Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Milyen pendrive-ot vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2801) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

6-8k környékén milyen 32 GB-os vagy esetleg annál nagyobb (bár nem hiszem hogy ennyiért van) pendriveot ajánlanátok ami lehetőleg tud USB3.0-t (a jövőre nézve), gyors, és nem hal meg 3 mp alatt? Most egy 16 gigás Kingstonnal igencsak érdekes tapasztalataim vannak. 3-5MB/s-mal 16 gigás telerakni nem egy vidám dolog azért, ennél lényegesen jobb, gyorsabb kéne. Az sem baj ha többe kerül, cask feleljen meg a követelményeknek. :) Jelenleg USB2.0-n használnám, azt tudja a lapom. :)

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#2802) vond válasza Neil Watts (#2801) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Részemről:

SanDisk Cruzer Extreme 32GB
ADATA S102 Pro 32GB
ADATA N005 Pro 32GB
Kingston DataTraveler Elite 3.0 32GB

A legjobb árban talán az S102-es van, de ez változó...

6-8 ezerért nem igen van valóban gyors, USB3-as pendrive, max. a fentiek 1-2 "érdekes" boltban... :) Olvass vissza egy kicsit, ha bővebben érdekel a dolog...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2803) Geresics válasza Neil Watts (#2801) üzenetére


Geresics
addikt

- JetFlash®780
- Kingston Data Traveler Elit 3.0 (ha nem utálod a csúszkás megoldásokat)
- ADATA a sima N005-öt leváltó N005 Pro
Első kettőt megtalálod kitesztelve PH!-n is, de a harmadikból csak a sima N005 szerepel.
Viszont 6-8k-ba nem fog beleférni a 32GB, USB2.0-t pedig már szerintem nem szabad venni.

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#2804) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Akkor jelenleg ez a kettő éri meg a legjobban?

ADATA Superior Series S102 Pro 32GB
ADATA N005 Pro 32GB

Csak azért kérdem, mert akkor ilyet kezdek el vadászni :)

Üdv. core2

(#2805) vond válasza Neil Watts (#2804) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Szerintem igen... S ebből is általában az S102-es az olcsóbb... Mondjuk vannak kivételek, pl. pár hete néhány helyen lehetett venni 64 gigás N005 Pro-t 14-15 ezerért... Na az kimerítette a bestbuy fogalmát... :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2806) szabonagyur válasza Geresics (#2794) üzenetére


szabonagyur
félisten

A SanDisk Cruzer Blade 8GB akkor szerinted jó lehet? Vagy tényleg lassú ahogy a leírásban szerepelt.

A márka egyszer már bevállt nekem, hiszen van egy közel 4 éves Sandisk Cruzer micro 8 GB pendriveom ami a mai napig tökéletes, és meglepően gyors. Bár belegondolva eddig minden pendriveom gyors volt, pedig általában a legolcsóbbakat veszem. A kingstonnal sincs bajom, abból is van egy 1 gigásom, ami közel 7 éves és az is hasít, csak a cruzert szebbnek találom, de ha lassú akkor marad a kingtson :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#2807) Geresics válasza szabonagyur (#2806) üzenetére


Geresics
addikt

Az a baj vele, hogy USB2.0-s, és az lehet akármilyen hiper-szuper, akkor sem lesz olyan gyors, mint egy normális USB3.0-s. Én nem vennék már 2.0-t. :(

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#2808) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Na, fejlemény van:

Corsair 32Gb Flash Voyager GT 3.0-t tudnék szerezni most, arról mi a vélemény? :)

Üdv. core2

(#2809) Geresics válasza Neil Watts (#2808) üzenetére


Geresics
addikt

+ megbízható
+ nagyon(!) strapabíró

- nagy, ezért nem tudod a mellette levő USB portot használni
- vannak sokkal gyorsabbak is

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#2810) Neil Watts válasza Geresics (#2809) üzenetére


Neil Watts
veterán

Akkor a plusszal jelzett érvek el is döntették velem a dolgot. :) Ez kell nekem főként.

