Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Milyen pendrive-ot vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2901) McDog válasza Ruszki (#2900) üzenetére


McDog
aktív tag

Szívesen. Kellemes Ünnepeket Neked is!

[ Szerkesztve ]

(#2902) attiati


attiati
veterán

beálltam a sorba egy adata s102 16GB-os pendrive-val

az mitől van, hogy win7 alatt nem tudom megoldani a "hardver biztonságos leállítását"?
mindig az írja, hogy az eszköz még használatban van, pedig becsuktam a total commandert, automatikus indítás ablakot, mindent, ami a pendrive-val kapcsolatos

attól egyébként meghal, ha csak kihúzom? (és mondjuk már csatlakoztatom is egyből egy másik gépbe, majd így tovább.... adatokat pakolok át pc-ről laptopra folyamatosan)

[ Szerkesztve ]

(#2903) attiati


attiati
veterán

egy másik kérdés:

Szabad iránytű, mobiltelefon.... mellett tárolni a pendrive-ot? Van olyan dolog, ami kifejezetten árt neki?

(#2904) SOAD19


SOAD19
addikt

Hali!

Pár ezerért (5-7k környékén) tudnátok ajánlani valami tűrhető sebességű 8GB-os, vagy max. 16-os pendrive-ot?!
Kinézet annyira nem számít, inkább a sebességre helyezném a hangsúlyt.

Köszi!

(#2905) vond válasza SOAD19 (#2904) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Neked is egy jelenleg bestbuy 16 gigás ADATA S102 Pro lenne a legjobb...
5 ezer alatt is kapható... :)

(#2902) attiati: Eszközkezelőben, a tulajdonságok, házirendek fülön kapcsold ki az írási gyorsítótárazást... Ha ez megvan, nem is kell mindig leválasztanod a pendrive-ot... Esetleg annyit megtehetsz még, hogy minden file-művelet után vársz pár másodperced, hogy biztosan ne dolgozzon már (ugye nincs led, ami ezt jelezné)...

Ami a másik kérdést illeti:

A mágneseződés biztos nem használ a memória egységeknek, de hallottam már olyanról is, hogy valakinek teljesen tönkrement a pendrive-ja attól, hogy egy telefon mellett volt, amikor az csörgött... :)

Nem tudom ez mennyire jellemző (nekem pl. sokszor volt már csörgő telefon mellett az S102 Pro), de azt mondom, ha megoldható, akkor inkább ne tárold ilyen helyeken, biztos, ami biztos... ;)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2906) SOAD19 válasza vond (#2905) üzenetére


SOAD19
addikt

Köszi, még pofásan is néz ki, és ahogy láttam elég gyorsnak is tűnik.

(#2907) Rolly válasza vond (#2905) üzenetére


Rolly
veterán

én Adata pendriveot nem vennék ... páromnak eddig 2x tünt el minden adata róla úgy, hogy a win azt mondta formázatlan a pendrive ... pedig ő mindig alaposan leválasztja ...

(#2908) micyke911


micyke911
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy ADATA S102 32 Gb pendrivot és van egy kis problémám vele.
Egy pár hete már használom és ez idáig nem volt vele semmi gondom. De a mai napon hiaba teszem be a tv-be vagy a számítógépbe nem látja egyik készülék se. Illetve a Win7 Számítógép - Kezelés - Lemezkezelés fülön látszik de nem lehet még formázni se. Tulajdonságokban pedig azt írja hogy

Állapot : Üres
Partíció stílusa : MBR
Kapacitás : 0
Szabad Terület : 0
Foglalt lemezterület : 0

Van valakinek valami okos ötlete hogy mi lehet a probléma és hogy hogyan lehetne megjavítani?
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#2909) localhost válasza Rolly (#2907) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Rámutatok a szóviccre, kiemelést lásd...
"én Adata pendriveot nem vennék ... páromnak eddig 2x tünt el minden adata"
:R

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#2910) killer1203 válasza localhost (#2883) üzenetére


killer1203
senior tag

Azóta kb 5x lefuttattam a nod 32 őt, de ugyan az a gond, van amit átrak parancsikonba, le is formáztam már a pendrivot FAT32 re. Viszont ha törlöm ezeket a 2kb os fájlokat, akkor letörlés után megint ottlesznek :F Pedig nem talál a pendriveon egy db virust sem.. :W

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#2911) localhost válasza killer1203 (#2910) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Mondom, hogy vírusod van!
_________________________
Ne meggyőzni próbálj, hogy miért nincs, hanem fertőtleníts!
Esetleg CD-ről bootolva online keresőkkel és/vagy a NOD32 mellett/helyett más vírusírtókkal, és/vagy MBAM
És TELJES GÉP átvizsgálást sőt esetleg ROOT-vírusokat is keress.
Szánj rá két fél napot.
_________________________
Mondom, hogy vírusod van!

