Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Milyen pendrive-ot vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3751) inferno88 válasza Findzs (#3750) üzenetére


inferno88
őstag

Uh tényleg.Eredetileg hardveraprón vettem,így valszín boltos garancia nincs.A kingstonnak így is intéznie kell?

Az Error Scan(teljes) nem jelzett hibát.

[ Szerkesztve ]

Semper fi!

(#3752) djculture válasza inferno88 (#3751) üzenetére


djculture
félisten

Akkor a cellák jók meg a vezérlő is. Valami a gépen lehet, driver vagy a biztonsági szoftverek is szoktak ilyet csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#3753) inferno88 válasza djculture (#3752) üzenetére


inferno88
őstag

Ubuntu virtuális gépre kötöttem,azon is szarakszik.

Semper fi!

(#3754) djculture válasza inferno88 (#3753) üzenetére


djculture
félisten

Ha nincs rá gari akkor szét kell szedni és rá melegíteni.

(#3755) bul07 válasza Mercutio_ (#3746) üzenetére


bul07
nagyúr

USB2 szépen teljesít , USB3 írási sebesség lehetne gyorsabb de így is egész jó

(#3739) mexel
Ipon-t nézve
Lehetne még említeni a TRANSCEND JetFlash 700 32GB test 70/30
De a KINGSTON DataTraveler R30 700Ft-al drágább sebességre egyforma viszont 3évvel több garancia

(#3740) djculture
Nekem ADATA C103 16GB van még, nem egy veszett vad sebesség tekintetében de majd egy éve teszi a dolgát
Vannak még ezek, de ezek írásban gyengék, egy se éri el a 5MB/s-et
Kingston DataTraveler 108 8GB
KINGSTON DataTraveler G3 8GB
KINGSTON DataTraveler 111 8GB
Platinet 16GB X-Depo

Úton van felém még SANDISK CRUZER GLIDE 16GB majd tesztelem sebességre , ha eladtam akkor ezek közül rendelek egyet [link], [link], [link] még nem döntöttem

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#3756) djculture válasza bul07 (#3755) üzenetére


djculture
félisten

sandisk-ből nekem a SanDisk Cruzer Extreme 32GB kellene majd, méretre elég és elég betyár gyors 4k-irás és olvasásban is ami oprendszernél fontos. Bootolható win7-nek első osztályú lenne.

[ Szerkesztve ]

(#3757) bul07 válasza djculture (#3756) üzenetére


bul07
nagyúr

SanDisk Cruzer Extreme 32GB igen jól eltalált egy valami már bánom hogy nem mertem bevállalni az ebay-ről, bár rendszernek inkább már egy SDD egész jó árban vannak már

Itt falun még a USB3-ról se nagyon hallottak nemhogy a gépükön lenne ilyen csatlakozó , így az én ADATA S102 Pro 32 GB-at igen áron alul tudnám eladni , gondoltam még az apróra de garancia nélkül ott is áron alul lehetne eladni mert én nem adok senkinek garanciát , párszor lehúzza írás közben és meg is nyekken rosszabb esetben

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#3758) djculture válasza bul07 (#3757) üzenetére


djculture
félisten

Éppenséggel az usb2-n is elég jó értékeket tud hozni egy jó usb3 pen. Rendes usb2-t kihasználó pen is alig van a piacon. Ez az 5-10 megás kínlódás a divat azoknál.

(#3759) GrooveHero válasza djculture (#3758) üzenetére


GrooveHero
addikt

Anno az USB2-tes Sandisk-em tudott 25/18-at a mostani 64 gigás Sandisk Extreme pedig az USB 3 hiánya miatt csak 37/37 :(

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#3760) tlala válasza GrooveHero (#3759) üzenetére


tlala
addikt

De még így is elmondhatod, hogy a második eszköz 100 %-kal nagyobb írási sebességet produkál ugyanabban au USB2-es környezetben! :))

[ Szerkesztve ]

(#3761) djculture válasza GrooveHero (#3759) üzenetére


djculture
félisten

Az itthon a legtöbb kiskerben kizárólagosan kapható kingston nyavaják vásárlói örömtáncot járnának ha ennyivel írna a pen.