CM Elite 370-nél szerintem megoldható, bár nem létszükség.
Vannak biztos, de mindenhol két hetes átfutások vannak az ADATA-ra, az meg nem opció most.
A jelenleg 3-5 MB/s-nál ezerszer jobb, s gondolom nem is tudnék nagyon többet kihajtani az USB2-ből értelmesen, mivel jelen ismereteim szerint az USB2 max végsebessége kevesebb mint amit ez elméletben tudna, tehát USB2-n maxra ki tudnám hajtani a port szempontjából. Az jó, úgyis ez marad még egy jó darabig ha az Ég is úgy akarja. :)

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#2811) vond válasza Neil Watts (#2808) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Corsair Flash Voyager-ekkel elég sok gond van... Itt a péhán is lehet róluk olvasni eleget... Ez csak az egyik legutóbbi topic... De máshol is találni elég sok negatív bejegyzést... Bár sokakat nem érdekel az élettartam garancia miatt, én mégsem vennék ilyet magamnak...

Persze sok múlik az áron... Ha nagyságrendekkel olcsób, mint a boltokban, akkor lehet hogy én is elgondolkodnék rajta...

Ellenkező esetben maradnék az előbb leírtaknál...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2812) Geresics válasza vond (#2811) üzenetére


Geresics
addikt

Ezekről a hibákról eddig nem olvastam, mindenesetre 3 ismerősöm vidáman használja. Egyik ráadásul tavaly rockmaratonra is magával vitte. Na az csúnya volt... Azóta sincs semmi baja. :N

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#2813) szabonagyur válasza Geresics (#2807) üzenetére


szabonagyur
félisten

Akkor ebben az árkategóriában, 3-4ezer, de inkább 3 ezer Ft milyen 8 gigásat ajánlanál? Tudom, hogy USB 3 kéne, külső vinyóm is akkora, de ahol néztemedigital ott csak ezek vannak:/

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#2814) Geresics válasza szabonagyur (#2813) üzenetére


Geresics
addikt

Nézz körül máshol is, pl. ipon-on.

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#2815) vond válasza Geresics (#2812) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ő kifogott egy jót, a többiek meg pár nem jót... Ilyen egyszerű ez... :D
Más márkánál és termékeknél is előfordul a dolog...
Lásd. ájfónöt... Szerintetek miért basznak adni 1 évnél több garanciát rá? Előre ki van találva, hogy tönkremenjen... A sok sznob meg viszi 200 ezerért, mint a cukrot, ha kell, ha nem... Mer'hát ájfon vazze... :O

Mondjuk én ettől függetlenül fenntartással viseltetek a Flash Voyager-ek iránt, azért százalékosan ennyi negatív véleménynek nem szabadna lennie...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2816) Geresics válasza vond (#2815) üzenetére


Geresics
addikt

Ilyen dolog ez a saját tapasztalat! :DDD Én pl. semmilyen MSI cuccot nem vennék, de ettől még sokan boldogan használják az MSI alaplapjukat, VGA-jukat...!

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#2817) szabonagyur válasza Geresics (#2814) üzenetére


szabonagyur
félisten

Körülnézek itt is, melyiket ajánlanád?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#2818) Neil Watts válasza vond (#2815) üzenetére


Neil Watts
veterán

Ha jól tudm már 2 év az az egy év ezév márciusa óta azt hiszem :)

Na lehet hogy mégis N005 Pro lesz a dolgoból, találtam az internet sűrűjében... :)

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#2819) vond válasza Neil Watts (#2818) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Néhol 24 hónappal adják, de tudtommal a legtöbb helyen egy évvel... És ehhez esetleg vehetsz még 1 évet súlyos tízezrekért...

Szvsz agyament dolog 200+ ezret kiadni egy szaros telefonért... Mégis mit csinál? Hozzáad pár évet az életemhez?

Jó lesz az az N005 Pro... A hosszára azért nézz rá, mielőtt megveszed (majdnem 10 cm)... Nehogy sok legyen... ;)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2820) Geresics válasza szabonagyur (#2817) üzenetére


Geresics
addikt

Személyes favoritom a TRANSCEND Jetflash 780, bár én a 16GB-ost néztem ki magamnak.
De ott van pl. az A-DATA S102 Pro 8GB is.

