Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Milyen pendrive-ot vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3251) Findzs válasza Kasya (#3249) üzenetére


Findzs
addikt

egyel előző hsz -emben linkeltem ugyanannak a proginak az ujabb verzióját :B

kinghaxor:
egyébként előtte nem hívtad fel őket, hogy van -e belőle?
persze ettől még buziság amit csinálnak, na :(((

szerintem telefonálj rájuk, hogy elfogyott a türelmed ha nem küldik a pénzt vagy a pent mész a hatóságokhoz
ezek a retkek csak ebből értenek :((

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#3252) bb0t válasza Sterilzona (#3245) üzenetére


bb0t
senior tag

A nevem alatt ott van, hogy LOGOUT blog, katt rá, csináltam egy kis tesztet amiben elmondom, hogy mi ez és le is mértem egy két dolgot.

kinghaxor:

3.0-nál én nem tapasztaltam igazán számottevő különbséget bár rá akarok nézni még egyszer, nagy állomány másolásnál mert a statikus teszt lehet nem tudja jól kihozni az értékeket. Majd kíváncsi lennék, hogy te mit tapasztalsz.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#3253) Kasya válasza Findzs (#3251) üzenetére


Kasya
nagyúr

Mea culpa, valoban nem vettem a faradtsagot, hogy letoltsem es megnezzem :) Koszonom!

[ Szerkesztve ]

(#3254) bb0t válasza kinghaxor (#3250) üzenetére


bb0t
senior tag

Én is kezdenék már kicsit fenyegetőzni, annyira gáz mikor szívatják a jónépet... :W

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#3255) Slyer


Slyer
senior tag

Sziasztok!

A-data S102, vagy az N005 ajánlott inkább? Csak azért kérdezem mert ~500Ft a különbség a 16 gigás verziónál.

(#3256) Kasya válasza Slyer (#3255) üzenetére


Kasya
nagyúr

Mintha egy kicsit az N005 gyorsabb lenne emlekeim szerint. Esetleg ezt olvasd el.

(#3257) bb0t válasza Slyer (#3255) üzenetére


bb0t
senior tag

A-data S102: This test shows that the S102 would take 65.93 seconds to create a copy of a large 1GB video file.

N005: This test shows that the N005 would take 59.15 seconds to create a copy of a large 1GB video file.

Szóval a N005-tel jobban jársz, ha nem baj, hogy több mint 8 cm (!) hosszú.

(A mp-ben megadott értékek azok valós másolásnál jöttek ki, a statikus tesztektől függetlenül.)

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#3258) Sterilzona


Sterilzona
senior tag

Sziasztok!
Na most, nem értek ehhez ...
Lesz majd egy 16 gigás eszközöm, kérdés: milyenre kell formázni, hogy pl, nagy több gigás fájlokat is tudjak rá másolni ? Illetve, ha valamit variálni kell, akkor, mivel és hogy ? Köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#3259) vond válasza bb0t (#3257) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nem tudom, ezt az S102Pro sebességet ki mérte, de nálam simán hoz 105/27-et lineáris olvasás/írásban...

Valós használatban pedig pontosan 40 másodpercet vett igénybe egy 1 GB-os videó file felmásolása (stabilan 26-27 MB/s volt az írási sebesség)... Nem tudom, azt a 65 másodpercet honnan vette... Ott valamit nagyon benézett az illető...

Az N005 meg 9 cm hoszzú (mondjuk az is több, mint a 8, az igaz, de akkor már szerencsésebb ezt írni)...

(#3258) Sterilzona: 4 GB -nál nagyobb file-okhoz NTFS, vagy EXFAT file-rendszer kell... Utóbbi a stabilabb/jobb, de az előbbinek jobb a kompatibilitása (EXFAT win7-ben natívan támogatott, XP-hez kell egy kis frissítés hozzá, és a médialejátszók/tévék is gondban lehetnek vele (főleg a régebbiek))...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#3260) bb0t válasza vond (#3259) üzenetére


bb0t
senior tag

Ebből a tesztből vettem az adatokat.

