Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#37851) Raymond válasza mclaren777 (#37850) üzenetére


Raymond
félisten

Az arkulombseg kb. 50% es Ft/GB-ra szamolva a 240/256GB kategoria sokkal jobban jon ki. Persze ha X osszeget szansz ra akkor ez mar eleve el van dontve a per GB artol fuggetlenul :)

Ha meg nem csinaltad akkor erdemes a Windows SP1 file-okat torloni es a regebbi system restore point-okat is. Azzal egy regi W7 telepitesnel nyerhetsz 5+ GB-ot is, csak az SP1 torlese maga hoz 3-4-et.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#37852) dugo_ válasza mclaren777 (#37850) üzenetére


dugo_
veterán

Ha csak csupasz rendszer kell pár aprósággal, akkor egy tetszőleges linux-szal elférhetsz akár negyed ennyi helyen is.
Arra váltani új ssd helyett a legolcsóbb megoldás, már ha biztosan eldöntötted hogy nincs szükséged a továbbiakban win-re.

Arányaiban olcsóbb a nagyobb, de ha nem töltöd meg nagy programokkal, játékokkal, akkor a 240-es meg kongani fog az ürességtől egy alap win-nel.

(#37853) bandras54


bandras54
aktív tag

sziasztok!

Összefoglalóban nem találtam az intel 540 szériát. Mennyire ajánlott?

köszönet

(#37854) dugo_ válasza bandras54 (#37853) üzenetére


dugo_
veterán

Annyira nem. TLC chipeket kapott MLC helyett.
Amíg forgalomban van, inkább az előd 535-öt vedd, ha Intelt akarsz. (Olyan helyen, ahol meg is adják rá az 5 év garit).

(#37855) gaara01 válasza troszti (#37750) üzenetére


gaara01
tag

1 órája rendeltem meg egy [Kingston SSDNow UV400 meghajtó, 120GB, 2.5", SATA III
]
SSD-t és lenne pár kérdésem ennek helyes használatát illetően.

Mivel a sok írás nem tesz neki jót ezért nem fog neki gondot okozni a sok FHD videók nézése pl. youtubeon?
Ha igen, hogy lehet ezt áthidalni? Mert lesz benne egy 250 GB-os HDD is.

Meg még milyen trükkök-tippek vannak, amikkel kímélni lehet az SSD-t?

(#37856) Raymond válasza gaara01 (#37855) üzenetére


Raymond
félisten

Nem kell parazni az irasok miatt, hasznald nyugodtan idegeskedes nelkul annyit jo par evig nem fogsz irni ra hogy ez problema legyen. Ha akarsz egy kis biztonsagot hogy mindig lesz a controllernek helye "dolgozni" a hatterben akkor a rendszer particiot ne az egesz teruletre definald hanem csak mondjuk 100GB-ra (kerek szam, jol nez ki) igy adsz neki meg kb. 10% oveprovisioning-ot ami segit kicsit a drive-beli haztartasban.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#37857) v-peti


v-peti
csendes tag

sziasztok,

2 hete vettem egy intel 530as ssd-t, de csak most jutottam el odáig, hogy berakjam, kipróbáljam.
Win10-et raktam rá, minden jónak tűnt, még egyszer csak nem kezdtem el "kékhalál"okat kapni. (a számitogép problémát észlelt, ezért újraindul címmel). Emellet más program vagy böngésző is folyamatosan kifagyott, semmi figyelmeztetés nélkül bezárta magát.
Egyből természetesen az ssd-re gondoltam, hiszen a sima hdd-vel eddig semmi ilyen bajom nem volt.
Ez utólag kiderült, az egyik RAM-om hibája volt, azt kivettem, azóta nincs ilyen hiba.
Visszadugtam a gépet hdd-re és megnéztem HD sentinel-el az ssd kondícióját, ami 90%-os volt.
Az eladó akitől vettem nem tűntette fel a hirdetésben, hogy 90/100as ezért nyilván arra gondoltam, hogy 100%-os az ssd és nyugodtszívvel megvettem.
A kérdésem az lenne, hogy szerintetek érdemes-e ilyen kondícióval megtartani, vagy cseréljem vissza ha az eladó beleegyezik?

előre is köszi a segítséget! :R

(#37858) Raymond válasza v-peti (#37857) üzenetére


Raymond
félisten

Az attol fugg mitol 90%, posztolhatnad a SMART adatokat a programbol es lehet hasonlitsd ossze egy masi programmal is (pl. CrystalDiskInfo). De oszinten szolva feltuntettek vasarlas elott hogy 90% igy nem lutri volt.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#37859) v-peti válasza Raymond (#37858) üzenetére


v-peti
csendes tag

szia, máris kküldöm a smart adatokat, de szerintem félre értetted amit irtam, mert épp ezaz, hogy nem volt benne a hirdetésben hogy 90%os

