Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Milyen pendrive-ot vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3601) bul07 válasza jilian (#3596) üzenetére


bul07
nagyúr

Hát igen , viszont ilyen értéknél azért már a garancia kérdése se mellékes
Amúgy én is néztem ezt a típust, de sokalltam ezeket az árakat 32 , 64

Én is észrevettem hogy a HDD visszafogja a penre írást , ha elkezdek valamit másolni a penre és közben még egyik partícióról a másikra is másolok lecsökken a sebesség , nem elég gyors a HDD
Amúgy nagyon sokat számít még az alaplap is , az én lapomba nagyon gyenge a USB 3.0, vagyis a lapban nincs elég sávszélesség vagy nem kezeli jól

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#3602) andatti válasza bul07 (#3601) üzenetére


andatti
senior tag

Amiket linkeltél ott valóban drágának tűnik, de pl. ebay-en mi 9-ért néztük pl. a 32 Gb-osat, ami azért barátságosnak tűnik. főleg ingyen szállítással. a te linked szállítással minimum 15-16-ba kerülne...

(#3603) bul07 válasza andatti (#3602) üzenetére


bul07
nagyúr

itmedia nagyon gyorsan szállít és a jobbfajta szlovák cég , pl telefonon egyeztetik a rendelést
ha hétfőn rendeled nagy többségében kedden adják át a futárnak
Én már vagy 5-6éve rendelek tőlük dolgokat(régen főleg DVD-et rendeltem)
Ha a 32-at vesszük 12.505Ft - ere a futár 897Ft, pickpackponti szállításnál 0Ft
Amúgy sávos a szállítási díjszabásuk

Igen az ebay-en jobb áron van viszont a garanciáztatás kérdéses lehet , bár a itmedia esetén is Szlovákiába kel kijuttatni(de teljes magyar ügyfélszolgálat)
Mondjuk ere is Worldwide lifetime warranty garancia van

Keressük már meg az Adata meg a SanDisk garanciáztatásának helyét , legjobb lenne magyar hely ha van
SanDisk esetén úgy rákérdeznék hogy befogadják e a ebay-en vásárolt tételeket is, mert ugye az csak másik kontinensről származik

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#3604) Mrdevil válasza bul07 (#3601) üzenetére


Mrdevil
addikt

Sajna az én lapom nem USB3.0-ás, viszont egy ilyenen gondolkodtam:
[link]

Vajon segít valamit a másolási sebességen? Csak jobb mint egy 2.0.

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#3605) GrooveHero válasza Mrdevil (#3604) üzenetére


GrooveHero
addikt

Ilyen volt nekem is, csak nem Sharkoon márkájú, de tök mindegy, mert mindegyiken ugyan az a NEC chip van. Nekem nem volt jó a rendszeremhez. Win7 64bit. Egy másik gépen viszont igen. Az egy 1155-ös rendszer volt, az enyém egy régi 775-ös.

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#3606) Sterilzona válasza Mrdevil (#3604) üzenetére


Sterilzona
senior tag

Nekem transcend,valami ilyesmi markaju van. .kb hozza vele amit tudnia kell a pennek. usb 3.0-an.
win 7 64 biten

(#3607) Mrdevil válasza Sterilzona (#3606) üzenetére


Mrdevil
addikt

Na, azért mondom, akkor nem olyan rossz ötlet egy ilyen beszerzése. ( ennyi pénzt megér ) Csak előbb jönne meg a penem..... :K

[ Szerkesztve ]

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#3608) andatti


andatti
senior tag

Ha már annyit propagáltuk itt ezt a Sandisk Cruzer Extreme 32GB most egy licites oldalon még 0 Ft-on áll. Persze szerintem ez lutri, meg nem is értem a működést se... De másnak lehet próbálkozni... :) ;)

(#3609) GrooveHero válasza andatti (#3608) üzenetére


GrooveHero
addikt

Ez kérlek úgy működik, hogy az idő lejártával visszaugrik 10mp-re mert jön rá a licit, és tulajdonképpen mindig elölről kezdődik, ha jön új licit. Sztem kb 1000Ft-ot lehet rajta spórolni, mert nagyjából ott lesz azon az áron, mint ha rendesen boltban vennéd.

