Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24201) bajnokpityu válasza szepi0808 (#24200) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ha autómatán állítod, akkor minden képednek más lesz a fehéregyensúlya, expo idő,iso érték, stb..

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#24202) devil-k válasza szepi0808 (#24200) üzenetére


devil-k
nagyúr

Akkor már megvan, hogy hol van a kutya elásva.

- mozi bolondéria -

(#24203) c4 válasza devil-k (#24202) üzenetére


c4
őstag

Kert végében 10 méter mélyen a macska mellett? :D

(#24204) szepi0808 válasza bajnokpityu (#24201) üzenetére


szepi0808
senior tag

Sajnos mindenhez én sem érthetek automatán használtam mindig.

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#24205) esztam


esztam
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy itt miért nem lehet kiszámolni, hogy mik lesznek a méretek, ha felfüggesztem a BenQ W1070-es projektort?

http://www.projectorcentral.com/BenQ-W1070-projection-calculator-pro.htm

Elég fontos lenne, mert ettől függ, hogy chief vagy VEPRB-6S konzolt veszek-e.

(#24206) devil-k válasza c4 (#24203) üzenetére


devil-k
nagyúr

Letakarva egy Runco vetítővel. :DDD

- mozi bolondéria -

(#24207) szepi0808 válasza esztam (#24205) üzenetére


szepi0808
senior tag

http://www.benq.com/microsite/projector/throwratiocalculator/

Itt számolj!

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#24208) xtremetuning válasza szepi0808 (#24204) üzenetére


xtremetuning
addikt

Nem egyszerű dolog ez a képesdi. Sem a készítése, sem a vetítése. ;)

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#24209) Lipton válasza _Smooth (#24181) üzenetére


Lipton
őstag

Futoszal? Egy "normalis" klima futeni is tud hoszavattyus elven. A futoszal tudtommal nem a legmodernebb technika es elegge durva a fogyasztasa...

(#24210) _Smooth válasza Lipton (#24209) üzenetére


_Smooth
senior tag

:D fűtés és hűtés is hőszivattyús elven megy. A fűtőszálat azért kértem, mert fűtéskor a kondenzvíz a kültériben keletkezik. 0°C alatt egy termosztát bekapcsolja, hogy ne tudjon lefagyni se a kültériben, se az elvezető csőben. ;)
Viszont ez a csoda azért extra 15k volt...

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#24211) Norbi 72 válasza devil-k (#24195) üzenetére


Norbi 72
veterán

Dehogy.2 barátommal nézzük a Prodigy koncertet,itt nyálaznak... ;] :DDD

(#24212) Janaboy válasza Norbi 72 (#24211) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

De csak azert mert kiszaradtak a klimanelkuli forro lakasban :D

Janaboy

(#24213) devil-k válasza Norbi 72 (#24211) üzenetére


devil-k
nagyúr

1000 éve nem hallgattam Prodigyt. :) Szép nosztalgia!

- mozi bolondéria -

(#24214) Norbi 72 válasza Janaboy (#24212) üzenetére


Norbi 72
veterán

A lakás 28 fokos,és nem hagytam őket kiszáradni.., ;] :D :N

(#24213) devil-k Az bizony!Ők kérték,bármi mehet. :K

[ Szerkesztve ]

(#24215) Rolly


Rolly
veterán

irodai projektor vásárlás előtt állunk, mit ajánlanátok... megbeszélésekre ppt / weboldalak / projektek kivetítésére használnánk... nettó 90-120.000 ft körül lenne rá, de ha minőségbe sokkal jobb van picit drágábban akkor az meggondolandó

(#24216) AVhelper válasza Rolly (#24215) üzenetére


AVhelper
senior tag

Epson EB-W28 és hozzá egy ELPAP07 WLAN adapter, amivel bármilyen okos mobilkészülékről is lehet vezeték-nélkül vetíteni.

