Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Milyen pendrive-ot vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2151) Pool_ válasza Ferenc1989 (#2149) üzenetére


Pool_
tag

Garancia az erre is van dögivel (10 év, talán az üzlet sem lesz már addigra :)
Csak ha pont akkor romlik el amikor épp valami fontosat tartok rajta akkor azért lehet agyonszúrnám magam.
De ha ez ilyen általános akkor én sem foglalkozok vele. Azt hittem hogy hibásat fogtam ki.

(#2152) Ferenc1989 válasza Fecogame (#2150) üzenetére


Ferenc1989
tag

Read Speed: up to 15 MB/s
Write Speed: up to 8 MB/s

ennyit tud 8000-ért... ez a sebesség már 5 éve is karcsú volt :DDD

Sosem tudod, mi az elég, amíg meg nem tapasztalod, mi a túl sok.

(#2153) Ginkologic


Ginkologic
senior tag

9 rugóért vettem egy adata 32gb-os usb3-as pendrive-ot, ami 180-nal olvas és 50 megával ír, mindamellett a kisebb fijlok írása olvasása is sokkal gyorsabb mint egy hdd-nél, és ez nekem fontos a portable appok futtatása miatt. szóval... ;)

Tévedni emberi dolog, viszont állati nagy hülyeség ;)

(#2154) dbius válasza Ginkologic (#2153) üzenetére


dbius
veterán

Pontos típust vagy linket tudnál adni róla? :R

(#2155) Ginkologic válasza dbius (#2154) üzenetére


Ginkologic
senior tag

A-Data N005 Pro 32GB

8628,- Ft

húú, de most látom csak hogy épp felment az ára :O

[ Szerkesztve ]

Tévedni emberi dolog, viszont állati nagy hülyeség ;)

(#2156) dbius válasza Ginkologic (#2155) üzenetére


dbius
veterán

Köszi :K

(#2157) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Én is megrendeltem,aztán utánam az özönvíz....

(#2158) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Én is megrendeltem,aztán utánam az özönvíz....

http://www.plazamarket.hu/index?store=audio_market&page=product&bid=eHazaQuDyteZaqe&select=&level=&category=&IMRSID=g7blismetvo6fvak1160ls27l1

Bocsi,nem működik rendesen a prohardver oldala,a linkelés sem megy.

[ Szerkesztve ]

(#2159) akos86


akos86
aktív tag

Hosszas utánajárás és fórumozás után megvettem az Adata S102Pro 16GB-os pendrive-omat 5900Ft-ért. Egy jó ár értékű cuccost szerettem volna amit szerintem meg is találtam. Elsősorban USB.2.0 szabvánnyal használom de így is odaveri az összes eddigi drive-omat írás/olvasásban. Usb2.0ban is 20mb/s ír és 32mb/s olvas .Továbbá kompatibilis az USB.3.0 szabvánnyal is ott bizony már 50mb/s ír és 100mb/s olvas.

Szóval bátran ajánlom mindenkinek aki egy jó ár/értékű pendrive-ot szeretne vásárolni.Ja és ami nem elhanyagolható tény az nem más mint az élettartam garancia:) Egy szó mint száz nagyon fasza kis cucc ez főleg ennyi pénzért meg pláne ;)

[ Szerkesztve ]

3dfx, gone but never forgotten...

(#2160) macska válasza akos86 (#2159) üzenetére


macska
tag

Aki utána olvas, szán rá időt, az jó cuccost vesz. Ez a fórum ezért van, ez az ok. :))

macska

(#2161) neooen


neooen
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy pendrive-ot, amit javarészt 720p-s HD filmek nézésre használnék. A kérdésem az lenne, hogy kell-e figyelnem az olvasási sebességet, vagy emiatt nem fog akadni a cucc, "akármilyen" lassú is a pendrive?! A TV, amibe dugom majd :), 2.0-ás csatlakozóval rendelkezik.

