Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Milyen pendrive-ot vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2501) LordAxwell válasza gryphus (#2500) üzenetére


LordAxwell
senior tag

Lassú?:D

Hát akkor én mit fogok mondani rá, amikor eddig egy 4gb-os kingston datatravelert használtam, ami sajnos tönkre ment, így muszáj vennem egyet. :D

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#2502) Gézengúz válasza LordAxwell (#2501) üzenetére


Gézengúz
addikt

USB 2-n az árához képest egyáltalán nem lassú...sőt ár-érték szempontjából kitűnő választás..

(#2503) LordAxwell válasza Gézengúz (#2502) üzenetére


LordAxwell
senior tag

Szerencsére USB 3-as lapot vettem, szóval ki tudom használni majd a max sebességét.

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#2504) Gstyler válasza gryphus (#2500) üzenetére


Gstyler
senior tag

A lassú az konkrétan mit jelent?

(#2505) gryphus válasza Gstyler (#2504) üzenetére


gryphus
csendes tag

50MB/s írási sebesség USB3.0-n

A legbiztosabb jele annak, hogy létezik intelligens élet a Földön kívül az az, hogy még nem próbáltak kapcsolatba lépni velünk.

(#2506) Gézengúz válasza gryphus (#2505) üzenetére


Gézengúz
addikt

Na akkor tisztázzuk...Tényleg a Samsung HD322HJ winchesteredről fogsz 150Mb+/seccel írni a pendrive-ra?? Mert ha volna egy gyors SSD-d legalább...

Tudod, lassú a 5-10Mb-os írási sebesség, de, hogy 30Mb-os írási sebességet lassúnak tarts...Tudod mi ez? Az arany középút... ;)

(#2507) Gstyler válasza LordAxwell (#2499) üzenetére


Gstyler
senior tag

Én is innen rendeltem! Ma reggel érkezett a megrendelő és már csörögtek, h szerdán du. mehetek is érte, uh valóban van raktárkészleten nekik!

(#2508) gryphus válasza Gézengúz (#2506) üzenetére


gryphus
csendes tag

Jólvanna :))

Igazad van, de szerintem akkor is irtó kevés! 50MB/sec USB3.0 szabványon! USB2.0 lehet hogy "gyorsnak" számít, azzal én már nem is foglalkozom. Igen, egyenlőre nincs SSD-m, de 100-200MB/sec-es pendrive-om sincs.
Minden attól függ, kinek mi a fontos: ha valakinek a gyorsaság kell, mint pl. nekem, akkor ez lassú lesz, de lehet valakinek maga a megváltás 2MB/s-es 1GB-os pendrive után.

A legbiztosabb jele annak, hogy létezik intelligens élet a Földön kívül az az, hogy még nem próbáltak kapcsolatba lépni velünk.

(#2509) LordAxwell válasza gryphus (#2508) üzenetére


LordAxwell
senior tag

Igen, nekem megváltás lesz! :)

(#2507) Gstyler: Akkor nem kérdés, hogy innen fogom megvenni. :D

[ Szerkesztve ]

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#2510) GrooveHero válasza Gézengúz (#2506) üzenetére


GrooveHero
addikt

Az én Sandisk USB2-es pendriveom tudott 28/15-öt, szóval a 30 se túl sok USB3-on A Sandisk USB3-asa viszont sokkal de sokkal jobb adatokat ígér, ok, meg kell fizetni az árát, mert a 32 gigás az pölö 10 papír körül van. Nekem van SSDm, sőt az 1 terás samu vinyóm is másol közel 100 megával, az SSD meg természetesen még többel. Igazából nem is a szekvenciális rész a jó, hanem a random 4k-s asszem, arra írták, hogy nagyon meglepődtek, hogy milyen jó, eddig egyik pendrájvnál sem mértek annyit. A kolléga nekem linkelte a tesztet, visszaolvasva láthatod

[ Szerkesztve ]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#2511) Gézengúz válasza GrooveHero (#2510) üzenetére


Gézengúz
addikt

Hol látsz Te itt 30 Megás eredményt USB3 esetén?

