Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Milyen pendrive-ot vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3451) bb0t válasza KaiotEch (#3450) üzenetére


bb0t
senior tag

Asszem a Corsair-nek és a Silicon Powernek is van olyan penje ami rámegy a titkosításra...

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#3452) FLx válasza BaLee (#3445) üzenetére


FLx
addikt

Bitlocker nem egyszerűbb? Nekem minden pendrive így van titkosítva.

(#3453) KaiotEch válasza bb0t (#3451) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Padlock? Az csak USB 2.0-s :(

(#3454) Kezdő vagyok válasza bb0t (#3444) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Kb.8000-9000 Forintra gondoltam.

(#3455) Katana28


Katana28
csendes tag

Hi.
Melyiket ajánlanátok inkább?
[link]
[link]

(#3456) bb0t válasza Kezdő vagyok (#3454) üzenetére


bb0t
senior tag

Transcend JetFlash 780-hoz mit szólnál?

Read 210 MByte/s, Write 75 MByte/s (32GB);

Állítólag hardveraprón meg lehet kapni 10 k alatt!

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#3457) audi100td


audi100td
nagyúr

Sziasztok,

USB 3.0-as pendrive-ot szeretnék lehetőleg minél olcsóbban elfogadható sebességgel. 8-16GB már elég lenne kapacitásban. Tudnátok ajánlani pár bevált típust?

(#3458) Mrdevil


Mrdevil
addikt

Sziasztok.
Akkor ez most az a bizonyos gyors pendrive?
Erre befizetnék, ennyiért.
[link]

Mert pl az Aqua oldalán kétféle Sandisk Extreme szerepel, nem is értem.
Egyik:
[link]
Másik:
[link]

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#3459) Kasya válasza Mrdevil (#3458) üzenetére


Kasya
nagyúr

Az Aqua oldalan levok kozti kulonbseg egyszeru. Az egyik USB 2.0-as kiadas, a masik 3.0-as, a cim szerint. De valoszinuleg ketszer toltottek fel ugyanazt a termeket. Az utobbit a biztos, mert sorozatszam szerint ez az a bizonyos 32gb-os extreme.

A kerdes pedig nem teljesen tiszta. Milyen "bizonyos gyors pendrive"-ra gondolsz? Neztel mast esetleg, neked ez tetszik vagy tolunk varsz mas javaslatot?

[ Szerkesztve ]

(#3460) Kasya


Kasya
nagyúr

Na kifutottam a szerkesztesbol, de ez erdekes. Kivancsi lennek, mi volt az az ok, amit az Amazonnak jelzett a felhasznalo, hiszen a tobbbseg elegedett a rewiev alapjan.

(#3461) bb0t válasza Kasya (#3460) üzenetére


bb0t
senior tag

Szerintem nem a pennel van a gond hanem magával az eladóval. Legalább is én úgy értelmeztem, hogy nem ezt kapta meg az egyik vásárló...

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#3462) Sterilzona


Sterilzona
senior tag

elnézést az offért!
árt az a pennek, hogy ha mondjuk egyből rátöltök pl. torrentről ?

(#3463) Kasya válasza Sterilzona (#3462) üzenetére


Kasya
nagyúr

Nem...attol fugg hany honapig/evig es milyen aktivitissal. Sima irasnak szamit. Nyilvan, ha napi tobb gigat irsz ra (merettol fuggoen), akkor csokken az elettartalma.

[ Szerkesztve ]

(#3464) GrooveHero válasza Sterilzona (#3462) üzenetére


GrooveHero
addikt

Sztem nem, de ha alacsony az írási sebessége, akkor hiába van 6 csilliárd megabites neted, akkor is csak a pendrive írás maximumával tudsz tölteni.

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#3465) Mrdevil válasza Kasya (#3459) üzenetére


Mrdevil
addikt

Csak arra gondoltam, nehogy én nem veszem észre, és többféle létezik ebből a penből.
[link]
Ergo megveszem a 9700ft-ost, és valami lassabb fajtát kapok mint amilyen adatokat látok a Sandisk oldalán.
De akkor ezek szerint egyféle van ebből az USB 3.0 Extreme penből. Az aqua oldalán össze-vissza írogatják az USB sebességet, ahogy látom. Egyikhez oda van írva, hogy visszahúzható USB, a másikhoz nem, pedig szerintem elvileg mind a kettő visszahúzható. ( már amit látok a Sandisk oldalán )
Meg elvileg nincs is a Cruzer Extreme-ből 2.0-ás kivitel. Írják több helyen, hogy Extreme pro, van ahol csak sima Extreme. Ezért kérdeztem, nehogy valami csapdába fussak.