Nem értem, mert ráadásul ssd-vel mérik. Bár ami érdekes, hogy a hardver tesztes mérések az én elite-emnél jobb eredményeket mutattak és nem tudom, hogyan hozták össze - mert ugye az én méréseim a whoratesit méréseivel pontosan egyenlőek. WRI + én= 34 MB/s Hardverteszt: 44 MB/s

Az N005-ra meg azért írtam,, hogy több mint 8 mert nem igazán tudtam eldönteni, hogy ilyenkor az egész számít vagy pedig lényegesebb, hogy mennyi "áll ki" a gépből. De valóban a teljes hossza 9 cm. :)

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#3261) kinghaxor


kinghaxor
aktív tag

Na ha minden jól megy és Isten is úgy akarja, akkor nemsokára kezemben lesz a pendrive! Ma jött a mail a DPD-től, hogy náluk van a csomagom és hétfőn este hatig ki is szállítják. Kíváncsi leszek mit tud majd kezdeni vele az etron usb 3 vezérlője. Remélem nem lesz vele probléma.

(#3262) bb0t válasza kinghaxor (#3261) üzenetére


bb0t
senior tag

Hát ezután a vesszőfutás után már csak nem...

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#3263) kinghaxor


kinghaxor
aktív tag

Na akkor örömmel jelentem, hogy megérkezett a pendrive-om! Mondjuk a csomagolásán azért meglepődtem egy picit, ugyanis a bolt egy az egyben odaadta a futárnak gyári csomagolásban, a DPD pedig csak ráragasztotta a doboz hátoldalára a matricájukat a címemmel, telefonszámommal és a csomag azonosításához, nyilvántartásához szükséges adatokkal. Ezek után a kibontott dobozon már meg sem lepődtem, ugyanis azt már kinyitották a boltban, hogy beletegyék a számlát. Ebből következik az, hogy én már úgy kaptam kézhez, hogy a doboz még csak be sem volt csukva. Szerencsére a vastag lehegesztett átlátszó műanyag tok amiben a pendrive helyet kapott a dobozban, sértetlen volt. Persze azért előnye is volt a "csomagolásnak" mert így legalább rögtön láttam, hogy nem üres a doboz és tényleg az van benne amit rendeltem. Gondolom az 500 FT-os szállítási költségbe ez fér bele náluk. Szóval ha valaki rendelni szeretne tőlük, akkor számítson efféle dolgokra. Na meg persze a több mint 2 hetes várakozási időt sem szabad elfelejteni. Egyedüli előnyük az ár volt.

(#3264) bb0t válasza kinghaxor (#3263) üzenetére


bb0t
senior tag

Minden jó ha a vége jó! :C Kíváncsi vagyok mire jutsz vele. :))

Erről a csomagolós sztoriról jut eszembe, mikor rendeltem egy Sonax terméket, és jött a futár. Megláttam, hogy a dobozon teljesen más termék van mint amit én kértem. Ezt elmondtam neki is, mire ő, hogy attól még lehet benne az amit én rendeltem. Mondtam neki, hogy én meg lutrira nem fogok fizetni nézzük meg. Nem bonthatom ki míg ki nem fizettem. Mondtam neki, hogy akkor köszönöm szépen nem veszem át a terméket. Erre ő erősködött, hogy olyat nem lehet. Mondtam, hogy ha lehet ha nem én nem fizetek olyan dologért amiről lerí, hogy nem az amit megrendeltem. Erre elviharzott. Később felhívtam a céget tévedésből tényleg mást küldtek. Ritka idióta állatfaj a futárszolgálat ha tehetem inkább PickPackPont.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#3265) kinghaxor


