Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Milyen pendrive-ot vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2651) Gézengúz válasza djculture (#2650) üzenetére


Gézengúz
addikt

Kifutó vagy nem kifutó, de megbízható és JÓ és ebben az árban nincs jobb.....

[link]

(#2652) kutkut válasza Gézengúz (#2649) üzenetére


kutkut
addikt

Thx. :R
Amúgy no offense, de ha ennyire best buy, be lehetne rakni az 1.hsz-be! :)
Mint pl a monitoros topik 1.hsz-e, hogy árkategóriákra le van bontva 1-2 kiemelt példánnyal. :R

Meizu MX3 32GB

(#2653) Gézengúz válasza kutkut (#2652) üzenetére


Gézengúz
addikt

Nem rossz ötlet már gondoltam rá, de mi van akkor ha 1-2 hónap múlva végleg kikopik mindenhonnan...

(#2654) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, emtec 32gb-s usb 2.0ás pendrivejaimat szeretném lecserélni usb 3.0ra, mert végre új alaplapom van, és a 2.0 írási sebessége kezd nagyon lassú lenni.

Ezt a kettőt néztem ki:
a-data s107 6755ft
adata s102 pro 6985ft

Melyiket érdemes venni?

Főleg nagy fileok mozgatására használnám (1-20gb) és lg tv-n való filmlejátszásra beépített usb porton.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#2655) vond válasza Zirowe (#2654) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hali!

Lényegében mindegy lenne, szerintem hasonlóan teljesítenek... Bár az S107-ről nem nagyon van tapasztalat, az S102Pro-ról viszont annál több, és eleddig mindenki határozottan elégedett volt vele...

Ezenkívül, ha fontos a ház is, akkor szintén az utóbbit ajánlanám, szerintem masszívabb, jobb lehet a hűtése, a kupak megoldása is értelmesebb, és emellett komolyabbnak is hat...

Egyébként ha igazán nagy gyorsulásra vágysz írás terén is, akkor inkább egy SanDisk Cruzer Extreme-et kellene venned, ez nagyon komoly sebességgel operál írásnál és olvasásnál is...

A két ADATA "csak" kb. 100/50-et tud USB3.0 porton...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2656) Zirowe válasza vond (#2655) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Elsősorban az olcsó ár lenne szempont. :)

Nem vagyok járatos az usb 3.0ás eszközökben, de írod, hogy jobb a hűtése, akkor itt már ez is szempont?

S107ről írják, hogy vízálló, az nem jobb feature az időtállóság viszonyában?

A mostani kb 6,5-6,8MB/S sebességgel ír, ennél kb még egy 4x-es gyorsulás is már jó lenne, ha azt a "csak" 50MB-t ténylegesen tartani tudják nagy fileoknál, akkor az elég jó lenne (kb 3gb/perc szemben a mostani kb 400mb/perchez képest).

A visszafele kompatibilitásban ugye ezekkel nincs gond?
Gondolok itt főleg a tvről való lejátszásra, mert az lenne a fő funkciója, és a tvn csak 2.0ás bemenet van.

64gb-s usb 3.0ás pendriveok milyen árban vannak amúgy,
Gondolom 10k körül nem nagyon vannak.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#2657) djculture válasza vond (#2655) üzenetére


djculture
félisten

Márha bírja a vezérlő, mert a nec és az Etron chippesek nagy része pl soha nem képesek akkora tempóra és legtöbb cuccba azt szerelik . 162mega körül birnak.

[ Szerkesztve ]

(#2658) vond válasza Zirowe (#2656) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Jahhh, igen... Vízálló az S107, ezt nem említettem... Ha ez is szempont, akkor nyílván jobb választás...

Használat közben már eléggé melegednek ezek a pendrive-ok, és a S102 alu háza elég jól elvezeti a hőt... Persze elképzelhető, hogy ez az S107-esnél is ugyanígy meg van oldva...

Személyes tapasztalataim alapján a max. USB3-as olvasásuk 95-100 körül alakul, az írás meg olyan 45 környékén... Ez USB2-n 35/25-re módosul... Nagy file-oknál ezt rendesen tartják is, de kis file-okat is egész gyorsan kezelik...

Természetesen visszafelé kompatibilitisek...

Gyors, USB3-as 64 gigások szerintem olyan 14-15 környékén kezdődnek... ADATA N005-ről pl. tudom, hogy van ennyiért, de lehet, hogy a linkelt boltban van ennél olcsóbb is...