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#2912) killer1203 válasza localhost (#2911) üzenetére


killer1203
senior tag

Rendben még átnézem majd a gépet, jólenne megtalálni, elég idegesitő igy. :DDD

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#2913) Rolly válasza localhost (#2909) üzenetére


Rolly
veterán

látod, még tudat alatt is ilyen "vicces" szóvicceket írok :) milyen lehet ha ezt tudatosan csinálom

(#2914) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Ma kaptam egy Kingston DataTraveler111 USB3.0 16GB-os pendive-ot. Ennek mekkora sebességgel illene dolgoznia? Mert másoltam rá nem egészen 8 GB anyagot és nem tűnt valami gyorsnak. Sőt, kifejezetten soknak tűnt amíg felment.

(#2915) McDog válasza smiti (#2914) üzenetére


McDog
aktív tag

Itt egy teszt róla, ahol szintén írják, hogy nem a leggyorsabb..

(#2916) Hege1234


Hege1234
addikt

ez szerintetek mitől lehet ?

köszi előre is!

(#2917) killer1203 válasza localhost (#2911) üzenetére


killer1203
senior tag

Próbálkozok, de nem sikerül, Avast, NOD 32, MBAM is lefuttatva de igy is csinál parancsikonokat. :W

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#2918) McDog válasza killer1203 (#2917) üzenetére


McDog
aktív tag

Mik ezek a parancsikonok egy kettőnek e nevére rákeresve a neten nem találsz semmit?

(#2919) killer1203 válasza McDog (#2918) üzenetére


killer1203
senior tag

Van most rajta kb 1.5 gb zene, és abból van 6-8 db ami 2 kb os parancsikon lesz, letörlöm és egy 2 másodperc után egyből ottvannak :F most rádugtam a fényképező gépet ott pl nem is látom a mappákat csak egy explorer.exe parancsikont azt is törlöm és 2ms után ottvan megint :F

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#2920) McDog válasza killer1203 (#2919) üzenetére


McDog
aktív tag

A pozitív dolog ebben, hogy nem a pendrive-odank van baja, a rossz, hogy ez valami vírus lehet. Meg kellene próbálni a Spybot-ot vagy itt körbe nézni, de míg nincs behatárolva, hogy mi is az ezek csak próbálkozások.
Vagy egy Vírus a gépen topic, ahol viszont kimondottan ilyen problémákat vetnek fel, ott kellene megkérdezni, lehet hogy ott találkozózott már ezzel.

(#2921) andris811


andris811
tag

Sziasztok!

Tudnátok nekem magyar webshopból jó árú, USB 3.0-ás, 32 Gb-os pendrive-ot ajánlani?
Ezt az Adata s102-t jónak találom, dx-en, de nem szívesen rendelnék külföldről előre utalással, mert idén már egy pendrive-al megjártam így :(

(#2922) andris811 válasza andris811 (#2921) üzenetére


andris811
tag

Na így jó fél óra keresgélés után rájöttem, hogy ilyen pendrive, ilyen áron máshol nincs :( Tudnátok kis infót nyújtani erről a dx-ről? Mennyire megbízható, ti hogyan fizettek, ilyesmik... Köszi szépen!

(#2923) attiati


attiati
veterán

és egy samsung lcd tv-ről hogy lehet leválasztani rendesen a pendrive-ot?
vagy a tvknél nem kell?

(#2924) McDog válasza attiati (#2923) üzenetére


McDog
aktív tag

Elvileg kéne, de nem szokott rá menü, vagy lehetőség lenni, ha kikapcsolod a TV-t elvileg nem ad áramot a pendrive-nak, szerintem akkor kell kihúzni.

(#2925) DBAtti válasza andris811 (#2922) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Szia!

Pontosan ugyanez a rendelés volt a részemről, és ha jól emlékszem két hét alatt megjött, működik. Teszeket nem futtattam, de sima másolás (írás) közben TC szerint is elérte a 40-45MB-ot bizonyos fileoknál. Legutóbb inkább 20-30MB volt, szerintem ez normális, nem szintetikus tesztek (exFAT, default szektormérettel).

