Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Milyen pendrive-ot vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3051) vond válasza buci30 (#3050) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ez teljesen korrekt eredmény... :K
USB2-es porton ennél több nem is nagyon lehet a szekvenciális írás/olvasás...

FAT32-re formázott pendrive-on a 4GB-nál nagyobb file-okat nem tudod kezelni...
Ha ez probléma, akkor formázd NTFS-re... Az exFat mégjobb lenne, de kevésbé kompatibilis, mint az előző kettő (WinXP-n csak pluginnel használható, illetve bizonyos médialejátszók, TV-k sem nagyon szeretik)...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#3052) buci30 válasza vond (#3051) üzenetére


buci30
addikt

THX!
Video kamerával készített FullHD fájlok is 3-3,8 GB a legnagyobb így nem lesz gond akkor.
Avi-k meg amik filmek 1-2.5GB

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#3053) vond válasza GrooveHero (#3039) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Azt ugye tudod, hogy az 5Gb/s az 640MB/s? :)

Nincs olyan pendrive a világon, ami tudna ekkora sebességet, de még talán SSD sem (max. ha RAID-be vannak kötve)...

Ha a ház elejére akarsz USB3-as portokat, akkor kellene hozzá egy belső, széles USB3-as portot tartalmazó alaplap, plusz vagy egy olyan ház, amiben alapból van ilyen csati, vagy egy 5,25"-ös, 3,5"-ös első USB3 kivezetés... Nem egy olcsó mulatság, az biztos...

Jelen helyzetedben a legolcsóbb USB3-as megoldás az lenne, ha vennél egy PCI-os bővítőkártyát, plusz egy USB3-as hosszabbítókábel-t... Ez nagyjából 4-5 ezerből ki is jönne...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#3054) GrooveHero


GrooveHero
addikt

Na, akkor még egyszer, hogy világos legyen.
Van egy ilyen házam:

[link]

ott a képen látható egy esata(anya) csatlakozó. Ebbe kellene beledugnom olyan kábelt, vagy eszközt, aminek a végén egy USB3-as szintén anya van. Mivel hogy a pendrive apa. Nem tudom most már világos e.
Nem tudom hogyan mondjam el másképp. Mondjuk lehet egy PCI-E-s kártya lehet könnyebb megoldás lenne, bár az csak 1,3Gbit/sec-et tud.

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#3055) vond válasza GrooveHero (#3054) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Értem én, persze... Csak ez jelen állás szerint marha sokba lenne Neked: Vennél egy olyan eSata«»USB3.0 átalakítót, amit Findzs linkelt (én sem nagyon találok mást), s hozzá olyan apa-anya kábeleket, amilyenek csak kellenek...

Amúgy nem tudom, honnan veszed ezt a max. 1,3 Gbitet, 3-4 ezerért már vannak 5 Gbit/s-os PCI-E kártyák...

Hátra bele egy apa USB3 kábel, aminek a másik fele anya USB3, oszt' csókolom... :)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#3056) GrooveHero válasza vond (#3055) üzenetére


GrooveHero
addikt

Igen, sztem marad az a megoldás. Nem tudom, egyik oldalon azt láttam, hogy a PCI data transfer rate 1,3Gbit/sec.
De állítólag az 5 Gbit/sec-et sem tudják ezek az eszközök. Legalábbis Qru fórumtárs azt az infót adta egy másik topicban.

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#3057) vond válasza GrooveHero (#3056) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Azért nem lehet reprodukálni hétköznapi használat során, mert nem nagyon van olyan eszköz, ami tudna hozni 640 MB/s-os sebességet (ami ugye 5 Gb/s)...

Annyit tudok mondani, hogy nekem az egyik munkahelyi gépemben van egy Renesas vezérlős USB3.0 PCI-E bővítőkártya, és ezen egy USB3-as külső vinyó nagyjából ugyanolyan sebességet hoz, mint az alaplapi csatlakozón... Mondjuk a merevlemez sem túl acélos, de hozza a maximumát a bővítőkártyás kimeneteken is...

