Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84590) dkess válasza Alien4 (#84586) üzenetére


dkess
őstag

Elöljáróban. Lehet csak én nem értem a végén a 'MOD' írásodat - ez azt jelenti, hogy kedden nem gyújtogatsz? ... :DDD

Az AX73 -al a leírt környezetben nem fogsz csalódni. Ahogy írtam korábban is legyen a lakás középpontja környékén lehetőleg.

Ugye írtál: "2 telefon, 1 laptop, 1 pc kabelen es nehany "okos" eszkoz ". USB/WiFi -s nyomtatót - vagy hogy ezt kellene router -re kötni azt nem. Ugyanakkor így sem érzem "katasztrófának", hogy AX73 lett. Ui. ennek akkor lenne relevanciája egyáltalán, ha a routert a nyomtató mellé szeretnéd tenni. A WiFi része működni fog továbbra is - miért is ne működne.

Én a helyedben úgy állítanám be a WiFi hálózatot, hogy a két sávra két SSID (jelszó lehet ugyanaz - nem érdekes) - ez TP-Link -nél az alapbeállítás is egyébként (pl.: "valami" és "valami_5G"):

- 2.4 GHz -re: OkosTV (legyen kábelen, ha lehetséges), nyomtató - továbbá okosvillanykörte, okoskapcsoló, okoskonnektor stb. stb. Ez utóbbi okoseszközök (meg valószínűleg a nyomtatód is) leginkább csak 2.4 GHz -es N -es WiFi -t támogatnak és bőven elég is nekik ez a sávszélesség,
- 5 GHz -re: laptop (ha WiFi -n van használva), mobiltelók és tabletek ilyesmi.

Egyébként hasonló megfontolásokból kifolyólag (legyen kábelen a nyomtató - ugyanakkor ne a router környékén valamint ne száradjon be a festék) van nekem UTP -s lézernyomtatóm ... :)

A "tűzrakást" ne kapkodd el. Egyfelől az AX73 tényleg jó lesz - másfelől, ha nagyon "nem tetszene a banán", akkor 14 napon belül vissza is tudod küldeni ...

@mastodon

Így van - csak átkötöd és megy is:

- fekete/sárga UTP (IPTV) marad a Huawei ONT -ban,
- a szürke UTP kihúz a Huawei ONT -ból.
- egy másik UTP kábel egyik fele mehet a kihúzott kábel helyébe - a másik fele a TP-Link router -ed WAN csatijába,
- a szürke UTP (amit a Huawei ONT -ból húztál ki) mehet a TP-Link router -ed egyik LAN csatijába.

Főleg az utolsó ponttal kapcsolatban amennyiben rövid lenne a falból kilógó rész, akkor kellhet olyan UTP toldó, mint ami a #84565 hsz -ed alsó kép közepén látható (ne innen vedd ki :) ).

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.