Nézd meg ezt az Apple macbook-ot, most kb 15k-ba kerül, de folyamatosan újraindul. 320-at ér, kb 318-nál ér véget majd a licit, a nyakam tenném rá :K

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#3610) bul07 válasza Mrdevil (#3604) üzenetére


bul07
nagyúr

ebay-en fele áron találsz , csak ugye az a fránya garancia , mert egy 1800Ft dolgot nem éri meg kipostázni ha elromlik
Bár ha mondjuk a 27napon megjön akkor van 25-30nap tesztelni a cuccot(60napig lehet értékelni az eladót) és ha baj van az eladóval jó pozícióból egyezkedni(negatív értékeléstől való félelem)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#3611) Kasya válasza GrooveHero (#3609) üzenetére


Kasya
nagyúr

Jol latom, hogy 29ft-ert elvitte? :/

(#3612) andatti válasza Kasya (#3611) üzenetére


andatti
senior tag

Jól látod, de nekem akkor is valami nem oké ebben a rendszerben...

(#3613) GrooveHero válasza Kasya (#3611) üzenetére


GrooveHero
addikt

egy kis szemrehányás? ;]
Igen, elképzelhető. Nem is azt mondtam, hogy nem lehet rajta nyerni, de nagyon jól ki kell fogni olyan terméket, ami csúnyán fogalmazva a kutyának sem kell. Akkor elképzelhető. De ezt a felette látható termékekkel, amik kicsit népszerűbbek, ezt tuti nem csinálod meg :N

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#3614) Kasya válasza GrooveHero (#3613) üzenetére


Kasya
nagyúr

Ugyan :P Na de hat igazad van..egy Sandisk Cruzer a kutyanak se kell :DDD Befejeztem

Andatti: Ami nem oke a rendszerben, hogy "licit kattintast" = bid-et kell venned. Tehat nem teheted meg, hogy valamire elkezded a licitet es nem fejezed be, mert akkor csak penzt buksz (annyit, amennyit rakattintottal * osszeg amiert a kattintas lehetoseget vetted). Kijohetsz olcson, de akkor vegig kell vinni minden licitet. Az mar csak raadas, hogy egyes licitek klikkelese tobbszoros bid-be kerul. Ha jol ertem a rendszert...de most olvasom a gyikot.

[ Szerkesztve ]

(#3615) andatti válasza Kasya (#3614) üzenetére


andatti
senior tag

Igazán nem akarom a licit oldalt propagálni, de megint kiraktak egy Sandisk Cruzer Extreme 32GB Pendrive De most csak majdnem éjfél körül indul az "igazi" licit...

(#3616) Findzs


Findzs
addikt

furcsa nekem ez a licitálós oldal
valami susmus van a háttérben tuti

pl: nem viszi el senki, honnan tudnánk?
mindenki klikkel fizeti a lovét aztán meg nem fiszi el senki csak úgy tesznek, hogy elkelt

pont mint a lottó ötös

majd ha valaki közülünk szól, hogy igen megvettem x összegér és át is vette a postástól akkor elhiszem

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#3617) GrooveHero válasza Findzs (#3616) üzenetére


GrooveHero
addikt

A legdurvább, hogy licitáló gép van és akkor is licitál, amikor te ott sem vagy. Valahol mondjuk jó is, mert ha éjjel 4-kor zárul vmi, amit meg akarok venni, akkor beállítom, hogy mondjuk 2ft-osával emelkedjen és max 15 ezer forintig. Aztán ha nyerek jó, ha nem, akkó' így jártam. Jó is meg rossz is ez így.

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#3618) Findzs


Findzs
addikt

"A portál üzemeltetője a Welmory Limited Társaság, Ciprusi székhellyel, Nicosia P.C. 1065 Arch. Makariou III, 2-4/703 székhellyel, bejelentve a Ciprusi vállalkozók nyilvántartásában a HE 245903 számon, a Ciprusi Ipari, Kereskedelmi és Turisztikai Minisztérium, Társaság Nyilvántartás Ügyosztálya által. Részvénytőke 1 001 000 EUR (egy millió egy ezer Euro) alapító tőkével."

