Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Milyen pendrive-ot vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3351) bb0t válasza s3toraph (#3347) üzenetére


bb0t
senior tag

Olvasgasd ezt aztán döntsd el te. Valaki a sok rossz ellenére is mer tőlük rendelni én nem tenném :D A másik helyről is rendeltek már innen is asszem, olyasmi rémlik, hogy nagyon sokára ért oda a cucc. De ebben nem vagyok biztos.

Findzs: Kár, hogy alapból egy nagy rakás ... az a rendszer. :U

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#3352) s3toraph válasza Kasya (#3350) üzenetére


s3toraph
senior tag

Értem. Ha megkérlek rá, PÜ-ben adsz 1-2 instrukciót, mire kell figyelni ha amazonról akarok rendelni (eladó megbízhatóságát hogyan ellenőrizzem, paypallal vagy mivel fizessek, garanciát általában hogyan lehet intézni, ilyesmi)? :P Még nem rendeltem innen, de jobb árak vannak mint itthon.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#3353) s3toraph válasza bb0t (#3351) üzenetére


s3toraph
senior tag

Értem, köszi! Még jó hogy megkérdeztem. Marad itthoni bolt vagy amazon, úgy fest. :R

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#3354) s3toraph


s3toraph
senior tag

Bocs az OFF-ért, de fontos lenne: amazon.com-ról nektek enged Magyarországra rendelni? Mert nekem nem. :O Amazon.co.uk-n engedné, de ott jelentősen drágábban van ugyanaz a termék. :O

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#3355) bb0t válasza s3toraph (#3354) üzenetére


bb0t
senior tag

Egy ilyet találtam de én magam még nem rendeltem onnan tehát nem tudom:

Elkezdtem próbálgatni és azt írják, hogy a magyarországi megadott címemre nem tudják szállítani. Elírhattam valamit, vagy Magyarországra nem szállítanak?

Köszönöm!

Nem minden eladó szállít Magyarországra!
Az Amazon –tol vedd meg, és ök. biztos szállítanak. Van egy ilyen lehetőség, az általad említett terméknél, hogy, „7 new „ az jelöli a többi eladót, ott megtalálod az amazont is!
Ha EU-n belülről jön, akkor nincs vám!

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#3356) s3toraph válasza bb0t (#3355) üzenetére


s3toraph
senior tag

Köszi!

Én úgy jártam, hogy amazon.com-on a megrendeléskor a véglegesítése előtt jelezte hogy erre a címre nem lehetséges a kiszállítás. Más opció lehet hogy volt, nekem nem tűnt fel... (még nem szoktam meg az oldalt).
Majd megnézem megint mert most már érdekel, elnéztem-e valamit. :Y

Ez a bejegyzés amit találtál szerintem nem amazonról történő rendelésnél kér segítséget, legalábbis a válasz alapján.
Rendelni szerintem is kellene tudni (miért nem küldenék el világszerte bárhová?), max. a com-ról drágább mert lehetséges hogy lesz vám is (amit elvileg kiír mint tételt rendelés közben). EU-n belülről nincs vám, ez igaz, olvastam róla.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#3357) bb0t válasza s3toraph (#3356) üzenetére


bb0t
senior tag

De, ITT az egész topik.

Én megnyitottam amazonon egy sandisk 32 gigásat ki volt írva egy ár meg alá, hogy "10 news" rákattintottam és kilistázott még egy csomó helyet ahonnan meg lehet venni, szerintem az is amazonon keresztül de ebbe nem mentem bele..

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#3358) kinghaxor válasza s3toraph (#3349) üzenetére


kinghaxor
aktív tag

Én rendeltem 32-es Sandisk Extreme-et a MediaNetplaza-tól nem olyan régen. Azóta a második rendelésemre várok. Igaz az már nem az enyém lesz. Ha tőlük rendelsz, meg fogod kapni, csak sokat kell rá várni mert nincs náluk raktáron. Nekem előre utalással egy 10-esért ért házhoz a cucc. Akkor még kicsit olcsóbbak voltak. De ha részletesen érdekel a dolog, akkor olvasd el a régebbi hozzászólásaimat a topikban. A sebesség tesztekkel még adós vagyok, de sajnos be kellett vonulnom egy kis kényszerpihenőre a helyi kórházba, ott pedig nem volt netem, így ez elmaradt, de a mai nap folyamán megpróbálom pótolni.

