Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#37051) olle válasza bandi0000 (#37050) üzenetére


olle
senior tag

Egy 240 GB os kingston kell neked. A multiplayer játékokat tedd SSD-re meg a rendszert. Nekem PL Dota 2, CS:GO, The Crew, illetve a COD BO3 volt az SSD-ken. Amivel ritkábban vagy nem pref multi az mehet a HDD-re.

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#37052) bandi0000 válasza olle (#37051) üzenetére


bandi0000
nagyúr

És még mindig divatba van az hogy egy bizonyos ℅ ig lehet csak telerakni az ssd-t? Vagy tök8?

Xbox One: bandymnc

(#37053) olle válasza bandi0000 (#37052) üzenetére


olle
senior tag

90% én töltöttem már tele. De ez én vagyok.

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#37054) Emperor_ válasza bandi0000 (#37050) üzenetére


Emperor_
addikt

[link] ezt ajánlom, 3 e Ft-al több mint a kereted, ezen elfének a gyakran játszott játékok és op rendszer.

10%-ot illik szabadon hagyni, hogy az sdd tudjon belül pakolászni.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#37055) worxland válasza bandi0000 (#37052) üzenetére


worxland
addikt

1) NTFS-ről írták régen, hogy a karbantartási funkciói miatt nem érdemes 80-85%-nál jobban telerakni ilyen fájlrendszernél a háttértárolót (HDD-t sem). forrás: [link], MFT breathing room az érdekes rész
2) tök8, amennyiben nem huzamosabb időről van szó. Jellemzően 5-10%-ot elég üresen hagyni az SSD-n (pláne egy 240-esen vagy nagyobbon), a 15-20%-os beszólások legendák. Minél több helyet hagysz szabadon, annál jobban tud működni az SSD terheléseloszlási metódusa, de 5-10%-nál is biztosítva van, hogy emiatt az SSD-nek még nem lesz gondja sok-sok évig. Nyilván ez ellentmond az 1) pontnak, de csak annyit jelent, hogy nem az SSD működési folyamata miatt lesznek sebességgondjaid, hanem az NTFS felépítése miatt.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#37056) bandi0000


bandi0000
nagyúr

köszönöm mindkettőtöknek

a linkelt SSD jónak tűnik, meg majd nézelődök itt aprón is ha aktuális lesz a buli

Xbox One: bandymnc

(#37057) lazydog válasza darkpower (#37043) üzenetére


lazydog
addikt

Hallgass a szívedre!
A 850 EVO-val nem tudsz mellényúlni.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#37058) lacko99


lacko99
csendes tag

Egy gyors kérdésem lenne:

KINGSTON HyperX SAVAGE 240GB SATA3 SHSS37A/240G

Vagy

SAMSUNG 850 EVO 250GB BASIC SATA3 MZ-75E250B

Válaszotokat előre is köszönöm :R

(#37059) lazydog válasza lacko99 (#37058) üzenetére


lazydog
addikt

Lásd az eggyel előbbi válaszom! :)

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#37060) #93794560 válasza lacko99 (#37058) üzenetére


#93794560
törölt tag

A Samsung 850 EVO nagyon stabil, megbízható SSD, amellett, hogy gyors is. Én is olyat használok.

(#37061) darkpower válasza lazydog (#37057) üzenetére


darkpower
aktív tag

Köszi!

(#37062) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

M.2-es SSD vásárlásán gondolkodom, de azt olvastam, hogy ezek sokkal jobban melegednek, mint a régebbi mSATA modellek. Ez igaz, és kell-e ettől parázni?

Samu 850 a kiszemelt, és az ITX alaplap hátoldalán/alatt lenne a csatlakozó.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#37063) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Hali

SSD-t szeretnék tenni anyukám netezős gépébe (Dell optiplex 360mt: E8400,4gb ddr2,HD5670 1gb ddr5), értelemszerűen nem szeretnék vagyonokat kőlteni rá,egy alap 120gb-os ssd-t szeretnék belerakni hogy pörögjön a rendszer és a böngésző.

Max. 12k-t szeretnék rászánni +/-500ft. ,sajnos az aprón el vannak tévedve az emberkék,szinte bolti áron adják a meghajtókat,még a nem kiváló darabokat is. :W
Ezért inkább rá veszem magam,hogy a boltban veszek egy bontatlan garanciális terméket,tudom nem ajánlott darabok amikre kíváncsi vagyok,de még is újonnan,garanciálisan vlmelyiket csak beválhatom....?
Fury a minimum ajánlott darab tudom mert az van a saját gépemben,de az már mindjárt 15k,szóval a következők közt kéne választanom,hogy még is melyik az amelyik talán elviselhető:

Sandisk
Sandisk 2
Kingston uv400
Intesno
vagy a LeC-nél van Kingston V300-as 12,5k-ért.