úgy látszik megvan a megoldásuk a jelenlegi válságukra :))

volt egyébként már ilyen netes licitálós oldal régebben (nem jut eszembe a neve) ahol egységeket lehetett venni és az olyan volt mint a pénz amiből licitálhattál, de érdekes módon eltűnt az az oldal ;]

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#3619) Findzs válasza Findzs (#3618) üzenetére


Findzs
addikt

lejárt az időm

találtam egy ilyen linket is fogy. védős:[link]

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#3620) andatti válasza Findzs (#3616) üzenetére


andatti
senior tag

Nos, mivel én még 2011-ben regeltem erre a licites oldalra, most rájöttem, hogy nekem van 110 bid-em, így megkockáztattam egy licit-et, hisz én azt ajándékba kaptam... DE 1 Ft -al emelkedik a licit, ami 3 bid-be kerül.
500 Bid 7000 Ft-ba kerül, (1 bid 14 FT) vagy akciósan (1x lehet csak) 600 Bid 4500 Ft(1 bid 7,5Ft)
No, közben befejeződött, 201 Ft-ért kelt el, ami ugye kapásból 603 bid, ami akció nélkül mondjuk 3000 ft, DE mivel volt 13 licitáló, ki lehet számolni, hogy az oldalnak bőven megérte, még úgy is, hogy 156 Ft-tól csak 2 versenyző licitált. Ugyanis a bid-ek "elvesznek", úgy is írhatnám az a pénz el lett égetve, mert nem kapod vissza... (az nyert aki magasabb összeget állított be az automatán) délután azért kelhetett el 23 ft-ért, mert több licitáló volt, így hamarabb bejött az ára. De lehet, hogy tévedek...
végül is nekem az ilyenek miatt gyanús minden licites oldal.
Mindegy valódi pénzt nem fogok rááldozni az biztos, az ajándékomért meg nem kár... (95 Ft-ig bírtam... ) :)
Ha valamit elszámoltam, bocsánat érte, késő van és a matekot mindig el tudom rontani...

(#3621) andatti válasza andatti (#3620) üzenetére


andatti
senior tag

No kiszámoltam 201 Ft, ami 603 bid, és a normál bid áron számolva ez 8442 Ft-ba kerül. Azaz nem sokkal olcsóbb, mintha egyéb módon rendelné meg az ember. A csavar abban van, hogy nem elejétől a végéig licitál valaki, bár ezzel azt kockáztatja, hogy esetleg lemarad róla. Bár 8-10 licitáló esetén "ráér" akkor bekapcsolódni, ha már csak 2-3 licitáló maradt...
DE
Ettől függetlenül szerintem nem éri meg... csak az eladónak, mert minden licitáló elveszti a bedobott bid-jeit és Ft-jait... Így akár többszörösét is keresheti 1-1 terméken.

Befejeztem az off-olást.

(#3622) Findzs válasza andatti (#3621) üzenetére


Findzs
addikt

erről van szó, lehet valaki jól jár ha mázlija van de kicsi rá az esély
az üzemeltető meg tömi a zsebét

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#3623) tomy0628


tomy0628
aktív tag

Sziasztok!
Van egy ilyen pendrive-om:
Corsair Voyager GT 32GB USB 3.0
Olyan problémám lenne hogy ha egy nagyobb fájlt szeretnék rámásolni akkor kiír valamit hogy túl nagy a fájl és nem engedi rámásolni,(fájl túl nagyméretű a cél fájlrendszeréhez) mindezt úgy hogy USB 3 as portba van bedugva és 28Mb/s el másol.
Esetleg tudnátok segíteni? Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#3624) vond válasza tomy0628 (#3623) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Formázd le NTFS-re, vagy - ha az eszközeid is szeretik - EXFAT-re...

Filekezelőben (pl. Total Comander, Windows intéző, stb.) jobb gomb a meghajtón » Formázás » Filerendszer kiválasztása

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#3625) andatti válasza tomy0628 (#3623) üzenetére


andatti
senior tag

Lehet, hogy még az eredeti Fat32 a formázása? Ugyanis abban az esetben csak 3-4 Gb-os cuccot lehet rátenni, nagyobbat nem. Formázd át NTFS-re és akkor már bármekkora fájlt rá tudsz másolni a 32 Gb-os pednrive-odra. Ha már NTFS, akkor nem tudom mi lehet a gond. :) ;)

No majdnem egyszerre írtunk... XD XD

[ Szerkesztve ]

(#3626) tomy0628 válasza vond (#3624) üzenetére


tomy0628
aktív tag

Köszönöm sikerült, gyorsformázás be volt pipálva remélem nem gond.
Most másolok valamit, 30MB/s az gondolom nem valami jó USB3-on, 80 ról indult..