(#37860) Raymond


Raymond
félisten

Ja, felreolvastam :B

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#37861) v-peti válasza Raymond (#37858) üzenetére


v-peti
csendes tag

erre gondolsz a smart adatokkal kapcsolatban?
http://imgur.com/a/3Kp2w

(#37862) Raymond válasza v-peti (#37861) üzenetére


Raymond
félisten

Nem latni a pontos szamot a Total Host Writes-nal, igy nehez megmondani a HDD Sentinel jol szamolta-e azt a 11.3TB-ot, de az meg turheto. A dokumentacio szerint az SSD maximum 5 evre van garantalva 20GB/nap iras mellett. Az 36TB+ es ennek meg a harmadanal se vagy es ez csak a garancia, tesztek szerint az SSD-k tobb szaz TB adatod birnak a gyakorlatban mielott a NAND meghal. En megtartanam.

A Total Host Writes-hoz ezt irja az Intel:

"The raw value of this attribute reports the total number of sectors written by the host system. The raw value is increased by 1 for every 65,536 sectors (32MB) written by the host."

Eszerint megnezheted mi a raw adat abban a sorban es kiszamolhatod hogy a HDD Sentinel jol irja a 11.3TB-t vagy nem.

Vagy toltsd le az Intel SSD Toolbox-ot es nezd meg az mit mond: [link]

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#37863) v-peti válasza Raymond (#37862) üzenetére


v-peti
csendes tag

rendben köszi a segítséget, akkor megtartom :R

(#37864) gaara01 válasza Raymond (#37856) üzenetére


gaara01
tag

Ezt a 100 GB-os beállítást ugye Win telepítése előtt tudom beállítani, igaz?

A fennmaradó ~15 GB használatlanul marad. Arra tud akkor dolgozni?

(#37865) Raymond válasza gaara01 (#37864) üzenetére


Raymond
félisten

Igen, telepites kozben amikor megkerdi hova telepitsen akkor nem egyszeruen a diszkre kattintani es tovabb, hanem csinalsz egy uj particiot ami az egesz helyett csak 100GB-ot foglal.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#37866) humilislupus válasza mclaren777 (#37850) üzenetére


humilislupus
tag

Én is egy 128gb ssd hasznalok ugy hogy nincs mellette merevlemez. Nekem boven eleg . Amikor windows 10re frissitettem par filmet le kellett torolnom hogy legyen neki hely de minden egyeb programmal egyutt rafert. Van egy merevlemezem is de még bele se raktam mert nem hianyzik. Viszont nemelyik tipusnál nincs nagy differencia árban a 125 256 kozott ott én már a nagyobbat választanám.

(#37867) bandras54 válasza dugo_ (#37854) üzenetére


bandras54
aktív tag

Köszönöm a segítséget

(#37869) DonShade


DonShade
csendes tag

Üdv!

Most állok egy nagyobb gép "update"-en és hát eljött az idő hogy vegyek egy SSD-t. Rendszert telepíteném rá(WIN10)+ a dolgait, mellette lenne egy WD Black 1TB-os HDD. Tudnátok ajánlani egy SSD-t ami nem túl drága de megfelel az elvárásaimnak?

Válaszokat köszönöm előre!

[ Szerkesztve ]

(#37870) Bodor válasza DonShade (#37869) üzenetére


Bodor
veterán

Összefoglaló kinyitása ▼

Kérés:

Ha ezt a hozzászólást és a benne lévő hivatkozásokon lévő cikkeket végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
2. Mekkora SSD-re van szükség?
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
4. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!)
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?

Sokan szabadidejüket erre áldozva segítik az érdeklődőket a fórumon, ezért jogos kérés, hogy ha ezt a segítséget bárki igénybe szeretné venni, akkor tegye azt egy kicsit felkészülten. Köszönjük!

(#37871) uwu


uwu
csendes tag

Egy PLEXTOR 256GB M8Pe(G) M.2 PCIe 2280 PX-256M8PeG tényleg jobb mint a SAMSUNG 256GB SM951 M.2 PCIe 2280 MZHPV256HDGL-00000?

Csak mert olcsóbb.
Mégis a Samsung random reed 90K, a Plextoré meg 210k.
A sequential read mindkettőnél 2000 MB/s.