Egyébként ahhoz, hogy kihasználd a 32 gigás Cruzer Extreme max. sebességét (~ 200/120 MByte/s), ahhoz elég lenne Neked egy olyan vezérlő, ami tud 1,6 Gbit/s-ot (200x8)... De ha esetleg csak olyat tudsz venni, ami az említett 1,3 Gb/s-ot hozza, akkor is max. az olvasásod lemegy 200-ról 160-ra... Na bumm...

Ezek után már tényleg nem kéne annyit rágódnod a dolgon... Szerintem...
De ahogy érzed... :)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#3058) Findzs válasza vond (#3055) üzenetére


Findzs
addikt

ezért is írtam neki, hogy drága megoldás nem tudom milyen konfigja van de egy alaplapcsere hosszú távon jobb megoldás lehet mint egy ilyen külső esta-usb 3 -as cucc

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#3059) GrooveHero


GrooveHero
addikt

Köszi srácok. Tudom, már elegetek van belőlem, én is befejeztem a szenvedést meg a sírást. A lényeg, hogy oké, jobb befektetés lenne hosszú távon, stb, stb. Csak most nincs pénzem lap+proci+ram-ra is. Mert együtt kellen őket cserélni ugye. Mindegy, marad a bővítőkártyás megoldás+USB3 hosszabító kábel.
Köszi az ötletet és megértést és türelmet meg a többit :R

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#3060) Kasya


Kasya
nagyúr

Na megjott ma reggel a kicsike. Hamarosan irok rola tobbet is...

(#3061) Kasya válasza Kasya (#3060) üzenetére


Kasya
nagyúr

Tehat a rendelt pendirve egy SanDisk 64GB Cruzer Extreme USB 3.0. Mult het penteken rendeltem, ma reggel mar az ajtoban vart. A csomagrol a kepeket itt talaljatok.
Amint az a kepeken is latszik, a kek led nem tul eros rajta. A laptopon jobban latszik nappali fenyben a vilagitas, a pendrive eseten viszont takarni kell a kulso fenyt, ha latni szeretnem.
Osszeszerelesben nekem nagyon tetszik. A kicsusztato szinte teljesen biztos hogy nem fog meglazulni mostanaban, mert elso kinyitasra erzodik rajta, hogy masszivan megcsinaltak. A sulyra se lehet panasz, erzesre nem tunik nehezebbnek mint barmely mas kulcs. Gyarilag talalhato a kulcson egy security program, mellyel lekodolhatjuk az adatinkat. Ezen kivul egy online program, ami ajanlatokat keres nekunk. Ezt pontosan nem tudtam behatarolni, mert nem talalt semmi a licenc elfogadasa utan.

Lefutattam par tesztet, ha meg szeretnetek mast is latni, szivesen megcsinalom.

Az elso teszteket formatalas elott kezdtem, de amint meglattam a 90/60-as eredmenyeket, rogton formaztam (cakk-pakk minden gyari cuccal egyutt) exFAT modban. A kovetkezo eredmenyeket kaptam.

A HD Tune Pro ugy gondolta, nem hajlando irasi tesztet futtatni... Nem tudom az okat, de hibat irt ki. A CPU usage irrelevans, mert a gepen annyi minden fut, hogy csoda lenne megszamolni.

Kozben lefuttattam az asztalin is egy Cristal benchmarkot. A haz elso usb kimenetet hasznaltam (2.0), igy a sequantial results: 37,17 MB/s read / 32,62 MB/s write

SZERK: Osszevetve a Seq eredmenyeket usb 2,0 eseten, az eredmeny ugyan az mint GrooveHero-nal. Az USB 3.0 eredmenyek osszevetve ezen oldallal erdekes eremenyt kapok Cristal eseten. Az olvasas kicsit kassabb, az iras viszont gyorsabb :)

[ Szerkesztve ]

(#3062) GrooveHero válasza Kasya (#3060) üzenetére


GrooveHero
addikt

Szuper, várjuk a tesztet :K :R

ejj, de lassú vagyok, hiába, meló közben ph-zni :DD

[ Szerkesztve ]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#3063) Kasya válasza GrooveHero (#3062) üzenetére


Kasya
nagyúr

Igazabol par masodperc volt koztunk :D

Amugy az utolso teszt mutatja a legjobban, hogy atlag 190-et tud, ami pontosan a papirforma :)

Oh, melegedes: Huzamosabb es terhelt hasznalat mellett langyos az USB "tovenel".