kinghaxor
aktív tag

Egyébként tényleg érdekes ez az Etron chip. Valamivel lassabb vele a pen mint amire képes lenne. Persze nem sokkal, de lassabb. A gyakorlatban fat 32-őn 32 kilobájt-os foglalási egységgel formázva pontosan 5 perc rámásolni 29 giga különböző méretű avi-t. Ebben az esetben 95-100 között másol, de inkább 95, persze van hogy kevesebb. Exfat-ban picivel gyorsabb, ott 140 körül kezd, majd pár másodperc múlva beáll 100-ra és azt tartja végig. Persze időben ez nem sokat jelent. Így is nagyjából 5 perc telerakni. Nagyobb méretű file-ok esetében exfat-on tartja a 115-öt. Egyébként szintetikus tesztben is lemaradok picivel GrooveHero eredményeitől, de részletesebben csak holnap tudok foglalkozni vele.

(#3264) bb0t Nem semmi a te eseted sem. Még jó, hogy nem vetted át!

[ Szerkesztve ]

(#3266) Kasya válasza kinghaxor (#3265) üzenetére


Kasya
nagyúr

Probalj meg egy USB driver frissitest es/vagy bios frissitest. Nem kellene kulonosebb kulonbsegnek lennie. Amugy milyen mutyurt is vettel? :)
No meg majd a testek eredmenyein mi is jobban atlatjuk a kulonbseget...

(#3267) Findzs válasza kinghaxor (#3263) üzenetére


Findzs
addikt

na végre :K

egészséggel használd :)

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#3268) bluobluo75


bluobluo75
őstag

Üdv!

Olyan után érdeklődnék, hogy van-e már forgalomban, ha igen hol, olyan micro pendrive ami minimum 16 GB-os USB 3.0-ás
Ha van, milyet tudnátok ajánlani?
A keret max 8000Ft
Köszönöm előre is! :R

[ Szerkesztve ]

(#3269) bb0t válasza bluobluo75 (#3268) üzenetére


bb0t
senior tag

Első blikkre én ezt találtam. Link

Viszont fogalmam sincs, hogy mennyibe kerül, vagy, hogy egyáltalán lehet-e kapni és a sebessége is kérdéses.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#3270) Harcsai


Harcsai
senior tag

Hali

Egy kis segítséget kérnék. Pen-driveot szeretnék venni. Milyen meglepő :)
Ezt néztem ki, de pisit zavar, hogy prohardveren azt olvastam róla, hogy tulajdonképpen ez egy "ssd".
Ami jó lenne:
~32GB;
USB3;
Gyors írás, nem csak olvasás;
Jó lenne, ha nem kupakos, hanem ráfordítós, vagy visszahúzható kivitelű lenne;
nagyságrendileg 20eHuf az ár, de meggyőzhető vagyok :)

iPhone11; iPad Air 3; Lenovo Yoga 510-14ISK i3-6006u 8gb

(#3271) vond válasza Harcsai (#3270) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Brutál gyors, visszahúzható, 64 gigás Sandisk Cruzer Extreme 20 ezer alatt... :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#3272) Harcsai válasza vond (#3271) üzenetére


Harcsai
senior tag

Na ezt mentem! Egész szimpatikus!!!
Esetleg alternatíva?

iPhone11; iPad Air 3; Lenovo Yoga 510-14ISK i3-6006u 8gb

(#3273) vond válasza Harcsai (#3272) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Esetleg egy másik sebességbajnok: Kingston HyperX 64GB
Bár ez kupakos és azért jó pár ezressel drágább...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#3274) bb0t válasza Harcsai (#3270) üzenetére


bb0t
senior tag

Míg irkáltam beelőztek itt a többiek. :)

Először is, ha írásban is _nagyon_ gyorsat akarsz ne a SanDisket válaszd. Nagyon jó az olvasási sebessége és az ár/érték aránya, de ha már ennyi pénzt ráköltesz én azt mondom vegyél egy igazán gyors darabot.
Én is a Kingston HyperX-re szavaznék, még annál is sokkal gyorsabb mint amit kinéztél, a SanDisknél meg többször gyorsabb. Hozzáteszem akkora a sebességkülönbség, hogy ár/érték arányban jobban megéri a Kingston.