(#24217) z123456789 válasza szepi0808 (#24194) üzenetére


z123456789
addikt

(#24194) szepi0808
Köszönjük a tesztet. :R

(#24208) xtremetuning
Hát igen. Örülnék én is ha olyan feketét adna az 1070 mint amilyen a logoutos írásomban van. :DDD (Pedig sokat én sem mesterkedtem a fotózásnál. :B )

(#24218) ttower


ttower
aktív tag

Sziasztok

Mekkora problemat okoz a hdmi kabel toldasa? Kb 15m kabel kellene a projektorig helyeig ami reszben a falban futna viszont a gep meg nincs meg. Jobban jarok ha most megveszem a 15m-t egyben es behuzom a falba vagy lehet alternativa csak a falol beluli szakasz elso koron (~5m) majd ha lesz gep akkor megvenni a maradekot es egy toldoval osszekapcsolni? Illetve kerdes hogy milyen kabelt erdemes ekkora tavra? Eddigi kiszemel AQ Cinnamon.

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#24219) devil-k válasza ttower (#24218) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nekem is AQ Cinnamon HDMI-m van 12 méter és minden okés vele. Inkább vegyél egy ilyen kábelt, mint hogy toldjál, foltozzál.

- mozi bolondéria -

(#24220) szepi0808 válasza ttower (#24218) üzenetére


szepi0808
senior tag

Szerintem se told.

[ Szerkesztve ]

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#24221) Bobolit válasza ttower (#24218) üzenetére


Bobolit
aktív tag

Én próbáltam toldani 5 + 10 métert, aktív toldóval, igaz, nem a legdrágább fajtákat, de az eredmény siralmas lett.

(#24222) Rick4 válasza ttower (#24218) üzenetére


Rick4
félisten

Jobban jársz, ha mindenféle drága kábel helyett cat5e vagy cat6 kábeleket húzol be, és veszel egy ftp- hdmi áralakítót, azt egyszerűbb újrahúzni, ha egyszer megadná magát, amúgy meg egy sima 3850Ft-os kábel is pont ugyanazt a képet adja, mint akármilyen drága másik, a különbségből még csőhéjat, árnyékolást, meg bármit csinálhatsz neki. Ezen nem kell túl sokat aggódnod.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#24223) gyeniko válasza Rick4 (#24222) üzenetére


gyeniko
őstag

Majd minnyá' jól be lesz neked szólva, "ecsém"! :))

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#24224) AVhelper válasza gyeniko (#24223) üzenetére


AVhelper
senior tag

Pedig nem ír butaságot, mert a csatlakozóval szerelt HDMI kábel csak elég vastag csövezésben fér el, a behúzása nem egy leányálom, főleg ha a csövezésnél van néhány könyök. Szóval nem amatőröknek való feladat.

Ráadásul 15 m hossz miatt maga a HDMI kábel már a vaskosabb merevebb fajta lesz, ami tovább nehezíti a dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#24225) gyeniko válasza AVhelper (#24224) üzenetére


gyeniko
őstag

Abszolút nem, de én az alábbi szövegrészre gondoltam:

"amúgy meg egy sima 3850Ft-os kábel is pont ugyanazt a képet adja, mint akármilyen drága másik, a különbségből még csőhéjat, árnyékolást, meg bármit csinálhatsz neki. Ezen nem kell túl sokat aggódnod."

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#24226) BBéci válasza gyeniko (#24225) üzenetére


BBéci
titán

Az a szövegrész úgy valótlanság, ahogy van. Csak az ír ilyesmit, akinek nincs tapasztalata valóban jó minőségű lejátszóval, vetítővel és kábellel. Azt elhiszem, hogy egy benkjú 1070 (vagy a kategóriatársai) nem mutatja meg a HDMI kábelek közti különbséget, de attól még létezik.
De nézzük csak meg egy SIM2 SUPERLUMIS társaságában!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24227) szepi0808


szepi0808
senior tag

4cm-es gégecsőbe simán behúzható, nekem is abba van a cinnamon.