[ Szerkesztve ]

(#3064) vond válasza Kasya (#3061) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Köszi a bemutatót! ;) Nagyon durva sebességeket hoz... :K
16-17 ezerért ez ajándék basszus... ;]

Jahhh... HDT-ben csak úgy tudsz írási benchmark tesztet futtatni, ha még nincs kötet a drive-on... Ez merevlemezeknél, SSD-knél is így működik...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#3065) bul07 válasza Kasya (#3063) üzenetére


bul07
nagyúr

András ha a papíron a címedet takartad ki akkor a dobozon is meg kellet volna tenned

Amúgy szép eredmények , ha ki tudnám használni akkor biztos vennék ilyet

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#3066) GrooveHero


GrooveHero
addikt

Na akkor ezen eflbozdulva eladó az enyém, 1 hete sincs, hogy vettem, 32 gigás Sandisk Cruzer Extreme. És hogy miért? Mert csábít a 64-es. 10+postáért vihető 1 év garival+élettartam gari. Vkit érdekel? :))

[ Szerkesztve ]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#3067) bul07 válasza GrooveHero (#3066) üzenetére


bul07
nagyúr

Huj juj , tudod van olyan szabály hogy fórumba nem hirdetünk nehogy valami túlbuzgó jelentse

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#3068) GrooveHero válasza bul07 (#3067) üzenetére


GrooveHero
addikt

Tudom. De hirdetést nem linkeltem. Talán nem lenne olyan nagy baj. Ha meg igen, akkor így jártam.
Köszi, hogy figyelmeztettél :R

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#3069) Kasya válasza bul07 (#3065) üzenetére


Kasya
nagyúr

Koszonom az eszrevetelt! A sietseg gonosz hajcsar :)

A pendrive csak NTFS es exFAT-ra formazhato, igy az UEFI telepites felejtos. Ez most pont rosszul esett :/

(#3070) Findzs válasza Kasya (#3069) üzenetére


Findzs
addikt

"A pendrive csak NTFS es exFAT-ra formazhato, igy az UEFI telepites felejtos. Ez most pont rosszul esett :/"

hogy érted, hogy uefi telepítés felejtős?

egyébként gratula a pendrive -hoz remek darab tényleg best buy :K

a csúszkája úgy látom recés-fogazott ez mennyire érezhető mikor ki-be húzogatja az ember a csatlakozót vele?
gondolom ez a fogazás tartja meg, hogy ne csússzon be a csatlakozó

bul07:
az aláírásban szereplő hirdetés nem számít? ;] :U :))

GrooveHero:
engem érdekelne mert nagyon megtetszett :K csak most vettem én is 1-2 hete egy corsair slidert azt el kellene adnom előbb

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#3071) bul07 válasza Findzs (#3070) üzenetére


bul07
nagyúr

Még nem szóltak érte , így szerintem nem , pedig járok olyan fórumrészbe ahol hemzsegnek a módik

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#3072) Kasya válasza Findzs (#3070) üzenetére


Kasya
nagyúr

UEFI modban a Windows installer csak fat32-ben formazott pendriverol tud bootolni. Ha fajlkezeloben formazok, akkor csak az NTFS es exFAT opciokat ajanlja fel. DISKPART-ban vagy mas drive kezelo programmal lehet talan, de ezt most nem neznem meg, ha annyira nem fontos...

Csuszka: recesnek reces, de a csuszas teljesen sima utkozestol-utkozesig. A billentyujet erezhetoen jobban (tehat nem gyengen, de nem is ultra erosen) beljebb kell nyomni, hogy kitoljuk vagy visszahuzzuk a csatlakozot. Igy a rece inkabb csak dizajn elem :)
GrooveHero esetleg megtud erositeni, neki is ilyen van ^^

[ Szerkesztve ]

(#3073) Findzs válasza Kasya (#3072) üzenetére


Findzs
addikt

köszi a kimerítő választ :R

bul07:
akkor jó :B

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#3074) Kasya


Kasya
nagyúr

Nem tudom jo topicban kerdezem-e;
Milyen funkcioval bir pontosan a ReadyBost?
Mennyire hatekony a ramhoz kepest?
Vegul mi tortenik, ha menet kozben eltavolitom a pendrivot?