(#3359) Findzs válasza kinghaxor (#3358) üzenetére


Findzs
addikt

várjuk a tesztet és jobbulást :K

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#3360) s3toraph válasza bb0t (#3357) üzenetére


s3toraph
senior tag

Köszi, megnézem (a PH-s amazon topic elég kihalt, azért is kérdeztem meg).

A "news"-okat én is láttam, csak nem értettem hogy ez most mi akar lenni? :B Utána olvasok.

kinghaxor :
Köszönöm a tippet, és jobbulást kívánok! :)

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#3361) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Hali,

Milyen ~60-100GB adattárolót vegyek 10-20k értékben, ami USB 3.0-ás és ebben az árszegmensben a legjobb sebességet nyújtja?
Külső vinyó, vagy inkább pendrive? és azon belül mit pontosan?
Arra kell, hogy napi szinten vigyek át a TV-re 40-50GB tartalmakat.

Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#3362) vond válasza DeathAdder (#3361) üzenetére


vond
MODERÁTOR

1) Kicsivel 20 ezer felett egy Sandisk Cruzer Extreme 64GB sebességbajnok pendrive...

2) Kicsivel 20 ezer alatt egy ADATA N005 64GB pendrive (de ebben a kategóriában már van több versenyző is)...

3) 3 év garis Hitachi 500GB Travelstar Z5K500 2,5-es HDD + RaidSonic Icy Box USB3.0 alumínium külső ház, vagy valami más megbízható cucc (össz. kb. 16 ezer)...

4) Az előbb említett külső ház + egy 64 gigás SSD (20 ezer alatt megvan ez is)...

5) 20k körül már akár egy hálózatba köthető médialejátszót is nézhetsz, és akkor nem kell másolgatni, hanem simán megosztod a gépen a tartalmakat...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#3363) DeathAdder válasza vond (#3362) üzenetére


DeathAdder
veterán

Köszi a kimerítő választ :R mérlegelek akkor a keretem függvényben :)

Annyi kérdésem volna még, hogyha USB 3.0 porthoz hosszabbítón keresztül csatlakoztatok egy 3.0 -ás adattárolót az befolyásolja az írás/olvasás sebességét?

(#3364) vond válasza DeathAdder (#3363) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Egy kicsit is jó kábellel nem veszítesz semmit a sebességből...

Én legutóbb egy ilyet vettem, és hozza vele a külső vinyó ugyanazt a sebességet, mint az alaplapi porton...

Jahhhh... Nagyon szívesen! ;)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#3365) DeathAdder válasza vond (#3364) üzenetére


DeathAdder
veterán

Köszönöm a gyors választ, így már könnyebb lesz döntenem :R

(#3366) palee69


palee69
senior tag

Sziasztok!
UE32EH5300 Samsung Full HD Smart LED TV
Ehhez a tv-hez milyen pendrive-ot vegyek.
2.0 vagy 3.0 ez a kérdés.
Remélem van valakinek tapasztalata,ötlete.
előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#3367) Kasya válasza palee69 (#3366) üzenetére


Kasya
nagyúr

T-home szerint USB 2.0 van benne, tehat nem erdemes 3.0-ra beruhazni csak emiatt.

(#3368) palee69 válasza Kasya (#3367) üzenetére


palee69
senior tag

Köszönöm! :R

(#3369) bb0t válasza DeathAdder (#3361) üzenetére


bb0t
senior tag

Szia!

23 körül már 1 terrás külső merevlemezt kapsz 3.0-ás csatival. Én majd ebbe fogok hamarosan beruházni, kicsivel 20 fölött van az ára de ez már komoly ütésvédelemmel van ellátva. Ha neked nincs szükséged ilyen extrákra mert mondjuk csak a gép-tv között mozgatnád akkor olcsóbban is kijön.

Pendrive-ból meg van 64 vagy 128 gigás. Az utóbbit aranyáron mérik a 64-es pedig nem biztos, hogy elég, vagy nem biztos, hogy a későbbiekben elég lehet. Ha neked nem külön kikötésed, hogy mindenképpen pendrive-ot akarsz akkor sokkal jobban megérné egy 500 gigás vagy 1 terrás vinyó. Az 500 gigásat azért nem javaslom, mert nincs akkora különbség az áruk között, szóval ár-érték arányban jobban megéri az egy terrás.

