Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Milyen pendrive-ot vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2401) kovimre válasza kovimre (#2400) üzenetére


kovimre
tag

Ez pedig USB 2.0-val:

(#2402) Tauren45 válasza kovimre (#2401) üzenetére


Tauren45
aktív tag

Üdv.

Igen, tökéletes, de a mérvadó mérés, az úgy néz ki, hogy 5 lefuttatod és nem 50MB-re, hanem 1000MB-re, de nem fontos mert itt is látszik, hogy jó darabot fogtál ki. :K

Slyer:

Üdv.

SOHA ne táplálkozzál Árgépes infókból!!!!
Az N005 szép, meg jó nagy kb egy SGS2 hosszúsága, nem éri el a gyártó által megadott sebességeket sokaknál, és nagyon melegszik.
Ha neked 50MB/sec körüli írás kell akkor barátkozzál meg vele: ADATA Superior Series S102 Pro 32GB Fent találsz egy rakat mérést. :R

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S2 - 4.0.4 - SGP Ultra Crystal | Lenovo W510 | The Settlers 2 |

(#2403) Tauren45 válasza Slyer (#2399) üzenetére


Tauren45
aktív tag

dupla. :U

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S2 - 4.0.4 - SGP Ultra Crystal | Lenovo W510 | The Settlers 2 |

(#2404) creed33 válasza Tauren45 (#2392) üzenetére


creed33
aktív tag

Abban biztos vagy hogy azt is tudja amit megkérdeztem?
Nehogy úgy járjak hogy elkezdem a partícionálást vagy formázást aztán letörlődik a fat32-es adatom.

Köszönöm szépen a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#2405) Tauren45 válasza creed33 (#2404) üzenetére


Tauren45
aktív tag

Üdv.

Tudja igen, de előtte néznék a helyedben egy youtubes tutoriált, azt hiszem van fent, én is a szerint kezdtem használni. Igen tudja, ha nem cseszed el akkor nem lesz probléma. :R

Samsung Galaxy S2 - 4.0.4 - SGP Ultra Crystal | Lenovo W510 | The Settlers 2 |

(#2406) Macisajt3


Macisajt3
tag

Sziasztok!

Remélem tudtok ajánlani egy megfelelő pendrive-ot a számomra.

Kritériumok:
- gyakran használatos illetve szenzitív adatokat szeretnék rajta tárolni (gondolom szoftveres úton a kódolás megfelelő mértékben megoldható; nem nasa titkok, de ne legyenek azonnal olvashatóak)
- a pendrive-ot a kulccsomómra téve hordanám, így bármikor tudom haszálni; ergó csepp, por és ütődésálló kell, hogy legyen
- az adatok minősége miatt megbízható drive-ra van szükségem
- főként office fájlok, fényképek lennének rajta tárolva, így alapvetően nincs szükségem nagy tárhelyre (4gb körülire gondoltam)
- sebesség használatból adódóan szintén nem mérvadó, ha tud 7-8 megával írni, akkor nem lesz gond
- usb2 / usb3 ; lényegtelen melyik, 3.0-hoz is van csatlakozóm

Szóval erre kellene nekem valamilyen pendrive-ot kerítenem. Árat nem tudok megjelölni, mert fogalmam sincs mennyiért lehet kapni ennek megfelelőt. Ha valakinek javaslata, kérem lehetőleg pontos típust jelöljön meg. (azt is szívesen veszem, ha valaki azt tudja, hogy mitől óvakodjak)

Üdv

(#2407) GrooveHero válasza Macisajt3 (#2406) üzenetére


GrooveHero
addikt

óvakodj a törpétől:DD

Bocsi, ezt nem bírtam kihagyni:DD
Na de most komolyan, ha 4 gigás elég, akkor nem lesz olyan húzós az ára, esetleg nézhetsz itt hardveraprón is párat, nem csak használtak vannak, és némelyikhez oda van írva, hogy tud e titkosítást, ilyesmit

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#2408) vond válasza Macisajt3 (#2406) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hali!

CORSAIR Flash Survivor USB3 8GB 5,5 ezerért?
200m-ig vízálló, bizonyos fokig ütésálló, 65 MB/s olvasás, 12 MB/s írás...

Bár elég sok mende-mondát hallani arról, hogy sok ilyen és Voyager pendrive adja meg magát idő előtt...