Gamer konfigba kellene. Érdemes beruházni? Érezhető lesz egy SATA 6GB csatlakozóshoz képest ahol a sequential read 560 MB/s?
Egy PLEXTOR 256GB M7V SATA3 2,5" PX-256M7VC sokkal olcsóbb, és a random reed ennek 98K.

azon az időn szeretnék rövidíteni, mikor töltöget valamit egy játék.

[ Szerkesztve ]

(#37872) turbokappa válasza mclaren777 (#37850) üzenetére


turbokappa
senior tag

Hi
Min 256 Gb,a win 10 kb 25 Gb helyet foglal alapban,ami a progik számával nő.
Ha van kes,akkor a márkásak közül válassz,ha nincs akkor szinte bármelyik olcsóbb megteszi,de 20k alatt nem kapsz.A kingston uv 300-at ne,mert lehet raktáron még a gyatrábból.

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#37873) Raymond válasza uwu (#37871) üzenetére


Raymond
félisten

"Érdemes beruházni? Érezhető lesz egy SATA 6GB csatlakozóshoz képest ahol a sequential read 560 MB/s?"

Nem es nem.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#37874) uwu válasza Raymond (#37873) üzenetére


uwu
csendes tag

Köszönöm, akkor inkább a nagyobb tárkapacitás felé mozdulok.

(#37875) fcbarca


fcbarca
őstag

Sziasztok.Dell 7559-be milyen 120 gb-os SSD-t javasoltok 1 TB HDD mellé?

(#37876) humilislupus


humilislupus
tag

Samsung 850 nel van egy un. rapidmode .Amikor engedelyezve van az ssdnek hogy a ramot is hasznalja max.1gb ''gyorsitotár ként'' Elég osszevissza tapasztalatokat olvastam . Egy teszt azt mutattahogy nagyon sokat dob a teljesitmenyen más nem sok kulonbseget esszlelt ki vagy bekapcsolt állapotban. Valakinek van tapasztalata vagy mérése?

(#37877) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

[link]

Erről tudnátok véleményt mondani? Játékok lennének csak rajta. De gyanúsan olcsónak tűnik, be merjem próbálni?

UI: Meg van még olcsóbb: [link]

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#37878) DonShade válasza Bodor (#37870) üzenetére


DonShade
csendes tag

Üdv!
Ezek lennének:

-Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?: 20 ezer Ft
-Mekkora SSD-re van szükség?:120Gb remélem elég a rendszernek és dolgainak.
-Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?: Asztali, Sata3
-Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD?:

http://www.asrock.com/mb/Intel/H170M%20Pro4/

-Hány év garanciával rendelkezzen az SSD?: 5 év
-Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?: Rendszer lenne rajta.

Köszönöm a választ!

[ Szerkesztve ]

(#37879) Raymond válasza .LnB (#37877) üzenetére


Raymond
félisten

750GB valtozat van Steam diszknek hasznalva. Ugyanolyan mint a tobbi, az iras meg valamivel gyorsabb is mint a regebbi 512GB m4-en volt, de ez lenyegtelen jatekoknal.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#37880) Raymond válasza DonShade (#37878) üzenetére


Raymond
félisten

Inkabb par ezressel tobb es egy 240/250/256GB, nehez elkepzelni latalanba vagy tapasztalat nelkul, de a 120GB nagyon keves es nagyon hamar elfogy. Ebbe manapsag mar nem olnek penzt max ha valami bongeszos/facebookos notiba vagy gepbe menne ami tuti nem lesz nagyon hasznalva masra (szuleimnek van egy 120-as peldaul).

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#37881) DonShade válasza Raymond (#37880) üzenetére


DonShade
csendes tag

kingston ssdnow uv400 240gb megérné?

[ Szerkesztve ]

(#37882) .LnB válasza Raymond (#37879) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Okés, akkor nem egy silány minőségű cucc. Erre lettem volna kíváncsi, vagy hogy nem ajánlott.
Elgondolkodom akkor rajta, elég jó árban van.

Köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#37883) Raymond válasza DonShade (#37881) üzenetére


Raymond
félisten

Van PH-s teszt :) [link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#37884) DonShade válasza Raymond (#37883) üzenetére


DonShade
csendes tag

Teszt alapján nem kapott jó értékelést!

Kis plusszért lehet Samsung 250Gb-os SSD-t kapni, csak megéri-e?

(#37885) holex91


holex91
csendes tag

Sziasztok! Érdekelne, hogy mennyire működőképes az ötletem. Szeretnék egy olyan alaplapot venni, amin nincs M.2 SSD csatoló és a VGA-nak való nagy PCIE foglalatba berakni egy ilyennel egy M.2 SSD-t. Azért akarom így csinálni, mert az M.2-es foglalatú alaplapokon az M.2 csatoló adatforgalma a PCH-n halad keresztül, ellenben a PCIE x16 foglalat úgy tudom, közvetlenül a processzorra van kötve. Diszkrét VGA nem lesz a gépben, tehát csatlakozó foglaltsága nem probléma. Működőképes-e így a dolog? Tud-e ilyen esetben bootolni a gép erről az SSD-ről?

