Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Milyen pendrive-ot vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3701) andatti


andatti
senior tag

Család "kiparancsolta", hogy csütörtökig döntsek, mert aznap megveszik a külső vinyót, viszont most kb. 5-6 féle cucc közül nem tudok dönteni... Tudna ajánlani valaki egy jó topic-ot ez ügyben? mert külső hdd-vel több fórum is foglalkozik, de nem tudom, hogy hol nem lenne off és talán még ma válaszolnának...

(#3702) andatti


andatti
senior tag

Lecsúsztam a szerkesztésről...
Csatlakozva a pár hsz-el ezelőtti tesztekhez:
"A valóság viszont az, hogy a leggyorsabb merevlemezek is csak 150 MB/s vagyis 1,2 Gbps körüli tempóra képesek, a csúcs SSD-k ennek a duplájára." Szóval az itt is favorizált csúcs 32 Gb-os pen 200-as olvasási és 110-es írási sebességével igenis magasan kiemelkedő...

(#3703) bul07 válasza andatti (#3701) üzenetére


bul07
nagyúr

Bármilyen HDD vásárlása igen körülményes manapság, mert...
.... egyre kevesseb garanciával árulják őkket
.... jelen van a parkolásnak nevezett probléma (csapkodja a fejet, kattog)
....sebességben is vannak jelentős külömbségek

Parkolásról fórum itt(olvasd ell az első hozzászólást):
http://mobilarena.hu/tema/re_kritikus_hiba_a_western_digital_caviar_green_m/hsz_1-50.html

Ajánlott HDD bejegyzése:
http://logout.hu/bejegyzes/coolmat/ajanlott_hdd-k/hsz_1-50.html#rel_msgs

Amúgy mindenképp USB 3.0 legyen

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#3704) andatti válasza bul07 (#3703) üzenetére


andatti
senior tag

Köszi a választ. Közben tovább kutakodtam és már írtam a "Milyen winchestert vegyek" topic-ba, de meglesem az általad ajánlottakat is! A 3.0 alap, mert bár nem tudom most kihasználni, azért csak újabb technológia és talán gyorsabb is, a kiegészítős okosítás pedig nem drága...

(#3705) stigma


stigma
addikt

Hi. Adott egy A-data S102 pro 16GB-os USB 3.0-s pendrive-om amit ha usb 3.0-ba dugok tökéletesen felismer.
Viszont ha asztali vagy laptop 2.0-s usb csatlakozóba illesztem, akkor ismeretlen eszközként ismeri fel, de nem látom az eszközök között. A Pendrive fél éves, eddig usb 2.0 és 3.0-n is tökéletesen működött.
Van valami ötletetek?

Segítséget előre is köszönöm.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#3706) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Sziasztok!

S102 Pro 16GB-s pendrive gyárilag FAT32-re formázva jött, de ez ugyebár nagy file-oknál nemgyerebe, így NTFS-re formáztam W7 alatt.
Jó az "alapértelmezett" vagy valamilyen konkrét blokkméreet kell beállítani neki?:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3707) bul07 válasza Mercutio_ (#3706) üzenetére


bul07
nagyúr

Jó az alapértelmezett

Ide egy sebesség tesztet tehetnél fel, tudom hogy van már ez a típus de hátha változott valamit a sebessége

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#3708) BenQhunria


BenQhunria
tag

Milyen 32 gb-os pendrivét ajánlotok olyan 8 - 10.000 ft környékén?

Titkok nélkül nincs biztonság,biztonság nélkül nincs győzelem.

(#3709) bul07 válasza BenQhunria (#3708) üzenetére


bul07
nagyúr

(#3697) bul07 hozzászólásomat nézd meg

(#3698) Fishor
Lásd kivel van dolgod, ha privátban elküldöd a címedet akkor ezt megveszem neked, rákerestem és ha már ott voltam licitáltam mis és enyém lett félelmetes C $0.06-ért és ebben a posta is benne van

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#3710) DBAtti


DBAtti
aktív tag

Sziasztok!