Olcsóbban (2-3 ezerért), egy apró, minimál ADATA S101 8GB lenne még... 25-28 körüli olvasással és 7-8 körüli írással... Nem tudom, hogy ez mennyire felelne meg...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2409) Macisajt3 válasza GrooveHero (#2407) üzenetére


Macisajt3
tag

GrooveHero: :)legfőképpen azt nem tudom hogy melyik márkát érdemes megnéznem a kínálatból, azaz melyik az ami elég megbízható

vond: alapvetően én is corsairt nézegettem, viszont valóban én is olvastam kétes infókat a Survivorrol.(törékeny ház?!, gyenge csatlakozó) Bár kérdés az, hogy ezek a régebbi verzióknál voltak csak jelen vagy most is. Ezért gondoltam, hogy a tapasztaltabbakhoz fordulok, akik jobban benne vannak a dolgokban.

A lényeg inkább azon van, hogy megbízható legyen hosszabb távon.

Esetleg corsair usb 3.0-ás verzió minőségéről, élettartamáról lehet tudni valamit? Pl Corsair Flash Voyager 8GB USB 3.0 Flash Drive CMFVY3S-8GB - 21$ kb 4800 HUF
A voyager is kb tudná a por, ütés és csepp védelmet?

[ Szerkesztve ]

(#2410) vond válasza Macisajt3 (#2409) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Én speciel a Voyager-ről több rossz tapasztalatot olvastam, mint a Survivor-ről...

Egyébként ha a kulcscsomódon lenne, akkor miért kell vízálló? Ki szoktad mosni a kulcsaidat, vagy mi? :P :D

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2411) Macisajt3 válasza vond (#2410) üzenetére


Macisajt3
tag

Nem vízálló, de azért cseppálló jó lenne. :)
Vízi ember vagyok és 1-2 fröccsenés nincs kizárva rá. Szóval nem úszok benne, de nem szeretném, ha egy kis eső már kinyírná :)

Valóban, most olvasgattam utána és úgy nézki, hogy a survivor borítása ami pocsék, a csatlakozója szintén; a voyager pedig 1-6 hónap használat után az esetek döntő többségében megadja magát. Szóval kezdem úgy érezni, hogy nem corsair-t kéne vennem :D

Esetleg valamilyen gyártói alternatíva van? Főként ütést kéne bírnia.

(#2412) vond válasza Macisajt3 (#2411) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Most így hirtelen:

- Imation Atom
- Lacie XtremeKey
- Patriot Supersonic Boost XT
- Adata S007

Megj.: Szerintem se vegyél Corsair pendrive-ot... ;]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2413) creed33 válasza Tauren45 (#2405) üzenetére


creed33
aktív tag

Sajnos a windows nem ismeri fel az ntfs partíciót mint kiderült ha fat32 mellett van a penen :W

Segítőkészségedet köszönöm! :R

(#2414) Macisajt3 válasza vond (#2412) üzenetére


Macisajt3
tag

Először is köszönöm szépen a segítséget! Átfutottam amiket ajánlottál:

Imation Atomra rákerestem amazonon: sajnos nem a legjobbakat írják róla :S (50% adott rá 1 csillagot)

Lacie XtremeKey: ha jól látom ez azért egy sokkal drágább kategória

Patriot Supersonic Boost XT: Usb 3-hoz képest elég gyenge sebességeket írtak róla (max 20mb) - bár nálam a sebesség nem elsődleges szempont, így ezt a drive-ot nem zártam ki

Adata S007: ez tűnik talán a legjobb befutónak, 2500ft-ból megúszható egy 4gb-s

---

A kritériumtól függetlenül mi számít best buy / ajánlott vételnek?

Amit sikerült leszűrnöm a hozzászólásokból az ADATA S102Pro. (ennek egyetlen problémája számomra a fizikai mérete: olyan 4 centi körül szeretnék találni) Emellett még mi az ami ajánlott vétel?

(#2415) gergobaby


gergobaby
aktív tag

Üdv! Olyan pendrájvot kerenék, amin van ujjlenyomat olvasó, és az nem csak a pendrájv Unlockolására használható, hanem egyben pl. a gép feloldásához is! ( tehet a rendszer is tudja kezelni ) Létezik ilyen?
Köszi előre is

(#2416) Tauren45 válasza gergobaby (#2415) üzenetére


Tauren45
aktív tag

Üdv.