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#24228) Rick4 válasza gyeniko (#24225) üzenetére


Rick4
félisten

Olvass vissza nyugodtan, aztán majd ha az előzőekben taglalt hozzászólásokon túl vagy, gondolkodj el, hogy miért nem akkor szóltál hozzá, mikor erről a tesztet is beraktam. ;)

Béci, Te is olvastad a linkelt, cikket, ugye? írtál is nekik, hogy a műszereik hazudnak, ugye? :D Besírtak tőle, ugye? :D

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#24229) robi222 válasza Rick4 (#24228) üzenetére


robi222
senior tag

Csak egyszer próbálj ki egy jobb minőséget.Egyből látni fogod.

(#24230) Rick4 válasza robi222 (#24229) üzenetére


Rick4
félisten

Mi köze ennek ahhoz, hogy tesztelők műszeres méréseket végeztek, és kaptak egy végeredményt? :D Mi köze annak, hogy te vagy én mit látok, hogy egy kábel egyik végén bemegy egy adatfolyam, a másik végén meg bitre pontosan kijön ugyanaz? Tényleg azt hiszed, hogy ami nem 5 ezer, hanem 50, azon más jön ki? :D

Amúgy a linkelt tesztet olvastad? A múltkori vaktesztes felajánlásomra még mindig nem jelentkezett senki. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#24231) szepi0808


szepi0808
senior tag

Ne kezdjük már el megint ha kérhetem.
Ha valaki szeretne minőségben gondolkodni, annak nem kell egyből neki ugrani a nyakának. Majd Ő eldönti, hogy miben vagy kinek hisz.

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#24232) Sefter válasza Rick4 (#24230) üzenetére


Sefter
veterán

KÖSZI, hogy felnyitottad a szemem!
Már majdnem kiadtam egy sz@r MBL láncért 30 misit..mikor az 5 rugós videotonból ugyan úgy szól a berippelt "I just called" hiszen bitre azonos! Még szerencse, hogy vannak ilyen "villanyos mérnökök" akik mindenfélét tudnak mérni a műszereikkel, az a kúrv@ highend show zavarhatott meg, de biztos csak az akusztika lehetett más, mint a "vidis Sanyinál" :DDD

Psn ID: sefter_hun

(#24233) gyeniko válasza Rick4 (#24228) üzenetére


gyeniko
őstag

Nem szólok hozzá, mert felesleges. Tudod, ahol a fizika véget ér, ott jön a "vallás". Én pedig azt tapasztaltam, hogy vallásról és plitikáról nem érdemes - sőt nem is szabad - vitatkozni. Mind a 2 vita barátságokat, családokat szakít szét.

[ Szerkesztve ]

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#24234) ttower


ttower
aktív tag

Koszonom a tippeket, akkor Cinnamon lesz. A kabel nem csobe kerul, a szoba egyik falat boritjuk deszkaval es amogot lenne. (egyszerubb deszkazas elott kabelezni mint utana szivni).
Hitvitaval kapcsolatban koszonom az eszreveteleket de en inkabb vagyok vallasos mint sem. Merheto, nem merheto, a digit koax kabelek kozt is hallok kulonbseget, elhiszem hogy a hdmin is lehet.

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#24235) #95590400 válasza Sefter (#24232) üzenetére


#95590400
törölt tag

digitális képről van szó, ecsém. kimennek belőle az egyik végin a pixelekek, ezeket a kábel másik végin bedigitalizálhatod egy célszerszámmal (mielőtt ellenvetésed lenne, az a szerencsétlen projektor is ezt teszi, fogja digitális jeleket, amiket megkap, majd megjeleníti vizuálisan). megcsinálhatod ezt egy másik kábellel is, ugyanazt a képfolyamot, ugyanazon a láncon keresztül, ugyanazzal a metódussal, és aztán egy progi a szemednél jóval pontosabban meg tudja mutatni, hogy azokban a nyomorult, szerencsétlen pixelekből összeálló képben milyen szín, fényerő, kontraszt eltérés van, anélkül, hogy a megjelenítőeszközök közötti különbség megzavarná. mert egyenként megvizsgálja azokat a szerencsétlen pixeleket.
a hang az érdekesebb és komplexebb kérdés, de ugyanezen elv alapján egy digitális adatfolyamot tartalmazó csomag és kábel esetén, mint lehetőség fennáll, hogy egy adott láncon keresztül vizsgálhassunk végül eltérést két adatfolyam között, két különböző kábelen, legfeljebb jóval bonyolultabb lesz, mert ennek viszont végképp nincs köze az adott érzékszervnek, plusz lehet, ha igazán korrektek akarunk lenni, akkor a kapott bitfolyamból itt a hanghullámokat kellene lehet lemodellezni és összehasonlítani.