Úgy tűnik meghalt egy 32GB-os ADATA S102PRO-m. Nem tudom mi történ vele, egyik nap még használtam, másnap nem látta a gép. Pontosabban láttam, hogy be van dugva egy ADATA hardver, mindent jónak írt (driver naprakész), mégsem volt róla látható semmi, még lemezkezelőben sem. Formázni, vagy megnyitni nem lehetett.
Úgy tűnik lesz egy köröm a DealExtreme garancia szolgálatával, de gondoltam megkérdezem, járt-e itt már valaki hasonlóan, életre lehet-e kelteni valamilyen módon.
Mint írtam, rendellenes fizikai behatás nem érte, egyik nap ment azon a gépen, ahol másnap inkább már nem. Ilyen még nem volt korábban nálam, még a legelső 512MB-os pen is működik minden gond nélkül, erre a legújabb elhasal.

I'm a saaad panda.

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#3711) bul07 válasza DBAtti (#3710) üzenetére


bul07
nagyúr

Kezdek aggódni mert nekem is ilyen van
Pár hozzászólással feljebb is van egy hibás S102 PRO csak az 16GB-os
Vidd vissza garanciába és cserélniük kell

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#3712) DBAtti válasza bul07 (#3711) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Én is meglepődve olvastam épp vissza, előfordulhat, hogy egy új Win7 frissítés üti? Akkor tömegesen jelentkeznének az emberek.
Amúgy sokan használják megelégedéssel a típust, nagy számok törvénye, hogy néha beüt a krach. Lehet az is, hogy a hongkongi minőségbiztosok nagyobb szórást engednek az export darabokhoz képest. :U
Vissza nem vinném személyesen, de ha kell visszaröptetem nekik, vagy talán azt is állják. Még ki kell derítenem hogyan zajlik, meg persze először megkérdezem őket mailben, mit szeretnének, mit tegyek.

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#3713) bul07 válasza DBAtti (#3712) üzenetére


bul07
nagyúr

:DDD hú én elnéztem ExtremeDigital-nak láttam
Mondjuk igen, ha baj van általában akkor ír az ember a fórumra
Bár nekem privátba jelezte egy fórumtárs(mikkor kerestem hogy milyet vegyek) hogy neki csak baja volt vele, és már vagy 50db vett vissza Adata márkából, azóta nem is foglalkozik vele
Én Szlovákiából vettem 9000Ft volt szállítással(fránya szállítás volt 1500Ft)

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#3714) Findzs


Findzs
addikt

ezt a kingstont nem ismeritek?
nem találok róla semmit mennyit tudhat usb 2 illetve usb 3 -on
16gb -os kellene az asszonynak
[link]

szerk
ezt találtam:
[link]
e szerint 27/17 (a csatolt kép rossz az nem az a pendrive)
nem értem miért járatja le magát ilyen penekkel a kingston a 111 is egy hulladék, legalább ne usb 3 asnak adnák el

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#3715) Gézengúz


Gézengúz
addikt

az írás pedig 20 MB/s-ra rúghat

hahahahaha.... még ilyen trükközést...hol van ez pl. az S102Pro.hoz....

(#3716) Space marine


Space marine
aktív tag

Sziasztok! Keresek nem ebay verziós tényleg gyors usb3-s pendrive-ot 32gigás kiszerelésben. Mit ajánlotok? :) Fentebb láttam, hogy az A-daták kezdenek meghalni..

[ Szerkesztve ]

(#3717) Fishor válasza Space marine (#3716) üzenetére


Fishor
senior tag

Sandisk extreme nekem eléggé bejött. Korábban raktam fel teszteket is róla. Nem muszáj ebayen megvenni. Edigitalon van 16900-ért, vagy iponon 15000 alatti áron.

Üdv: Fishor

(#3718) bul07 válasza Space marine (#3716) üzenetére


bul07
nagyúr

Nem ebay hanem Szlovák webshop

SANDISK EXTREME USB 3.0 32GB 11747 HUF , szállítás 882 Ft futárral , 0Ft pickpack pont (Ez elég régen működő bolt már vagy 5éve vásárolok tőlük)

A-DATA 32GB USB 3.0 Nobility N005 Pro 7815Ft+ 1500Ft szállítás, tesztek [link] [link]
vagy
A-DATA Flash Disk 32GB USB 3.0 Superior S107 7696Ft +1500Ft szállítás , tesztek [link] [link]

Esetleg még ADATA S102 Pro 32 GB , itt az én méréseim

Pár 32GB-os sebességteszt a Ph tagoktól

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#3719) Space marine válasza bul07 (#3718) üzenetére


Space marine
aktív tag

Köszönöm Nektek :) Az itmedia-ról még a cd,dvd korszakból emlékeztem, elég sok mindent árulnak már, ezt a másikat még nem láttam. :) S még parfüm is van az asszonynak :D A Sandisk képen egy picit nagynak tűnik, félre néztem? Az A-daták-kal akkor most mi a helyzet? Esnek szét vagy sem?