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#3466) Kasya válasza Mrdevil (#3465) üzenetére


Kasya
nagyúr

Igen, tenyleg bizonytalansagot kelt az emberben az ilyen igenytelenul kezelt weblap. Javaslom, vasarlas elott hivd fel oket, van-e nekik...

(#3467) jim bcs


jim bcs
MODERÁTOR

Sziasztok! 16GB-os usb 3.0-ás pendrive-ot készülök venni, 2 márkát néztem ki, meiket vegyem? Van-e olyan ok amiért ezek nem jók?

ADATA Superior Series S102
ADATA Superior Series S102 Pro
ADATA Durable Series S107
Transcend JetFlash 700

előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#3468) audi100td válasza jim bcs (#3467) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ezek közül szerintem S102 Pro, vagy ADATA N005, ha nem zavar, hogy elég hosszú.

(#3469) jim bcs válasza audi100td (#3468) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

:R , a hossza nem lenne gond, mivel csak a win és a driverek mennek rá amolyan adattárolásra kell, szerintem akkor az S102 Pro lesz mivel ez van ott ahonnan venném, köszönöm

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#3470) subidu


subidu
tag

Sziasztok!

3.0-ás pendrivot keresek. Mi a véleményetek a kövekezőről:

Kingston Data Traveler

Kicsit fura az ára. Máshol 26K körül kapni a 64-est, és 56k körül a 128-ast. Szerintetek mennyire megbízható ez a bolt?

Köszi a segítséget előre is.

ThinkPad X230, Dell XPS M1530, NIKON D90, Nikon D750, Nikon 18-105/F3.5-5.6 AF-S DX ED VR, Nikon 35mm/1.8G AF-S DX, Nikon 50mm/1.4G AF-S, Nikon 24-70mm f/2.8E ED VR, Nikon 70-200mm f/4G ED VR

(#3471) bb0t válasza subidu (#3470) üzenetére


bb0t
senior tag

Ez a Kingston zászlóshajója nem fogsz benne csalódni :D

A bolt az már kérdéses asszem volt már innen valakinek tapasztalata olvass vissza.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#3472) subidu válasza bb0t (#3471) üzenetére


subidu
tag

Ok. Köszi. Akkor keresek egy biztosabb boltot.

ThinkPad X230, Dell XPS M1530, NIKON D90, Nikon D750, Nikon 18-105/F3.5-5.6 AF-S DX ED VR, Nikon 35mm/1.8G AF-S DX, Nikon 50mm/1.4G AF-S, Nikon 24-70mm f/2.8E ED VR, Nikon 70-200mm f/4G ED VR

(#3473) oszy válasza subidu (#3472) üzenetére


oszy
veterán

Sziasztok!

Egy tanácsot szeretnék kérni.

Nagyon jó áron tudnék venni két féle pendrive-t. Az egyik Kingston DataTraveler Elite 3.0, a másik pedig Kingston DataTraveler R3.0. Mindekettő USB 3.0.
Az Elite kicsit gyorsabb, viszont kupak nélküli. Mennyire strapabíró ez a megoldás?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#3474) overland válasza oszy (#3473) üzenetére


overland
aktív tag

A strapabírásra inkább az R3 van tervezve.
Ha nem titok hol van jó áruk?

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

(#3475) oszy válasza overland (#3474) üzenetére


oszy
veterán

Igen azt tudom, h az arra van "tervezve", csak az elite-nek az a kitolható megoldása nem tudom mennyire... időtálló :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#3476) overland válasza oszy (#3475) üzenetére


overland
aktív tag

én használtam kitolósakat, semmi bajom velük, főleg, hogy általában ezért kisebbek.
Persze ha valaki azzal játszadozik, akkor már nem biztos, hogy örök életű lesz :)

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

(#3477) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

sziasztok!
a medianetplaza.hu-val van bárkinek rossz tapasztalata (azon kívül hogy lassan jön meg a cucc)? rendelnék innen egy cruzer extreme-et de gyanúsan olcsó :)

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#3478) s3toraph válasza FireKeeper (#3477) üzenetére


s3toraph
senior tag

Dettó. Ahogy nézem visszaolvasva, javasolják, hogy telefonáljon be az ember mielőtt leadja a rendelést, mert eléggé hiányos/igénytelen a termékleírás.
Engem is érdekelne vásárlói tapasztalat! Mert ha megbízható a hely, best buy ezen az áron! :K

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#3479) Findzs válasza FireKeeper (#3477) üzenetére


Findzs
addikt

kinghaxort kérdezd meg ő rendelt tőlük: [link]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#3480) s3toraph válasza Findzs (#3479) üzenetére


s3toraph
senior tag

Köszönöm mindenki nevében, megkérdezem. :R

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#3481) bb0t válasza oszy (#3475) üzenetére


bb0t
senior tag

Szia nekem Elite-em van, a "tolómechanizmusa" jónak tűnik úgy értem nem lötyög, nem kopik, bár még nem használom túl rég óta, azt hiszem januárban vettem. Szoktam tanulmányozni egyáltalán nem gagyi igényesen van megcsinálva.

