Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Milyen pendrive-ot vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2051) andree04


andree04
aktív tag

Platinet USB pendrive 32GB EEGO
[link]

Érdekelne szerintetek megéri az árát,6000ft ért venném meg,és valami tesztet is kérnék hozzá,véleményeket.
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#2052) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Ismerősöm ilyet venne:
[link]
Véleményt szeretnék kérni!
Ja,és ettől a bolttól venné meg!
Megbízható bolt?

(#2053) macska válasza Kezdő vagyok (#2052) üzenetére


macska
tag

Ha jól tudom, előreutalással működik, vagy anno működött ez a bolt. Most had ne nézzem meg. Ha csak előreutalás van most is, akkor én nem vennék itt semmit.
A pen drive-ról nem tudok semmit, én 3.0-ást vennék, és gyorsat, ma már.

macska

(#2054) Kezdő vagyok válasza macska (#2053) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Köszi a választ!

(#2055) #59070464


#59070464
törölt tag

Sziasztok!

Most hogy váltok LGA775-ről LGA1155-re, lehetőségem van USB3.0-ás eszközöket használni.

Szerintetek megéri lecseréli a Kingston R500 16GB-t Kingston Elite 3.0 16GB-ra?
Látom a honlapon, hogy USB2.0-ban: 30/20 (R500) vs 30/25 (Elite). 3.0-ban pedig 70/30MB/s. Valóban hozza ezeket az értékeket az Elite, mindennapi felhasználás során? Nem nagyon műanyag? Nagyon szeretem az R500-ban a gumis anyagát. Ugyanezt szerettem előtte a kék Corsair FlashVoyager-ben is.

Van valami jobb vétel ilyesmi áron?

[ Szerkesztve ]

(#2056) macska válasza #59070464 (#2055) üzenetére


macska
tag

A-data S102 Pro 32GB, 3.0-án kb olvasásban 100MB/sec írásban 50MB/sec (Fémházas, masszív, LED nincs rajta, de már nekem is jobb így, minek villogjon.) 16GB-os adatai az A-data weboldalán.Reális adatok.

30MB/sec írás usb2.0-ás szint. Ha már USB3.0, akkor írásban is mutatkozzon meg, ha nem, akkor minek a 3.0 eszköz, ha usb2.0-ás sebességgel tud csak írni. :D
Maradhat az usb 2.0-ás is. Egyenlőre. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

macska

(#2057) #59070464 válasza macska (#2056) üzenetére


#59070464
törölt tag

A-Data? Nem gagyi? :B (minőségre gondolok :) )
Komolyan szinte csak Corsair és Kingston-ban gondolkoztam. :)
Nem divatbemutatóra szánom, de a Kingston Ultimate kiesik külsőre és főleg árban. Corsair FlashVoyagerek felett is már elment az idő design-ban. R500-ban imádtam az USB2.0 sebességet, a gumis borítást és mai napig tetszik.

szerk: na azt viszont utálom az R500-ban hogy brutálisan villog. :) Kezd tetszeni az A-Data. :) Keresek teszteket. Jó lenne ha 2.0-ban sem lenne gyengébb, mint az R500! Azért zömében még 2.0-ban menne, szóval ez is fontos.

szerk2: a 32-es jó lenne, de árban már sok. Évi egyszer kicsi a 16-os, ezért maradnék ennél a méretnél. Megpróbálok keresni ennek a 16GB-s verziójáról valós teszteket.

[ Szerkesztve ]

(#2058) macska válasza #59070464 (#2057) üzenetére


macska
tag

Nem gagyi, én egy gagyi Silicon powert cseréltettem le A-datára. 32GB-osnál biztos az általam megadott adat. 16GB-ost nem tudom.
Ha nincs meg a lové, használd a 2.0-sod addig, míg nem lesz 32GB-os A-datára.