[ Szerkesztve ]

(#3720) Gézengúz válasza Space marine (#3719) üzenetére


Gézengúz
addikt

A tavaly szeptemberben vett 8 db-ból nálunk még mindig jó mind... (S102Pro)

(#3721) bul07 válasza Space marine (#3719) üzenetére


bul07
nagyúr

Szerintem is mindenből ki lehet fogni olyat hogy fél év múlva elromlik, én is meg mertem venni
SANDISK Extreme mérete 70.87 mm x 21.34 mm x 11.43 mm

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#3722) Space marine válasza bul07 (#3721) üzenetére


Space marine
aktív tag

Köszi az infót :) méretben is extrém :)) a mostani darabjaimhoz képest..

(#3723) DBAtti válasza DBAtti (#3712) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Úgy néz ki, hogy a Deal angliai részlege cseréli a darabot, vagy le lehet vásárolni az árát, úgyhogy max. respect nekik. Egyelőre nem találtam más pendrive-ot a kínálatban, ami érdekelne, úgyhogy marad ez. Egy kicsit mondjuk furcsa, hogy van sima (barna színű, lassabb) GENUINE S102, de a kék S102 PRO (kék) mellé nincs odaírva, hogy genuine. Ettől függetlenül anyagában jó volt, egész jó sebességet is produkált, bár a gyártói maxot nem érte el, de a sebesség topic teszteredményeit igen.

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#3724) bul07 válasza DBAtti (#3723) üzenetére


bul07
nagyúr

És vissza kell küldened nekik a hibás darabot?

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#3725) DBAtti válasza bul07 (#3724) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Igen, ajánlott levélként lett feladva, nem sok pénz azért, hogy kicseréljék, és ingyen hozzanak egy másikat helyette. És bár Hongkongból érkezett, azóta nyitottak Angliában üzletet, ők kérték, hogy oda küldjem vissza.

Az itthoni cégek megsüvegelhetik őket, de ezt majd csak akkor szedem ki off-ból, ha megérkezett a cseredarab. :R

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#3726) DBAtti válasza Mercutio_ (#3706) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Szia!

Korábban többen ajánlották az ExFAT formátumot, mert az NTFS valahogy lassabb a FAT32-nél, és az ExFAT-nál is.
Utóbbi hátránya abban található, hogy a régi oprendszerek alapértelmezetten nem kezelik (linuxokkal, Mac-el nem tudom hogy áll, az biztos, hogy Win XP-hez külön kell telepíteni egy pár kbyte-os bővítményt).
NTFS-nél még soha nem állítottam az alapértelmezett méretet, de nem tudom megmondani ad-e érdemi változást. Elvileg minél közelebb van az általánosan használt fájlméretez, annál gyorsabb lesz a működése. Ha csak filmeket tárolsz rajta, vagy képeket, akkor lehet nagyobbra állítani. Ha sok kis rendszerfile/ egyéb vackok vannak rajta, akkor nem lesz olyan jó a nagy blokkméret, de legalábbis felesleges helyet is foglal.

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#3727) djculture


djculture
félisten

Ilyet vett már valaki? Állítólag 30 mega körül ír 80 körül olvas usb3 porton. Elgondolkodtam rajta 3 év garival 64gigás 14k

[ Szerkesztve ]

(#3728) bul07 válasza djculture (#3727) üzenetére


bul07
nagyúr

Nem találtam tesztett, bár csak telefonról vagyok így majd holnapp reggel mikkor haza megyek a melóból megpróbálok még keresni
Amúgy hol nyomják enyiért

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#3729) djculture válasza bul07 (#3728) üzenetére


djculture
félisten

odel No. U301M Interface USB3.0 Capacity 4GB~64GB Max. Sustained read 80MB/s Max. Sustained write 30MB/s IBM PC or compatible PC, Notebook or Macintosh with USB port Operation System Support Microsoft Windows 7, Vista, XP Support Mac OS 10. X Support Linux kernels 2.5 and above NAND Flash Interface Support 2-bit MLC: 4X nm to 2X nm process, 4/8KB page size, CNAN Adjustable ECC Engine Supports up to 30-bit per 1KB BCH Global Wear-Leveling Power-cycling handling USB3.0 with USB2.0 combo interface Support system with USB3.0 Port. Backwards compatibles with USB2.0 Hot plug and play More than 10 years data retention Super speed data transfer performance (MLC ) Warranty 3years

Leírás szerint rendes mlc chip van benne wear levelinggel, helyi kiskerben ennyi meg a 3b webshopban a pclandnál 17k.

