Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Milyen pendrive-ot vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3151) JamesHun válasza bb0t (#3150) üzenetére


JamesHun
addikt

DTU30G2/32GB
erre gondolsz?
vagy erre
DTU30G3/32GB

SeriesX: JamesSHun

(#3152) kinghaxor válasza Findzs (#3122) üzenetére


kinghaxor
aktív tag

Ma rendeltem tőlük egy ilyen pent! A biztonság kedvéért rákérdeztem, hogy ez a termékük tényleg a Sandisk Cruzer Extreme USB3 32 GB és azt a választ kaptam, hogy igen! Előre utalással fizettem, mert kíváncsi vagyok az 500 Ft-os szállítási költségre is. Elméletileg 4-én lesz náluk a pénz ( 10002 Ft mindennel együtt! ) a bank szerint, (hétvége ugye) szóval valamikor jövő héten kiderül mi lesz a vége, ha érdekel valakit majd beírom ide is.

(#3153) Guffy válasza GrooveHero (#3137) üzenetére


Guffy
csendes tag

Neked egy NEC 720200 chip-pel szerelt kártyád van. Próbáld meg a firmware-t lefrissíteni, hátha az segít. Nekem alaplapra integrált van ezzel a chip-pel és ezt mondja róla program. Amíg megvolt az usb3-as külső hdd-m tökéletesen működött róla.

(#3154) GrooveHero válasza Guffy (#3153) üzenetére


GrooveHero
addikt

Oks, megpróbálom. Köszi a segítséget :R
Holnap szombat, szerdán vettem, holnap telik le a 3 nap, és vissza kell vinnem, ha ma már nem tudok vele mit kezdeni

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#3155) bb0t válasza JamesHun (#3151) üzenetére


bb0t
senior tag

A G2-re, az elég gyors cucc :)

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#3156) Guffy válasza GrooveHero (#3154) üzenetére


Guffy
csendes tag

Szívesen! Remélem sikerül összehozni, hogy jól működjön.

(#3157) GrooveHero válasza Guffy (#3156) üzenetére


GrooveHero
addikt

A firmware frissítés nem nyert, most is azt írja, hogy ha USB3.0-n csatlakoztatom az eszközt,akkor még gyorsabb működésre is képes.
Driver frissítés meg sztem el is tünteti az egészet. :W

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#3158) vond válasza GrooveHero (#3157) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Milyen alaplapod van?

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#3159) GrooveHero válasza vond (#3158) üzenetére


GrooveHero
addikt

Gigabyte GA-P35-DS4. És azt írja ki driver és firmware frissítés után, hogy az USB3.0-s eszköz gyorsabb működésre is képes, bla bla bla

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#3160) Guffy válasza GrooveHero (#3157) üzenetére


Guffy
csendes tag

Sajnos akkor már nincs ötletem.

(#3161) bb0t válasza GrooveHero (#3159) üzenetére


bb0t
senior tag

Biztos, hogy jó a bővítőkártya? Kipróbáltad más alaplappal is? És egyáltalán az alaplapod támogatja az 3.0-át?

Olvastam amúgy, hogy van mikor megmagyarázhatatlan okok miatt nem működik egy-egy... :(

Tedd fel a kérdést az 'Azonnali kérdések órája' topikban is hátha valaki tud segíteni.

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#3162) GrooveHero válasza bb0t (#3161) üzenetére


GrooveHero
addikt

Ha nem tudja a 3.0 az nagy baj? Mert csak USB2-m van

Az azonnali kérdések topicban már jártam. Holnap megy vissza a kártya

[ Szerkesztve ]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#3163) vond válasza GrooveHero (#3159) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Én is a bővítókártyára gyanakszok... Gondolom, holnapig már nem lesz lehetőséged kipróbálni más lapban is... Ha netán mégis, akkot ezt mindenképp próbáld ki... Mondjuk én biztos valami kicsit nevesebb cuccot vettem volna, akár párszáz forinttal többért...

Egyébként PCI/PCI-E bővítőkártyáknál szerintem olyan mindegy, hogy van-e alapból USB3 támogatásod, hisz' egy ettől teljesen függelen porton kapcsolódsz rá a lapra...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#3164) bb0t válasza GrooveHero (#3162) üzenetére


bb0t
senior tag

Attól még működhet benne a kártya, de előfordulhat, hogy kompatibilitási probléma van.