(#3762) GrooveHero válasza djculture (#3761) üzenetére


GrooveHero
addikt

Ezért választottam Sandisk-et. Nekem ilyen téren fontos a minőség. Na meg persze a sebesség is az lenne, ha lenne USB3-as deszkám.

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#3763) djculture válasza GrooveHero (#3762) üzenetére


djculture
félisten

ha van pcie x1 2.0 foglalatod 3500ft egy nec vezérlős kártya..

[ Szerkesztve ]

(#3764) GrooveHero válasza djculture (#3763) üzenetére


GrooveHero
addikt

Tudom, de a NEC vezérlős kártáyval befürödtem. Valahogy a gépemnek nem tetszik, pedig feltelepítettem hozzá win7-es drivert, sőt még frissítettem is. De mégsem jó. Egy másik 1155-ös deszkán egyből ment, egy USB3-as laptopon is ment, tehát nem a kártya a hibás.

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#3765) djculture válasza GrooveHero (#3764) üzenetére


djculture
félisten

lehet nincs 2.0 szabványú pcie slot az alaplapodon? Mert 1.1-ben nem igazán szokott elindulni a kártya.

[ Szerkesztve ]

(#3766) GrooveHero válasza djculture (#3765) üzenetére


GrooveHero
addikt

Hát nem tudom, egy régi 775-ös P35 DS-4-es deszkám van. Erről van szó:

[link]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#3767) djculture válasza GrooveHero (#3766) üzenetére


djculture
félisten

P35 chipset PCIe 1.1. Kártyákhoz meg követelmény a 2.0 sajnos, 1.1 elméleti sebessége 250mega a 2.0 meg 500 amiatt nem működik 1.1-ben. Két portot nem bírna kiszolgálni 1.1 -ben így le van tiltva ha ilyenre dugja valaki.

[ Szerkesztve ]

(#3768) GrooveHero válasza djculture (#3767) üzenetére


GrooveHero
addikt

:O :O Igen, és is észrevettem most, hogy a linket kerestem. Akkor innentől kezdve a következő a kérdésem:

Miként és hogy lehetne működésre bírni az USb3-as pent ebben a deszkában? Mert én már nézegettem firewire átalakítót, meg mittudjaménmégmit, de nem jutottam előrébb. :(
Tudsz esetleg ez ügyben segíteni?

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#3769) djculture válasza GrooveHero (#3768) üzenetére


djculture
félisten

Most így megnézve a lapot a második x16-os foglaltban nézted már a kártyát?
Amúgy lehet rá faragni usb3 vezérlőt de nem olcsó mulatság.
Kell hozzá egy PCI_Express_to_PCMCIA adapter:

Meg egy USB3 PCMCIA Expresscard adapter.

[ Szerkesztve ]

(#3770) GrooveHero válasza djculture (#3769) üzenetére


GrooveHero
addikt

Wow. Oszt hogyé adnék ezt a písziemsziájos cuccot? Köszi, hogy utánanéztél. :R
Amúgy már nem is tudom, hogy néztem e a másik foglalatban az x16-osban. Már eladtam a kártyát :))

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#3771) djculture válasza GrooveHero (#3770) üzenetére


djculture
félisten

Az usb3-as adapter [link]
a pcie pcmcia adapter meg 8000ft körül volt, most épp sajnos nincs kiskerekben, de szerintem be lehet szerezni más nem ebay: [link]

(#3772) GrooveHero válasza djculture (#3771) üzenetére


GrooveHero
addikt

Hm..köszi. Azon gondolkodom, hogy lehet olcsóbb lenne, ha vennék egy kártyát olyan 3k körül. ÉS ha nem jó, akkor csak annak az árát bukom. 15k-m most nincs ilyenre. Meg hát ne túl olcsó amúgyse :(