(#3730) bul07 válasza djculture (#3729) üzenetére


bul07
nagyúr

Hát nem tudom , képet róla csak az árgép képét találtam, én biztos nem kockáztatnék vele főleg hogy majd ennyiért igaz az ebay-ről lehet normálisat rendelni(még az ebay-en se találtam kingfast)
Pl ezt [link]
Már nem ebay hanem szlovák ületek
Itt van ez [link] (sebesség teszt is van, bár én inkább 20-25-re tenném)
De ez is Kingston DataTraveler R30 64GB 13 912 Ft

Azért a Kingston-nak meg a SANDISK-nek neve is van

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#3731) djculture válasza bul07 (#3730) üzenetére


djculture
félisten

interstore bolt felejtős, onnan megrendeltre semmilyen gari nem intézhető. Platinet szintén mert legyel leggagyibb valami, ugyanaz a pendrive ötezer féle verzióban kapható különböző paraméterekkel. SANDISK EXTREME nem rossz de a franc se postázgat vissza hong kongba ha baj van, több mint 2000ft csak egy elsőbbségi levélbe elküldeni 500grammig és akkor ezért a pénzért bármikor eltűnhet mert semmi biztosítás nincs rá.

[ Szerkesztve ]

(#3732) bul07 válasza djculture (#3731) üzenetére


bul07
nagyúr

interstore kapcsolatban tapasztalatból tudod hogy garanciát lehetetlen érvényesíteni?
Egy szlovák srác nekem azt írta hogy náluk van neve ennek az üzletnek

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#3733) djculture válasza bul07 (#3732) üzenetére


djculture
félisten

Magyarországra zugboltként szállítanak. Szlovák áfát számít fel ott kezdődik az már nem hivatalos. Amit rendelt a haver ahhoz volt egy szlovák nyelvű papir aláíratlanul, felhívta őket szlovákul gagyogtak. Végül előkerült valami magyarul alig tudó és megértettük hogy visszatellene a papírt postázni úgy lesz garancia. Lehet hogy szlovákban oké de ilyen zugboltként való más országban árulás hazai áfa felszámolásával garancia papír érvényesítés , szlovák számlával szürke import kategória.

[ Szerkesztve ]

(#3734) bul07 válasza djculture (#3733) üzenetére


bul07
nagyúr

Igen elismerem nehézkes lehet a garanciáztatás de nem lehetetlen , én pl megkérném a szlovák srácot hogy levelezze már nekem le hogy hova miként kell visszaküldeni(remélem segítene mert itt ph-tag és csak megtaláltam hogy ő Szlovákiába él)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#3735) mexel


mexel
veterán

32gb-os USB 3.0-ás pendriveból ami az olcsóbbak között van melyik az ami a legmegbízhatóbbnak mondható? Kellen vennem egyet sürgősen, az iponban vagy a PCX-ben. Tud valaki ajánlani? Ahogy visszaolvasgattam úgy látom sok adata megmakkant, azt most inkább kerülném.

(#3736) mexel


mexel
veterán

Közben megnéztem a kínálatot, a legtöbb 32gb-os USB 3-as pendrive Adata, aztán van még Transcend, Kingmax, Patriot, Emtec, Silicon Power.
Ezekből melyiket merjem megvenni? Nem túl biztató nevek az alsóházban :(

(#3737) Findzs válasza mexel (#3736) üzenetére


Findzs
addikt

kingston, corsair, vagy sandisk én ezekből választanék ha lehet
inkább vegyél máshol ahol van valamelyikből

de mindegyikből ki lehet fogni hibásat illetve jót is ha mindenképpen innen akarsz venni ahol ezek vannak akkor én a-data -t vennék, mert olyanok voltak nekem is és sose volt bajuk

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#3738) bul07 válasza mexel (#3736) üzenetére


bul07
nagyúr

Hogy volt két három hibás darab mostanában Adata-ból nem jelenti azt hogy hulladék minőség, nekem van egy éves Adatám és tökéletesen működik

32Gb-os méretben már a sebesség is fő tényező a márka mellet, mert egy lassú esetén sok idő is lehet mire tele lehet másolni (akár +1óra is)

És általában az olcsó pendrive-ok nem jeleskednek a sebességben

ipon esetleg [link] [link] [link]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#3739) mexel válasza bul07 (#3738) üzenetére


mexel
veterán

Köszi! Sebességben melyikek a jók még?