Semleges értékelés oka: Az eladott vidokártyán a HDMI bemenet miniHDMI volt, amit én soha nem használtam és fel sem tűnt, hogy az nem a "hagyományos". Ezt nem jeleztem, ami a vevőnek kellemetlenséget okozott.

(#2162) macska válasza neooen (#2161) üzenetére


macska
tag

Véleményem szerint 20MB/sec olvasási sebesség elég minden eddigi média file esetén. Valahol egyszer olvastam.
Annyit tudok biztosan, hogy régi pen drive-nál 6-8 MB/sec olvasás esetén voltak problémáim, illetve 10/100-as LAN hálózaton keresztül az mkv-nál már teljes robbanás, egész képernyőn tűz-nél akadt nálam. (6-8 MB/sec másoltunk próbaképp egy másik gépről 10/100-as LAN esetén korábban. 100/1000 LAN kapcsolat esetén ez 24MB/sec volt ez az érték, amikor eszközváltás történt a hálózatban.) Különösebben nem tanulmányoztam ezt a kérdést, ezt hozzátenném.

[ Szerkesztve ]

macska

(#2163) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Üdvözletem!

A Platinet mint pendrive márkáról van valakinek sejtése milyen lehet? Kinéztem egy 16gb- nano modelt pici pénzért.
Elvárásom,hogy működjön zenék mennének róla,tehát a sebesség nem mérvadó.

(#2164) Uzmany


Uzmany
őstag

Sziasztok!
8GB-s pendrive esetében mit javasoltok? Valami gyors példányt szeretnék.
Köszönöm előre is.

® visions created with passion

(#2165) akos86 válasza Uzmany (#2164) üzenetére


akos86
aktív tag

Adata S102Pro 16GB-os pendrive körülbelül 6k! cserébe villámgyors és élettartam garancia!

3dfx, gone but never forgotten...

(#2166) Rendo84


Rendo84
senior tag

Sziasztok!

ASUS OPlay mini médialejátszóhoz szeretnék Pendrive-ot vásárolni.
64Gb méretű legyen körülbelül, és HD filmek lejátszásához használnám leginkább.
Milyet tudnátok ajánlani, előre is köszönöm a segítséget!

(#2167) macska válasza Rendo84 (#2166) üzenetére


macska
tag

ADATA S102Pro eddig minden USB-s médialejátszóban ment, van 4 db különböző berendezés. 32GB USB 3.0, gondolom a 64GB-os is ok lehet. Nem beszélve a másolási időről, még USB 2.0-án is 25MB/sec-kel írható rá. Több gigás file-nál azért számít.

[ Szerkesztve ]

macska

(#2168) macska válasza Uzmany (#2164) üzenetére


macska
tag

8GB nincs gyors, a mai léptékeket figyelembe véve. ADATA 16GB, csatlakozva az előttem szólóhoz. Pár ezer forint plusz, de bőven megéri, és 2X akkora.

macska

(#2169) macska válasza Rendo84 (#2166) üzenetére


macska
tag

USB 3.0-ást vegyél szerintem.

macska

(#2170) Rendo84 válasza macska (#2169) üzenetére


Rendo84
senior tag

Köszi a segítséget.
Esetleg nem lesz gond ha USB 2.0-ás lejátszókhoz használom?

Erről mi a véleményetek? Kb 22 körül lehet venni már.
Kingston DataTraveler Elite 64GB DTE30/64GB

(#2171) macska válasza Rendo84 (#2170) üzenetére


macska
tag

USB 3.0-ás lejátszó nem nagyon létezik, mivel az USB 3.0 portos lejátszók eme portja nem eszközkezelő, másolásra való, a lejátszóban lévő winyóra, másra nem.