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#3773) djculture válasza GrooveHero (#3772) üzenetére


djculture
félisten

Nem tudom sajnos ilyen lappal még nem próbáltam de már sikerült életre keltenem s775 lapban x16-oson ilyen kártyát. Merő ötletként jött mert x1 1.1 sloton nem akart menni. Ez a pcmcia dolog viszont mindenhol ment még eddig de tényleg aranyár. Gyári intel lapokba raktunk rengeteg ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#3774) GrooveHero válasza djculture (#3773) üzenetére


GrooveHero
addikt

Értem. Akkor azt mondod, hogy inkább a 3k-s bővítőkártya, mi? :F

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#3775) djculture válasza GrooveHero (#3774) üzenetére


djculture
félisten

vegyél de ilyet ez elég sok régi lapban is működik: [link]

(#3776) GrooveHero válasza djculture (#3775) üzenetére


GrooveHero
addikt

Köszi, akkor szerintem beszerzek egy ilyet :R :R

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#3777) Findzs


Findzs
addikt

ehhez mit szóltok?

pqi thunder 32gb 100/55

szimpatikus mert nincs kupakja és mintha fémből lenne, na meg nem is olyan lassú és nem drága (legalábbis ebayen)

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#3778) djculture válasza Findzs (#3777) üzenetére


djculture
félisten

Nem rossz de az biztos hogy én ilyen bármikor tönkre menő eszközt csak itthon garanciáztató minimum 3 évre szóló verzióban vennék. Rengeteg pendrive-om végezte a kukába szlovák román hong kong-i vásárlásúak. Most már csak olyat veszek amit visszaküldök a kis/nagykerbe és küldik a másikat 1-2 hét múlva.

(#3779) vond válasza Findzs (#3777) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ez kb. ugyanazt tudja (bár kupakos) 9600-ért, rendes magyar boltból, 10 év garival...

Ez meg 180/50-es, 10700-ért 5 év garival...

És mindkettő fémházas...

Szlovák boltokban mindkettőt megkapod 7-8 ezer környékén...

Persze a legjobb lenne egy Sandisk Cruzer Extreme... :) Az nem kupakos, és a sebessége is jobb mindegyiknél...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#3780) Findzs


Findzs
addikt

nem akarok én venni csak gondoltam megosztom veletek mert most jött cédrus hírlevél és abban láttam
szóval lehet magyarországon kapni

nekem egy corsair slider 32gb -osom van azt már csak egy sandisk extremre vagy egy kingston DataTraveler Ultimate 3.0 G3 -ra vagy a nagy kedvencemre egy corsair gt turbora cserélnék le

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#3781) djculture válasza vond (#3779) üzenetére


djculture
félisten

Egyik cég vett 10db DataTraveler HyperX Predator 512 GB pendrive-ot, volt lehetőségem tesztelni nagyon durva. Nem tudom meddig birja a kiképzést de 350mega körül lehetett róla lemásolni egy nagyobb file-t a ramdrive-ra, ramdrive-ról ráírni meg 150mega körül. Mondjuk az ára is betyár valami 220ezer/db.

[ Szerkesztve ]

(#3782) vond válasza djculture (#3781) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Az betyáros... :D De ez már inkább egy kisebb SSD, nem? ;]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#3783) GrooveHero válasza djculture (#3781) üzenetére


GrooveHero
addikt

Jómegy eggyeseknek ;]

Nekem meg a cégnél olyan szar gépem van, hogy egy szar 3d-s rajzot nem tudok megnyitni, mert összefossa magát a renccer :W 775-ös deszka alaplapra integrált videokártyával :O

[ Szerkesztve ]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#3784) djculture válasza GrooveHero (#3783) üzenetére


djculture
félisten

Ismerős a helyzet nálunk a kórházba volt ilyen, az egész műtőblokk plc vezérlőprogramját valami matuzsálem p2 kezelte. Jobban jártam ha felballagtam a tetőre és ott rs 232-re rádugva akonzolt átállítottam amit kellett.