Nem Gagyi, ma a legjobb tapasztalatokkal bír itt a fórumon. Az USB 3.0 hosszabítókábelem nem bírja, így a gép hátulján csatlakoztatom a 3.0 kártyám portjára közvetlenül, és minden USB-s eszközön jól megy. 3 médialejátszó + PC. Stabil.

macska

(#2059) #59070464 válasza macska (#2058) üzenetére


#59070464
törölt tag

Newegg-en ezt találtam a 16GB-osról:

Read and Write

USB 2.0 Port:
Read: 25.93 MB/s
Write: 18.16 MB/s

USB 3.0 Port:
Read: 66.28 MB/s (ez tuti reális, mert máshol is ennyit mértek vele a madshrimps.be-on HD Tune-al)
Write: 18.77 MB/s (akkor ez is reális lesz és harmat gyenge)

szerk: a 32-esről írtál USB3.0 értékeket, amikre írtad, hogy biztosan tudja. USB2.0-ról is tudnál? Vagy már nincs is USB2.0-ás csatlakozód? :D

szerk2: szintén newegg-en valaki mástól USB2.0:
34MB/s Read (R500-am kb itt 30mb)
21MB/s Write (R500-am itt kb 17-18mb)
Igazából erre nem is kellene ráfizetnem.

[ Szerkesztve ]

(#2060) macska válasza #59070464 (#2059) üzenetére


macska
tag

Írtam 32GB-os USB 2.0-ás adatot, csak vissza kéne olvasni. :D :D :D USB
A-data oldalán az A-data S102 Pro 16GB 100MB/sec olvasás, 25MB/sec írás, szóval a 16GB-os írása is 2.0-ás szintű.

UI: USB 2.0-án írás olvasás is 28MB/sec körül mozog a 32GB USB 3.0-ás S102Pro.

[ Szerkesztve ]

macska

(#2061) Brontosur


Brontosur
csendes tag

Üdv. Van 2db pen-em Kingston DataTraveller 4 Gb:boot-olható (linux), Kingston DataTraveller 2 Gb nem boot-olható (linux)
Vennék egy A-DATA N005 Pro 16GB pent. Kérdésem, boot-olható e ?

(#2062) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Vettem nemrég egy Verbatim 3.0-s pendrive-ot (16GB) ami papíron 120/70-et kellene hogy tudjan. Megmértem ma h mégis mennyi az annyi és hát kicsit elkeseredtem első látásra.

Íme az eredmény:

Vkinek vmi tippje h miért ilyen lassú? (igen 3.0-s portba dugtam :) )

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#2063) macska válasza TheProb (#2062) üzenetére


macska
tag

szerintem elnézted azt a 120/70-et. 16GB-nál erős kétségeim vannak. Az általad mért adatok egy 3.0-ás 16GB-os pendrive-nak felelnek meg. (80/25 felett) 16GB-ban nem láttam 120/70-est még, 32GB-ban láttam 100/70-est, kb. 20000 körül "mai" árszinten.

[ Szerkesztve ]

macska

(#2064) TheProb válasza macska (#2063) üzenetére


TheProb
veterán

itt a gyártó oldal :)

Közben megcsináltam NTFS-re 64-es clusterral, de így se lett jobb a helyzet...

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#2065) macska válasza TheProb (#2064) üzenetére


macska
tag

Akkor vedd fel szerintem a kapcsolatot a Verbatim Magyarországi képviseletével, és ha azt mondják, tudja a cuccos, akkor vidd vissza a boltba, cseréljék ki.Mond meg, hogy az oldalukon lévő olvasás, írás adat alapján választottad az adott terméket. Lehet,"Kelet Európai piacra" szánt termék.
(Én is kaptam Silicon Power B10-et, ami xar volt, az írási eredmény gyanúsan 16GB-os chip-nek felelt meg, azaz 21MB/sec volt az írás 3.0-án. Kicserélték, más forrás, más csomagolás, az már tudta az 50MB/sec-es írást is.. Nagyon gyanus, mintha 16GB-hoz való chipet dupláztak volna meg, 32GB-ra. Aztán csatlakozó gond miatt A-data S102 Pro-ra cseréltetve.Ez utóbbi jól működik. Nekem is a progi mutatta meg, hogy az első Silicon Power B10-em nem tudja azt, amit kellene.)

A hardware alaplapi USB 3.0??? vagy PCI-E USB 3.0 kártya???? Nekem usb 3.0-ás PCI-E-s kártya is kihozza a maxot a 3.0 pen drivomból., szerintem menni kéne neki, a 26MB/sec karcsú a 70MB/sec-hez képest. (Vagy elírták az oldalpn.... .)