(#3740) djculture válasza bul07 (#3738) üzenetére


djculture
félisten

Adatából nekem is működik de csak a lassú classic c008 a fullosak bedöglöttek 3 hónap alatt... Kingston meg fordítva van, a csiga lassú data traveller dt 100 dt 101 g2-k stb hullanak mint a franc. Mondjuk én naponta másolok rá adatot. Plusz dvb-t eszközzel rögzítek rá.

[ Szerkesztve ]

(#3741) Findzs


Findzs
addikt

raktam ide egy dt100g3 usb3 -as 16Gb -os kingston tesztet:
[link]

az asszonynak kel mert eddig egy dt100 8gb -ssal szenvedet de az írás még az 1 mb/sec -et is alig érte el

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#3742) djculture válasza Findzs (#3741) üzenetére


djculture
félisten

Olcsóbb usb3 pendriveok ilyenek. Írásba annyit tudnak mint egy lassú usb2 pendrive olvasás meg gyors 40-80mega.

[ Szerkesztve ]

(#3743) Findzs válasza djculture (#3742) üzenetére


Findzs
addikt

persze de legalább az usb 2 sebességét hozhatnák

más:

nekem ez álmaim pendrive -ja de magyarhonba nem kapni sehol:
[link]

valaki találkozott már vele?
a ph is írt róla még januárban:[link]

pedig nem is drága 49 dolcsi

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#3744) djculture válasza Findzs (#3743) üzenetére


djculture
félisten

sima nem turbo Corsair Flash Voyager GT USB 3.0 32GB-om van. Írni 80megával ír olvasni 140-el.

[ Szerkesztve ]

(#3745) inferno88


inferno88
őstag

Hali!

Van egy Kingston DT Elite 3.0 16GB pendrive-om. 7 hónapos,egyáltalán nem volt sokat használva. Fél tera alatti írásmennyiségre tippelnék,ha ez érdekes.

Ma azzal a problémával találkoztam,hogy nem lehet rá 100 megás vagy nagyobb nagyságrendű fájlok,pl sorozatrészt, installert felmásolni. Ezt úgy kell elképzelni,hogy a a folyamatjelző egy ponton megakad és végtelen ideig ott marad. Ezután,ha kiszedem a lehúzom és visszadugom,akkor az addig átmásolt tartalom elérhető,pl. mkv-be bele tudok gond nélkül nézni,persze hibákat tartalmaz.

A kérdésem az,hogy ezen lehet valahogy segíteni vagy gyakorlatilag véres a vezérlő/cellák torka?

[ Szerkesztve ]

Semper fi!

(#3746) Mercutio_ válasza bul07 (#3707) üzenetére


Mercutio_
félisten

Beraktam a tesztet, rendben vannak az értékek?:R

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3747) djculture válasza inferno88 (#3745) üzenetére


djculture
félisten

Szerintem elfáradt egy két cella. Hd tune progi error scan tesztje megmutatja a hibás részt.

(#3748) inferno88 válasza djculture (#3747) üzenetére


inferno88
őstag

Köszi.Próbálom is. Ezek használatát le lehet valahogy tiltani,hogy a többit használja csak?

Semper fi!

(#3749) djculture válasza inferno88 (#3748) üzenetére


djculture
félisten

Letiltani nem nagyon lehet viszont ha mákod van nem az elején van a hibás rész és kisebbre tudod formázni a diskpart-al. Pl 4 gigára formázás:
cmd
diskpart
list disk
select disk x (x=a pendrive sorszáma)
clean
create partition primary size=4096
select partition 1
assign letter x
format fs=fat32 label=”AIDA64”
exit

8gigára 8192 kell írni értelem szerűen

[ Szerkesztve ]

(#3750) Findzs válasza inferno88 (#3745) üzenetére


Findzs
addikt

elvileg garos én küldeném vissza ha tényleg egyértelmű a hiba és több gépen is előjön

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.