(#2657) djculture: Az ASRock B75 Pro3-M-en natív Intel USB3 vezérlő van... De ha még vissza is lenne fogva az általad említett ~160-ra, az is sokkal gyorsabb, mint a 45-50...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2659) Zirowe válasza vond (#2658) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Köszi. :R

Amúgy nekem is az említett alaplapom van.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#2660) Riccsiz_h válasza Zirowe (#2659) üzenetére


Riccsiz_h
aktív tag

sziasztok !

nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy venni szeretnék egy pendriveot és a leírás írja hogy "Kompatibilis Windows XP, Windows 2000, Windows Me, Windows vista, windows 7" , mivel nem vagyok otthon Mac OS témában szeretném megkérdezni hogy honnan derül ki hogy Mac-el kompatiblis-e a pendrive (a fájl rendszertől függ vagy az operációs rendszertől ,szívesen elolvasok egy bővebb cikket is akár a témáról), ha esetleg valaki tud válaszolni erre a kérdésre nagyon megköszönöm a segítségét :R

[ Szerkesztve ]

Üdv. Riccsiz

(#2661) macska válasza Riccsiz_h (#2660) üzenetére


macska
tag

A gyártó oldalát nézd meg.
ADATA S102Pro: Mac™ OS 10.6X or later. (Például.)

macska

(#2662) Phvhun


Phvhun
őstag

Összeszedtem egy Adata S102 Pro 16 gigás pendriveot. Valamiért nem hozza az elvárt szintet.
Gariztassam szerintetek? Vagy inkább valami más okozza ezt a sebességet ?
Egy celeronos laptopban próbáltam usb 2.0 portban.

[ Szerkesztve ]

(#2663) Zirowe válasza Phvhun (#2662) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ha 25 a max usb 3.0án, akkor 2.0án miért ne lenne jó ez a sebesség?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#2664) vond válasza Phvhun (#2662) üzenetére


vond
MODERÁTOR

És (#2663) Edenyke:

Márpedig valami nem jó... Hoznia kellene kb. az USB2.0 maximumát...
Az enyém konkrétan 36/23-at tud USB2-es porton, USB3-ason meg kb. 105/30-at...

USB vezérlő milyen? Firmware, driver friss? Nem próbáltad másik gépen, másik porton? Milyen file-rendszerre van formázva?

Ezen kívül mérhetnél egy kicsit többször is, ne csak egyszer... Az is előfordulhat, hogy valami nem várt dolog bezavart a teszbe...

Amúgy tényleges másolásnál is csak ilyen sebességeket hoz?

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2665) Gézengúz válasza vond (#2664) üzenetére


Gézengúz
addikt

De vedd hozzá, hogy ez csak 16-os...

[ Szerkesztve ]

(#2666) Phvhun


Phvhun
őstag

Alapvetően a nem létező 4k write sebesség ami zavar.

(#2667) Phvhun válasza Phvhun (#2666) üzenetére


Phvhun
őstag

Lefuttattam asztalin is win7en exfatra formázva. ( előző fat32 volt és xp ) 2 magos amd gép.
Nem értem..

512k write és 4k q32 write is lassabb lett.

Ez tuti nem normális.

[ Szerkesztve ]

(#2668) vond válasza Gézengúz (#2665) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Az enyém is az... :U

(#2667) Phvhun: Alakul ez... :)
Mérj többször és kisebb adatcsomagokkal, pl. 3x100MB-ot...
Így sem hozza azt, amit kell?

Most gyorsan rámértem én is az enyémre USB2-es porton:
(Win7, exFat, félig teli pendrive, Random 3x100MB)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2669) macska


macska
tag

ADATA S102PRO USB3.0 32GB. Én most méregettem, meg pár héttel korábban is. Egy Trust 4USB 3.0 portos eszközön keresztül. Amikor megvettem Trust eszközt, hozta az értékeket 98/48 a Seq tesztben (5x1000MB) NTFS-re van formázva S102Pro. A Teszt program ugyan az. Most a teszt program 93/35-öt mutat.
Total Commanderrel másoltam egy 13GB egybe filet most, és hozta a 47,XX MB/sec írást, csak az utolsó 15-30 másodpercben esett vissza 32-33MB/sec-re az írási sebesség. (A pen drive-on vannak adatok, nem töröltem le őket, 16GB helyre másoltam a 13GB-ot. Alapvetően hozza amit kell, érdemben a végén kicsit visszaesett 32-33MB/sec-re az írás.)

[ Szerkesztve ]

macska

(#2670) Theory66


Theory66
aktív tag

Hali. Torrentezni szeretnék a pendriveomról.Raktam fel portable utorrentet de mikor kihúzom a gépből eltűnnek a torrentek a programból. valaki tud esetleg egy megoldást erre? Munkahelyen nagy a net kicsi a winyó és így tudnám egyszerűen megoldani az adatmozgatást és a seedet is egyszerre.
Bocsi az offért.