(#3075) GrooveHero válasza Kasya (#3072) üzenetére


GrooveHero
addikt

Igen, én is meg tudom erősíteni, amit a kolléga ír. A csúszka tökéletes, amikor legelőször kipróbáltam olyan minőségi érzést keltett, hogy úgy éreztem, hogy ez egyhamar biztos nem megy tönkre. Olyan frankón passzol az egész, tényleg elejétől a végéig szorosan áll. Nagyon jó kis cucc :K

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#3076) Danken88


Danken88
csendes tag

Sziasztok!

Érdeklődnék mit ajánlotok pendrive téren.
Kb ilyen re gondoltam:
- 8,16,32 gb
- 6k HUF-ra gondoltam max

Elsősorban film menne rá és TVhez csatlakoztatnám (HD-t is).
USB 3at egyelőre nem használnom ki, továbbá azt olvastam hogy HD filmekhez nem kell szupergyorsnak lennie, de nem zárkózom el a 3.0 elől.
Lényeg, hogy vigye a HD-t, minnél nagyobb és hosszú távon is megbízható legyen.

Köszönöm a segítségeteket :R

(#3077) !attis!


!attis!
tag

üdv!
Segítséget szeretnék tőletek kérni.
Szeretnék venni egy Pendrive-ot. Márkára nekem mindegy, hogy milyen. A lényeg nekem az lenne, hogy minél gyorsabb legyen írásban is olvasásban is.Milyeneket tudtok ajánlani 8-32 GB között?

Nemrég vettem már egy 8 Gb-t Kingstont, de befaragtam vele 2,5 MB/s nem ír rá gyorsabban semmi. :(

[ Szerkesztve ]

(#3078) GrooveHero válasza !attis! (#3077) üzenetére


GrooveHero
addikt

Pénzben mennyire gondoltál? Mert ha kicsit visszaolvasol, akkor találsz egy Sandisk Cruzer Extreme 32 gigás verziót. Nézd meg a sebességét, sztem elég impozáns. Ha egy nappal előbb írsz, akkor pont lett volna 1 eladó 32 gigás pendrive, de egyelőre van rá vevő. Olyan 12k-tól lehet már kapni.

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#3079) !attis! válasza GrooveHero (#3078) üzenetére


!attis!
tag

max 5e körül nézegetem. Hát 16GB nagyobb nem kell, lehet akár 8Gb is.

Vélemények TRANSCEND Jetflash 700 16GB esetleg TRANSCEND Jetflash 760?

Vagy valami más hasonló árban és megfelelő gyorsaságú?

[ Szerkesztve ]

(#3080) GrooveHero válasza !attis! (#3079) üzenetére


GrooveHero
addikt

Esetleg Adata S102Pro ha jól tudom. Sebességben az sem olyan rossz.

Itt van esetleg 16 gigás:

[link]

vagy van 8-as is:

[link]

[ Szerkesztve ]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#3081) Kasya válasza Kasya (#3074) üzenetére


Kasya
nagyúr

Megvalaszolva kerdesem a Readyboost-ra.

(#3082) -Bandi-


-Bandi-
tag

Sziasztok!

Szeretnék venni 1 pendrive-t, 32gb-ost. Van egy olyan 5-6 éves 8 gigás kingston -om(Talán asszem DT 101), amivel nagyon meg vagyok elégedve, le 19M-t bír, fel is 13-al elvan. Azóta vettem 1-2-t de csak befürödtem velük, ilyen 3-4Megákkal viccelődnek, örökkévalóság rámásolni. Volt nálam kölcsönben DT100as, hát az se volt vmi tuti, főleg az enyémhez képest (kb ha a felét tudta...).
Szóval olyan feltételem lenne, hogy edigitalnál veszek most tv-t 0%os hitelre, és hozzá szeretném csapni a pendrive-t is, tehát azok közül amit ott kapni tudnátok e ajánlani vmi normálisabbat, ja és olyan 10ezer környékén.
Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv.:
Bandi

Mivel az okos enged, már rég a hülyék uralkodnak.

