Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#24151) FollowTheORI válasza kromatika (#24150) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Gyorsba rágugliztam, a T440-be M.2 SSD való... szóval ezek egyik se jó.

M.2 csatolós SSD-t nézz.

Valószínű az első rövid lesz a nyerő.

Vagy veszel a normál HDD helyére egy normál SATAIII-as lemezt, az meg ízlés/pénztárca kérdése melyik és milyen.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#24152) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Ja most látom ez 440s nem sima 440...
De amugy nem hiszem van különbség a kettő között sok.

A csatoló között sincs semmi nagy különbség, szóval nyugodtan mehetsz az SSD M.2/mstata vonalon és megmarad a HDD is. :K

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#24153) kromatika válasza FollowTheORI (#24151) üzenetére


kromatika
veterán

Köszi.sima T440 az enyém,csak az s ről találtam infót.tehát akkor m2 csatis jó. :F azok sokkal drágábbak.ez akkor nem játszik ugye mert ez msata csatis.[link]

(#24154) strunyo


strunyo
tag

Sziasztok!

Olyan gondom volna, h szerintetek melyik volna a jobb választás:
Intel MLC vagy
Samsung TLC
Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#24155) BomiBoogie válasza strunyo (#24154) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

A Zintel.

(#24156) _Sevi_


_Sevi_
tag

Sziasztok!

A Toshiba Q Series Pro 128GB SSD-ről van valakinek tapasztalata?
Valóban gyorsabb mint a Samsung Evo -k vagy mint az Intel 520 -ok?
Köszi.

(#24157) BomiBoogie válasza _Sevi_ (#24156) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Használtál már SSD? Nem fogod észlelni a sebességkülönbséget "szabad szemmel", ezt garantálom.

(#24158) _Sevi_ válasza BomiBoogie (#24157) üzenetére


_Sevi_
tag

Még nem használtam SSD-t.
Ezért is kérdezem.
Mi a baj a Toshibával?

(#24159) EnterR válasza _Sevi_ (#24158) üzenetére


EnterR
veterán

Úgy érti, hogy a "valóban gyorsabb-e" földi halandó számára mellékes, mert az SSD önmagában gyorsabb. Az említett SSD-k közöt nem igazán fogod érzékelni, hogy egyik gyorsabb a másiknál (normális körülmények között).

PSN ID: marquuard

(#24160) JackFeryll


JackFeryll
őstag

Sziasztok!

Jelenleg van egy Kingston 120 gigás V300 rendszernek + programoknak és egy 1 terás HDD minden másnak.
A programok még úgy ahogy elférnek az SSD-n (tervező programok sok helyet foglalnak), de néhány játékot is szeretnék SSD-ről futtatni a gyors töltőképernyők miatt (multiplayer-ben előny).
Szerintetek mit csináljak ? Vegyek egy új SSD-t a játékoknak, vagy cseréljem le a mostani SSD-t egy nagyobbra ?

(#24161) Aszpik


Aszpik
tag

Sziasztok!

Az alábbi SSD közül melyiket vennétek meg?

[link] ADATA 2.5" SSD SATA3 128GB (ASX900S3-128GM-C)
[link] Samsung 840 EVO 120GB
[link] Kingston HyperX 3K 120GB

Sima általános felhasználásra lenne.

"Most is ugyan olyan jó az éden, Ugyanolyan sz@r, mint régen" ;)

(#24162) FollowTheORI válasza Aszpik (#24161) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Én az EVO-t venném ezek közül. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#24163) EnterR válasza Aszpik (#24161) üzenetére


EnterR
veterán

Én a HyperX-et venném, bár hasonlóan jó a többi is. Az EVO-nál volt, hogy idővel lelassultak de ha jól tudom, már van rá firmware.

PSN ID: marquuard

(#24164) vittorio7


vittorio7
őstag

Sziasztok!

SSD szeretnék lehetőleg 5 év garival. Az Intel 520 120GB jó lenne, de ahogy látom a legtöbb helyen (Bp. személyes átvétel) "szépen" levitték 3 évre a gariját.

Lehet valahol még 5 év garival kapni megbízható üzletben? Vagy mennyire jó alternatíva az 530-as? [link]

(#24165) pajav8


pajav8
tag

Üdv lenne egy Toshiba Satellite C660 Laptopom (i3 2310) melyben gyárilag van egy 320 Gb-os HDD.
Ezt szeretném lecserélni egy A-Data Premier pro SP900 128 Gb-os verzióra.
128 Giga kicsit karcsú ezért megtartanám a HDDt is. A Dvd olvasót nagyon ritkán használom.