(#2671) Phvhun válasza Theory66 (#2670) üzenetére


Phvhun
őstag

Nem az exében tárolja utorrent a dolgait hanem egy mappában a vinyón.
Ezt így nem fogod tudni megoldani.
Másold fel a torrent fileokat is a penre, és munkahelyeden is indítsd el az összes torrentet külön.

[ Szerkesztve ]

(#2672) Riccsiz_h válasza macska (#2661) üzenetére


Riccsiz_h
aktív tag

köszönöm !

tehát ha külön nincs feltüntetve egy pendrivenál hogy a MAC OS támogatott akkor nem fogja felismerni ? :R

Üdv. Riccsiz

(#2673) Phvhun válasza Riccsiz_h (#2672) üzenetére


Phvhun
őstag

Nincs ilyen. Bármilyen pendriveot elvisz a mac.

(#2674) Integra


Integra
titán

urak,
usb2.0-s csatolóhoz kéne nekem 2gb-os pedrive, de a lehető leggyorsabb olvasási/írási képességgel.
mit ajánlotok? dune hd max media player-be kell flash rom-nak.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2675) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Hogy mivan????

[link]

De jól jártunk még a múltkor vele...

(#2676) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Itt még ok...

[link]

(#2677) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Milyen pendrive-ot ajánlanátok az alábbi feltételekkel:

- USB 3.0, minél gyorsabb annál jobb.
- Megbízható
- Max 7-8k.
- Sok garancia

Jelenleg egy Corsair Voyager USB 3.0 32 GB-os pendrivom van, de ezzel az a bajom, hogy eléggé lassú: kép, kép2

Tehát ennél érezhetően gyorsabb pendrive kéne, de megbízhatóbb is, mert ezzel már 2x voltam gariba.

Tudnátok ilyet mondani? :R

(#2678) Vasinger! válasza Vasinger! (#2677) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Esetleg 64-es is belefér, ha van olyan olcsón :B

(#2679) Gézengúz válasza Vasinger! (#2678) üzenetére


Gézengúz
addikt

Ph! kedvence vagy nem újonc, megtalálod Magadnak a fórumban amit keresel...

(#2680) Vasinger! válasza Gézengúz (#2679) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Gratulálok. Ez aztán hihetetlen hasznos hozzászólás volt.

Senior tag létedre újonc módjára viselkedtél. Szép volt

[ Szerkesztve ]

(#2681) Gézengúz válasza Vasinger! (#2680) üzenetére


Gézengúz
addikt

Nesze, de ez jóval drágább az általad elképzelt összegnél...Viszont ez kell Neked ahhoz, hogy jóval gyorsabbnak érezd...

[link]

Konkrétan...

[link]

[ Szerkesztve ]

(#2682) Vasinger! válasza Gézengúz (#2681) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ezt már olvastam, de mivel 32-esből 8k körüln nézegetek és ha 64-est vennék akkor max 15k-t költenék arra is, tehát ez kiesett mert egyáltalán nem abba a kategóriába van ahol én keresek.

Én most ezt néztem ki: katt

Már itt is érezhető lenne a gyorsulás, de az a fura, hogy neten találni teljesen megegyező kapacitású és típusú darabokat is eltérő eredményekkel:

Ezek az eltérések mitől lehetnek? Melyik lehet a hiteles adat?

[ Szerkesztve ]

(#2683) Gézengúz válasza Vasinger! (#2682) üzenetére


Gézengúz
addikt

Passz..Biztos ugyanaz mind a kettő? USB 3 vezérlőn is sok múlhat...Esetleg S102Pro? Nekem olyan van, mind szuper, 8-ból 8 tökéletes lett... Bár USB3-on állítólag csak 100/50...

(#2684) Alex91 válasza Vasinger! (#2682) üzenetére


Alex91
félisten

Megnezed az A-Data honlapjat, azt ott le van irva, hogy melyik mennyit tud... A kulonbozo kapacitasuak mast, mast tudnak, es regebben pro felirat nelkuliek is voltak, azok lassabbak. (32 gb-ban azt hiszem ugyanazt tudja, mint a jelenlegid...)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2685) Vasinger! válasza Gézengúz (#2683) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Én is a vezérlőre gyanakszom. Néztem az S102-t is, de semmivel se olcsóbb, de azért lassabb is mint az N005.

Alex91: Hát azért a honlapoknak sem kell elhinni mindent.

A Te és a honlap állítása szerint az én pendrivevom sebessége megegyezik az A-DATA 32-esével, amit linkeltem.

Nos ez pedig nem igaz: Corsair, A-DATA

Ha írásban oké, nem is hoz sok pluszt a mostanihoz képest, de a többiben igen is sokat, érezhetően sokat.

Akkor mit gondoltok. Van jobb vétel ennyiért, vagy nincs?