Na de ez 50-et tud USB 3 esetén...Jó nem nagy eresztés az USB 3 elvi max. sebességéhez képest, de azért tudjunk már ennek is örülni ..naaa... :U pláne ebben az árban... :)

[ Szerkesztve ]

(#2512) GrooveHero válasza Gézengúz (#2511) üzenetére


GrooveHero
addikt

Nem, félreértesz. A hangsúly azon van, hogy egy minőségibb USB2-es cucc és tudott 15-öt-16-ot, a 30 hozzá képest tényleg nem nagy eresztés. H amondjuk tudna 80-90-et, na arra azt mondannám, hogy lényegesen jobb. De hogy csak 15 megával marad el az USB2- a 3-tól, azért az kicsit kevés. Lehet én és a kolléga vagyunk csak ilyen beállítottságúak, nem tudom, de pendrivenak mindíg megadtam a módját :))

általánosságan mondtam.

[ Szerkesztve ]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#2513) gryphus válasza Gézengúz (#2511) üzenetére


gryphus
csendes tag

Arról van szó inkább hogy +4k-ért kapsz 100M/s-es USB3-as pendrive-ot.

A legbiztosabb jele annak, hogy létezik intelligens élet a Földön kívül az az, hogy még nem próbáltak kapcsolatba lépni velünk.

(#2514) vond válasza GrooveHero (#2512) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Na, ezt most tegyük rendbe...

Az ADATA s102Pro 16 és 32 gigás változata USB2-n kb. 35-tel olvas, és kb. 27-28-cal ír (ergó nagyjából kihasználja az USB2 lehetőségeit)... USB3-on ez 90-100-as olvasásra és 45-50-es írásra módosul...

Árához képest a kis file-okat is meglepően gyorsan kezeli (én le is döbbentem rajta annak idején), persze ez az új Sandisk még durvábban tolja... Cserébe drágább is 4 ezressel...

Egyszerű a dolog:
Akinek megfelelő az s102Pro sebessége és/vagy nem tud 6-7 ezernél többet kiadni egy 32 gigás pendrive-ért, annak tökéletes választás... Akinek meg extra sebességre van szüksége és ezt meg is tudja fizetni, annak meg irány az említett Sandisk Extreme... :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2515) Gézengúz válasza gryphus (#2513) üzenetére


Gézengúz
addikt

Feleslegesen tépjük a szánk, apróságokról beszélgetünk....Minimális különbségek egy régebbi jóval lassabb pen-hez képest... Persze a + 4k-s ár jelen pillanatban %-ban mennyi plussz is?

(#2516) GrooveHero válasza vond (#2514) üzenetére


GrooveHero
addikt

Egyetértünk. :K
De ne felejtsük el a nyalánkságokat, a 128-bites AES titkosítást, és a 2 giga felhő tárhelyet, valamint az élettartam garit, amit ha jól olvastam, akkor Németországban "csak" 30év ;)
és ne felejtsük el, hogy "csak" 4k-ért :))
Mindegy, kinek a pap, kinek a Sandisk :DD

[ Szerkesztve ]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#2517) Gstyler válasza LordAxwell (#2509) üzenetére


Gstyler
senior tag

A mailben és telefonon is visszajelzett info szerint ma tényleg át tudtam venni a pendrive-ot :DD
Köszönöm az infokat!

(#2518) Angelotti


Angelotti
tag

nem kaptam választ, úgyhogy megint felteszem kérdésem :)

Sziasztok!
32 vagy 64 gigás pendrive vételén gondolkozok.
Csak filmnézésre használnám. Elég az USB2.0-ás olvasási sebesség mondjuk egy 20 gigás hd anyag lejátszásánál?
Mik a preferált, megbízható márkák?

PH-n vannak transcend, meg verba 64-es csodák 9 ezer környékén, ezekről vélemény?
előre is köszi a válaszokat!

(*)(*)

(#2519) vond válasza Angelotti (#2518) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Az USB2.0 olvasási sebességhatára kb. 35Mbyte/s... Ez 35 * 8 = 280Mbit/s
A legdurvább FullHd filmek is talán 40-50 Mbit/s bitrátával operálnak...
Szóval egy 7-8 Mbyte/s-os olvasásra képes pendrive már bőven elégséges...

A 64-es, 8 ezres Verba-csodákról nem tudok nyilatkozni, ellenben ha visszaolvasol egy kicsit, akkor találhatsz eléggé bestbuy pendrive-okat, igaz mostanában inkább csak 16 és 32 gigásokról volt szó...