[ Szerkesztve ]

(#3627) Kasya válasza Findzs (#3622) üzenetére


Kasya
nagyúr

Ugyanerre jutottam én is. Ráadásul könnyen ré is lehet fizetni...

[ Szerkesztve ]

(#3628) vond válasza tomy0628 (#3626) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Szívesen! ;)

Jó a gyorsformázás is...

Összességében 40-45 körül kellene írnia... Az hogy 80-at és 30-at is látsz közben, az az NTFS filerendszer sajátossága (az elején mindig gyorsabb, aztán belassul, de végeredményben nagyjából annyi idő alatt végez a művelettel, mint ha állandó sebességet jelezne)...

Ha támogatják az eszközeid, operációs rendszereid az EXFAT-et, akkor told át arra, ott megláthatod, milyen sebességet tud fixen...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#3629) bul07 válasza vond (#3628) üzenetére


bul07
nagyúr

Gyári adat 3.0-án 40 így 45-el nemigen fog írni

Azért elég meglepő hogy nem éri ell a 50-es írást

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#3630) vond válasza bul07 (#3629) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Miért ne írhatna többel, mint a gyári adat? Több tesztet is megnéztem, mielőtt írtam volna tomy0628-nak, és bizony max. 44-46-ot is tud...

Az én 16 gigás S102 Pro-mra is 100/25-öt írnak, mégis mindig 105/27-tel nyomja...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#3631) tomy0628 válasza vond (#3630) üzenetére


tomy0628
aktív tag

Most 20-25 el másolt egy 1gb-os albumot, mindjárt kész a teszt és kiteszem.
NTFS-re formázva ezt produkálta:

[ Szerkesztve ]

(#3632) Fishor


Fishor
senior tag

Sziasztok!

Milyen 3.0-s pendrive-ot ajánlotok? Filmeket akarok rámásolni aztán tv-ről nézni. 16 vagy 32 gigásra gondoltam.
Amik így első blikkre tetszenek az főleg a Sandisk Extrem és a Kingston Ultimate. Melyik a jobb a kettő közül, illetve mi (más) amit érdemes megvenni?
Jelenleg 8 gigásom van de arra csak 6M-val tudok másolni, és így sok idő.

Üdv: Fishor

(#3633) bul07 válasza Fishor (#3632) üzenetére


bul07
nagyúr

Ezt a hozzászólásomat nézd meg

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#3634) Fishor válasza bul07 (#3633) üzenetére


Fishor
senior tag

Itt is a Sandisket írod leggyorsabbként, habár azt az árat nem tudom honnan szedted, mert én 15000 környékén láttam a 32 es Sandisket. Eddig mindig Kingstonom volt, de ez a Sandisk tetszik és a leírások alapján jobb (gyorsabb) mint a Kingston. Még annyit kérdeznék, hogy a 32 illetve 16 gigás közt van sebesség különbség? Valahol olvastam, hogy van ahol a kisebb a lassabb, de nem tudom mennyivel. Kicsit még a méreten is hezitálok, mert 32esre már ráférne akár egy normálisabb 3d-s film is, viszont árban jóval drágább arányaiban mint a 16 os.
Szerintetek is jó ez a Sandisk ebben az árkategóriában, érdemes megvenni?

Üdv: Fishor

(#3635) bul07 válasza Fishor (#3634) üzenetére


bul07
nagyúr

Ha rákattintottál volna akkor be is jött volna az ebay oldal, ott annyiba kerül jelenleg, kb 8700Ft

16GB-sok sokkal lassabbak van hogy 50% lassabbak írásban
itt van két sandisk extreme teszt 16gb és a 32GB Jól látható a különbség, bár ez egy eleve gyors pen így simán bevállalható a 16Gb-os is
Ha más termékekről van szó akkor még látványosabb az eltérés
Mondjuk amelyiknél 3.0 a 32Gb-nak 50MB/s az írása az már 16GB-nál lehet 20-25MB/s körül

És még nem is néztük a 2.0 írási sebességet mert az eleve kisebb
32gb esetén 3.0-án ír 50-el az jó esetben 2.0-an 25-30-al fog , ha megnézzük ezt 16gb-on akkor 3.0-ám 25-el 2.0 lehet hogy ez az érték 10-15 lesz ez már lassú