[ Szerkesztve ]

(#2686) Gézengúz válasza Vasinger! (#2685) üzenetére


Gézengúz
addikt

"állítólag csak 100/50..."

Nem néztem utána mert engem csak az USB 2 sebesség érdekelt...

Nekem csak USB 2-m van...

(#2687) Alex91 válasza Vasinger! (#2685) üzenetére


Alex91
félisten

Ha megnezed a honlapon, akkor 180/50, es a benchmarkban is ugyanennyit mertek... Szoval itt nem hazudnak, bar teny, hogy nagy file meretnel ennyi, lehet, hogy van olyan pendrive, ami kisebb meretnel jobban teljesit. Jo, osszekevertem az s102 Pro-val, az tud kb. annyit, mint a tied, elotte azt neztem, de rajottem, hogy azzal nem jutsz elobbre... Mondjuk az n005 dragabb.

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2688) Vasinger! válasza Alex91 (#2687) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Hát jah, egy 800 Ft-tal drágább, de mondjuk nekem megér annyit az a plusz sebesség.

Akkor 10k alatti szegmensben 32-es USB 3-as pendriveot tudtok jobbat mint az N005?

Vagy 64-esből 16k-ig jobbat, mint az n005 64-es verziója?

Még vacillálok a 32 és a 64 között, pont 2x annyiba kerül a 64-es, mint a 32-es, tehát pénzügyileg nem érné meg a nagyobb, de ha hosszútávra tervezek....

(#2689) DBAtti


DBAtti
aktív tag

Sziasztok!

A kérdést már feltettem a sebességmérős pendrive topikban is, de gondoltam itt talán még hamarabb kapnék választ a következőre:

"Nagyon szimpatikus a Sandisk Cruzer Etreme széria, de a gyártó honlapján sem találom a pontos sebességadatokat minden modellhez. Mert ugyebár az Up to 190MB/s Read a 64GB-os változatra vonatkozik, engem meg a kisebbek foglalkoztatnak egyelőre az ára miatt.
Aki tud valamilyen részletes infot, vagy tesztoldalt ahol kivesézték pls dobjon egy linket!

Köszönöm!"

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#2690) vond válasza DBAtti (#2689) üzenetére


vond
MODERÁTOR

A 32-es ezt tudja...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2691) DBAtti válasza vond (#2690) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Az honnan derül ki, hogy 32-es?
Már én is megtaláltam a feliratot... elég szimpatikus. A 16-osról esetleg valami információd van még?

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#2692) vond válasza DBAtti (#2691) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Sajnos arról nincs...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2693) Tutivesztes


Tutivesztes
tag

Sziasztok!

Gyors pendriveot keresek, de a gépem usb2-nél többet nem tud. 16 vagy 32 gb. Amit mondtok készpénz, azt fogom venni..:)

Agyatlan idiótaként élni jó. Én csak tudom.

(#2694) Gézengúz válasza Tutivesztes (#2693) üzenetére


Gézengúz
addikt

Akkor ezt pont Neked találták ki... :)

[link]

Itt még olcsóbb máshol már láttam felment az ára..húzz bele nehogy itt is felmenjen..

(#2695) Tutivesztes válasza Gézengúz (#2694) üzenetére


Tutivesztes
tag

Megrendeltem, remélem küldik is:) Köszönöm:)

Agyatlan idiótaként élni jó. Én csak tudom.

(#2696) Samanbacsii


Samanbacsii
őstag

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani pendrive-t esata + usb csatikkal? 32Gb-tól és lehetőleg Usb3.0... :B Nem találtam eddig... :R

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#2697) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Nem tudok dönteni 2 pendrive közül:

12.195 Ft-ért egy SanDisk Cruzer Extreme 32 GB USB 3.0 200/100 MB/s
vagy
7 740 Ft-ért A-Data N005 Pro 180/50 MB/s

Megéri a 4500 Ft-os felárat szerintetek a SanDisk ha az ember hosszútávra gondolkozik?

Vagy inkább nézegessek 64-eset már annyiért?

(#2698) Gézengúz válasza Vasinger! (#2697) üzenetére


Gézengúz
addikt

A-datára szavazok...

(#2699) Vasinger! válasza Gézengúz (#2698) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Megrendelve! :R

(#2700) krx21


krx21
nagyúr

Sziasztok!
Pendrive vásárlás előtt állok!
Minél gyorsabb pendrive-ot szeretnék!
Amit kinéztem: Kingston Hyper X 64GB USB3.0 (DTHX30/64GB) Flash Drive
Mi a vélemény róla?
Van lehetőség a win7 rendszerbe bevonni pl: hdd gyorsításra? (mint régen a smartdrive...)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.