[ Szerkesztve ]

macska

(#2066) TheProb válasza macska (#2065) üzenetére


TheProb
veterán

alaplapi. nagykernél is ezt a sebességet írja

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#2067) macska válasza macska (#2065) üzenetére


macska
tag

"Nagyon gyanus, mintha 16GB-hoz való chipet dupláztak volna meg, 32GB-ra." Ez az első Silicon Power B10-emre vonatkozik. Amit 24 órán belül visszavittem. A csere darab már tudta az 50MB/sec-et írást is, azaz azt, amit az eszköznek tudnia kellett a nyugati tesztoldalon olvasottak alapján. Csak az érthetőség kedvéért.) :)

macska

(#2068) TheProb válasza macska (#2067) üzenetére


TheProb
veterán

Mondjuk azt h mást kaptam volna azt igen tudom elképzelni, mert magyarországi nagykertől van, emblémázott matricával minden szarral. csak hát na.., infót meg alig találok róla a neten..

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#2069) macska válasza TheProb (#2066) üzenetére


macska
tag

Verbatimot megkérdezném, aztán, ha tudnia kéne a cuccosnak, azaz nem elírás, akkor vissza a boltba, cseréljék ki. Esetleg, ha van a közeledben más gépen USB 3.0 port, próbáld ki ott is. Nem tudom, nincs e a BIOS-ban valami beállítási lehetőséged, bár a 80MB/sec olvasás 3.0-ás szint.

macska

(#2070) TheProb válasza macska (#2069) üzenetére


TheProb
veterán

ja ,egy próbát megér a telefonálás. Csak előre látom megint én leszek a hülye, mint vásárló

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#2071) macska válasza TheProb (#2068) üzenetére


macska
tag

Én is csak feltételezem, csak gyanus a sebesség, 16GB-os szintnek felel meg. A Silicon Power esetén. Nálam. Ha rossz, akkor vagy jóval kevesebb, vagy 30MB/sec felett legalább kellett volna menni az írásnak nálam 3.0-án.
3 hetet vártam a cserére, gondolom, mire megjött az új szállítmány a Silicon Power-ből.

(Nálad is előfordulhat, hogy rossz sorozat. Mennyi lehet az esetleges "szándékosság", hátha elsózható nálunk, ki tudja. Becsomagolják, oszt átküldik Keletre. Hátha a hülye bekajolja, ugysem telik neki 3.0-ás alaplapra, vagy "hülye" és nem veszi észre. Vagy olcsó hamisítvány, mert anno a második Silicon Powernek hasonló, de más volt a csomagolása is. )

macska

(#2072) TheProb válasza macska (#2071) üzenetére


TheProb
veterán

hamisnak 100% h nem hamis, viszont közben beugrott h mikor haver 3.0-ás adata pendrive-jára másoltam vmit akk az is lassú volt.. szal lehet vmi driver vagy nemtom milyen gond lesz..

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#2073) macska válasza TheProb (#2070) üzenetére


macska
tag

Én fél évet küzdöttem, és kínlódtam, 2x vittem vissza a boltba, mert már a PC-ben sem ment. A forgalmazó, és a bolt (másik eladó) rendesek voltak, kicserélték A-data S102Pro-ra, 800Ft-ot ráfizettem. Harcolnom kellett kicsit, határozottan, de megoldódott.
Valamiért fizetek, tudja azt amit kell, annyit fizettem érte, mintha minden ok lenne, így elvből "harc". Ha nem cserélték volna ki, fogyasztóvédelem, de nem került rá sor, fel sem merült. De nem volt egyszerű.

macska

(#2074) macska válasza TheProb (#2072) üzenetére


macska
tag

Ha kisebb file-t másolsz, az lassú lesz. 10-11GB egybe file méret vagy felette egyértelműem mutatja a sebességet. Gyorsan kezd, aztán idővel visszaesik, de 40-60MB/sec felett a vége felé is kéne mennie kb a vége felé is az adatai alapján, kb, szerintem. Bár néha nem tudom miért, néha nálam is leesik 28-34MB/sec-re az írás bizonyos ideig. (Total Commander file másolás.) Függ egy picit egyébtől is.
A tesztprogram, amivel tesztelted, viszont egyértelműen kimutatja, mi a helyzet, a SEQ teszt.