Milyen beépítő keretet ajánlotok amivel a HDD-t be tudom rakni a Dvd olvasó helyére, illetve a fennt említett A-Data SP900 megfelelő-e vagy érdemes márkásabbat (Kingston, Samsung) nézni?

Köszi előre is.

Siemens A60->Sony Ericsson K300i->Nokia 6233->Nokia C5-00->HTC Wildfire S

(#24166) fer válasza Aszpik (#24161) üzenetére


fer
őstag

Én az SX900-at venném!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#24167) fer válasza pajav8 (#24165) üzenetére


fer
őstag

Ha az összefoglalót elolvastad volna akkor tudhatnád, hogy mindhárom ajánlott bár a kingstonnál van kivétel, mellesleg a kinyston és a samu miért márkásabb? Szerintem egyforma jó mind a három!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#24168) BomiBoogie válasza _Sevi_ (#24158) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Semmi baj vele, ha a Toshi a szíved csücske, vedd meg. :)

(#24169) mathgery válasza vittorio7 (#24164) üzenetére


mathgery
aktív tag

http://www.emag.hu/intel-solid-state-drive-ssd-520-series-meghajto-120gb-sata-3-2-5-inssdsc2cw120a310/pd/ERJTTBBBM/

pont ma rendeltem meg, ingyenes szállítás, 5 év gari. csütörtökön hozzák...

(#24170) _Sevi_ válasza BomiBoogie (#24168) üzenetére


_Sevi_
tag

Soha sem volt Toshibám. Nem tudom hogyan muzsikálnak.
Nem igazán esik szó róla, pedig kedvező az ára és a számok alapján jók is.Itt.
Arra lettem volna kíváncsi hogy mennyire megbízhatóak.
De ha jól sejtem nem sok mindenki találkozott velük.

(#24171) vittorio7 válasza mathgery (#24169) üzenetére


vittorio7
őstag

Köszi.

Sokat nem tudok erről a cégről. És hova kell visszajuttatni a cuccot, az esetleges garancia ügyintézésnél?

(#24172) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv!

A WD Black2-ben található SSD milyen a Kingston V+200-as SSD-hez képest?!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#24173) Emperor_ válasza JackFeryll (#24160) üzenetére


Emperor_
addikt

Egy szavazat a külön SSD-re. Ha már kellően lementek az árak, mindkettőt kicseréled egy nagyobbra :-) .

Indoklás: én a rendszermentések híve vagyok, nem szeretek órákig telepíteni. A rendszerről ugye mindig készül mentés, ahonnan vissza lehet állni percek alatt, ha megnyekken a rendszer meghajtó. Ha a játékok is a rendszer diszken vannak, akkor azok is mennek a mentéssel, több hely kell, stb.

A játékok változnak, nem igazán ment az ember. Esetleg állás mentést. Ha döglik a rendszer ssd, mentésből visszaállsz, az éppen aktuális játékokat kell csak újrahúzni.

Ha döglik a játékos ssd, akkor így jártál :-) . Mind újra kell húzni.

Egy szempont ;-) .

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#24174) mathgery válasza vittorio7 (#24171) üzenetére


mathgery
aktív tag

Lövésem sincs :D
Megnéztem, facebookon van majdnem 200.000 like-olójuk, az ár jó volt, ingyen szállítanak, részemről ennyi volt az utána nézés....Ha jól látom bolti garanciát adnak, és Bukarestben van a központjuk.

(#24175) OldAkita


OldAkita
aktív tag

Asrock Z77 Pro4 alaplaphoz szeretnék ssd-t venni ajándékba. Kell figyelnem valami inkompatibilitásra ezzel az alaplappal?

(#24176) Teaway válasza vittorio7 (#24171) üzenetére


Teaway
veterán

Neked sehova se, mert azt is ők intézik ► link

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

(#24177) kodmen


kodmen
tag

Én is kapcsolódnék a SATA témához. Tudna valaki segíteni abban, hogy egy Fujitsu Siemens Amilo Si1848 laptopnak vajon milyen csatolója van, lehet / érdemes bele ssd-t venni? A mostani HDD egy WDC WD1200BEVS-07LAT0 (111 GB, IDE) az Everest home szerint, de az alaplapról, csatlakozóról nem ír semmit (Intel SATA AHCI Controller) és a neten sem találtam róla infót.

Köszönöm!