[ Szerkesztve ]

(#24236) BBéci válasza ttower (#24234) üzenetére


BBéci
titán

Még ilyet! Pedig a digitális koaxiális kábelek is bitpontosan ugyanazt viszik át, bármilyen a típusa, minősége, ára. Állítólag. ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24237) #95590400 válasza BBéci (#24236) üzenetére


#95590400
törölt tag

sőt, egy jó rembrandt hamisítványról meg csak egy szakértő tudja megállapítani, hogy hamis. van, hogy még az sem és téved.
aztán pl. egy tömegspektrográf meg csak annyit lát, hogy különbözik a kettő anyaga, felépítése. a szénizotóp meg azt tudja megmondani, hogy a kora stimmel-e.
a digitális anyag egy vetítés esetén elindul valahonnan, érkezik valahova, aztán továbbindulhat többször, majd átalakul, kivetül valahova, a visszaverődött fény eljut a szemedbe, aztán az ingerületek átviszik az agyadba, majd a neuronok képpé alakítják. vagy valami hasonló.
(a hanggal ugyanez)
szerinted ha ezt a képpel megismétled két különböző pillanatban, helyzetben, látni fogod a különbséget időben és térben, vagy csak látni véled?

[ Szerkesztve ]

(#24238) Janaboy


Janaboy
Topikgazda

En tovabbra is ugy gondolom, h a kulso zavaro jelek kiszuresenel fontos a jobb minosegu hdmi kabel, ha egy teljesen elszigetelt dobozba tennenk ket eltero minosegu kabelt, sztem nem lenne kepbeli elteres..

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#24239) Sefter válasza #95590400 (#24235) üzenetére


Sefter
veterán

Mert hdmi hangot nem továbbít..? Esetleg azt nem digitálisan teszi?
Én elfogadom, hogy ez led tv-n, meg belépőszint alatti hangrendszeren nem érzékelhető, csak akkor ne osszuk az igét egy szaktopikban :DDD

Psn ID: sefter_hun

(#24240) _Smooth válasza Rick4 (#24230) üzenetére


_Smooth
senior tag

Én most spec nem találom az általad linkelt tesztet. De jól sejtem, hogy 6-foot-long kábeleket vetettek össze? :)