A 4db lejátszóm, mind USB 2.0 portról üzemel lejátszóként. Gondmentes az USB 3.0-ás 32GB-os ADATA-val. 64GB-os pen drive-ot nem nagyon vesznek, mert "drága", keveseknek éri meg, ezért tapasztalatra sokáig kell várnod. Majd, ha olyan ára lesz, amit már kifizetnek érte. Nézd meg, az ADATA oldalán, pontos, írás, olvasás adatok vannak feltüntetve szerintem a 64GB esetén is. Az ADATA szerintem most jó árban, és kiviteli minőséget tekintve is. Ennyit tudok mondani. Én, ha a 64GB ADATA fémházas akkor inkább azt venném. A Kingston szerintem műanyagházas, a 30MB/sec írási sebesség meg gyenge, én nem venném meg, még 32GB esetén sem. Nézd meg az ADATA-t, hátha van fémházas, és gyorsabb írású. ADATA 32GB-osom USB 3.0-án 50MB/sec írható.

macska

(#2172) macska válasza macska (#2171) üzenetére


macska
tag

Gyártó weboldal

[link]

Egy üzlet oldala, ahol 20000 alatt.

[link]

[ Szerkesztve ]

macska

(#2173) aneda


aneda
aktív tag

Üdv Urak!

Behalt a jól bevált A-Data N005 32GB-m, keresem az utódját.
Fontos hogy kis fájlok esetén is gyors legyen, valaki tudna a saját N005 Pro 32GB-ról és S102 Pro 32GB-ról sebesség tesztet berakni?

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#2174) macska válasza aneda (#2173) üzenetére


macska
tag

Az ADATA oldalán pontos értékek vannak, de olvasni is kéne, meg az 1 hszt elolvasni.

macska

(#2175) aneda válasza macska (#2174) üzenetére


aneda
aktív tag

Köszönöm a segítséget, esetleg valami hasznosabbat? :)

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#2176) kezdő


kezdő
senior tag

Transcend JetFlash 500/530 64GB tapasztalata van valakinek?

Papíron:
olvasás: 32 MB/s
írás: 18 MB/s

(#2177) Ginkologic válasza aneda (#2175) üzenetére


Ginkologic
senior tag

Az S102 kisebb file-ok írásánál és olvasásánál nagyon lassú. Csak az n005 pro az amiben meg lehet bízni ebből a szempontból. Amúgy pont ma megyek a 32gb-os n005 pro-ért, remélem ez nem fog behalni.

Tévedni emberi dolog, viszont állati nagy hülyeség ;)

(#2178) akos86 válasza Ginkologic (#2177) üzenetére


akos86
aktív tag

Nekem S102PRO van és villámgyors minden tekintetben messze messze gyorsabb mint az eddigi pendrivejaim.

3dfx, gone but never forgotten...

(#2179) aneda válasza Ginkologic (#2177) üzenetére


aneda
aktív tag

Pont ez lenne a lényeg nekem is, az 50-350kB-os fájlok írása legyen gyors! :W
Anno ezért vettem az N005-öt, de mivel gariban nem tudják cserélni csak S102Pro-ra, ezért kérdeztem.
Teszek egy próbát az N005 Pro-val, köszi a hasznos infót! :R

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#2180) Ginkologic válasza aneda (#2179) üzenetére


Ginkologic
senior tag

:R

Tévedni emberi dolog, viszont állati nagy hülyeség ;)

(#2181) macska válasza akos86 (#2178) üzenetére


macska
tag

A total Commander pillanatok alatt másolja a kisebb file-t is, de jóval lassabb, több kis file másolása, mint egy nagyobb file-é.

Minden, igy kisebb file-ok esetán a partíciós táblába mindig be kell írni a file-hoz elérési adatokat, azaz hogy tudja, hol is van.Ezért jóval lassabb, mint egy darab nagyobb file másolása. Itt csak "1db" bejegyzés van a partíciós táblában.

[ Szerkesztve ]

macska

(#2182) Ginkologic válasza macska (#2181) üzenetére


Ginkologic
senior tag

De vajon portable appok futtatásánál is gyors? Mert az N005 Pro egy vinyónál is gyorsabb 3-4x ebből a szempontból.