(#3083) vond válasza -Bandi- (#3082) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hali!

A legjobb ez lenne, de ha ezt vagy ezt ki tudnád csengetni, az is jó...

A többi 10 ezer körüli 32 gigás majdhogynem szót sem érdemel...

Egyébként máshol van alig kilencezer felett egy, az utóbbi kettőnél sokkal jobb példány is, csak ezt nem lehet kapni edigitalban...

(#3079) !attis!: Az a 16 gigás ADATA kell Neked, amit GrooveHero is linkelt... 5 ezerért ennél jobbat nem kapsz...

(#3076) Danken88: Te is repülj rá az 5 ezer forintos, 16 gigás ADATA S102 Pro-ra... :K

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#3084) XP NINJA


XP NINJA
őstag

Üdv.

szerintetek itt hardveraprón a Kingston DataTraveler 111 16GB USB3.0 olyan kb 3.800 Ft környékén kelendő lenne? (több darab)

Vagy a Kingston SE9H 16GB 2.0 olyan kb 3.600 Ft környékén?

:R :R

(#3085) FR33


FR33
aktív tag

SanDisk Cruzer Glide 32GB - 6460 ft
SanDisk Cruzer Extreme 32GB - 11045 ft

Adata s102pro 16gb- 5020 ft
Adata s102pro 32gb - 9110 ft

Szerintetek az elsö sima cruzer a legjobb ár / érték arányú pendrive ha usb2-ön használom ? (egyenlöre )

(#3086) Findzs válasza FR33 (#3085) üzenetére


Findzs
addikt

természetesen az extreme a legjobb de kérdés mikor váltanál usb 3 -ra?
mert lehet mire váltanál már olcsóbb lesz vagy másfajták lesznek

ha mostanában akkor én azt venném, ha egyenlőre usb 2 akkor az adata 16 gb -osat
ha kell a 32gb akkor az extremet mert nem olyan nagy a különbség és egy pent az ember hosszú időre vesz

a legolcsóbbat én tuti nem venném, elég csajos az a piros színű csati meg tolókapcsoló meg led, és 23 mb/ secet láttam az egyik helyen olvasási sebességnek ami nem túl fényes, írási sebbeséget nem láttam de tuti lassabb mint az olvasási
a legtöbb usb 3 as gyorsabb lenne usb 2 -őn

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#3087) FR33 válasza Findzs (#3086) üzenetére


FR33
aktív tag

ez ( LINK )

ugyanaz, mint

ez ( LINK )

?

(#3088) GrooveHero válasza FR33 (#3087) üzenetére


GrooveHero
addikt

Igen, csak 1 ezressel többért kapsz +8 év garit. Na ez a nem mindegy :K

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#3089) Fikasz


Fikasz
tag

Sziasztok!
Segítséget kérnék.
Miért nem tudok egy 64GB-os 3.0 USB pendrivot FAT32-re formázni Windows 7-el? :(

(#3090) Kasya válasza Fikasz (#3089) üzenetére


Kasya
nagyúr

A Windows onmagaban nem engedi (vagyis igen, csak dos parancssor alatt). Probald meg EZT, ezzel lehet menni fog.

(#3091) bb0t


bb0t
senior tag

Sziasztok!

Le akarom cserélni a régi pendrive-ot egy 3.0-ás darabra.

Árban nem szeretnék rá túl sokat szánni, maximum 7500 pénzem van rá. A Kingston 111-est semmiképpen nem akarom mert az szutyok, ami szimpatikus volt náluk az R3 és az Elite. Az Elite-et sajnos sehol nem kapni már úgy tűnik kifutott.

Néztem még a Sandisk extreme cruzert és szerintem nem annyival jobb az R3-nál hogy megérje azt a plusz 3-4 ezer forintot. Szóba jött még a Hama Probo de mivel egy áron meg tudom venni az R3-mal ezért ez sem nyerő úgy néztem nem olyan jó mint az R3.