Köszöntem!

[ Szerkesztve ]

(#37064) TechN7ne válasza TechN7ne (#37063) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Köszöntem már tárgytalan, vettem egy uv400-at.

(#37065) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Na hali ismét,hát ha vlki már felébred....

Érezhetően gyorsabb SSD a UV400 a HyperX Fury-tól,sokkal gyorsabban tőlt be a rendszer stb.

Mikor a saját gépembe szerettem volna venni SSD-t a Fury-t ajánlották mondván hogy megbízható és általános használatkor gyorsasági különbséget nem érezz az ember más ssd-hez képest.
Na a mondatnak az utóbbi kijelentését egyből cáfolnám,igen is érezhetően gyorsabb ez a kis olcsó SSD a Fury-nál,pedig egy 10 éves Core2Duo-s gépbe lett beszerelve míg a Fury egy 4. generációs i5-ös konfigban van.

[ Szerkesztve ]

(#37066) GEPESZ66 válasza TechN7ne (#37065) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Szia!
Én is egy régebbi gépbe (AMD ATHLON X2 DUAL CORE 64 BIT 4000+ )szeretnék venni egy SSD-t.
A benne lévő HDD állapota a Sentinel szerint 100%,de amikor dolgozik,elég hangos.
Eddig a 120 GB-os FURY-ban gondolgam,de ezzel a 400-as szériával is szemezgettem.
Ha megbízható,s ilyen jó,akkor kár többet kiadni a másikért.

(#37067) Mi a Manó?!


Mi a Manó?!
tag

Sziasztok!
Tudnátok abban segíteni, hogy milyen csatlakozásu SSD kell a Dell 5559-es laptophoz?

(#37068) Emperor_ válasza Mi a Manó?! (#37067) üzenetére


Emperor_
addikt

Kézikönyve [link] szerint SATA3.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#37069) Mi a Manó?! válasza Emperor_ (#37068) üzenetére


Mi a Manó?!
tag

Köszönöm!

(#37070) Mi a Manó?!


Mi a Manó?!
tag

Már csak az lenne a kérdésem, hogy melyik ~250Gb-os SSD-t ajánlanátok a fentebb említett géphez?
Én egyenlőre ezekkel szemezek:

Kingston

Samsung

Nagyjából ebben az árkategóriában (~20-30e forint) a teljesítmény mellett a megbízhatóság és tartósság is fontos szempont lenne!

(#37071) Emperor_ válasza Mi a Manó?! (#37070) üzenetére


Emperor_
addikt

Mindkettő jó választás.

Azt kell még tudni, hogy az EVO 850-re 5 év a gyári gari és garanciális feltételekben írási korlát van, 75 TBW. Ennyit egy átlagfelhasználó sok-sok év alatt tud összehozni.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#37072) poci76 válasza TechN7ne (#37065) üzenetére


poci76
aktív tag

Ez attól is függ, hogy melyik gépen mi van telepítve és mennyi ideje.

(#37073) TechN7ne válasza poci76 (#37072) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Értelemszerűen friss rendszer telepítve formázott particióra,mind a két esetben Win10 64bit.

[ Szerkesztve ]

(#37074) Mi a Manó?! válasza Emperor_ (#37068) üzenetére


Mi a Manó?!
tag

Már csak az nem tiszta számomra, hogy a Dell 5559-hez milyen vastagságú SSD kell!? Elég a 7mm vagy kell hozzá a 9mm-es keret?

(#37075) dugo_ válasza Mi a Manó?! (#37074) üzenetére


dugo_
veterán

7mm magasak a SATA SSD-k, gond nélkül be tudod rakni a gépbe. Nem kell semmilyen magasító, alulról van méretezve minden csatlakozó, csavarfurat. Csak az ultrabookoknál számít a vastagság, ahol sokszor csak 7m-es HDD/SSD fér be.
Abban a Dellben valószínűleg a 9mm magas HDD-k is elférnek.

[ Szerkesztve ]

(#37076) Mi a Manó?!


Mi a Manó?!
tag

Nem értem ezt az 5 év gyártói garit amit mondtok a Samsung 850 evo-ra, mert ahol én eddig néztem, ott csak 3 évet adnak hozzá! Mint Pl. a Speedshop is!
Ti honnan vásároltatok SSD-t, mit ajánlotok?

[ Szerkesztve ]

(#37077) Teaway válasza Mi a Manó?! (#37076) üzenetére


Teaway
veterán

link

Nincs itthon csokid??