Az ilyen netről belinkelt tesztek azért jók (reflektálva a "Mi köze ennek ahhoz, hogy tesztelők műszeres méréseket végeztek, és kaptak egy végeredményt? :D Mi köze annak, hogy te vagy én mit látok," kérdésre), mert én is tudok belinkelni olyan teszteket, ahol meg kimutattak különbségeket - főleg az egyre növekvő kábelhossz esetén.
Legdrágább 5m-est a legolcsóbb 2m-essel összehasonlítva is van (ugyan kb elhanyagolható, de mérhető) különbség. 10m felett pedig (főleg, ha ugyanilyen hosszú olcsóbb kábellel veted össze) már szemmel is látható lesz.
Nekem se Monstertől van 7,5m kábelem, még csak nem is Hama Pro Class, vagy Avinity. Ahogy abban se vagyok biztos, hogy az adott körülmények között (egy nappaliban összetákolt "mozisarok", fehér plafonnal, némi fénnyel a folyosóról, fehér fron sugárzókkal, kanapén fekve, néha 720 vagy gyenge 1080p jelekkel táplálva egy w1070-est) látnám a különbséget. És én se bíztatok mindenkit, hogy hasonló, vagy ennél csak kicsit is ideálisabb körülmények között 100ezres kábelt vegyen. Csak ne szajkózzuk orrba-szájba, hogy nincs különbség.
De ha elvonatkoztatunk a képminőségtől, akkor is ott van még az anyaghasználat és a szerelés minősége.
A legtöbb olcsó kábelen az árnyékolás talán megvan, de csak a kábelen. A fejre már nem húzzák fel. Törésgátlót a legtöbb soha nem is látott (ismerősnek szakadt már be olcsó, noname kábel feje a TV-be).
Lehet, hogy csomagolásból kirántott 2db 2m-es kábelen méréseket végezve nem fognak különbséget látni. De vajon mit fognak mérni 2×15m, falba behúzott kábel esetén? Vajon az olcsóbb kábel is kábel lesz még mondjuk 4-5év múlva? Vagy vésheted újra a falat, hogy behúzz egy másikat (ha mázlid van, akkor újra csak a kábelcsatornában kell vacakolni - remélhetőleg pont akkor, mikor a haveroknak/családnak akarnál vetíteni).

És ezzel nem azt állítom, hogy ami drágább, az jobb is. Csak azt, hogy van különbség, ésszel vásároljanak.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#24241) brummmogo válasza szepi0808 (#24231) üzenetére


brummmogo
tag

Én inkább azt látom, hogy ha valaki azt írja, hogy vett egy olcsóbb kábelt és jól működik akkor annak ugrotok neki. Mert nem költött rá sokat. Ha valaki szeretne minőségben gondolkodni, oké tegye, de az se legyen már leoltva aki vesz egy olyan hdmi kábelt aminek működnie se szabadna sokak véleménye szerint és mégis teszi azt ami elvárható tőle. (Többek között nálam is egy olcsóbb 15m-es "dolgozik" és elégedett vagyok vele egyelőre.)

"Majd Ő eldönti, hogy miben vagy kinek hisz." Ezzel a mondatoddal, teljes mértékben egyet értek. :C

@Sefter

Inkább azt kéne elfogadni, hogy sokan nem tudnak/nem akarnak annyit költeni kábelre vagy bármi másra mint páran azt megteszik. DE attól még "szaktopik" marad ha valaki kifejti a véleményét. Attól már jobban veszít a szakmaiságából ha "szép finoman" lehúzod valakinek a szettjét. ;]

(#24242) devil-k válasza brummmogo (#24241) üzenetére


devil-k
nagyúr

Szerintem itt akkor pontot is tehetünk a story végére. Egyébként is OFF itt, ráadásul unalmas.

- mozi bolondéria -

(#24243) brummmogo válasza devil-k (#24242) üzenetére


brummmogo
tag

:C

(#24244) #95590400 válasza Sefter (#24239) üzenetére


#95590400
törölt tag

ahogy írtam, csak nem fogtad fel, és továbbra sem: jelenleg egy projektor topikban vagyunk. maradjunk a kép mentét. a hangot meg bízzuk a hifista topikra.

(#24245) #95590400 válasza _Smooth (#24240) üzenetére


#95590400
törölt tag

mert én is tudok belinkelni olyan teszteket, ahol meg kimutattak különbségeket - főleg az egyre növekvő kábelhossz esetén.
megtennéd? tényleg kíváncsi vagyok rá. persze, ha ezek műszeresek és képről szólnak. én amit találtam, ott azért nem dolgoztak ultranagy bitrátájű, fene nagy komplex és részletgazdag jelfolyammal.

(#24246) _Smooth válasza #95590400 (#24245) üzenetére


_Smooth
senior tag

[link]

Hangsúlyozom, nem offolni szeretnék, nem a vitát gerjeszteni... sőt, inkább elcsitítani végre.
Szerintem, akik a "van különbség kábel és kábel közt" oldalt erősítik, sem azt szajkózzák, hogy mindenki vegyen $200-os kábelt. Csak az az általánosítás csípi a szemüket, amit a másik oldal kiabál, miszerint "nincs különbség 2 HDMI kábel közt, vedd a legolcsóbbat".