Tévedni emberi dolog, viszont állati nagy hülyeség ;)

(#2183) macska válasza Ginkologic (#2182) üzenetére


macska
tag

Bocs, de ez már túl nő az én hobby szintű tudásomon. Portable Up??? Portable program futtatása???

macska

(#2184) Ginkologic válasza macska (#2183) üzenetére


Ginkologic
senior tag

aha, portable application.... pendrive-ról futtatható alkalmazások :D mint pl. opera usb. ha lassú a pendrive kisebb file-ok írásánál és olvasásánál, nem lehet rendesen használni a böngészőt, mert fél óra mire lementi rá az emileket vagy beolvassa a cache-t.... :/

[ Szerkesztve ]

Tévedni emberi dolog, viszont állati nagy hülyeség ;)

(#2185) macska válasza Ginkologic (#2184) üzenetére


macska
tag

szerintem a felhasználók többségét a írási, olvasási sebesség érdekli másoláskor. Én 8GB-os régi Kingstonon futtattam elvétve Total Commandert, picit volt lassbb, mint winyóról.

macska

(#2186) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Ismerősnek lenne szüksége a tv-hez egy pendrive-ra. USB 2.0-át viszi csak a tv-je így mindenképpen csak 2.0-ás pendrive kell.

Néztem A-Data C802 - C008 - C906

Ezekből melyik lenne a legjobb szerintetek? Én a C906-ra gondoltam.

iPhone 13 Pro Max

(#2187) Ginkologic válasza Ginkologic (#2184) üzenetére


Ginkologic
senior tag

A-DATA N005 Pro 32GB USB 3.0

Ennek gyorsabbnak kéne lennie a kisebb file-ok írásánál nem?

Tévedni emberi dolog, viszont állati nagy hülyeség ;)

(#2188) macska válasza Ginkologic (#2187) üzenetére


macska
tag

szerintem nem. Kb 10% gyorsabb, mint az s102Pro kis file-oknál. Hogy kis file-oknál nem lesz gyors, a miértjét kb már leírtam. Vannak dolgok, melyek így működnek, a technika ezt nyújtja ma. 3 MB-os file uszkve 0.3 másodperc, nagyjából.

[ Szerkesztve ]

macska

(#2189) macska válasza Ginkologic (#2187) üzenetére


macska
tag

az írásnak nem 90MB/sec körül kéne lennie. Próbáld ki léci 5X 1000MB-tal, kíváncsi lennék rá.

macska

(#2190) aneda válasza Ginkologic (#2187) üzenetére


aneda
aktív tag

A-DATA N005 32GB USB 2.0

Ez volt a régi pendrive-om ami behalt, tavaly tavasszal vettem.

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#2191) Ginkologic válasza aneda (#2190) üzenetére


Ginkologic
senior tag

De neked hh a 4k írás sokkal gyorsabb?
lehet h a simát kellett volna venni és nem a pro-t :/

[ Szerkesztve ]

Tévedni emberi dolog, viszont állati nagy hülyeség ;)

(#2192) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Most gyakorlatilag mi a különbség az A-DATA N005 32GB és az A-DATA S 102 Pro 32 GB között?
A mindennapi életben?

(#2193) macska válasza Kezdő vagyok (#2192) üzenetére


macska
tag

szerintem mindkettő jó, válaszd azt, amelyik jobb neked. Az N005 gyorsabban olvas, és elvileg gyorsabban ír. Viszont hosszabb, és ezért nekem nem tetszett, nem fért bele a "Tokba", amibe hordozgattam volna. Így maradt az S102Pro, ami volt a kezemben, mert a szomszédomnak is ilyen van (volt), mert most nem találja. USB 3.0 hosszabbító kábelt az S102Pro nálam nem bírta. Így a gép hátuljára csatlakoztattam, eddig.