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#2821) Neil Watts válasza vond (#2819) üzenetére


Neil Watts
veterán

Ennek gyakorlatilag is a Pro verziónak kell lennie, ugye? :)
[link]

Üdv. core2

(#2822) Geresics válasza Neil Watts (#2821) üzenetére


Geresics
addikt

Azt írják! :K

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#2823) Neil Watts válasza Geresics (#2822) üzenetére


Neil Watts
veterán

No igen, de hát ugye írni bármit lehet. A képen att a Pro felirat, úgyhogy úgy legyen, megrendelve :D

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#2824) vond válasza Neil Watts (#2821) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Illene annak lennie, igen... :K
De a legbiztosabb, ha dobsz nekik egy e-mail-t...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2825) Neil Watts válasza vond (#2824) üzenetére


Neil Watts
veterán

A visszaigazolásban is az van, magukat meg csak nem égetik :D

Üdv. core2

(#2826) mexel válasza vond (#2797) üzenetére


mexel
veterán

Azt nem tudom becsomagolni :D
Akinek kellene a pen ajándékba, nem nagyon használja a gépet, csak a fotóit szeretné másodlagosan (harmadlagosan, mert dvd-n és egy kis usb-s vinyón is rajta vannak) hordozni, tárolni.
Akkor inkább úgy kérdezném, hogy van olyan ami nem ajánlott típusaz olcsó 16gb-os penek közül?

(#2827) McDog válasza mexel (#2826) üzenetére


McDog
aktív tag

Olyat nem szeretnék írni, hogy mit nem ajánlanék, magamnak ADATA S102 Pro-t vettem, mert ár, érték, sebesség és megbízhatóság aránya alapján 5 év garival szerintem a legjobb.., de ha csak tárolni akarja az illető az adatot, akinek veszed és nem a sebesség számít 2 igazi karácsonyi (, vagy környéki) ajándéknak valót ajánlanék Silicon Power 16GB LuxMini 720 piros illetve a Silicon Power Touch 850 16GB Az ára nem a legjobb, USB 2.0-es, de a gyártó megbízható, 10 év gari van rá és ha hölgynek veszed mondjuk az tuti oda lesz tőle :)

[ Szerkesztve ]

(#2828) mexel válasza McDog (#2827) üzenetére


mexel
veterán

Jól néznek ki, de egyszerűbb is elég. Az ADATA és SiliconPower az jónakszámít? Pl ez? Valószínűleg a 8Gb is elég lesz.

(#2829) ginola


ginola
addikt

Jó ár/érték arányú, strapabíró, USB 3-as, gyors pendrive-ot keresek, ami USB 2-n is szépen teljesít írásban olvasásban, olyan 6 e Ft-om lenne, A-data S 102 Pro-t néztem 16Gb-at, de eléggé megdrágult.... :W

(#2830) mexel


mexel
veterán

Az miért van hogy az ipon vagy a pcx ekkora különbséggel adja a garit pl ugyanarra a penre? Egy ilyen CORSAIR Flash Voyager Slider 16GB-ot is kinéztem, ezt magamnak. Csak fura, hogy az iponban 5 év a pcx-ben csak kettő a gari. Nem megbízható ha csak 2 évet mernek vállalni?

(#2831) Geresics válasza mexel (#2830) üzenetére


Geresics
addikt

Más az inportőr. (Vagy szürkeimport.)

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#2832) mexel válasza Geresics (#2831) üzenetére


mexel
veterán

Értem. Hihetetlen ez az ország. Minden apróságra figyelni kell, mert nem azt kapom ami jár. Mondjuk a pcx-is olyan garit ad ami a boltjukba érvényes. lehet hogy 2 év múlva megszűnnek vagy megváltiznak, akkor a garipapír mehet a kukába.

(#2833) mexel


mexel
veterán

A CORSAIR Flash Voyager Slider 16gb-ról mi a vélemény? Ma még le tudom mondani a rendelést ha nem érdemes megvenni.