Szóval ha jól értem, te egy külső ujjlenyomat olvasóval ellátott USB sticket szeretnél. Ezt azért mert mondjuk van rajta egy "privát" OS és, hogy bekapcsoljon a gép lehúzd rajta az ujjadat?

Szerintem ilyet nem lehet kapni. :F Vagy nem is lenne a gépen bekapcs gomb? :F

Nekem speciel a Lenovo W510.es notimban van ujjlenyomat olvasó és ha 3x elcseszem a leolvasást letiltja, de bekapcsoló gombbal továbbra is betudom kapcsolni.

Macisajt3: ADATA Superior Series S102 Pro, grey - 16 GB <-- kereken 5k Ft. Rakat tesztképet találsz fórumban.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S2 - 4.0.4 - SGP Ultra Crystal | Lenovo W510 | The Settlers 2 |

(#2417) gergobaby válasza Tauren45 (#2416) üzenetére


gergobaby
aktív tag

Nem arról szeretném bekapcsolni a gépet.. de mondjuk bejön a Windows, és kéri a felhasználóhoz a kódot, akkor beléphessek az ujjlenyomatommal

(#2418) Tauren45 válasza gergobaby (#2417) üzenetére


Tauren45
aktív tag

Üdv.

Értem. És igen létezik ilyen de nagyon drága, USB3.0-ás még nem létezik belőle.

Következő címszó alatt tudsz keresni: "fingerprint usb stick" :R
Én sajnos nem tudok neked ilyet ajánlani nem ismerem őket. :R

Samsung Galaxy S2 - 4.0.4 - SGP Ultra Crystal | Lenovo W510 | The Settlers 2 |

(#2419) Orient84


Orient84
aktív tag

[link]

Sziasztok,

erről valakinek vélemény,tapasztalat?Kéne egy olyan pendrive,ami nem kupakos,és lehetőleg ne 5mb/sec-el tudjak rá másolni,hanem 15 vagy többel:)

(#2420) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Üdv! 10-20 GB kényes adatot milyen pendrive-ra ajánlotok menteni? (kényes= fényképalbum...., pár vidi)

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#2421) vond válasza ledgeri (#2420) üzenetére


vond
MODERÁTOR

2-4 db Google Drive fiókba... :K

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2422) ledgeri válasza vond (#2421) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ez jó: a Hdd topikban ide küldtek, te meg oda: nem panaszkodom, csak átélem a MAI KOR LEHETŐSÉGEIT! :R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#2423) vond válasza ledgeri (#2422) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Én csak azért írtam azt, amit, mert szerintem ezért tök feleslges pendrive-ot, vagy akár vinyót venni... Ha csak ennyi adatot kell biztonságos helyen tudni, akkor valami felhős megoldást javasolnék, pl. pár darab google drive fiókot teljesen ingyen...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2424) ledgeri válasza vond (#2423) üzenetére


ledgeri
nagyúr

ok,megfontolom!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#2425) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Sziasztok!
ADATA Superior Series S102 Pro, grey - 16 GB-t szeretnék vásárolni, láttam feljebb hogy a a PCGEAR webshop-ot ajálnjátok, de úgy látom hogy most kéne várnom a szállítás-ra pár napot.
Más üzletet esetleg nem tudtok ahol olcsóbban/hasonló áron van készleten?

Ezt találtam, de hihetetlenül hangzik kicsit. Vélemény?

[ Szerkesztve ]

(#2426) vond válasza -FreaK- (#2425) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ez valami nemzetközi bót... Szlovák talán... Pontosat nem tudok róla, de azért érdemes fenntartásokkal kezelni...

Sajnos most elég kevés helyen kapható, vagy egyáltalán rendelhető...

Azt tudom javasolni, hogy keress rá pl. árgépen, vagy máshol, és a még kidobott cégeket hívd fel, vagy írj nekik e-mail-t, hogy van-e még, vagy tudnak-e rendelni...

Egyébként hová valósi vagy? Én ITT vettem annak idején, személyesen... Akkor még volt házhozszállítás is, de ahogy nézem, most már nem biztos hogy van... Mindenesetre akár őket is megkérdezhetnéd...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2427) gryphus


gryphus
csendes tag

Sziasztok!

16-32GB-os méretben milyen pendrive kapható ~100MB/s-os írási sebességgel, természetesen fontos az tényező is?

Válaszokat előre is köszönöm!

