Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  A nagy BOR topic

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Üdv Mindenkinek!

Arra gondoltam, hogy nem tudom van-e már ehhez hasonló topic, de most nyitok egyet.

Nem voltam világéletemben nagy boros, de az elmúlt 6-7 évben egy badacsonyi bortúra kapcsán a Thomay Pincészetbe tévedve a jó öreg Magyar Rafael ( Isten nyugosztalja), megkedveltette velem a fehér borokat.

A topic témája legyen mindenki kedvelt magyar pincéje, bora.

Gyűjtsünk össze minél több infót.

Kezdem a sort: Ösztön Pince - Balatonszárszó , Kishegy - Balatonlelle ( Garamvári, Konyári)

Nemrég pedig Villányból hoztam 20-25 üveg fehérbort, így ezek jönnek majd, leginkább a reduktív eljárással készülő borokat kedvelem, mondjuk úgy hobbi borivó vagyok, leginkább nyáron fröccs, de borkóstolókat is elkezdtem látogatni.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) KROK640


KROK640
veterán

Remek kezdeményezés!
Világ életemben nagy boros voltam, általában a vöröseket kedveltem, de az utóbbi 2-3 évben erősen hajlok szőke (fehér) irányba :) (igen, még mindig a borokról van szó)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#3) AxBattler válasza Graphics (#1) üzenetére


AxBattler
félisten

Nem tudom, mennyire vág egybe a kettő, de nem árt először a keresővel indítani:
BorosPoH!ár

#1
Szégyen, hogy a sörnek már van, a bornak meg nincs saját totyikja.

Mindez arról jutott eszembe, hogy épp most bontottam ki a Thummerer Egri Cabernet Sauvignon 2003-as évjáratból egy palackot, és az illata sajnos sokkal többet ígér, mint amit az íze ad. :(
2100 forintért inkább nem ajánlom.

Szóval kedves borbarátok, tippeket, ötleteket, élményeket és mindent a jó borokról.

Meg a rosszakról. ;)"

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#4) Graphics válasza AxBattler (#3) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kerestem, de nem találtam :D Akkor zárható.

Rossz helyen kutattam. :D

Amúgy elég döglöttnek tűnik, nem garantálom, hogy ez jobb lesz ,csak max leírom ide mit tapasztalok.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#5) VIPowER


VIPowER
senior tag

Ez volt a nagy kedvencem amíg volt. Hogy hova tűnt el, passz.

(#6) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Hozom akkor a kedvenceim az utóbbi időszakból, legyen egyelőre felsorolás, aztán az újakat ha tudom részletezem.

Hétvégén Villányban jártunk.

Ami tetszett:
Fehérborok jönnek
Lelovits - A Csudabogár 3 - Chardonnay, Olaszrizling és Ottonel muskotály
Kellemes, szerintem a maradék cukortól nem annyira száraz, tisztán finom, jól fogyasztható

Agancsos - Irsai Olivér - alapvetően nem ugrálok ezért a típusú szőlőért, illata - zamata jó, de amit eddig ittam mindig túl savas volt nekem, ez viszont kellemes. Tisztán fogyasztva hibátlan.

Szemes Pincészet - Irsai Olivér - Könnyed, ez is hasonló az előzőhöz számomra.

Stier Pince - Olaszrizling és Sauvignon Blanc 2022 - Mindkettő számomra savas kiadás kicsit, utóbbi nagyon. Tisztán nem ízlett annyira, az Olaszrizlinget tegnap fröccsnek kipróbáltam, annak kiváló, üdítő, kellemesen savanykás ( 2020-as évjáratból hoztam végül, lehet ez könnyedebb kicsit, mint a 2022-es)

Ezenkívül még ittunk az Ősi Pincénél is Olaszrizlinget, pici sava nekem volt, de amúgy az is kellemes. Wunderlich Királyleánykája is jó volt.

Régebbi tapasztalat -

Balatonlelle - Garamvári Lellei Pinot Gris - szürkebarát, nagyon kellemes , frissítő bor, tisztán is és fröccsként is jól működött számomra.

Amit nagyon megkedveltünk - Balatonszárszó - Ösztön Pince, Olaszrizling nagyon tuti, tavalyelőtt még volt a Leány nevezetű, amiben több cukor maradt, nagyon könnyű, finom fehérbor, ennek az erősebb - szárazabb kiadása a Legény, ami szintén jó bor.

Emellett nagy kedvenc a Jó Kaland, ami ha jól rémik Furmint és Zöldveltelini azt hiszem.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#7) KROK640 válasza VIPowER (#5) üzenetére


KROK640
veterán

Ilyet én is ittam. Tényleg jó volt, én sem láttam jó ideje, most hogy így mondod.