(#37078) olle válasza Mi a Manó?! (#37076) üzenetére


olle
senior tag

A gyártói garancia azt jelenti 5 év esetén hogy nem kell visszavinned oda ahova vetted. (küldheted rögtön a gyártóhoz) a bolti 3 év lejár akkor még van 3 év gyártóid. Asszem regisztrálni kell a terméket a gyártónál. Ilyet eddig PC cuccal nem csináltam. De egy hajnyírónál működött. Amúgy én Aqua illetve PCX nél szoktam mind a 2 helyen rugalmasak garanciális ügyekben. Legalábbis nekem még nem volt gondom. Bár adja az ég hogy senkinek ne kelljen gariztatnia.

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#37079) Mi a Manó?!


Mi a Manó?!
tag

Köszönöm a segítséget!

(#37080) kornel2000


kornel2000
csendes újonc

Üdv! SSD vásárlás előtt állok és a segítségeteket szeretném kérni!
Maximum 20-25 ezer forintból gazdálkodom.
120-250gb-os SSD-t szeretnék, asztali gépbe.
[link] ezzel az alaplappal lenne használva.
3-5 év garancia nekem elég (de azért jó lenne inkább az öt év)
Teljesen átlagos felhasználásra lenne, Win10 és 1-2 nagyobb játék lenne rajta.
Válaszokat előre is köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

(#37081) jeni válasza kornel2000 (#37080) üzenetére


jeni
félisten

Hello!
Az összefoglalóban vannak ajánlott típusok. 25000Ft-ból tudsz venni 5év garis 240GB/256GB SSD-t.
Sőt akár 20000Ft alatt is kapsz.
Kingston UV400 modell ami 240GB és TLC-s.
Új cucc még. Ha kell a biztosabb több év gari és a jobb MLC tech. akkor a drágábbikat vedd.

(#37082) SideKK


SideKK
csendes tag

Üdv urak.

Létezik olyan msata-s SSD ami csak félmagas? Eddig nem volt szempont, viszont az alaplapomon van msata csatlakozó, amin ugye a wifi antenna csatlakozik, viszont annak a helyére lehetne rakni az SSD-t.

(#37083) radi8tor válasza SideKK (#37082) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Létezik, elég gyorsan kidobta nekem a kereső.

Ebben a topikban rákeresve: [link]

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#37084) jeni válasza SideKK (#37082) üzenetére


jeni
félisten

Szia!
Van de azok nem nagyon több 64GB-nál!
Mégis van 128GB változatban
Keresni kell,lehet másutt olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#37085) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

A Kingston UV400-ról jókat lehet olvasni,ez jön le a hozzászólásokból.
UV400 vagy HyperX Fury a jobb?

(#37086) dugo_ válasza SideKK (#37082) üzenetére


dugo_
veterán

Biztos vagy ebben? Milyen gépbe raknád?
Az mSATA és az mPCIe csatlakozó csak fizikai méreteiben azonos.

(#37087) jeni válasza GEPESZ66 (#37085) üzenetére


jeni
félisten

Technikailag a Fury! Anyagilag az UV400.

(#37088) GEPESZ66 válasza jeni (#37087) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Nem igazán az ár miatt kérdeztem,hisz nem nagy a különbség.
Csak a múltkor valaki írta,hogy az UV400 gyorsabbnak bizonyult nála.
Igaz nekem az alaplapon még csak SATA2 csarlakozó van,de kíváncsiságból lehet,hogy kipróbálom az SSD-t, bár 9 éves gépnél lehet,hogy nem sok értelme van.

(#37089) #92888064


#92888064
törölt tag

a közelmúltban érdeklődtem, hogy könyvelő szerverbe milyen ssd-t rakjak, és plextor volt a válasz, viszont most 20 helyett 33 ezerbe fáj. ezen kívül még mi lenne megfelelő?
negyedéves áfa után van egy kis időm ezzel foglalkozni, de sürget az idő, mert be kéne frissíteni az összes gépet win 10-re.

[ Szerkesztve ]

(#37090) dugo_ válasza GEPESZ66 (#37088) üzenetére


dugo_
veterán

Két hónapja ezen pörögsz... Vedd meg bármelyik ajánlottat a listából és használd örömmel. Ég és föld a különbség egy HDD-s rendszerhez képest, SSD-SSD között viszont nem fogsz különbséget érezni napi használatban, bármelyiket is választod.

A Furynak sokkal magasabb a megadott TBW értéke, míg az UV400 csak 50TB írásig garanciális, ami akkor is elég vékony érték, ha mezei userként azt se fogod elérni egyhamar.