DX-el eddig nem volt problémám, kop kop, de nyilván arról nem tehetnek, hogy készülnek hibás darabok is. Elvileg intézik a garanciát is, de a postát ugye a vevő állja, nem nagyon érdemes foglalkozni vele, hacsak nem lehet megbugázni, hogy az angol részleg teljesítse.

ezen kívül van még onnan karpánt futáshoz, FiioE5 fejes erősítő, képernyővédő fóliák, és még kisebb kacatok, egyikkel sem volt probléma, a szállítás valóban ingyenes.

szerk: Még annyit, fizetés PayPal-en keresztül történt, pontos részletekkel, sajnos nem tudok szolgálni, mert testvérem intézte, én tőle "rendeltem meg" (nincs még PayPal acc-om, meg kicsit félek, hogy túlköltekeznék XD).

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#2926) andris811 válasza DBAtti (#2925) üzenetére


andris811
tag

Köszi a választ! A paypal-os fizetéssel nem lesz gond, ha megrendelem :)

(#2927) Colnago


Colnago
csendes tag

Sziasztok! Lehet hogy már valahol feltették a kérdésemet. Olvasok a pendrive-ok sebességéről, memóriachipek, vezérlők stb gondolom ezek is mind fontos tényezők, meg hogy márkás drága eszközök is hirtelen csak tönkremennek. Az érdekelne hogy a jelenleg kapható pendrive-ok között mi a különbség élettartamban de főleg megbízhatóságban mert ez talán mindennél fontosabb ha adatról van szó.

Kapni szinte névtelen olcsó 16 GB-ost 3 ezerért - Pagro Diskont csomagolású ami állítólag Platinum márka - és ugyanazt a kapacitást pl. Kingstonból kétszer annyiért. Aztán amikor laikusan letesztelem - mert ez a lényeg - megírom nagyobb adattal, egyformán teljesítenek időben is.

Az a kérdésem hogy az áramkör, a chip minősége megbízhatósága jobb egy márkával ellátottnál vagy mi indokolja a dupla árat? Gondolom a márka maga is drágítja de azért ilyen mikrochipeket nem sokan gyártanak netán hamisítanak, de ilyenről nem hallottam, tehát csak egy nagy gyártó terméke lehet az is amelyik más néven kerül fele annyiba. Ami drágíthatja az az igényesebb burkolat, kinézet ami egyből tapasztalható, ez a külső de mivan a belsővel?

Köszi akinek van vmi tapasztalata és megírja.

Benő

(#2928) McDog válasza Colnago (#2927) üzenetére


McDog
aktív tag

Mi okozhatja a dupla árat laikus szemmel?:

A nevesebb gyártók általában nagyobb garanciát vállalnak termékeikre, ha garanciáról van szó nem mindegy mire kaptunk garanciát egy nonane termékre, ami lehet, hogy 1-2 év után már nincs is, vagy 4 év múlva nem is emlékeznek rá vagy valami olyanra, amire 10 éve is tudták, hogy létezik, és 10 év múlva is fogják.

Ha a chip ugyanaz, amire építik nem mindig. A nevesek gyártók odafigyelnek a sebességre is. A Kingstone-on belül is van gyorsabb. A tesztben jól látszik, hogy a nagyoknál is van lassabb is meg gyorsabb is. Sőt valószínűleg versenyeznek is a vevőkért. A noname gyártónak valószínűleg nincs pénze fejlesztésre, vagy megnézi mit csinálnak a nagyok, vagy valamit kitalál, ahol nem biztos hogy mindenre odafigyel, vagy egy nagyobb gyárt elavulttá vált gyártósorát megveszi és csinál rá valami állatfigurát, vagy egyedi kinézetet.
A sebességet valószínűleg persze befolyásolja a memória minősége is amit egy nevesebb gyártó, miután drágábbak a termékei még megengedhet magának, a kicsinek valahol meg kell szorítani a nadrágszíjat.

A nagyoknál is van hibás igen, amiből több milliót vesznek nagyobb az esély hogy hibás is akad közöttük, mint ahol pár tíz-százezret. Ha egy nevesebb gyártó terméke adja be a kulcsot akkor hőbörög az ember, ír róla, nyoma van, mert jól megfizette, ha valami noname nem annyira zúgolódik, mert amikor megvette a terméket benne volt a pakliba, hanem legközelebb nem vesz olyat.