(#2834) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Az nem semmi. :Y Na, megvettem az N005 Prot, s USB2-n 28-30MB/s-mal hasít. Hihetetlen. Nagyon köszönöm ezt az igazán jó ajánlatot :)

Üdv. core2

(#2835) vond válasza Neil Watts (#2834) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Örülök, hogy hasít, és meg vagy elégedve vele... ;)
Majd ha lesz USB3.0 portod, akkor figyelgessél mégjobban... ;]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2836) -szabi-


-szabi-
őstag

Corsair pendrive-al nekem ez volt a bajom és nem egyedi eset: TV vs Corsair

üdv
szabi

[ Szerkesztve ]

(#2837) mexel válasza -szabi- (#2836) üzenetére


mexel
veterán

Köszi. Ez nem inkább formázási gond? Egy corsir-em van, igaz csak 2gb de azzal semmi gond. Mondjuk lemondtam a rendelést, A-data vagy SiliconPower lesz majd ami rendelek USB3-asból valószínűleg. Olcsóbb 16-osok közül melyik legyen?

(#2838) -szabi- válasza mexel (#2837) üzenetére


-szabi-
őstag

Próbáltam fat32, exfat és ntfs-t egyaránt.
Google keresésre kapsz hasonló eseteket.

üdv
szabi

(#2839) mexel válasza -szabi- (#2838) üzenetére


mexel
veterán

Mindenesetre lemondtam a corsair rendelést, majd nézek valami mást. Az a baj, ami jó lenne az kupakos verzió, azt meg nem szeretem :)

(#2840) vond válasza mexel (#2839) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Pedig 5 ezerért az ADATA S102 Pro lenne az igazi... Ha nagyon nem szereted a kupakot, akkor max. használod anélkül... Sokkal koszosabb nem lenne így sem, mint a "csúszkás" változatok...

Mondjuk nem tudom... Én meg ezektől a kinyomós pendrive-októl vagyok rosszul... Állandóan úgy kell bedugni őket a portba, hogy le kell fogni a kinyomó pöcköt, különben visszacsúszik... Mondjuk az is lehet, hogy van amelyik frankón úgy marad még a szorosabb portokban is, de én eddig csak az előbbiekkel találkoztam...

Egyébként nekem még jól is esik pattogtatni, levenni-visszatenni ezeket a kupakokat... Oda se figyelek, de jól eljátszogatok vele... :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2841) ginola válasza vond (#2840) üzenetére


ginola
addikt

Jó az említett A-data, de 16 GB 5 ezerért nem nagyon találni, plazamarketnél nincs jelenleg ilyen termék.

[ Szerkesztve ]

(#2842) localhost


localhost
Közösségépítő

FULLHD TV-hez milyen olvasási és rögzítéshez, milyen írási sebesség a követelmény egy pendrive esetében ?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#2843) vond válasza ginola (#2841) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Azért írtam mexel-nek ezt, mert az általa linkelt boltban 5169 Ft most a 16 gigás S102 Pro... :) De pcgear-ben meg ráadásul 4710 Ft...

(#2842) localhost: Nem kell túl gyorsnak lennie, egy 6-8 MByte/s már bőven jó... Ez akár 40-50 Mbps-os FullHD, akár 3D videókhoz is elég... Úgy számold ki, hogy a film vagy TV adás bitrátáját oszd el 8-cal... Ennyit kell tudnia a pendrive-nak minimum...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2844) Relaxmpv


Relaxmpv
csendes tag

Tegnap vettem egy Corsair Voyager Slider 32GB pendrive-ot. Tökéletesen hozza az ígért 80/40MB sebességet és hibátlanul működik a DVD lejátszóval és a TV-hez csatlakoztatva is. 10.300Ft-ért teljesen korrekt eszköz és 5 év a garancia (iPon). Több pendrive-om is van, de ez az első USB 3.0-s. Remélem tartós is lesz. Én nem hagynám ki az alternatívák közül.

(#2845) localhost válasza vond (#2843) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Kösz, de fogalmam sincs, a film vagy az adás bitrátájáról... :)
Karácsonyra okosTV lesz a fa alatt, penrive-ra írós.... pendriveról lejátszós.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#2846) vond válasza localhost (#2845) üzenetére


vond
MODERÁTOR

FullHD filmek bitrátája olyan 7-8 Mbps-ról indul, és lehet egészen 40-50 Mbps is... Az előbbiek a bluray-ről átkonvertált, kisebb méretű filmek, utóbbiak meg az eredeti bluray lemezekkel megegyező méretű, és bitrátájú filmek... Mindkettő lehet akár 3D is...