A sebessége elvileg valóban gyorsabb, de a hardverteszt pl kétszer is letesztelte és míg az egyik alkalommal 33 körüli értéket hozott a másik tesztben 44 MB/s-et kérdeztem is tőlük hogy lehet ez de nem válaszoltak, és nálam is 33 körül másol, szóval nem is biztos, hogy gyorsabb mint az R3.

Ebből csak annyit akartam kihozni hogy ha neked fontos a strapabíróság akkor ne az Elite-et vedd mert nálam nem hozott nagyobb sebességet mint az R3.

Ha nem gond, leírnád hogy honnan tudnád megvenni (privátban is jó) mert én is gondolkodom még egyben?

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#3482) oszy válasza bb0t (#3481) üzenetére


oszy
veterán

így meg is van a választásom :)

Köszi!

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#3483) Yoss válasza s3toraph (#3480) üzenetére


Yoss
csendes tag

Lehet tudni, hogy mit válaszolt a medianetplaza-val kapcsolatban? Csak azért kérdem. mert most én szívok velük. 2 hete elutaltam a pénzt de ennyi idő nem volt elég arra, hogy egyáltalán arra válaszoljon, hogy mikorra várható a szállítás. Ha holnapig nem kapok konkrét választ tőlük, akkor visszamondom a rendelést és továbbítom a levelezésünket a fogyasztóvédelem felé is. Ha ide jut a dolog, akkor majd beírom ide is.

(#3484) s3toraph válasza Yoss (#3483) üzenetére


s3toraph
senior tag

Ez nem túl biztató. :(
Ne is hagyd annyiban!
Nem válaszolt még, mondjuk utolsó feltűnés március 12. Feltételezem nem ér rá HA-zni mostanában. Ha kapok választ, természetesen megosztom az infót.

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#3485) FireKeeper válasza s3toraph (#3484) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

én is priviztem korábban egy vásárlójukkal, az ő elmondása szerint késve ugyan, de megjött a termék. ahogy látom ez az általános tapasztalat: olcsók mint az állat, de a kommunikáció nulla, és lassan jön meg a cucc.

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#3486) s3toraph válasza FireKeeper (#3485) üzenetére


s3toraph
senior tag

A nulla kommunikációt olvastam én is hogy az problémás (sőt inkább aggasztó), de az hogy 2 hét alatt jön meg, az nem zavarna nagyon, mivel az árak valóban kiemelkedően alacsonyak. A lényeg, hogy azt kapjam amit rendeltem, és szépen normálisan legyen papíros garancia hozzá, amit intéznek is ahogy kell.
Ha eladtam a JF 760-asomat, akkor válik ez aktuálissá. Az biztos, hogy első dolgom a telefonos érdeklődés lesz!

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#3487) Mrdevil


Mrdevil
addikt

Medianetplaza

Én pont tegnap előtt rendeltem tőlük egy 32-es Cruzert, előreutalásos 500ft-os szállításos variációban. Elvileg a pénzt már megkapták, de még nem jött a cucc, mondjuk még korai is, remélem nem szívom be velük. Még nem kezdtem el telefonálgatni, picit várok.

[ Szerkesztve ]

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#3488) bl0ck


bl0ck
tag

Üdv.

Olyan kérdésem volna, hogy Corsair Flash Voyager (32GB)-ről valakinek véleménye van esetleg(2.0-ás még)?
Másik, hogy tudtok valamit ajánlani ekkora méretben, ami tuti frankó?
Köszöntem.

(#3489) s3toraph válasza Mrdevil (#3487) üzenetére


s3toraph
senior tag

Szia!

Kérlek majd írd meg ide, mi lett a vége, rendben megkaptad-e a terméket.