Most vettem a héten egy külön táppal rendelkező 4USB 3.0 portos Trust 17320-as ketyerét, ezzel már jól megy + a 250GB-os USB 2.0-ás kis winyómnak sem kell 2.0-ás USB HDD Y kábel. Nagyon kis aranyos cucc, de nem olcsó, 10000 ft, de így megoldódott néhány problémám + kevésbé terhelem a gépem USB 2.0-ás portjait tápilag, + kényelmes, mert előttem van.

[ Szerkesztve ]

macska

(#2194) Kezdő vagyok válasza macska (#2193) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Köszi a választ!
Még egy kérdés.
A sok formázás árt-e a pendrive-nak?

(#2195) macska válasza Kezdő vagyok (#2194) üzenetére


macska
tag

Én nem formázom, jól működik, törlöm. NTFS-re formáztam, mivel több gigabyte-os file-ok is rákerülhetnek. A winyóimat is egyszer formázom első ízben, lassúban, ami sok idő, aztán műxik. Az S102Pro-ra 3 év gar van, 3 év után meg marad, ameddig bírja, mert 3 év alatt úgyis lesz nagyobb féláron a mainál.

macska

(#2196) f4lcon


f4lcon
őstag

Transcend UltraSpeed 16Gb

ez igy normális?

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#2197) Csisznyiko


Csisznyiko
csendes tag

Sziasztok.
Pendrivot szeretnék vásárólni ezek közül valamelyiket:

Kingston
Verbatim
Adata

USB 2.0 mert ezt kezeli a DVD lejátszóm.

Olvastam jót is rosszat is mind három-rol.
Nem sok pénzt szánok rá mindössze 4-5000Ft-ot.
A kérdésem az lenne,hogy melyiket ajánlanád hosszútávra szeretném.(Filmet nézek USB-ről)

Más:

Esetleg abban is tudnál segiteni,hogy adott egy Milenium NM9607-es dvd lejátszó.
Sok helyen megnéztem de nem találtam rólla seemit,hogy mekkora pendrivét tud kezelni zökkenőmentesen.(Jelenleg 8gb-al van használva)
Nagyonszépen köszönöm előre is a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#2198) macska válasza Csisznyiko (#2197) üzenetére


macska
tag

Az 1 hszt ha elolvasod, találsz ott egy tesztoldal linket. Ott nézz ki egy pen drive tipust, ami 20MB/Sec körül olvas. Az USB 3.0 kompatibilis 2.0 porton működik, de az 1. hozzászólásban ez is le van írva.

Ha kell itt regisztrálj, és tedd fel a kérdésed, ha nem találod meg benne a választ. Hátha.

[link]

[ Szerkesztve ]

macska

(#2199) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok!

Ezen az oldalon nézegettem a pendriveokat: [link] de nem tudom, hogy melyiket válasszam, melyik márka vagy típus lenne a legjobb.

USB2 elég, nem kell az USB3, nem érdekes a sebesség, tartós tárnak kell olyan adatoknak, amik felesleges hogy a gépen legyenek. Olyat keresek, ami megbízható, nem fogja "elfelejteni" az adatokat, hosszú távon is megmarad rajta minden. Fizikai behatásnak nemigen lesz kitéve, titkosítás ilyesmi nem kell. Az ár fontos szempont, de nem feltétlenül kell a legolcsóbb. Tudtok ajánlani?

(#2200) macska válasza DeFranco (#2199) üzenetére


macska
tag

Én nem. Ami elromolhat, el is romlik. Amelyre leghosszabb a magyar garancia, és az árba belefér. (Ha nagyon fontos adatok, 2 helyen legyen meg, mert annak kicsi a valószínűsége, hogy egyszerre romlanak el.) Névtelennek tekinthető pen drive-ok évekig mennek, márkásak is behalhatnak 1-2 év múltán.)

macska

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.