Számodra szerintem egy 6600 forintos, 32 gigás ADATA S102Pro bőven megfelelő lenne... Persze ezen max. 1-2 nagyobb filmet tudsz csak hurcibálni...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2520) DBAtti válasza vond (#2519) üzenetére


DBAtti
aktív tag

"Számodra szerintem egy 6600 forintos, 32 gigás ADATA S102Pro bőven megfelelő lenne..."

Valaki rendelt és kapott már ilyen driveot 6700-ért? Ahogy látom már csak két webshop kínálja, egyikük sem rendes magyar bolt, hanem EU beszerző, nem valami jó hírrel (PlazaMarket és InterStore).

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#2521) vond válasza DBAtti (#2520) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Persze, többen is vannak itt, akik PM-ből rendeltek, és semmi gond nem volt a vásárlással... :)

Alapból én sem nagyon komálom az ilyen boltokat, de a tapasztalatok azt mutatják, hogy ezek a pendrive vásárlások gond nélkül lezajlottak...

Szerintem ott kell keresni az olcsóság okát, hogy az élettartam, vagy 5-10 éves garanciát 2 évre redukálták... Mérlegelni kell, hogy ez belefér-e...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2522) Gézengúz válasza DBAtti (#2520) üzenetére


Gézengúz
addikt

Mind tökéletes, egyiknek sincs semmi baja...

[link]

[ Szerkesztve ]

(#2523) Gstyler válasza DBAtti (#2520) üzenetére


Gstyler
senior tag

Én ma vettem át tőlük, 2 nap alatt a kiválasztott átvevőhelyre küldték és az ár is valós!

Gézengúz: de hiszen ki sem bontottad! :DD :DD :DD

[ Szerkesztve ]

(#2524) Gézengúz válasza Gstyler (#2523) üzenetére


Gézengúz
addikt

Én nem, de a tulajok már megtették.. :U

(#2525) DBAtti válasza vond (#2521) üzenetére


DBAtti
aktív tag

az a két év nagyon sántít, nem azért, mert redukált, hanem mert mindenre annyit adnak. Arra is, mi máshol 5 év lenne, és arra is, ami csak 1. Amíg nincs probléma, addig jó. Bontatlan Pendrive-al nem lehet nagyon trükközni, hogy fel van újítva, vagy hasonlók.

szerk:
-még a végén én is csatlakozom a vásárlási hullámhoz-

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#2526) LordAxwell válasza Gstyler (#2517) üzenetére


LordAxwell
senior tag

Pénteken megyek érte a kiválasztott átvevő helyre!! :))

(#2521) vond: Erre a mostani a-data szériára elvileg élettartam garancia van! Ez van feltüntetve a hivatalos oldalon.

[ Szerkesztve ]

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#2527) vond válasza LordAxwell (#2526) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ja-ja, vágom... Azért írtam oda az 5-10 évet is, mert sok üzletben ilyen feltételekkel árulják...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2528) akos86


akos86
aktív tag

Sziasztok!

Az miért lehetséges hogy az adata s102pro pendrive usb3 dugaljban 84mb/s sebességgel olvas és 24mb/s sebességgel ír. Az olvasás még csak csak jó de az írási sebességet nagyon lassúnak találom. A gyártó szerint a (Read100mb/s Write 50mb/s) sebessége

[ Szerkesztve ]

3dfx, gone but never forgotten...

(#2529) DBAtti válasza akos86 (#2528) üzenetére


DBAtti
aktív tag

A gyártó honlapján én 68/31-et találtam. persze közben látom mindenfelé a 100/50-es kiírásokat is. Van talán két fajta, Valami feljavított vezérlős? :F

Sry, most látom, hogy az best value, amiről beszélünk, az meg a PRO. :B
Amúgy esetleg a másolt fileok mérete, nem írtad hogyan mérted, illetve miről másoltál.

