisztogatás nélkül, a Win 7 hajlamosabb volt hízásra. Még ha nem is használod ki jelenleg, érdemesebb 250GB-t venni, mert az 5 év múlva is adattároló lesz - bármi is történjen az IT-ben -, a 120-as pedig már ma sem számít csábítóan soknak.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#37922) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Most tudatosult bennem, hogy M.2 SSD-k mellé nem adnak rögzítőcsavart a dobozban. Ilyen csavart honnan a fenéből lehet szerezni? Ez valami különleges csavar, vagy esetleg máshonnan is be lehet szerezni?

(#37923) Laraxior válasza Vasinger! (#37922) üzenetére


Laraxior
titán

Az alaplapban benne kell lennie.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#37924) Vasinger! válasza Laraxior (#37923) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Notebookról lenne szó. Nincsen benne gyárilag.

[ Szerkesztve ]

(#37925) Raymond válasza Vasinger! (#37924) üzenetére


Raymond
félisten

Obi vagy hasonlo vagy szamtech bolt. A meret M2x3mm

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#37926) TBoY406HDI


TBoY406HDI
csendes tag

Sziasztok!

M.2-es SSD-t szeretnék venni, a helyzet nem egyszerű, mert vannak megkötések...

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
kb. 50 ezer Ft

2. Mekkora SSD-re van szükség?
256 vagy 500 esetleg 512 GB

3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
Laptop: HP Elitebook 840 G2
M.2-es SSD csak a 2242-es vagy a 2260-as jöhet szóba, ezek férnek el!

4. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)

5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!)
Elég a 3 év.

6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
Átlagos felhasználás, nem rendszer meghajtó lesz!

(#37927) mekker


mekker
őstag

Amúgy M.2 22x42-es SSD-re tipp?

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#37928) Raymond válasza TBoY406HDI (#37926) üzenetére


Raymond
félisten

Crucial MX200 van 2260-as es 500GB-os, ha szerencsed van akkor megkapod 50K korul.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#37929) Raymond válasza mekker (#37927) üzenetére


Raymond
félisten

Transcend MTS400 (max 512GB) szeria vagy Sandisk Z400S (max 128GB). Van meg ADATA es Plextor is, de nem tudom ezek mennyire kaphatok.

Az elozohoz meg, van Transcend MTS600 szeria hasonlo arban mint az MX200, de az MX200-nal nagyobb az esely hogy kiarusitasban van valahol.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#37930) Bodor válasza Orgi (#37920) üzenetére


Bodor
veterán

Igazából már semmilyenre.

(#37927) mekker: LINK 1

LINK 2

(#37931) Winne


Winne
nagyúr

Sziasztok!

Innen szeretném a legjobb opciót 250 GB környékén.

Köszi

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#37932) Bodor válasza Winne (#37931) üzenetére


Bodor
veterán

(#37933) Mate válasza Bodor (#37909) üzenetére


Mate
nagyúr

Átnéztem. Gyakorlatilag teljesen felesleges a 950 pro. Windows, irodai felhasználás és játék alatt minimális az előnye, viszont kb. 35K-val drágább.

(#37934) pvt.peter válasza Winne (#37931) üzenetére


pvt.peter
őstag

kicsit tág ... :D

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#37935) Winne válasza Bodor (#37932) üzenetére


Winne
nagyúr

Sata3, max 30k, 250GB környéke, átlagos használat, garancia ahogy esik, de jobb, ha nem egy év.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#37937) bundli


bundli
tag

Hello!

250 GB-os 2280 méretű M.2 SSD-t keresek.
Fontos szempont lenen a megbízhatóság mellett a sok garancia. Mit ajánlotok? 850 EVO-t néztem, de mindenhonnan kifutott pár napja: PCX, iPon, Aqua, Extreme Digital.

Ennek tudja valaki az okát?

(#37938) Viperator válasza bundli (#37937) üzenetére


Viperator
őstag

Tudni kell, hogy melyik változatra van szükséged (M.key, B.key, M+B.key)...

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#37939) bundli válasza Viperator (#37938) üzenetére


bundli
tag

Ennyit tudok róla: M.2 2280-D2-B-M. Ez mond valamit? Honnan lehet megtudni, hogy milyen kell egy laptopba?