(#24178) Montesantos válasza vittorio7 (#24171) üzenetére


Montesantos
senior tag

Szia!

Románia egyik legnagyobb online kereskedése.... nálunk is terjeszkednek szép lassan.

[ Szerkesztve ]

Gabi

(#24179) radi8tor válasza vittorio7 (#24171) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezt akár megkérdezhetnéd tőlük. ;)

⭐ Stella

(#24180) foto gén válasza mathgery (#24174) üzenetére


foto gén
csendes tag

Én már rendeltem tőlük, nagyon korrektek voltak!

www.laszloerhardt.com

(#24181) Sebaj Fóbiás


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Sziasztok!

Egy régi Samsung N145 Plus netbookból szeretném kihozni a maximumot +1 GB rammal és egy SSD-vel, de egy 20ezres SSD-t már sajnálnék bele. Szóval a 60-asok közül kéne nekem olyan példány ami már lehetőleg nagyon régóta a piacon van és van vele sok sok jó tapasztalat. A gép messze lesz, jó esetben max évente fogok tudni ránézni állapotfelmérés végett, szóval tényleg bejáratott cucc kéne, hogy nyugodtan alhassak. Én a saját SX900-ommal való tapasztalat miatt hajlok az ADATA 64GB SP600-ra, játszik még a KINGSTON 60GB V300, így hirtelen az ajánló+keresgélés alapján.

Viszont a különböző vezérlők és/vagy flash chipek elhalódási hajlandóságáról vagy egyéb sajátosságairól lövésem sincs, ha tudtok valamit amit jó ha tudok előre akkor mondjátok plz!

Továbbá kéne egy 120-as is egy másik gépbe. Majdnem kapásból SX900-at vettem de láttam, hogy az Intel 530 120GB ára bő fél év alatt kb a felére ment le árban. Wtf, valami gáz van a szériával? Bár akkor meg az 5 év garanciát nem értem... Ha nincs vele semmi bibi akkor inkább ezt venném.

Ahoj! :R

u.i.: Win7 lesz mindkét gépen

[ Szerkesztve ]

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#24182) Sutymorgo válasza Emperor_ (#24147) üzenetére


Sutymorgo
csendes tag

Aham, köszi a tippet!

Elgondolkodtam még SSHD-n is, de egy Seagate support ember szerint azokkal is akadhat gond SATA1 vezérlő esetén, hiába kompatibilis visszafelé elméletben: [link] Próbáltam rákeresni erre az auto-negotiation kérdésre, mert ha jól sejtem ott lehet a kutya elásva, de nem jöttem rá, hogy a laptopom tud-e olyat.

(#24183) Sutymorgo válasza kodmen (#24177) üzenetére


Sutymorgo
csendes tag

Pedig van róla infó, SATA1 az is...

(#24184) adamch4 válasza JackFeryll (#24160) üzenetére


adamch4
tag

Hali! én mindenképp a nagyobbra ruháznék be, még ha többe is kerül; a régit pedig megpróbálnám eladni amíg még lehet :DD . Van esetleg konkrét elképzelés, h milyen SSD-t választanál egyik-másik esetben? Abból kiderülne, h melyik éri meg jobban.

Ahol nincs alternatíva, ott az igazságból hiányzik valami.

(#24185) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Hali!

Kettő közül melyikkel járok jobban:

1. Garancia nélküli 840 EVO

2. 32 hónap ipon garis M500

Mind a kettő 250GB-os es árban is ugyanannyi.
Főleg játékra lenne használva, mert a mostani mar kevés.

Üdv Gyuri :R

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#24186) Bodor válasza gyuromoj (#24185) üzenetére


Bodor
veterán

Egyértelműen az M500, mert garancia nélküli SSD-t nem vennék.

(#24187) fer válasza gyuromoj (#24185) üzenetére


fer
őstag

Meg még az is számít, hogy mennyiért adja az illető, na persze csak ha jól akarsz járni! Amúgy szerintem is a gari nagyon fontos épp ezért M500-ál járnál jobban!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#24188) gyuromoj válasza fer (#24187) üzenetére


gyuromoj
veterán

25k mind a kettő.
Jelenlegi HyperX 3K-hoz képest visszalépés lesz?