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#2530) LordAxwell válasza akos86 (#2528) üzenetére


LordAxwell
senior tag

Nem, azt nem írtad le, hogy 16 vagy 32gb-os a tiéd, mert a 16-os 25mb/s a 32gb-os meg 50mb/s el ír!? Szóval a tiéd 16-os, és az meg yó eredmény akkor ahhoz. [link]

[ Szerkesztve ]

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#2531) vond válasza LordAxwell (#2530) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hát nem tudom, nekem is 16-os van, de simán ír 40 felett USB3-on... :)

akos86 (#2528): Szerintem inkább az USB3.0 vezérlőddel, vagy a driverrel lehet némi gond... Vagy esetleg olyan kábelt használsz, ami visszafogja a sebességet... Vagy esetleg lehet még a másoláshoz használt program, a másolás típusa, másolt file-ok mérete, mennyisége, stb...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2532) Angelotti válasza vond (#2519) üzenetére


Angelotti
tag

köszönöm a választ.
még 1 kérdés: az usb3-as pendrive-ok minden 2.0-ás foglaltban működnek? (tv, dvd lejátszó?)
mintha olvastam volna valahol, hogy egy pár tv nem nagyon ismeri fel a 3.0-ást.

(*)(*)

(#2533) akos86 válasza LordAxwell (#2530) üzenetére


akos86
aktív tag

16gb-os változat az enyém. ÉS 700mb-os fájlal próbálkoztam.

vond: kábelt nem használok mert a hátlapi usb3.0 illesztem be a pennt az usb3 driver biztos hogy megfelelően van telepíve a gyári alaplapi cd-ről.

usb3.0-val szóval maximum 25mb/s sebességgel ír csak az a vicc hogy usb 2.0 is ennyivel ír
azért köszönöm a segítséget nektek :R

[ Szerkesztve ]

3dfx, gone but never forgotten...

(#2534) iceQ!


iceQ!
addikt

Sziasztok!

Pendrive-ot szeretnék venni, igaz van most is de hihetetlen lassú az írás/olvasás. Olyat szeretnék venni ami gyorsan ír és olvas és a kapacitása nagy. Mérete: 16 vagy 32 Gb, árban pedig 5-10 000 Ft között gondoltam. Írhat olyan is akinek van ilyen eladó ;]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#2535) vond válasza iceQ! (#2534) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Tessék... :)

Egy ezressel több, de 32 gigás és brutál gyors... :K

Ha nem fér bele, akkor ugyanitt van 6700-ért ADATA S102PRO 32GB, ez is elég gyors kis jószág... Ez utóbbi pendrive más boltban is belefér a 10 ezres keretedbe (ha esetleg nem elég a 2 év garancia, vagy valamiért nem akarsz innen vásárolni)...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2536) iceQ! válasza vond (#2535) üzenetére


iceQ!
addikt

Köszönöm a válaszod! :)

Egy kérdésem lenne: Ehhez a pendrive-hoz mit szólsz? Szerinted jó?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#2537) vond válasza iceQ! (#2536) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Corsair pendrive-okról sok rossz visszajelzés jön... Furcsa mód elég sok darab idő előtt megadja magát... Nézz be itt, a PéHán olyan topic-okba, ahol ezekről van szó...

Persze aztán lehet, hogy pont kifognál egy tökéletes darabot... Mindenesetre én személy szerint nem vállalnám be... Sokkal inkább az említett SanDisk és ADATA pendrive-okat... Ezekről van is tapasztalat bőven... :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2538) iceQ! válasza vond (#2537) üzenetére


iceQ!
addikt

Értem. Fórmon nem sokat olvastam erről, hogy mennyire jó, mennyire megbízható..... :F

Na még kigondolom! Köszönöm szépen a segítséged! :)

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#2539) GrooveHero válasza iceQ! (#2534) üzenetére


GrooveHero
addikt

Sztem válaszd a Sandisket. Elég jó kis pendrive, gyors, nem kupakos, tehát anemtudod elveszíteni, van hozzá 128-bites AES titkosítás, 2gb felhő tár. És ilyen eredményekre is képes:

a bal oldali piros keretes képről van szó. A jobb oldali kép egy SSD

[ Szerkesztve ]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#2540) vond válasza GrooveHero (#2539) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ez tényleg brutál jó sebesség... :K

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2541) iceQ! válasza GrooveHero (#2539) üzenetére


iceQ!
addikt

Köszönöm!