(#37940) castiels


castiels
addikt

Sziasztok!

Van egy Dell 3521-es laptopon.

Bővìteném egy SSD-vel 60GB-os.

Kérdésem hogy milyen keretet vegyek hozzá és hol?

Olvastam, hogy az ODD helyére kell betenni.

(#37941) bundli válasza bundli (#37939) üzenetére


bundli
tag

Annyit sikerült megtudni, hogy a notiba SanDisk X300 256GB M.2 2280 SSD belemegy, tehát 90%, hogy M+B.key csatija van.

(#37942) pvt.peter válasza castiels (#37940) üzenetére


pvt.peter
őstag

Szia,

Ha minden igaz 9.5 mm magas caddy kell majd neked.
Én eBay -ről rendeltem mert itt olcsóbb volt.
Dell 3521 caddy

Persze dupla ennyiért magyar honban is tudsz venni ilyet :D

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#37943) Viperator válasza bundli (#37939) üzenetére


Viperator
őstag

Ez a notebook ajánlása? (adatlapból van?) Ha igen, akkor azt a fajtát kell venni...

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#37944) HunKrisz


HunKrisz
csendes tag

Hello! Lenne egy kérdésem a hozzáértőkhöz!

Olvasgattam a topic-ot, és megvilágosodtam. Végre rájöttem hogy az újonnan vásárolt asus g752vy-ben miért észleltem anomáliákat az nvme ssd kapcsán.
Szóval, a gondom a következő lenne, rájöttem hogy az ssd egy oem ssd. Az elenyésző probléma az az, hogy semmilyen monitor program nem észleli a mzvpv256 nevű hardvert.
Természetesen irtó idegesítő a probléma, hiszen egy vagyont fizettem, engem mégis a gyakorlati hátrányok érdekelnek.
Lassabb lesz tőle az írás olvasási sebesség? crystaldiskmark a következőket állapította meg: kb 600mbps olvasás és kb 500mbps az írási sebesség. Azt hiszem ez a harmada a lehetséges kapacitásnak

Samsung drivert nem lehet feltenni , ahogy írtátok is. Olvasgattam az asus fórumot ott írták, hogy megoldható a dolog ha safe mode -ban bootolok és ott átállítom a raidet ahci-re , majd telepítem a drivert, majd újraindítok.

Megéri ezzel vesződni?

Összességében nem értek annyira a dologhoz, inkább a Ti, hozzáértő véleményetekre lennék kíváncsi.
Köszi előre is!

(#37945) bundli válasza Viperator (#37943) üzenetére


bundli
tag

Nem ajánlás, hanem ezzel szerelik gyárilag, de nekem nem lesz benne. Ezért keresek bele én.

(#37946) Raymond válasza HunKrisz (#37944) üzenetére


Raymond
félisten

Az altalanos panasz az altalad is eszlelt alacsony sebessegel a gepednel csak sleep/hibernation-bol elesztes utan van. Rendes shutdown es inditas utan a sebesseg normalis. Ugyanez van nalad is?

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#37947) castiels válasza pvt.peter (#37942) üzenetére


castiels
addikt

Koszi.

Itthonról esetleg?

(#37948) Viperator válasza bundli (#37945) üzenetére


Viperator
őstag

Az ajánlások közül nézd meg ezt vagy azt. Pl Samsung 850 vagy 951, Crucial MX300... pénztárcafüggő.

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#37949) Laraxior válasza Raymond (#37946) üzenetére


Laraxior
titán

Melegedés miatt is lassul... nem is keveset,és ez már 50°C-on tapasztalható. :K
Ezért adtam neki én aktív hűtést, így akárhogy is dolgozik, nem emelkedik különösképpen a hőmérséklete, ezáltal a sebessége is állandó :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#37950) bundli válasza Viperator (#37948) üzenetére


bundli
tag

850-et akartam venni, de minden normális boltból kifutott. Ennek lehet tudni az okát?

951 nagyon drága.

MX300 viszont elég olcsó és szimpatikus. Megbízható SSD- közé tartozik?

Összefoglalóból már szinte egyik M.2 SSD-t se kapni boltban sajnos.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.