(#3785) bul07 válasza vond (#3782) üzenetére


bul07
nagyúr

SDD nélkül ezeket már esélyrelen kihasználni, az én gépemnek már a ADATA S102 Pro 32 GB is nagy feladat usb3.0-án, főleg ha még más is fut a hátérben

Na majd ősszel ha jön a bf4 és úgy találom hogy kevés neki a gépem jöhet a fejlesztés, addigra hátha 20e Ft allá esnének a 120-128GB SDD(ez a rész off-ba lenne ha telefonról menne :) )

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#3786) vond


vond
MODERÁTOR

Huhhhh, ne is mondjátok... Munkahelyen rámragadt az informatikus/rendszergazda szerep... Volt küzdés erősen a 10+ éves P2/P3-as göncökkel... Egy rémálom volt akár csak bekapcsolni őket, nemhogy telepíteni, meg dolgozni rajtuk... Tavaly év végén aztán - valami barter business keretein belül - mindenki kapott egy i5-ös lapost... Hát nem kicsit lett gördülékenyebb a munka... :D

(#3785) bul07: Bár van SSD-m, de én speciel teljesen jól elvagyok a 105/28-as S102-esemmel... Őszintén szólva annyira nem hat meg, hogy egy filmet 1 vagy 4 perc alatt másolok fel, hogy ihajj... Az egyedüli, amiért nagyon is jó lenne pl. egy Sandisk Extreme, az a kis file-ok kezelésénél tapasztalható sokkal jobb tempó...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#3787) Kasya válasza GrooveHero (#3783) üzenetére


Kasya
nagyúr

Jajj, ne is mondd. En meg allhatok vissza NTFS-re, mert egyes kollegaim laptopjan meg mindig XP fut es nem "szeresse" az exFAT-ot :/

(#3788) vond válasza Kasya (#3787) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Dobjátok fel ezt minden gépre... 1 perc az egész... :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#3789) Kasya válasza vond (#3788) üzenetére


Kasya
nagyúr

Koszonom! :R Amugy ezt a win update-nek is felkellene tennie? Alighanem..,
Azonban a szantofold kozepen nem nagyon van ido(nk) wifi tetheringre, hogy ezt lekapjam :( A pendrivera meg hiaba rakom fel, ha nem olvassa be ;]

(#3790) a1200


a1200
aktív tag

Hali.
Mi most a legjobb ár/érték arányú, jó minőségű, nem 1 év garis, nem pesti, 32/64 GB-os USB2-es és 3-as pendrive?
Honnan lehet megtudni vásárlás előtt a TÉNYLEGES olvasási és írási sebességeket?
Egyáltalán van értelme az USB3-asnak? Csak mert ez sem közelíti meg az USB2 60 MB/s-os sebességét.

Más is érdekel, itt [link] írtam 1912-től.
Az a topik pang, talán itt van pár hozzáértő.

[ Szerkesztve ]

(#3791) djculture válasza a1200 (#3790) üzenetére


djculture
félisten

Alapvetően a vidéki kiskerekben csak a kingston dt100-101 g akárhányasok a divat ami 4-6 megával irható:) Jó esetben van usb3 dt111 de az is csak olvasásba tud valamit írni 10 megával ír. Úgy hogy nincs mese rendelni kell webshopból ha normális kell. Múltkor pont ezt beszélgettük egy kollégával azt mondta csak a gagyi legolcsóbb datatraveller dt101 vagy dt100 g2 kingston-t viszik tőle is ezért nem is tart mást.