üdv: gryphus

A legbiztosabb jele annak, hogy létezik intelligens élet a Földön kívül az az, hogy még nem próbáltak kapcsolatba lépni velünk.

(#2428) GrooveHero válasza gryphus (#2427) üzenetére


GrooveHero
addikt

Nézd meg ez, a 16 gigás 10k az edigitalban. De a mérettel a teljesítmény is csökken.

[link]

és a teszt róla, ezt USB3-on tudja a 64 gigás:

[link]

van hozz vmi securitys cucc és, meg 2 gigás felhős cucc is. Nekem ez nagyon bejön, teszek az ár/érték arányra, nekem majd ilyen lesz, sztem 32 gigás:DD

Sztem a 32 gigás azért talán tud 100 MB/s körül

[ Szerkesztve ]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#2429) gryphus válasza GrooveHero (#2428) üzenetére


gryphus
csendes tag

Köszönöm :R én is ezt néztem ki. 32GB-os pályázok én is.

A legbiztosabb jele annak, hogy létezik intelligens élet a Földön kívül az az, hogy még nem próbáltak kapcsolatba lépni velünk.

(#2430) GrooveHero válasza gryphus (#2429) üzenetére


GrooveHero
addikt

Jól teszed. :C Nem tudom hogy ért adják a 32 gigásat, még nem néztem utána. De azért ha nem nagyon sürgős, várd meg a többi kolléga válaszát/ajánlatát, hátha tudnak mondani hasonlót olcsóbbért, vagy nem is tudom.

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#2431) gryphus válasza GrooveHero (#2430) üzenetére


gryphus
csendes tag

Ok! 15k körül már hozzá lehet jutni.

[ Szerkesztve ]

A legbiztosabb jele annak, hogy létezik intelligens élet a Földön kívül az az, hogy még nem próbáltak kapcsolatba lépni velünk.

(#2432) GrooveHero válasza gryphus (#2431) üzenetére


GrooveHero
addikt

Szuper. Akkor nem is olyan vészes. Amúgy ha majd mostanság veszed meg, légyszi keress majd meg, vagy valahol közöld az eredményeket, kiváncsi vagyok rájuk. Meg hát úgy szimplán a véleményedre is. :R
Köszi előre is.

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#2433) -FreaK- válasza vond (#2426) üzenetére


-FreaK-
veterán

Köszönöm!
Attól elég messze sajnos :)
Tettem egy próbát a vélhetően szlovák bolttal. Elsőre írtam egy emailt nekik hogy van-e raktáron, illetve megrendelés esetén mikor várható a szállítás. A válasz gyorsan megjött, korrekt volt, azt mondták 5-7 munkanapon belül megvan.
Ha tényleg rendben lesz minden, akkor ennyiért nagyon best buy :)
A 32gb-os egyébként 6453 Ft.

Magamnak egy 32gb-ost rendeltem, havernak 16-ost. Ha megjön, akkor nézek egy tesztet róluk, igaz csak USB2 van a gépemben sajna.

[ Szerkesztve ]

(#2434) IzI


IzI
senior tag

Hi

Van olyan pendrive ami nem ajánlott ?
Ami kellene nekem 8 vagy 16gb-os és usb3-as.Pl ez [link]

[ Szerkesztve ]

(#2435) daffy1989


daffy1989
tag

sziasztok
szeretnék egy 8gigás pendrive-ot kb 4000ft maximum árért. usb2.0-hoz lenne. különösebb igényem nincs,legyen időtálló.
köszönöm

(#2436) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Szeretnék venni pendrive-ot de én f@sz nem vásároltam meg az S102P-t amikor jó áron volt :W

Mostmeg szinte alig lehet kapni Mo-n. Viszont észrevettem hogy iponba van most A-DATA N005 Pro 16GB Szürke. 5 600forint-ba kerül. Érdemes ezt megvenni szerintetek? Vagy várjak hogy hátha lesz valamikor S102Pro? Illetve árba úgygondolom hogy ez nagyon jó.

köszönöm :R

iPhone 13 Pro Max

(#2437) vond válasza jozsi252 (#2436) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Az N005 is nagyon jó, és az ára sem rossz... Ha nem zavarna a majd' 10 centis hossza, akkor hajrá! ;) Vagy ha nem olyan sürgős, akkor kutakodj még, és várj, hátha valahol lesz megint S102Pro...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2438) macska válasza jozsi252 (#2436) üzenetére


macska
tag

3 héten belül lehet új szállítmány, van esélye, ha addig tudsz várni. Kb ennyi szokott lenni a várakozási idő, ha kifogy a magyarországi készlet.
(Ha nincs tipus váltás, de nem hinném ez utóbbit.)