(#37091) GEPESZ66 válasza dugo_ (#37090) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Csak azért hezitáltam,mert egy ilyen régi laphoz olvastam valahol egy hozzászólást a neten,s azt írták,hogy az SSD nem hozott akkora gyorsságot,mint amit vártak.A processzor sem mai,egy ilyen gépben.
Mindegy is,a héten megveszem,hajt a kíváncsiság.

(#37092) jeni válasza #92888064 (#37089) üzenetére


jeni
félisten

A Plextoron kívül van rengeteg más ajánlott SSD. Válasz azokból.

GEPESZ66

Két gép között akkor találsz különbséget ha két azonos gépbe más-más SSD-t teszel be és egyszerre indítod el. Ami a különbség időben az 1ms!!! MAX 2ms!
Inkább arra menj,hogy minél több a gari,és minél magasabb a TBW érték vagy nincs megadva TBW korlát!

[ Szerkesztve ]

(#37093) lazydog válasza SideKK (#37082) üzenetére


lazydog
addikt

Nem félmagas az, inkább félhosszú. :) Feltéve hogy vizszintesen van elhelyezve az alaplapod.
Egyébként meg felejtsd el! Nem fog működni az mSATA SSD a WIFI helyén.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#37094) TechN7ne válasza GEPESZ66 (#37088) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Az UV400 egy 10 éves Core2Duo gépben van amiben csak az első generációs sata csatlakozás van (még sata 2-es sincs), a Fury meg egy 4. Generációs gépben van amiben értelemszerűen Sata 3-as portra van csatlakoztatva.

Ezek melett még is gyorsabb a UV400 SSD érezhetően,így a tapasztalataim által nem nagyon van jelentősége hogy milyen sata-ra van kötve az SSD, az olcsóbb UV400-as SSD meg sokkal jobb eddig.
Lehet az élettartama jobb a Fury-nak,majd meglátjuk,de én ebben sem hiszek ezek után.

Szerk.: Sztem a jelenleg kapható SSD-k között magasan a leglassabb a Fury,nagyon bánom hogy őt vettem a nagy gépbe,lehet ki is cserélem őket.

[ Szerkesztve ]

(#37095) dugo_ válasza TechN7ne (#37094) üzenetére


dugo_
veterán

Szimplán lehetetlen, amit állitasz. Ott nem az SSD lesz akkor a szűk keresztmetszet, hanem valami hardveres/szoftveres galiba van.

Arról nem is beszélve, hogy adott hardvert ugyanabban a konfigban hasonlítunk össze...

(#37096) TechN7ne válasza dugo_ (#37095) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

"valami hardveres/szoftveres galiba van."

Pontosan,Fury túl lassú.....

(#37097) werwers


werwers
csendes tag

Sziasztok,
Kis segítséget szeretnék én is kérni. A lenti paraméterekkel melyik most a legjobb vétel?
Vagy melyik feltételből kellene áldoznom, hogy a legjobban hozzam ki? A méret a lényeg. :N

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá? 40K
2. Mekkora SSD-re van szükség? 240 GB
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó? asztali SATA3
4. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? Extreme 3
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? 5
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD? a kettő között

köszönöm

(#37098) tpeter77 válasza TechN7ne (#37096) üzenetére


tpeter77
addikt

tedd át a core2duo gépből az újba z ssd-t, hogy mit tapasztalsz!
de komolyan, érdekelne... van egy C2D gépem, ezt nyugdijaznám a ógromé lenne, az új egy 1150-es alapgép, abba már sata3 van.

de még a sata vezérlők is megérnének egy összehasonlítást, melyiknek ki gyártotta a chipját.

(#37099) GEPESZ66 válasza dugo_ (#37090) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Megnéztem,a Fury-nál ez 354 TB.
Elég nagy a különbség.
Az alaplap honlapján a legfrisebb kompatibilitási lista tavalyi,s ott a Fury is szerepel.
Egyébként a HDD-nél megtudom nézni valami programmal,hogy pl. nálam mennyit ír a merevlemezre egy nap?
Lehet,hogy hülyeség,csak érdekel a téma!

(#37100) Kingcold


Kingcold
aktív tag

Sziasztok!

Új PC t rakok össze és eljött a pillanat mikor SSD t is újítanék be (eddig soha nem használtam..)

Ami biztos, hogy: 240-256Gb ban gondolkoznék.

Extrákra semmi szükségem, átlag felhasználó vagyok.
Megbízható és a lehető leghosszabb távúbb megoldást keresem.

Max 25.000Ft om volna rá...

Mit ajánlanátok?

Válaszotok előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.