[ Szerkesztve ]

(#3792) bul07 válasza a1200 (#3790) üzenetére


bul07
nagyúr

Ez mit takarna "nem pesti" , ha jól tudom Budapesten nem gyártanak Pendrive-ot
Valós sebességet honnan lehet megtundni , van egy csodás dolog az internet, rá kell keresni az adott tipusra és nagy esélyel lesz sebességre teszt
Elég lett volna 100-150 hozzászólást visszaolvasni pár tippet találtál volna
60MB/ s írási sebességet már rég túlépték, lappoz vissza pár lappott és láthatsz SanDisk Extreme sebesség tesztett

(bocs ha túl irónikus voltam :) )

( #3791 ) djculture
Erre fele is ez a helyzet, de rendelésre hoznának, bár nem érné meg mert olyan feláral dolgoznak

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#3793) djculture válasza bul07 (#3792) üzenetére


djculture
félisten

Rendelni vidéki kiskerben semmit se érdemes mert a vidéki kiskerek 90%-a olyan kis forgalmat tud lebonyolítani hogy ezzel az összeggel csak a legdrágább nagykerek feltételeinek tud megfelelni. Akciózó normálisabb nagykerek 6 havi bontásra akár 5-10 millió forgalmat is követelnek addig szóba se állnak a kiskerrel és erre az összegre még nincs semmi kedvezmény csak az hogy szerződhet a kisker.

[ Szerkesztve ]

(#3794) a1200


a1200
aktív tag

Erre [link] és erre [link] tud mondani valaki valamit? Ezt a 2 témát egyben szeretném letudni még ma.

Miért van 1 árban pl. egy 32 GB-os SD kártya, és egy 32 GB-os pendrive (Edigitalban 14e), ha az SD kártya sokkal lassabb, és önmagában nem használható, csak kártyaolvasóval?

(#3795) djculture válasza a1200 (#3794) üzenetére


djculture
félisten

Ezek ilyenek még viszonylag jó is a sebesség a Kingston SDXC cl10 64 GB tudja ezt szekvenciálisban usb3 kártya olvasón és ez a full

[ Szerkesztve ]

(#3796) a1200 válasza djculture (#3795) üzenetére


a1200
aktív tag

A teljes teszt képét kérem berakni ide.
Miért ilyen nagy a különbség az értékekben, és miért ennyire lassú az írás az olvasáshoz képest?
A 4K és a 4K QD32-t hogyan kell értelmezni? Ez miért sokkal lassabb?
Ez is nagyon érdekes [link]

(#3797) djculture válasza a1200 (#3796) üzenetére


djculture
félisten

4k az a kis méretű fájlok blokkok olvasása irása. Annak az emelkedéséhez komoly vezérlő és több sávba szervezett memória chippek kellenek ami nagyon drága. Egy memória chipből való kiolvasás meg persze hogy gyorsabb mint a bele irása, ilyen a flash technológia

[ Szerkesztve ]

(#3798) djculture


djculture
félisten

Fent reklámozott pro-s samsung meg ezt tudja: [link]

(#3799) a1200


a1200
aktív tag

Akkor azt mondjátok, hogy egy 688 MB-os mappát, amiben 50 file van, nem túl lassan másolt át a SATA HDD-mről USB2-es kártyaolvasóval a 2 és 4 GB-os SD-mre 3 perc alatt?

Miért nem majdnem olyan gyorsak a pendrive-ok, SD kártyák, mint az SSD-k? Majdnem ugyanaz a működési elve az SD kártyának, a pendrive-nak, és az SSD-nek, mindben flash RAM van.

[ Szerkesztve ]

(#3800) djculture válasza a1200 (#3799) üzenetére


djculture
félisten

Nem mert nagyobb tempóhoz usb3 kártyaolvasó kell meg drága kártya is például a samsung pro memória kártya sorozat. ssd-ben drága vezérlő van több csatornás memória szervezéssel, egy memória kártyába bele se férne egy ilyen megoldás, vagy ha beleférne is a miniatűrizálással tizszeres ára lenne egy ssd-hez képest. Látod még a pendriveok 90%-ban sincs ssd szintű vezérlő.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.