Szóval ezekből kiindulva, ha veszünk egy elméleti 40-50 Mbps-os maximumot, akkor - ahogy írtam az előbb is - egy stabil 6-7-8 MByte/s-os író/olvasó sebességre képes pendrive már abszolút megfelelne a célra...

Azt nem tudom, hogy pontosan mibe fog rögzíteni az új okosTV, de nehezen tudom elképzelni, hogy a fentieknél nagyobb bitrátával dolgozna... Szóval ilyen szempontból is elég lenne a már említett író/olvasó tempó...

Az mondjuk már más kérdés, hogy én a helyetekben ilyen felhasználásra - tekintve, hogy valószínűleg nem csak pár adást szeretnétek rögzíteni, és persze az is jó lenne, ha nem kellene 1-2-3 filmenként újra másolgatni a pendrive-ra - inkább merevlemezben gondolkodnék... 1 TB-os, energiatakarékos, halk, adattárolásra ajánlott példányokat már 17-18 ezer körül kaphattok, az ugyanilyen 2 terások pedig 25 körül kezdődnek... Ezek mind legalább 80-100 MByte/s-ot tudnak írásban is olvasásban is, úgyhogy a sebességgel sem lenne probléma... Még akkor sem, ha csak USB2.0 porton csatlakoznának a TV-re, hiszen ezen az interfészen keresztül maximum 25-30 MByte/s-mal lehet kommunikálni, ami ugye egy jó 200 Mbps-os bitrátának felel meg... Ez az USB2-es okfejtés természetesen igaz a pendrive-okra is...

Amit még meg akartam említeni, hogy lehetőleg olyan TV készüléket vegyetek, ami akár vezetéken, akár wifi kapcsolaton keresztül kapcsolódni tud egy esetleges otthoni hálózatra, így ha van számítógép, vagy akár különálló háttértár a lakásban, akkor onnan is tudnátok közvetlenül intézni a filmlejátszást, és valószínűleg a rögzítést is... Bár a felvételt lehet, hogy nem minden TV tudja hálózaton keresztül megoldani...

Bárhogy is döntetek, használjátok egészséggel az okosTV-t és a háttértárat is... ;)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2847) localhost válasza vond (#2846) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Köszönöm!
A Tv már meg van, hazahoztuk, kipróbáltuk, karácsonyig visszacsomagoltuk. (Wifis) :)

"Az mondjuk már más kérdés, hogy én a helyetekben ilyen felhasználásra - tekintve, hogy valószínűleg nem csak pár adást szeretnétek rögzíteni, és persze az is jó lenne, ha nem kellene 1-2-3 filmenként újra másolgatni a pendrive-ra - inkább merevlemezben gondolkodnék... 1 TB-os, energiatakarékos, halk, adattárolásra ajánlott példányokat már 17-18 ezer körül kaphattok, az ugyanilyen 2 terások pedig 25 körül kezdődnek..."

Rendben, én is ezen a véleményen vagyok, lesz is hozzá HDD is... egyszercsak....
A kérdés ennél csak egy picit bonyolultabb.
Most per pillanat a legnagyobb pendive-om itthon 2 GB-os, arra sem elég, hogy szinte BÁRMIT átvigyek majd a tv-re. Ha vennék egy nagyobban [amúgy is], tehát, amikor majd veszek, milyen sebességűt keressek.

Köszönöm, tőled erre tökéletes választ kaptam. :R Lezárhatjuk. :C

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#2848) vond válasza localhost (#2847) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nagyon szívesen! ;)

Annyit még hadd említsek meg, hogy ha teheted, akkor azért ennél vehetsz jóval gyorsabb, és nem is feltétlenül drágább pendrive-okat... A filmek másolásánál sok időt spórolhatsz meg azzal, hogy ha pl. képes lenne kihasználni az USB2 sebességét, vagy akár még az USB3-ba is jócskán belekóstolna (már ha van ilyen lehetőség a forrásgépen/háttértárolón)...

Ajánlott példányokért olvass vissza pártíz, párszáz hozzászólást... ;)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2849) ginola válasza vond (#2843) üzenetére


ginola
addikt

Remélem még lesz vhol akciósan....vagy egy Sandisk Extreme:D

(#2850) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Silicon Power Helios 101 erről mi a véleményetek? 8 gigás verzióban gondoltam rá.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.