[ Szerkesztve ]

macska

(#2075) macska válasza TheProb (#2072) üzenetére


macska
tag

Pen drive-ról pen drive-ra, az lehet, hogy lassabb lesz, szerintem, más mint winyóval dolgozni. Amolyan megérzés féle ez a gondolat.

macska

(#2076) macska válasza TheProb (#2072) üzenetére


macska
tag

arra is gondolok, hogy ami nem teljesen okés, azt azért becsomagolják, és elküldik Keletre.
Nem minden sorozat ok, így nem kell bezúzniuk.

macska

(#2077) moma


moma
őstag

hello,
az ilyen csúszkás nem kupakos pendrive-ok rendben vannak szerintetek? nem egy meghibásodási forrás ez a dolog?
köszi

we all deserve a bit of luck.

(#2078) TheProb válasza moma (#2077) üzenetére


TheProb
veterán

Nekem többször is volt és nem volt velük gondom, kupak ellen szól h elhagyható és/vagy "lejár"

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#2079) moma válasza TheProb (#2078) üzenetére


moma
őstag

köszi!

we all deserve a bit of luck.

(#2080) BullZeye


BullZeye
veterán

Sikeresen tegnap elhagytam az s102p kupakját, mert nyakba akasztó miatt nem lehet 100%osan rárakni a kupakot, így ahogy illik 2 hónap után le is esett. Nagy számok törvénye, várható volt, hogy előbb utóbb bekövetkezik.

Írtam supportnak, talán küldenek 2-3 darabot, addig is van valami tippetek honnan lehetne szerezni lehetőleg annyiért amennyit ér az a műanyag darab?

(#2081) ng0ofy


ng0ofy
KORREKTOR

Olyan pendrive-ot keresek, ami pici és szinte csak a memória van benne/rajta. Régen volt egy ilyen nekem, egy kis lapka, ami akkora volt, mint az USB műanyag része, tehát vékynabb, kesekenyebb, alacsonyabb, mint egy usb port (: és kb 4 centi hosszú. Elég 500 Mb is. A lényeg: Ne nagyon legyen rajta vezérlő chip ... Tudtok ilyet? linkek jöhetnek!

(#2082) TheProb válasza ng0ofy (#2081) üzenetére


TheProb
veterán

Van ez a fajta, meg ez :)

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#2083) ng0ofy válasza TheProb (#2082) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

A második lesz az, csak anno fehér volt nekem :D Köszönöm

(#2084) mcs


mcs
veterán

Sziasztok!

Vettem egy Kingston DTIG3 8 gigás pendriveot, és valamiért nagyon lassan tudok másolni rá (~3 Mb/s). Futtattam egy sebességtesztet is USBDeview-al, amivel erősen ingázott az írási sebesség 2-6 megáig. Ez normális jelenség, vagy vigyem vissza a boltba?

Formázás megvolt, és Win7en meg Mini XP-n is azonos eredményt produkál.
Az alaplapom pedig az adatlapomon szereplő ATi SB600-AMD 790X chipsetes Gigabyte Ga-MA790X-DS4

[ Szerkesztve ]

(#2085) BullZeye válasza mcs (#2084) üzenetére


BullZeye
veterán

Normálisnak nem normális, de ez a pendrive ennyit tud. :) remélem ingyen kaptad, mert pénzt adni érte balgaság ^^

(#2086) Mate válasza BullZeye (#2085) üzenetére


Mate
nagyúr

Világosan írja, hogy vette, így nem ingyen kapta.
Nem olyan rossz pendrive az, az árát bőven megéri, megbízható. Tudnia kéne többet is neki, nekem is van és jóval gyorsabb szokott lenni.