Ha nem vállalod be az ebayt abban az esetben a véleményem
Tehát ahol nézted 15e Ft a 32GB-os kétségtelen hogy kimagaslóan jó ebessége van de ha megnézzük a ADATA 32GB N005 Pro 8 052 Ft ennek a sebessége 180/50MB/s, olvasásra még ez is rettentő gyors(sok HDD lepipál) de írásra már csak "átlagos" , tehát ha tudsz annyi kompromisszumot kötni hogy nem 120 MB/s(sandisk) az írásod hanem "csak" 50 MB/s, akkor elég az olcsóbb is

Na de még lehetne nézni az apróbb fájlok másolási sebességét is mert ott egyértelműen a sandisk extreme a nyerő és ADATA N005 Pro lassabb ebben

Tehát sok mindent kell mérlegelni és a úgy dönteni hogy ki mire használja , mert ha apróbb fájlokat másol az ember az kell nézni ha nagyobbakat akkor azt, és el kell dönteni hogy menyi kompromisszum vállalható

amúgy lehet hogy mai fejemmel ebay-t választanám és megrendelném onnan a sandisk extreme-et , van kockázata de .....

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#3636) Fishor válasza bul07 (#3635) üzenetére


Fishor
senior tag

Köszi hogy ezt belinkelted. Van ismerősöm aki szokott ebay-en rendelni, így megdumálom vele, ha nem túl nyűgös, akkor megrendeltetem vele, ha túl nyűgös akkor meg megveszem 16900 az edigitalba, bár jobb lenne fél áron. Annyi jobb van ha itt veszem, hogy helyben van és van gar, habár ezekkel nem hiszem hogy lennének problémák. A sebességek alapján viszont egyértelműen a 32-est fogom választani.

Üdv: Fishor

(#3637) bul07 válasza Fishor (#3636) üzenetére


bul07
nagyúr

Itt van olcsóban is, garancia is érvényesíthető

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#3638) Fishor válasza bul07 (#3637) üzenetére


Fishor
senior tag

Köszi, de már mindegy. Megrendeltettem amit linkeltél. 9500-ból az kijön azt mondta a kollega. Igaz 3 hét, de 16900 hoz képest nagyon jó ár, és nekem sem sürgős a dolog, szóval megéri várni. Hiba meg remélhetőleg nem lesz vele.

Üdv: Fishor

(#3639) bul07 válasza Fishor (#3638) üzenetére


bul07
nagyúr

Hogyne jönne ki 9500-ból mikkor 8700ft az ára és ingyenes a szállítás, nem bántásból írom

Ha megjön kérlek számolj be róla hogy minden renben zajlott e
És hogy a pen tökéletesen működik e , sebesség teszteken felül enged még rá a h2testw nevű programot, amely randomszerű adatokkal teleírja a pendrive-ot, majd azt vissza is olvassa és azt figyeli, hogy történt-e adatvesztés..

Ja és annyi még hogy az ebayen a 45-ik napig ne adjatok pzitív értékelést mert ha gond van előny hogy még lehet neki negatív értékkelést adni, előnyösebb pozícióból lehet tárgyalni

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#3640) Fishor válasza bul07 (#3639) üzenetére


Fishor
senior tag

Középárfolyammal van számolva számolva az az ár, így 9100 volt amit fizetni kellett valamint az utalási költség jön még rá. Így is nagyon jó ár szerintem, már csak az kell, hogy küldjék el, és jó legyen a termék.

Üdv: Fishor

(#3641) bul07 válasza Fishor (#3640) üzenetére


bul07
nagyúr

PayPal-os fizetésnél egyből kiírja a tényleges összeget(ha nem a bankkal váltat), és ez nem utalás hanem kártyás fizetés, viszont van olyan bank amelyiknél a kártyás fizetésnél is tranzakciós adó(ez 9000Ft-ra olyan 20Ft tehát nem vészes, Erste banknál nincs)
Én ha rendelek havernak akkor vásárlás után egyből küldöm át a PayPal-os emailt(számla) meg az összes ahhoz a termékhez tartozó emailt, 3-4db szokott lenni összesen

Szerintem ez az eladó ad Tracking numbert(nyomon követés szám) majd kérdez rá annál akivel vetetted hogy adott e(postázás után, tehát pár nappal a rendelés után)

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#3642) Fishor válasza bul07 (#3641) üzenetére


Fishor
senior tag

Nem akarom zaklatni emiatt folyton a kollegát, azt mondta 3 hét múlva meglesz, ő már sokat ebayezett, így jobban tudja a dolgokat mint én.