(#37886) turbokappa válasza DonShade (#37884) üzenetére


turbokappa
senior tag

Igy van semmit se ér,mondjuk speciel nekem 2 gépben is van.....

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#37887) Laraxior válasza holex91 (#37885) üzenetére


Laraxior
titán

Nem.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#37888) Bodor válasza DonShade (#37878) üzenetére


Bodor
veterán

Ezt ajánlom : Én azért nem csak internetezek, de jó pár éve elférek egy 120 GB-os SSD-n, 50-60 GB így is szabad. De ha gondolod, akkor tegyél még a 20K-hoz még 5400-at, és vegyél ugyanebből 240 GB-ost, végül is 5 év alatt az csak évi 1000 Ft.

[ Szerkesztve ]

(#37889) holex91 válasza Laraxior (#37887) üzenetére


holex91
csendes tag

Miért nem?

(#37890) Laraxior válasza holex91 (#37889) üzenetére


Laraxior
titán

Jó kérdés. Nem tudom, ha tudnám, nekem is ezen lenne a rendszer:

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#37891) core i7


core i7
addikt

Sziasztok árulnak még valahol Samsung 470 256GB Sata II őt? Szert szeretnék tenni egy ilyenre :)

(#37892) radi8tor válasza core i7 (#37891) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Újonnan természetesen nem. Első generációs Samsung modell ez 2011-ből.
Használtan talán tudsz venni eBay-en.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#37893) core i7 válasza radi8tor (#37892) üzenetére


core i7
addikt

Igen már láttam is csak sok a kiszállítás :(

(#37894) .LnB válasza Raymond (#37879) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Megrendeltem ezt a Crucial M.2-es SSD-t. De most nézem, hogy az alaplapom hivatalos oldalán [link] nincs a támogatottak között. :Y Kérdem tisztelettel, kezdjek el f*sni? :) Vagy ez új cucc és nem frissítették a listát? A lapomon legújabb Bios van mindig.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#37895) Laraxior válasza .LnB (#37894) üzenetére


Laraxior
titán

Sima satás? TLC chipes Crucial?
Működni fog az, ne aggodj.
A PM951-es Samsung SSD sincs feltuntetve, csak az SM szeria
De biztosan akad még pár tipus ami nincs közte.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#37896) .LnB válasza Laraxior (#37895) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

[link] Ez az konkrétan, de én se parázok, csak jót röhögtem magamon megint, hogy megredneltem, előre kifizettem éés utána néztem meg a kompatibilitási listát. :) Tipikus "én". :D

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#37897) Laraxior válasza .LnB (#37896) üzenetére


Laraxior
titán

Azért remélem az osszefoglaloban latod h mi a TLC chip hatranya :U

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#37898) .LnB válasza Laraxior (#37897) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Tudom, tudom. Majd írok ha meghal. :) De nem parázok, itt a Vertex 4 sincs már az ajánlott SSD-k között nekem még is évek óta működik tökéletesen. Egy csak játékokra használt winyónak csak elmegy majd ez a Crucial. Nem szántam most rá többet. 3 év gari van rá, annyit csak kibír.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#37899) Bodor válasza Laraxior (#37897) üzenetére


Bodor
veterán

Nem olyan rossz ez az MX300, de azért a 275 GB-hoz társuló 80 TB-os terhelhetőséget igen kevésnek tartom a 3 év garanciával.
Nem vagyok oda a Samsungért, de ők a 850 EVO 120 GB-nál 5 év gari mellett 75 TB-ot tudnak biztosítani.

De tudom, az ár a döntő sokaknak, főleg ha 3 évente feleslegesen cserélgetik az SSD-ket... :U

[ Szerkesztve ]

(#37900) .LnB válasza Bodor (#37899) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ezt véletlenül nem te írtad mint topikgazda?

"Élettartammal kapcsolatosan elég sok legenda kering az éterben, ezek a legendák többnyire megalapozatlan információkból születtek, és semmi közük a valósághoz. A lényeg az, hogy nem kell kímélni az SSD-t, sokkal többet bírnak, mint azt korábban gondoltuk. A tapasztalatok azt mutatják, hogy egy átlag felhasználó 3-4 év alatt az SSD terhelhetőségének az egyharmadáig sem jut el, inkább a vezérlő szokott tönkremenni idő előtt."

:U

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.