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#24189) FollowTheORI válasza gyuromoj (#24188) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ahogy nézem a teszteket annál bármelyik jobb.
Persze nyilván annyira "érezni" nem fogod... :)

Alapvetően mint "allrounder", tehát garancia, mindeféle használat és terhelés alatti teljesítmény és ár szempontjából M500-al jársz a legjobban most.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#24190) fer válasza gyuromoj (#24188) üzenetére


fer
őstag

Én az M500-ba csak 240-est találtam (lehet, hogy az én keresőmben van a hiba)! Szerintem inkább újan vedd, +2K na meg a szállítás, de az mindig van, ha csak nem mész el személyesen! [link]

Ja és plusz 4 hónap gari!

[ Szerkesztve ]

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#24191) haladó


haladó
tag

Eddig kingstone 120gigás hyperx 3k-t terveztem venni (1ik ajánlás) a 840 evo (másik ajánlás) helyett, de a friss 840pro-s cikkben sehol nincs a hyper x.. Így már a samsung az új terv (840evo), pláne hogy olcsóbb.

Amúgy nem tudom, mennyi idő alatt amortizálodnak az ssd-k általában, vagy hogy is van ez a dolog az ssd-nél.., mi csökkenti az élettartamot jelentősen? A fentebbi linken ott az intel 5 év garival, ugyanannyi mint a samsung, így viszont már az intel a nyerő. Még egy opció a 250es 840evo 31k-ért megondolandó..
Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#24192) Qru válasza haladó (#24191) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha belefér az 5 év garisat venném. Pl 3 év múlva ha esetleg már kicsi lenne neked egy gar nélküli ssd-t senki nem vesz meg de egy 2 év garisat...

Az írási művelet fárasztja a cellákat csak. Elméletileg korlátlan mértékben olvasható, az nem csökenti az élettartamát.

#nincsbennetarcsi

(#24193) haladó válasza Qru (#24192) üzenetére


haladó
tag

Köszi! :R

Szinte csak játékra lenne + persze pár progi, minden egyeb vinyora menne.

(#24194) JackFeryll válasza adamch4 (#24184) üzenetére


JackFeryll
őstag

Mostani álláspontom az, hogy inkább 2 darab SSD kéne.
Vagy 240/50 gigás SSD-t vagy 120-asat vennék. Az is lehet ha nagyobbat veszek, hogy a 250 gigásra áttükrözöm a rendszert és a 120-as V300-ra meg teszek játékokat.

120-asból mindenképp Samsung EVO , 250-ből a Crucial M500 is megfontolandó mert nem annyira lassú, de 27 ezer ellentétben az EVO 34 ezres árával.

(#24195) vittorio7 válasza Teaway (#24176) üzenetére


vittorio7
őstag

Tényleg jónak tűnik. Ha magamnak vásárolnék, még be is vállalnám.

Csak ez az SSD egy havernak kell, és mindenképpen a cége nevére kell a számla.

Az 530-as mennyivel kutyább az 520-asnál? [link]

[ Szerkesztve ]

(#24196) _Sevi_


_Sevi_
tag

Szerintetek melyiket éri megvenni? (Ár / teljesítmény)

- Samsung 840 PRO 27,2 e Ft (5 év gari)
- Samsung 840 EVO 20,5 e Ft (3 év gari)
- Intel 520 19,5 e Ft (3 év gari)

A PRO tényleg ennyivel jobb hogy 7e Ft drágább a másik kettőnél?

(#24197) #59070464 válasza gyuromoj (#24185) üzenetére


#59070464
törölt tag

Az M500-t venném (már csak azért is, hogy meg tudjam rendelni a 850 Pro-t ;] )

(#24198) fer válasza _Sevi_ (#24196) üzenetére


fer
őstag

7K elég nagy különbség, szerintem annyival nem lehet jobb, hacsak nem nagyobb a kapacitása! Amit egyel előtted linkeltek azt megéri, amennyiben elég a 120Gb!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#24199) Ice&Lime válasza vittorio7 (#24195) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Kisebb csíkszélességű, agyonírva talán valamennyivel kevesebbet bír, mint az 520, de ezt nem mindenki használja ki. Az 530 is ajánlott ugyanúgy, csak amíg van 520, addig inkább azt. Ezért fontos ki mire, mennyire használja.

(#24196) _Sevi_: attól függ mire kell, mert akkor vagy van értelme vagy nincs.

(#24200) _Sevi_ válasza fer (#24198) üzenetére


_Sevi_
tag

Sajnos nem nagyobb a kapacitása.
A PRO-ra 128GB írnak. Az EVO-ra és az Intelre is 120GB.
Hát igen, az Intelen belül 530 5 év gari vagy 520 aminek 25 nm csíkszélessége de csak 3 év gari.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.