[ Szerkesztve ]

macska

(#2439) jozsi252 válasza vond (#2437) üzenetére


jozsi252
veterán

Köszi mindkettőtök segítségét. :R

Közben épp most jött a mail hogy már kapható is iPon-ba. Mégpedig 4800 ft-os áron, ami nagyon jó szerintem. De ezek után szerintetek érdemes egy ezressel többet kiadni az N005-ért? ( 16GB-os kell ) Olyan hűde sok adat nem lenne mozgatva, így meg a méret alapján is S102Pro-t érdemesebb venni mi?

iPhone 13 Pro Max

(#2440) vond válasza jozsi252 (#2439) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Szerintem vedd az S102Pro-t... :K Nagyon jó az a 4800-as ár...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2441) gryphus válasza GrooveHero (#2432) üzenetére


gryphus
csendes tag

Egy teszt a 16GB-osról, és egy teszt a 64GB-osról!

Az eredmények: USB 3.0 Data Transfer Speeds - up to 190MB/sec. read

Up to 55 MB/s Write on 16GB
Up to 110 MB/s Write on 32GB
Up to 170 MB/s Write on 64GB

[ Szerkesztve ]

A legbiztosabb jele annak, hogy létezik intelligens élet a Földön kívül az az, hogy még nem próbáltak kapcsolatba lépni velünk.

(#2442) gryphus válasza GrooveHero (#2430) üzenetére


gryphus
csendes tag

Ennyiért best by...

[ Szerkesztve ]

A legbiztosabb jele annak, hogy létezik intelligens élet a Földön kívül az az, hogy még nem próbáltak kapcsolatba lépni velünk.

(#2443) GrooveHero válasza gryphus (#2441) üzenetére


GrooveHero
addikt

Szia. köszi, mindjárt neki is esek, és végigolvasom az egészet, nagyon érdekel ez a pendrive.
A 32 gigásat néztem ki magamnak. Kiváncsi vagyok a tesztre, hogy hogyan szerepelt.

#2442 Az ár sztem is nagyon jó, lehet be is nevezek egyre nemsokára.
köszi :R

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#2444) Macisajt3


Macisajt3
tag

16GB AData DashDrive Elite S102 Pro USB3.0 Flash Drive (Titanium Grey) pendrive £10.32-ért (~3800huf), ingyenes szállítással megéri?

Order Summary
Items: £10.32
Postage & Packing: £0.00
Order Total: £10.32

Amazon.co.uk ma küldött reklám emailt és ez szerepelt benne.

(#2445) vond válasza Macisajt3 (#2444) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Háhogyaszarbaneérnémeg... :D

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2446) GrooveHero válasza Macisajt3 (#2444) üzenetére


GrooveHero
addikt

háhogyaviharbane :DD :C :Y

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#2447) Macisajt3 válasza vond (#2445) üzenetére


Macisajt3
tag

Köszönöm a válaszokat, csak azért érdeklődtem, mert kicsit megkavart a termék elnevezése. Ha jól emlékszem, akkor csak 102 Pro néven volt mindenhol emlegetve, ennek a nevében pedig van egy Elite is. :)

Nem tudom, hogy be szabad-e szúrni linket (ha nem, akkor egy moderátor majd kitörli :) ), ha valakinek szüksége lenne rá: http://www.amazon.co.uk/dp/B005Y8C0H4/

[ Szerkesztve ]

(#2448) GrooveHero válasza Macisajt3 (#2447) üzenetére


GrooveHero
addikt

Szted ez is jönne ingyenesen?

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#2449) Gézengúz válasza Macisajt3 (#2444) üzenetére


Gézengúz
addikt

Nem kell ezért a világ végéről rendelni....
[link]

(#2450) GrooveHero válasza Gézengúz (#2449) üzenetére


GrooveHero
addikt

Ok, de az ingyé szállítással, pölö ha azt a pendrive-ot nézzük, amit én linkeltem, akkor jobban járok vele, mert olcsóbban jön ki, nem?

hopp, az előbb lemaradt a link, tehát:

[link]

[ Szerkesztve ]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.