(Ha semmiképpen nem akarsz 20k fölé menni egy forinttal sem akkor ott vannak a 750 gigások, de 21-ért én már láttam 1 terrásat, külföldről rendelve meg lehet szerezni 20-ért is )

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#3370) DeathAdder válasza bb0t (#3369) üzenetére


DeathAdder
veterán

Minden valószínűséggel külső hdd lesz igen, vagy hdd+külső ház :K

(#3371) vond válasza bb0t (#3369) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Van igazság abban is, amit írsz (inkább 1TB)... De direkt azért linkeltem azt a 3 év garis kiváló Hita vinyót, mert azt megkapja 12 ezerért... Vesz hozzá egy alumínium külső házat (hogy a hűtés is meglegyen), s 16k körül kijön az egész bicnicből... :)

@DeathAdder: Ha rá tudsz szánni még 1-2 ezrest, akkor természetesen én is a nagyobb merevlemezeket javaslom... Hisz' a helyből sosem elég... :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#3372) bb0t válasza vond (#3371) üzenetére


bb0t
senior tag

Igen itt már minden azon múlik, hogy mennyit akar az ember rákölteni. :K

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#3376) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Hová tűntek az utolsó hsz-ek, csak nem a lelkébe gázoltam valakinek? :U

(#3377) bb0t válasza Gézengúz (#3376) üzenetére


bb0t
senior tag

Mire gondolsz? Nem volt több... :N

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#3378) Gézengúz válasza bb0t (#3377) üzenetére


Gézengúz
addikt

28-a óta? Ne nevettess...

(#3379) bb0t válasza Gézengúz (#3378) üzenetére


bb0t
senior tag

Én minden nap néztem nem láttam új hsz-t :U

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#3380) GrooveHero


GrooveHero
addikt

Szolgáltati közlemény!!

Mivel már ketten is megkerestek email-en a Sandisk Cruzer Extreme 32 gigás pendrive ügyében, ezért szeretném tájékoztatni a Kedves Kollégákat, hogy a pendrive már nincs meg, kb január közepén már eladtam. Itt a fórumban esetleg lehet érdeklődni, hogy hol lehetne venni, hátha vki tud viszonylag olcsó helyet. Több szem többet lát elv alapján hátha találni kb 10k körül. Ami engem illet, én az itmedia.sk-ról vettem 1 év garival kb 11-12k-ért Pikk-Pakk pontos szállítással, ami a a pendrive ára miatt ingyenes volt. :R

[ Szerkesztve ]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#3381) Kasya válasza bb0t (#3379) üzenetére


Kasya
nagyúr

Jelentem, en se lattam uj hsz-t...

(#3382) vond


vond
MODERÁTOR

Én láttam, de már nem nagyon emlékszem, mi volt... :)
Valami kérdezz-felelek, de egyszer csak törölték...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#3383) Gézengúz válasza vond (#3382) üzenetére


Gézengúz
addikt

Beírt valami Ph kedvence, hogy milyen dolog már, hogy az Ő pendriveja FAT formátumú...Kicsit beégettem, hogy lehet valaki ennyire amatőr, Ph kedvence létére...És bizony szépen eltűntek a dolgok... :U

(#3384) Findzs


Findzs
addikt

én olvastam azokat a hsz -ket :U

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#3385) vond válasza Gézengúz (#3383) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Jahhhh, tényleg... Most már emlékszem én is... :)

Nevermind...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#3386) Aflamin válasza GrooveHero (#3380) üzenetére


Aflamin
tag

Innen rendeltem Sandisk Cruzer Extreme 32 gigás pendrive-t!Pénteken érkezik.

[ Szerkesztve ]

(#3387) bb0t válasza Gézengúz (#3383) üzenetére


bb0t
senior tag

Nekem nem rémlett. Pedig nézem a topikot tisztességgel. :(((

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#3388) vacs


vacs
veterán

Hali.