A másik tippem a Lexar JumpDrive Triton ugyancsak nagyon gyors és visszahúzható tehát kupak nélküli.

Hogy a Mach Xtreme SSD lenne? - A pendrive-ok és az ssd-k ugyanúgy a flash drive kategóiába tartoznak ami azt jelenti, hogy mozgóalkatrész-mentes NAND típusú flash memóriára rögzíti az adatokat. Nagy röviden. A különbség 'többek között persze' a csatolófelület. Egyébként láttam már olyan pendrive-ot amin volt eSata csatolófelület, úgy hívják SiliconPower SSD eSata USB pendrive. De, hogy a Mach mitől lenne más mint a többi pen arra nem találtam infót. :N

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#3275) Harcsai válasza bb0t (#3274) üzenetére


Harcsai
senior tag

Köszönöm! Megnézem őket.
Itt a prohardveres link. Ebben van: "Kevéssé ismert még hazai berkekben a Mach Extreme, melytől két pendrive is érkezett mai tesztünkbe. A gyártó komolyabb FX modellje lényegében nem is pendrive, hanem inkább mini SSD, erre utal szokásosnál szélesebb kialakítása és az a tény, hogy 32, 64, illetve 128 GB-os változatban kapható, kisebben viszont nem. Csomagolását és burkolatát is nagyon igényesre tervezték, háza teljesen könnyűfémből készült, nemcsak egy vékony fedőréteg van rajta, ahogyan a legtöbb modellen. Kupakja feltehető a végére, de ezzel blokkoljuk az ott található bújtatófület, úgyhogy ha kulcstartóra vagy nyakpántra akasztottuk, akkor a kupak hátulra felhelyezése bajos lesz."

Egyébként a hyperX sorozat sokak ellenajánlásával ellentétben belopta magát a szívembe. Ram-ból és ssd-ből is ezt használom, nagy örömmel!

[ Szerkesztve ]

iPhone11; iPad Air 3; Lenovo Yoga 510-14ISK i3-6006u 8gb

(#3276) Kasya válasza bb0t (#3274) üzenetére


Kasya
nagyúr

Lehet a hiba nalam van, de 16 ezer forintert a Sandisk Cruzer 64gb a legjobb valasztas. A HyperX 23 ezer (21 ezerert most epp akcios 20-ig Amazonon), de a latott szint. tesztek alapjan lassab irasra kepesre...

Hyper X

Sandisk

[ Szerkesztve ]

(#3277) bb0t válasza Kasya (#3276) üzenetére


bb0t
senior tag

Én kérek elnézést :U a 16 gigás verziót néztem. Egyet nyomozok még, hogy valós írásban mennyit hoz mert a Kingston annyit amit a statikus teszt is mér, viszont a SanDisk 16 gigása mindössze 30%-át hozta a crystaldiskmark-ban mért értéknek. - Persze lehet, hogy a 64-es hozza már a mért értékeket.

Update:

Közben találtam egy tesztet amiben a 64 gigás Sandisk 8,5 gigás videóval 2,5 percen át küzdött amit visszaosztottam 58 MB/s jött ki, és az bizony nem 190.

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#3278) bb0t válasza Harcsai (#3275) üzenetére


bb0t
senior tag

Kicsit tényleg másmilyen mint egy normál pen:

ASRock Xfast USB-t próbáltad már? Ha nem: link

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#3279) Harcsai válasza bb0t (#3278) üzenetére


Harcsai
senior tag

Használom, de köszi, hogy figyelsz! :)

iPhone11; iPad Air 3; Lenovo Yoga 510-14ISK i3-6006u 8gb

(#3280) Kasya válasza bb0t (#3277) üzenetére


Kasya
nagyúr

Most futtattam egy tesztet az erdekesseg kedveert. 12,6 gigas videot pont 3 perc alatt masolt fel, ami nalam 71,68MB/s. Valoban messze van a synth. test-tol, de most mar erdekelne egy gyakorlati teszt is a HyperX-rol, ha lenne e koruli fajlmeretben valakinek valami :)
Kis fajlokban viszont ugy tudom viszont nagyon jo eredmenyei vannak. Esetleg erre van cafolat?