Ahogy a vetítők esetén is, próbáljunk az adott körülményekhez, igényekhez ajánlani.

Én országúti bringán se vagyok hajlandó milliókat költeni a grammokra. Ahogy azok is nagyon jól tudják, hogy 10kg-s menetkész tömegről 9kg-ra csökkenteni félmillió alatt is lehetséges, de már 9kg-ról 8kg-ra milliós nagyságrend lesz, mégis megteszik. Reális ugyanazért a kilóért kétszerannyit fizetni? Nem. De szükséges, igényli? Igen.

Volt szerencsém Monster teszthez.
2 azonos megjelenítő, azonos forrás lejátszó (erősítő közbeiktatása nélkül, közvetlenül rákötve), 2 teljesen eredeti, egyforma BD lemez.

Az egyik Monster M-series 15m kábellel, másik 15m olcsó HDMI. Mutassam meg, melyik melyikkel lehet összekötve.
Voltak páran, akik nem láttak semmit, lehettek páran, akik tippeltek, vagy odaképzeltek valamit (nem tagadom). De komolyan láttam apró felvillanásokat elszórtan az egyik képen. Mintha árammal sokkolták volna a képet.
Majd megcserélték a kábeleket, de minden maradt úgy, ahogy volt. És érdekes módon ugyanúgy láttam ezeket a képhibákat... csak már a másik készüléken.
Ha valakinek az apró hibák is rettenetesen zavarók, azok megtesznek bármit, hogy azt megszüntessék. Nekem túl sok hobbim van a viszonylag mérsékelt keresetemhez, így én inkább megbarátkozom még a DLP szivárványával is. De ha lenne miből, ezt is megpróbálnám kiküszöbölni.

[ Szerkesztve ]

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#24247) brummmogo


brummmogo
tag

Más. :)
Újra 3d szemüveg vásárlásra adnám a fejem. A sainsonic 3d szemüvegei nekem eddig beváltak, viszont szívesen adnék esélyt a Hi-shock (Blue heaven) nevezetű, többek által dicsért szemüvegeknek.
Tud valaki pro és kontrát mellette illetve ellene?

(#24248) _Smooth válasza brummmogo (#24247) üzenetére


_Smooth
senior tag

Én pont tegnap kaptam meg a 2 olcsóbbik szemüvegemet, amit tartalékba rendeltem (kipróbálni még nem tudtam).
Viszont van 3 blue heaven, amikkel baromi elégedettek vagyunk.
A Benq gyári szemüvege nagyobb volt talán, és kényelmesebb. De annak az árából 3 ilyet tudtam venni, szóval megint a kompromisszumok.
Ha kipróbáltuk/összehasonlítottuk az újakat, akkor majd írok azokról is. (Ami biztos, hogy kisebb a lencséjük, tehát az talán kicsit még zavaróbb lehet majd)

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#24249) brummmogo válasza _Smooth (#24248) üzenetére


brummmogo
tag

Köszi szépen a választ! Én is tartaléknak rendelném, de ha tényleg ennyire jó akkor lehet, hogy az eddigiek lennének lefokozva tartalék/vendég szemüvegnek. :)

Az újakról is várjuk a véleményt ha átestek a teszten.

Azt esetleg meg tudnád még írni itt vagy pm-ben, hogy hol tettél szert a blue heavenre?

(#24250) _Smooth válasza brummmogo (#24249) üzenetére


_Smooth
senior tag

Ha jól emlékszem, akkor talán Aliexpress. Vagy DX.com (valamelyik kínai csoda - kicsit izgultam is, amikor már a második hónap végéhez közeledtünk, de végül csak megérkeztek sértetlenül, és azok, amiket rendeltem).
A kicsiket Amazonról küldték.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.