(Írtad a Platinum márkát, múltkor HDD kapcsán utána néztem mi fán terem. A német Bestmédia terméke, aki már elég régen a piacon van, a megírt DVD-i mai napig működnek lassan 10 után is.)

[ Szerkesztve ]

(#2929) Colnago válasza McDog (#2928) üzenetére


Colnago
csendes tag

Igaz és egyet értek azzal amit irtál. köszönöm. annyi gondolatot még hozzá hogy mivel ezek érzékeny mikroelektronikai áramkörök és hiba mindegyikkel akad -tehát nincsen biztonságban az adatom akkor sem ha a drágábbat választom, sőt arról sem nagyon tudok hogy milyen a meghibásodási arány a nevesebb és az olcsóbb tipusok közt - a piac pedig eléggé árérzékeny kis hazánkban, a használat során pedig mint irtam nem találok különbséget, az ember az olcsóbbat választja. Nem is biztos hogy rosszul dönt, gondolok itt olyan dolgokra hogy a dvd-k elterjedésekor nagy problémák voltak azzal kapcsolatban hogy melyik dvd lejátszó melyik lemezt játszotta le rendesen.
Ott sokszor a drága nagy nevű gyártók gépei alulmaradtak a márkátlanabb olcsó és "mindent visz" elnevezéssel ellátott gépek mellett. Pl. akkoriban az olcsó Yamada márkát ajánlották. A kétszer annyiba kerülő Philips és hasonlókkal meg gondok voltak.
Nem az olcsóbb márkátlanokat akarom magasztalni mielőtt félreért valaki, én is a nagyobb ismert márkát választom hasonló áron vagy drágábban is, de azért viszont elvárnám az annyival jobb vagy megbízhatóbb minőséget ami azért nem mindig van meg.

Benő

(#2930) Colnago válasza McDog (#2928) üzenetére


Colnago
csendes tag

A Platinum márkáról még annyit, hogy a Pagro diskont csomagolásában lévő noname pendrive németországban van csomagolva valami diszkont lánc saját terméke, a pendrive a saját gépben platinum névvel jelenik meg. A gyártási hely ami szintén fel van tüntetve a csomagoláson: made in asia. Mint minden ez is onnan származik valamelyik szalagról. Azt szokták mondani példának hogy egyes gyárakban ugy készülnek a termékek hogy a szalag végén egyik balra - pl. kingston - másik jobbra - pl. platinum feliratot kapja. csak egy példa nem konkrét.

Benő

(#2931) Spancho


Spancho
őstag

Sziasztok

x360-hoz kéne nekem egy legalább 16gb-s Pendrive.
(a miértjét nem részletezném ,röviden RGH)
Olcsó és megbízható pendrive kéne.
Lehetőleg szép ,ha lehet kicsi vékony ,hosszú garancia idővel.
usb 2.0 elég ,3.0-ás gépem még nincs jelenleg ,de hamarosan lesz.
Szóval ha nem jelentősen drágább mondjuk csak 1-2 ezer forinttal akkor beleférhet.
A keret 5k-tól mondjuk 8k-ig.
Ezek amik nekem elsőre tetszenének :

KINGSTON DataTraveler GE9
SANDISK Cruzer Blade 16GB
KINGMAX SuperStick mini 16GB

Köszi.

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#2932) Hege1234 válasza Spancho (#2931) üzenetére


Hege1234
addikt

sztem inkább
nézz ph-n egy 160gb os vinyót
+ 2-3000ft ért egy külső házat

nekem jtag-em van és így nagyon kényelmes hogy több játék is elfér rajta

csak egy ötlet

(#2933) Spancho válasza Hege1234 (#2932) üzenetére


Spancho
őstag

Szia. Van belső 120-as rajta ,csak néhány játék fagy stb.. azért gondoltam a penre. 8gb-al kipróbálva egy bizonyos játék ami fagyott ,rendesen ment. Azért gondoltam ,hogy egy 16oson elférne 1-2 ami esetleg a belső-n fagyna vagy fatalozna.Olyan játék amivel többet is játszunk pl fifa az rajta van. Amit meg csak végigvinnénk 1x az pont jó lenne a penre. De azért körülnézek a külső-k között ,csak mostanában elég drágák :) Havernak elvittem szervizbe a 2terrás külsőjét amit kicsit több mint 1 éve vett 20-ért ,most ugyan ott max 500gb-t lehet kapni annyiért.