Üdv

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#3490) jim bcs válasza bl0ck (#3488) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

véleményt én nem tudok mondani Voyager-re de nekem a sok közzül az ADATA Superior Series S102 Pro-t ajánlották usb3.0

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#3491) oszy válasza bl0ck (#3488) üzenetére


oszy
veterán

Én lebeszélnék róla. Nagyon vigyázok minden dolgomra, de ez a pendrive (nekem 8GB-os volt) nekem "megadta magát"! Ugyanis elvált a burkolattól.
Elküldtem szervizbe, ahol PILLANATRAGASZTÓVAL beragasztották!!! Lehet nem is küldték tovább a szerviznek, hanem megoldották házon belül.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#3492) bl0ck válasza oszy (#3491) üzenetére


bl0ck
tag

Azért kérdeztem, mert nekem van egy olyan 32gb-ás, és beadta az unalmast. Nem látni sehol gépen, csak hangjelzés "mutatja", hogy be van dugva.

(#3493) Mrdevil válasza s3toraph (#3489) üzenetére


Mrdevil
addikt

Természetesen jelzek mi lett, megjött e a cucc. NAGYON remélem nem jövök én ebből rosszul ki. :O

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#3494) dni


dni
őstag

Sziasztok,

erdeklodni szeretnek, hogy milyen usb3-as pendrivot volna celszeru beszerezni egy e350es konfighoz, amin csak egy openec (mini linux alapu xbmc) fut, jelmleg egy 8GB os usb2-es silicon image pendriverol fut a rendszer cca 500mb nyi helyet foglal, azomban a mediatar frissitese egy kicsit lassan zajlik.
Amennyiben arban nincs nagy kulombseg erdemesebb volna egy kis meretu ssd-t valasztani?

Valaszaitokat, otleteiteket elore is koszonom.

Ui. Bocsi a helyesirasert, telefonrol irok :)

(#3495) Mrdevil


Mrdevil
addikt

MedianetPlaza Info, akit érint!
Ezt a mailt küldték, talán akkor lesz belőle valami,remélem:
"Az Ön által megrendelt termék várhatóan 2013 04.17-én érkezik be raktárunkba.
Nagykerváltás történt most Cégünknél, ezért a megszokottnál többet kell várni a termékre, amiért elnézést kérünk. Amennyiben a hosszúra nyúlt várakozási idő nem felel meg Önnek a rendelését mind E-mailben mind telefonon töröltetheti.

Amikor átadjuk a futárnak a csomagot, e-mailben és telefonon értesítjük Önt.
Köszönjük megrendelését."

Ebbe csak az a vicces, hogy törölném a rendelést, már ki van nekik fizetve előre utalással. Akkor vissza adnák a pénzt, vagy mi?

[ Szerkesztve ]

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#3496) oszy válasza Mrdevil (#3495) üzenetére


oszy
veterán

Valószínű visszautalnák.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#3497) s3toraph válasza bl0ck (#3492) üzenetére


s3toraph
senior tag

Nekem is halt meg így egy transcend, egyik pillanatról a másikra, gép nem látta sehogy sem, laptop sem, nálam még hang sem volt, csak egyet villant rajta a led mikor bedugtam. Nekem cserélték egy-az-egyben. Ez nem hiszem hogy javítható hiba.

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#3498) bl0ck válasza s3toraph (#3497) üzenetére


bl0ck
tag

Én se nagyon hiszem, hogy ezt megjavítják. Csak az az idegesítő, hogy jövő héten valamikor elküldöm. 2-3 hét még szervizben megnézik, eldöntik, hogy milyen rendellenesség miatt ment tönkre, majd, hogy tudják-e javítani(kötve hiszem), s ha nem, akkor küldenek egy újat, ami attól függ, hogy a "bolt" ahonnan vettem mennyi idő alatt szerez egy újat. Ami meg 2naptól tarthat akár2 hétig is....

(#3499) andatti


andatti
senior tag

Én is most szeretnék venni pendrive-ot, a régi kingston 16 gigásom 3 év után megadta magát, így már nem garanciális. A 32 Gb-osok között nézelődtem, de nem tudok dönteni... Találtam egy olcsó netes boltot is, de még nem mertem rendelni, mert nem tudok sebességet a kütyükhöz, az meg nagy macera név alapján más oldalakon sebesség után kutatni... Valakinek van már tapasztalata a webáruházzal? Illetve melyiket ajánlanátok ti megvételre a 32 Gb-osok közül? A 10 Gb olvasás és 5 Gb írás nekem elég soványnak tűnik, de lehet, ha átformázom ntfs-re akkor gyorsulhat? A régi 16-os tudott 20-22 Mb-ot is írni, pedig csak 5-ért vettem áfa nélkül.

update1:
A kingston honlapján van egy pdf a cuccok sebességével, de a standard nekem nem mond semmit.

[ Szerkesztve ]

(#3500) oszy válasza andatti (#3499) üzenetére


oszy
veterán

én ezt választanám. :) és válsztom is :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.