Egyébként azt tapasztalatam, hogy az olcsó jó borok nagyon eltűntek. A LaFiesta (vörösbor!) még 2014-15 körül eléggé jó volt. Akkor általában spanyol bor volt. Aztán ki lett cserélve olaszra ami még minidg elég jó volt, de egy árnyalattal kevésbé jó mint a spanyol. Majd előbb göröggel majd magyar borral kezdték el keverni. Amikor magyarborral kezdták el keverni, akkor lett egy kesernyés mellékíze is. (ez kb 1,5-2 év alatt ment le ez a minőségromlás).
Aztán történt mégvalami aminek nagyon nem örültem : A parafa dugót egy fura műanyagdugóra cserélték. Ennek ismertetője az volt, hogy ha kinyitottad a bort, akkor többet nem tudtad visszazárni. Visszazárás nélkül, de sokszor azzal is, ihatatlan lett a bontott bor, szóval ha kinyitottam nem lehetett csak egy pohárral inni, be kellett vágni az egész veggel, ami nem mindig volt a legszerencsésebb. Eddigre egyébként teljesen magyar bor lett, sokszor fura kesernyés mellékízzel, vagy ami mégrosszabb : tényleg olyan volt mintha wcből merítették volna. Ekkor szoktam le (2019 környéke)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#8) totron válasza KROK640 (#7) üzenetére


totron
addikt

Mondjon le a műanyag dugó, legyen inkább csavaros tető. Azt mondom nem baj az, ha a La Fiesta nem áll el, nem épp jut eszébe a célközönségnek dekantálni, így igazodhat az anyaghasználat a költségcsökkentés irányába. Te meg választasz mást, átszoksz egy jobb világba. Vendégségben kaptam egyszer bornak álcázott ecetet, pontosabban már az eceti állapotból is kiposhadta magát. Biztosan jó volt a szándék, de úgy engem még vendéghelyen meg nem karcoltak mint akkor ott azzal.:) :'( Úgyhogy igen, a bort nem hagyjuk állni. Annyit nem.

A kékfrankos jól szokott sikerülni, saját pince.

(#9) KROK640 válasza totron (#8) üzenetére


KROK640
veterán

A csavaros tetőt sokkal jobb ötletnek tartom. Azt meg valahol nonszensznek, hogy sötét hűvös helyen felbontva nem áll el 24 órát egy bor. Még egy doboz tejföl, vagy nyitott halkonzerv is tovább eláll.

A bornak álcázott ecetről pedig ez jut eszembe, egyszer vettünk barátnőmmel és kétfelé köpködtünk, de megittuk (fiatalok voltunk és nagyon csórók). Mai napig nevetünk rajta, hogy milyen arcokat vágtunk, és milyen reakciók voltak a bortól. Na meg utána. Akkor megjegyeztem, hogy megéri 2-300ft felárat fizetni (akkor volt 400ft körül ebből egy üveggel, tehát jelentősebb felárról volt szó), csak hogy ne ezt igyuk.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#10) Graphics válasza KROK640 (#9) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Egyszer mi is belefutottunk egy Lovassy - Muskotályba talán ,de lehet Furmint volt.

Fröccsnek való volt, de az egyik olyan ecetes savas volt, hogy ki kellett önteni... Valami tartály-alja fos... Azóta se vettünk.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#11) KROK640 válasza Graphics (#10) üzenetére


KROK640
veterán

Sajnos a linkelt borral már korábban is voltak negatív tapasztalataim, de nem anynira mint akkor. Az viszont végképp betette a kiskaput.

egy Lovassy - Muskotálytól nem várná az ember, hogy tartály alja fhos legyen, persze azt is elakarják adni, így bele lehet futni

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#12) Graphics válasza KROK640 (#11) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Lovassy ugye Akasztó - BognárVin.
A Bor-Bermuda háromszög környékén( Soltvadkert - Kiskőrös - Izsák) lévő borászatról beszélünk, persze ez már nem a vad 90-es évek, de én azért alföldi borhoz óvatosan nyúlok.

Persze vannak jó elképzelések, Csongrádon a Gutpintér, vagy Hajós és környéke.
Vagy még Szentpéteri - Kiskőrös.

CSak hát a régi berögződés megmaradt...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#13) KROK640 válasza Graphics (#12) üzenetére


KROK640
veterán

"de én azért alföldi borhoz óvatosan nyúlok" - nem csak te.
Sőt... nekem igazán a hevesi borok jönnek be itthonról, de sokkal inkább kedvelem a spanyol-olasz vonalat.
Egyszer ittam eredeti Kaliforniai vörösbort, na az is bejött :D

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#14) totron válasza Graphics (#12) üzenetére


totron
addikt

CSak hát a régi berögződés megmaradt...
Örülök ennek a mondatnak, mert ez már haladás/a jelenre való reflekta. Mondanom sem kell, hogy akik fennen hirdetik a síkság aljaságát jellemzően a hegyvidékiekből sem épp a tetejét fogyasztják. Végbement egy szép ívű fejlődés, lehet nyitni bátran. Tesztingelve.

Szerk.: a Lovassy mindig is szörnyű volt, nem név.

[ Szerkesztve ]

(#15) Graphics válasza totron (#14) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Én abból az időből nem fogyasztottam bort, alapvetően a 2000-3500Ft sávból fogyasztok.

De élnek azon a környéken ismerősök, nehéz dolguk volt lemosni azt a korszakot.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#16) KROK640


KROK640
veterán

Lafi Fruit : bodza-menta-lime. Kifejezetten finom és üdítő :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#17) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Na asszem' ez is elhalt :D.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#18) sherlock82


sherlock82
senior tag

Amennyiben lenne érdeklődő szívesen posztolnék a fenti témával kapcsolatban. :U ;)

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  A nagy BOR topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.