De érdemes lett volna másik gépben kipróbálni.
Esetleg próbálj meg egy másik típusú kártyát amiben nem ilyen chip van.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#3165) GrooveHero


GrooveHero
addikt

Köszi srácok. Holnap délelőtt visszavisze, de sztem rendelnem kell másikat, boltban nem lesz, ezt is úgy rendeltem hétfőn és szerdán kaptam meg. Van ASMedia vagy 4500-ért. Ezt kicseréltetem előbb, aztán ha z is rossz lesz amit kapok, akkor meg lehet ráfizetek egy kicsit drágábbra. Bár lehet jobban járnék egyből a ráfizetéssel.
Mindegy, majd holnap okosabb leszek,
Köszi még egyszer. :R :R
Jóéjt :))

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#3166) GrooveHero válasza GrooveHero (#3165) üzenetére


GrooveHero
addikt

A kártya működik, a hiba az én készülékemben van :W
Kipróbáltam másik gépben és ott olyan (ahogy a vinyó engedi) 75 MB/sec körül ír.
Hibátlan a kártya.
De akkor mi lehet a gond nálam? A másik gépen még frissíteni sem kellett a drivert, egyből megtalálta. :F

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#3167) vond válasza GrooveHero (#3166) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Próbáld meg feltenni az alaplaphoz tartozó driverekből a legújabbakat...
Op.rendszer ugyanaz volt?

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#3168) JamesHun válasza GrooveHero (#3166) üzenetére


JamesHun
addikt

esetleg szerezz egy kis hdd-t és tegyél fel egy szűz windows-t ugyan azt amin teszteltétek és ment rendesen

SeriesX: JamesSHun

(#3169) GrooveHero válasza vond (#3167) üzenetére


GrooveHero
addikt

op. rendszer: Win7 ultimate x64 sp1. a másik lap amiben néztem egy olcsóbb 1555-ös deszka volt.

Van itt mellettem egy régi 965-ös ASUS Commando lap, abban is meg kéen próbálnom. De ha működik én komolyan mondom lesz**om magam :W

JamesHun köszi. Az még lehet végső esetben megpróbálom :R

[ Szerkesztve ]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#3170) GrooveHero válasza GrooveHero (#3169) üzenetére


GrooveHero
addikt

szóval ezt írja ki:

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#3171) bb0t válasza GrooveHero (#3170) üzenetére


bb0t
senior tag

Esetleg biosban nem lehet valami beállítás ami gátolja a működésben? Vagy eszközkezelőben teljesen el kéne távolítani az illesztőt és utána újra felrakni. Vagy esetleg BIOS frissítés?

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#3172) Findzs válasza bb0t (#3145) üzenetére


Findzs
addikt

és mennyiért vetted?
én is szemeztem ezzel a pennel mikor az enyémet vettem :K

kinghaxor
persze mindenképpen kíváncsi vagyok megbízható e a bolt :K

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#3173) GrooveHero válasza bb0t (#3171) üzenetére


GrooveHero
addikt

A lapom már elég régi, "friss" bios van rajta, F14-es. A biost amúgy még nem néztem. 3 napja egyébként nem csinálk mást mint eltávolítok, meg telepítek :K

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#3174) Findzs válasza GrooveHero (#3173) üzenetére


Findzs
addikt

én biztos nem szívnék ennyit ezzel, lecserélném a konfigomat :B

persze könnyen beszélek számtech boltban melózom

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#3175) GrooveHero válasza Findzs (#3174) üzenetére


GrooveHero
addikt

de jó egyeseknek ;] :P
ha mondasz nekem egy "jó" árat, akkor biz isten lecserélem:DD

egy kis fórumozói kedvezményt azért adhatnál a köv. termékekre:
Asrock z77 extreme 4
Intel i7 3770 (esetleg K)
8 giga ram(1600-as vengeance mondjuk) :B

más nem kell, van minden, SSD, vga, van minden :DD

[ Szerkesztve ]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#3176) bb0t válasza Findzs (#3172) üzenetére


bb0t
senior tag

5890 + 500 postaköltség, vateráról rendeltem és garanciajegyet is küldtek hozzá.
Szerintem jó ár mert az R3-hoz sem jutottam volna hozzá olcsóbban 7000-nél többet meg nem akartam rá szánni mert kinéz egy 1 terás 2,5'-os HDD arra gyűjtünk. :P

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#3177) Findzs válasza GrooveHero (#3175) üzenetére


Findzs
addikt

sajna nem Budapest környékén dolgozom hanem 300km -re :B
biztos nem tudnék olyan árakat mondani neked amit egy budapesti kisker ne tudna tartani

de hétfőn azért megnézem neked :K

bb0t
szerintem nem volt rossza ár érte és tényleg korrekt pendrive :K

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#3178) vond


vond
MODERÁTOR

Huhhh... Hirtelen azt hittem, hogy 5890+500-ért lehet kapni Z77+i7-3770+8GB RAM kombót... ;] :D

Jó is lenne... :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#3179) GrooveHero válasza Findzs (#3177) üzenetére


GrooveHero
addikt

Budapesttől keletre? Vagy merre pontosan?