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#2934) Hege1234 válasza Spancho (#2933) üzenetére


Hege1234
addikt

okk értem

bár az azért fura hogy fagyogat a belsőről
külsőről meg megy

sztem csinálj TU frissítést
lehet más rilízt szedtél le azért működött

(#2935) menthor


menthor
tag

hali!

kellene egy jó ajánlat az alábbi pendrive-ra!
Sandisk Cruzer Extreme 32GB

minimum 1év (honos) gari, lehetőleg BP
személyes átvétel...
egyelőre a legjobb ajánlat nálam

köszi, heló :DDD

the truth is out there

(#2936) Fagyi


Fagyi
aktív tag

Sziasztok!
Off kicsit ,de nem találtam jó topikot.
Emtec class4 micro sd. öt év gari venném ócón boltból 50 % egyéb bolti árhoz.
Androidis telóba lenne. Okés e a termék vagy van valami nyűgje?

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#2937) menthor válasza menthor (#2935) üzenetére


menthor
tag

illetve ennél jobb? :DDD

the truth is out there

(#2938) Samanbacsii


Samanbacsii
őstag

Sziasztok!
Letezik mostansag 3.0 es esata csatolo felulettel pendrive? Regota keresek de nem talalok. Ha vki tud ilyet megkoszonnem... :R :)) 2.0-val van...

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#2939) Fagyi válasza Fagyi (#2936) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Kimaradt 32 gb.

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#2940) GrooveHero válasza menthor (#2935) üzenetére


GrooveHero
addikt

Ezt én is néztem, de nincs ki írva, hogy mennyi gari van hozzá. Nem tudom hol lehetnem megkérdezni. Bár lehet tudok valakit. Edigitalban is van 19-ért, de néz meg mennyi gari van rá. 10 év!! Amúgy élettartam garival adják, egyes helyeken (Németország, meg még 1-2 ország) 30 év!!! :Y :Y

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#2941) menthor válasza GrooveHero (#2940) üzenetére


menthor
tag

ha megnézed jobban, a gari ott van az ára alatt. 2év jár rá!
nekem azért sajnos most nem ér meg +10k-t a 10év ED gari... :U

the truth is out there

(#2942) GrooveHero válasza menthor (#2941) üzenetére


GrooveHero
addikt

Bocsi, azt el is felejtettem mondani, hoy itmedia.sk oldalon is van. Megkérdeztem egy illetőt, ő azt mondta, hogy 1 év van rá, utánna meg állítólag élettartam gari. Ott 11k körül van.

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#2943) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Sziasztok.
Egy viszonylag gyors, 16GB-os pendrive-ot tudnátok ajánlani? :R

(#2944) menthor válasza Recon666 (#2943) üzenetére


menthor
tag

viszonylag gyors, usb3.0 100/50, kiváló ár-érték arány -> link
olvass feljebb és minden-ki-derül :D

the truth is out there

(#2945) Recon666 válasza menthor (#2944) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

:R

(#2946) menthor válasza GrooveHero (#2942) üzenetére


menthor
tag

igen, azzal is találkoztam, fentebb linkeltem is, ott épp 12.157huf 1év.
akkor már pixmania: 2év, szállítással együtt is csak 10.718 :U

az élettartam GYÁRI gari kb minden normálisabb drive-nál működik,
csak ott már neked kell intézni a gariztatást. ezért jó ha van legalább
1év itthon, addig optimális esetben kiderül a turpisság :DDD

[ Szerkesztve ]

the truth is out there

(#2947) GrooveHero válasza menthor (#2946) üzenetére


GrooveHero
addikt

Tiszta sor. Bár nekem inkább a Pixmániával lenne bajom. Személyesen ugyan semmi, rendeltem régen tőlük egy számítógépházat, nem volt semmi gond. De állítólag nem járt mindenki ilyen jól :N

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#2948) Hege1234


Hege1234
addikt

én se ajánlanám őket!
pozitívat még nem hallottam róluk

(pixmania)

[ Szerkesztve ]

(#2949) menthor


menthor
tag

nekem eddig még nem volt bajom velük :)

the truth is out there

(#2950) Spancho


Spancho
őstag

Sziasztok.

KINGSTON DataTraveler 111 16GB

Ennél van jobb ,megbízhatóbb 16gb-s pendrive ? (+- 2-3k)
5év gari ,és eddig mindig Kingstonjaim voltak ,semmi bajuk eddig :)
(napi használatra lenne)

Köszi.

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.