(#2087) mcs


mcs
veterán

A Kingstonnal eddig nem voltak rossz tapasztalataim, hisz volt egy tucat kifogástalan 4 gigás dt100 és 101em is, de van egy gyanúm, hogy most valami selejt lett az áldozatom. Visszaviszem a boltba, megnézetem, és ha ott is ilyen, vagy cserélik, vagy nem. ;)

szerk.: 2130ba fájt amúgy

[ Szerkesztve ]

(#2088) mcs


mcs
veterán

Kicserélték DT101 G2re, és ugyanez a gebasz...
Csak nem az ATi SB600 déli hídra finnyázhat esetleg? :(

(#2089) macska válasza mcs (#2088) üzenetére


macska
tag

Mivel másolsz??? Total Commanderrel??

macska

(#2090) mcs válasza macska (#2089) üzenetére


mcs
veterán

Azzal szoktam.

(#2091) macska válasza mcs (#2090) üzenetére


macska
tag

Ezt állítsd be ha nincs beállítva a Total Commander-ben.

Beállítások (felül) --> Általános beállítások / Másolás törlés alpont--> A feljövő ablakban "Kompatibilitási mód használata a következő meghajtókra" Kipipálni

Alatta írd be a meghajtó betűjeleket sorba a példa szerint, úgy, hogy a Pen drive meghajtó betűjele is biztos benne legyen.

Alatta "USB memóriák" Kipipálni.

Hátha ez a probléma, remélhetőleg így gyorsabb lesz. Máson én nem állítottam anno, mikor hasonló problémám volt, régen. Mindig beállítom, ma már rutin. :) Többször installáltam már fel Total Commandert.

[ Szerkesztve ]

macska

(#2092) mcs válasza macska (#2091) üzenetére


mcs
veterán

Sajnos ezzel rosszabb lett. :(

(#2093) macska válasza mcs (#2092) üzenetére


macska
tag

Akkor sajnos más ötletem nincs.

macska

(#2094) mcs válasza macska (#2093) üzenetére


mcs
veterán

Vagy az lesz, hogy elviselem a csiga sebességet, vagy veszek usb vezérlőkártyát.

(#2095) macska válasza mcs (#2094) üzenetére


macska
tag

Nekem az volt a tapasztalatom régen, hogy az USB 2.0 vezérlő kártya lassabb volt, mint az alaplapi USB 2.0. Egy USB 1,1-es gépbe vettem anno egy PCI-os USB 2.0 kártyát.

Nem lenne célszerűbb egy gyorsabb pen drive-ra beruházni??? Mert lehet, az eszköz tud ennyit valamilyen ok miatt. Én azért előbb több gépben kipróbálnám, hogy ott mit teljesit az az adott USB pen drive. Szerintem.

macska

(#2096) mcs válasza macska (#2095) üzenetére


mcs
veterán

Ki is próbáltam egy ismerősöm Intel chipsetes lapjával, és ugyanoylan csiga.
Nem értem, mi a fene lelte a Kingstont. :F

(#2097) macska válasza mcs (#2096) üzenetére


macska
tag

"Kingston DT101G2 8GB USB2.0 (Red), DT101G2/8GB

Leírás: könnyű, kompakt, forgókupakos kialakítás - beépített fényképnézegető és böngésző program - olvasási sebesség: 10 MB/sec-ig - írási sebesség: 5 MB/sec-ig - méret: 57x17x10 mm ..."

Ha erről van szó, akkor max 10MB-os olvasás, 5MB-os írást tudhat.

macska

(#2098) macska válasza mcs (#2096) üzenetére


macska
tag

Nekem van egy Kingston Data Traveler 8GB-os néhány éves pen drive-om.
Egy 700MB file esetén kb.7MB/sec írható a pen, több kisebb file-ok esetén 1,2-1,3 MB/sec-kel másolhatóak a file-ok rá, Total Commanderrel.

[ Szerkesztve ]

macska

(#2099) mcs válasza macska (#2098) üzenetére


mcs
veterán

Hát igen, a max lehet annyi, amennyit írnak rá. Nem jelenti azt, hogy biztosan hozza is, csak tiszta szégyen, hogy nálam nagy fájloknál produkálja ezt a fika sebességet. :D

[ Szerkesztve ]

(#2100) mcs


mcs
veterán

És még a gyorsítótárazás se javít rajta. :C

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.