(#3281) bb0t válasza Kasya (#3280) üzenetére


bb0t
senior tag

Meglett a HyperX eredménye is [102 MB/s] - hogy azért mégse a levegőbe beszéljek :DD . Igaz ez sem pontosan annyi mint a cristal eredménye de még mindig jobb mint a Sandisk. Bár lehet az is számít mekkora a fájl méret. 20,5 gigát másoltak fel és ha jól emlékszem nem egy hanem több fájlt.

Azt, hogy kis fájlokban hogy teljesít nem tudom. :F Bár azt vettem észre legalább is a Kingstonnál, hogy mindegy neki sok kicsi vagy egy nagy.

Miért hívom a szintetikus tesztet statikusnak? :W Valahol láttam így. :F

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#3282) bluobluo75 válasza bb0t (#3269) üzenetére


bluobluo75
őstag

Ilyesmire gondoltam, de ha nem kapható hasonló nincs?
Lényeg, hogy USB 3.0 és minimum 16GB-os legyen, kulcstartóra, alig észrevehetően, és lehetőleg 8000Ft-tól ne drágább!

(#3283) overland válasza bluobluo75 (#3282) üzenetére


overland
aktív tag

jó a méret, de nem látom a kulcstartó helyét... :(

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

(#3284) bb0t válasza bluobluo75 (#3282) üzenetére


bb0t
senior tag

Hosszas keresgélés utánezt találtam Az ára kb 8 ezer körül van, kicsi, 3.0-ás, van rajta kulcstartó hely :) viszont valószínűleg a sebessége nem lehet túl sok, ekkora helyre szerintem lehetetlen hatékony panelt beépíteni, szóval nem találtam róla adatot, de max 10 MB/s lehet a sebessége. Ezt ne vedd készpénznek de ennyi pénzért nem fogsz olyat kapni ami kicsit is meg gyors is. Kompromisszumot kell kötni. :F Megvenni meg szerintem csak külföldről lehet. Ha nem ragaszkodnál a 3.0-hoz akkor nagyobb lenne a választék.

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#3285) bluobluo75 válasza bb0t (#3284) üzenetére


bluobluo75
őstag

Köszi de lehetőleg itthonról venném, ilyen Ebay szarokat nem komálom :R

(#3286) bb0t válasza bluobluo75 (#3285) üzenetére


bb0t
senior tag

Ez esetben szerintem majdnem reménytelen a helyzeted. :F

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#3287) bluobluo75 válasza bb0t (#3286) üzenetére


bluobluo75
őstag

ez a baj!
már bőven lehetne a leírtam szerinti micro pendrive, nem most jött ki! :U

(#3288) Kasya válasza bluobluo75 (#3285) üzenetére


Kasya
nagyúr

Pedig a PQI ceg nem simeretlen, eleg exkluziv termekei vannak. Ez a termek siman berendelheto. Engem egy adat zavar, hogy sehol se irnak speed adatot (az USB 3.0 HighSpeed-en kivul). Errol erdemes lenne megkerdezni a ceget/eladot.
Valamint a gyar lifetime warranty-t ir, kerdes hogy az elado(k) is. Erdemes lenne utanajarnod a termeknek, mindenkepp azt javaslom, ha tetszik.