Lehetőségem lett volna még 6500-ért venni egy Transcend Jetflash 32!! gigásat is és bár sem anyagában sem gyorsaságban nem olyan jó mint a kingston ennyi pénzért megérte volna, de a végén nem jött össze a dolog.

A kérdésem az lenne tudtok mást javasolni vagy vegyem meg az R3-at? :F

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#3092) Findzs válasza bb0t (#3091) üzenetére


Findzs
addikt

"Néztem még a Sandisk extreme cruzert és szerintem nem annyival jobb az R3-nál hogy megérje azt a plusz 3-4 ezer forintot."

szerintem nézd meg jobban :)

az extreme írási és olvasási sebessége többszöröse az r3 -nak mind a 16 mind a 32 gigás változatoknál

corsai slider is gyorsabb az r3 -nál 80/40 vs 70/30 (32gb)

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#3093) bb0t válasza Findzs (#3092) üzenetére


bb0t
senior tag

Mit is mutat a SanDisk statikus tesztje? 190 MB/s olvasás 61 MB/s írási sebesség. Ezzel szemben pl a Kingston Elite 76/36 értéket ér el a crystal-ban. Ehhez képest amikor jön a tényleges mérés - 1 gigás videó felmásolása - az a SanDisk-nek 50 mp míg a Kingston-nak 47 ugyanaz a fájl.

Azt ajánlom ne dőlj be a marketingnek és a hangzatos számoknak, mellékelem a két tesztet.

Sandisk teszt
Kingston elite

Egyébként az olvasási sebessége valóban kirívó, engem első sorban viszont az írás érdekel. -Mivel az lassabb mint egy 3 ezer forinttal olcsóbb társának, ezért nem tűnik mustbuy-nak. - legalább is nem az én szempontomból.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#3094) will5


will5
tag

Sziasztok!

Egy 32 GB-os Pendrive-ot szeretnék vásárolni. 90%-ban USB-s autórádión való zenehallgatás lenne a felhasználás. Milyet érdemes venni? USB2-3, vagy tök mindegy?

(#3095) bb0t válasza will5 (#3094) üzenetére


bb0t
senior tag

Szia az autó nyilván usb 2.0-ás ha a gépeden van 3.0 akkor elgondolkodtató, ha nincs akkor meg pénz kérdése. Ha van rá pénzed akkor 3.0 ha meg nem akarsz rá annyit szánni illetve nem olyan fontos, hogy mennyi idő alatt másolja fel a cuccokat akkor 2.0.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#3096) Findzs válasza bb0t (#3093) üzenetére


Findzs
addikt

érdekes tényleg lassabban másolja a tesztfájlt a teszt szerint
hátha jön valaki akinek van ilyen 16 -os scandiskje és megtudja erősíteni illetve cáfolni

a 32 gb -os van már itt pár embernek és nem mondtak rosszat róla

de az elite jobb is mint az r3 amire én utaltam az előző hsz -emben :U

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#3097) speter33 válasza buci30 (#3050) üzenetére


speter33
aktív tag

buci30 én is ADATA Superior Series S102 Pro, grey - 32 GB USB3 pendrive-ot vettem,de nekem sajna rosszabb teszteredmények születtek,bár én is csak USB2-n használom.
Ez vajon miért lehet?

(#3098) bb0t válasza Findzs (#3096) üzenetére


bb0t
senior tag

az Elite kb 30 %-kal jobb mint az R3 tehát ott sem lenne nagyságrendi különbség. 60s körül másolná fel a fájlt, ha a Sandisknek meg lehetne hinni akkor 25 mp körül kéne másoljon nem 50 sec alatt..

Én szívem szerint az Elite-et venném de már nem lehet kapni sehol ezért leszek szerintem rászolulva az R3-ra. :O

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#3099) bb0t válasza Findzs (#3096) üzenetére


bb0t
senior tag

Sandisk extreme 16 gb mérés

Itt egy statikus mérés nem vagyok tőle elájulva, nagyon nem... :(((

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#3100) Dr. Gonzο válasza bb0t (#3099) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

USB2, vagy USB3 porton mérted?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.