Ha pendrive-ról törlök valamit, akkor annak nem kéne a pc-m lomtárába kerülnie ? :F

(^)(>.<)(^)

(#3389) Kasya válasza vacs (#3388) üzenetére


Kasya
nagyúr

Ha valamit torolsz kulso addattarolorol, annak megkene jelennie a geped lomtarjaban? Az akkor athelyezes lenne es nem par masodperces folyamat (merettol fuggoen).
Vannak programok, amik viszont segitenek vissza hozni a mentett adatot. Esetleg cmd-ben is megprobalhatod a pendrive gyokereben: pl: E:\>attrib - s -h *.* /s /d

[ Szerkesztve ]

(#3390) vacs válasza Kasya (#3389) üzenetére


vacs
veterán

Értem, köszi.
Én Recuva visszaállítót használok.

(^)(>.<)(^)

(#3391) bb0t válasza vacs (#3388) üzenetére


bb0t
senior tag

Nem. Ezt jó tudni, ha az adattárolóról törölsz azt véglegesen törlöd. Ha nem sikerült visszaállítani szólj. ;)

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#3392) icons


icons
addikt

Üdv!

Jómagam is pendrive vásárlás előtt állok. Egy 16 gigásra, USB3.0-sra gondoltam. Lesz mellé még egy mobilvinyó is, tehát csak azért van rá szükségem, hogyha gyorsan kell valamit elvinnem/átvinnem a másik szobába, akkor ezzel meg tudjam oldani (pont ezért az se gond, ha kisebb lenne:)). Ergó jó lenne, ha elég gyors lenne, de pár MB/s különbség még nem a világ vége. Az ár/érték arány is fontos tényező.
Továbbá nincs túl sok jó tapasztalatom a "kitolható" pendrive-okkal, jobb lenne valami kupakos megoldás.

Köszönöm a segítséget!

(#3393) Kasya válasza icons (#3392) üzenetére


Kasya
nagyúr

A-data S102 vagy N005 - tobben ajanlottak korabban mar.

[ Szerkesztve ]

(#3394) icons válasza Kasya (#3393) üzenetére


icons
addikt

Köszi, S102es lesz a befutó :)

(#3395) WZP


WZP
aktív tag

Heló! tudnátok ajánlani nekem 10k környékén USB 3.0-s sebességszörnyeteget ? legalább 16-os kéne de a 32gb se hátrány. Ilyenem van szóval szinte bármi előrelépés lenne :D köszi!

Inter Arma Enim Silent Leges

(#3396) Sterilzona válasza icons (#3394) üzenetére


Sterilzona
senior tag

[link]

A boltról olvass utána, én nem tudom megbízhatóak-e.
Én plaza marketbe vettem, 3500-ért.

(#3397) icons válasza Sterilzona (#3396) üzenetére


icons
addikt

Az elsőt én is megtaláltam, a gond az, hogy 1500 a kiszállítás (még így is olcsóbb lenne az általam lejjebb linkelt darabnál, csakhogy külső raktárban van, onnan meg fene tudja, mikorra érne ide:) ), a másodiknál pedig leghamarabb március 18ig tudják hozni (ez a gondom aqua-val is (vagy edigital-lal, már nem emlékszem pontosan)).

Úgyhogy jelenleg ez tűnik nyerőnek, csak még utána kell kérdezni, ők mikorra tudják hozni :)

[ Szerkesztve ]

(#3398) Kasya válasza WZP (#3395) üzenetére


Kasya
nagyúr

Egy max ket oldalt olvass vissza. Pont ezt targyaltuj korabban is :)

(#3399) vond válasza icons (#3397) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Azért 1 év garival én nem vennék pendrive-ot, az tuti... De még a 3 évre kiterjesztettel sem, ráadásul így már majdnem 6 ezerbe fájna...

Itt egy megbízható bolt, ahol jó áron és 10 év garival adják az S102-eseket:
16GB | 32GB

(#3395) WZP: A fenti 32-es szerintem Neked is tökéletes lenne...
Esetleg egy gyorsabb, de csak 16 gigás Sandisk Cruzer Extreme 8-9 ezer körül...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#3400) bb0t válasza icons (#3397) üzenetére


bb0t
senior tag

A topik neve lehetne már a Milyen pendrive-ot vegyek? helyett Vegyél S102-t is :D Mindig mondom 16 gigásak közül nem ez a leggyorsabb... Ez a pendrive az olvasási sebessége miatt éri meg nagyon. De a 23 MB/s nem számít olyan jó eredménynek 30 fölöttit is lehet találni jó áron. Pl Kingston R3

Nem tudom rendeltél-e már tőlük de az A4team nem megbízható szerintem.

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.