(#3289) bluobluo75 válasza Kasya (#3288) üzenetére


bluobluo75
őstag

Nekem már az elég lenne, hogy USB 3.0, parányi, alig észrevehető!
Nagyon ütősen néz ki, de sem itthoni ár, sem itthoni forgalmazó :(
Így olyan mint ha csak lerajzoltam volna :U

(#3290) Findzs válasza bluobluo75 (#3289) üzenetére


Findzs
addikt

de miért kell hogy usb 3 -as legyen? :U

ilyen kis méretben nemigen hozza a nagyobb usb 3 -as penek sebességét
ergo elég lenne egy usb2 -es is hiszen kb. egy sebességen lehetnek, esetleg az olvasás lehet olyan 50 környékén de az írást olyan 20 -ra saccolnám

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#3291) bluobluo75 válasza Findzs (#3290) üzenetére


bluobluo75
őstag

Mert az USB 3.0-nak nagyobb az adatátviteli sebessége!
A gépem meg nemrég lett felújítva, így alapból ilyen kell, nem USB 2.0

(#3292) Kasya válasza Findzs (#3290) üzenetére


Kasya
nagyúr

Hasonlo meretben, de masik termekuk 50/20-at tud. Sajnos, a meret rovasara megy a sebesseg. Az USB 2.0-sok 15/10-et produkalnak. Ez a termek szep es jo, de nem nagy fajlok masolasara :)

bluobluo75: Tovabbra se ertem, mi a problemad kulfolddel. van egy olyan erzesem, hogy csak nincs ismereted ez ugyben...

(#3293) bluobluo75 válasza Kasya (#3292) üzenetére


bluobluo75
őstag

mert a gatyád is rá megy mire ideér azért!
híreket kell nézni, ennyi

[ Szerkesztve ]

(#3294) Kasya válasza bluobluo75 (#3293) üzenetére


Kasya
nagyúr

Valoban nem neztem a hireket az elmult egy hetben, mert csepp idom nem volt ra, de most majd ebed alatt bepotolom :) Esetleg az Orban kormany kitalalt valamit, hogy mindent megvamol az ar ketszeresere?
A szallitas ingyenes es nem tartozik "tudtommal" vamkotelezettseg ala. Ha meg megis, megkell kerni az eladot, hogy irjon ra fele annyit ertek megadasanal.

Viszont itt reszemrol be is fejeztem, valoszinuleg nem ezt a termeket keresed, csak en proballak gyozkodni (buta modon), hogy ha ez tetszik, akkor gond nelkul be is tudod szerezni.

Ajanlom megtekintesre a magyar kereskedelmi boltok weboldalat:
argep.hu
depo.hu
arukereso.hu

Viszont Findzs kollega utolso kommentjet vedd figyelembe, mert valo-igazat irt.

(#3295) bb0t válasza bluobluo75 (#3293) üzenetére


bb0t
senior tag

A többieknek igaza van, korábban ugye már írtam is ezeket -egyszerűen ellentmondásos, hogy ennyire tornázol a méreten is meg a sebességen is. Szerintem el kellene döntened, hogy mi a fontosabb a gyors másolás vagy pedig a külcsín. Egyébként meg hiába van ráírva, hogy 3.0, maximum az olvasási sebessége fogja megközelíteni azt a szintet. Szerintem válassz egy normális sebességűt ami 3-4 centivel nagyobb és azt legalább nem fogod az első héten elveszíteni.

Ami meg az internetes/külföldi vásárlást illeti: külföldről ha rendelsz olcsóbban megúszod mint az itthonit, hiszen sokszor ebayen sem kell fizetni a szállításért és péládul ott van a dx.com, egy kínai oldal még egy 200 ft-os vackot is ingyen tudsz tőlük rendelni. Az aláírásodon is elgondolkoztam. Attól, hogy netről rendelnél miért ne lenne új? :F Sokunk mindent onnan rendel, vadi újan, bontatlanul garanciával... :(

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#3296) s3toraph


s3toraph
senior tag

Sziasztok!

Tanácsot kérnék, hogy a meglévő Transcend Jetflash 760 32GB-os penyóm mire cseréljem?
Meg vagyok vele elégedve olvasás terén (80MB/s USB 3-on), de az írási teljesítményénél nekem kicsit gyorsabb kellene (18MB/s USB3-on).