Üdv: Fishor

(#3643) bul07 válasza Fishor (#3642) üzenetére


bul07
nagyúr

Jó persze

Írtam a magyar Sandisk forgalmazónak(Hama kft.) hogy hogy állnak hozzá ebay-es Sandisk garanciáztatásához

A-Data forgalmazóját még nem találtam meg

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#3644) Fishor válasza bul07 (#3643) üzenetére


Fishor
senior tag

Volt már egy pár pendrivem 512 2g 8g kingstonok, meg a 2 gigás több ismerősömnek is van, még nem volt sose probléma velük. Azért ez nem egy vinyó, nincs benne mozgó alkatrész, elvileg nem kéne hogy gond legyen vele, nem véletlen adnak rájuk 5-10, életfogytos gart. Én bízom benne hogy nem lesz vele gond.

Üdv: Fishor

(#3645) Fishor válasza bul07 (#3635) üzenetére


Fishor
senior tag

Ezek a tesztben szereplő MB/sec ek megabájtok vagy megabitek?

Üdv: Fishor

(#3646) bul07 válasza Fishor (#3644) üzenetére


bul07
nagyúr

Nekem volt már olyan kingston egyik pillanatról a másikra nem engedett rá másolni, és leformázni se tudtam

Legfőbb ellenségük a leejtés, meg a nem szakszerű eltávolítás(amikkor valaki csak simán ki húzza őket a gépből, vagy a média lejátszóból úgy húzza ki hogy be van kapcsolva)

ATTO Disk Bencmark megabit/s-ben mér sandisk extreme mérés (persze a jobb oldalt lévő számra gondolok), de alul a ott van MB/s-ben is
Tehát a 120374Mb/s~= 120MB/s , tehát 1200Mb-ot 10sec alatt másol át

De azért ne lepődj meg ha nem fog ennyivel menni mert ehhez már elkel a SDD
Csináltam egy mérést a HDD-ről (lent kép), jól látható hogy írásban még csak csak ki tudja elégíteni, de ha a penről másolnám az adatokat akkor a HDD-re akkor már belassítaná a HDD
[link]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#3647) bul07 válasza bul07 (#3646) üzenetére


bul07
nagyúr

Fr@ncba elrontottam
Helyesen:
Tehát a 120374Mb/s~= 120MB/s , tehát 1200MB-ot 10sec alatt másol át

Utolsó mondatban is van szóismétlés mi egy más az már úgy marad

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#3648) Fishor válasza bul07 (#3647) üzenetére


Fishor
senior tag

Akkor ezt nem kell 8cal osztani? Mint az interneten megadott 40Mbit/sec az valójában 5megbyte-tal tölt. Mindenesetre a réginél biztos hogy gyorsabb lesz mert az 6 megával tud csak másolni filmet. Meg amúgy azt nem értem, ez win 7 alatt lett rendszeres, pendrivénél, de még a 3.0 usb vinyomnál is, hogy az elején felugrik nagyon a sebesség gyorsan elér ilyen 99 van hogy 100%ra is utána meg még percekig kell várni, hogy ténylegesen befejezze a munkát, ilyenkor még háttérbe se lehet már letenni mert kicsit olyan mintha fagyna. Utána persze befejezi és minden ok. Ez miért lehet?

Üdv: Fishor

(#3649) vond válasza Fishor (#3648) üzenetére


vond
MODERÁTOR

De, 8-cal kell osztani: 1 byte = 8 bit...

És pendrive-oknál, merevlemezeknél mindig MB/s-ban adják meg a sebességet...

A Kbit, Mbit, Gbit egységeket általában hálózati sebességeknél, filmek, zenék minőségénél (bitrátájánál), stb. használják...

(#3647) bul07: Ott valami nagyon nem jó...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#3650) Fishor válasza vond (#3649) üzenetére


Fishor
senior tag

Jajj ez a bit meg byte mindig megzavar. Most a totalcommanderben lévő film melletti 700mega az megabyte ugye? Tehát akkor az 100MB/s sebességgel 56Mp alatt fog átmásolódni? Mert 100Mb/s az 12,5 Mbyte/s és akkor a 700MB/12,5=56?

Aki kitalálálta ezt a 8as váltószámot....

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.