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#3180) GrooveHero válasza GrooveHero (#3173) üzenetére


GrooveHero
addikt

jelentem szűz win7-en sem jó :( :W

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#3181) bb0t válasza GrooveHero (#3180) üzenetére


bb0t
senior tag

Tuti, hogy az alaplappal akaszkodik össze valamiért. Én korábban egy sata-ata kártyával jártam így, sehogy sem lehetett működésre bírni...

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#3182) bb0t


bb0t
senior tag

Írtam egy kis szösszenetet az ASRock XFast USB gyorsító segédprogijáról, szerintem érdekes eredmények születtek, ha gondoljátok lessétek meg. :)

ASRock XFast USB teszt

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#3183) GrooveHero válasza bb0t (#3181) üzenetére


GrooveHero
addikt

Elvileg nincs ütközés, legalábbis win7-en a tulajdonságoknál azt írja.

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#3184) Sterilzona


Sterilzona
senior tag

sziasztok!
erről van valakinek tapasztalata esetleg?
[link]

(#3185) Real93


Real93
aktív tag

Sziasztok!

Pendriveot szeretnék venni, mit javasoltok?

-jó minőségű, lehetőleg fém legyen (mostani DT109-em már teljesen széthullott :D)
-eredetileg kicsit akartam, de az se nagy baj, ha normál méretű
-16-32GB; USB3 (nem kell nagyon gyors, de a mostani USB2-esemnél azért legyen gyosabb)
-árban 5-10k-ra gondoltam
-apróról vagy ebayről is jó, nem sürgős

Már majdnem találtam egyet, de előbb olvastam, hogy ez nem is fém...

[ Szerkesztve ]

(#3186) vond válasza Real93 (#3185) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Aluházas ADATA S102 Pro?
16 GB - 5020 Ft
32 GB - 9420 Ft

A 16-os 105/35, a 32-es meg olyan 105/50 körül teljesít...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#3187) Real93 válasza vond (#3186) üzenetére


Real93
aktív tag

Tudtam, hogy valamit kihagytam a felsorolásból. :((( Olyat szeretnék, ami nem kupakos.
De azért köszönöm, lehet hogy végül ez lesz, ha nincs jobb.

(#3188) NOX72


NOX72
csendes tag

Üdv. mindenkinek!

Pendrive vásárlás előtt vagyok. Sajnos USB 3.0-ás port még nincs a gépemben, majd valamikor jövő év elején cserélek alaplapot. Filmeket ideiglenes tárolására kellene (smart tv) ezért 32 v 64 GB-osra gondoltam.

A 12-15000 Ft sávban milyen Pendriveokat ajánlanátok?

(#3189) bb0t válasza Real93 (#3185) üzenetére


bb0t
senior tag

Szia!

Én most vettem a Kingston Elite 3.0-t nekem nagyon bejött bár nem fémházas de kupak nélküli.

Szerintem olyan, hogy fémházas is legyen kupak nélküli is legyen meg viszonylag gyors is nem nagyon fogsz találni. Mert ezek a pendrive-ok viszonylag ritkák, a fémház is főleg a drágább kategóriában jön elő a több tíz ezres kategóriában.

A SiliconPowernek van egy csomó ilyen fémházas cucca de azok nem a gyorsaságukról híresek meg szerintem csak 2.0-ban van eddig legalább is én úgy tapasztaltam.

Strapabíró még a Kingston R3-asa is, aminek bár van kupakja gumírozott az egész, és a sebessége sőt még az ára is jó.

ITT mindkét említett pendrive-ról találsz infót.

NOX72:

Mindenképpen 3.0-ban gondolkodj mert ha smart tv akkor gondolom hd anyagok azok meg nagy terjedelműek fontos, hogy gyorsan másoljon. Jó lenne szerintem a Sandisk Extreme vagy a Kingston Ultimate g2

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#3190) Findzs válasza Real93 (#3187) üzenetére


Findzs
addikt

silicon power m60
prima darab [link]

bár lehet kicsit drága és nehéz beszerezni :U

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#3191) Findzs válasza Findzs (#3190) üzenetére


Findzs
addikt

vagy még ez esetleg: [link]

Kingston DataTraveler Ultimate 3.0 G3 Features and Specifications:

Capacities*: 32GB, 64GB
Speed**:
USB 3.0 up to 150MB/s Read, 70MB/s Write
USB 2.0 up to 30MB/s Read, 20MB/s Write
USB 3.0 performance***: dramatic time savings when transferring large media files; 8x faster than a standard USB 2.0
Durable design: solid metal sliding casing with no cap to lose
Backwards compatibility: usable with USB 2.0 systems with excellent performance throughout
Guaranteed: five-year warranty and free technical support
Dimensions:

without key ring: 2.6929" x 0.8961" x 0.4567" (68.40mm x 22.76mm x 11.6mm)
with key ring: 3.3622" x 0.8961" x 0.4567" (85.40mm x 22.76mm x 11.6mm)

Operating Temperature: 32°F to 140°F (0°C to 60°C)
Storage Temperature: -4°F to 185°F (-20°C to 85°C)

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#3192) NOX72 válasza bb0t (#3189) üzenetére


NOX72
csendes tag

Köszi, megnézem ezeket. Azt hiszem egy PCIe - USB 3.0 kártyát is veszek + kábelt, hogy ki lehessen használni a sebességet.
Asszem a kártya + kábel 5-6000-ből ki is jön.

(#3193) bb0t válasza NOX72 (#3192) üzenetére


bb0t
senior tag

Csak azzal vigyázz, olvass utána jól, mert éppen GrooveHero is vett egyet és nem tudja működésre bírni.

Findzs: Az m60-at én is akartam javasolni csak úgy láttam nincs 16gigás kivitelben a 32-es meg piszok drága, legalább is nem 5-10 között mozog. :)

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#3194) Real93


Real93
aktív tag

Köszönöm a segítséget mindenkinek.:) M60 tényleg elég drága, 15k-t max olyanért adnék, ami minden szempontból megfelel, de ilyen úgy látom nincs. Mondjuk ebay-en is van $48-ért, az már nem olyan húzós, de ott akkor már más is van olcsóbban. Közben még N005-öt találtam 9,5k-ért, az se tűnik rossznak, mert elvileg az is fém mint az S102, csak ne lenne ilyen nagy...

(#3195) GrooveHero válasza bb0t (#3193) üzenetére


GrooveHero
addikt

Hja szívok vele banyeg :O
Egyszerűen nem tudok vele mit kezdeni :(
Mindent kipróbáltam, 3 helyen volt az alaplapban, driver-t, firmware-t is frissítettem, de semmi.
Hangsúlyozom, a kártya és a pendrive is tökéletesen üzemel, más gépben volt próbálva, megy mint az állat.
Így úgy döntöttem, hogy eladom a kártyát. A pendrive-ot még egyszer már nem :N

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#3196) bb0t válasza Real93 (#3194) üzenetére


bb0t
senior tag

Az N005-nek nagyon jó az olvasási sebessége, ellenben az írási - az csak 20 körül van. (statikus tesztekben 24 írás közben 18) Ez nagyon az alja ha a 3.0-ás sebességet nézzük, de ha neked nem annyira fontos az írási sebesség akkor megteszi.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#3197) JamesHun


JamesHun
addikt

Nagyker jó fej volt és a kingston dt111-et kicserélték 1:1 be egy corsair voyager-re (32GB) és így 11 MB írás helyett kaptam 40-41 MB írás ami már jelentősen emészthetőbb sebesség
Bár a 64 GB-os kivitel majdnem 80 MB-al dolgozik, de ez a sebesség már megfelel másolásra

SeriesX: JamesSHun

(#3198) bb0t válasza JamesHun (#3197) üzenetére


bb0t
senior tag

grat azzal jól jártál akkor :DD

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#3199) Gery15


Gery15
addikt

Tudtok nekem erről a pendrive-ról véleményt mondani? Kingston 16GB DTR USB 3.0

HyperX

(#3200) bb0t válasza Gery15 (#3199) üzenetére


bb0t
senior tag

Ha visszaolvasnál pár hsz-t akkor nem kéne írnod.

Belépő szintű 3.0-ás usb olvasási sebesség 70MB/s írás 30MB/s strapabíró gumírozott külseje van. A kingston dt111-nél sokkal jobb írási sebessége 3x-os, egyébként a 30 mega már jónak számít. Ár-érték aránya jó, viszont ha mákod van ugyanannyi pénzért ~6k tudsz szerezni Kingston Elite-et ami kicsivel még jobb.

Nézd meg EZT a teszt videót és teljesen képben leszel a tudását illetően. Egyébként ennyi pénzért szerintem nem igen van jobb választás leszámítva azt a típust amit fent említettem.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.