Szempontok:
- USB 3.0 min. írás stabilan 30MB/s, min. olvasás stabilan 60MB/s
- USB 2.0 min. írás stabilan 25MB/s, min. olvasás stabilan 30MB/s
- 16GB vagy 32GB kapacitás
- max. 8-10e Ft
- Megbízható, minőségi termék.
- Extra: fémház, kitolhatós (nem kupakos) kialakítás
(megj. stabilan = nem megy alá, és mindenféle fájlnál produkálja, kivéve a nagyon apróakat, 4KB, 32KB, de ott is hozzon legalább 10-12MB/s-et)

Versenyzők eddig PH-tesztek alapján:
- A-data S102 16GB USB 3.0 (N005 nem tetszik)
- Transcend JF 780 16 GB USB 3.0
- esetleg ezek 32GB-os változata.

Valamint, tetszetős a 16GB-os Sandusk Cruzer Extreme USB 3.0, de erről nem találtam sebesség tesztet. Erről valaki vélemény, tapasztalat?

Szerintetek melyik lenne a leggyorsabb stabil írásban USB 2-n és 3-on? Vagy mi mást ajánlanátok?

Üdv

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#3297) vond válasza s3toraph (#3296) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hali!

10 ezerért a leggyorsabb a 16 gigás Sandisk Cruzer Extreme lenne, az biztos... Olvasásban közelítene a 200 MB/s-hoz, írásban meg olyan 55-60 körül teljesítene, úgy tudom... A kis file-okkal is ez boldogulna a legjobban... A 32-es, ill. 64-es változata még ennél is gyorsabb...

Viszont azt is meg kell említenem, hogy ennyi pénzből bőven kijönne egy 32 gigás ADATA S102 Pro is... Ami kicsivel 100 fölött olvasna, és 50 körül írna USB3-on... Bár ez kupakos kialakítású...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#3298) s3toraph válasza vond (#3297) üzenetére


s3toraph
senior tag

Szia!

Köszi az infót!
Adata tetszene az igényes kialakítása miatt, de ebből tényleg a 32GB-os lenne jobb, hogy valóban gyorsabbra váltsak. Sandisk nagyon gyengének néz ki fizikumra. JF 780 tetszene eddig a legjobban, 760-asnak nekem megfelel a háza, 780-as meg nagyon gyors. Ahogy nézem kb. Sandisk 16GB-os árában van a 780-as 32GB-os és az S102 32GB-os.

Nehéz döntés, jó lenne összegyúrni a sandisk sebességét az adata házával. :))

Üdv

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#3299) vond válasza s3toraph (#3298) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Van pár ember itt Cruzer Extreme-mel, és nem nagyon panaszkodnak a felépítésére/kialakítására... Elég strapásnak tűnik a tapasztalatok alapján...

A JF 780 se lehet rossz, de ahogy látom, az is kupakos...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#3300) bluobluo75 válasza Kasya (#3294) üzenetére


bluobluo75
őstag

Ezt a külföldről rendelős témát ne feszegessük ha lehet jó, mert csak felidegesít
Itt nem csak az árról de az időről is szó van, mire lejön, illetve az, hogy mit kezdel akkor ha az adott ezköz meghibásodik? megint vársz heteket mire visszamegy/visszajön, ha egyáltalán megtudják csinálni?
Én például a médialejátszómmal jártam úgy, hogy azért volt fent pesten másfél hónapig, hogy eldöntsék a "szakértők", hogy nem garis....hoppá
Lényeg a lényeg amiért idejöttem, hogy akkor van idehaza minimum 16GB-os USB 3.0-ás micro pendrive, igen vagy nem?
Ha igen linket kérnék, ami itthoni bolt(ok)ra mutat
Köszönöm előre is! :R

A külföldről való rendelésről meg ennyit:[link]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.