Keresem a SanDisk Extreme-t de nem találom....! Nem lenne az aprón ilyen? :F :F

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#2542) GrooveHero válasza iceQ! (#2541) üzenetére


GrooveHero
addikt

Hát úgy néz ki, hogy nem nagyon van ilyen :(
Nem tudom, hol lenne érdemes megvenni, mert azt hiszem alapból élettartam gari van rá.
Mert itt ugyan lenne, de csak két év garival.
[link]

Viszont az országban talán a legolcsóbban. Igazából én az csinálnám, ha most venném, hogy felhívnám az ügyfélszolgálatot, és megkérdezném, hogy miért csak két év van rá? És a két év eljárta után érvényesíthető e az élettartam gari.

ezekből? egyiket sem. Vedd meg a linkelt helyen. Hidd el, nem fogsz rosszul járni. Most még raktáron is van, azonnal vihető. De mint mondtam, én egy telefont megeresztenék feléjük :K

[ Szerkesztve ]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#2543) iceQ! válasza GrooveHero (#2542) üzenetére


iceQ!
addikt

Na mind1....

Ezekből te melyiket ajánlanád: SanDisk Pendrive-ok

10 000 Ft-ig max! :)

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#2544) GrooveHero válasza iceQ! (#2543) üzenetére


GrooveHero
addikt

Nem tudom a lista mennyire valóságos, mert az első például egy 37k-s USB2-tes pendrájv? Na nemááá :Y :Y :DD :DD

Uygan ilyen van nekem is a Cruzer Contour, de csak 4 gigás, az volt anno 6600HUF. És akkor tudott 25 és 18 megát, ami jó volt egy USB2-estől. Kb 2007-08-ban.

Szóval tedd azt, amit az előző hozzászólásom végén írtam :K

[ Szerkesztve ]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#2545) iceQ! válasza GrooveHero (#2544) üzenetére


iceQ!
addikt

Rendben! Azt fogom tenni! :)

Köszönöm a segítséget! :)

Még annyi: Mi az a felhőtár? :DDD

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#2546) GrooveHero válasza iceQ! (#2545) üzenetére


GrooveHero
addikt

A felhőtár egy netes szerver, ahol tárolhatsz adatokat, például olyanokat, amiket nem szeretnéd, ha elvesznének a winchester-edről. Ilyeneket jobb inkább egy netes szerveren (felhő-ben) tárolni. Pölö önéletrajz, szakdolgozat, kisebb-nagyobb fontos doksik, excel fájlok, de végülis bármi. Van hozzá egy jelszavad és akkor bármikor hozzáférhetsz az adataidhoz, tölthetsz le onnan, ha kell, de fel is, ha van menteni valód. Remélem érthető voltam, elég primitíven sikerült megfogalmazni :DD

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#2547) iceQ! válasza GrooveHero (#2546) üzenetére


iceQ!
addikt

Utólag már rájöttem....van is nekem ilyen:D

GoogleDrive....

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#2548) GrooveHero válasza iceQ! (#2547) üzenetére


GrooveHero
addikt

Igen, ugyan az, csak enne más a neve. Ez Yuuwaa :DD
Egy kutya :K

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#2549) macska válasza akos86 (#2533) üzenetére


macska
tag

Azért az le volt írva számtalanszor, hogy aki sebességet is szeretne valamelyest, az 32GB, vagy a felett.

700mb meg nem jó tesztre, 10GB méret, az már igen. Szépen, simán visszaeshet a 3-5 GB-os file méret esetén.

Sőt, néha valamely ok miatt, ugyanarról a winchester-ről a 32GB-os ADATA S102 Pro is képes 25-34MB-os írási sebességre, 30-ból egyszer. Az okát nem tudom, mert a többi 29 esetben hozza a 45MB/sec felettit. 700MB méretnél 60MB/sec felett is megy simán. Gondolom az elején a leggyorsabb, hisz az írás a winyóról a pen drive-re a legnagyobb sebességgel indul, RAM és egyéb is közrejátszhat még az elején, de egy több gigás file-nál már szépen visszaesik arra a 45-48MB/sec feletti maximális sebességre, amit az ADATA S102Pro 32GB-os maximálisan tud. Ezt viszont az esetek min. 90-95%-ában hozza is.

[ Szerkesztve ]

macska

(#2550) vond válasza macska (#2549) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Meg ugye az sem mindegy, hogy milyen file-rendszerre van formázva...

NTFS-nél például pontosan az jelentkezik, amit írtál: az elején gyorsan bekezd, a közepe/vége felé belassul, a legvégén, a befejezés előtt meg akár több másodpercig is állhat a folyamat...

Ezzel szemben EXFAT-re formázva már az elején stabil, fix sebességgel kezd, és ezt végig tartja is...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.